بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
141
دوستان سلام. سوالی داشتم اینکه کابل‌های برق روی فیبر نوری که نویز نمیدازه؟
همسایه ما بنایی و تخریب داشته بعد اینا اومدن فیبرنوری رو از رو دیوار برداشتن پیچیدنش به کابل برق، بالای تیر برق واسه اینکه تردد ماشین‌آلات خودشون مشکلی نداشته باشن.

بعد از این موضوع نت خونه خیلی داغون شده و عملا شب‌ها هم بدون استفاده میشه.
پس زدن فیبرتون رو داغون کردن چون اصلاً نمیشه اونقدر پیچش داد و هرکسی نمیتونه اون رو بپیچونه چون از لحاظ فیزیکی آسیب می‌بینن برید ازشون خسارت بگیرید ندادن شکایت کنید به isp هم گزارش بدید. کابل برقم اصلا تاثیری ندارد
دوستان ipv6 چطوری باید فعال کرد ؟ از داخل مودمه یا باید زنگ بزنیم اپراتور بگیم ؟
آسیاتکم
باید دستی کانفیگ کنید خوبیش اینکه NAT ندارد و پورت ها بازه( مگه بخوان خودشون ببندن مثل پورت های استاندارد به ورود (۱ تا ۱۰۲۴) و نیازی به فروارد کردن پورت نیست و هر کسی که به شبکه وصل میشه آیپی یونیک داره که کس دیگه ای نداره

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
241
پس زدن فیبرتون رو داغون کردن چون اصلاً نمیشه اونقدر پیچش داد و هرکسی نمیتونه اون رو بپیچونه چون از لحاظ فیزیکی آسیب می‌بینن برید ازشون خسارت بگیرید ندادن شکایت کنید به isp هم گزارش بدید. کابل برقم اصلا تاثیری ندارد

باید دستی کانفیگ کنید خوبیش اینکه NAT ندارد و پورت ها بازه( مگه بخوان خودشون ببندن مثل پورت های استاندارد به ورود (۱ تا ۱۰۲۴) و نیازی به فروارد کردن پورت نیست و هر کسی که به شبکه وصل میشه آیپی یونیک داره که کس دیگه ای نداره
بستگی به مودم هم داره یا کلا همه مودما ساپورت می‌کنن ؟
مودمم دی لینک 2600u

• Like
Reactions: J. Constantine

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,218
دوستان من بازی بتلفیلد روی نت مخابرات برام فیلتره ولی بچه خواهرم یک منطقه دیگه از همون مخابرات بازی براش بالا میاد!!!.میخواستم بپرسم ممکنه از تنظیمات مودمم باشه.کسی میتونه راهنماییم کنه.

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
141
بستگی به مودم هم داره یا کلا همه مودما ساپورت می‌کنن ؟
مودمم دی لینک 2600u
شما باید دنبال کانفیگ ipv6 بگردید و radvd رو فعال کنید. اگه پیدا نکردید با bridge وصل شید به اینترنت، ببینید ipv6 دارید یا نه.

• Like
Reactions: KinG-ScorpioN

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
241
شما باید دنبال کانفیگ ipv6 بگردید و radvd رو فعال کنید. اگه پیدا نکردید با bridge وصل شید به اینترنت، ببینید ipv6 دارید یا نه.
ممنون بابت توضیحات
ماله من هیچکدوم از این تنظیمات نداره هرچی گشتم همچنین گزینه هایی نبود
مودم شما اینه بگیرم مثه همین عکسا تنظیم کنم ؟

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
141
  • Like
Reactions: KinG-ScorpioN

_Amir_

کاربر سایت
Aug 27, 2012
165
نام
Amir
بچه ها سرعت دانلود فیبر مخابرات تو ps5 چرا اینجوریه
اصلا اون سرعتی که تو گوشی یا pc از نت میگیری تو 5 اینطور نیس خیلی کمتر از اون بهت میده
همه‌ی dns هارو هم امتحان کردم جواب نداد
فقط گاهی اوقات اونم یه تایمای خیلی کم درست میشه ولی بازدوباره سرعت کم میشه

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,218
بچه ها سرعت دانلود فیبر مخابرات تو ps5 چرا اینجوریه
اصلا اون سرعتی که تو گوشی یا pc از نت میگیری تو 5 اینطور نیس خیلی کمتر از اون بهت میده
همه‌ی dns هارو هم امتحان کردم جواب نداد
فقط گاهی اوقات اونم یه تایمای خیلی کم درست میشه ولی بازدوباره سرعت کم میشه
اینو همیشه برای دانلود بزن.بهترینه
۱.۱.۱.۱
۱.۰.۰.۱

• Like

Farhad1363

کاربر سایت
Jan 3, 2015
238
دوستان کسی روی اینترنت فیبر مخابرات تو تهران تونسته IPV6 فعال کنه؟ چون خودشون که میگن ما این قابلیت نداریم منم connection IPV6 ساختم ولی وصل نشد! گفتم ببینم کسی روی مخابرات تونسته IPV6 بگیره؟

• Like

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
141
دوستان کسی روی اینترنت فیبر مخابرات تو تهران تونسته IPV6 فعال کنه؟ چون خودشون که میگن ما این قابلیت نداریم منم connection IPV6 ساختم ولی وصل نشد! گفتم ببینم کسی روی مخابرات تونسته IPV6 بگیره؟
خب وقتی isp این قابلیت رو نداره نمیشه فعالش کرد. از راهنمای من رفتید؟!

• Like

Farhad1363

کاربر سایت
Jan 3, 2015
238
خب وقتی isp این قابلیت رو نداره نمیشه فعالش کرد. از راهنمای من رفتید؟!
نه من که مودم Huawei هستش کلا منوهاش فرق داره. میخواستم بدونم کلا کسی رو مخابرات IPV6 گرفته که منم برم دنبالش یا کلا روی اینترنت مخابرات تعطیل هستش

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر