بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
در مورد بحث ارزش ادبی به نظر من کلا این بحث درست نیست. یک بازی مثل فیلم یک هنر به حساب میاد و در مورد هنر باید بررسی کرد که اثر مورد نظر ارزش هنری دارد یا خیر.
اگر بخواهیم به همین شکل به قضیه نگاه کنیم جواب قطعا مثبت است و رزیدنت ایول یه اثر هنری دارای ارزش هنری هست ولی اگر بخواهیم فقط و فقط داستان سری رو مورد بررسی قرار بدیم و در مورد ارزش ادبی داستان صحبت کنیم کار اشتباهی انجام دادیم. کلا بررسی ارزش ادبی داستان یک اثر هنری کاری بیهوده است

ALBERT WESK3R

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
در مورد بحث ارزش ادبی به نظر من کلا این بحث درست نیست. یک بازی مثل فیلم یک هنر به حساب میاد و در مورد هنر باید بررسی کرد که اثر مورد نظر ارزش هنری دارد یا خیر.
اگر بخواهیم به همین شکل به قضیه نگاه کنیم جواب قطعا مثبت است و رزیدنت ایول یه اثر هنری دارای ارزش هنری هست ولی اگر بخواهیم فقط و فقط داستان سری رو مورد بررسی قرار بدیم و در مورد ارزش ادبی داستان صحبت کنیم کار اشتباهی انجام دادیم. کلا بررسی ارزش ادبی داستان یک اثر هنری کاری بیهوده است

موافقم. این بحث ارزش ادبی تو تلگرام گروه بازی رایانه مطرح شد که من گفتم مطرحش کنم وگرنه خودم هم اعتقادی بهش ندارم و در مجموع به بازی و سری رزیدنت اویل به عنوان یک اثر هنری نگاه میکنم.

• Like
Reactions: BACK FOR GOOD

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
نریمان یک اثر هنری یه چیزی میشه مثل Journey یا مثلا Rayman و یا حتی سری سولز. رزیدنت ایول در برخی از ساختارها هنری کار کرده ولی یک اثر هنری مطلق محسوب نمیشه. همیشه باید دید اکثریت محتوای یک اثر روی چه مسئله‌ای هست.

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
نریمان یک اثر هنری یه چیزی میشه مثل Journey یا مثلا Rayman و یا حتی سری سولز. رزیدنت ایول در برخی از ساختارها هنری کار کرده ولی یک اثر هنری مطلق محسوب نمیشه. همیشه باید دید اکثریت محتوای یک اثر روی چه مسئله‌ای هست.

کلا هر بازی یه اثر هنری. ما هم اثر هنری خوب داریم هم بد. هم با ارزش هم بی ارزش. رزیدنت هم از این قاعده جدا نیست و یک اثر هنری به حساب میاد. این حرفت مثل این میمونه بگیم فلان فیلم یا نقاشی اثر هنری نیست

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
کلا هر بازی یه اثر هنری. ما هم اثر هنری خوب داریم هم بد. هم با ارزش هم بی ارزش. رزیدنت هم از این قاعده جدا نیست و یک اثر هنری به حساب میاد. این حرفت مثل این میمونه بگیم فلان فیلم یا نقاشی اثر هنری نیست
نریمان؟ اثر هنری بی‌ارزش؟ اثر هنری بد؟ اصلا چیزی که بد باشه یک اثر هنری محسوب نمیشه نریمان. ساختار هنر رو زیر رو رو کردی با این جملت :D:sweatsmile:

• Like
Reactions: gamer1998y

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
نریمان؟ اثر هنری بی‌ارزش؟ اثر هنری بد؟ اصلا چیزی که بد باشه یک اثر هنری محسوب نمیشه نریمان. ساختار هنر رو زیر رو رو کردی با این جملت :D:sweatsmile:

من نمیدونم تعریفت از هنر چیه. سینما یکی از هنرهای مرسوم است؟ غیر از اینه؟ آیا به نظر تو محصولاتی که توی این دسته بندی تولید میشن اثر هنری نیستن؟

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
من نمیدونم تعریفت از هنر چیه. سینما یکی از هنرهای مرسوم است؟ غیر از اینه؟ آیا به نظر تو محصولاتی که توی این دسته بندی تولید میشن اثر هنری نیستن؟
من با مداد یک خط بکشم روی کاغد چون نقاشی کردم اثر هنری محسوب میشه؟ :D تو شاخه هنر رو با اثر هنری اشتباهی میگیری. نقاشی شاخه‌ای از هنر هست اما هر نقاشی اثر هنری محسوب نمیشه. یک اثری هنری هست که هنرمندانه باشه (به زبانی بسیار ساده)

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
من با مداد یک خط بکشم روی کاغد چون نقاشی کردم اثر هنری محسوب میشه؟ :D تو شاخه هنر رو با اثر هنری اشتباهی میگیری. نقاشی شاخه‌ای از هنر هست اما هر نقاشی اثر هنری محسوب نمیشه. یک اثری هنری هست که هنرمندانه باشه (به زبانی بسیار ساده)

خب پس تعریف ها با هم فرق داره. شما اگه با مداد روی کاغذ نقاشی بکشی یه اثر هنری حساب میشه ولی یه اثر هنری بی ارزش :D هرچند در آینده ممکنه صاحب ارزش باشه. کلا تعریف هنر چیز ثابتی نیست

شاید این مقدمه کتاب کمی یه سری چیزا رو روشن کنه.

چه چیز، اثر هنری است؟

===========

اما برگردیم به اصل بحث. در اینکه رزیدنت ایول یک اثر هنری است شک داری؟

• Like
Reactions: mohsen gt5

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
خب پس تعریف ها با هم فرق داره. شما اگه با مداد روی کاغذ نقاشی بکشی یه اثر هنری حساب میشه ولی یه اثر هنری بی ارزش :D هرچند در آینده ممکنه صاحب ارزش باشه. کلا تعریف هنر چیز ثابتی نیست

شاید این مقدمه کتاب کمی یه سری چیزا رو روشن کنه.

چه چیز، اثر هنری است؟

===========

اما برگردیم به اصل بحث. در اینکه رزیدنت ایول یک اثر هنری است شک داری؟
اصلا بحث تعریف من یا تعریف تو نیست. هنر چیزی نیست که امثال من و تو بتونیم تعریفی حهان شمول در موردش ارائه بدیم :sweatsmile: نریمان .... هنر نمیتونه بد باشه. هنر نمیتونه بی ارزش باشه. این 2 تا در تناقضن. اگر اثری بد و بی ارزش باشه اصلا واژه هنر به خودش نمیگیره. اگر هم چنین تعریفی داری واقعا باید عوضش کنی چون غیر کارشناسی هست.
همچنین علت لینکی که گذاشتی برام جای سواله چون داره گفته خودت رو نقض میکنه:D نویسنده داره نگرانی خودش رو از کار پیانیست میگه و میخواد ببینه آیا سکوت او هم اثر هنری هست یا نه ... کاملا مشخصه که اون هم هر چیزی رو اثر هنری نمیدونه. حتی جایی میگه که "قطعا هنرمند هست"

• Like

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
اگه الآن کپکام در معرض ورشکستگی باشه (که قطعا هست)،داره از هر حربه ای برای فروش بازیهاش داره استفاده میکنه.رزیدنت اویل 7 و ریمیک 2 الآن حکم برگ برنده و تیر نجات رو برای کپکام دارن.اگه اینا هم شکست بخورن،کار کپکام رسما تمومه.پس مسلما کپکام از هر چیزی که بتونه باعث فروش بیشتر 7 بشه قطعا استفاده میکنه.با این اوصاف،لیون با وجود دمنیشن و 6 و این انیمیشن جدید،مجددا توی 7 هم ظاهر میشه.اینجا دیگه بحث ابن نیست که داستان محتاج کدوم کاراکترهاست یا کدوم کاراکترها اخیرا حضور پر رنگی داشتن و از لحاظ داستانی لازم نیستن.بلکه تنها مسئله فروشه.پس باز باید شاهد حضور لیون (و احتمالا هندی بازی هاش با ایدا) باشیم و احتمالا دوباره هم در یک داستان فرعی و صرفا تجاری مثل دمنیشن و 6.اگه جیک هم باشه (که قطعا هست)،کار 7 حداقل از لحاظ داستانی کلا تمومه و با داستانی به مراتب بدتر از 6 طرف هستیم.هرچند جیک هم که نباشه،چندان توفیقی نمیکنه.شخصیت های تجاری کپکام،دو نفر دیگر هستند که با یک داستان حاشیه ای و صرفا مخاطب پسند میان و فاتحه ی همه چیز رو میخونند.این قضیه جدید نیست.قبلا هم بوده که میگم!

دقیقا !
اینو که همه می دونیم لئون باز تو بازی هست ! وقتی یک سری میان می گن " رزیدنت یعنی لئون " یا " اگه لئون نباشه بازی نمی کنم " کپکام باید هم بیاد این کار رو بکنه !!
گرچند من فکر می کنم با توجه به اون جمله ای که زیر کاور رولیشنز دو نوشتن کلر هم هست :) از طرفی هم این که اخیرا می خواستن کلر رو کم رنگ کنن باعث می شه خودم حرفمو قبول نداشته باشم :|
حالا از این بحثا گذشته به هفت امیدی نیست

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
احد برگردیم سر رزیدنت. به نظرت اثر هنری هست یا نیس؟ با ذکر دلیل :D
همون قدر که فکر میکنی نقد ادبی رزیدنت ایول اشتباه هست هنری شمردن رزیدنت ایول هم اشتباه هست :D رزیدنت ایول هیچ وقت یک اثر هنری مطلق نیست. در برخی از جاها هنری کار شده ولی نمیشه رزیدنت ایول رو کلا یک اثری هنری محسوب کرد.
مثلا میشه در برخی از موارد طراحی رکون سیتی رو هنری تلقی کرد یا مثلا طراحی دشمنان بازی ... اما مطلق نیست.

• Like

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
دوستان من از نسخه ی 6 خیلی فیدبک های منفی شنیدم ، از نظر شما فن ها که قبلاً بازی کردید ارزش داره بگیرم ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
هرگز :| اگه رزیدنت می خوای کد ورونیکا رو بگیر

• Like
Reactions: Ezio96

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
همون قدر که فکر میکنی نقد ادبی رزیدنت ایول اشتباه هست هنری شمردن رزیدنت ایول هم اشتباه هست :D رزیدنت ایول هیچ وقت یک اثر هنری مطلق نیست. در برخی از جاها هنری کار شده ولی نمیشه رزیدنت ایول رو کلا یک اثری هنری محسوب کرد.
مثلا میشه در برخی از موارد طراحی رکون سیتی رو هنری تلقی کرد یا مثلا طراحی دشمنان بازی ... اما مطلق نیست.
دلیل بیار چون من کاملا باهات مخالفم و این اثر رو کاملا هنری میدونم و ارزش هنری داره. من هم دلایلم رو بعد میارم :D

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دلیل بیار چون من کاملا باهات مخالفم و این اثر رو کاملا هنری میدونم و ارزش هنری داره. من هم دلایلم رو بعد میارم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر