بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

mario...RE..SH

کاربر سایت
Oct 8, 2014
251
زیاده روی نکن، خودت باید بهتر بدونی، که به علت استفاده از ویروس های گوناگون در بدنش وسکر این توانایی هارو بدست آورد، در ضمن منطق این ویژگی‌ها بر پایه علم هست، علم ساختار بنیادی بازی هست، رزیدنت اویل یعنی سو استفاده از علم برای رسیدن به یه قدرت مطلق، علم در رزیدنت اویل یه حقیقت تاسف بار و هولناک تعریف شده، پیامد شو میتونی در راکون سیتی جستجو کنی و تکاملش در آلبرت وسکر،این حرفهایی که در خصوص وسکر می زنی بر میگرده به نگاه سطحی که در موردش داری، اگه ازول اسپنسر Resident Evil هست، وسکر تعریف و تکمیل کننده Resident Evil هست.

بله اینایی که گفتی رو همگی میدونیم, علم, سو استفاده از علم. یونیک بودن و جذاب بودن البرت وسکر هم بر کسی پوشیده نیست, یکی از بزرگترین شخصیت های منفی تاریخ گیم. اما باید توجه داشته باشیم که جذاب بودن وسکر یه خاطر نبوغش, شخصیتی که واسش تعریف کردن, و ایده هاشه که بله دوس داره قدرت رو در دست بگیره, این تم رو میشه همه جوره بسط داد همانند چیزی که تو پنج بسط داده شد. اما این حد از افراط دقیقا میشه همون انحراف و سطحی گرایی که تو شماره های اخر رزیدنت بهش دچار شد. اینکه هی شماره به شماره بخوای یه قابلیت های شهصیتت اضافه کتی و بیش از اندازه اپگرید کنیش به روح اصلی بازی لطمه میزنه. به صورت موازی با اون مجبوری قدرت شخصیت های قابل بازی مانند لیون و کریس رو هم ارتقا بدی, دقت کن که ما اسپایدرمن یا سوپرمن بازی نمیکنیم, رزیدنت اویل هست! فرم های اغراق شده هست که بازی رو سطحی و اکشن میکنه, جوری که داستان هرچیم عمیق باشه بهت حال نمیده, میگی این که رزیدنت نیس! هرچیزی چارچوبی داره, وقتی شما دم از علمی بودن بازی و منطقش میزنی و میگی که اشکال نداره وسکر یه همچین موجود ابرقدرتمندی یشه پس باید تو همون برخورد اول کریس و لیون و کلر و جیل از بین برن, این لوس بازیا چیه که هی زنده بمونن پس؟ رزیدنت سواستفاده از علمه, یه سری دانشمند یا نظامی یا سیاستمدار قدرتمند که ارزوی قدرت دارن, یه فاجعه در نتیجه اقدامات اون ها ایجاد میشه, اما این که این شخصیت ها به لحاظ قدرت فیزیکی حتی از خود این فاجعه قوی تر بشن دیگه خیلی تخیلیه, البته حتی این هم بشه باز اشکالی نداره اما حد و حدود مهمه و اینکه تو این حالت هم نباید کش دارش کرد و سال ها این ادمای عادی مانند کریس دربه در دنبال این این موجود باشن, منطقیش اینه که باید زود نابود یشن.منظورم اینه اولین پیامد این نگرش از بین رفتن روح سوروایو بازی هستش و متعاقل اون ترس! حرف من اینه منطق و تعادل داستان از بین نره, وگرنه اتفاقا من جایگاه وسکر و ایده هاش و برنامه ریزی هاش رو خیلی دوس دارم, اما این ورژن های فوق پیشرفته دیگه فضای بازی رو میبره تو مایه های جنگ ستارگان و این حرقا, رزیدنتی نیس خلاصه. در هرصورت این ها نظر و سلیقه و ذایقه شخصی منه و خیلی طبیعیه که شما یا بهزاد یا اسماعیل یا نیما یا بقیه یچه ها نظرات متفاوت یا مخالفی داشته باشین. نهایتا این که چون این بحث یجورایی دو نفره هست به جهت احترام به سایر دوستان بیشتر از این درموردش نظری نمیدم. از شما هم ممنونم که نظراتتونو گفتین

آخرین ویرایش:

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام
رزیدنت ایول بعد از سه شماره اول شروع کرد به تبدیل شدن به یک سورویوال هارور تین ایج پسند و علاعم و دلایل تا دلتون بخواد قابله مشاهده هست.ریمیک هم این وسط در رفت چون نمیتونستن جوره دیگه ای تحویلش بدن
از دوستانی که از این پست بنده متنفر خواهند شد عذر خواهی میکنم، حرفه دلمه و نمیتونم روشو بپوشونم.

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
501
نام
Sera
ببینید، من خودم از داستان سری مدرن ناراضی هستم، و نیازی به توضیح بیشتر برای درکش ندارم، اگه روح survival horror مرده، دلایلش مشخص هس و نیازی به کالبد شکافی گیمپلی نیست، اگه پستم نقل و قل می کنید، و به من چیزی رو که می دونم توضیح میدید، نیازی به این کار نیست.

mario...RE..SH

کاربر سایت
Oct 8, 2014
251
سلام
رزیدنت ایول بعد از سه شماره اول شروع کرد به تبدیل شدن به یک سورویوال هارور تین ایج پسند و علاعم و دلایل تا دلتون بخواد قابله مشاهده هست.ریمیک هم این وسط در رفت چون نمیتونستن جوره دیگه ای تحویلش بدن
از دوستانی که از این پست بنده متنفر خواهند شد عذر خواهی میکنم، حرفه دلمه و نمیتونم روشو بپوشونم.

عذرخواهی چرا اقا محسن؟!
حالا تینیج رو نمیدونم ولی اینو میدونم تا تو راکون بود خیلی باحالتر بود و سوروایوتر. بعد از اون جای شکار و شکارچی عوض شد :d

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
سلام
جهنم بن شدن کسای که از پستت متنفر میشن خرتن داداش )x)x)x

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
RE Origins Collection الان در بازار موجود شده :d نسخه های دیجیتالی 0 هم تا چند ساعت دیگه منتشر میشه :bighug:

آخرین ویرایش:

WESKER ALBERT

کاربر سایت
Jan 10, 2016
11
نام
بهزاد
ببینید، من خودم از داستان سری مدرن ناراضی هستم، و نیازی به توضیح بیشتر برای درکش ندارم، اگه روح survival horror مرده، دلایلش مشخص هس و نیازی به کالبد شکافی گیمپلی نیست، اگه پستم نقل و قل می کنید، و به من چیزی رو که می دونم توضیح میدید، نیازی به این کار نیست.

از داستان کدام قسمت مدرن ناراضی هستی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر