بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
اولا من فقط متال 4 گفتم نه همیه متال هارو دوما من کم بودن زمان گیمپلی رو گفتم . نگفتم بدترین مخفی کاری بازی هارو داره که اینجوری شدی کاسه داقع تر از آش :-&

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
سلام آرمین

1- در مورد نکته اولت از جهاتی داری درست میگی ولی خب فکرش رو هم بکن کسی تازه بخواد این سری رو تجربه کنه. این تاپیک که فقط مال فن‌های قدیمی نیست. اونوقت اون بنده خدا توی یک صفحه یک باره تمام بخشهای مهم داستان چندتا شماره بازی براش لو میره. فکر نکنم استفاده از تگ اسپویلر خیلی کار سختی باشه. استفاده از اون احترام به کسایی هست که دارن این صفحات رو مرور می‌کنند. من مخالف بررسی زیر و بم داستان نیستم ولی توی تگ اسپویلر هرکی هرچی خواست در مورد داستان بگه. گناه اونایی که تازه داره به خانواده این سری می‌پیوندند چی هست؟

2- کاملا با نکته دومت مخالفم. برای یک بازی مهمترین چیز گیم‌پلی بازی هست. در مورد بازیهای داستان محور اهمیت داستان به اندازه گیم‌پلی میشه یعنی هر دو از یک ضریب اهمیت برخوردار میشن. شما فرض کن RE:ROC یک داستان خیلی غنی و زیبا داشت. با اون گیم پلی مسخره باز هم یک بازی چرت به حساب می‌آمد. یا فرض کن رزیدنت 4 یا 5 داستان خیلی ضعیفی داشتند. خب معلوم هست که کم کم آدم خسته میشه و باز هم این بازیها بازیهای ضعیفی می‌بودن. در یک بازی داستان محور، داستان و گیم‌پلی مکمل همدیگه هستند و ضعف هر کدوم به کل بدنه بازی صدمه میزنه. به این موضوع در همون کامنت قبلی هم اشاره کرده بودم

پس یکبار نظرم رو به طور خلاصه میگم

حرف من به طور کلی با نیما این بود که اتفاقا باید خوشحال باشیم که کپکام به گیم‌پلی اهمیت داده و بعد از ROC و 6 نسخه Rev2 رو به اون شکل ساخت و باید امیدوارم باشیم همین کار رو برای داستان بازی هم انجام بده.

======================================================
نریمان جان علیک سلام:d

شاید نظر شخصیه من بر این باشه که اول داستان بعد گیمپلی مثلا من از تیپ گیمپلی uc خوشم نیمود اما بازی رو بخاطر داستانش رفتم؛ اما واقعا اینکه بگیم اول گیم پلی بعد داستان بی انصافیه! اگه بخوایم براساس تجربه بگیم و عمیق تر نگاه کنیم باید بگیم داستان و گیم پلی بی بروبرگرد مکمل همندو هیچکدوم بالاتر از دیگری نیستند و این شکی درش نیست. همواره دیدیم بازی های موفق هم داستان و هم گیم پلی فوق العاده ای داشتن. شاید تو عناوین جدید ببینیم گیمپلی اولویت داره خب طبیعیه طرف از داستان هنوز چیزی نمیدونه فقط اون چیزی که راضیش میکنه گیمپلی ه اما تو عناوینی با قدمت مثه اویل،دویل و...داستان و گیمپلی بصورت مکمل وباهم طرفداران رو قانع میکنه حتی شاید در این موقع داستان جلوه گری بیشتری میکنه ولی بازم گیم پلی اهمیتشو از دست نمیده و مکملیت خودشو حفظ میکنه!

ا
اما در یک طرف قضیه بازی مثل رزیدنت اویل 5 وجود داره. بازی که داستان نسبتا خوبی داره و از شخصیت هایی مثل البرت وسکر بهره میبره اما به قدری طراحی مراحل و گیم پلی خشکی داره که هر قدر هم شوک داستانی و کات سین های باکیفیت را به شما نشون میده باز هم نمیتونه تو دل تکثر هواداران رزیدنت و سبک ترسناک قرار بگیره

جون گیم پلی دلچسبی نداره ، چون طراحی مراحلش مذخرف و ساده هست. حرکت از نقطه الف به ب ، کشتن ده ها زامبی ، رسیدن به نقطه پ و تکرار این روند مذخرف!
البته بهزاد مشکل اصلی گیم پلی عدم نوآوری و کپی از گیمپلی 4 بود! اونقدر ها هم بد نبود ! تقریبا فکر کنم هرکی گیمپلی 4 رو دوست داشته باشه از گیم پلی 5 هم بدش نمیاد بغیر از مشکلات دیگه مشکل اساسیش همین نبود نوآوری بود. اون نسخه ای که گیمپلی داغون داشت 6 بود

آخرین ویرایش:

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
دوستان عزیز ان مطلب پیش از وقایع را من به همراه دوست خوبم اقای محمد رضا امامی ترجمه کردیم. مطلب هم مال سال 2012 هستش. متاسفانه سایت بازی رایانه بسته شده. ولی من همون موقع به یکی از ناظم ها منابع را دادم و چک کرد.

من ان صفحشو سیو کردم. هر کی مایل هست ایمیلشو بده تا براش بفرستم

من نمیدونم چطور باید بگم مطلب مال خودمون هست. اخه من اصلا تو سایت شیطان مقیم نمیرفتم و برام مطالبش ذره ای اهمیت نداره. البته منکر زحماتشون نمیشم ولی من اصلا ازشون مطلب کپی نمیکنم.

چند وقت پیش بعد دو سال فعالیت مفید و گرفتن درجه کاربری فعال بن شدم

آخرین ویرایش:

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
ممنون نریمان. قشنگ مشخص شد تفاوت ها. در ضمن منابع یکی هست. هیچ کس هم نمیتونه ادعا کنه من پیش از وقایع را بدون منبع نوشتم. چون تحلیل شخصی و نقد داستان نیست.

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
من که بعنوان یه کاربر همین که بچه ها فن اویل هستن و تلاش میکنن اخبار و مطالبو میزارن خوشهال وممنون هستم حالا اگه این وست دوتا مطلب هم عین هم بود برام فرقی نداره بلکه متوجه میشم که بچها چقدر تلاش میکنن که همیه ریزو بم بازی رو دراختیار همه بزارن.
در اخر هم باید بگم بچهای بازدید کننده به هیچ وجع کم یا زیاد فعالیت کردن یه کاربرو باعث فن بیشتر یا کمتر نمیدونن مثلا بچه ها این همه خبر و مطلب میزارن اما باز من خودمو بزرگترین فن اویل میدونم>:)>:):d حالا دیگه وجدانن این بحث هارو تموم کنید این حرفو بزگترین فن اویل داره بهتو میزنه:bighug:b-)

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
برای رفع ابهامات و اتمام دعواها، بهتر هست یه مقایسه بین اون چیزی که بهزاد نوشته با اون چیزی که نیما نوشته بکنیم و نتیجه پیری رو به عهده خوانند بگذاریم

بخشی از نوشته نیما :

بخشی از نوشته بهزاد :

بخشی از نوشته نیما :

بخشی از نوشته بهزاد :

بخشی از نوشته نیما :

بخشی از نوشته بهزاد :

بخشی از نوشته نیما :

بخشی از نوشته بهزاد :

بخشی از نوشته نیما :

بخشی از نوشته بهزاد :

http://forum.bazicenter.com/thread94166/

سايت فارسی Resident Evil - شیطان مقیم - رزیدنت اویل | تاریخچه ی کامل رزیدنت اویل

[FONT=&amp]
نرمان جان،واقعا ازت ممنونم که اینا رو گذاشتی.همه چیز مشخص شد.کاملا مشخصه که کلیت مقاله و حتی ترتیب متن ها و جملات یکیه.فقط اولش طبق معمول،یک سری چیزایی از میکامی اضافه شده و بعضی از کلمات و جمله بندی ها هم پس و پیش شدن.شما کل مقاله رو نمیبینی،بعد به خاطر چند تا تغییر کوچیک در کلمات و جمله بندی ها میگی اینا باهم فرق دارن؟خب منم بودم یک چیزاییش رو تغییر میدادم.[/FONT][FONT=&amp]گرچه موضع شما از همون اول هم مشخص بود.همیشه از غیر منطقی ترین حرفها و ادعاهایی که هیچ دلیلی ندارن حمایت کردی و براشون توجیه الکی آوردی.فقط به صرف اینکه یک شخص خاص نوشته.ولی از تک تک کلمات من ایراد گرفتی.بگرچه میدونم الآن میگی من طرف کسی نیستم و طرفدار حقم و از این حرفا.[/FONT][FONT=&amp]ولی نیازی نیست.چون هر کسی که بحثها و دلایل هر دو طرف رو بخونه و مقایسه کنه،خودش به راحتی متوجه میشه که حق با کیه.[/FONT]گرچه دیگه برام مهم نیست.اونایی که باید من رو بشناسن میشناسن!

[FONT=&amp]واقعا این حرف مسخره است که یک مقاله ی خارجی بوده،دقیقا با متنی که من نوشتم و دقیقا همون جملات و کلمات.تا حدی که حتی ترجمش هم مثل مال من دراومده.من از جناب بهزاد ادعا نخواستم.مدرک خواستم.گفتم اون متن خارجی که از روش ترجمه کردن رو بذارن.چون این شبیه بودن مقالات،فقط زمانی توجیه میشه که هر دومون از یک منبع مشترک ترجمه کرده باشیم.در حالی که من هیچ منبعی جز اطلاعات خود بازی نداشتم.بله.این ادعا نیست.حقیقته.من نگفتم داستان رو از خودم درآوردم.گفتم از جایی ترجمه نکردم.این دو تا زمین تا آسمون باهم فرق دارن.منبع من در واقع اطلاعاتی بود که در طول این سالها در ذهنم جمع کرده بودم و اونا رو با اون روایتی که دوست داشتم و با اون جمله بندی هایی که دوست داشتم روی کاغذ آوردم.مثل اینکه مثلا شما یک فیلم رو ببینی.بعد خودت داستانش رو با توجه به چیزایی که دیدی و اونجوری که به نظر خودت زیباتره بنویسی.به عبارت دیگه حتی یک کلمه اش رو هم از جایی ترجمه نکردم.وقتی خودم کل داستان رو با جزئیاتش از حفظم؟چرا باید برم از روی یکی دیگه بنویسم که یک دهم من هم توضیح نداده؟مریضم مگه؟[/FONT][FONT=&amp]

محدود به پیش وقایع هم نیست.بلکه مقدمه ی کتابم هست که شامل داستان کل سری میشه که البته خوشبختانه من فقط همون پیش وقایع که در واقع مقدمه ی کتاب هست،به همراه خلاصه ای از داستان 1 و 2 رو توی اینترنت گذاشتم.وگرنه الآن کلا باید ثابت میکردم که کتابم مال خودمه.[/FONT][FONT=&amp][FONT=&amp]اصلا حرف شما درست.من اینا رو از ذهن خودم ننوشتم و از جایی ترجمه کردم.(که اگر هم ترجمه کرده باشم جرم نیست.شما که کلا کارتون همینه) پس خواهشا منبعتون بذارید تا بقیه هم بفهمن که من دارم دروغ میگم.واقعا برام جالبه بدونم اون کیه که اون سر دنیا نشسته و دقیقا طرز فکرش مثل منه و کلمه به کلمه مثل من نوشته.خیلی دوست دارم با ایشون آشنا بشم.فکر میکنم میتونیم دوستان خیلی خوبی برای هم باشیم.منبعتون رو هم خواهشا همینجا بذارین.نه توی ایمیل این و اون.از چی میترسین؟فوقش من خراب میشم دیگه.از شما که چیزی کم نمیشه.فقط لطفا با ذکر سایت و تاریخ نوشته شدنش بذار.نه اینکه خودت بری به اینگلیسی ترجمش کنی و بگی از روی این ترجمش کردم![/FONT][/FONT]

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
[FONT=&amp]
.شما کل مقاله رو نمیبینی،بعد به خاطر چند تا تغییر کوچیک در کلمات و جمله بندی ها میگی اینا باهم فرق دارن؟خب منم بودم یک چیزاییش رو تغییر میدادم.[/FONT][FONT=&amp]گرچه موضع شما از همون اول هم مشخص بود.همیشه از غیر منطقی ترین حرفها و ادعاهایی که هیچ دلیلی ندارن حمایت کردی و براشون توجیه الکی آوردی.فقط به صرف اینکه یک شخص خاص نوشته.ولی از تک تک کلمات من ایراد گرفتی.بگرچه میدونم الآن میگی من طرف کسی نیستم و طرفدار حقم و از این حرفا.[/FONT]​

آقا نیما مخاطب این جملاتت من هستم یا شخص دیگه؟

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
آقا نیما مخاطب این جملاتت من هستم یا شخص دیگه؟

[FONT=&amp]بله،نریمان جان.البته قصد توهین نداشتم.ببخشید اگه لحنم یک ذره تند شد.آخه شما مدام از پستهای من ایراد میگیری و هر بار که با دلیل جواب میدم،باز به یک چیز دیگرش گیر میدی.درسته.نظرها باهم فرق داره.ولی چطوریه که همیشه فقط نظرات من اشتباهه؟اگه صحبت دلیل آوردن و منطقی بحث کردن باشه که باید برای هر دو طرف باشه.نه اینکه من مجبور باشم هر بار نصف صفحه دلیل و توضیح بنویسم که تازه همون رو هم باز محکوم میکنی،ولی طرف مقابل بدون دلیل و به هر شکلی که ادعایی بکنه قابل قبوله.چرا تا حالا یکبار از ایشون توقع استدلال نداشتی یا از حرفاش انتقاد نکردی؟فقط خواهشا نگو که حرفای ایشون خود به خود منطقی هستن یا ایشون خودش به اندازه ی کافی،دلیل و استدلال میاره.البته ممکنه که من هم در مواردی اشتباه بکنم.ولی دیگه واقعا فکر نمیکنم تمام حرفای من محکوم باشن و تمام حرفای ایشون درست.بچه ها خودشون دارن میبینن دیگه.مخصوصا توی بحث مقاله ی من دیگه واقعا فکر نمیکردم از ایشون حمایت کنی.چون همه ی بچه های قدیمی،اصل قضیه رو میدونن.حتی خودت هم شباهت های این دو مقاله رو دیدی.ولی بازم طرف ایشون رو گرفتی.با اینکه متن کلا عینا یکی بود و فقط توی چند تا جمله باهم فرق داشتن.این همه شباهت فقط مال زمایه که منابع یکی باشن.در حالی که من از هیچ جایی ترجمه نکردم.واسه ی همین هم به حرفم مطمئنم و میگم کوتاه نمیام![/FONT]

آخرین ویرایش:

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
[FONT=&amp]بله،نریمان جان.البته قصد توهین نداشتم.ببخشید اگه لحنم یک ذره تند شد.آهه شما مدام از پستهای من ایراد میگیری و هر بار که با دلیل جواب میدم،باز به یک چیز دیگرش گیر میدی.درسته.[/FONT]

کمی صبر کردم تا درست جوابت رو بنویسم و قبل نوشتنم فکر کنم.

اول اینکه دقیقا از من نقل قول کن که کی من همچین حرفی زدم؟
بعد به خاطر چند تا تغییر کوچیک در کلمات و جمله بندی ها میگی اینا باهم فرق دارن؟

من کی گفتم اینها با هم فرق دارن؟ کجا من همچین جمله ای رو گفتم؟

مخصوصا توی بحث مقاله ی من دیگه واقعا فکر نمیکردم از ایشون حمایت کنی.چون همه ی بچه های قدیمی،اصل قضیه رو میدونن.حتی خودت هم شباهت های این دو مقاله رو دیدی.ولی بازم طرف ایشون رو گرفتی.با اینکه متن کلا عینا یکی بود و فقط توی چند تا جمله باهم فرق داشتن.این همه شباهت فقط مال زمایه که منابع یکی باشن.در حالی که من از هیچ جایی ترجمه نکردم.واسه ی همین هم به حرفم مطمئنم و میگم کوتاه نمیام!

من توی بحث مقاله بحثم با تو سر چی بود؟ اصلا یادت میاد؟ من چی کار به بهزاد دارم آخه که برای خودت میبری و میدوزی. من با تو سر این موضوع بحث کردم که مقاله باید منبع داشته باشه. مقاله بدون منبع هیچ ارزشی نداره و بعد هم گفتم خود بازی و فایلها و گزارشات جزء منبع حساب میشه و باید توی متن ذکر بشه. توی همون مقاله ای که من از شما خوندم ندیدم جایی مرجع داده باشی.

.گرچه موضع شما از همون اول هم مشخص بود.همیشه از غیر منطقی ترین حرفها و ادعاهایی که هیچ دلیلی ندارن حمایت کردی و براشون توجیه الکی آوردی.فقط به صرف اینکه یک شخص خاص نوشته.ولی از تک تک کلمات من ایراد گرفتی.بگرچه میدونم الآن میگی من طرف کسی نیستم و طرفدار حقم و از این حرفا.

ولی طرف مقابل بدون دلیل و به هر شکلی که ادعایی بکنه قابل قبوله.این دیگه اسمش بحث نیست،لجبازیه.چرا تا حالا یکبار از ایشون توقع استدلال نداشتی یا از حرفاش انتقاد نکردی؟​

دوم اینکه چرا حرف بی سرو ته میزنی؟ البته حق هم داری، چون فقط خودت رو میبینی و از این سایت فقط همین تاپیک رو بلدی. من با همین بهزاد اینقدر توی سر و مغز هم زدیم که حد نداره. حتی یک بار برای یه مدت هم با هم قهر بودیم. خیلی جاها با هم مخالفت کردیم. سر رزیدنت 4 و رزیدنت 5 کلی با هم بحث کردیم. سر اینکه میکامی مسیر بازی رو منحرف کرد و ... سر اینکه اون اعتقاد داره میکامی استاد هست و من ندارم. حتی سر بازی ونکویش هم با هم یه بحث خیلی جدی داشتی. حتی همین دیروز سر رزیدنت 5 که گفت گیم پلی بدی داره باهاش مخالفت کردم. حالا شما از جایی خبر نداری و چشمات رو بستی دلیل نمیشه بیای و هر حرفی از دهنت در اومد رو بدون فکر کردن بنویسی. من به اندازه کافی با بهزاد بحث و دعوا کردم و دلیلی نمیبینم بخوام شرح وقایع رو برای تو بنویسم.
نظرها باهم فرق داره.ولی چطوریه که همیشه فقط نظرات من اشتباهه؟اگه صحبت دلیل آوردن و منطقی بحث کردن باشه که باید برای هر دو طرف باشه.نه اینکه من مجبور باشم هر بار نصف صفحه دلیل و توضیح بنویسم که تازه همون رو هم باز محکوم میکنی،ولی طرف مقابل بدون دلیل و به هر شکلی که ادعایی بکنه قابل قبوله.این دیگه اسمش بحث نیست،لجبازیه.چرا تا حالا یکبار از ایشون توقع استدلال نداشتی یا از حرفاش انتقاد نکردی؟شاید من نظراتم اشتباه باشه.ولی دیگه واقعا فکر نمیکنم که تمام نظرات من محکوم باشه و تمام حرفای ایشون درست.بچه ها خودشون دارن میبینن دیگه!​

اما در مورد خودت به هیچ وجه بحث لجبازی نیست. اونقدر توی سایت قدیمی هستم و اونقدر سابقه دارم و اونقدر به شدت طرفدار این سبک و این بازی هستم و از قدیم بودم که نیازی نمیبینم با کسی لجبازی کنم. خدا رو شکر سنم هم از لج و لجبازی گذشته. اتفاقا من تمام کامنتهای تو رو منطقی و با صبوری پاسخ دادم. من از بهزاد هم توقع استدلال داشتم و خیلی از جاها با دلایلش موافق نبودم. تو چه یک صفحه چه 100 صفحه دلیل و توضیح بنویسی نباید انتظار داشته باشی که من بگم وای و به به و چه چه. اگر همچین انتظاری داری بگو که دیگه از همین لحظه توی هیچ بحثی باهات وارد نشم.

من از خیلی از بخشهای نظراتت استفاده کردم و هرکدوم از کامنتهای تو رو که مفید دیدم برای خودم لایک کردم پس نگو که با تمام صحبتهای تو مخالفم. اما اون بخش از صحبتهای تو رو که باهاش مخالف بودم نقل قول کردم. اگر دوست نداری باهات مخالفت کنم بگو که از الان تکلیف خودم رو بدونم.

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
کمی صبر کردم تا درست جوابت رو بنویسم و قبل نوشتنم فکر کنم.

اول اینکه دقیقا از من نقل قول کن که کی من همچین حرفی زدم؟

من کی گفتم اینها با هم فرق دارن؟ کجا من همچین جمله ای رو گفتم؟

من توی بحث مقاله بحثم با تو سر چی بود؟ اصلا یادت میاد؟ من چی کار به بهزاد دارم آخه که برای خودت میبری و میدوزی. من با تو سر این موضوع بحث کردم که مقاله باید منبع داشته باشه. مقاله بدون منبع هیچ ارزشی نداره و بعد هم گفتم خود بازی و فایلها و گزارشات جزء منبع حساب میشه و باید توی متن ذکر بشه. توی همون مقاله ای که من از شما خوندم ندیدم جایی مرجع داده باشی.

دوم اینکه چرا حرف بی سرو ته میزنی؟ البته حق هم داری، چون فقط خودت رو میبینی و از این سایت فقط همین تاپیک رو بلدی. من با همین بهزاد اینقدر توی سر و مغز هم زدیم که حد نداره. حتی یک بار برای یه مدت هم با هم قهر بودیم. خیلی جاها با هم مخالفت کردیم. سر رزیدنت 4 و رزیدنت 5 کلی با هم بحث کردیم. سر اینکه میکامی مسیر بازی رو منحرف کرد و ... سر اینکه اون اعتقاد داره میکامی استاد هست و من ندارم. حتی سر بازی ونکویش هم با هم یه بحث خیلی جدی داشتی. حتی همین دیروز سر رزیدنت 5 که گفت گیم پلی بدی داره باهاش مخالفت کردم. حالا شما از جایی خبر نداری و چشمات رو بستی دلیل نمیشه بیای و هر حرفی از دهنت در اومد رو بدون فکر کردن بنویسی. من به اندازه کافی با بهزاد بحث و دعوا کردم و دلیلی نمیبینم بخوام شرح وقایع رو برای تو بنویسم.

اما در مورد خودت به هیچ وجه بحث لجبازی نیست. اونقدر توی سایت قدیمی هستم و اونقدر سابقه دارم و اونقدر به شدت طرفدار این سبک و این بازی هستم و از قدیم بودم که نیازی نمیبینم با کسی لجبازی کنم. خدا رو شکر سنم هم از لج و لجبازی گذشته. اتفاقا من تمام کامنتهای تو رو منطقی و با صبوری پاسخ دادم. من از بهزاد هم توقع استدلال داشتم و خیلی از جاها با دلایلش موافق نبودم. تو چه یک صفحه چه 100 صفحه دلیل و توضیح بنویسی نباید انتظار داشته باشی که من بگم وای و به به و چه چه. اگر همچین انتظاری داری بگو که دیگه از همین لحظه توی هیچ بحثی باهات وارد نشم.

من از خیلی از بخشهای نظراتت استفاده کردم و هرکدوم از کامنتهای تو رو که مفید دیدم برای خودم لایک کردم پس نگو که با تمام صحبتهای تو مخالفم. اما اون بخش از صحبتهای تو رو که باهاش مخالف بودم نقل قول کردم. اگر دوست نداری باهات مخالفت کنم بگو که از الان تکلیف خودم رو بدونم.

[FONT=&amp]
ممنون از اینکه دقیق و با حوصله جواب دادی!
[/FONT]
[FONT=&amp]1-من فقط انتقاد کردم و انتظار داشتم که منطقی جوابم رو بدی که دادی.ولی عباراتی مثل (فقط خودت رو میبینی) یا (هرچی از دهنت درمیاد میگی) یا (دلیلی نمیبینم که بخوام برای تو توضیح بدم) رو در صورتی میگن که من بهت توهینی کرده باشم یا باهت در حال دعوا باشم.در حالیکه من نه حرف توهین آمیزی زدم و نه باهت دعوا دارم.اگه دعوا داشتم اینقدر شعورم میرسید که توی تاپیک مطرح نکنم و بیام پیام خصوصی.من چی از دهنم دراومد؟فحش دادم یا مسخره کردم؟اگه اشتباهی توی حرفام بوده یا از چیزی اطلاع نداشتم،خب اینو آروم و منطقی بهم بگو.دیگه این حرفا چیه؟حالا خوبه همون اول گفتم نریمان جان منظوری ندارم و قصدم اهانت به شما نیست.من حتی به او کسی که توی همین تاپیک،کلی بدی در حقم کرده هم توهین نمیکنم.مگه اینکه خودش اول شروع کنه.چه برسه شما که مشکل خاصی باهتون ندارم!
[/FONT]
[FONT=&amp]2-بله.من از این سایت،فقط در همین تاپیک فعالیت میکنم.چون این تاپیک مربوط به حوزه ی تخصصی من که همون [/FONT]RE[FONT=&amp] هست میشه.ولی اینکه در تاپیک های دیگه فعالیت نمیکنم،معنیش این نیست که فقط این تاپیک رو میشناسم.خیلی ها مثل آرمین یا همین دوستتون،مقالات مربوط به [/FONT]RE[FONT=&amp] رو در تاپیک های مجزایی میذارن که اونایی که واقعا ارزش خوندن داشتن رو خوندم.[/FONT][FONT=&amp]تاپیک های غیر [/FONT]RE هم که به من ربطی ندارن.چه دلیلی داره که مثلا توی تاپیک بازی های دیگه فعالیت کنم،وقتی نه بهشون علاقه دارم و نه در موردشون تخصص؟من مثل بعضیا نیستم (منظورم شما نیستی) که توی هر حوزه ای که تخصص ندارم سرک بکشم تا به همه بفهمونم که از همه چیز سر درمیارم!

[FONT=&amp]3-من نگفتم که شما قدیمی نیستی یا طرفدار سری نیستی.ولی چون خودت گفتی میگم.اگه به قدیمی بودن باشه،قدیمی تر از من پیدا نمیکنی.من از همون ابتدای تاسیس این تاپیک،به همراه احد و علی و سینا اینجا بودم و نخستین مقالات تاپیک رو باهم مینوشتیم.از همون موقع هم به جز دو وقفه ی یکی دو ماهه،به طور مداوم در اینجا فعال بودم.بیشترین مقالات اینجا رو هم من نوشتم.مخصوصا از وقتی که احد رفت.تاپیک سایر بازی ها هم که به من مربوط نمیشه.من اون جایی که باید میبودم،به اندازه ی کافی بودم و سابقه دارم.اینها رو هم برای به به و چه چه کردن نگفتم.فقط خواستم بگم منم دلیلی نداره که با کسی لجبازی کنم!
[/FONT]
[FONT=&amp]4-بله.من الآن که برگشتم و مجددا خوندم متوجه شدم.شما فقط مقاله ی من و ایشون رو گذاشتی و گفتی قضاوتش بر عهده ی بقیه.جمله ی (تفاوتها مشخص شد) رو ایشون خودشون در جواب پست شما نوشته بودن.مثلا دست پیش گرفته بودن.من سریع خوندم.فکر کردم شما نوشتی.در این مورد واقعا عذرخواهی میکنم.سوءتفاهم شد!
[/FONT]
[FONT=&amp]5-چرا [/FONT]N[FONT=&amp] سال تحقیق و مطالعه ی من ارزشی نداره؟مگه این مطالعات از جایی غیر از بازی بوده؟قبلا هم بارها گفتم که مرجع من،هیچوقت سایت ها و منتقدین و.... نبوده و نیست.بلکه تمام اطلاعاتم رو از خود بازیها و فایلهاشون و همچنین کتاب رسمی آرکایوز دارم.کل مقالات و کتابم هم چیزی خارج از اونا نیست و هیچوقت هم برداشت های شخصی سایت ها و منتقدین رو توشون لحاظ نکردم.در واقع مغز من خودش منبعه.چون تمام اطلاعاتش رو از منبع اصلی داره.فکر کنم دیگه یک ذره داری کم لطفی میکنی.آدم بهش برمیخوره![/FONT][FONT=&amp].الآن اگه مثلا طرف بیاد از یک سایت در پیتی منبع بذاره مقالش قابل قبوله.فقط به صرف اینکه منبع داره.بعد من که اطلاعاتم تماما از خود بازی و متعلقاتش هست ارزشی ندارن.خب برادر منفمگه من اطلاعاتم رو از خودم میسازم؟کجای کتابم با داستان بازی تناقض داره؟الآن مثلا اونایی که میان از روی فلان سایت مینویسن،مقالاتشون خیلی کاملتر و زیباتر از مقالات منه؟[/FONT]

این دوستتون هم که ماشاا... خودش رو همش قایم میکنه و هر بار که ازش جواب منطقی یا منبع میخوایم غیبش میزنه.ولی به محض اینکه یک پستی که حتی یک درصد مخالف من باشه گذاشته میشه لایک میکنه.بنده ی خدا خیلی بامزه است!

در انتها باید بگم که من واقعا با شما مشکلی ندارم.فقط مسائلی رو گفتم که من رو آزار میدادن که شما هم دربارشون توضیح دادین و همینطور طرفداری بی دلیل از مقاله ی ایشون که سوءتفاهم بود و من عذرخواهی کردم.پس خواهشا این بحث رو ادامه ندید.چون مشکل من با شما نیست.من هم اگه از روی عصبانیت چیزی گفتم که باعث شده ناراحت بشید معذرت میخوام.واقعا قصدم ناراحت کردن شما نبوده!

آخرین ویرایش:

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
[FONT=&amp]
ممنون از اینکه دقیق و با حوصله جواب دادی!
[/FONT]
[FONT=&amp]1-من فقط انتقاد کردم و انتظار داشتم که منطقی جوابم رو بدی که دادی.ولی عباراتی مثل (فقط خودت رو میبینی) یا (هرچی از دهنت درمیاد میگی) یا (دلیلی نمیبینم که بخوام برای تو توضیح بدم) رو در صورتی میگن که من بهت توهینی کرده باشم یا باهت در حال دعوا باشم.در حالیکه من نه حرف توهین آمیزی زدم و نه باهت دعوا دارم.اگه دعوا داشتم اینقدر شعورم میرسید که توی تاپیک مطرح نکنم و بیام پیام خصوصی.من چی از دهنم دراومد؟فحش دادم یا مسخره کردم؟اگه اشتباهی توی حرفام بوده یا از چیزی اطلاع نداشتم،خب اینو آروم و منطقی بهم بگو.دیگه این حرفا چیه؟حالا خوبه همون اول گفتم نریمان جان منظوری ندارم و قصدم اهانت به شما نیست.من حتی به او کسی که توی همین تاپیک،کلی بدی در حقم کرده هم توهین نمیکنم.مگه اینکه خودش اول شروع کنه.چه برسه شما که مشکل خاصی باهتون ندارم!
[/FONT]
[FONT=&amp]2-بله.من از این سایت،فقط در همین تاپیک فعالیت میکنم.چون این تاپیک مربوط به حوزه ی تخصصی من که همون [/FONT]RE[FONT=&amp] هست میشه.ولی اینکه در تاپیک های دیگه فعالیت نمیکنم،معنیش این نیست که فقط این تاپیک رو میشناسم.خیلی ها مثل آرمین یا همین دوستتون،مقالات مربوط به [/FONT]RE[FONT=&amp] رو در تاپیک های مجزایی میذارن که اونایی که واقعا ارزش خوندن داشتن رو خوندم.[/FONT][FONT=&amp]تاپیک های غیر [/FONT]RE هم که به من ربطی ندارن.چه دلیلی داره که مثلا توی تاپیک بازی های دیگه فعالیت کنم،وقتی نه بهشون علاقه دارم و نه در موردشون تخصص؟من مثل بعضیا نیستم (منظورم شما نیستی) که توی هر حوزه ای که تخصص ندارم سرک بکشم تا به همه بفهمونم که از همه چیز سر درمیارم!

[FONT=&amp]3-من نگفتم که شما قدیمی نیستی یا طرفدار سری نیستی.ولی چون خودت گفتی میگم.اگه به قدیمی بودن باشه،قدیمی تر از من پیدا نمیکنی.من از همون ابتدای تاسیس این تاپیک،به همراه احد و علی و سینا اینجا بودم و نخستین مقالات تاپیک رو باهم مینوشتیم.از همون موقع هم به جز دو وقفه ی یکی دو ماهه،به طور مداوم در اینجا فعال بودم.بیشترین مقالات اینجا رو هم من نوشتم.مخصوصا از وقتی که احد رفت.تاپیک سایر بازی ها هم که به من مربوط نمیشه.من اون جایی که باید میبودم،به اندازه ی کافی بودم و سابقه دارم.اینها رو هم برای به به و چه چه کردن نگفتم.فقط خواستم بگم منم دلیلی نداره که با کسی لجبازی کنم!
[/FONT]
[FONT=&amp]4-بله.من الآن که برگشتم و مجددا خوندم متوجه شدم.شما فقط مقاله ی من و ایشون رو گذاشتی و گفتی قضاوتش بر عهده ی بقیه.جمله ی (تفاوتها مشخص شد) رو ایشون خودشون در جواب پست شما نوشته بودن.مثلا دست پیش گرفته بودن.من سریع خوندم.فکر کردم شما نوشتی.در این مورد واقعا عذرخواهی میکنم.سوءتفاهم شد!
[/FONT]
[FONT=&amp]5-چرا [/FONT]N[FONT=&amp] سال تحقیق و مطالعه ی من ارزشی نداره؟مگه این مطالعات از جایی غیر از بازی بوده؟قبلا هم بارها گفتم که مرجع من،هیچوقت سایت ها و منتقدین و.... نبوده و نیست.بلکه تمام اطلاعاتم رو از خود بازیها و فایلهاشون و همچنین کتاب رسمی آرکایوز دارم.کل مقالات و کتابم هم چیزی خارج از اونا نیست و هیچوقت هم برداشت های شخصی سایت ها و منتقدین رو توشون لحاظ نکردم.در واقع مغز من خودش منبعه.چون تمام اطلاعاتش رو از منبع اصلی داره.فکر کنم دیگه یک ذره داری کم لطفی میکنی.آدم بهش برمیخوره![/FONT][FONT=&amp].الآن اگه مثلا طرف بیاد از یک سایت در پیتی منبع بذاره مقالش قابل قبوله.فقط به صرف اینکه منبع داره.بعد من که اطلاعاتم تماما از خود بازی و متعلقاتش هست ارزشی ندارن.خب برادر منفمگه من اطلاعاتم رو از خودم میسازم؟کجای کتابم با داستان بازی تناقض داره؟الآن مثلا اونایی که میان از روی فلان سایت مینویسن،مقالاتشون خیلی کاملتر و زیباتر از مقالات منه؟[/FONT]

این دوستتون هم که ماشاا... خودش رو همش قایم میکنه و هر بار که ازش جواب منطقی یا منبع میخوایم غیبش میزنه.ولی به محض اینکه یک پستی که حتی یک درصد مخالف من باشه گذاشته میشه لایک میکنه.بنده ی خدا خیلی بامزه است!

در انتها باید بگم که من واقعا با شما مشکلی ندارم.فقط مسائلی رو گفتم که من رو آزار میدادن که شما هم دربارشون توضیح دادین و همینطور طرفداری بی دلیل از مقاله ی ایشون که سوءتفاهم بود و من عذرخواهی کردم.پس خواهشا این بحث رو ادامه ندید.چون مشکل من با شما نیست.من هم اگه از روی عصبانیت چیزی گفتم که باعث شده ناراحت بشید معذرت میخوام.واقعا قصدم ناراحت کردن شما نبوده!
ممنون از جوابت

1- من از این جمله خیلی ناراحت شدم و این جمله به نظرم توهین آمیز بود

همیشه از غیر منطقی ترین حرفها و ادعاهایی که هیچ دلیلی ندارن حمایت کردی و براشون توجیه الکی آوردی

2- من کلی گفتم چون شما کلی بحث من با بهزاد رو ندیدی و بهم تهمت میزنی که من همیشه از بهزاد دفاع میکنم درصورتی که اینطوری نبوده و نیست و من و بهزاد اختلافات زیادی با هم داریم :d

3- اوکی منم نگفتم شما قدیمی نیستی

4- خواهش میکنم. منم عذرخواهی میکنم اگه حرف ناجوری زدم که باعث ناراحتی شد (البته این به معنای برطرف شدن اختلافات اعتقادی من و تو نیست :-" )

5- آخرش منظورم من رو متوجه نشدی نیما. این همه صفحه داریم بحث میکنیم هنوز منظور من رو نفهمیدی. من نمیگم از سایت مرجه بده که. از همون بازی. مثلا میگی نوامبر سال 68 فلان اتفاق افتاد مرجع بده که بر اساس فرضا گزارش X توی نسخه 0 این مطلب رو نوشتی. امیدوارم دیگه ایندفعه متوجه شده باشی :d

منم مشکلی با شما ندارم و باز هم میگم اگر حرفی زدم که ناراحت شدی عذر میخوام

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
ممنون از جوابت

1- من از این جمله خیلی ناراحت شدم و این جمله به نظرم توهین آمیز بود

2- من کلی گفتم چون شما کلی بحث من با بهزاد رو ندیدی و بهم تهمت میزنی که من همیشه از بهزاد دفاع میکنم درصورتی که اینطوری نبوده و نیست و من و بهزاد اختلافات زیادی با هم داریم :d

3- اوکی منم نگفتم شما قدیمی نیستی

4- خواهش میکنم. منم عذرخواهی میکنم اگه حرف ناجوری زدم که باعث ناراحتی شد (البته این به معنای برطرف شدن اختلافات اعتقادی من و تو نیست :-" )

5- آخرش منظورم من رو متوجه نشدی نیما. این همه صفحه داریم بحث میکنیم هنوز منظور من رو نفهمیدی. من نمیگم از سایت مرجه بده که. از همون بازی. مثلا میگی نوامبر سال 68 فلان اتفاق افتاد مرجع بده که بر اساس فرضا گزارش X توی نسخه 0 این مطلب رو نوشتی. امیدوارم دیگه ایندفعه متوجه شده باشی :d

منم مشکلی با شما ندارم و باز هم میگم اگر حرفی زدم که ناراحت شدی عذر میخوام

مرسی از درک منطقی و جواب زیبات،دوست عزیز!

خیر.من ازت ناراحت نشدم.امیدوارم که تو هم نشده باشی!

اختلافات اعتقادی هم اسمش روشه دیگه.کسی نمیتونه اعتقادات شخص دیگری رو عوض کنه.منم همچین توقعی از کسی ندارم.(این شکلک :-" هم لازم نبود.درک میکنم! :d) اگر هم من یا شما برای حرفامون دلیل و استدلال میاریم،معنیش این نیست که همه باید قبول کنن.به هر حال هر کسی طرز فکری داره که شاید از نظر من یا شما غلط یا سطحی باشه،ولی از نظر خودش درست و منطقی هست.حتی منطقی ترین و عمیق ترین شخص هم نمیتونه انتظار داشته باشه که همه نظراتش رو قبول کنن.حتی اگه 100 درصد به حرفای خودش ایمان داشته باشه و یک خروار دلیل کاملا منطقی هم برای حرفاش بیاره! (مثل من :d)

در مورد منبع هم بله.اگه منظورت از خود بازی و متعلقاتش باشه که کاملا منطقی و درسته.تمام اتفاقاتی که من در کتابم یا حتی مقالات کوتاهم ذکر کردم،در خود فایل های بازی ها یا کتاب رسمی آرکایوز موجود هستن.به جز نقدها و برداشت های شخصی که مربوط به نظرات و طرز فکر شخصی خودمه و هر کسی میتونه با توجه به میزان درک و اطلاعات خودش داشته باشه!

واقعا توی هیچ شرایطی نباید اجازه بدیم که بحثها و اختلافات بی مورد و گذرا،باعث سوءاستفاده ی یک سری افراد سودجو و فرصت طلب بشه! :-bd

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد

پس از تمام کردن Resident Evil HD چه می‌شود؟

س از تمام کردن Resident Evil HD Remaster با یک نامه از سوی خالق این سری، استاد شینجی میکامی مواجه خواهید شد. این نامه برای تشکر از شما بابت به پایان رساندن بازی ارسال شده است. برای راحتی شما، در زیر ترجمه متن نامه برای شما قرار داده شده. تصاویر نیز در آخر متن موجود می‌باشند. “با تشکر از شما برای اینکه وقت گذاشته اید و تمام راه تا اینجا را در bioazard طی کرده اید. اگر مشغول خواندن این نامه هستین، درود بر شما! شما واقعا بازی کن عالی هستید! من تصور می‌کنم که شما تجربه های فراموش نشدنی را در طول راه خود داشته اید.
درد مشاهده صفحه “Game Over”بار ها پشت سر هم …
طعم خوش پیروزی پس از طی کردن بازی …
احساس دوستی که با شخصیت بازی خود به اشتراک گذاشته اید …
هیجان …و حس عظیم ترس.
ما باور داریم که بازی ها چیزی بیشتر از تنها یک محصول از تیم توسعه دهنده می‌‌باشند. پشتیبانی بازیکنانی مانند شما است که یک بازی را ارزشمند می‌کند. به همین دلیل، ما بسیار خوشحال می‌شویم وقتی شخصی از یکی از بازی های ما لذت می‌برد همان طور که شما لذت بردید.
از این رو، از طرف تمام کارکنان، بگذارید احساس قدردانی خود را نشان دهیم و به شما بابت موفقیتی که کسب کرده اید تبریک بگوییم!
از بابت بازی کردن بسیار از شما ممنونیم!

شینجی میکامی

نماینده تیم توسعه”

V6eUTfh1-200x113.jpg

SWPcs4e-200x113.jpg

V6eUTfh1-200x100.jpg

f37qlPU-200x113.jpg

lJbBrpE-200x113.jpg

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
قسمت ششم: ایدا وانگ

منتظر نظراتتون هستم;)
=================================
میگم بچه ها بغیر از شخصیتهای بالا شخصیت دیگه ای هم هست که هم تو نسخه کلاسیک و هم تو نسخه مدرن باشه و حداقل سه حضور توی بازی ها داشته باشه؟

از دوستانی که جواب رو میدن ممنون:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر