بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

amin hj

کاربر سایت
Nov 30, 2013
259
نام
امین
نظرات مردم که متفاوته باید خودت بازی کنی .شاید خوشت بیاد
از نظر من این بازی نسبت به رولیشنز 1 و نسخه 6 خیلی بهتر بود.اما نقاط ضعف هایی هم داره.
. دمو و دیالوگ زیاد نداره (البته دموهاش قشنگ هستن.) مدت گیم پلی بازی هم خیلی کمه. گرافیک بازی تو ذوق میزنه .بازی باگ و لک و افت فریم زیادی داره(البته توی نسخه PC نسخه کنسولی رو نمیدونم) و واقعا این بازی گیمرها رو کلافه کرد.البته با نصب اپدیت بازی بهبود پیدا میکنه.
اتمسفر بازی جذابه و لی زیادی کشش دادن و تا اخرای بازی دیگه کسل کننده میشه.
داستان بازی قشنگه ولی جای کار زیادی داشت..شخصیت الکس اصلا به دل نمیشینه و واقعا نام وسکر واسش حیفه! شبیه پیرزنهای جادگره. خیلی بهتر میتونستن این شخصیت رو وارد داستان کنن.دو تا پایان داره که پایان بد خیلی قشنگ تموم میشه در مورد ناتالیا .
نقاط مثبت بازی شخصیت مویراس که دختر با نمکیه و لحن صدا و دیالوگ های جالبی داره:d قیافش هم به شری شباهت داره ولی خیلی قشنگتر و خوش لباس تره
شخصیت ناتالیا هم خیلی جالبه و با اینکه بچس ولی بر خلاف اشلی خیلی با عرضه هست و اصلا دست و پا گیر نیست.شخصیت بری هم مثل همیشه خوبه و خانواده دوسته
شخصیت کلر متاسفانه خیلی به دلم ننشست زیاد.من ازش انتظار بیشتری داشتم.مثلن همه میدونیم کلر با بچه ها خوب بلده چطوری رفتار کنه که اونا احساس راحتی بکنن ولی در برخورد با ناتالیا خیلی جدی عمل کرد و در عوض مویرا خودش پیش قدم شد و بهتر از کلر تونست ناتالیا رو اروم کنه!
رید مود بازی هم خیلی هیجان داره ولی بشرطی که بصورت دو نفره بازی کنی تک نفره چیزی نداره که حال کنی
در مورد داستان چیز زیادی نمیگم چون اگه اولین باره میخوای بازی کنی دیگه مزش میپره.
این نظر منه حالا خودت بازی کن و بیا نظرتم اینجا بگو
با این اوصاف باید حتما تجربه کنم بازی خوبی به نظر میاد در مورد گرافیک باید بگم که عامل اصلی تو ذوق خوردن من از نسخه یک بود که رو 360 بازی کردم :d

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
با این اوصاف باید حتما تجربه کنم بازی خوبی به نظر میاد در مورد گرافیک باید بگم که عامل اصلی تو ذوق خوردن من از نسخه یک بود که رو 360 بازی کردم :d

خب شماره یکش اول واسه کنسول دستی ساخته شده بود.بعدا اومد واسه بقیه.گرافیکش واسه کنسول دستی بد نبود.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
RE Rev 2 یه بازی AAA نبود. AA بود و بودجه و تیم سازنده کوچکی برای ساخت بازی در نظر گرفته شده بود. به همین دلیله که یه سری مشکلات فنی داره (گرافیک نه چندان بالا و ...). با تمامی این اوصاف نقاط مثبت زیادی هم داره و به نظرم گیم پلیش میتونه استاندارد جدید RE باشه از این به بعد چون کنترل بازی خیلی نرم و راحت و ویژگی های خوبی براش در نظر گرفتن (Dodge کردن و ...)

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
502
نام
Sera
من واقعا متوجه نمیشم انتظار پایین بیارییم بازی خوبی هس یعنی چی!
اگه از طرف داران نسخه های قدیمی باشید ؛این یه چیزه ویژه برای شماست ؛و اگه نسخه های مدرن ؛باز می تونید از بازی لذت ببرید ولی نمی تونید اون تفریح رو داشته باشید ؛محدودیت مهمات ؛و نبود امکانات کافی برای ایستادگی در مقابل حملات مرگبار دشمنان کثیف و بد ذات و نفهم شما رو وادار به تصمیم گیری های محتاط در استفاده از خشاب های اسلحه هاتون میکنه ؛اتمسفر سنگین این بازی رو هم اضافه کنید تا کمی افکارتون به هم بریزه و روح و روانتون شاد شه ؛نگران داستان نباشید، کاری نداره که شما چی میخوای شما فقط مراحل رد کن باس هارو بکش ؛کاتسین ببین ؛شما راه خودت رو اونم راه خودش رو میره ؛با گرافیک بازی هم کاری نداشته باش اگه بهتر از باقی بخش ها نباشه بدتر هم نیست ولی افت ریم باهات کار داره و رو مخت خواهد بود البته این مشکل هم با اپدیت برطرف میشه و لی اگه سیستم خفنی داشته باشی چیزی احساس نخواهی کرد.
نهایتا بازی رو تموم می کنی و سازنده هاش تحسین میکنی و آن رو نزدیک ترین اویل به نسخه های کلاسیک می دونی ولی اون جاودانگی نداره و بعد مدتی از ذهنت میره و فراموش میشه.

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام
با احترام به نظر تمامی دوستانم, اگر بخوام اویلی رو غیر از ساخته های میکامی نزدیکترین به نسخه های کلاسیک بدونم همون رولیشن یک هست.

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
502
نام
Sera
^^
من هم چیزی نگفتم که اینطور در مقابل پست من جبهه گرفتی ؛من خودم R1بیشتر دوس دارم؛نسخه یR1بخاطر محیط بسته ایی که داشت خیلی به کلاسیکها شباهت داشت ؛استفاده از صندوق ؛امارت پرپیچ و خم ؛طراحی و رنگ بندی خاکستری همون حس وحال داشتن ؛ و تا حدی اتمسفر بازی خوب بود ولی اون گیرایی نداشت ؛R2اتمسفر واقعا خفنی داشت طراحی محیط سنگین و جلوه های بصری هماهنگ با جو بازی و افکت های صوتی عالیش من قبل از این فقط تو Resident Evil 4مرحله دهکده همچین حسی تجریه کرده بود بودم همچنین بازگشت معما ها از یاد نبریم که خیلی وقت بود رنگ باخته بود ؛من R2نسخه ی ارتقاع یافته ی عنوان قبلی می دونم و اصلا نمی خوام بگم کدوم بهتره ولی این عنوان هم لیاقت این رو داره که اون رو به سری کلاسیک نسبت دهیم و اصلا احتیاجی به تاکید این موضوع نیست...
البته از شما تعجب میکنم اینطور بر خورد می کنید با که این بایدبدونید هدف من از اون پست چیز دیگری بود و اصلا بحث مقایسه ایی نبود ؛ مثل شرح کوچیک از یه برداشت و تجربه بود و اصل حنبه برتریت نداشت.

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
^^
من هم چیزی نگفتم که اینطور در مقابل پست من جبهه گرفتی ؛من خودم R1بیشتر دوس دارم؛نسخه یR1بخاطر محیط بسته ایی که داشت خیلی به کلاسیکها شباهت داشت ؛استفاده از صندوق ؛امارت پرپیچ و خم ؛طراحی و رنگ بندی خاکستری همون حس وحال داشتن ؛ و تا حدی اتمسفر بازی خوب بود ولی اون گیرایی نداشت ؛R2اتمسفر واقعا خفنی داشت طراحی محیط سنگین و جلوه های بصری هماهنگ با جو بازی و افکت های صوتی عالیش من قبل از این فقط تو Resident Evil 4مرحله دهکده همچین حسی تجریه کرده بود بودم همچنین بازگشت معما ها از یاد نبریم که خیلی وقت بود رنگ باخته بود ؛من R2نسخه ی ارتقاع یافته ی عنوان قبلی می دونم و اصلا نمی خوام بگم کدوم بهتره ولی این عنوان هم لیاقت این رو داره که اون رو به سری کلاسیک نسبت دهیم و اصلا احتیاجی به تاکید این موضوع نیست...
البته از شما تعجب میکنم اینطور بر خورد می کنید با که این بایدبدونید هدف من از اون پست چیز دیگری بود و اصلا بحث مقایسه ایی نبود ؛ مثل شرح کوچیک از یه برداشت و تجربه بود و اصل حنبه برتریت نداشت.
اوه! داداش چه جبهه ای من گفتم به نظرم یکش شبیه تر بود به کلاسیکا همین. من معذرت میخوام :d

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
502
نام
Sera
اهالی دل می خوام نظرتون رو در مورد باس های رزیدنت بدونم ؛به نظرتون بهترین باس فایت تاریخ Resident Evil کدوم هست؟
من مبارزه لیان و جک کروز تو خیلی دوس دارم ؛یه مبارزه تن به تن تمیز و حساب شده که با جنبه احتیاط همراه هست ؛اینم بخاطر شناختی هست لیان و کرازر به واسطه ی دوستی که در گذشته داشتن نسبت به هم کسب کردن ؛البته نمای دوربین و حرکتی که در مابین مبارزات انجام میشه و کات هایی کوچیکی که از هر دو طرف میگیره به ماندگاری این نبرد خیلی کمک کرده...
به نظرم این مبارزه در تاریخ Resident Evil جاودانه خواهند ماند.
ببینید اهالی دل و فن های عزیز اینکه نمسیس محبوب ترین باس فایت تمام دوران Resident Evil هست توش شکی نیست پس از نمسیس فاکتور می گیریم تا در حق بقیه باس فایت های مهربان و دوست داشتنی و دل رحم و نازک دلمون ظلم نشده باشه
باسپاس

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
Nemesis. چرا؟ چون همین اول بازی میان باس آخر رو نشونتون میدن و نکته جالبش اینکه که همیشه دنبال بازیکن هست و هیچ وقت معلوم نیست کی و کجا میاد و همین باعث اضطرابی دائمی توی بازی میشد. از طرف دیگه توی کافه اول بازی Brad وقتی میگه یه جونور افتاده تو شهر و داره اعضای استارز رو شکار میکنه، واقعا ترس و هیجان جالبی وجود آدم رو میگیره. در نهایت هم اینکه صحنه ورود نمسیس و طراحیش به نحوی صورت گرفته که بازیکن قشنگ احساس ضعف میکنه مقابلش و حتی اگه وایسی و بزنیش و بندازیش دفعه اول فکر میکنی اینم یه دشمن معمولی بود ولی وقتی از شیشه توی اداره پلیس میاد تو، میفهمی باید 4 نعل فرار کنی و از این خبرا نیست:d استارز گفتنش هم که دیگه لازم نیست در موردش چیزی بگم.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,846
رزیدنت همیشه باس فایت های عالی ای داشته خداییش. حالا به جز نمسیس که نماد باس های رزیدنت هست، من خودم شخصا با تمام باس های شماره 4 حال کردم، همشون فوق العاده طراحی شده بودن، هم طراحی ظاهری هم مکانیک های مبارزه، واقعا عالی بودن. اون رییس دهکده، mendez بود فکر کنم، بهترینش بود به نظرم.
این شماره 6 هم توی سناریو کریس یه جونور بود به اسم HAOS اگه اشتباه نکنم، اونم خیلی خفن بود، یه تیکه باید از دستش فرار میکردیم لامصب بالای 100 بار مردم من اونجا:d،طراحیشم عالی بود دقیقا BOW به چهرش میخورد:d، از اونم خوشم اومد.
کلا باس فایت هاش همیشه معمولا خیلی خوب طراحی شدن.

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
من هم نمسیس رو به عنوان باس فایت در نظر نمیگیرم. اون حداقل برای من یه مساله جدا گونه هست. ولی انصافا باس فایت های شماره چهار به یاد موندنی بودن

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
در سری مدرن میشه گفت ریچل هم خوب بود.صدای قهقهه هاش واقعا ترسناک بودن.یه چیز کاملا متفاوت که معمولا کمتر تو سری بود.چون کمتر دیده نمیشه که واسه باس فایتها از خنده استفاده کنن.تنوع خوبی ایجاد کرده بودن

آخرین ویرایش:

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
502
نام
Sera
خیلی جالب من اینجا یه موضوعی رو مطرح کردم ولی به جز چند تن هیچکس به انگشتاش زحمت لمس کیبورد نداد؛ولی اگه تو اون پستم از یه واژه استفاده میکردم که زیر خط استاندارد ادبیات بود مطمعا پست های زیادی شاهد بودیم....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر