بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
ای بابا اگه با سیم کشی مستقیم هم درست نمیشه پس چیکار کنیم؟؟ من همه امیدم این بود برم یه سیم مستقیم بکشم تو اتاقم
تاثیر که داره، اگر سیم کشی مشکل داشته باشه یا خونه قدیمی باشه قطعا از سر خط بگیری بهتر میشه ولی اینکه مثلا فکر کنی الان داری 4 مگ میگیری با سر خط رفتن 16 مگ میتونی بگیری اصلا ممکن نیست. نهایت این هاست که برسه به 8 مگ. کلا تهران کمتر محله یا جایی میتونی پیدا کنی که از سمت مخابرات کشش 16 مگ بهت بده، مگر مثلا تو زمان هایی مثل عید و... یا ساعت های خاصی از روز که خلوت هست بتونی این رو بگیری.

من تو فکر بودم برم مودممو عوض کنم یه چیز خوب بگیرم چون فک می کردم از مودممه
پکت لاست که منو کر..
سیم از سر خط کشیدم
رفتم کابل متری 20 تومنی خریدم 3 سال پیش هیچ انگار
10 تا اسپلیتر تو خونس الان فقط
حتی کابل های لن خوب هم گزاشتم
تنها راه فکر کنم وایرلسه دیگه
فکر نکنم به مودم ربطی داشته باشه، حالا بری مودم دیگه هم بگیری از دوستی اشنایی کسی تست کنی بد نیست ولی بعید میدونم. منم همین مشکل رو دارم، من الان دوتا خط تو خونه است یکی مودم ایسوز یکی زایکسل هست، که اصلا ایسوزه با اینکه چندین سال قدیمی تره سگش شرف داره به زایکسل، وقتی میخوام برم تو منوی زایکسل پیر میشم : )
تو خط ات کشش نداره که CRC میده و پکت لاست پیدا میکنی، اگر سرعت برات مهم نیست و برای بازی میخوای، همین روشی که گفتم از منو سمت چپ administration رو بزن، بعد DSL Setting رو بزن اونجا پارامتر Stability Adjustment رو برای خودت دستی کن و هی منفی کن تا SNR ات نزدیک به 10 یا بالاتر بشه و CRC ها پائین باشه مثلا همین عکس که دادم بهت مودمم 28 روز روشن بوده و همش 132 تا خطا داشت ولی برای تو 3 هزار تا بود. ( حالا نمیدونم مدل مودمت همچین چیزی داره یا نه ولی اگر داشته باشه خیلی خوب میشه ) من با این روش تونستم بازی کنم الان حالت گیمینگ شاتل رو روشن کردم توی Warzone امروز پینگ 80 رو داشتم! البته همین شب به 100 تا 110 با پکت لاست میرسه
کلا یک سری بازی مثل COD Warzone از ساعت 8 یا 9 شب تا 1 شب تو ایران به خاطر اینکه پهنای باند کم میارن مشکل خواهد داشت و هیچ کاریشم نمیشه کرد ولی مابقی روز واقعا این حالت خیلی بهتر میکنه.

وایرلس هم داستان های خودشو داره، ولی کلا برای بازی ADSL خیلی مناسب تر هست. برای وب گردی با دانلود بخوای آره وایرلس قطعا خیلی بهتر میتونه جواب بده.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,394
آقا تو فکرم وایرلس بگیرم از شاتل از نظر پینگ چطوره؟
شاتل نوشته نهایت ۸ مگ میده منظورش ۱ مگ سرعت دانلود؟ یا کامل ۸ عه؟
ارزش خرید داره؟ پکت لاست میکشه بیرون از ما؟

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
سلام این شاتل فقط برای من نابود شده یا برای شما هم همینه ؟ این چه افتضاحیه
برای منم همینطور هست . در بهترین حالت میتونم یک ویدیو 420P را بدون قطعی ببینم و در اکثر مواقع مجبورم بگذلرم روی 240P که فقط بفهمم طرف چی میگه داخل ویدیو . تقریبا هر ماه سرعتش کمتر شده طی این دو سال گذشته به شکلی که واقعا اعصاب ادم نابود میشه
چند سال پیش خیلی راضی بودم ولی الان ...

اینهم اضافه کنم مشکل من به شکل عجیبی از زمانی شروع شد که سیم تلفنم قطع شده بود( از قسمت گره دستی) برای چند روز بعدش تنها کاری که کردم کوتاه تر کردن سیم و گره مجدد همون سیم قطع شده بود

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
632
سلام این شاتل فقط برای من نابود شده یا برای شما هم همینه ؟ این چه افتضاحیه
مشکل از شرکت زیر ساخت هست همه شرکت ها به مشکل خوردن من صبانت دارم مسیج برام اومد که از ساعت 2 صبح هم دوباره دچار اختلال خواهد شد

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
878
مخابرات حجم سرویس ها رو شدیدا کاهش داده و رسما طرح صیانت ابتدا با گرون کردن اینترنت شروع شده
تانوما که وضعش به مراتب بدتره :| برای خرید سرویس با حجم های قبلی تقریبا باید دوبرابر پول داد

آخرین ویرایش:

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
632
مخابرات حجم سرویس ها رو شدیدا کاهش داده و رسما طرح صیانت ابتدا با گرون کردن اینترنت شروع شده
تانوما که وضعش به مراتب بدتره :| برای خرید سرویس با حجم های قبلی تقریبا باید دوبرابر پول داد
سرویس 16 مگ با 180 گیگ و قیمت 80 تومنی حذف شده؟

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,114
حذف نشده
منتهی قیمتا 1.5 تا 2 برابر قبل شدن که دیگه با این طرح صیانت انتظارشو داشتیم!
الان همین سرویس شده 152 تومن
(الان دیدم سرعتم یک چهارم شده!)

آخرین ویرایش:
  • Sad
Reactions: prop

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
344
بعید میدونم هدف نهایی صیانت حذف اینترنت بین الملل باشه، بلکه بهانه ای برای گرون کردن بیشتر قیمت اینترنت و محدود کردن حجم هست تا به درامد بیشتری برسن مخصوصا در زمان فعلی که مردم خیلی به اینترنت وابسته شدن.

• Like
Reactions: EL-BARTO

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
یه سرویس جایگزین کردند با 185 گیگ حجم.
سرعت رو به 4 مگ کاهش دادند و قیمتش هم 152 هزار تومان، بدون مالیات!
یعنی علاوه بر افزایش قیمت دو برابری، سرعت رو هم به میزان یک چهارم کاهش دادند!

• Sad
Reactions: prop

ezio252

کاربر سایت
Jun 22, 2010
1,145
نام
حمید
بعید میدونم هدف نهایی صیانت حذف اینترنت بین الملل باشه، بلکه بهانه ای برای گرون کردن بیشتر قیمت اینترنت و محدود کردن حجم هست تا به درامد بیشتری برسن مخصوصا در زمان فعلی که مردم خیلی به اینترنت وابسته شدن.
توی اسناد اینترنت ملی قیمت نت بین الملل حداقل باید سه برابر باشه یعنی دستشون برای دزدی حسابی بازه

• Like
Reactions: VITAMIN2X

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
878
همین دوبرابر کردن قیمت سرویس 180 گیگی میدونید باعث میشه مردم دیگه سراغ حجم های بالا نرن و محتوای کمتری از اینترنت استفاده کنن یعنی تقریبا همون حذف اینترنت بین المللی
در اسم اینترنت داریم ولی در عمل چون قیمت ها به این شدت بالا رفته به مرور خود مردم توان خرید اینترنت رو از دست میدن و به همین سادگی اینترنت خلاصه میشه به سایت های داخلی

سرویس های تانوما رسما غارتکده شده !
من تانوما داشتم با 110 تومن بالای 300 گیگ حجم الان شده 350 گیگ با 250 تومن

• Like
Reactions: VITAMIN2X

mjmk

کاربر سایت
Aug 19, 2018
285
خب مخابرات قیمت، حجم و... سرویس هاش رو کلا تغییر داد و ر*ید به همه چیز.

این بسته ای هست که مدت ها وجود داشت منم همیشه استفاده استفاده می کردم:Arrowd: | 16Mb - 80G - 40.000T

1.png

و اما وضعیت الان:Arrowd:

2.png

50 درصد قیمت بسته هارو برده بالا!!

حالا اینم هیچی؛ مخابرات قبلا تنها سرویس دهنده ای بود که حجم ترافیک داخلی رو 1/4 حساب می کرد اما الان رفتم تو سایت با این متن رو به رو شدم :|

3.png

اینم از وضعیت اینترنت 16Mb =))=D>
(البته این چند روز اینقدر داغون شده قبلا خیلی بهتر بود)

Sc.png

دیگه راجب دزدی از حجم و حساب کردن ترافیک داخلی به عنوان بین الملل و... رو نگم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر