بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
یه چیزایی از REV1 میگن مربوط به خیانت مرگان و ... ولی زیاد مهم نبود . تو دیالوگ ها بین کلیر و مویرا رد بدل میشه
البته اول دمو که تبلیغ Terasave بود فکر کنم شهر تراگریژیا رو هم نشون میدن که بچسبوننش به Rev 1 :d آقا ممنون به هر حال... تا تموم نکنم بازی رو هیچی نمیفهمم اینطوری!!!

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
آقا ولی واقعاً این شماره هیچ ربطی به Rev 1 نداره :| تنها چیزی که از Rev 1 به ارث برده به نظرم فقط شکل و شمایل Inventory ـشه :d

ربط داره ولی نه زیاد یه اشاره ی به FBC و حادثه ی Terragrigia میکنه.

آخرین ویرایش:

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
کودکانه، مسخره، تهوع آور
اگر اپیزودی منتشر نمی‌شد این سه کلمه رو همون اول می‌گفتم. پایان بازی رفت روی دست فیلمای هندی. فقط چون اسم RE یدک می‌کشید تحمل کردم. تک تک دیالگو‌ا و تمام حرکات و اتفاقای پایانی، یکی از یکی احمقانه‌تر طراحی شده بود.
فاتحه کاراکتر الکس وسکر خونده شد. بری برتون با اختلاف زیاد شخصیت اصلی بود! کلیر رو کردن ایدا! و هنوز 5 اپیزود DLC باقی مونده. من همین الان برای پاک کردنش کاملا آمادم.
امیدم به EW بود که اونم هیچی نیاورد. اتمام داستان توی 5 حرکت بزرگی بود.

کلیر هم‌زمان با پیرز و نیل بوده یا حداقل به هر دو در یک زمان فکر می‌کرده! نیل که مرد زنگ زد ببینه پیرز کجاست و فهمید رفته چین...! کلا کلیر علاقه‌ی زیادی به مردای سری داره!

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
دوستان،هممون سر کار رفتیم حسابی.نه خبری از سازمان بود نه استیو و نه هیچ چیز دیگری.تنها اتفاقی که افتاد این بود که خودشون رو از شر کاراکتر الکس وسکر خلاص کردن.اونم با آب بستن شدید به داستان.هیچکس هم نمرد.در حالیکه اوایل بازی،ناتالیا قشنگ اسم مرگ رو آورد.به قول علی،در اینجور داستانها یک نفر باید بالاخره بمیره.حالا یا خود مویرا و یا کسی که میخواد از مرگ مویرا پرده برداره یعنی بری که البته دومی بهتره.نویسنده ی بازی اصلا اصول داستان نویسی رو نمیدونسته.یک پایان کاملا هندی و مسخره که مشابهش رو توی RE6 هم زیاد دیدیم.البته خیلی بدتر.اون داستان RE6 کلا معلوم الحال بود.ولی اینبار به داستانی گند زدن که میتونست تنها امید ما باشه!

بعد از 15 سال کلیر بدون استیو برگشت.در حالیکه اصلا به خاطر استیو منتظر کلیر بودیم و تنها دلیل ناتموم موندن داستان کد ورونیکا همین استیو بود.پس اصلا این بازی واسه ی چی ساخته شد؟کلا بازی باید در درجه ی اول،به خاطر استیو ساخته میشد و من هم به خاطر استیو منتظر این بازی بودم.بعد تنها کسی که توی بازی حضور نداشت استیو بود.اسم پیرز اومد،ولی اسم استیو نیومد.کجای دنیا ببریم این درد رو؟حتی اگه استیو توی DLC ها هم باشه،دیگه برام اهمیت چندانی نداره.استیو خودش ستون داستان کلیره و باید در سناریوی اصلی میبود،اونم به عنوان یک عنصر کلیدی و سرنوشت ساز در داستان.یعنی واقعا ارزشش از شخصیتهای جدیدی مثل مویرا و ناتالیا کمتره؟اگر هم توی DLC ها باشه،فقط و فقط به خاطر بستن دهان فن های قدیمی و آب بستن به داستانه و بس!

کلا کلیر دو تا پتانسیل داستانی عالی داشت.یکی شری و دیگری استیو.شری رو که توی RE6 آب بستن به داستانش و به جای اینکه با کلیر روبرو بشه،با لیون روبرو شد.استیو رو هم که کلا از سرگذشت کلیر حذفش کردن.یک جوری طبیعیش کردن که انگار اصلا همچین شخصیتی وجود نداشته.فقط اول بازی یک جمله ازش گفته میشه که تازه همونجا هم اسمی ازش نمیاد.تازه الآن حتما نویسنده ی بازی الآن فکر میکنه خیلی شاخ بوده که مثلا تونسته یک جمله از استیو رو توی بازی بگنجونه.واقعا متاسفم.پتانسیل های کلیر با شری و استیو رو اینجوری هدر دادن.اونوقت میان تند و تند داستان های اضافی و تجاری واسه ی لیون و ایدا سرهم میکنن.داستان این سری رسما از دست رفته.والسلام!

در این بازی فقط به ظاهر داستان آب و رنگ دادن تا فکر کنیم چه خبره.ولی تهش هیچی نبود.به جز گند زدن به کلیر و الکس و داستانی که میتونست نه تنها یک ادامه ی مهم و زیبا بر داستان کد ورونیکا،بلکه مهمترین و بهترین داستان کل سری بعد از RE5 باشه.به عبارت ساده تر گولمون زدن.من از همون زمان ریلیز RE6 فهمیدم که کپکام دیگه کاری به داستان و ابهاماتش نداره.فقط به جنبه ی تجاری قضیه نگاه میکنه و با این بازی دیگه بهم ثابت شد.کلیر بدون استیو دقیقا مثل ایدا هست بدون سازمان.اتفاقی که در RE6 و دمنیشن شاهدش بودیم.حتی بدتر.من که این اتفاق رو مساوی با حضور کریس در RE5 بدون وسکر میدونم.هیچی شکی هم درش ندارم!

در ضمن،تنها داستان سری که بهش امیدوار بودم همین بود که هدر رفت.دیگه منتظر هیچ داستان منطقی و مهمی از کپکام نباشید.چون ضایع میشید شدیدا.حال الآنم اصلا قابل توصیف نیست!

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
کودکانه، مسخره، تهوع آور
اگر اپیزودی منتشر نمی‌شد این سه کلمه رو همون اول می‌گفتم. پایان بازی رفت روی دست فیلمای هندی. فقط چون اسم RE یدک می‌کشید تحمل کردم. تک تک دیالگو‌ا و تمام حرکات و اتفاقای پایانی، یکی از یکی احمقانه‌تر طراحی شده بود.
فاتحه کاراکتر الکس وسکر خونده شد. بری برتون با اختلاف زیاد شخصیت اصلی بود! کلیر رو کردن ایدا! و هنوز 5 اپیزود DLC باقی مونده. من همین الان برای پاک کردنش کاملا آمادم.
امیدم به EW بود که اونم هیچی نیاورد. اتمام داستان توی 5 حرکت بزرگی بود.

کلیر هم‌زمان با پیرز و نیل بوده یا حداقل به هر دو در یک زمان فکر می‌کرده! نیل که مرد زنگ زد ببینه پیرز کجاست و فهمید رفته چین...! کلا کلیر علاقه‌ی زیادی به مردای سری داره!

همه چیزهارو هم لو ندی مشکلی پیش نمیاد بزار مت هم این اپیزود یه قول شما ها کودکانه رو بازی کنیم علی این حرفاتوئ همه رو تو اسپیولر بزار باو زدی کل اپیزود رو اسپویل کردی.

- - -ویرایش - - -

فکر کنم دیگه نباید به این تاپیک سر بزنم. چون دوستان اصلا درک استفاده از اسپویلر رو ندارن )x

منم دیگه نمیام تا اپیزود 4 رو تموم نکردن. کل بازی رو اسپیول میکنن فقط چون بدشون اومده از بازی :|

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
نیما و علی جان واقعا از شما بعیده
این همه روی داستان بازی کار کردن بعد شما ناشکری میکنین:d
برین داستان رولیشنز 1 و 6 رو با این مقایسه کنین تا قدرشو بدونین
رولیشنز 1و 6 که کاراکتر های گنده ای مثل کریس و جیل و ایدا و لیون داشتن چه کردن که شما از کلر که بعد 15 سال اومده توقع دارین؟
اینکه الکس وسکر بعد این همه سال وارد داستان بشه رو با شخصیت هایی بی ریشه مثل سیمنز و مرگان یکی میدونین؟
اصلا این چیزی کمی برای رولیشنز 2 هست؟
در ضمن حضور استیو از همون اول دور از ذهن بود.نمیدونم چرا شما ها اینقدر حضورشو قطعی میدونستین
از نظر من نیازی به حضور استیو نبود.اولا زیبایی داستان کد ورونیکا به اینه که استیو برای همیشه بمیره نه اینکه یدفعه بخوان دوباره استیو رو بعد 15 سالبرگردونن !!!
خودتون فکر کنین مسخره نمیشد؟البته کپکام سابقه زنده کردن مرده رو داشته مثل همین وسکر ولی وسکر فرق میکنه.
اگه وسکر زنده شد نیازی به حضورش بود .ولی استیو چی؟
با چه داستان و بهونه مهم اونو زنده کننن؟خودتون میدونین که واسه زنده کردن وسکر کپکام کلی طرح ریخت.و اومد تاریخچه رو گسترده تر کرد. اومد زیرو وریمیک و کد ورنیکا رو ساخت و کلی واسه نحوه زنده کردنش نقشه چیدن که البته زنده شدنش تونست قابل قوبل بشه.مثلا اینکه وسکر با ویلیام دوست باشه و توسط یه تایرانت که وسکر کشته میشه و توسط ویروس ویلیام زنده بشه خودش کلی داستان و تاریخچه رو پیچیده کرده تا تونستیم زنده شدن وسکر رو قبول کنیم وگرنه اگه از همون اول از زیر بوته و با داستان ابکی وسکر رو زنده میکردن که زنده شدنش واسمون قابل قبول نبود و کلی هم داستان مسخره و احمقانه میشد
حالا انتظار دارین واسه استیو چیکار کنن؟با چه ترفندی زندش کنن و چه استفاده ای ازش بکنن؟من که گمان نمیکنم کپکام میتونس با ترفندی هوشمندانه استیو رو زنده کنه.اتفافقا خوبه حدا اقل چنین چیزی رو وارد داستان نکردن.چون مطمئنم کپکام از عهده چنین کاری بر نمیومد.و البته نیازی هم نیست که بربیاد.
در ضمن پایانهای هندی دیگه چی بود که ایراد میگیرین؟:d
بنظر من اینا چیزی نیستن که بازی رو خراب کنن.هر چی باشه در حده نسبتا خوب بازی رو تموم کردن.
ولی با این حرفت موافقم که میگی هنوزم هیچ خبری از سازمان نبود.ولی استیو رو بنا به دلایلی که گفتم نیازی به اومدنش نبود.

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
نیما :

شما کدوم پایان بازیو رفتین ؟ تو پایانی که من داشتم کلیر که رفت بیمارستان مویرا که مرد ناتالیا هم مرد الکس رفت تو جسم ناتالیا ولی بری رو نکشت اخر و بهش گفت کاری نمیتونی بکنی پایان اصلی هم فکر کنم اینه

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نیما و علی جان واقعا از شما بعیده
این همه روی داستان بازی کار کردن بعد شما ناشکری میکنین:d
برین داستان رولیشنز 1 و 6 رو با این مقایسه کنین تا قدرشو بدونین
رولیشنز 1و 6 که کاراکتر های گنده ای مثل کریس و جیل و ایدا و لیون داشتن چه کردن که شما از کلر که بعد 15 سال اومده توقع دارین؟
اینکه الکس وسکر بعد این همه سال وارد داستان بشه رو با شخصیت هایی بی ریشه مثل سیمنز و مرگان یکی میدونین؟
اصلا این چیزی کمی برای رولیشنز 2 هست؟
در ضمن حضور استیو از همون اول دور از ذهن بود.نمیدونم چرا شما ها اینقدر حضورشو قطعی میدونستین
از نظر من نیازی به حضور استیو نبود.اولا زیبایی داستان کد ورونیکا به اینه که استیو برای همیشه بمیره نه اینکه یدفعه بخوان دوباره استیو رو بعد 15 سالبرگردونن !!!
خودتون فکر کنین مسخره نمیشد؟البته کپکام سابقه زنده کردن مرده رو داشته مثل همین وسکر ولی وسکر فرق میکنه.
اگه وسکر زنده شد نیازی به حضورش بود .ولی استیو چی؟
با چه داستان و بهونه مهم اونو زنده کننن؟خودتون میدونین که واسه زنده کردن وسکر کپکام کلی طرح ریخت.و اومد تاریخچه رو گسترده تر کرد. اومد زیرو وریمیک و کد ورنیکا رو ساخت و کلی واسه نحوه زنده کردنش نقشه چیدن که البته زنده شدنش تونست قابل قوبل بشه.مثلا اینکه وسکر با ویلیام دوست باشه و توسط یه تایرانت که وسکر کشته میشه و توسط ویروس ویلیام زنده بشه خودش کلی داستان و تاریخچه رو پیچیده کرده تا تونستیم زنده شدن وسکر رو قبول کنیم وگرنه اگه از همون اول از زیر بوته و با داستان ابکی وسکر رو زنده میکردن که زنده شدنش واسمون قابل قبول نبود و کلی هم داستان مسخره و احمقانه میشد
حالا انتظار دارین واسه استیو چیکار کنن؟با چه ترفندی زندش کنن و چه استفاده ای ازش بکنن؟من که گمان نمیکنم کپکام میتونس با ترفندی هوشمندانه استیو رو زنده کنه.اتفافقا خوبه حدا اقل چنین چیزی رو وارد داستان نکردن.چون مطمئنم کپکام از عهده چنین کاری بر نمیومد.و البته نیازی هم نیست که بربیاد.
در ضمن پایانهای هندی دیگه چی بود که ایراد میگیرین؟:d
بنظر من اینا چیزی نیستن که بازی رو خراب کنن.هر چی باشه در حده نسبتا خوب بازی رو تموم کردن.
ولی با این حرفت موافقم که میگی هنوزم هیچ خبری از سازمان نبود.ولی استیو رو بنا به دلایلی که گفتم نیازی به اومدنش نبود.

اسماعیل جان،تو دیگه چرا؟اتفاقا داستان این 100 برابر از رولیشنز 1 و 6 بدتره.اونا حداقل به اصل داستان گند نزدن.واسه ی خودشون یک داستان فرعی و گذرا داشتن که هر کار باهشون میکردن مهم نبود.ولی این زد داستان اصلی رو نابود کرد.داستانی که میتونست بعد از RE5،مهمترین و بهترین داستان کل سری باشه!

در مورد کلیر هم اتفاقا چون بعد از 15 سال برگشت،ازش انتظار خیلی بیشتری میرفت.وگرنه شخصیت هایی مثل کریس و لیون و ایدا که تند و تند میان خراب بشن طبیعی تره.ولی کلیر بعد از 15 سال غیبت باید طوری ظاهر میشد که تمام این مدت رو جبران کنه و نقشش از سایر شخصیت ها کم نیاره!

در ضمن،حضور استیو از واجب واجب تر بود.الآن بزرگترین ابهام داستان همین استیوه.به قول خودت وسکر رو زنده کردن،چون براش برنامه چیده بودن.ولی قبول کن که کسی منتظر بازگشتش نبود.اگه زنده نمیشد فقط داستان ادامه پیدا نمیکرد و زودتر تموم میشد.ولی مرگش ابهام نداشت.اما استیو چی؟من نمیدونم واقعا چطوری از نظر تو هیچ ابهامی نداره؟موقع مرگ استیو قشنگ میدونستیم که ویروس توی بدنشه.در حالیکه در مورد وسکر نمیدونستیم و بعدا بهش چسبوندن.در مورد استیو میدونستیم که وسکر با خودش میبرش و آدمی هم نیست که الکی چیز به این مهمی رو ول کنه و روش آزمایشی انجام نده (حالا چه خودش چه سازمان).ولی در مورد مرگ وسکر این مسائل مطرح نبود.مهمتر از همه ی اینها اینکه خود وسکر،آخر بازی شخصا به کریس میگه:شاید استیو هم یک روزی مثل من به زندگی برگرده و بتونه خواهرت رو ببینه.این جمله خودش به تنهایی،پتانسیل کافی برای ساخت یک بازی کامل رو داره.بعد کپکامی که میاد وسکر رو از هیچی زنده میکنه،به نظرت چطوری میتونه استیو رو با این همه ابهام و مقدمه چینی ول کنه؟منطقیه به نظرت؟اصلا هم لازم نبود که به قول تو براش برنامه چیده باشن یا مثل وسکر نقشش رو ادامه بدن.فقط همین که در یک نسخه (حتی در حد یک نقش مکمل) برمی گشت و ازش رفع ابهام میشد کافی بود.ولی کپکام حتی همینقدر هم به خودش زحمت نداد.خیلی مضحکه که کپکام بیاد همچین پتانسیل داستانی عظیمی که تازه خیلی ها هم منتظرش هستن رو ول کنه،بعد بره جیک رو از زیر بوته به عمل بیاره و به زور بچسبونش به یکی از شخصیت های قدیمی سری.واقعا متاسفم!

در ضمن،خواهشا دو تا پست قبلیم رو دوباره بخون.حتی اگه قبلا خوندی.مرسی!

اصلا کاری به نحوه ی پایانش ندارم.به خاطر مسائل دیگه ای که گفتم میگم.هرچند همه جا،اون پایانی که همه زنده میمونن رو به عنوان پایان اصلی این بازی حساب کردن.ولی همه اگه اون پایانی که شما میگی هم درست باشه،فرقی به حال کلیت داستان نداره!

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
همه چیزهارو هم لو ندی مشکلی پیش نمیاد بزار مت هم این اپیزود یه قول شما ها کودکانه رو بازی کنیم علی این حرفاتوئ همه رو تو اسپیولر بزار باو زدی کل اپیزود رو اسپویل کردی.

- - -ویرایش - - -

منم دیگه نمیام تا اپیزود 4 رو تموم نکردن. کل بازی رو اسپیول میکنن فقط چون بدشون اومده از بازی :|

الان من دقیقا چی رو اسپویل کردم؟ نه می‌خوام موارد اسپویل شده رو نام ببری حتما.
بچه‌ها اومدن از استیو تا زندگی و مرگ کاراکترا نوشتن حالا اسم نظرم رو از داستان می‌ذاری اسپویل؟! مثلا من گفتم داستان هندیه برات اسپویل شد؟! حتی تو همین پست کوچک‌ترین چیزی که به داستان مربوط بود توی اسپویلر بود! نه نمی‌خواد توی تاپیک نیای برو یه دیوار کوتاه‌تر پیدا کن بند کن بهش.

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
داشتم صفحات قبل تاپیک رو میخوندم تا یه سری ابهاماتم از فصل اول بازی برطرف بشه... بعد به پیش بینی های آقای نیما برخورد کردم که خیلی ها هم تایید کردن که درسته (خودم که هنوز نرسیدم به اون مراحل :d ) و همینطور با کامنت های مثبتی که از بازی و داستان و اتمسفرش تعریف کردن مواجه شدم که یهو این کامنت رو دیدم :d
این بازی هم صبر کنید کامل بیاد و مثل 90 درصد بازی ها آخرش گند نزنن بعد بگید بهترین داستان رو داره!
با تمام احترامی که برای نیما و بقیه دوستان قائلم، فکر کنم درست ترین پیش بینی از بازی رو ایشون انجام دادن :d

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
اسماعیل جان،تو دیگه چرا؟اتفاقا داستان این 100 برابر از رولیشنز 1 و 6 بدتره.اونا حداقل به اصل داستان گند نزدن.واسه ی خودشون یک داستان فرعی و گذرا داشتن که هر کار باهشون میکردن مهم نبود.ولی این زد داستان اصلی رو نابود کرد.داستانی که میتونست بعد از RE5،مهمترین و بهترین داستان کل سری باشه!

در مورد کلیر هم اتفاقا چون بعد از 15 سال برگشت،ازش انتظار خیلی بیشتری میرفت.وگرنه شخصیت هایی مثل کریس و لیون و ایدا که تند و تند میان خراب بشن طبیعی تره.ولی کلیر بعد از 15 سال غیبت باید طوری ظاهر میشد که تمام این مدت رو جبران کنه و نقشش از سایر شخصیت ها کم نیاره!

در ضمن،حضور استیو از واجب واجب تر بود.الآن بزرگترین ابهام داستان همین استیوه.به قول خودت وسکر رو زنده کردن،چون براش برنامه چیده بودن.ولی قبول کن که کسی منتظر بازگشتش نبود.اگه زنده نمیشد فقط داستان ادامه پیدا نمیکرد و زودتر تموم میشد.ولی مرگش ابهام نداشت.اما استیو چی؟من نمیدونم واقعا چطوری از نظر تو هیچ ابهامی نداره؟موقع مرگ استیو قشنگ میدونستیم که ویروس توی بدنشه.در حالیکه در مورد وسکر نمیدونستیم و بعدا بهش چسبوندن.در مورد استیو میدونستیم که وسکر با خودش میبرش و آدمی هم نیست که الکی چیز به این مهمی رو ول کنه و روش آزمایشی انجام نده (حالا چه خودش چه سازمان).ولی در مورد مرگ وسکر این مسائل مطرح نبود.مهمتر از همه ی اینها اینکه خود وسکر،آخر بازی شخصا به کریس میگه:شاید استیو هم یک روزی مثل من به زندگی برگرده و بتونه خواهرت رو ببینه.این جمله خودش به تنهایی،پتانسیل کافی برای ساخت یک بازی کامل رو داره.بعد کپکامی که میاد وسکر رو از هیچی زنده میکنه،به نظرت چطوری میتونه استیو رو با این همه ابهام و مقدمه چینی ول کنه؟منطقیه به نظرت؟اصلا هم لازم نبود که به قول تو براش برنامه چیده باشن یا مثل وسکر نقشش رو ادامه بدن.فقط همین که در یک نسخه (حتی در حد یک نقش مکمل) برمی گشت و ازش رفع ابهام میشد کافی بود.ولی کپکام حتی همینقدر هم به خودش زحمت نداد.خیلی مضحکه که کپکام بیاد همچین پتانسیل داستانی عظیمی که تازه خیلی ها هم منتظرش هستن رو ول کنه،بعد بره جیک رو از زیر بوته به عمل بیاره و به زور بچسبونش به یکی از شخصیت های قدیمی سری.واقعا متاسفم!

در ضمن،خواهشا دو تا پست قبلیم رو دوباره بخون.حتی اگه قبلا خوندی.مرسی!

اصلا کاری به نحوه ی پایانش ندارم.به خاطر مسائل دیگه ای که گفتم میگم.هرچند همه جا،اون پایانی که همه زنده میمونن رو به عنوان پایان اصلی این بازی حساب کردن.ولی همه اگه اون پایانی که شما میگی هم درست باشه،فرقی به حال کلیت داستان نداره!

استیو توی داستان هست. DLC بعدی باید مربوط به کلیر باشه.

- - -ویرایش - - -

داشتم صفحات قبل تاپیک رو میخوندم تا یه سری ابهاماتم از فصل اول بازی برطرف بشه... بعد به پیش بینی های آقای نیما برخورد کردم که خیلی ها هم تایید کردن که درسته (خودم که هنوز نرسیدم به اون مراحل :d ) و همینطور با کامنت های مثبتی که از بازی و داستان و اتمسفرش تعریف کردن مواجه شدم که یهو این کامنت رو دیدم :d

با تمام احترامی که برای نیما و بقیه دوستان قائلم، فکر کنم درست ترین پیش بینی از بازی رو ایشون انجام دادن :d

دقیقا!

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام دوستان
آقا چی شد نظرات اینقدر برگشت؟ من بهش امید زیادی نداشتم ،ولی با تعاریف دوستان کمی حوس کرده بودم برم که ظاهرا مشخص شد بی دلیل نبوده اون فکری که دربارش میکردم ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر