بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
درود. دوستان دقیق نمی‌دونستم این سوال کجا بپرسم! کسی اگر سایت و منبع خوبی برای خرید V-P-N- (ف-شکن) سراغ داره، اگر زحمتی نیست براش، برام PM کنه. برای استفاده استیم اذیت نکنه. خیلی خیلی ممنون.امیدوارم پستم پاک نشه.چون استفاده از استیم ضروری.

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
تو 4 سال دولت قبل که هیچ توی 8 سالش هم هیچ پیشرفت خاصی نداشتیم.

ولی از روزی که این دولت اومد سر کار اینترنت من به شخصه وضعیتش خیلی تغییر کرد نتنها از نظر سرعت بلکه از نظر کیفیت. سال قبل همین روز ها بود که پینگ من با ایران 40-50 ms و با بهترین سرور های اروپایی کمتر از 300ms نمی اومد و کمی قبل از اون هم در بهترین حالت زیر 200ms ولی با تدابیر هر چند اندک که در این دولت اتخاذ شد و به پیشرفت های خوبی که منجر شد الان من پینگم با ایران 10-15 ms هست و با سرور های اروپایی به راحتی 95-100 ms می گیرم. حتی با وی پی ان گیمینگ میتونم با روسیه 60-70 ms پینگ بگیرم توی بازی هایی مثل BF4 و BF3 که این ناشی از بهبود نسبی کیفیت من نسبت به سال گذشته است که حداقل پینگم یک سوم یا یک دوم شده و نصف زمان قبل واکنشم تو بازی ها طول می کشه و همین خودش واسه من با ارزشه.

این پینگها پارسال برای شخص من رویایی بیش نبود ولی الان حداقل 18 ساعت از شبانه روز پینگم اینطوری هست.

خیلی از دوستان هم باید این قضیه رو درک کرده باشند طوری که بعضی ها تا گاهی پینگشون از 200 فراتر میره میان توی همین تاپیکا شکایت می کنن در حالی پارسال پینگ 200 برای خیلی ها آرزو بود.همین هست که منو امیدوار کرده سال بعد بتونم پینگ بهتری داشته باشم ، قیمت اپتیمم تر و مناسب تر داشته باشم و کیفیت اینترنتم بهتر بشه. این هارو نباید فراموش کنیم و نیمه خالی لیوان رو ببینیم.
@};-
اتفاقا اینترنت ۶ سال پیش رو که خیلی راحت wow بازی میکردیم و حتا pvp هم میکردیم با پینگ ۱۲۰-۱۵۰ را با هیچی‌ عوض نمیکنم و تو گارنا هم با سرورهای ترکیه اینا پینگمون عالی‌ بود یادش بخیر،ولی‌ الان چه با ماکسنت و چه با بلوط نمی‌تونم wowاو بازی کنم ،این پینگی‌ که شما دارید تنها به شما تهرانی‌‌ها تعلق میگره البته اونایی که کلی‌ پارتی و ... دارن

(خودتونم خوب میدونید)
الان من اهل تبریز می‌خوام اینترنت شاتل یا صبا نت که قدیم هم گرفته بودم دوباره بگیرم میگن تو منطقهٔ شما جای خالی‌ نداریم باید اقدام کنید و ۱-۳ ماه صبر کنید

البته اینو هم قبول نکردن به من اینترنت بالای ۱۲۸kbبدن .جالبه میگه بازرسی میاد=)).....

در همهٔ زمینه‌ها هم اینجوری هست ,آخه من موندم کدوم ......به اینترنت بالای ۱۲۸kb میگه اینترنت پر سرعت :d
طبقه ترفهٔ جهانی‌ حتا اینترنت ۱۰mb هم پر سرعت نیست :d
برای ما شهرستانی‌ها ، هنوز هم رؤیا هستن
پینگ ۲۰۰ برای هیکس آرزو نبود ! شما از کدوم isp اینترنت میگیرد

آخرین ویرایش:

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
اتفاقا اینترنت ۶ سال پیش رو که خیلی راحت wow بازی میکردیم و حتا pvp هم میکردیم با پینگ ۱۲۰-۱۵۰ را با هیچی‌ عوض نمیکنم و تو گارنا هم با سرورهای ترکیه اینا پینگمون عالی‌ بود یادش بخیر،ولی‌ الان چه با ماکسنت و چه با بلوط نمی‌تونم wowاو بازی کنم ،این پینگی‌ که شما دارید تنها به شما تهرانی‌‌ها تعلق میگره البته اونایی که کلی‌ پارتی و ... دارن

(خودتونم خوب میدونید)
الان من اهل تبریز می‌خوام اینترنت شاتل یا صبا نت که قدیم هم گرفته بودم دوباره بگیرم میگن تو منطقهٔ شما جای خالی‌ نداریم باید اقدام کنید و ۱-۳ ماه صبر کنید

البته اینو هم قبول نکردن به من اینترنت بالای ۱۲۸kbبدن .جالبه میگه بازرسی میاد=)).....

در همهٔ زمینه‌ها هم اینجوری هست ( قانون تو تهران وضع می‌شه تو شهرستان ها و بخصوص تبریز اجرا می‌شه ) آخه من موندم کدوم ......به اینترنت بالای ۱۲۸kb میگه اینترنت پر سرعت :d
طبقه ترفهٔ جهانی‌ حتا اینترنت ۱۰mb هم پر سرعت نیست :d
برای ما شهرستانی‌ها ، هنوز هم رؤیا هستن
پینگ ۲۰۰ برای هیکس آرزو نبود ! شما از کدوم isp اینترنت میگیرد
عزیز خیلی یک طرفه همه چیز رو دوختی و بافتی بدون دلیل منطقی و مطلع بودن از طرف دیگر ماجرا... خب پس بزار بهتر توضیح بدم.

بدیهی است که اینترنت 6 سال پیش از بعضی لحاظ ها بهتر از الان می بوده چون سیستم های عجیب و غریب مانیوتورینگ و فیل ترینگ به شکل فعلی در کشور وجود نداشت و حتی فیس بوک و بسیاری از سایت های بزرگ اینترنتی اصلا فیل تر نبودند ! از طرف دیگه تعداد کاربران ADLS2+ یا ADSL خیلی کمتر از الان بود ، تحریمی در کار نبود برای تجهیزات با کیفیت یا قیمت و نرخ دلار اینقدر بالا نبود که خرید تجهیزات با قیمت 10 برابر صورت بگیره پس بدیهی بود که لااقل از بعضی لحاظ ها اینترنت کیفی تر بود.

بنده 4 سال پیش از شاتل سرویس گرفتم و تا الان هم همچنان دارم استفاده می کنم با همه چیزش هم ساختم در واقع اینقدر مشکل هاش بعضی مواقع شدید بود که حس می کردم سفیدی تار های موهام از سر و کله زدن با این اینترنته !!!.بنده موقع خرید سرویس نه پارتی داشتم نه هیچ چیز دیگه بلکه با جواز کسب مغازه برای خونه سرویس 512 گرفتم و اگر جواز نبود اینترنت بالاتر از 128 کیلوبیت هم در کار نبود پس پارتی مارتی منتفی برای خرید هم پورت خالی نداشتن و مجبور شدم 2 ماه صبر کنم تا اینترنت وصل بشه ........ این که در تهران خیلی راحت تر اینترنت فروخته میشه و به سرعت کاری ندارند شاید دلایل زیادی داشته باشه مثلا وجود مشترک زیاد ، عادی شدن بحث سرعت بالا و بی تفاوتی نسبت به قانون مسخره ی 128 کیلوبیتی ، سرعت بالاتر برای فروش ترافیک بیشتر و درآمد بالاتر برای شرکتها و ...

در رابطه با سرعت اینترنت ، طبق استاندارد FCC یا Federal Communications Commision آمریکا در حال حاظر حداقل سرعت اینترنت که اون رو جزو پر سرعت قرار بده 4Mb/s هست ولی ظاهرا میخوان این حداقل رو به 10 مگابیت برسونن که باز هر دو در حال حاضر در بسیاری مناطق ایران اگر خط تلفون با کیفیت باشه قابل ارائه است. (10 مگ رو مخابرات و پارس انلاین میدن و بقیه هم تا 8 مگابیت حداقل ساپورت می کنند)

پینگ 200 هرگز آرزو بود یا نبود رو پست های این تاپیک در گذشته نشون میده نه حرف بنده یا کسی دیگه و سندش موجود هست و نیاز به توضیح نیست.

در حال حاضر مهمترین مشکل اینترنت ایران کیفیت پایین هست نه سرعت...

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
یه سوال. هیچ رقمه نمیشه با چرترینگ (باتوجه به اینکه چینم مث ما چرتینگ داره) پینگ 50-60 با اروپا داشت؟

میشه، با پهنای باند اختصاصی و ددیکیت میشه این پینگ رو گرفت. که البته هرگز به دست ملت ایران نمیرسه.
بعدشم مشکل اینه ما میخواییم با اروپا پینگ زیر 50 و 60 داشته باشیم،
خب چرا؟ ما باید سرورهای گیم رو در داخل کشور خودمون داشته باشیم. که بخاطر تحریم و عدم داشتن زیرساخت فعلا ممکن نیست!

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد

میشه، با پهنای باند اختصاصی و ددیکیت میشه این پینگ رو گرفت. که البته هرگز به دست ملت ایران نمیرسه.
بعدشم مشکل اینه ما میخواییم با اروپا پینگ زیر 50 و 60 داشته باشیم،
خب چرا؟ ما باید سرورهای گیم رو در داخل کشور خودمون داشته باشیم. که بخاطر تحریم و عدم داشتن زیرساخت فعلا ممکن نیست!
دقیقا ! اگر می شد مثلا سرور های بازی های روز دنیا رو به داخل انتقال داد و لایسنس اونهارو خرید برای داخل خیلی خوب می شد ولی متاسفانه بودجه و زیرساخت خیلی خوبی می خواد که نداریم.

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
دوست عزیز خیلی عجیبه حرفاتون، خودتون دارید حرفهای بنده رو تأیید می‌کنید ،و جملی اولتون رو نقض می‌کنید !!
اینا هم دلایل
۱)ما هیچ چیز رو ۱۰ برابر نمی‌گیریم !!همون موقع هم اکثر سایتا ***** بودن حتما یادتون نیست
۲) همونطور که می‌بینید اینترنتی که شما ۴ ساله دارید ازش استفاده می‌کنید بنده ۸ سال پیش
تجربه شو
داشتم ،همین شاتل رو هم چین پینقی نداشت مثل این دوستان ماکس نتی که دارن میگن پینگشون ۹۰-۱۰۰ در حالی‌ که تا خرداد ماه همین سال بنده ماکس نت داشتم ۲-۴میب ،هم چین پینقی ندیدیم
۳)خودتون هم قبول دارید که نسبت به قانون ۱۲۸ کبد تو تهران بی‌ تفاوت هستن خودتون دارید میگید.
۴)طبق همون لینکی‌ که شما دادید کمترین سرعت dw رو ۴mb , کمترین آپلود هم ۱mb نوشتن ( منظور سرعت دانلود و آپلود ماست نه اینترنت ۱۰mb :))
۵) پینق ۲۰۰ هیچ وقت برای گیمر‌هایpro آرزو نبود ( چون پینگ سبز به پینگ ۹۰- ۱۳۰ به پایین اطلاق می‌شه پینق ۲۰۰ پینگ زرد به بالاست به طوریکه خارج یها هروقت پینقشون بالای ۷۰ ۸۰ ۹۰ و + میگن نمیتونیم بازی کنیم .حالا چون تواین ایران مردم عادت کردن با پینگ ۳۰۰ هم بازی کنن دلیلی نمی‌شه ( حتا خیلی‌‌ها شون میگن تو بی‌اف۴ با پینگ ۳۰۰ مشکل ندران بله با پینگ ۳۰۰ هم می‌شه بازی کرد ولی‌ ( ولی‌ طرف dly و lag و ،، رو درک نمی‌کنه

)حالا ما چیرو دوختیم بافتیم؟؟

تویی همین کشور همسایه مون ترکیه میدونید به چه راحتی اینترنت مدین .فقط شما کافیه بهisp زنگ بزنید بگید فلان بستهِ اینترنت و رو می‌خوام

خودشون روز بد تشریف میارن دم خونتون و بد از امضا قرار داد ، همه چی‌ حتا سیم کشی‌ خط تلفون خونتون رو هم خودشون . تهیه و آماده می‌کنن و وقتی‌ هم مشکلی‌ داشتید خیلی‌ راحت port رو تغییر مدین حالا شما اینجا بگین لطفا port تغییر بدین ..... یا مکافات تخلیهٔ خط ( با بون‌های تخفیف لباس و پیتزا و ساندویج و قرعه کشیهای جالب ,و اینترنت با کیفیت و ارزون و ،،، کاری ندارم ( اینجا هم ماکسنت درست ۵ ماه پینگش بین ۲۵۰-۵۰۰ بود با پاکت لاست و تیم اوت بعد از اون
میان بهش نماد اعتماد میدان

جالبه اونا با این وضع اینترنتشون راضی‌ نیستن حالا چرا ما باید بیخودی ....
http://upload7.ir/imgs/2014-08/32710843514624869460.jpg

- - -ویرایش - - -

اتفاقا خرید پهنای باند خیلی وقت فکر منو اشغال کرده پولشم به درک ، فقط نمی‌دونم به چه شرایطی میدن و کلا چطور می‌شه استفاده کرد

خیلی‌ از دوستان هم تنها راه چاره رو ,فعلا همین میدونن . می‌شه لطفا یه خورده توضیح بدید .در ضمن فرق بین اینتر نت وای مکس با اینتر نت وایر لس چیه ?. آیا وای مکس هم خط تلفن اشغال می‌کنه
آقا مسعود به نظرتون این Asus ROG Swift PG278Q
کی‌ وارد ایران می‌شه ?

آخرین ویرایش:

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
دوست عزیز خیلی عجیبه حرفاتون، خودتون دارید حرفهای بنده رو تأیید می‌کنید ،و جملی اولتون رو نقض می‌کنید !!
اینا هم دلایل
۱)ما هیچ چیز رو ۱۰ برابر نمی‌گیریم !!همون موقع هم اکثر سایتا ***** بودن حتما یادتون نیست
۲) همونطور که می‌بینید اینترنتی که شما ۴ ساله دارید ازش استفاده می‌کنید بنده ۸ سال پیش
تجربه شو
داشتم ،همین شاتل رو هم چین پینقی نداشت مثل این دوستان ماکس نتی که دارن میگن پینگشون ۹۰-۱۰۰ در حالی‌ که تا خرداد ماه همین سال بنده ماکس نت داشتم ۲-۴میب ،هم چین پینقی ندیدیم
۳)خودتون هم قبول دارید که نسبت به قانون ۱۲۸ کبد تو تهران بی‌ تفاوت هستن خودتون دارید میگید.
۴)طبق همون لینکی‌ که شما دادید کمترین سرعت dw رو ۴mb , کمترین آپلود هم ۱mb نوشتن ( منظور سرعت دانلود و آپلود ماست نه اینترنت ۱۰mb :))
۵) پینق ۲۰۰ هیچ وقت برای گیمر‌هایpro آرزو نبود ( چون پینگ سبز به پینگ ۹۰- ۱۳۰ به پایین اطلاق می‌شه پینق ۲۰۰ پینگ زرد به بالاست به طوریکه خارج یها هروقت پینقشون بالای ۷۰ ۸۰ ۹۰ و + میگن نمیتونیم بازی کنیم .حالا چون تواین ایران مردم عادت کردن با پینگ ۳۰۰ هم بازی کنن دلیلی نمی‌شه ( حتا خیلی‌‌ها شون میگن تو بی‌اف۴ با پینگ ۳۰۰ مشکل ندران بله با پینگ ۳۰۰ هم می‌شه بازی کرد ولی‌ ( ولی‌ طرف dly و lag و ،، رو درک نمی‌کنه

)حالا ما چیرو دوختیم بافتیم؟؟

تویی همین کشور همسایه مون ترکیه میدونید به چه راحتی اینترنت مدین .فقط شما کافیه بهisp زنگ بزنید بگید فلان بستهِ اینترنت و رو می‌خوام

خودشون روز بد تشریف میارن دم خونتون و بد از امضا قرار داد ، همه چی‌ حتا سیم کشی‌ خط تلفون خونتون رو هم خودشون . تهیه و آماده می‌کنن و وقتی‌ هم مشکلی‌ داشتید خیلی‌ راحت port رو تغییر مدین حالا شما اینجا بگین لطفا port تغییر بدین ..... یا مکافات تخلیهٔ خط ( با بون‌های تخفیف لباس و پیتزا و ساندویج و قرعه کشیهای جالب ,و اینترنت با کیفیت و ارزون و ،،، کاری ندارم ( اینجا هم ماکسنت درست ۵ ماه پینگش بین ۲۵۰-۵۰۰ بود با پاکت لاست و تیم اوت بعد از اون
میان بهش نماد اعتماد میدان

جالبه اونا با این وضع اینترنتشون راضی‌ نیستن حالا چرا ما باید بیخودی ....
http://upload7.ir/imgs/2014-08/32710843514624869460.jpg
من آخر فاز شما رو متوجه نشدم که هدف شما از این صحبت ها چیه ! من یه سری چیزای کلی ای که شما فرمودید رو خلاف واقعیتی که خودم دیدم میدونستم و توضیح دادم. به هر حال :

1) تا اونجایی که من اطلاع دارم ، پهنای باند ورودی ایران باید به نرخ دلار از سرویس دهنده های پهنای باند بین المللی خریداری بشه که هر STM1 با نرخ 155Mb/s حدود 3 هزار دلار (8-9 میلیون تومان) در میاد (طبق آمار خود زیرساخت) به طبع افزایش نرخ دلار توی این قیمت تاثیر داره حالا من نمیدونم ما چیزی رو گرونتر نمی خریم یا نه ولی ظاهر امر گرونتر نشون میده(تازه گرون فروشی زیرساخت رو در نظر بگیریم 25 برابر گرونتر به کاربر نهایی می رسه که اثباتش تو امضاء بنده است). قیمت تجهیزات شبکه و ... هم بماند.پس هزینه نهایی اینترنت نسبت به 8 سال پیش باید خیلی فرق کرده باشه.

2)شما چنین پینگی از ماکس نت یا شاتل مشاهده نکردید دلیل نمیشه بقیه ندیده باشن ، همین آقا مسعود خودش سمت شماست و پینگش هم مشخصه ! شاتل رو هم که 10 ها بار گذاشتم دیگه خوشم نمیاد هی تست پینگ بزارم.

3)موافقم و بحثی نیست.

4)متوجه منظورتون نشدم ؟ یعنی چی که منظور سرعت آپلود و دانلود ماست نه اینترنت ؟! برداشت من از حرف شما در مورد سرعت این بود که سرعت بالا و مطابق استاندارد جهانی برای شما دور از دسترس بوده که گفتین سرعت بالا نتونستین بگیرید و سرعت اینترنت ایران به استاندارد باند پهن نزدیک نیست ، من هم گفتم استاندارد پهنای باند برای اینترنت پر سرعت 4 مگابیت هست که اگر حتی 10 مگابیت هم بشه در ایران باز در دسترس هست حالا بعضی جاها به دلایل مخابراتی ارائه نمیشه بعضی جاها ارائه میشه.سایت نت ایندکس هم میانگین اینترنت پرسرعت ایران رو 3.8Mb/s اعلام کرده که باز نشون پیشرفت هست.
بازم میگم بحث سر کیفیت اینترنت هست نه سرعت وگرنه سرعت در ایران اونقدر هم دیگه پایین نیست.

5) والا من خودم تجربه بازی Battlefiled 3 با پینگ 300-400 داشتم و میدونم چقدر اختلاف Latency داره و به سختی میشه بازی کرد ولی وقتی مجبور باشی باید بسازی اما دلیل نمیشه پینگ 200+ مناسب بازی باشه ! الان من خودم به پینگ زیر 150 عادت کردم و اصلا نمیتونم دیگه با پینگ بالا بازی کنم مطمئن هستم گیمیر های حرفه ای هم ترجیح میدن به هر قیمیت پینگ پایین داشته باشن.
============================================================================================================
دوستان خواهش می کنم طوری برداشت نکنید که من از کسی یا شرکتی یا ISP خاصی تعریف می کنم ! به خدا منم مشکلات همه رو دارم همین الان با پینگ 120 حدود 50 درصد پکت لاست دارم طوری که صفحه نمی تونم باز کنم ، من خودم بدترین منتقد وضع اینترنت ایرانم و بعضی مواقع اینقدر از کوره در رفتم که فحش هم دادم ولی دلیل نمیشه بیام اینجا خلاف واقع حرف بزنم !

آخرین ویرایش:

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
من آخر فاز شما رو متوجه نشدم که هدف شما از این صحبت ها چیه ! من یه سری چیزای کلی ای که شما فرمودید رو خلاف واقعیتی که خودم دیدم میدونستم و توضیح دادم. به هر حال :

1) تا اونجایی که من اطلاع دارم ، پهنای باند ورودی ایران باید به نرخ دلار از سرویس دهنده های پهنای باند بین المللی خریداری بشه که هر STM1 با نرخ 155Mb/s حدود 3 هزار دلار (8-9 میلیون تومان) در میاد (طبق آمار خود زیرساخت) به طبع افزایش نرخ دلار توی این قیمت تاثیر داره حالا من نمیدونم ما چیزی رو گرونتر نمی خریم یا نه ولی ظاهر امر گرونتر نشون میده(تازه گرون فروشی زیرساخت رو در نظر بگیریم 25 برابر گرونتر به کاربر نهایی می رسه که اثباتش تو امضاء بنده است). قیمت تجهیزات شبکه و ... هم بماند.پس هزینه نهایی اینترنت نسبت به 8 سال پیش باید خیلی فرق کرده باشه.

2)شما چنین پینگی از ماکس نت یا شاتل مشاهده نکردید دلیل نمیشه بقیه ندیده باشن ، همین آقا مسعود خودش سمت شماست و پینگش هم مشخصه ! شاتل رو هم که 10 ها بار گذاشتم دیگه خوشم نمیاد هی تست پینگ بزارم.

3)موافقم و بحثی نیست.

4)متوجه منظورتون نشدم ؟ یعنی چی که منظور سرعت آپلود و دانلود ماست نه اینترنت ؟! برداشت من از حرف شما در مورد سرعت این بود که سرعت بالا و مطابق استاندارد جهانی برای شما دور از دسترس بوده که گفتین سرعت بالا نتونستین بگیرید و سرعت اینترنت ایران به استاندارد باند پهن نزدیک نیست ، من هم گفتم استاندارد پهنای باند برای اینترنت پر سرعت 4 مگابیت هست که اگر حتی 10 مگابیت هم بشه در ایران باز در دسترس هست حالا بعضی جاها به دلایل مخابراتی ارائه نمیشه بعضی جاها ارائه میشه.

5) والا من خودم تجربه بازی Battlefiled 3 با پینگ 300-400 داشتم و میدونم چقدر اختلاف Latency داره و به سختی میشه بازی کرد ولی وقتی مجبور باشی باید بسیازی اما دلیل نمیشه پینگ 200+ مناسب بازی باشه ! الان من خودم به پینگ زیر 150 عادت کردم و اصلا نمیتونم دیگه با پینگ بالا بازی کنم مطمئن هستم گیمیر های حرفه ای هم ترجیح میدن به هر قیمیت پینگ پایین داشته باشن.
============================================================================================================
دوستان خواهش می کنم طوری برداشت نکنید که من از کسی یا شرکتی یا ISP خاصی تعریف می کنم ! به خدا منم مشکلات همه رو دارم همین الان با پینگ 120 حدود 50 درصد پکت لاست دارم طوری که صفحه نمی تونم باز کنم ، من خودم بدترین منتقد وضع اینترنت ایرانم و بعضی مواقع اینقدر از کوره در رفتم که فحش هم دادم ولی دلیل نمیشه بیام اینجا خلاف واقع حرف بزنم !

مشکلی‌ نیست.اتفاقا حرفهامون نزدیک هم هستن

۳) مقایسهٔ شاتل با ماکس نت اشتباهه چون ماکس نت اینتر نت نیست .. حد عقل ۲۰ نفر دیگه هم میشناسم که از ماکس هم چین پینقی ندیدن و به هیچ وجه از ماکس راضی‌ نبودن

همهٔ ispها موقتی هستن یعنی‌ یه دوره زمانی‌ خوبن یه موقع بد الان شاتل به عنوان برترین آی‌اس‌پی انتخاب شده فردا پس فردا دوباره واسعش اقدام می‌کنم ,انشالله منم پینقی همچون شما بگیرم ( یون موقع سرویس گیمینگ نداشت )

۴) منظورم اینه وقتی‌ شما یه اینترنت 6mb میگرین درواقع بین ۷۰۰-۷۵۰ باید سرعتdw داشته باشید و آپلود ‌ای که تعریف شده منظور اونا هم از اون ۴mb همون سرعت دانلود هست نه خود اینترنت که میگریم

۵ ) ۱۰۰% همینطوره. من بیشتر از ۱۳۰ تو bf4 نمی‌تونم بازی کنم به خصوصsnipe زدن که نگو ,به سرور‌های ۱۱۰ وارد میشم ( خوب مگه بالا چه مثالی زدم اکثر خارجی‌ها با پینگ +۷۰ نمیتونن بازی کنن ل((چندین بار خودم داخلraid توwow دیدم

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
مشکلی‌ نیست.اتفاقا حرفهامون نزدیک هم هستن

۳) مقایسهٔ شاتل با ماکس نت اشتباهه چون ماکس نت اینتر نت نیست .. حد عقل ۲۰ نفر دیگه هم میشناسم که از ماکس هم چین پینقی ندیدن و به هیچ وجه از ماکس راضی‌ نبودن

همهٔ ispها موقتی هستن یعنی‌ یه دوره زمانی‌ خوبن یه موقع بد الان شاتل به عنوان برترین آی‌اس‌پی انتخاب شده فردا پس فردا دوباره واسعش اقدام می‌کنم ,انشالله منم پینقی همچون شما بگیرم ( یون موقع سرویس گیمینگ نداشت )

۴) منظورم اینه وقتی‌ شما یه اینترنت 6mb میگرین درواقع بین ۷۰۰-۷۵۰ باید سرعتdw داشته باشید و آپلود ‌ای که تعریف شده منظور اونا هم از اون ۴mb همون سرعت دانلود هست نه خود اینترنت که میگریم

۵ ) ۱۰۰% همینطوره. من بیشتر از ۱۳۰ تو bf4 نمی‌تونم بازی کنم به خصوصsnipe زدن که نگو ,به سرور‌های ۱۱۰ وارد میشم ( خوب مگه بالا چه مثالی زدم اکثر خارجی‌ها با پینگ +۷۰ نمیتونن بازی کنن ل((چندین بار خودم داخلraid توwow دیدم
خدا اموات شما رو بیامورزه تمام بحث منم همینه.
ولی میخواستم بگم اگر 20 نفر شاتل دارند با پینگ 400 یا 10 نفر ماکس نت با پینگ 300 یا 30 نفر پارس آنلاین با پینگ 500 دلیل نمیشه شاتل یا پارس انلاین یا ماکس نت اصالتا مشکل دارن (چون بعضی هم هستند که پینگ پایین دارند و از همین ISP ها سرویس می گیرن) بلکه این به دلیل مرکز های مخابراتی مختلف ، توزیع استاندارد پهنای باند بین کاربران ، اشتراک گذاری مناسب ، کافی بودن پهنای باند ، آدرس دهی های کوتاه تر و DNS های با کیفیت تر و خیلی چیزای دیگه بستگی داره که یه جورایی از سمت زیرساخت به شرکت ها تحمیل میشه و باعث تبعیض شدید میشه.

در رابطه با سرعت ، الان پارس آنلاین روی 9mb/s داره 1.1MB/s دانلود میده و شاتل روی 8mb/s داره 950KB/s دانلود میده + های وب و ... و مخابرات هم تا 10 مگابیتش ظاهرا حدود 1.2MB/s دانلود میده ولی خب این سرعت ها نیاز به خط با کیفیت و رد کردن مشکل محدودیت 128 کیلوبیت داره که خودش داستان داره ، برای همین گفتم سرعت 10 مگ در ایران آرزو نیست بلکه حقیقت داره.

در رابطه با پینگ هم موافقم.
@};-@};-@};-

دوستان الان به همین پروژه ی EPEG توجه کنید:

ducfwt6da8ggezt6g.jpg

پهنای باند ترانزیت دیتای این پروژه به تنهایی در حال حاضر 540 گیگابیت در ثانیه است که 4 برابر پهنای باند کل ایران هست ! و تا 3.2 ترابیت قابل ارتقا. قرارداد این پروژه سال هاست بین شرکت زیرساخت و شرکای خارجی امضا شده ولی هیچ تاثیر قابل توجهی با وجود عبور از ایران نداشتیم !!! چرا چون شرکت زیرساخت به جای اتصال شبکه اینترنت دیتای کشور به این پروژه فقط به درآمد ناشی از ترانزیت این دیتا از ایران اکتفا کرده و فقط دنبال سود خودش هست در حالی که اگر دیتای ایران به این شبکه وصل شه پینگ تایم ما با آلمان به 50ms تا 60ms خواهد رسید (طبق فاصله حدود 7000-5000 کیلومتر) و تحول بسیار در اینترنت ایران به وجود خواهد آوورد.
اونوقت یک روز 4 تا STM-4 میره رو هوا کل شبکه کشور مختل میشه...

آخرین ویرایش:

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
- - -ویرایش - - -

تا حالا از کلی‌ آی‌اس‌پی اینترنت گرفتم سوغاتی مثل ماکس ندیدم , انشاالله کسی‌ هم نبینه ( شما چون شاتل هستین با دیده شاتل نگاه می‌کنید به ماکس
برگشتیم عقب اولا هم چین سرعتی واسه تهران هستش تو مپ هم دارید می‌بینید شما یه آی‌اس‌پی تو تبریز مثل ( ارتباط گستر یا پیتیاک که تا ۳۰ میب هم میدن تو تهران ).نام ببرید تنها شرکتی که اینترنت وایر لس درست و حسابی‌ میده فقط بلوط هستش اونم چون دکلش کمه و بین دکل اصلی‌ اینا با ساختمان ما مانع بود یعنی‌ یه ساختمان بلند تر واسه ما قسمت نشد به جز این بقیه شرکت‌ها تا ۲میب میدان که به درد خودشون می‌خوره
تو این شهر اکثر خط ها تا ۲ میب و بعضی‌هاشون هم تا ۶میب میکشن حالا چون تهران تا فلان سرعت اینترنت میدن , خط ها میکشن دلیل نمی‌شه شما بگید سرعت اینترنت تو ایران خوب هستش
بعدشم، سرعت وقتی‌ می‌تونی خوب باشه که شما به راحتی شبکه‌های آنلاین، تلویزیون و .. رو بدون وقفه نگاه کنید با این که بنده ۶مبن دارم امکان پذیر نیست
درثانی قرار نیست وقتی‌ می‌خواییم از اوریجین یا استیم یه دانلود کنیم باید ۳ روز منتظر بشیم پس سرعت هنوز هم کمه نیاز به بحث کیفیت اینترنت نیست چون اصلا کیفیت اینترنت نداریم ،علتشم نبود قانون‌های درست و عدمِ بر خورده مسئولان با شرکت های خدمات دهنده اینترنت هستش
متنتونو ویرایش کرده بودین اینارو بعدا دیدم در کّل حرف هر دو مون یکیه @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-
بله دوستان مثل‌های خوب در رابطه با ایران cel تالیا و خصوصی سازی ...... ،، و کاهش قیمت همراه اول و .. زدن همهٔ ما می‌دونیم مشکلات اصلی‌ از کجان :d[/QUOTE]

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
خدا اموات شما رو بیامورزه تمام بحث منم همینه.
ولی میخواستم بگم اگر 20 نفر شاتل دارند با پینگ 400 یا 10 نفر ماکس نت با پینگ 300 یا 30 نفر پارس آنلاین با پینگ 500 دلیل نمیشه شاتل یا پارس انلاین یا ماکس نت اصالتا مشکل دارن (چون بعضی هم هستند که پینگ پایین دارند و از همین ISP ها سرویس می گیرن) بلکه این به دلیل مرکز های مخابراتی مختلف ، توزیع استاندارد پهنای باند بین کاربران ، اشتراک گذاری مناسب ، کافی بودن پهنای باند ، آدرس دهی های کوتاه تر و DNS های با کیفیت تر و خیلی چیزای دیگه بستگی داره که یه جورایی از سمت زیرساخت به شرکت ها تحمیل میشه و باعث تبعیض شدید میشه.

در رابطه با سرعت ، الان پارس آنلاین روی 9mb/s داره 1.1MB/s دانلود میده و شاتل روی 8mb/s داره 950KB/s دانلود میده + های وب و ... و مخابرات هم تا 10 مگابیتش ظاهرا حدود 1.2MB/s دانلود میده ولی خب این سرعت ها نیاز به خط با کیفیت و رد کردن مشکل محدودیت 128 کیلوبیت داره که خودش داستان داره ، برای همین گفتم سرعت 10 مگ در ایران آرزو نیست بلکه حقیقت داره.

در رابطه با پینگ هم موافقم.
@};-@};-@};-

دوستان الان به همین پروژه ی EPEG توجه کنید:

ducfwt6da8ggezt6g.jpg

پهنای باند ترانزیت دیتای این پروژه به تنهایی در حال حاضر 540 گیگابیت در ثانیه است که 4 برابر پهنای باند کل ایران هست ! و تا 3.2 ترابیت قابل ارتقا. قرارداد این پروژه سال هاست بین شرکت زیرساخت و شرکای خارجی امضا شده ولی هیچ تاثیر قابل توجهی با وجود عبور از ایران نداشتیم !!! چرا چون شرکت زیرساخت به جای اتصال شبکه اینترنت دیتای کشور به این پروژه فقط به درآمد ناشی از ترانزیت این دیتا از ایران اکتفا کرده و فقط دنبال سود خودش هست در حالی که اگر دیتای ایران به این شبکه وصل شه پینگ تایم ما با آلمان به 50ms تا 60ms خواهد رسید (طبق فاصله حدود 7000-5000 کیلومتر) و تحول بسیار در اینترنت ایران به وجود خواهد آوورد.
اونوقت یک روز 4 تا STM-4 میره رو هوا کل شبکه کشور مختل میشه...

- - -ویرایش - - -

تا حالا از کلی‌ آی‌اس‌پی اینترنت گرفتم سوغاتی مثل ماکس ندیدم , انشاالله کسی‌ هم نبینه ( شما چون شاتل هستین با دیده شاتل نگاه می‌کنید به ماکس
برگشتیم عقب اولا هم چین سرعتی واسه تهران هستش تو مپ هم دارید می‌بینید شما یه آی‌اس‌پی تو تبریز مثل ( ارتباط گستر یا پیتیاک که تا ۳۰ میب هم میدن تو تهران ).نام ببرید تنها شرکتی که اینترنت وایر لس درست و حسابی‌ میده فقط بلوط هستش اونم چون دکلش کمه و بین دکل اصلی‌ اینا با ساختمان ما مانع بود یعنی‌ یه ساختمان بلند تر واسه ما قسمت نشد به جز این بقیه شرکت‌ها تا ۲میب میدان که به درد خودشون می‌خوره
تو این شهر اکثر خط ها تا ۲ میب و بعضی‌هاشون هم تا ۶میب میکشن حالا چون تهران تا فلان سرعت اینترنت میدن , خط ها میکشن دلیل نمی‌شه شما بگید سرعت اینترنت تو ایران خوب هستش
بعدشم، سرعت وقتی‌ می‌تونی خوب باشه که شما به راحتی شبکه‌های آنلاین، تلویزیون و .. رو بدون وقفه نگاه کنید با این که بنده ۶مبن دارم امکان پذیر نیست
درثانی قرار نیست وقتی‌ می‌خواییم از اوریجین یا استیم یه دانلود کنیم باید ۳ روز منتظر بشیم پس سرعت هنوز هم کمه نیاز به بحث کیفیت اینترنت نیست چون اصلا کیفیت اینترنت نداریم ،علتشم نبود قانون‌های درست و عدمِ بر خورده مسئولان با شرکت های خدمات دهنده اینترنت هستش
متنتونو ویرایش کرده بودین اینارو بعدا دیدم در کّل حرف هر دو مون یکیه
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif
yahoo_53.gif

بله دوستان مثل‌های خوب در رابطه با ایران cel تالیا و خصوصی سازی ...... ،، و کاهش قیمت همراه اول و .. زدن همهٔ ما می‌دونیم مشکلات اصلی‌ از کجان
yahoo_4.gif
[/QUOTE]

ایکاش این بحث ها تو جلسات مطرح بشه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,560
پارس آنلاین شبانه رو بعد از دانلود زیاد محدود میکنه؟
//////////////
کسایی که از آسیاتک اینترنت محدود دارن لطفا توی منوی مودم ببینن سرعت روی چند بسته شده.(البته تو ساعات رایگان)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر