بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

mr.freeman

کاربر سایت
Jun 8, 2016
149
درسته نیما تم بازی بنظر شبیه سایلنت هیله.البته اگه یادت باشه موقع معرفی REv2 هم اول کار یه تیرزی نشون دادن که هیچ نشونی از شخصیتهای اصلی بازی مثل کلر و بری و مویرا و .. دیده نمیشد.
ولی این تیرز منو یاد سایلنت هیل انداخت! مخصوصا همون تصویر ناتالیا در تیرز که اول کار منو به یاد شخصیت Laura در سایلنت هیل 2 انداخت:D ولی بعدا که شخصیت های بازی معرفی شدن دیدی که بازی هیچ شباهتی به سایلنت هیل نداره.
هنوز بهتره کمی صبر کنی تا جزئیات بیشتر منتشر بشه. هر چند من فن سایلنت هیلم ولی دوست ندارم بازی از جایی تقلید کرده باشه ولی ایده گرفتن رو دوست دارم.

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
درسته نیما تم بازی بنظر شبیه سایلنت هیله.ولی هنوز که نمیشه با اطمینان گفت تقلیده.البته اگه یادت باشه موقع معرفی REv2 هم اول کار یه تیرزی نشون دادن که هیچ نشونی از شخصیتهای اصلی بازی مثل کلر و بری و مویرا و .. دیده نمیشد.
ولی این تیرز منو یاد سایلنت هیل انداخت! مخصوصا همون تصویر ناتالیا در تیرز که اول کار منو به یاد شخصیت Laura در سایلنت هیل 2 انداخت:D ولی بعدا که شخصیت های بازی معرفی شدن دیدی که بازی هیچ شباهتی به سایلنت هیل نداره.
هنوز بهتره کمی صبر کنی تا جزئیات بیشتر منتشر بشه. هر چند من فن سایلنت هیلم ولی دوست ندارم بازی از جایی تقلید کرده باشه ولی ایده گرفتن رو دوست دارم.

ببین ، حرفت درسته.ولی اون تریلر رولیشنز 2 که میگی فقط نمادین و مفهومی بود.مال خود بازی نبود.بعدشم هم ناتالیا ، هم بری ، هم مویرا ، هم لوگوی تراسیو و هم حتی خود الکس توش جاسازی شده بودن.فقط باید دقت میکردی.اما این تریلر مال خود بازیه.محیطش و تمام اون مسائلی که دونه دونه نام بردم.سبک و گیم پلیش کلا مال سایلنت هیله و داستانش هم کلا ریبوت.برای من به شخصه ، چیزی بدتر از این ممکن نبود و نیست و نخواهد بود.البته این فقط نظر منه و بهش هم ایمان دارم.خواهشا باز نیاین بگین نه خیلی هم عالیه و باید ریبوت میشد و.....!

باز حداقل خدا رو شکر که داستان اصلی رو درست و حسابی توی 5 تموم کردن رفت.لااقل الآن یک خط داستانی کامل و منسجم داریم که اول و آخرش مشخصه.اگه قبل از اتمام خط اصلی داستان اینکارو میکردن که واویلا.این وسط فقط 6 اضافی بود.نه ادامه بود و نه آغاز.کلا همون 5 پایان داستان بود و 6 هم کاملا اضافی و تجاری.همونطور که قبلا هم به کررات گفتم.الآن هم بیشتر ثابت شد !

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
داستان ریبوت نیست. بعد از RE6 اتفاق میوفته. توی بلاگ کپکام یونیتی تایید شده این موضوع.

خب از لحاظ زمانی که قطعا همینطوره.بالاخره ریبوت هم که باشه ، یک تاریخی داره دیگه.منظور من از لحاظ کنار گذاشتن مسائل و کاراکترهای نسخه های قبلی هست.تایید شده که همونا هستن یا فقط از لحاظ زمانی گفتن؟

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
فعلا هیچی مشخص نیست نیما. فقط گفتن بعد از 6 هست.
در مورد اسکی رفتن از P.T هم حرفتون درست نیست. بازی خیلی قبل تر از P.T در دست ساخت بوده و نمایش داشته.

خدا کنه.اگه ریبوت نباشه که خوبه.هرچند اگه ریبوت نباشه ، ولی باز مثل 6 به یک داستان فرعی و تجاری بپردازن هم فرقی نمیکه !

من اسمی از P.T نبردم ، علی جان.فقط گفتم محیط و سبک کلی بازی ، شبیه سایلنت هیل (مخصوصا نسخه ی بازگشت به خانه) هست.به تک تک مسائلش هم اشاره کردم !

Forza 6

کاربر سایت
Apr 15, 2016
322
نیما جان بله شبیه سایلنت هیل بود.
ولی اگه دقت کنی طرف با پلی استیشنVR بازیش میکرد.ک این خودش تاثیر گذار تو تشخیص اشتباهی ک میگیم شبیه سایلنت شده.
تو 20ثانیه آخرش چنتا شخصیت بود.
اولین نکته مرموزش برمیگرده ب اول تریلر
یکیش این بود ک طرف میگه اوبرگشته(یعنی ی مونث)ک احتمالا تاحالا این شخصیتو ندیدیم تو بازی.
نکته دوم آغازین تریلر خود تلفن هست!مدلش قدیمیه و شبیه ی جایی مثل اداره پلیس هستش.چون این جور تلفنا اکثرا تو اداره ها استفاده میکنن.
تو لحظات حساس پایانی ی شخصیتو نشون میده ک البته برعکس نشون داده میشه.دقت بکنید از مدل موهاش و بدنش معلومه لیونه.در مورد اون عکس خط خطی شده من میگم جیل هست.
تو برخی از صحنه ها شاهد رشد ی چیزایی مثل ریشه تو در و دیوار میشیم.(ب بازی the last of us) یا فیلم دونده هزارتو قسمت دوم رجوع شود.
در مورد لحظه ای که تبرو نشون میده احتمالا ما از وسایل درون بازی میتونیم ب عنوان سلاح استفاده کنیم.
و اما اخرین لحظه بازی
ی مرد رو ویلچر نشسته. احتمالا آلبرت وسکر.
تا چن روز آینده مسلما خبراش ب بیرون درز میکنه
باید بصبریم!

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
a
خب تریلر رو دیدم !

بچه ها اصل به ترسناک بودن یا نبودن بازی کاری ندارم.فقط یکچیزی متوجه منوخیلی جلب کرد.تریلر رو که میدم ، اول فکر کردم تریلر نسخه ی جدید سایلنت هیله.یعنی اصلا کپی برابر اصل.محیطش ، شکل خونه ، عکسهای خانوادگی ، تاب توی حیاط ، فضای مرموز و فلسفی ، وجود تبر و مهمتر از همه آوازی که در طی تریلر خونده میشد ، همش الهام گرفته از سایلنت هیل بود.مخصوصا نسخه ی پنجمش یعنی بازگشت به خانه.یعنی واقعا کپکام واسه ی ترسناک کردن یک بازی به این مهمی هیچ ایده ای نداشته که رفته از سایلنت هیل تقلید کرده؟تقلید که چه عرض کنم ، کپی.به بد و خوبش کار ندارم.ولی به هرحال ، این مسئله غیر قابل انکاره.مگه اینکه کسی واقعا سایلنت هیل ها رو بازی نکرده باشه و با فضا و سبک کلی این بازی آشنایی نداشته باشه !

در مورد داستانش هم فکر میکنم کلا ریبوت باشه.چون اگه نبود ، حداقل یکی دوتا از کاراکترهای قدیمی رو باید توی تریلر اول بازی نشون میدادن.حتما همشون جدید هستن که هیچکدوم رو معرفی نکردن.اینجوری باشه یعنی کلا داستان قبلی لنگ در هوا رها میشه.اون همه ابهام و مسائل ناتموم.سازمان ، ایدا ، استیو ، هانک ، بیلی ، الکس ، جسیکا ، نیکلای و.......یعنی هممون این همه سال ، کلا سر کار بودیم.علتش هم اینه که عرضه ی ساخت ادامه ی داستان و تموم کردن داستانی که خودشون شروع کردن رو نداشتن.برای همین هم کلا ولش کردن و رفتن سراغ یک داستان کاملا جدید و بی ربط به گذشته.البته توی 6 و رولیشنز 2 هم فهمیدیم که اینا توانایی ادامه دادن داستان و پرداختن به ابهامات سری رو ندارن.ولی اینجا دیگه کلا همه چیز رو ول کردن.البته اینها همه در صورتی هست که بازی واقعا ریبوت باشه !

لیون یا چیزی شبیه به اون رو هم من در تریلر ندیدم (که البته جای بسی خوشحالیه).فقط یک دختری بود که روی صورتش پوشیده شده بود و شبیه ربکا بود که البته اگه بازی ریبوت باشه اونم کلا منتفیه !

فقط نکته ای که میمونه اینه که معمولا وقتی یک سری رو ریبوت میکنن که کلا داستان قبلی رو ول کرده باشن.در حالیکه الآن هم یک انیمیشن جدید و هم ریمیک 2 داره میاد.یک ذره غیر منطقیه این موضوع و باعث میشه که من تا حدودی ، در مورد ریبوت بودن یا نبودن بازی شک کنم !

شبیه سایلنت هیل چون Jordan Amaro طراح سابق P.T روی بازی کار میکنه همراه تیم سازنده!

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نیما جان بله شبیه سایلنت هیل بود.
ولی اگه دقت کنی طرف با پلی استیشنVR بازیش میکرد.ک این خودش تاثیر گذار تو تشخیص اشتباهی ک میگیم شبیه سایلنت شده.
تو 20ثانیه آخرش چنتا شخصیت بود.
اولین نکته مرموزش برمیگرده ب اول تریلر
یکیش این بود ک طرف میگه اوبرگشته(یعنی ی مونث)ک احتمالا تاحالا این شخصیتو ندیدیم تو بازی.
نکته دوم آغازین تریلر خود تلفن هست!مدلش قدیمیه و شبیه ی جایی مثل اداره پلیس هستش.چون این جور تلفنا اکثرا تو اداره ها استفاده میکنن.
تو لحظات حساس پایانی ی شخصیتو نشون میده ک البته برعکس نشون داده میشه.دقت بکنید از مدل موهاش و بدنش معلومه لیونه.در مورد اون عکس خط خطی شده من میگم جیل هست.
تو برخی از صحنه ها شاهد رشد ی چیزایی مثل ریشه تو در و دیوار میشیم.(ب بازی the last of us) یا فیلم دونده هزارتو قسمت دوم رجوع شود.
در مورد لحظه ای که تبرو نشون میده احتمالا ما از وسایل درون بازی میتونیم ب عنوان سلاح استفاده کنیم.
و اما اخرین لحظه بازی
ی مرد رو ویلچر نشسته. احتمالا آلبرت وسکر.
تا چن روز آینده مسلما خبراش ب بیرون درز میکنه
باید بصبریم!

بله.دوربینش روی این حس تاثیر داشت !

آلبرت وسکر؟؟؟؟؟؟اون باشه یعنی رسما تمومه.داستانش رو باید بوسید گذاشت کنار.وسکر در بهترین جای ممکن مرد.پس از کشتن خالقش ، تصاحب تمام تفکرات و اهداف اون ، به ثمر رسوندن تمام اونها و در مقابل با دو دشمن اصلی و دیرینه ی خودش یعنی کریس و جیل ، اونم در یک داستان کاملا ریشه ای و غنی و تازه در کیجوجو ، یعنی جایی که کلا داستان سری از اونجا شروع شده بود.بعد اگه زندش کنن ، چطوری دوباره میخوان یک همچین داستانی رو براش سرهمکنن که اونجا بمیره؟اصلا زنده کردنش چه دلیلی داره جز پول؟من نمیدونم توچه اصراری داری روی زنده کردن وسکر.بله.وسکر بهترین بود.ولی بازگشتش افتضاح ترینه.هیچ چیزی اینقدر نمیتونه داستان رو نابود کنه.اصلا این یعنی مسخره کردن مردم و توهین به شعور مخاطب.این همه فلسفه واسه ی مرگش ریختن و به همه جا ربطش دادن تا در اوج قدرتش و در بهترین جای ممکن بمیره.بعد یکهو الکی بیان زندش کنن !

بچه ها ، من متوجه یک چیزی شدم.داستان بازی ریبوتنیست.چون اگه ریبوت بود ، اسمش میشد رزیدنت اویل نه رزیدنت اویل 7 . در ضمن ، آنتاگونیست بازی هم الکس (ناتالیا) هست.تقریبا مطمئنم.محسط و آتمسفر بازی کاملا باهش سازگاره.حتی عکس ناتالیا هم روی کاور بازی هست.در واقع رولیشنز 2 در اصل مقدمه ای بوده برای 7 و با توجه به اون و در راستای اون ساخته شده بود.الکس قراره بشه آنتاگونیست اصلی و ثابت داستان به جای وسکر.اسم بری و خانوادش هم قطعا باید وسط بیاد.هرچند بچه بودن آنتاگونیست بازی ، باز شباهت بازی به سایلنت هیل رو هم بیشتر میکنه.ولی واقعا جالب میشه که الکس رو همینجوری ول نکردن و پتانسیل هاش رو هدر ندادن.اینجوری داستان رولیشنز 2 هم مهمتر میشه.ممکنه پای کلیر هم بیاد وسط.احتمال حضور ربکا رو هم خیلی میدم.اما بیشتر از همه الکس (ناتالیا) رو مطمئنم !

آخرین ویرایش:

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,527
نام
Mehdi
من تازه الان اومدم و خبر و تریلر بازی رو دیدم. واقعا خوشحالم. تازه مهم تر اینکه بازی 6 ماه دیگه عرضه میشه و فوق العادست :x اول شخص شدنش برام ضد حال بود چون
من RE رو با سوم شخص بودنش دوست داشتم. ولی میگیرم به فال نیک. ایشالله با یه داستان خفن که از همین تریلر مشخص بود حداقل مرموز بودنش نشون میده.

اینم تصویری که اشاره کرد دوستمون :

به امید موفقیت بازی.

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
بچه ها ، فکر کنم این فرضیم هم مثل فرضیاتم در مورد داستان رولیشنز 2 درست از آب دراومده.داستان 6 کلا حذف شده و رولیشنز 2 به عنوان 6 اصلی حساب شده.داستان 7 ادامه ی رولیشنز 2 هست نه 6 . الکس آنتاگونیست اصلی بازی هست.جیک که قرار بود پروتاگونیست جدید و ثابت سری بشه هم کلا حذف شده و مویرا به جاش خلق شده.کسی که برخلاف جیک ، هم به ریشه های داستان ربط داره و هم برای یک بازی سوروایور هارور کاملا مناسبه.احتمالا مویرا تنها کسی هست که از دست ناتالیا جون سالم بدر برده و تنها عضو خانوادش که تونسته فرار کنه و زنده بمونه.حتی اون خونه هم ممکنه خونه ی بری باشه که ناتالیا زده نابودش کرده و همشون رو کشته.اگه واقعا تمام اینها درست دربیاد ، با یک شاهکار طرفیم !

Forza 6

کاربر سایت
Apr 15, 2016
322
بچه ها ، فکر کنم این فرضیم هم مثل فرضیاتم در مورد داستان رولیشنز 2 درست از آب دراومده.داستان 6 کلا حذف شده و رولیشنز 2 به عنوان 6 اصلی حساب شده.داستان 7 ادامه ی رولیشنز 2 هست نه 6 . الکس آنتاگونیست اصلی بازی هست.جیک که قرار بود پروتاگونیست جدید و ثابت سری بشه هم کلا حذف شده و مویرا به جاش خلق شده.کسی که برخلاف جیک ، هم به ریشه های داستان ربط داره و هم برای یک بازی سوروایور هارور کاملا مناسبه.احتمالا مویرا تنها کسی هست که از دست ناتالیا جون سالم بدر برده و تنها عضو خانوادش که تونسته فرار کنه و زنده بمونه.حتی اون خونه هم ممکنه خونه ی بری باشه که ناتالیا زده نابودش کرده و همشون رو کشته.اگه واقعا تمام اینها درست دربیاد ، با یک شاهکار طرفیم !

(حتی عکس ناتالیا هم روی کاور بازی هست)این عکس دقیقا کدوم لحظه نشون داده میشه؟البته تا شب باید بیینم و تا الانم بیش از100بار دیدم!!

فک نکنم ناتالیا خونه شونو خراب کرده باشه چون هنوز اون قد قدرت نداره.شایدم اون(ناتالیا) بزرگ شده.اولین جمله ای که تو تریلر گفته میشه!منم دوس ندارم این بازی اول شخص بشه.خیلی از سایتها در مورد دوربین اول شخص ناراضی هستند و اویل رو با سوم شخص میشناسن.

نویسنده ش مهمه.اون کیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر