بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
چه مشکلی داره داستان؟تنها مشکل اینه که داستان اصلی سری نیست:D
بازی در زمان خودش از نظر روایت و پیش بردن داستان جزو بهترین ها بود

دقیقا همین بزرگترین مشکلشه.دقت کنید که ما با یک RE شماره دار طرفیم ، نه یک نسخه ی فرعی.پس قطعا باید داستان اصلی سری رو هم یدک بکشه.نه اینکه یک داستان کاملا فرعی و مستقل رو به تصویر بکشه.اونم نه یک داستان جدید که بخواد ادامه ی داستان سری رو شکل بده.بلکه یک داستان گذرا و یکبار مصرف که همونجا شروع شد و همونجا هم تموم شد.حتی اوتبریک بیشتر مکمل داستان اصلی بود تا این !

جدای از این موضوع ، نسخه ی 4 حتی به عنوان یک داستان مستقل هم عالی نبود.نویسنده های بازی خیلی سرسری ازش گذشته بودن و حتی به خودشون زحمت نداده بودن که حداقل درباره ی همون مسائل جدید ، اطلاعات کافی به ما بدن.هیچ اطلاعاتی از هویت و پیشینه ی سدلر ، فرقه ی لوس آیلومینادوس ، انگل لاس پلاگا و.....در بازی مطرح نشده بود.همه چیز فقط در حد اسم بود.تا جایی که حتی توی کتاب رسمی Archives 2 هم جلوی اطلاعات شخصی کاراکترهای جدید 4 ، علامت سوال گذاشته شده.یعنی حتی خود سازنده ها هم پاسخی برای این سوالات نداشتن و متوجه جای خالی این اطلاعات در بازی شدن.برخلاف نسخه ی 5 که نه تنها اطلاعات و تاریخچه ی کاملی از ترایسل ، اوروبوروس و اکسلا داشتیم ، بلکه حتی به زیباترین و منطقی ترین شکل ممکن هم به ریشه های داستان ربط داده شده بودن !

حتی نسخه ی 6 هم با اینکه داستانش کاملا فرعی و حتی پر تناقض با گذشته ی سری بود ، ولی حداقل روی داستانش وقت گذاشته شده بود و اطلاعات کامل و دقیقی از گذشته و تاریخچه ی کارلا ، سیمونز ، ویروس C ، نیو آمبرلا ، The Family و ......در بازی لحاظ شده بود !

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
چه مشکلی داره داستان؟تنها مشکل اینه که داستان اصلی سری نیست:D
بازی در زمان خودش از نظر روایت و پیش بردن داستان جزو بهترین ها بود
داستان تنها چیزی هست که خیلی شامل مرور زمان نمیشه. یعنی معمولا اگه یه داستانی توی قرن نوزدهم خوب بوده هنوز هم خوب وشنیدی هست.
اگه به داستان رزیدنت 4 به صورت مستقل نگاه کنیم متوجه میشیم که شهصیت پردازی داستان بسیار ضعیف هست. یعنی اگر به جای شخصیت شناخته شده ای مثل «لیان کندی» از یه شخصیت تازه در بازی استفاده میشد هیچ حرفی برای گفتن نداشت همونطور که توی TEW این مشکل بود. شخصیت پردازی افرادی مثل «سدلر»، «سالازار» و «کراوزر» اونقدر ضعیف بود که اصلا نمیشد باهاشون ارتباط برقرار کرد. کافی هست این شخصیت ها رو با کسانی مثل «وسکر»، «مارکوس» و «اشفورد»ها مقایسه کنید. روایت داستان آنچنان گره افکنی و افت و خیز کافی نداره که شما رو درگیر خودش کنه بر عکس نسخه های 0 و 1 و 2 و CVX و حتی 3 که روایت داستان به شکل خوبی انجام شده است.
در مقام یک رزیدنت داستان انگل و این فرقه اتفاقا خیلی خوب بود و میتونست مسیر جدیدی رو توی سری باز کنه ولی اینقدر بد پرداخت شده بود و سرسری گرفته شده بود و بیش از حد در سیستم کنترلی اون انگل اغراق شده بود که تمام پتانسیل داستان بازی و این انگل جدید رو از بین برد.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
داستان تنها چیزی هست که خیلی شامل مرور زمان نمیشه. یعنی معمولا اگه یه داستانی توی قرن نوزدهم خوب بوده هنوز هم خوب وشنیدی هست.
اگه به داستان رزیدنت 4 به صورت مستقل نگاه کنیم متوجه میشیم که شهصیت پردازی داستان بسیار ضعیف هست. یعنی اگر به جای شخصیت شناخته شده ای مثل «لیان کندی» از یه شخصیت تازه در بازی استفاده میشد هیچ حرفی برای گفتن نداشت همونطور که توی TEW این مشکل بود. شخصیت پردازی افرادی مثل «سدلر»، «سالازار» و «کراوزر» اونقدر ضعیف بود که اصلا نمیشد باهاشون ارتباط برقرار کرد. کافی هست این شخصیت ها رو با کسانی مثل «وسکر»، «مارکوس» و «اشفورد»ها مقایسه کنید. روایت داستان آنچنان گره افکنی و افت و خیز کافی نداره که شما رو درگیر خودش کنه بر عکس نسخه های 0 و 1 و 2 و CVX و حتی 3 که روایت داستان به شکل خوبی انجام شده است.
در مقام یک رزیدنت داستان انگل و این فرقه اتفاقا خیلی خوب بود و میتونست مسیر جدیدی رو توی سری باز کنه ولی اینقدر بد پرداخت شده بود و سرسری گرفته شده بود و بیش از حد در سیستم کنترلی اون انگل اغراق شده بود که تمام پتانسیل داستان بازی و این انگل جدید رو از بین برد.
دلیل نمیشه چون شخصیتاش به خوبی وسکر یا کسایه دیگه نبود بگیم ضعیف بود اگه اینجوری بود که متای بازی 95 نمیشد

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دلیل نمیشه چون شخصیتاش به خوبی وسکر یا کسایه دیگه نبود بگیم ضعیف بود اگه اینجوری بود که متای بازی 95 نمیشد
من کاری به متای بازی ندارم و دلایل خودم رو دارم و خودم دارم بازی رو نقد میکنم. بازی در زمان خودش یک تحول اساسی بود و صد البته متای بازی بخاطر تحولی است که در گیم پلی بازی ایجاد شد. کلا اگه یه مقدار از داستان و داستان نویسی و شخصیت پردازی سر رشته داشته باشیم به راحتی متوجه میشیم که شخصیت پردازی بازی ضعیف هست و اصلا در حد نسخه های قبلی هست.

mr.freeman

کاربر سایت
Jun 8, 2016
149
این طور که اخبار نشون داده شخصیت اصلی بازی فردی بنام اتان نام داره که بدنبال همسرش توی اون عمارت میگرده.پس تا اینجا معلومه که پروتاگونیست و احتمالا کل داستان بازی کاملا جدیده.هر چند بهتره تا TGS صبر کنیم و جزئیات بیشتری از گیم پلی و داستان رونمایی بشه ولی از همین حالا میشه حدس زد RE7 بازی برای افرادیکه فقط دنبال داستان هستن چندان خوش ایند نباشه.بنظر میاد کپکام دیگه خواسته دست از سر شخصیت های تکراری کریس و لیان و کلر و جیل و .. برداره و شخصیت های جدید را وارد بازی کنه.ولی جدای از داستان این نسخه تجربه خوبی از لحاظ گرافیک و القای ترس داره و شاید همین داستان جدید هم روایت زیبایی داشته باشه و بتونه بعضی از فن ها را راضی کنه. خود کاوتا هم میگه ما نمیتونم با RE7 همه فن ها را راضی کنیم.
به هر حال اگه فقط بدنبال شخصیت آشنا و قدیمی هستیم باید منمتظر انیمیشن وندتاباشیم و یا تا عرضه REV3 صبر کنیم.

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
بچه ها الآن این آگهی رو در یکی از سایت های فروش بازی دیدم، خیلی تعجب کردم چون یادمه می گفتن کالکشن 4,5,6 در آینده فیزیکی میاد ولی اینجا زده فقط RE 4 ! یه بازی 20 دلاری به این قیمت خیلی عجیبه! بعدش حجم این بازی 9 گیگ هست ، یعنی کپکام اومده برای فقط 9 گیگ یک بلوری زده؟! در حالی که برای ریمیک اینکار رو نکردند به تنهایی
آیا این نسخه ی فیزیکی محتوای بیشتری از این چیزی که بنده دیجیتالی از استور خریدم داره ؟
894b1cedcb552907d91e7d42dc4d193a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
بچه ها الآن این آگهی رو در یکی از سایت های فروش بازی دیدم، خیلی تعجب کردم چون یادمه می گفتن کالکشن 4,5,6 در آینده فیزیکی میاد ولی اینجا زده فقط RE 4 ! یه بازی 20 دلاری به این قیمت خیلی عجیبه! بعدش حجم این بازی 9 گیگ هست ، یعنی کپکام اومده برای فقط 9 گیگ یک بلوری زده؟! در حالی که برای ریمیک اینکار رو نکردند به تنهایی
آیا این نسخه ی فیزیکی محتوای بیشتری از این چیزی که بنده دیجیتالی از استور خریدم داره ؟
894b1cedcb552907d91e7d42dc4d193a.jpg

بازی hd نه گیگ همون نسخه ps2 دانلود کنم بهتره:))

• Like
Reactions: Ezio96

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
بازی hd نه گیگ همون نسخه ps2 دانلود کنم بهتره:))

بله! از ریمستر ریمیک و زیرو هم کمتر! بنده دارم دانلود می کنم الآن آخراشه
فکر کنم صحبت دوست مون که می گفت یه پورت ساده و معمولی هست درسته!

• Like
Reactions: jhoobin

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اگه یه ریمیک یا ریمستر بود یه چیزی الان ps2 اماده هست میرم کپی میخرم یا 2 گیگ دانلود میکنم هزینش هم کمتر ولی عجیبه چرا 9 گیگ مگه چی داره؟؟؟این واسه من سواله کسی میدونه؟؟؟؟

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
اگه یه ریمیک یا ریمستر بود یه چیزی الان ps2 اماده هست میرم کپی میخرم یا 2 گیگ دانلود میکنم هزینش هم کمتر ولی عجیبه چرا 9 گیگ مگه چی داره؟؟؟این واسه من سواله کسی میدونه؟؟؟؟

اتفاقن عجیبه که چرا فقط 9 گیگ هست! چون مثلن ریمستر و 1080p قرار هست بشه! به هر حال الآن فکر کنم قابل استفاده شده باشه برم ببینم چطور شده

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اتفاقن عجیبه که چرا فقط 9 گیگ هست! چون مثلن ریمستر و 1080p قرار هست بشه! به هر حال الآن فکر کنم قابل استفاده شده باشه برم ببینم چطور شده

من نفهمیدم این بازی رو ریمستر کردن یا فقط hd ????????

• Like
Reactions: Ezio96

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
من نفهمیدم این بازی رو ریمستر کردن یا فقط hd ????????

گفتن ریمستر و بهبود گرافیکی انجام دادن! اما مثل اینکه همون پورت ساده ست
پ.ن: هنوز وقت نکردم اجراش کنم ببینم چطوریه!
الآن بازی می کنم شاید اگه حوصله داشتم اسکرین شات بگیرم اینجا آپلود کنم

• Like
Reactions: jhoobin

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
هه... چه مسخره، 20 دلار پول گرفتن که مثلن تجربه ی نسل هشتمی از این بازی داشته باشیم، اما حتی گزینه ی subtitles (زیرنویس) غیر فعاله کاملن و نمی تونیم فعالش کنیم!
تصویر هم مثل بازی های شبیه ساز ps2 بر ps4 تمام نمایشگر رو پر نمی کنه! (یه خرده از اونا بیشتر)-گرچه این برام مهم نیست
دوستان چطور باید اعتراضم رو به کپکام برسونم ؟ زیرنویس برای خیلی ها مهمه
این چه وضعشه ما رو مسخره کرده
ویرایش: البته در اون مکالمه ای که با اون مأمور راهنما داره، زیرنویس موجوده اما کات سین ها که مربوط به روایت داستان هاست نداره (و نمیشه فعال کرد)

فقط خاک به سرش. دقیقا همون نسخه UHD که برای PC هست رو برای ps4 داده. یه گزینه توی تنظیمات هست که میتونی تصویر رو Wide کنی. اونجوری که تو gaf نوشته بودن کیفیت از PS2 بهتر ولی از نسخه PS360 و PC UHD ضعیف تر هست و فقط 60 فریم فیکس شده

• Like
Reactions: jhoobin and Ezio96

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر