بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
سیم کشی ها،عبور دادن سیم های تلفن از جعبه تقسیم برق ساختمون،کابل های پوسیده ی شهرداری عزیز و هزار هاو هزار دیگه.هر کدومش برای مختل کردن اینترنت ذاتا داغون کشور کافیه که بدو به بدتر تبدیل کنه.دست شما و isp هم نیست.کاملا قضیه بر پایه ی شانس هست مثل نزدیکی به مرکز مخابراتی و فلان.
نمیشه درست کرد ما هیچ کاری نمی تونیم بکنیم جدا میگم.
اما اما برای اینکه وضعیت بهتر بشه نظر منو بخواین باید بگم باید از اینترنت وایر لس استفاده کرد در ایران که حداقل کاری به کابل کشی و چیز های دیگه نداشته باشه.قطعی وصلی زیاد داره ولی پینگتون اکثرا مناسب خواهد بود.

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,987
نام
احمد
چه خبره نویز!!! SNR ـت خیلی بالاست.200!!! باید زیر 15 باشه. میتونه از سیم کشی داخل خونه باشه میتونه پورتی که مخابرات محلتون داده مشکل داشته باشه.

اگه اشتباه نکنم این بر اساس 0.1 db هست که در 0.1 ضرب کنین می شه 23.6 و 21.6 db ...
بعد snr margin هر چی بیشتر باشه بهتره که مال ایشون خوب هست و نباید مشکلی باشه...
line attenuation شون هم با اینکه جا داره بهتر باشه ولی باز نباید مشکلی ایجاد کنه . خلاصه اینکه به نظرم نباید مشکل نویز داشته باشن.

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
یه چندتا سوال:
این SNR margin 0.1 db چیه ؟ الان ماله من دوتا عدد داره جلوش یکی زده 358 یکیدیگه هم بغلشه که زده 306 یعنی چی ؟
و این به isp داره ؟ مثلا اگه برم شاتل بگیرم فرق میکنه ؟
یه سوال دیگه هم اینه که Downstream Line Rate و Upstream Line Rate چیه؟

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
اگه اشتباه نکنم این بر اساس 0.1 db هست که در 0.1 ضرب کنین می شه 23.6 و 21.6 db ...
بعد snr margin هر چی بیشتر باشه بهتره که مال ایشون خوب هست و نباید مشکلی باشه...
line attenuation شون هم با اینکه جا داره بهتر باشه ولی باز نباید مشکلی ایجاد کنه . خلاصه اینکه به نظرم نباید مشکل نویز داشته باشن.
درست میگی 23 و 21 میشه ولی اونجوری که پشتیبانی isp نویز رو از روی همین SNR Margin تشخیص میداد و میگفت باید زیر 15 باشه تو حالت استاندارد.

poyan_360

کاربر سایت
May 10, 2008
381
نام
pooyan
یه چندتا سوال:
این SNR margin 0.1 db چیه ؟ الان ماله من دوتا عدد داره جلوش یکی زده 358 یکیدیگه هم بغلشه که زده 306 یعنی چی ؟
و این به isp داره ؟ مثلا اگه برم شاتل بگیرم فرق میکنه ؟
یه سوال دیگه هم اینه که Downstream Line Rate و Upstream Line Rate چیه؟
ببین دوست من منظور از SNR همون نویز خط هست . . . باید روی 358 که میشه 35.8 باشه ... هرچی کمتر باشه این عدد نویز خط بیشتره . . .
والا نویز خط به isp ربط داره به سیم کشی داخلی ربط داره به سیمکشی بیرون ربط داره به همه اینا مربوط میشه و تاثیر داره . . .
و اینکه downstream همون سرعت دانلود شم هست . .
و downstream هم سرعت اپلود شماست . . .
به فرض مثال شما یه سرویس 1 مگ داره . . .
توی اون قسمت upstream باید 1024 باشه .. . مثلا اما دیدی زده 904 یا هرچی .. . سرعت شما 90.4Kb/s هست . ..
امیدوارم که منظورمو درست رسونده باشم
موفق باشین
سپاس

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
این تعرفه چالاک نامحدود برنزی 256 اسیاتک خوبه ؟ کسی داره ؟ سرعت دانلود و پینگش چطوره ؟ میخواستم ۱۲۸ نامحدود شاتل بگیرم ولی این اسیاتک ۲۵۶ ه و قیمتشم کمتره به نظرتون کدوم بهتره ؟ سرعت و پینگ ایناش؟
جووونه من اگه کسی داره یا میدونه چطوریاس بگه.. :)
ممنون

آخرین ویرایش:

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
این تعرفه چالاک نامحدود برنزی 256 اسیاتک خوبه ؟ کسی داره ؟ سرعت دانلود و پینگش چطوره ؟ میخواستم ۱۲۸ نامحدود شاتل بگیرم ولی این اسیاتک ۲۵۶ ه و قیمتشم کمتره به نظرتون کدوم بهتره ؟ سرعت و پینگ ایناش؟
جووونه من اگه کسی داره یا میدونه چطوریاس بگه.. :)
ممنون

کسی نسیت اینجا جواب مارو بدونه؟؟؟

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241
دوستان کسی اینجا وایرلس شاتل داره؟ پینگ و کیفیت برا بازی اتلاین چه طوره؟
سرویس ptp شاتل (وایرلس): سرعت - پینگ.... سرعت دانلود: http://www.uplooder.net/img/image/13/ec621ba54716b463cb64aa5ac346bbee/31.jpg پینگ با لندن: http://www.uplooder.net/img/image/87/202dd5955e70494b3834e6e67abd11c7/Untitled.jpg پینگ با 4.2.2.4 و 8.8.8.8 : http://www.uplooder.net/img/image/25/78e8706772add921026ecc9c5c754746/12.jpg

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس

شاتل هم چین پینگو آاپ لودی نداره نمیدونم چرا بیخودی تبلیغات این آی‌اس‌پی‌های ... می‌کنید. خجالت هم خوب چیزیه

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
شاتل هم چین پینگو آاپ لودی نداره نمیدونم چرا بیخودی تبلیغات این آی‌اس‌پی‌های ... می‌کنید. خجالت هم خوب چیزیه
هر موقع از چیزی خبر ندارید اظهار نظر نفرمایید.
شاتل یکی از بهترین پینگ ها و سرعت ها رو در ایران داره خود من هم تایید می کنمش.

سرور تهران :
4594900693.png

سرور هلند :

129200764.png

سرور های بتلفیلد 3 :

e3l_shatel_mordad_94.jpg

بازی هم باور ندارید ؟

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
۱۰۰% اینجوریه من که 4809 kbps / 767 kbps شاتل دارم پروفایل گیم هم فعال هست حتا با کاهش پینگ هم هم چین پینگ نمید حالا شما هی‌ تبلیغ مفت کن راستی‌ آسیا تکه هم بهترین آی‌اس‌پی و‌ای پ برتر هست تا حالا هیچ کس ازش تعریفی‌ نکرده نه پینگ داره نه ...

- - -ویرایش - - -

در ضمن سرورو رو تهران انتخاب نکن پینگ داخلی‌ می‌خواییم چیکار
اینم اثبات

http://s6.uplod.ir/i/00663/cxwvry5bb83r.png

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241
۱۰۰% اینجوریه من که 4809 kbps / 767 kbps شاتل دارم پروفایل گیم هم فعال هست حتا با کاهش پینگ هم هم چین پینگ نمید حالا شما هی‌ تبلیغ مفت کن راستی‌ آسیا تکه هم بهترین آی‌اس‌پی و‌ای پ برتر هست تا حالا هیچ کس ازش تعریفی‌ نکرده نه پینگ داره نه ...

- - -ویرایش - - -

اینم اثبات

دوست عزیز شما وقتی سرویسی رو تست نکردید خواهشا نظر الکی ندید .. من خودم تو اینجا بارها به بچه ها پیشنهاد این سرویسو دادم ptp یا سرویس وایرلس شاتل کاملا با سرویسهای مبتنی بر خط تلفن فرق داره شما کجا با ماهی 30 ت من نامحدود بهت سرعت بالای 3 مگ در ثانیه میدن دوستای دیگه که با من مشورت کردن و گرفتن این سرویسو دوست دارم بیان اگر من دروغ میگم.قضیه رو روشن کنن شما 24 ساعت خواستی من برات فیلم میگیرم از سرعت دانلود از پینگ هرچی که میخوای ...منم مثل شما ماهی 73 تومن میدادم سرویس رو خط تلفن یا قطع بود یا نویز داشت بزور سرعت به 60 میرسید از همین شاتلم نامحدود میگرفتم ولی با پیشنهاد تیم پشتیبانیشون راحت این سرویسو گرفتم و اصلا قابل قیاس نیست با سرویس قبل... تنها فزقش اختلاف.سرعت سرور داخلی با خارجیه که سرور داخلی تا 4 مگ.به بالا جواب میده و خارجی تا 300 که اونم با خرید یه اکانت تبدیل اینترنت به اینترانت داستانش حل میشه و فیکس سرعت لینک داخلی میشه اونوقت راحت میتونید تو یوتیوب ویدیو با کیفیت بالاروبدون مشکل ببینید ... شما هر مدرکی خواستی من بهت نشون میدم من اگه حرف زدم عکس گذاشتم ببینن بعد تصمیم بگیرن من نه کارمند شاتلم نه نفعی میبرم ... چون خودم سر این سرویس های داغون خط تلفن اذیت شدم دوست دارم بچه های دیگه برن سمت سرویس بهتر ... سوالی بود در خدمتم

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد

- - -ویرایش - - -

اینم اثبات

من سابقم تو بازی سنتر به قدری روشن و شفاف هست که اکثر دوستان من رو بشناسن و حرف رو باور کنند و نیازی نمی بینم این بحث رو ادامه بدم.

ولی برای اطلاعات بیشتر دوستان این تست ها رو میگذارم:

4595194890.png

4595176271.png

4595172973.png

sdc_12345.jpg

در رابطه با مشکل سرعت هم این توضیح رو بدم که مشکل افت سرعت و پهنای باند اینترنت بین المللی مشکلی مخصوص شاتل نیست و کل شبکه اینترنت کشور فعلا دچار افت سرعت هست اون هم به دلیل افزایش 3 برابری کاربران ADSL و افزایش کاربران 3G و 4G موبایل و فقط افزایش 20% ای پهنای باند کل شبکه طی این مدت و کسی که اخبار IT کشور رو دنبال کنه این رو قطعا مطلع است و می دونه.
فعلا وزارت ارتباطات قول داده پهنای باند کلی کشور رو افزایش بده.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر