بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
618
۴ گیم فعال کردم ولی قیافش اصن به ۴ نمیخوره. یه چیزی بین ۴ و ۵ شده!!!

اون آنکس ام هم عامل مشکل توی بازی بود چون خطم کشش اپلود ۲ نداره. گذاشتم آنکس A پینگ هم به نظر تحت تاثیر همین تغییر بهتر شد ( الان ۴۸ میده )

نتیجه فعال کردن پروفایل گیم رو هم میتونید ببینید. اون دو تا باختی هم که دادم مال قبل از فعال کردن پروفایل گیم بود. نه اینکه نت الان خداستا! نه. دفاع کردن عملن تو دیواره و حریف نتش و بازیش و تیمش خوب باشه راحت سوراخم ولی خب به اونایی که انداخت زدمشون خلاصه. دیروز فقط میباختم بدون حالت گیم

Attachments

• Screenshot_20240311_090954_Chrome.jpg
    Screenshot_20240311_090954_Chrome.jpg
    46.4 KB · مشاهده: 13
  • 20240311_091015.jpg
    20240311_091015.jpg
    754 KB · مشاهده: 14
  • Like
Reactions: hamid_barca

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
151
۴ گیم فعال کردم ولی قیافش اصن به ۴ نمیخوره. یه چیزی بین ۴ و ۵ شده!!!

اون آنکس ام هم عامل مشکل توی بازی بود چون خطم کشش اپلود ۲ نداره. گذاشتم آنکس A پینگ هم به نظر تحت تاثیر همین تغییر بهتر شد ( الان ۴۸ میده )

نتیجه فعال کردن پروفایل گیم رو هم میتونید ببینید. اون دو تا باختی هم که دادم مال قبل از فعال کردن پروفایل گیم بود. نه اینکه نت الان خداستا! نه. دفاع کردن عملن تو دیواره و حریف نتش و بازیش و تیمش خوب باشه راحت سوراخم ولی خب به اونایی که انداخت زدمشون خلاصه. دیروز فقط میباختم بدون حالت گیم
با این میرایی نسبتا بالا منطقی نیست که سیم کشی داخلیتون به سر خط وصل باشه; چون که نسبت به نویز حساسیت بیشتری نشون میده و اتصالات ضعیف بشدت تاثیر گذاره. سر خط مخابرات رو پیدا کنید و بهش سوکت بزنین و مستقیما (بدون اسپلیتر) به مودم وصلش کنید ببینید باز هم وضعیت همین جوریه یا بهتر شده؟!!

• Like
Reactions: Brightman

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
618
با این میرایی نسبتا بالا منطقی نیست که سیم کشی داخلیتون به سر خط وصل باشه; چون که نسبت به نویز حساسیت بیشتری نشون میده و اتصالات ضعیف بشدت تاثیر گذاره. سر خط مخابرات رو پیدا کنید و بهش سوکت بزنین و مستقیما (بدون اسپلیتر) به مودم وصلش کنید ببینید باز هم وضعیت همین جوریه یا بهتر شده؟!!
بارها مودم بردم سر خط. وضعیت همین بوده‌. سیم دو زوج کشیدم مستقیم تا پشت مودم. از اتصالات داخلی جدا کردم ۲ ۳ ساله

بحث فقط دراپ شدن مکس خطه که یهو از ۹ میاد رو ۸ میاد رو ۷

که به باورم اینم از سمت من نیست. حالا باز سر پست مخابراتی هم سعی میکنم چک کنم ببینم دراپ پهنای باند وجود داره یا نه

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
151
سیم دو زوج کشیدم مستقیم تا پشت مودم.
سیم دو زوجی که میگین رو چجوری وصل کردین به سیم مخابرات؟ اتصال استاندارد هست یا سیم پیچه؟! چون من قبلا با سیم پیچ وصل میکردم snr خیلی میومد پایین اما از وقتی که با انبر شبکه سیم رو سوکت زدم snr خیلی بهتر شده ولی باز نوسانه هستش هنوز...

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
618
سیم دو زوجی که میگین رو چجوری وصل کردین به سیم مخابرات؟ اتصال استاندارد هست یا سیم پیچه؟! چون من قبلا با سیم پیچ وصل میکردم snr خیلی میومد پایین اما از وقتی که با انبر شبکه سیم رو سوکت زدم snr خیلی بهتر شده ولی باز نوسانه هستش هنوز...
روش های مختلفی رو تست کردم. از پیچیدن سیم ها دور هم تا سوکت زدن و نر و مادگی وصل کردن و .....
فرق انچنانی توی SNR ندیدم. چون همین وضع که سر خط هست سر پست مخابراتی هم دیدم بود. اون زمان پارس انلاین داشتم و طرف اومد چک کرد همین وضع بود.

شما سوکتی که زدی به سیم دو زوج که میره پشت مودم زدی یا به سیم مخابرات؟ اگر سوکت زدی اون یکی سر سیم ها رو چطوری به این سوکت وصل کردی؟ مادگی زدی؟

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
151
شما سوکتی که زدی به سیم دو زوج که میره پشت مودم زدی یا به سیم مخابرات؟ اگر سوکت زدی اون یکی سر سیم ها رو چطوری به این سوکت وصل کردی؟ مادگی زدی؟
اول یه کابل دو زوج شیلد دار گرفتم و با کانکتور k3 وصلش کردم به زوج سر سیم مخابرات; چون که سیم مخابرات خیلی کوتاه بود و نمیرسید تا اتاقی که مودم اونجاست.

عکس کانکتور این جوریه:
1710170417807.png
بعدش به سر کابلی که به مخابرات وصلش کرده بودم به کمک انبر شبکه سوکت rj11 رو پانچ کردم و به مودم وصلش کردم

1710170688534.png 1710170732999.png

• Like

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
618
اول یه کابل دو زوج شیلد دار گرفتم و با کانکتور k3 وصلش کردم به زوج سر سیم مخابرات; چون که سیم مخابرات خیلی کوتاه بود و نمیرسید تا اتاقی که مودم اونجاست.

عکس کانکتور این جوریه:
View attachment 330960
بعدش به سر کابلی که به مخابرات وصلش کرده بودم به کمک انبر شبکه سوکت rj11 رو پانچ کردم و به مودم وصلش کردم
سیمبانه برام همین کانکتور رو هم زد اما بعد چون دید توی مودم افت سرعت دانلود پیش اومده جداش کرد دوباره سیما رو پیچید به هم!

حالا اینم من باز میگیرم تست میکنم.

ولی خیلی سخته باورش برام که این افت پهنای باند از سمت من باشه! فکر نکنم بخاطر شیوه اتصال سیم های سر خط باشه. ولی باز تست میکنم اینم ببینم چ اتفاقی می افته

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
618
یا کانکتور رو اشتباه زده و کامل فرو نرفته یا سیم ها هم قطر نبودن
والا خودمم نمیدونم داستان چیه!

من الان از ترمینال سایز کوچک سر خط استفاده کردم. سیما رو ترمینال کردم. تفاوتی با حالت پیچیدن سیم ها دور هم نمیبینم از نظر سرعت خط

Attachments

• barrier-terminal-no4.jpg
    barrier-terminal-no4.jpg
    64.5 KB · مشاهده: 2

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,101
نام
شایان
میخاستم مخابرات جمع اوری کنم تا از پنل کاربری ثبت کردم رفتم ۱۹۵ هم ثبت کردم. فردا صبحش کارمندشون زنگ زد گفت چرا ۱۹۵ شکایت ثبت کردی تو دیروز درخواست جمع اوری تازه ثبت کردی گفتم من عجله دارم. یه روز هم نمیتونم بدون نت بمونم. ۲ روز ۳ روز بدرد من نمیخوره. لطف کنید درخاست جمع اوری بزنید مخابرات منطقه تا خودم پیگیر کاراش بشم جمع کنن.

بدون اشنا و پارتی بخای جمع کنی باید تا ۴۸ ساعت صبر کنی [ تجربه من از یه شهر کوچیک هست البته ]

در مورد هزینه هم چون پس پرداخته به نظرم همون یکماه رو میکنن تو پاچت. اگر بتونی همون یکماه هم ندی که پ بهتر ولی بعید میدونم مگه اینکه طرف ادم و انسون باشه و طرف تو رو بگیره. یا بتونی دلیل قانع کننده بیاری که توپ بیفته تو زمین اونا
والا ۷۲ ساعتی شده خبری نیست از جمع آوری حتی زنگ هم نمیزنن

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
151
والا خودمم نمیدونم داستان چیه!

من الان از ترمینال سایز کوچک سر خط استفاده کردم. سیما رو ترمینال کردم. تفاوتی با حالت پیچیدن سیم ها دور هم نمیبینم از نظر سرعت خط
این برای سیم برقه برای سیم شبکه یا تلفن این خوب نیست. قبل از اینکه کانکتور k3 بخرید اول فیلم های آموزشی اون رو ببینید تا قشنگ دستتون بیاد که چجوری باید وصلش کرد

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
151
ولی خیلی سخته باورش برام که این افت پهنای باند از سمت من باشه! فکر نکنم بخاطر شیوه اتصال سیم های سر خط باشه. ولی باز تست میکنم اینم ببینم چ اتفاقی می افته
از این لحاظ حداقل خیالتون راحت تر میشه و اگه کارشناسی بیاد توی خونتون برای بررسی وضعیت اینترنت میفهمه که اشکال از شما نیست و کارش زود تر راه میوفته

• Like

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
618
از این لحاظ حداقل خیالتون راحت تر میشه و اگه کارشناسی بیاد توی خونتون برای بررسی وضعیت اینترنت میفهمه که اشکال از شما نیست و کارش زود تر راه میوفته
پیگیرش هستم. هر چند کم کم فیبرنوری هم دارن میکشن و امیدوارم راه بیفته و راحت بشیم از این تکنولوژی قدیمی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر