بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
نمرات اپیزود سوم رولیشنز 2 بعضیاش اومده و گیم اسپات که کلا به هیچ بازی نمره نمیده به این بازی داده:80

متای بازی تا الان 79 هست که با بررسی های بیشتر،زیادتر هم میشه!

گیم اسپات : Episode Three is easily the best episode of Revelations 2 yet

معنی : اپیزود 3 به راحتی بهترین اپیزود رولیشنز 2 هست تا الان!

همه منتقدا از پازل ها و معماها در یک کارخونه قدیمی در اپیزود 3 و ترس دو برابر و بازگشتن به ریشه ها تعریف کردند!

LaPS4 : Revelations 2's third episode offers more puzzles and riddles than the others. The best chapter at the moment, one that can make us remember the good old times

ترجمه : اپیزود سه پازل ها و معماهای پیشرفته و عالی را نسبت به دیگر اپیزود ها داراست. بهترین اپیزود در حال حاضر، اپیزودی که مارا یاد خاطراتمان با رزیدنت اویل می اندازد!

همه از سناریو ی بری تعریف میکنن!

Hardcore Gamer که به زور نمره میده به بازی داده : 9 !!!!!!!!!!!

اگه اینطور باشه خبر فوق العاده ای هست
و یه نکته مهمتر :
کپکام بالاخره تونست اویل رو احیا کنه و الزاما نیازی به میکامی نداشت هرچند میکامی اغازگر سبک بود اما کپکام حداقل تونست از اون راه فرعی و حاشیه و تجاری دور بشه و نسخه اصیل تر از قبل (چه از لحاظ گیم پلی و چه از لحاظ داستان) بسازه.
وقتی که گیم اسپات به بازی نمره 80 میده نظر خیلیای دیگه رو جلب میکنه و بطور حتم فروش بازی خیلی زیاد میشه و تمرکز کپکام روی این تیپ سبکها بیشتر...
امیدوارم فروش بالای ریمستر و این نسخه نظر سازندگان اویل شماره دار ها رو تغییر بده و یجوری بشه که بجای پرداختن به شخصیتهای مسخره بی پایه و اساس مثه جیک بیان و اساسی تر کار کنن...

===============================================================================================
بچه ها اواخر به یه چیز پی بردم
دقت کردین کریس توی شماره 6 mood اش تغیر کرده بود
همیشه کریس رو به ادمی میشناختم که روحیشو از دست نمیداد حتی با اینکه میدونست احتمال پیروزیش خیلی کمه ولی کم نیوورد
اما 6 (منظورم حوادث ادوانیا و بعدش رو شامل میشه) امید میداد اما انگار خیلی از همه چی خسته بود روحیه میداد اما خودش داغون بود...بطوریکه کپتر پایانی بازی به پیرز میگه که خسته شده و میخواد اسلحشو تحیول بده ( این موضوع اخه با دیالوگ اخر کریس تو اویل 5 هم خونی نداره...خب یعنی چی؟ :| )
بنظرتون در طی مدت 5 تا 6 چه اتفاقی افتاده که کریس رو بعد از این سه سال این همه شکستش کردن ...
البته شاید هم دوباره بی تدبیری تهیه کنندگان 6 باشه که بعید بدونم
شاید بگین لیان رو هم خیلی سنشو برده بودن بالا اما من منظورم ا این امر اصلا ظاهر نیست.
شایدم من دارم اشتباه میکنم
توی فایل های 6 چیزی رو ندیدم که به این موضوع مربوط بشه شاید حالا در فایهای rev2 یه چیزایی باشه
لطفا نظرتون ر راجب این موضوع بفرستین

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
مرگ بری داستان رو قشنگ میکنه
مویرا رو تازه انداختن بازی
مرگش نمیتونه زیاد بازی رو قشنگ بکنه.
ولی با شناختی که از بری داریم و قدیمی بودنش از نظر من مرگش برای زیبایی داستان خوبه

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
و یه نکته مهمتر :
کپکام بالاخره تونست اویل رو احیا کنه و الزاما نیازی به میکامی نداشت هرچند میکامی اغازگر سبک بود اما کپکام حداقل تونست از اون راه فرعی و حاشیه و تجاری دور بشه و نسخه اصیل تر از قبل (چه از لحاظ گیم پلی و چه از لحاظ داستان) بسازه.
وقتی که گیم اسپات به بازی نمره 80 میده نظر خیلیای دیگه رو جلب میکنه و بطور حتم فروش بازی خیلی زیاد میشه و تمرکز کپکام روی این تیپ سبکها بیشتر...
امیدوارم فروش بالای ریمستر و این نسخه نظر سازندگان اویل شماره دار ها رو تغییر بده و یجوری بشه که بجای پرداختن به شخصیتهای مسخره بی پایه و اساس مثه جیک بیان و اساسی تر کار کنن...

===============================================================================================
همیشه کریس رو به ادمی میشناختم که روحیشو از دست نمیداد حتی با اینکه میدونست احتمال پیروزیش خیلی کمه ولی کم نیوورد
اما 6 (منظورم حوادث ادوانیا و بعدش رو شامل میشه) امید میداد اما انگار خیلی از همه چی خسته بود روحیه میداد اما خودش داغون بود...بطوریکه کپتر پایانی بازی به پیرز میگه که خسته شده و میخواد اسلحشو تحیول بده ( این موضوع اخه با دیالوگ اخر کریس تو اویل 5 هم خونی نداره...خب یعنی چی؟ :| )
بنظرتون در طی مدت 5 تا 6 چه اتفاقی افتاده که کریس رو بعد از این سه سال این همه شکستش کردن ...
شاید بگین لیان رو هم خیلی سنشو برده بودن بالا اما من منظورم ا این امر اصلا ظاهر نیست.
توی فایل های 6 چیزی رو ندیدم که به این موضوع مربوط بشه شاید حالا در فایهای rev2 یه چیزایی باشه

آرمین جان،به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی.بله.کریس در 6 کلا اون کریس همیشه نبود.ولی مطمئن باش که این قضیه،ربطی به داستان نداره.یعنی اینطور نبوده که مثلا بگیم میخواستن بگن قبل این حوادث،اتفاق خاصی براش افتاده یا دلیل منطقی داشته.اینا همش جزئی از داستان مسخره و غیر اصولی 6 هستن.مثلا میخواستن بگن بعد از واقعه ی ایدونیا افسردگی گرفته.گرچه قبلش هم توی بازی همینجوری بود.وقتی سازندگان بازی به کلیات داستان اهمیتی نداده و برای شخصیت با پتانسیلی مثل ایدا یک داستان بی ارزش و تجاری درست کردن یا نصف داستان رو اختصاص دادن به شخصیت مضحک و بی هویتی مثل جیک یا مثلا سیمونز میخواد اسرار پشت پرده ی راکون سیتی رو فاش کنه.ولی از آخر نمیفهمیم اون اسرار چی هستن.یک آمبرلا بوده که همه ی مردم میدونن دیگه.بعد در کنار این همه سوتی و عیب و ایراد،به نظرت منطقیه که برای این رفتارهای کریس دلیل منطقی آورده باشن یا مثلا ایده ی خاصی در ذهنشون بوده باشه؟داستان اینقدر سطحی و آبکی بود که در طول 6 ماه گم شدن کریس،هیچ خبری از کلیر یا جیل نمیشه.انگار اصلا وجود نداشتن و کریس از همون اول،فقط با پیرز در ارتباط بوده.بعد توقع داری رفتارهای کریس منطقی و با پیشینه ی داستانی باشه؟

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
منظورت اینکه اخر بازی کلر میمیره؟من که فکر نکنم اینجوری بشه.
راستی ممکنه از اونجای که تو اویل 6 ایدا یه نمونه ژنتیکی داشت اینجا هم الکس از یه نمونه ژنتکی خودش استفاده کرده باش تا خودشو در مقابل ای ویروس آزمایش کنه به احتمال زیاد نمییاد همچین ریسکی بکنه و خودشو تو خطر بندازه:-/

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
منظورت اینکه اخر بازی کلر میمیره؟من که فکر نکنم اینجوری بشه.
راستی ممکنه از اونجای که تو اویل 6 ایدا یه نمونه ژنتیکی داشت اینجا هم الکس از یه نمونه ژنتکی خودش استفاده کرده باش تا خودشو در مقابل ای ویروس آزمایش کنه به احتمال زیاد نمییاد همچین ریسکی بکنه و خودشو تو خطر بندازه:-/

کی گفت کلیر میمیره عزیز من؟ما داریم در مورد مرگ بری و مویرا بحث میکنیم!

اولا که داستان 6 رو کلا ول کن.در حدی نیست که بخوان برای یکی از مهمترین داستان های سری ازش ایتفاده کنن.دوما فکر نکنم سناریوی تکراری کارلا رو برای الکس هم تکرار کنن.علاوه بر اینکه ماجرای بری 6 ماه بعد از کلیره.یعنی ممکنه الکس 6 ماه پیش،در طی یک درگیری با کلیر اونجوری شده باشه!

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
و یه نکته مهمتر :

بعد از تموم چیزایی که تا مرگ وسکر از سر گذروند، کرس ردفیلد دیگه آدم قبل نیست. نباید هم باشه. این برای تمام قهرمان‌ها رخ داده. حالا بعد از تمام تجارب، از دست دادن کل افراد ضربه‌ای حتی بدتر از مرگ بود.
برای من زیباترین قسمت RE6، شخصیت پردازی کرس ردفیلده. داستان در RE5 تموم شد، اما قهرمان اصلی سری، به یک اختتامیه شخصی نیاز داشت. اون هم بدون ردی از پارتنر همیشگی. جیل برای یک نمایش زیبا از پایان شخصیت کرس، به کل حذف شد.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
کپکام تونست با یک ایده ی جدید و خلاقانه دوباره ترس رو به رزیدنت ایول برگردونه این ایده دسبند ها واقعا جالبه برای من بازی خیلی شبیه فیلم های سینمایی شده و خیلی راحت تر از رزیدنت ایول های قبلی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد . به نظر من این اصلا قابل مقایسه با رولینشز 1 نیست . و در اصل باید این بازی رزیدنت ایول 7 میبود ولی خب حالا بد هم نشد. این تیمی که روی رزیدنت ایول رولیشنز کار میکنن واقعا زحمت کشیدن امیدوارم نتیجه زحمت هاشونم با فروش زیاد بازی بگیرن. در مورد مرگ شخصیت ها منم فکر میکنم بری آخر بازی تبدیل به یکی از همون افلکتد ها بشه و توسط خود مویرا هم کشته بشه ولی اگه این اتفاق بیفته فکر کنم مویرا هر وقت یک اسلحه رو ببینه جیغ بزنه :d من بعید میدونم مویرا کشته بشه. این حدس منه.مطمعنم این بازی یک پایان دراماتیک داره!

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
کپکام تونست با یک ایده ی جدید و خلاقانه دوباره ترس رو به رزیدنت ایول برگردونه این ایده دسبند ها واقعا جالبه برای من بازی خیلی شبیه فیلم های سینمایی شده و خیلی راحت تر از رزیدنت ایول های قبلی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد . به نظر من این اصلا قابل مقایسه با رولینشز 1 نیست . و در اصل باید این بازی رزیدنت ایول 7 میبود ولی خب حالا بد هم نشد. این تیمی که روی رزیدنت ایول رولیشنز کار میکنن واقعا زحمت کشیدن امیدوارم نتیجه زحمت هاشونم با فروش زیاد بازی بگیرن. در مورد مرگ شخصیت ها منم فکر میکنم بری آخر بازی تبدیل به یکی از همون افلکتد ها بشه و توسط خود مویرا هم کشته بشه ولی اگه این اتفاق بیفته فکر کنم مویرا هر وقت یک اسلحه رو ببینه جیغ بزنه :d من بعید میدونم مویرا کشته بشه. این حدس منه.مطمعنم این بازی یک پایان دراماتیک داره!

حمید،کاملا باهت موافقم.این بازی نه تنها چه از لحاظ داستان و چه از لحاظ آتمسفر،بازگشت به ریشه های سری و یک حرکت بزرگ در سری بود،بلکه واقعا استحقاق نام رزیدنت اویل 7 را داشت.البته در اصل که رزیدنت اویل 6 فعلی باید کلا ساخته نمیشد و این میشد رزیدنت اویل 6.ولی اینکه این بشه رولیشنز 2 و ادامه ی یک عنوان کاملا فرعی و اضافی به نام رولیشنز واقعا مسخره است.به قول علی باز اوج فاجعه که یک رولیشنز 3 هم با یک داستان فرعی و اضافی ساخته بشه و داستان به این مهمی و عظمت این نسخه،بین دو نسخه ی فرعی قرار بگیره و تازه هر سه تا هم نام رولیشنز رو یدک بکشند!

بله.قطعا یا بری یا مویرا کشته میشن.هر کدوم از یک نظر جالبه.البته مرگ مویرا بیشتر در صورتی داستان رو زیباتر میکنه که بری،ناتالیا رو به فرزندی قبول کنه.ولی در غیر این صورت،مرگ بری واقعا جالبتره!

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,622
این اپیزود رو هم تموم کردم
اینبار سناریوی کلیر و مویرا بیشتر طول کشید چون معما داشت . یه قسمتهاییش منو یاد RE2 و RE3 انداخت
معما ها هم جالب بود و به بازی و جوش میخوردن
دشمن های جدیدی هم ظاهر شدن
فقط موندم چجوری میخوان تو اپیزود 4 داستان رو جم جور کنن
گند Niel بالاخره در اومد . چوب 2 سر ... شد
باس فایت سناریوی کلیر همون نیل هست که شبیه تایرانت میشه . اوروبوروس به اون شکل تبدیلش میکنه
گذشته مویرا و بری هم مشخص شد
سناریوی بری و ناتالیا هم ادامه همون قبلش هست
نکته جالب این بود که الکس از ناتالیا میترسه ولی دنبال کشتن ناتالیا هست . در گذشته الکس رو ناتالیا آزمایش کرده بود
الکس به صورت باور نکردنی ای چندش آور هست
باقی موارد رو هم فردا میگم چون الان خسته ام
الکس منو یاد این انداخت
fcwgknbdc19hsjm79dlt.jpg

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
بعد از تموم چیزایی که تا مرگ وسکر از سر گذروند، کرس ردفیلد دیگه آدم قبل نیست. نباید هم باشه. این برای تمام قهرمان‌ها رخ داده. حالا بعد از تمام تجارب، از دست دادن کل افراد ضربه‌ای حتی بدتر از مرگ بود.
برای من زیباترین قسمت RE6، شخصیت پردازی کرس ردفیلده. داستان در RE5 تموم شد، اما قهرمان اصلی سری، به یک اختتامیه شخصی نیاز داشت. اون هم بدون ردی از پارتنر همیشگی. جیل برای یک نمایش زیبا از پایان شخصیت کرس، به کل حذف شد.

علی اون حرفتو کاملا قبول دارم درسته میخواستن یه اختتامیه با شکوه برا کریس بسازن ولی یه چیزی اصن برای من قابل توجیه نبود که نیما هم بهش اشاره کرد و اونم عدم حضور کلیر و جیل برای پیدا کردن کریس بود بعد یکی از سربازاش که یه مدت محدود تری با کریس اشنایی داره میاد 6 ماه فقط دنبال کریس میگرده و اصن حتی اشاره ای هم به این نمیشه که کلر و جیل هم دنبال کریس هستن
این خودش یه تناقض بزرگه چون :
  • اول از کلیر مثال میزنم کلر بخاطر بی خبری از برادرش از اون امنیت و آسایش رفت راکون سیتی و با وجود بی تجربگی کنار لیان تونست از شهر فرار کنه با اینکه کریس رو تو راکون سیتی پیدا نکرد و احتمال این میرفت که کریس کشته شده اما هنوز کلر نا امید نشده بود و هنوزم دنباش بود و از طرفی کریس تا فهمید کلر توی جزیزه راکفورت گیر افتاده سریعا خودشو به کلر رسوند... این خواهر و برادر نسبت به هم علاقه و ارادت خاصی داشتن و این موضوع برای وسکر هم مثه روز روشن بود (کد ورنیکا وقتی وسکر کلر رو زد حتما یادتون میا چی بهش گفت) اونوقت بعد 6 ماه کریس ناپدید میشه و کلر حتی سراغ برادرشو نمیگیره خب مسخره میشه:|
  • از طرف دیگه جیل بعد از وقایع 3 هم نبال کریس بود (این که توی اپیلوگهای 3 بازی بود)

==================================================
البته علی قبول دارم که کریس داستانش با 5 تموم شد و بعد از اون کریس رو فقط برای مصارف تجاری و جلب نظر طرفدارها با داستان های حاشیه ای اوردن ولی فکر نکنم کپکام دست از کریس برداره همونطور که اخر سناریو کریس رو دیدیم وقتی یکی از افرادش میاد کریس میگه :جنگ هنوز تموم نشده و از اینجا معلوم میشه کریس کنار نکشیده و میخواد ادامه بده از طرفی طرفدارها بد جور سوییچ کردن که میخوان همکاری کریس و جیل رو ببینن (مخصوصا بعد ریمستر که طرفدار جدیدا بدتر سوییچ کردن)برا همین کپکام در نسخه های فرعی و حاشیه ای هم که شده دو تا شخصیت رو خوب وارد میکنه :لیان و کریس یعنی پر طرفدار ترین شخصیتهای مرد اویل

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام دوستان
من هنوز که بازی رو نتونستم بگیرم ،منتظر کاملشم. ولی با استریم هایی که دیدم مشخصه بازی از خیلی جنبه ها بهتر شده ولی احساس کامل بازگشت به ریشه های کلاسیک رو نداشت. امیدوارم وقتی به دستم رسید نظرم تغییر کنه و این حس خوب جو کلاسیک رو القا کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر