بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نوروز باستانی بر همه ی دوستان RE بازم مبارک باد.خوشحالم اولین کسی هستم که سال نو رو بهتون تبریک میگه.امیدوارم سالی سرشار از موفقیت در عرصه ی RE داشته باشیم و شاهد درخشش بیش از پیش یگانه بانوی رزیدنت اویل باشیم! ;)

آخرین ویرایش:

1987msb

کاربر سایت
Jun 6, 2009
270
نام
محمد
با سلام به دوستان عزیز و تبریک به مناسبت فرارسیدن نوروز، انشا... سالی پر از موفقیت و تندرستی برای همه باشه.
یه سوال داشتم، این دو تا DLC اسمش Strugle و Little Miss هست؟ این دو تا که تو نسخه ی 360 هست که خریدم یا جدیدتر هم قرار بیاد؟ خیلی ممنون.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
pvbdyz6teiu4xs2xumr6.jpg

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم:d

بسکه کنکاوی تو دلم پمپاژ میشد( :d ) رفتم و اپیزود ها رو با هر فلاکت دان کردن و رفتم ولی خدا وکیلی شوک بزرگی بهم وارد شد چون اصلا منتظر این پایان نبودم
قشنگ شب سال تحویل گند زد به اعصابم:|
مگه قرار نبود استیو باشه؟:(( اگه تو زن بودن الکس بار ها و بارها شک کردم تو این موضوع شکی نداشتم که استیو رو میبینم هرچی گذشت استیو نبود که نبود اصن انگار وجود خارجی نداشته
باو 15 سال منتظر سرنوشت استیوبودم:(( جیک و کارلا و ... رو جدید ساختن و یه سی داستان براش در اورردن
در صورتی که ابهام بزرگی برا استیو و ویروس توی بدنش بود و پتانسیل خیلی زیادی هم داشت و بهترین حضورش همین نسخه بود ولی خبری ازش نشد
نگا برا جذب طرفدار ایدا چیکار که نکردن:|
رسما گول خودم
فکر کردم کپکام ادم شده و بیشتر به ابهامات اهمیت میده ولی بازم کار رو تجاری کرد :|البته با توجه به اینکه نویسنده این سری یکی نویسنده های 6 بوه نبایدم ازش انتظار داستان همه جانبه میرفت

حالا قطع امیدواری هم نمیکنم امیدوارم توی dlc ها خبری از استیو باشه وگرنه رسما این سری داستان هم یه عیب گنده و داغون داره:| درست مثه 6
بازم خداروشکر که داستان کریس و وسکر توی 5 خیلی زیبا تموم شد وگرنه خدا میدنست چی میشد...
چی میشد نویسنده 5 رو میوورد برا ادامه اویل:((

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
بلک باکس خوابش برده؟ چرا اپیزود چهارم رو نمیده بیرون؟ اگه من کل بازی رو بصورت بلک باکس دانلود کنم و نصب کنم سیو هام نمیپره؟

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب بازی رو تموم کردم و خدا رو شکر داستان همچنان عالی بود و به زیبایی هر چه تمام تر تموم شد:d به نظرم پایان بد خیلی قشنگ تر و سنگین تر بود.
همین اول بگم، دوستان واقعا برای چی انتظار داشتین استیو رو ببینین؟ غیر از اینه که ما یه سری در اقلیت هستیم که همچین انتظاری داریم؟ و واقعا بر اساس کدوم شواهد و مدارکی میگیم استیو همچنان زنده هست؟ منظورم اینه که ما واقعا نمیدونیم. شاید تنها چیزی توی RE باشه که با قاطعیت نمیتونیم در موردش نظر بدیم چون مدرکی دال بر زنده یا مرده بودن استیو نداریم جز حرف آلبرت وسکر که اونم جوریه که انگار میگه معلوم نیست زنده-ست یا مرده.

واقعا داستان عالی بود و الکس همچنان زنده-ست و بهترین شیوه رو برای یه زندگی جاودان در پیش گرفته (مثل اوروچیمارو توی ناروتو). گفت که بدن انسان بالاخره فرسوده میشه و قابلیت هاشو از دست میده. پس من برای چی بدن خودمو با ویروس آلوده کنم؟ در نتیجه پروسه انتقال به یه بدن جوون تر و سالم تر رو شروع میکنه و وارد بدن ناتالیا میشه. بدن جوون و سالمی که از نظر عقلی، فرسنگ ها جلوتر از هر بچه دیگه ای هست.

این پایان رو بهش میگن Cliffhanger، که جا برای بازی بعدی رو باز میذاره. من راضی بودم ازش و داستانش میتونه در کنار شماره های 1 تا 3 و 5 و کد ورونیکا قرار بگیره.

با این حساب، باید ببینیم RE7 چی میشه و من مطمئنم که REV 3 هم در کار خواهد بود.

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
خب بازی رو تموم کردم و خدا رو شکر داستان همچنان عالی بود و به زیبایی هر چه تمام تر تموم شد:d به نظرم پایان بد خیلی قشنگ تر و سنگین تر بود.
همین اول بگم، دوستان واقعا برای چی انتظار داشتین استیو رو ببینین؟ غیر از اینه که ما یه سری در اقلیت هستیم که همچین انتظاری داریم؟ و واقعا بر اساس کدوم شواهد و مدارکی میگیم استیو همچنان زنده هست؟ منظورم اینه که ما واقعا نمیدونیم. شاید تنها چیزی توی RE باشه که با قاطعیت نمیتونیم در موردش نظر بدیم چون مدرکی دال بر زنده یا مرده بودن استیو نداریم جز حرف آلبرت وسکر که اونم جوریه که انگار میگه معلوم نیست زنده-ست یا مرده.

واقعا داستان عالی بود و الکس همچنان زنده-ست و بهترین شیوه رو برای یه زندگی جاودان در پیش گرفته (مثل اوروچیمارو توی ناروتو). گفت که بدن انسان بالاخره فرسوده میشه و قابلیت هاشو از دست میده. پس من برای چی بدن خودمو با ویروس آلوده کنم؟ در نتیجه پروسه انتقال به یه بدن جوون تر و سالم تر رو شروع میکنه و وارد بدن ناتالیا میشه. بدن جوون و سالمی که از نظر عقلی، فرسنگ ها جلوتر از هر بچه دیگه ای هست.

این پایان رو بهش میگن Cliffhanger، که جا برای بازی بعدی رو باز میذاره. من راضی بودم ازش و داستانش میتونه در کنار شماره های 1 تا 3 و 5 و کد ورونیکا قرار بگیره.

با این حساب، باید ببینیم RE7 چی میشه و من مطمئنم که REV 3 هم در کار خواهد بود.

* چرا الکس تو این سن دست به این کار زد؟ گفت یه تست نهایی مونده و ماشه رو کشید! آیا این تست نمی‌تونست روی سوژه‌ی دیگه اجرا بشه؟!؟ آیا الکس از نظر جسمی تو شرایط بدی قرار داشت یا مثلا پیر بود؟! الکس در بهترین سن ممکن بود! این وقتی توجیه خوبی بود که الکس نزدیک مرگ می‌بود.

* می‌دونی که چرا الکس تبدیل شد؛ تو یه فایل آخر بازی از قول الکس می‌خونیم که "درست وقت کشیدن ماشه برای یک لحظه احساس نیستی از این دنیا و پاک شدن به من دست داد." ترس الکس رو به این روز انداخته بود. ولی اگر قصد خودکشی بود، الکس هنوز هشیاریشو از دست نداده بود! فقط جسم تغییر کرده بود. پس چرا این‌کارو دوباره انجام نداد؟! الکس تمام کارهای ترنسفر رو قبلا انجام داده بود و همون‌طور که می‌بینیم بدن خودش به هیچ چیز وصل نیست. خودکشی به این دلیل بود که دو تا الکس نباشه. چرا بعد از تبدیل شدن با وجود هشیاری کامل دوباره خودکشی انجام نداد؟

* ویروس T-Phobos توی بدن میزبان واجب بود؛ واجب بود که حین پروسه هم نترسه تا تبدیل نشه. اما T-Phobos توی بدن الکس چکار می‌کرد؟!

شاید جواب سوال آخر توی DLC بعدی باشه؛ اما حقیقت اینه که این داستان پلات هول‌های سنگینی داره.
داستان به شدت کوتاه و بی‌حاشیه بود. به قدری بی‌حاشیه و بدون کاراکتر که باس‌های جانبی همون اعضای تراسیو بودن! پرده برداری از هیچ شخصیت و یا سازمان دیگه نشد. با اون امکانات که به تراسیو به اون شکل حمله شد انتظار وجود یک سازمان بزرگ می‌رفت. می‌دونی چرا نبود؟ چون جز الکس وسکر فرد دیگه‌ای تو این داستان کوتاه جا نمی‌شد!! به قول معروف: مرکز افتاد برون بس که شد این دایره تنگ!
رولیشنز 1 از نظر داستانی خیلی بزرگ‌تر از این بود. با دو آنتاگونیست در دو جناح مخالف رو به رو بودیم که هر کدوم شخصیت و پیشینه‌ی بزرگی داشتن و در رآس یک سازمان عظیم قرار داشتن. تعارض توی رولیشنز 2 تنها به یک "فرد" ختم می‌شد و بس! نه حتی یک سازمان!

پ.ن: استیو فقط یک فرد نبود. سرنوشت T-Veronica بود که همچنان باز مونده.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
* چرا الکس تو این سن دست به این کار زد؟ گفت یه تست نهایی مونده و ماشه رو کشید! آیا این تست نمی‌تونست روی سوژه‌ی دیگه اجرا بشه؟!؟ آیا الکس از نظر جسمی تو شرایط بدی قرار داشت یا مثلا پیر بود؟! الکس در بهترین سن ممکن بود! این وقتی توجیه خوبی بود که الکس نزدیک مرگ می‌بود.

* می‌دونی که چرا الکس تبدیل شد؛ تو یه فایل آخر بازی از قول الکس می‌خونیم که "درست وقت کشیدن ماشه برای یک لحظه احساس نیستی از این دنیا و پاک شدن به من دست داد." ترس الکس رو به این روز انداخته بود. ولی اگر قصد خودکشی بود، الکس هنوز هشیاریشو از دست نداده بود! فقط جسم تغییر کرده بود. پس چرا این‌کارو دوباره انجام نداد؟! الکس تمام کارهای ترنسفر رو قبلا انجام داده بود و همون‌طور که می‌بینیم بدن خودش به هیچ چیز وصل نیست. خودکشی به این دلیل بود که دو تا الکس نباشه. چرا بعد از تبدیل شدن با وجود هشیاری کامل دوباره خودکشی انجام نداد؟

* ویروس T-Phobos توی بدن میزبان واجب بود؛ واجب بود که حین پروسه هم نترسه تا تبدیل نشه. اما T-Phobos توی بدن الکس چکار می‌کرد؟!

شاید جواب سوال آخر توی DLC بعدی باشه؛ اما حقیقت اینه که این داستان پلات هول‌های سنگینی داره.
داستان به شدت کوتاه و بی‌حاشیه بود. به قدری بی‌حاشیه و بدون کاراکتر که باس‌های جانبی همون اعضای تراسیو بودن! پرده برداری از هیچ شخصیت و یا سازمان دیگه نشد. با اون امکانات که به تراسیو به اون شکل حمله شد انتظار وجود یک سازمان بزرگ می‌رفت. می‌دونی چرا نبود؟ چون جز الکس وسکر فرد دیگه‌ای تو این داستان کوتاه جا نمی‌شد!! به قول معروف: مرکز افتاد برون بس که شد این دایره تنگ!
رولیشنز 1 از نظر داستانی خیلی بزرگ‌تر از این بود. با دو آنتاگونیست در دو جناح مخالف رو به رو بودیم که هر کدوم شخصیت و پیشینه‌ی بزرگی داشتن و در رآس یک سازمان عظیم قرار داشتن. تعارض توی رولیشنز 2 تنها به یک "فرد" ختم می‌شد و بس! نه حتی یک سازمان!

پ.ن: استیو فقط یک فرد نبود. سرنوشت T-Veronica بود که همچنان باز مونده.

الکس توی این سن دست به این کار زد چون دیگه سوژه ای براش نمونده بود که آزمایش کنه. همه افراد توی جزیره مرده بودن. در مورد این که چرا روی سوژه های دیگه انجام نشد، به خاطر این بود که همه در همون مرحله اول هم نتونستن از ویروس جون سالم به در ببرن، چه برسه به اینکه بخوان برای جانشینی برای بدن الکس انتخاب بشن. ناتالیا رو انتخاب کرد، چون توی فایل توضیح میده که " اون توی تراگیژیا همه چیزش رو از دست داده و انواع و اقسام ترس رو دیده. پس دیگه از چی باید بترسه؟" بهترین بدن ممکن برای محیا بود. الکس هم از نظر توانایی معلوم بود نمیتونست رقیب کلیر بشه. به خاطر همین آخرین کاری که باید بکنی اینه که تست رو روی خودت انجام بدی (مثل ویلیام بیرکین، مثل جیمز مارکوس و مثل آلبرت وسکر ...).

برای چی باید دوباره خودکشی کنه؟ تمام تلاشش رو کرد که وارد بدن جایگزین و جدیدش بشه. چرا دوباره باید خودشو بکشه؟ و اینکه الکس بعد از تبدیل شدن، از خودش متنفر بود. از قیافه-ش حالش به هم میخورد.

خب نکته توی همین ویروسه. ویروس تنها کسی رو میپذیره که نترسه و از طریق همون میشه پروسه انتقال رو انجام داد. به قول تو، خود الکس هم میترسیده. ترس از مرگ باعث شده بود ویروس رو به خودش بزنه تا بتونه بهش غلبه کنه و در صورت انجام این کار، بتونه پروسه انتقال رو انجام بده.

قبول دارم داستان کوتاه بود. ولی به خاطر این بود که بازی نه بودجه درست و حسابی داشت و نه چیز دیگه. به خاطر اینه که تمام این داستان REV 2 به خاطر این بود که داستان رو به RE7 بکشونن. تصمیم کپکام بوده نه تیم سازنده. به نظرم جالب نیست تقصیر رو گردن تیم سازنده بندازیم. نویسنده هم همون نویسنده REV 1 بوده و اینجا هم کارش خوب بوده.

در مورد استیو هم، به نظرم T-Veronica توی همون شماره تموم شد رفت. استیو فقط یه نمونه بود تا بتونن روش کار کنن و اوروبوروس و فوبوس رو به وجود بیارن. به نظر من استیو زیاد مهم نیست و ممکنه وسکر سر به نیستش کرده باشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر