بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
یه سوال از نیما
فرضیه اولت واقعا زیبا بوده و خیلیا هم اینو مطرح کردن چه توی این سایت چه سایت های خارجی
بنظر اگه ناتالیا بشه انتاگونیست چقدر میتونه جذبه داشته باشه؟ الن باید سنش در حده 16 باشه
بنظرت یه زن 16 ساله میتونه انتاگونیست خوبی بشه؟
من خیلی دوست دارم این دختره ترسناک باشه شخصا از انتاگونیست های ترسناک و مرموز بشدت خوشم میاد

آقای محترم ، اتفاقا این یه چیز دور از انتظاره و باعث جذابیت بازی می شه. همچنین تو گیم ها و فیلم های ترسناک زیادی از یه دختر بچه به عنوان کرکتر منفی استفاده می شه

.....................

بچه ها من چند وقتیه اخبار رزیدنتو دنبال نمی کنم ( جز E3 که خودم نشستم دیدم و یکی دو روز بعدش اخبارو خوندم چیز زیادی نمی دونم ) خبر یا شایعه ی جدیدی اومده ؟؟

من امروز تو اینستاگرام از یکی از دوستای خارجیم شنیدم
می گن تو RE7 افرادی هستن مرتبط با آمبرلا که در تلاشن چیزیو از دنیا مخفی کنن و در این بین ویروسی پخش می شه و تنها راه مقابله با ویروس هم اون چیز مخفیه. چرت و پرت گفته یا واقعا این شایعات پخش شده ؟؟

• Like
Reactions: Nima Redfield

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
البته دوستان درست اینه که وقتی ریمیک 2 اومد بعدش با ریمیک 1 و زیرو مقایسه کنیم
به احتمال قوی ریمیک 2 بهتر از 1 باید از آب در بیاد {چون جدید تر هست} اما من اون تم و فضای عمارت رو بیشتر می پسندم ( طبیعی تر بنظر میرسه و به دل میشینه) تا یک شهر ویران شده

Sent from my iPhone using Tapatalk

بعید میدونم اینطور بشه چون اون ریمیک رو میکامی بالا سرش بوده و اون بازی رو تحویل دادن ولی این ریمیک 2 رو میخوان زیر نظر چه کسی بسازن خدا میدونه :|

منظورم این نبود که بار اوله دارم ریمیک و زیرو رو میرم.اولین بار 4 سال پیش که یک شبیه ساز دلفین عالی و یس بقص گیرم اومد بازیشون کردم.الآن دیگه فقط جهت رکورد زدن و حال کردن میرم ! :D

خب بحث مقایسه ی بین 2 و زیرو سلیقه ای هست دیگه.من خودم شخصا ریمیک و زیرو رو از 2 بیشتر دوست دارم و در یک سطح میدونم.ولی ریمیک رو بیشتر میرم.چون به سبب تنها بودن کاراکتر راحت تره.البته همون عوض کردن پارتنر توی زیرو ، خودش بزرگترین نقطه ی قوتشه و خیلی هم عالیه.ولی خب برای تفریحی رفتن و رکورد زدن ریمیک مناسب تره ! ;)

منم نسخه های ریمستر رو گفتم یکی دوماه پیش بازی کردم :D
به نظر من از نظر داستانی که نسخه 2 بهتر از 0 هست. نسخه 0 بیشتر شبیه یه DLC هست تا یه بازی کامل. البته تفاوت اونقدر نیست که بخوایم سرش ذعوا راه بندازیم :D از نظر گیم پلی هم خب چون 0 جدید تر بوده نسبت به 2 پس پیشرفتهایی هم داشته ولی به طور کلی من 2 رو از زیرو بهتر میدونم چون داستانش بهتر بود. امتیازی هم که قبلا به 0 داده بودم فکر کنم 7.5 بود و به نسخه 2 نمره 8.5. ریمیک رو هم 9 داده بودم :-"
آقای محترم ، اتفاقا این یه چیز دور از انتظاره و باعث جذابیت بازی می شه. همچنین تو گیم ها و فیلم های ترسناک زیادی از یه دختر بچه به عنوان کرکتر منفی استفاده می شه

.....................

بچه ها من چند وقتیه اخبار رزیدنتو دنبال نمی کنم ( جز E3 که خودم نشستم دیدم و یکی دو روز بعدش اخبارو خوندم چیز زیادی نمی دونم ) خبر یا شایعه ی جدیدی اومده ؟؟

می گن تو RE7 افرادی هستن مرتبط با آمبرلا که در تلاشن چیزیو از دنیا مخفی کنن و در این بین ویروسی پخش می شه و تنها راه مقابله با ویروس هم اون چیز مخفیه. چرت و پرت گفته یا واقعا این شایعات پخش شده ؟؟

والا من که چیزی نشنیدم. اگه لینکی هست بدین بریم بخونیمش

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima

.....................

بله.در مورد ناتالیا قبلا هم بحث شد و حضورش با دلایلی که قبلا مفصلا عرض کردم ، کاملا موجه و حتی عالی هست !

خیر.اینها همه در حد شایعه و برداشت های شخصی از روی تیز و گیم پلی هست !

به نظر من از نظر داستانی که نسخه 2 بهتر از 0 هست. نسخه 0 بیشتر شبیه یه DLC هست تا یه بازی کامل. البته تفاوت اونقدر نیست که بخوایم سرش ذعوا راه بندازیم :D از نظر گیم پلی هم خب چون 0 جدید تر بوده نسبت به 2 پس پیشرفتهایی هم داشته ولی به طور کلی من 2 رو از زیرو بهتر میدونم چون داستانش بهتر بود. امتیازی هم که قبلا به 0 داده بودم فکر کنم 7.5 بود و به نسخه 2 نمره 8.5. ریمیک رو هم 9 داده بودم :-"

خیر.نیازی به بحث نداره.در اینکه داستان 2 به مراتب پیچیده تر و قشنگتر از زیرو هست که شکی نیست.بنده هم تاکید کردم که صرفا از لحاظ گیم پلی و مخصوصا سبک پارتنریش ، زیرو روبیشتر دوست دارم.وگرنه 2 خودش 4 جور خط داستانی داشت که هر کدوم به تنهایی ، کل زیرو رو قورت میدادن.البته از لحاظ اهمیت داستانی ، زیرو آنچنان کمتر از 2 نبود.صرفا از لحاظ گستردگی و نحوه ی روایت داستان میگم 2 بهتر بود !

آخرین ویرایش:

Tifa Lockhart

کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
بعید میدونم اینطور بشه چون اون ریمیک رو میکامی بالا سرش بوده و اون بازی رو تحویل دادن ولی این ریمیک 2 رو میخوان زیر نظر چه کسی بسازن خدا میدونه :|

والا من که چیزی نشنیدم. اگه لینکی هست بدین بریم بخونیمش

گفتم که دوستم تو اینستاگرام بهم گفته. مشغول یه گفتگوی دوستانه بودیم که بحثش وسط اومد و من لینکی ندارم که اون حرفو تایید کنه. اما اگه چیز مهمی باشه حتما تو یه سایتی می زارن

@Nima Redfield

درسته ، خود من هم خیلی خیلی دوست داشتم الکسو ببینم ( و این که جز کرکترهاییه که به شدت بهش علاقه دارم !! ) اما الان دچار تردید شدم. پستتو خوندم و با حرفات موافق بودم. اما حس می کنم ته دلم یه چیز بزرگ تر از دیدن دوباره ی الکس می خواد. ماجرای الکس تو Rev2 شروع شد و خیلی زوده که دوباره بهش بپردازن با این حال حرفتو قبول دارم و منم می گم 99 درصد الکس تو داستانه !!

درمورد اون شایعه هم باید بگم شایعه داریم تا شایعه. یه سری شایعات هستن که دو سه نفر از خودشون درمیارن برای جلب توجه. اما بعضی ها اونقدر بزرگ و پر سر و صدان که نظر خیلی ها رو جلب می کنن. این نوع شایعات هم خیلی از مواقع درست از آب درمیان. برای همین برام مهمه بدونم چقدر اعتبار داره !!

• Like

mr.freeman

کاربر سایت
Jun 8, 2016
149
تو که خیلی محترمی باید اول این تیکه حرف من رو خوب میفهمیدی بعد نقل میکردی
من خیلی دوست دارم این دختره ترسناک باشه شخصا از انتاگونیست های ترسناک و مرموز بشدت خوشم میاد

mr.freeman

کاربر سایت
Jun 8, 2016
149
بحث مقایسه بین ریمیک و زیرو با 2 که شد نظرم اینه که زیرو میتونه یه دی ال سی واسه ریمیک محسوب بیشه ولی تفاوت اون با دی ال سی های دیگه اینه که با گیم پلی خیلی طولانی تر از یه دی ال سیمعمولی هست.بنابراین بعنوان یه نسخه مستقل قابل بازی میشناسیمش.خود ریمیک داستان RE رو متولد کرد و رزیدنت اویل 2 بزرگش کرد و وسعتش داد.پس از لحاظ داستان نمیشه گفت کدوم برترن ولی از لحاظ گیم پلی من همچنان ریمیک رو بهترین نسخه میدونم.گیم پلی ریمیک باید همین طور باشه.جالبه توی ریمیک کرکترها اگرچه همراه داشتن ولی بهونه خوبی واسه جدا شدن از هم داشتن تا حس ترس با وجود یار و همراه کم نشه.
خیلی دوست داشتم ربکا توی نسخه 7 قابل بازی باشه.میتونه شخصیت مورد علاقه من توی RE باشه

آخرین ویرایش:

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
.
خیلی دوست داشتم ربکا توی نسخه 7 قابل بازی باشه.میتونه شخصیت مورد علاقه من توی RE باشه

متأسفانه (از یک نظر!) تأیید شده که نقش اصلی بازی هیچ کدوم از شخصیت های قبلی نیست

mr.freeman

کاربر سایت
Jun 8, 2016
149
متأسفانه (از یک نظر!) تأیید شده که نقش اصلی بازی هیچ کدوم از شخصیت های قبلی نیست

اره متسفانه همینطوره.ولی از لحاظ علاقه شخصی گفتم.ولی شاید این شخصیت های جدیدم بد نباشنا.ارتباط برقرار کردن با شخصیت جدیدی بهتر از شخصیت قدیمی هست که چنین ارتباطی باهاش نداری یعنی شخصیت های RE6(یکی دیگه دلایلی که داستان این شماره جالب بنظر نمیرسه)

Tifa Lockhart

کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
تو که خیلی محترمی باید اول این تیکه حرف من رو خوب میفهمیدی بعد نقل میکردی

این چه وضع حرف زدنه ؟؟ شخصیت خودتونو نگه دارین اگه بحث دعوا کردن باشه دهن من از دهن شما بیشتر باز می شه پس لطفا دهنمو باز نکنین

بله دقیقا نکته همینجاست. فکر کنم دوستان فراموش کردن این بازی با یه کرکتر جدیده !! حضور یه کرکتر مثبت جدید هم قطعا یه کرکتر منفی جدید می خواد مگر این که برای همه ی کرکترایی که دنیا رو مقابله اشون با B.O.W حساب کرده از بین برن یا مشکلی براشون ایجاد شه. من فرض می کنم کرکتر منفی البرت باشه ( که صد البته نیست و الکس کرکتر منفیه اما توضیح البرت راحت تره )

خب فکر می کنین واکنش B.S.A.A چیه ؟؟ یه تازه کار یا حتی یه مامور حرفه ای ( که تجربه مقابله نداره ) رو می فرسته یا کریس ردفیلدی که سابقه کشتن البرتو داره ؟؟ قطعا خر نیستن که !!

یا اگه اتفاقات مخفی باشه ... یعنی جوری که دنیا متوجهش نشه ... اون وقت می شه نوشتش و کرکتر مثبت جدید باشه مقابل کرکتر منفی اصلی. ولی این چنین داستانی در حد شخصیت الکس نیست !!

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
من هم فضا و حالتی که در جای دور افتاده و به دور از هیاهوی جهانی باشه رو بیشتر دوست دارم مثل حادثه ی عمارت که هیچ کس از بیرون خبر نداشت
و میشه گفت RE 7 هم همونطور خواهد شد یعنی دیگه فکر نکنم طغیان یک شهر رو شاهد باشیم
نظر شخصی من اینه که BSAA حضور نخواهد داشت چون کارش تخصص حادثه های گسترده ست

Tifa Lockhart

کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
من هم فضا و حالتی که در جای دور افتاده و به دور از هیاهوی جهانی باشه رو بیشتر دوست دارم مثل حادثه ی عمارت که هیچ کس از بیرون خبر نداشت
و میشه گفت RE 7 هم همونطور خواهد شد یعنی دیگه فکر نکنم طغیان یک شهر رو شاهد باشیم
نظر شخصی من اینه که BSAA حضور نخواهد داشت چون کارش تخصص حادثه های گسترده ست

راستشو بخواین به اینش فکر نکرده بودم. اما حرفتونو قبول دارم این خیلی بهتره. به شرطی که کار داستان الکس همینجا تموم نشه. چون واقعا خیلی افت داره الکس وسکر بزرگ در یک حادثه ی کوچیک داستان خودشو تموم کنه

• Like
Reactions: Princess Claire

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
دوستان ، نقل قول نمیکنم.فقط نظر شخصی خودم رو در رابطه با چند پست اخیر میگم :

اول راجع به کاراکتر اصلی.هیچ جایی تایید نشده که کاراکتر اصلی بازی جدیده.تنها چیزی که گفتن اینه که کاراکتر اصلی بازی سوپر هیرو نیست و یک انسان عادی هست.حتی نگفتن که بی مهارت و بی تجربه هست.دقیقا هم گفتن مثل کریس در 1 هست که یک مامور آموزش دیده و حرفه ای بود ، ولی هنوز مثل الآنش سوپر هیرو نشده بود.کاملا هم با ربکا ، مویرا و کاراکترهایی از این دست مطابقت داره.مگه اینکه بعد از این تایید بشه جدیده.این رو هم حساب کنید که بازی قطعا یک سناریو و یک کاراکتر اصلی نداره.اگه اینجوری باشه ، بازی باید به شدت طولانی باشه که واقعا بعید میدونم.حتی به فرض اینکه کاراکتر (یا کاراکترهای) اصلی بازی هم جدید باشن ، مطمئن باشید که کاراکترهای قدیمی هم در بازی حضور دارند.حداقل به خاطر نفع خودشون هم که شده ، نمیان کل کاراکترهای قدیمی رو حذف کنند.غیر از این باشه ، اصلا توجیه اقتصادی نداره.اونم برای کپکامی که میدونیم قبل از هر چیزی ، به پول فکر میکنه !

و اما باز هم درباره ی الکس.....

در مورد عروسک ها ، لحن زن پشت تلفن ، جمله ی she is back و سال ناپدید شدن خانواده ی بیکر (به فرض اینکه بخشی از داستان بازی اصلی باشن) و مسائل دیگه هم کاملا توضیح دادم.این رو هم اضافه کنم که اولا توی همون سناریوی little miss مشخص شد که الکس کلا پیش از رسیدن بری کارش رو کرده و اون اتفاقی که باید برای ناتالیا میفتاده افتاده و دوما آخر پایان خوب بازی ، ناتالیا رسما داره کافکا میخونه.اینجا دیگه نمیتونیم بگیم فقط بخشی از خباثت الکس به ناتالیا منتقل شده.یک بچه قطعا چیزی از تفکرات کافکا نمیفهمه یا اصلا ناتالیا از کجا بدونه که از همه جا باید بره سراغ نوشته های کافکا.اونم با اون لبخند شیطانی و معنادار که نشون میده کاملا از روی اراده و هدفدار داره اون کتاب ها رو میخونه.پس باید خاطرات و معلومات الکس توی ذهنش باشه.اصلا کل اهداف و اقدامات الکس در رولیشنز 2 ، برای رسیدن به همون صحنه ی آخر بود.علاوه بر اینکه کاملا منطقیه که الکس کاراشو آروم و بی سر و صدا شروع کنه.چون فعلا هیچ قدرتی در جسم ناتالیا نداشته !

جالب اینجاست که تیزر 7 هم کاملا با ذهنیات کافکا همخوانی داره.حتی خیلی بیشتر از رولیشنز 2 .تم غالب تیزر هم کاملا شاعرانه و کودکانه است.من حتی قبل از ریلیز تیزر گفتم.اگه قرار باشه ناتالیا برگرده ، فضای بازی باید کلا تغییر کنه.الآن دقیقا همون اتفاقی که توی ذهن من بود افتاده !

در مورد تیزر هم دوستان ، قطعا تیزر بازی به این بزرگی رو که روی هوا نمیسازن.گفتن اون تیزر خودش (دقیقا به اون شکل) در بازی وجود نداره.ولی دلیل نمیشه که بی ربط به داستان باشه.شاید مقدمه ای برای داستان باشه یا مسئله ای که در یک فایل بهش میرسیم و میفهمیم که چنین وقایعی قبلا رخ داده.دقیقا مثل مقدمه ی 6 که یک تیکه با لیون و هلنا میرفتی.بعد یکدفعه ول میشد و سناریو انتخاب میکردی.تا اینکه در اواخر بازی به اون تیکه میرسیدی.من از اول هم مطمئن بودم که 7 هم چیزی مشابه این داره.ولی نمیدونستم قبل از ریلیز بازی میدن.حتی ممکنه توی بازی اصلی به اون کلبه برسیم و با کاراکتر تیزر که حالا مثل خانواده ی بیکر شده درگیر بشیم و مبارزه کنیم.اونم در حالیکه همون تبرش در دستشه.شاید کمی دور از ذهن باشه..ولی بازم منطقی تر از اینه که بگیم هیچ ربطی نداره !

از طرفی قطعا بدون هیچ دلیلی اون روح رو توی دمو نمیارن.اونم فقط در فلش بک و اون نوار ویدئویی.پس حتما یک دلیلی داره که اینجور دقیق و فقط توی یک مقطع زمانی خاص آوردنش.حتی توی تیزر اصلی هم بعضی از جاهایی که روح ظاهر میشه ، در عرض کمتر از یک صدم ثانیه دیده میشه.وقتی توی تیزر اصلی معرفی بازی میان روح رو چندین بار نشون میدن ، خب لابد یک ربطی به داستان اصلی داره دیگه.کاملا واضحه !

از طرف دیگه خانواده ی بیکر هم دقیقا شرایطشون مثل اون روح هست.یعنی گهگاهی یکدفعه ظاهر و ناپدید میشدن.پس قطعا اون دختر هم روح نیست و شرایطی مشابه بیکرها داره.چون خودشونم گفتن که ما بازی روح و جن نساختیم.پس مطمئن باشید که هم اون روح و ناپدید شدن بیکرها ربطی به داستان اصلی داره و هم دلیل علمی داره.چیزی که تا الآن به ذهن من و علی (sog-eros) رسیده ، بحث فیزیک کوانتوم و جهان های موازی و همچنین مبحث دنیای جیبی هست که کاملا هم جنبه ی علمی دارن و کلا بحثش با دنیاهای موازی در سایلنت هیل فرق میکنن.برخلاف تصور اکثر مردم هم کاملا بدرد این داستان میخوره و تناقضی با این سری نداره !

ولی باز هم تاکید میکنم.اینها همه در حد فرضیست.اصلا به فرض 99 درصد هم که مطمئن باشم ،باز هم 1 درصد احتمال رخ ندادنشون رو هم میدم.چون کپکام در چند سال اخیر ثابت کرده که به هیچ منطق و استدلالی پایبند نیست.بازم ممنون از توجهتون !

آخرین ویرایش:

Princess Claire

کاربر سایت
Apr 18, 2016
84
نام
Cereza
تنها احساسی که الان نسبت به re7 دارم اینکه ..............
رسما سر کارم گذاشتن
اعتراض نکنید که نه اینطور نیست
چرا هست
کپکام جمعا ما رو گذاشته سرکار
ی تیزر مبهم و با ی دمو 20 دقیقه ای تحویل ما داده
هیچی ام نگفته
10000000000000000000 درصد هم مطمئنم نصف شایعات و خودش پخش کرده که سرکارمون بذاره
من مطمئنم اون تیزر و دمو فقط خواستن ما رو با سبک و فضای بازی آشنا کنن و هیچ سرنخی از خود بازی داخلشون وجود نداره
تمام حرف های سازنده ها هم واسه این بوده که ذهن ما ها رو منحرف کنن تا خودشون با خیال راحت به کارشون برسن
امیدوارم کسی از نظر من ناراحت نشه
اما هر چی نظرات کاربرای خارجی و ایرانی و میخونم بیشتر به این موضوع پی میبرم و مطمئن میشم که بیخودی علاف کپکام و جنگولک بازی هاش شدم
تا بهمن ماه روز شمار گذاشتم
امیدوارم کپکام ی RE خوب تحویل ما فن ها بده

• Like

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
تنها احساسی که الان نسبت به re7 دارم اینکه ..............
رسما سر کارم گذاشتن
اعتراض نکنید که نه اینطور نیست
چرا هست
کپکام جمعا ما رو گذاشته سرکار
ی تیزر مبهم و با ی دمو 20 دقیقه ای تحویل ما داده
هیچی ام نگفته
10000000000000000000 درصد هم مطمئنم نصف شایعات و خودش پخش کرده که سرکارمون بذاره
من مطمئنم اون تیزر و دمو فقط خواستن ما رو با سبک و فضای بازی آشنا کنن و هیچ سرنخی از خود بازی داخلشون وجود نداره
تمام حرف های سازنده ها هم واسه این بوده که ذهن ما ها رو منحرف کنن تا خودشون با خیال راحت به کارشون برسن
امیدوارم کسی از نظر من ناراحت نشه
اما هر چی نظرات کاربرای خارجی و ایرانی و میخونم بیشتر به این موضوع پی میبرم و مطمئن میشم که بیخودی علاف کپکام و جنگولک بازی هاش شدم
تا بهمن ماه روز شمار گذاشتم
امیدوارم کپکام ی RE خوب تحویل ما فن ها بده

بله.دقیقا !

مخصوصا اگه اون گیم پلی و معمای انگشتش ، کلا راه حل نداشته باشه و با یک آپدیت حل بشه !!!!!

اینجوری باشه کار کپکام کلا تمومه با این معماش.رسما ملت رو مسخره کردن.یعنی توهینی بزرگتر از این امکان نداره.یکمعما گذاشتن که کلا راه حل نداره و گفتن اینو حلش کنین.در حالیکه کلا سر کاریه و با آپدیت حل میشه.واقعا خسته نباشن.ممکنه عده ای نظر من رو قبول نکنند یا واسه ی خودشون اینکار رو توجیه کنند.ولی از نظر من ، فاتحه ی بازیشون خوندست با اینکار.یعنی هزاران نفر شبانه روز سر کار بودن و مضحکه ی دست کپکام.میدونی چند هزار نفر توی دنیا شبانه روز گروهی میشستن اون معما رو حل کنند؟آخرش بگن با آپدیت حل میشه.فاجعست.اینجوری باشه به هر چیزی که کپکام تا الآن گفته و بعد از این میگه هم باید شک کرد !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر