بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
زنگ خنده

i839nbsqgemc4rh92w5l.jpg

ALBERT WESK3R

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
رزیدنت اویل زیرو هم تمام شد. با تمام کردن این نسخه دیگه همه نسخه ها را بازی کردم. هیچ وقت دلم نمیخواست با شبیه ساز رزیدنت اویل ریمیک و زیرو را بازی کنم.
هر دو نسخه شاهکار بودند. به خصوص ریمیک که میکامی با استادی تمام بازی را طراحی کرده بود.
ممنون از استاد میکامی بابت خلق چنین شاهکارهایی.
درود بر پدر سبک ترسناک

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
فکر کنم بجز جیل احتمال حضور بری برتون هم در RE7 دور از انتظار نباشه.البته بشرطی که ناتالیا که الان ذهن و شخصیت الکس رو حمل میکنه در RE7 حضور داشته باشه.(اگه Rev3 رو در نظر نگیریم)
شاید بد نباشه یه شخصیت زن جدید هم باشه که با سلاحهای بیولوژیکی و زامبی و یوروس اینا هیچ اشنایی ند اشته باشه.و بشه حد اقل یه سناریو Survival Horror واقعی بوجود بیارن.البته خودشون هم وعده دادن که RE7 چیزی متفاوتر از سریهای قبل هست.و این وقتی امکگان پذیره که از شخصیتهای قدیمی برای خلق یه بازی رزیدنت اویل واقعی استفاده نکنن.چون این شخصیتها این اواخر اینقدر قوی و با تجربه شدن که دیگه احمقانه هست در سری RE7 ضعیف ظاهر بشن.تنها راه حل خلق یه شخصیت جدید و بی تجربه هست که عنوان کردم.

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
فکر کنم بجز جیل احتمال حضور بری برتون هم در RE7 دور از انتظار نباشه.البته بشرطی که ناتالیا که الان ذهن و شخصیت الکس رو حمل میکنه در RE7 حضور داشته باشه.(اگه Rev3 رو در نظر نگیریم)
شاید بد نباشه یه شخصیت زن جدید هم باشه که با سلاحهای بیولوژیکی و زامبی و یوروس اینا هیچ اشنایی ند اشته باشه.و بشه حد اقل یه سناریو Survival Horror واقعی بوجود بیارن.البته خودشون هم وعده دادن که RE7 چیزی متفاوتر از سریهای قبل هست.و این وقتی امکگان پذیره که از شخصیتهای قدیمی برای خلق یه بازی رزیدنت اویل واقعی استفاده نکنن.چون این شخصیتها این اواخر اینقدر قوی و با تجربه شدن که دیگه احمقانه هست در سری RE7 ضعیف ظاهر بشن.تنها راه حل خلق یه شخصیت جدید و بی تجربه هست که عنوان کردم.

دقیقا،اسماعیل جان.شخصیت جدید باید تازه کار و غیر حرفه ای باشه.اونوقت اینا اومدن یک شخصیت اصلی جدید (جیک) رو هم که وارد داستان کردن،طوری نشونش دادن که از کریس و لیون هم حرفه ای تر بود و دست خالی زد یکی بدتر از نمسیس رو نفله کرد.تازه گند زدن به شخصیت وسکر هم به کنار.واقعا برای خودم به عنوان یک فن رزیدنت اویل متاسفم!

به نظر من مویرا بهترین گزینه است.دقیقا نقطه ی مقابل جیکه.چیزی که من همیشه از یک شخصیت اصلی جدید انتظار داشتم.توی رولیشنز 2 که کاملا تازه کار و بی تجربه بود.الآن برای 7 هم از لحاظ مهارت و تجربه متوسطه و واقعا گزینه ی مناسبیه.تازه زن هم هست که گفتی بهتره زن باشه.علاوه بر همه ی اینها،اگه به قول خودت ماجرای ناتالیا و بری رو هم در هم دخیل کنند،باز مویرا به این داستان ربط داره.کلا هر جور حساب کنیم،خیلی خوب میشه اگه بیاد.دقیقا همونقدر که اگه جیک باشه بد میشه!

هرچند من فکر میکنم که اینا همون جیک رو به عنوان شخصیت اصلی جدید اضافه کردن و قراره نقش همون روهم ادامه بدن.شخصیت های جدید دیگه ای هم اگه باشن،احتمالا فقط در حکم پارتنر و یکبار مصرف هستن،مثل شوا و هلنا و پیرز و.....که از نظر من ارزشی ندارن.شخصیت اصلی جدید دیگه ای فکر نکنم اضافه بشه.باز همون جیک رو میارن.از بین شخصیت های قدیمی (به جز جیک) هم احتمال حضور جیل و کلیر از همه بیشتره و به نظر خودم هم درستش همینه.البته اگه وضعیت اقتصادی فعلی کپکام و مسئله ی فروش رو در نظر بگیریم که کلا هر منطق و استدلالی منتفی میشه و دوباره لیون و ایدا میان وسط.اونم در یک داستان عشق و عاشقی و کاملا تجاری.حالا دیگه معلوم نیست منطق رو در نظر میگیرن یا فروش رو.دومی باشه که من کلا شاید یک دور،اونم فقط به خاطر اینکه اسمش رزیدنت اویله بازی کنم.شایدم اصلا بازی نکردم.نمیدونم.احد هم تا دو روز پیش مشهد بود.گفت لیون باشه کلا نگاه نمیکنم به بازی!

آخرین ویرایش:

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
دقیقا،اسماعیل جان.شخصیت جدید باید تازه کار و غیر حرفه ای باشه.اونوقت اینا اومدن یک شخصیت اصلی جدید (جیک) رو هم که وارد داستان کردن،طوری نشونش دادن که از کریس و لیون هم حرفه ای تر بود و دست خالی زد یکی بدتر از نمسیس رو نفله کرد.تازه گند زدن به شخصیت وسکر هم به کنار.واقعا برای خودم به عنوان یک فن رزیدنت اویل متاسفم!

به نظر من مویرا بهترین گزینه است.دقیقا نقطه ی مقابل جیکه.چیزی که من همیشه از یک شخصیت اصلی جدید انتظار داشتم.توی رولیشنز 2 که کاملا تازه کار و بی تجربه بود.الآن برای 7 هم از لحاظ مهارت و تجربه متوسطه و واقعا گزینه ی مناسبیه.تازه زن هم هست که گفتی بهتره زن باشه.علاوه بر همه ی اینها،اگه به قول خودت ماجرای ناتالیا و بری رو هم در هم دخیل کنند،باز مویرا به این داستان ربط داره.کلا هر جور حساب کنیم،خیلی خوب میشه اگه بیاد.دقیقا همونقدر که اگه جیک باشه بد میشه!

هرچند من فکر میکنم که اینا همون جیک رو به عنوان شخصیت اصلی جدید اضافه کردن و قراره نقش همون روهم ادامه بدن.شخصیت های جدید دیگه ای هم اگه باشن،احتمالا فقط در حکم پارتنر و یکبار مصرف هستن،مثل شوا و هلنا و پیرز و.....که از نظر من ارزشی ندارن.شخصیت اصلی جدید دیگه ای فکر نکنم اضافه بشه.باز همون جیک رو میارن.از بین شخصیت های قدیمی (به جز جیک) هم احتمال حضور جیل و کلیر از همه بیشتره و به نظر خودم هم درستش همینه.البته اگه وضعیت اقتصادی فعلی کپکام و مسئله ی فروش رو در نظر بگیریم که کلا هر منطق و استدلالی منتفی میشه و دوباره لیون و ایدا میان وسط.اونم در یک داستان عشق و عاشقی و کاملا تجاری.حالا دیگه معلوم نیست منطق رو در نظر میگیرن یا فروش رو.دومی باشه که من کلا شاید یک دور،اونم فقط به خاطر اینکه اسمش رزیدنت اویله بازی کنم.شایدم اصلا بازی نکردم.نمیدونم.احد هم تا دو روز پیش مشهد بود.گفت لیون باشه کلا نگاه نمیکنم به بازی!
البته منظور من در مورد بری برتون توی RE7 حضور توی یه کمپین مختص به خود نیست لزوما.حتا میتونه حضور توی یه دمو هم باشه.چون بری در کل کرکتری نیست که کپکام حساب ویژه روش باز کرده باشه.و تا قبل از رولیشن 2 در نقش یه پانتر توی ریمیک و در حده دمو توی RE3بوده.من بخاطر این اسم بری رو اوردم که ناتالیا رو به سرپرستی قبول کرد.ناتالیا هم هم با توجه به هردو پایان خوب و بد رولیشنز 2 ذهن الکس وسکر رو داره.پس میشه احتمال قوی داد که ناتالیا در نسخه بعدی حضور داره.و احتمالا بی ارتباط با بری نیست.
در مورد مویرا تقریبا موافقم.ولی الان همچین هم مویرا کم تجربه نیستا. گرچه خودم از مویرا خوشم نیومد ولی حضورشو به جیک مولر ترجیح میدم.ولی به احتمال صد در صد مویرا چنین حضوری نداره.البته نیما من نمیدونم چرا شماها میگین جیک توی Re7 حضور داره.
اگه بخاطر اون دموی پایانی RE6 باشه که از نظر من ارتباطی به نسخه بعدی نداره.

خود کپکام گفته محبوبترین کارکتر بازی لیون هست فک نمیکنم کپکام لیون و ایدا رو توی ایول 7 نیاره بخاطر فروش هم باشه اینکارو میکنه
من هم با شما موافقم که لیون محبوبتریت کرکتر RE هست.اما حضور پیاپی یه کرکتر محبوب هم اصلا عادلانه نیست و حتا باعث میشه کرکتر از چشم خیلی از فنها بیفته.

آخرین ویرایش:

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
مصطفی به من تو پروفایل گفت این ایده نبودن صندوق در رزیدنت اویل زیرو کار کدام نادانی بوده است!

واقعا یکی از نقاط ضعف بزرگ بازی همین نبود صندوق بود!

معلوم نیست میکامی به عنوان مشاور در ساخت این بازی چرا هیچی به کارگردان باشعور بازی نگفته!

چون خیلی ها را این مورد اذیت خواهد کرد.

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
البته منظور من در مورد بری برتون توی RE7 حضور توی یه کمپین مختص به خود نیست لزوما.حتا میتونه حضور توی یه دمو هم باشه.چون بری در کل کرکتری نیست که کپکام حساب ویژه روش باز کرده باشه.و تا قبل از رولیشن 2 در نقش یه پانتر توی ریمیک و در حده دمو توی RE3بوده.من بخاطر این اسم بری رو اوردم که ناتالیا رو به سرپرستی قبول کرد.ناتالیا هم هم با توجه به هردو پایان خوب و بد رولیشنز 2 ذهن الکس وسکر رو داره.پس میشه احتمال قوی داد که ناتالیا در نسخه بعدی حضور داره.و احتمالا بی ارتباط با بری نیست.
در مورد مویرا تقریبا موافقم.ولی الان همچین هم مویرا کم تجربه نیستا. گرچه خودم از مویرا خوشم نیومد ولی حضورشو به جیک مولر ترجیح میدم.ولی به احتمال صد در صد مویرا چنین حضوری نداره.البته نیما من نمیدونم چرا شماها میگین جیک توی Re7 حضور داره.
اگه بخاطر اون دموی پایانی RE6 باشه که از نظر من ارتباطی به نسخه بعدی نداره.

من هم با شما موافقم که لیون محبوبتریت کرکتر RE هست.اما حضور پیاپی یه کرکتر محبوب هم اصلا عادلانه نیست و حتا باعث میشه کرکتر از چشم خیلی از فنها بیفته.

اسماعیل جان،در مورد مویرا که خودم هم گفتم.در حال حاضر شرایط متوسطی داره.نه خیلی ضعیف و مبتدی و نه در اون حد قوی و کارکشته.هرچند مویرا بیشترین رکورد رو در مقاومت در یک شرایط بیوتروریستی داره.6 ماه کامل در اون جزیره زندگی کرد.ولی بازم فکر نمیکنم در آینده،اونقدرها حرفه ای و کارکشته نشونش بدن!

و اما در مورد جیک و الکس.....

ببین اسماعیل،اینکه من میگم (یا به قول تو ما میگیم) که جیک توی 7 هست،اصلا به این معنی نیست که دوست داریم باشه.شخصا حاضرم چند سال از عمرم رو بدم تا این معذل از سری حذف بشه.اینو گفتم که مطمئن بشی این خواست من نیست.ولی خب منطق (البته منطق کپکام) چیز دیگه ای میگه.اتفاقا اون صحنه ی انتهای بازی،دقیقا واسه ی همین بوده.اصلا یکی از اهداف اصلی ساخت 6،بزرگ کردن شخصیت جیک و معرفی اون به عنوان یک قهرمان اصلی و ثابت در سری بود.اصلا این یک چیز واضحه!
کلا کپکام بعد از مرگ وسکر خواست یک پروتاگونیست و یک آنتاگونیست اصلی و ثابت رو به داستان اضافه کنه که جای وسکر رو پر کنند.جیک و الکس دقیقا همین دو نفر هستن.همونطور که میبینی،هر دو هم دارن اسم وسکر رو یدک میکشن.یکی پسرش و یکی هم تقریبا خواهر ژنتیکیش.جیک رو که کلا از بنیان حضورش رو اشتباه و مسخره میدونم.الکس هم میتونست خوب باشه،ولی ادامه دادنش در غالب ناتالیا واقعا کم از جیک نداره.در واقع هر دو مورد،پتانسیل نابود کردن آینده ی سری رو دارن.اما در مورد الکس من زیاد احتمال نمیدم که نقشش ادامه داده بشه.در واقع این باز گذاشتن پایان داستانها،یک امضاء برای تیم سازنده ی رولیشنز هست.توی رولیشنز 1 هم همین کار رو کردن.کاری ندارم که جسیکا و ریموند در حد الکس نبودن.منظورم کاریه که توی بازی هاشون انجام میدن.مطمئن باش که باز توی رولیشنز 3 هم یک داستانی رو شروع میکنند و آخرش رو باز میذارن و ادامه هم نمیدن!
البته من کاملا قبول دارم که زمان آوردن اسم الکس توی 5 قرار بوده که الکس تبدیل به آنتاگونیست اصلی و ثابت سری و جایگزین وسکر بشه،ولی فکر میکنم به هر دلیلی،زمان ساخت رولیشنز 2 شاید برنامشون تغییر کرده و نقش الکس رو محدود به همون نسخه کردن.البته احتمال ادامه دادن نقش الکس صفر نیست.من اصلا این رو نمیگم.در واقع هر دو فرضیه احتمالش هست.حرف من فقط اینه که احتمال ادامه داده شدن،از نظر من برای جیک خیلی خیلی بیشتره.هرچند هر کدوم باشه فرقی نداره.چون در هر دو حالت،افتضاح به بار میاد.ولی با این وجود،بازم الکس یا همون ناتالیا رو ترجیح میدم!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: IMANOKA and esmael

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
اقا چرا من اینجا پست میزارم پاک میشه هیچ حرف بدی هم نزدم به کسی هم توهین نکردم .پستم پاک میشه هیچ کسم نمیگه چرا پاک کردم اصلا کار کیه خوب مثل مرد بیا تو پروفایلم دلیلشو بگو تا منم جوابتو بدمx-(

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
متل اینکه این resident evil 5 بیشتر از تمام نسخه ها دشمن داره! اخرین حمله به این سری هم در تلگرام در گروه نویسندگان مجله بازی رایانه بود.

ببینید این بازی در مجله بازی رایانه توسط شهریار ازهاریان فر نقد شد و دوست عزیزم جناب شهریار اشاره کردند که داستان رزیدنت اویل 5 سطحی و بی هدف است! من هم این مسئله را مطرح کردم و گفتم رزیدنت اویل به خصوص شماره دارهاش داستان قدرتمند و درگیر کننده ای داره. ایشون هم در پاسخ گفتند بله به غیر از نسخه 5!:|

اقا رزیدنت اویل 5 چه سالی امد؟2009. درسته ان موقع بهترین بازی سال انچارتد شد و عناوین با متای بالاتری وجود داشت ولی داستان و شخصیت پردازی رزیدنت اویل 5 یک سرگردن از بسیاری از عناوین ان موقع بالاتر بود! من انقد که تحت تاثیر روایت و کات سین های رزیدنت اویل 5 قرار گرفتم ،تحت تاثیر انچارتد 2 که بهترین بازی سال 2009 شد قرار نگرفتم:((

میگم این رزیدنت اویل 5 هر چی بود یک نکته خیلی مثبت داشت. در فایل های بازی که بعد از اتمام بازی همانند کات سین ها یک جا جمع میشه عالی عمل کرد. بهترین فایل بازی هم history of resident evil است.>:D<

بله اقاجان ما همه جا درگیر صحبت از این سری بازی بزرگ هستیم!:D

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
دوستان یک سوال دارم. چه ان هایی که با من رابطه دارند چه ندارن پاسخ بدند. به نظرتون داستان سری بازی رزیدنت اویل ارزش ادبی دارد یا خیر؟

منتظر جواب ها هستم.

نریمان باید سنگ تموم بگذاری توی این سوال

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
دوستان یک سوال دارم. چه ان هایی که با من رابطه دارند چه ندارن پاسخ بدند. به نظرتون داستان سری بازی رزیدنت اویل ارزش ادبی دارد یا خیر؟

منتظر جواب ها هستم.

نریمان باید سنگ تموم بگذاری توی این سوال
ارزش ادبی یعنی چی؟:-B:D

loooloookhan

کاربر سایت
Apr 3, 2016
3
سلام
من اول بازی ایل 6 گیر کردم
هواپیما میترکه لیون میخواد فرار بکنه انگار گیر میکنه رد نمیشه میمیره
دوستان اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند