بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
شینجی میکامی میگه :
یادم میاد یک شب تکالیف مدرسمو انجام نداده بودم و به رختخواب رفته بودم که بخوابم نصف شب بابام با یک لگد منو از تخت بیرون انداخت و گفت که برو بیرون منم با بیژامه و با پای برهنه رفتم بیرون بعد بابام بهم گفت برو جلوی ماشین واستا بابام ماشین رو روشن کرد و در حالی که عصبانی بود با ماشین همیطنور داشت به طرف من می اومد منم مجبور شدم حدود 5 تا 6کیلومتر تمام راهو از خونمون تا ساحل بدوم وقتی که به ساحل رسیدیم بابام سریع گازو و گرفت و رفت منم مجبور شدم با بیژامه و پای پیاده برگردم خونمون. فکرش بکنید اگر پلیس میدید که یک نفر با ماشین داره دنبال یک بچه پا برهنه با بیژامه میکنه همونجا اونو دستگیر میکرد نمیکرد؟ "
پدر شنیجی میکامی مرد خشنی بود و شینجی اقرار کرده که از پدرش میترسیده.

خشن نبوده رسما روانی بوده :|

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
psvque6kptla3u6kqhxf.jpg

لینک

دوستان میشه درباره این نسخه توضیح بدید؟ و بگید به چه قسمت ایی از داستان اشاره داره؟

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,634
نوشته شده توسط ehsanservat;3784985[SPOILER:
][/SPOILER]
psvque6kptla3u6kqhxf.jpg

لینک

دوستان میشه درباره این نسخه توضیح بدید؟ و بگید به چه قسمت ایی از داستان اشاره داره؟
تمام چیزهایی که تو RE Original هست تو Director's Cut هم هست + Advanced , Arranged مود . یکم نورپردازی بهتر شده و Load بین Inventory و بازی سریعتر هست . فکر کنم چندتا زاویه دوربین هم بهش اضافه شده بود و چندتا آیتم جدید .

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
تمام چیزهایی که تو RE Original هست تو Director's Cut هم هست + Advanced , Arranged مود . یکم نورپردازی بهتر شده و Load بین Inventory و بازی سریعتر هست . فکر کنم چندتا زاویه دوربین هم بهش اضافه شده بود و چندتا آیتم جدید .

مرسی داداش ممنون از توضیحات و اطلاعاتی که دادی خیلی بهم کمک کرد
چون میخواستم نسخه ps1 بازی کنم پس همونه ولی بهتر شدشه و مد ها جدیدم داره

یه دنیا ممنون

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
سلام، خواهش مي كنم اگه كسي مي تونه كمكم كنه
تازه امروز براي اوّلين بار رزيدنت اويل 4 رو شروع كردم تو كامپيوتر، اما مشكل من دكمه هاست
بعضي ها رو فهميدم مثلاً 3 اينتر هست يا 1 كنترل راست، اما 5 و 6 رو نمي دونم چيه
الآن يه جا رسيدم هي مي گه 5 و 6 رو با هم فشار بده
بقيه ي جا هاهم همينه ، اون چيزي كه تو بازي نشون ميده اصلاً با كيبورد يكسان نيست..

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
سلام

دوست عزیز با کیبرد نمیشه این بازی رو انجام داد.
تنها راه اینه که فقط با گیم پد (دسته بازی) بازی رو انجام بدی

موفق باشی

آخرین ویرایش:

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام

دوست عزیز با کیبرد نمیشه این بازی رو انجام داد.
تنها راه اینه که فقط با گیم پد (دسته بازی) بازی رو انجام بدی

موفق باشی

من خودم بالای 60 بار با کیبورد بازیو تموم(بدون mouse aim) کردم نشدن نیست سخت هم نیست......

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
من خودم بالای 60 بار با کیبورد بازیو تموم(بدون mouse aim) کردم نشدن نیست سخت هم نیست......

راه رفتن از روی طناب هم ممکنه برای بعضیا خیلی اسون باشه
ولی نمیشه مطلقا گفت کار اسونیه

شاید بازی کردن رزیدنت 4 با کیبرد برای شما اسونه ولی برای خیلیا سختره
در کل تنها با گیم پد میشه بازی رو راحت انجام داد.چون از ماوس پشتیبانی نمیکنه

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
راه رفتن از روی طناب هم ممکنه برای بعضیا خیلی اسون باشه
ولی نمیشه مطلقا گفت کار اسونیه

شاید بازی کردن رزیدنت 4 با کیبرد برای شما اسونه ولی برای خیلیا سختره
در کل تنها با گیم پد میشه بازی رو راحت انجام داد.چون از ماوس پشتیبانی نمیکنه
والا کار سخت فیفا بازی کردن با کیبورد.....
+
میشه با کیبورد+mouse aim راحت با موس و کیبرد بازی کردش.....

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
Good or Bad Ending!!

کلی وقت بود میخواستم این توضیحات رو بنویسم اما به دلایلی چون : کنکوری بودن طرفدار ها،عدم دانلود و بازی و اینکه دوست داشتم اغلب طرفدار ها این رو بخونن نوشتم ...الان فکر کنم حداقل 5 ماه از عرضه Resident Evil Revelation 2 گذشته و دیگه هرکسی میخواسته بازی انجام داده باشه تا حالا تهیه کرده اما به هر حال :
هرکس بازی Resident Evil Revelation 2 رو تموم نکرده لطفا این متن رو نخونه چون اسپویله!!!
=======================================================================================
پایان خوب یا بد؟؟

q4hbrrul4ryoah78dr60.png

خب مطمئنا اکثر ما ها پایان خوب (کشته شدن الکس بدست کلیر و زنده موندن مویرا و...) رو به عنوان پایان اصلی قبول کردیم اما هنوز برای خیلی از بازیکنان این سوال پیش اومده که کدام پایان رسمی است؟؟ (از جمله خودم) بعد از مدتی تحقیق در سایت های معتبر و با رجوع به فایهای خود بازی هم چنین نسخه های دیگه و DLC های دیگه بازی مثل The struggle به راحتی و با مدارکی معتبر میگم پایان خوب اصل بازی بود چون:

• DLC The sturggle رو مطمئنا میدونیم که در خلال بازی رخ میده نه بعدش تو اون قسمت پیرمرده از مویرا میپرسه بلدی با تفنگ کار کنی مویرا هم میگه کم و بیش... اما اپیزود اول بازی وقتی کلر به مویرا میگه که از اسلحه استفاده کنه مویرا قبول نمیکنه و میگه با سلاح گرم کاری ندارم... خوب این یعنی چی؟ یعنی اینکه اپیزود سوم وقتی تایرنت نیل کلر رو گرفته بود اونکسیکه بر ترسش از اسلحه غلبه میکنه و به نیل تایرنت شلیک میکنه مویرا بوده نه کلر... در صورتی که در پایان بد اصلا مویرایی وجود نداره یعنی اسلحه دستش نگرفت و اپیزود The sturggle هم بی معنی...
  • اگه فایلهای اویل 6 رو کامل خونده باشیم اطلاعاتی از کلر مینویسه که نشون میده کلر هنوز زندست و داره به فعالیتش ادامه میده اما در پایان بد کلر دیگه به جزیره بر نمیگرده که این یه معنی که کلیر مرده که این امکان نداره چون مرتبا چه تو فایلها و چه تو کات سینها میفهمیدیم که دارن نقص های داستانی 6 رو بدون اینکه داستان 6 رو تغییر بدن دارن درست میکنن(با توجه به مکالمه آخر کلیر و پیرز که کلیر به پیرز تاکید میکرد که هوا کریس رو تو چین داشته باشه و سیکرت فایلهایی که ارتباط کلیر و پیرز رو نشون میداد) هم چنین اتفاقات و فایلهای 6 مربوط به سال 13-2012 بوده اما وقایع Revelation 2 سالهای 12-2011 بود.
  • اصلا نقشه الکس برای انتقال دو چیز بود : اول اینکه از دیدگاه سازمانهایی مثلTerra save وBSAA مرده به حساب بیاد و با خیال راحت کارش رو ادامه بده و دوم بقای همیشگی خودش و بعد هم ارتباط ناتالیا با بری بازم یه جوری به نفع الکس بود چون اینجوری راحت بهBSAA وTerra save نفوذ میکنه و از کاراشون با خبر میشه اما تو پایان بد بری میفهمه ناتالیا الکس شده و یکی از اهداف الکس زیر سوال میره از طرف دیگه از اینکه مشخص شد ناتالیا همون الکسه و الکس تا اونجا تقریبا تموم امکاناتش رو از دست داده بود و به راحتی کشته میشه و تقریبا همه اهدافش زیر سوال میره
  • سریع جمع کردن پایان بد: همیشه دیدیم داستانهایی که دو تا پایان دارن تمرکز اصلی روی پایان اصلیه و پایان فرعی رو معمولا الکی جمعش میکنن نمونش Batman Arkham city پایان بد داستان چقدر سریع و زود رفت و تقریبا از صدا برای پایان استفاده کردن اما پایان اصلی چقدر طول و تفسیر داشت.
  • با توجه به سابقه کپکام در ساخت سری RE با پایانهای مختلف همیشه پایان خوبه رو معیار قرار داده اویل 1 شش مدل پایان داشت اما میدونیم که پایان درست همون بهترین پایانه
===================================================================================================
یکی از کاربران سایت ign برای پایانها یه توضیح زیبایی نوشته بود که ترجمش این بود:
در واقع اگه عمیق تر نگاه کنیم متوجه میشه که هر دو پایان بد بودن چون در کل الکس وارد وجود ناتالیا میشه (اگه بیان خوب رو ببینیم اخرین کات سین با توجه به کتابی که ناتالیا میخونه و روزنامه های اطرافش که راجب بایو تروریسم هاست و لبخندی که اخر کات سین میزنه میفهیم ناتالیا دیگه اون بچه 10-12 ساله نیست بلکه الکس در وجودش مخفی شده بدون اینکه کسی بفهمه. کات سین اخر اپیزود 3 هم همین حرف رو اثبات میکنه که الکس هنگامیکه ناتالیا رو خفه میکرد خودش رو در چشم اون بچه دید و عقب کشید اما اخرش مطمئن نبود) و اگه منطقی تر نگاه کنیم پایان به ظاهر خوب کاملا منطقی تر از پایان بد هست
===================================================================================================
دوستان میدونم اکثریت با پایان خوب موافقید و به نظرتون این نیازی به اثبات نداره اما کار که از محکم کاریت عیب نمیکنه ;)
دوستانی که نظر مخالف داره دوست دارم مطرح کنن تا با یه بحث منطقی ببینیم کدوممون درست میگیم
با تشکر

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
DLC The sturggle رو مطمئنا میدونیم که در خلال بازی رخ میده نه بعدش تو اون قسمت پیرمرده از مویرا میپرسه بلدی با تفنگ کار کنی مویرا هم میگه کم و بیش... اما اپیزود اول بازی وقتی کلر به مویرا میگه که از اسلحه استفاده کنه مویرا قبول نمیکنه و میگه با سلاح گرم کاری ندارم... خوب این یعنی چی؟ یعنی اینکه اپیزود سوم وقتی تایرنت نیل کلر رو گرفته بود اونکسیکه بر ترسش از اسلحه غلبه میکنه و به نیل تایرنت شلیک میکنه مویرا بوده نه کلر... در صورتی که در پایان بد اصلا مویرایی وجود نداره یعنی اسلحه دستش نگرفت و اپیزود The sturggle هم بی معنی...
البته اینجا همچین هم درست نیست. شاید منظور مویرا از کم و بیش در واقع همون اتفاقات دوران بچگیش بوده باشه که با تفنگ به خواهرش تیر میزنه.

من خودم دوست داشتم پایان بد، پایان اصلی میبود چون خیلی بهتر و واقعی تر میشد ولی چه میشه کرد. باید دید کپکام توی RE7 چکار میکنه.

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
البته اینجا همچین هم درست نیست. شاید منظور مویرا از کم و بیش در واقع همون اتفاقات دوران بچگیش بوده باشه که با تفنگ به خواهرش تیر میزنه.

من خودم دوست داشتم پایان بد، پایان اصلی میبود چون خیلی بهتر و واقعی تر میشد ولی چه میشه کرد. باید دید کپکام توی RE7 چکار میکنه.

درسته اینم یه حرفیه;) اما پس چرا کلیر از مویرا میپرسه از اسلحه استفاده کنه مویرا رد میکنه...میتونست به پیرمرده هم همون جواب رو بده...حتی تو اولین کات سینها وقتی کلر اسلحه اون سرباز رو برمیدشت مویرا ازش میپرسه واقعا میخوای ازش استفاده کنی؟؟ یعنی اینقدر از اسلحه فراری بوده اما چرا پیش اون پیرمرده اینقدر کراهت نداشت ...چون قبلا با اون ترس از گرفتن اسلحه مواجه شده بود
منم اول خودم از پایان بد بیشتر خوشم اومد :d اما هرچی گشتم دیدم منطقی ترین پایان همون پایان خوبه هست ولی در کل حرف اخر رو اویل 7 میزنه

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,040
نام
آرین
دوستان توی رزیدنت اویل 1 اچ دی با چی میشه اشیا رو از جعبه حذف کرد؟؟!من هر دکمه ای میزنم اصلا نمیشه انداختشون!
در ضمن به بازی دوربین جدیدی اضافه شده که بشه نمای بازی رو مثل سوم شخص نشون داد؟؟!

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
دوستان توی رزیدنت اویل 1 اچ دی با چی میشه اشیا رو از جعبه حذف کرد؟؟!من هر دکمه ای میزنم اصلا نمیشه انداختشون!
در ضمن به بازی دوربین جدیدی اضافه شده که بشه نمای بازی رو مثل سوم شخص نشون داد؟؟!
والا اشیا حذف نمیشن یا باید مصرفشون کنی و یا بذاریشون داخل جعبه اصلی ذخیره
اینهم نوعی دوربین سوم شخصه متنها کلاسیکش و باید بگم عوض نمیشه

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,040
نام
آرین
والا اشیا حذف نمیشن یا باید مصرفشون کنی و یا بذاریشون داخل جعبه اصلی ذخیره
اینهم نوعی دوربین سوم شخصه متنها کلاسیکش و باید بگم عوض نمیشه

ممنون.خب الان من همون اولای بازی یه الماس گرفتم.به چه دردی میخوره؟؟اگه به درد نمیخوره چه طوری میشه انداختش توی جعبه اصلی؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر