بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
Jill's Sandwich

86104609123449482599.jpg

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
;)

شاید اشتباه تو استفاده از کلمه ی ماورائی باشه. بتای 4 یک ژانر کاملا متفات داشت (گرچه خود 4 هم همینطوره). به قول دوستمون پایه ی RE بر اساس علم و تخیله. چیزی که سری رو تا اینجا برد بالا داستان بی مثلش در اون زمان بود.
آره سوتی های غیر منطقی بیشتر از چیزایی که گفتی هم وجود داره، اما اینا دلیل بر به هم زدن ژانر داستان نیست. این ها همونطور که در تم هم مشخصه قراره یک توضیح منطقی همراه داشته باشه. در تم کاملا مشخصه هرچند هیچ منطقی در کار نداشته باشه.
چیزی هست که سری سایلنت هیل رو در دنیایی متفاوت از RE نگه داشته. این چیز تو بتای 4 پاک شده. منظور از ماورائی فقط همینه.
انگار لیان داره خواب میبینه! مردی که از تابلو بیرون میاد یا عروسک شیطانی، ژانر عوض میکنه و قابل قیاس نیست با سیمونز که به شکل احمقانه مثلا DNA حیوانات روش اثر گذاشته و داستان با رییس جمهور ایالات متحده گره خورده.

DNA وقتی اثرشو گذاشت دیگه برگشت نداره که! مگه رباط که نیست هواپیما بشه و ماشین بشه باز دوباره همون رباط بشه :| با تمام ماورائی و بی منطقیش خیلی بیشتر از این رزیدنت اویل 6 مورد استقبال قرار میگرفت هر چند 6 هم تو ژاپن خیلی طرفدار داره!

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
چرا RE نباشه؟؟؟ هیچ اطلاعاتی در مورد داستانش نیست صرفا بهخ اطر 4 تاعکس و اون عروسک ها دلیل نمیشه که RE نباشه. اتفاقا از رزیدنت اویل 4 خیلی قشنگتر میشد اگه ساخته میشد. لوکیشن های اون بازی لوکیشن های رزیدنت اویل 4 رو میخورد. اتمسفرش هم ترسناکتر بود چطور این رزیدنت اویل ORC رزیدنت ایول هست ولی اون نیست؟؟؟ هر چی بود از این آشغال بهتر بود! چطور موقع ساختن این سازنده فکر کرده این ایده ها به در رزیدنت ایول نمیخوره و پرژه رو کنسل کرده ولی اون ایده های مسخره ی که تو 5 و 6 بود رو کنسل نکردن که تبدیلش کنن به یک بازیه دیگه! من مطعنم این بازی با تمام حرفایی که شپت سرش هست در مورد اینکه رزیدنت ایول نیست و اینا میترکوند. زاویه دوربینش هم تریکبی از کلاسیک و روزی شونه بود که بهترین حالت ممکن بود. این بازی The Evil Within از بعضی از ایده های همین رزیدنت ایول 4 بتا الهام گرفته. از نظر گرافیک هم که حتی شاید بشه گفت همین رزیدنت ایول رولیشنز 2 هم بهتر بود یا حداقل در حد همین بود گرافیکش :| من فقط به یک مورد از ایده هاش اشاره میکنم همین ایده ی ساده ی چراغ قوه داشتن کرکتر تو بازیهای ترسناک وقتی لوکیشن های بازی تاریک باشه هیجان و جذابیت بازی رو چندین برابر میکنه چیزی که تو بازی شیاطن درون هم استفاده شده به نوعی! حالا به جای چراغ قوه یک فانوس مهم ایده هست! ایده ای که برای اولین بار تو بازی های این سبک در تنها در تاریکی : کابوس جدید استفاده شد.
اونوقت شما به خاطر 4 تا عکس آنقدر به بازی علاقمند شدی؟
شما برعکس نیما هستی ایشون همونطور که خودشون گفتن بیشتر RE رو بخاطر داستانش بازی میکنند.
و شما هم فقط به گیم پلی نگاه میکنی که وجود روح واست مشکلی نیست.
اما RE با وجود جفت اینا محبوب شده و نمیشه این دو فاکتور رو از هم جدا کرد.
چیزی که RE رو از سری هایی مثل SH جدا میکنه علمی بودن مسائل توش هست که البته تو شماره 4 تا حدودی متاسفانه از بین رفت.
روح تو کت هیچ RE بازی نمیره.
بعدشم کی گفته ORC رو RE هستش؟
یدک کشیدن اسم رزیدنت ایول به معنای رزیدنت ایول بودن اون نیست.

- - -ویرایش - - -

مگه وسکر قدرت ماورایی نداشت؟ یا همین شری که به خاطر اون ویروس G زخم هاش خوب شد تو رزیدنت ایول 6 اینا همه نوعی قدرت ماورائی تو اونم لیان به خاطر ویروس مادر یک قدرت هایی پیدا کرده بود. ولی از دستش آتیش که نمیزد گرچه تو دارک ساید مانوئلا خونشو تبدیل به آتیش میکرد و به اون ژاویر میزد. اصلا چرا راه دور میریم تو همین رزیدنت ایول 6 سیمونز تبدیل به دایناسور شد شیر شد مگس شد باز درست میشد اینا که ماورائی تره!!!! اینا اسمش ماورائی نیست؟؟؟ حالا به خاطر حرکت کردن عروسک ها وچند مورد دیگه ماورائی شده بود بازی؟؟؟ :| رزیدنت ایول 5 بتا چرا کنسل شد؟؟؟ اون که ماورائی هم نبود؟؟؟؟
وسکر قدرتش از ویروس بود و کم و پیش توجیه علمی داشت.
یه سوال مگه این RE 6 چیه که اینقدر ازش مثال میزنی؟ بازی ستایش شده ای هستش احیانا؟
در مورد RE5 بتا باهات موافقم مخصوصا که بنظر میومد کریس تنها باشه و مزاحمی به نام Sheva نباشه

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اونوقت شما به خاطر 4 تا عکس آنقدر به بازی علاقمند شدی؟
شما برعکس نیما هستی ایشون همونطور که خودشون گفتن بیشتر RE رو بخاطر داستانش بازی میکنند.
و شما هم فقط به گیم پلی نگاه میکنی که وجود روح واست مشکلی نیست.
اما RE با وجود جفت اینا محبوب شده و نمیشه این دو فاکتور رو از هم جدا کرد.
چیزی که RE رو از سری هایی مثل SH جدا میکنه علمی بودن مسائل توش هست که البته تو شماره 4 تا حدودی متاسفانه از بین رفت.

- - -ویرایش - - -

وسکر قدرتش از ویروس بود و کم و پیش توجیه علمی داشت.
یه سوال مگه این RE 6 چیه که اینقدر ازش مثال میزنی؟ بازی ستایش شده ای هستش احیانا؟
در مورد RE5 بتا باهات موافقم مخصوصا که بنظر میومد کریس تنها باشه و مزاحمی به نام Sheva نباشه

با تمام احترام اما باید بگم شما در حدی نیستی که بخوای به من فاکتور های رزیدنت اویل رو بشناسونی من خودم از قدیمی ها هستم (اگه نیما رو قبول داری برو در مورد من ازش بپرس ببین من رزیدنت ایول رو به خاطر گیم پلی بازی میکنم یا چیز دیگه! و هم هم میدونن که چی واسه من اهمیت داره وچی نداره نیازی به اثباتش ندارم چندین باره هم فاکتور ها و مواردی که بازی رزیدنت اویل رو از بقیه بازیهای تو این سبم متمایز میکنه رو تو تاپیک ها و حتی همین تاپیک گفتم و رزیدنت ایول رو هم به خاطر گیم پلی بازی نمیکنم اگه میکردم رزیدنت ایول 4 5و 6 و ORC برام هیچ فرقی نداشت. الکی برچسب به کسی که در موردش هیچی نمیونی نزن. اگه شما دو روز یا دو ساله اومدی تو این تاپیک ما چندین ساله که با نیما و افشین و احد وبقیه داریم راجع بعه داستان و فاکتور های رزیدنت اویل بحث میکنیم . رزیدنت اویل از شماره 4 5 به بعد کلا تخیلی شد همین که گفتی قدرت های وسکر توجیه علمی داره شاید زامبی ها و موجوداتش رو بشه با جهش های ژنتیکی توجیه کرد که اما این که وسکر بتونه گلوله RPG رو تو هوا نگه داره رو برای من توجیه علمی کن!!! ضمنا از رزیدنت ایول 4 بتا فقط همون روحشو میبینی و هیچی در مورد بازی و ایده اش نمیدونی بزودی یک مقاله مفصل در این مورد مینویسم تا روشن بشی که چرا من و خیلی های دیگه دوست داشتیم این بازی ریلیز بشه. من کشته مرده اون روح تو بازی نیستم که میگم دلم میخواد رزیدنت اویل 4 بتا عرضه میشد من به خاطر اتمسفر بازی و دوربین و از همه مهمتر سبک Survival- horrorش گفتم. یک بار تریلر رسمی بازی رو ببینی همه ی اینایی که اشاره کردم رو درک میکنی. اتفاقا من از بازیها و فیلم ترسناکی که ترس از نوع روحی و شیاطنی هست خوشم نمیاد TEW استثنا هست. شما در مورد من و علایقم هیچی نمیدونی. مثلا همین سایلنت هیل P.T که اینهمه همه عاشقش شدن من خوشم نیومد. شما برای هر چیزی که دوست داری و یک توجیحی پیدا میکنی و فکر میکنی بقیه هیچی نمیدونن یا تازه از رزیدنت ایول 6 شروع کردن به بازی!!! رزیدنت ایول 4 بتا رو هم میکامی ساخته بود. لابد از منو و تو که بیشتر سرش میشه یا نه؟؟؟!!! لابد یک توجیهاتی داشته که اون روح رو اورده بود تو بازی!!! فقط اینو بگم که بازی انقدر ترسناک بوده که میکامی گفته بود" شلوارتونو خیس نکنید" صادقانه میگم من هضم روح تو بازی برام سبک تره تا ماجینی ها متور سوار تک تیرانداز آرپیجی زن. میخوای فکر کن اصلا من RE بار نیستم برام کوچکترین اهمیتی نداره!

من انقدر ازش مثال نزدم یکبار مثال زدم 6! منظورم این بود من حاضر بودم داستان ماورائی رزیدنت ایول 4 بتا رو تحمل کنم تا این مسخره بازیهایی که تو 6 در اوردن. به نظرم تبدیل شدن به آدم به دایناسور چند تنی و وباره برگرده به همون موجودیت سابقش یا شیر و مگس و ماورائی تره تا روح. حداقل روح که وجود داره ولی دیده نمیشه اما اینا چی؟؟؟ بازم میگم من کشته مرده اون روحه تو بازی نیستم ولی جذابیت های دیگه ی بازی به نظرم در حدی هست که جلوی اون چیزا رو بگیره هر چند بحث بی فایدست بازی ریلیز نشد و نمیشه حالا به خاطر هر چیزی .... یعنی اگه بازی به خاطر راین روح کنسل شد بازی رو قبل از اینکه بسازن اول سناریشو مینویسن و استوری بردش درست میکنن یعنی اینا اول عقلشون نرسیده که تو بازی روح وجود داره وقتی بازی ساخته شده حالا هر چقدرش بعد متوجه شدن روح با رزیدنت اویل المان هاش در تضاد هست؟!

آخرین ویرایش:

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
البته داستان با گیم پلی بی ارتباط نیست.یه مقایسه بین RE با SH از نظر گیم پلی بکن.چون از نظر داستانی این دو تا بازی معروف متفاوتن گیم پلی و دشمنان هر دو بازی هم فرق دارن
شما ردست میگی چیزی که RE رو از سایلنت هیل جدا میکنه علم بودنشه اما RE تا شماره 5 چیز بی منطق و غیر علمی نداشت.
ORC رزیدنت ایول نیست؟ORc فقط چون خیلی اکشن و گیم پلی غربی پسند و داشت مورد پسند کسی قرار نگرفت وگرنه همون زامبیهای نسخه کلاسیک رو داشت.داستان هم درسته مختص خودش بود .اما روایت رو فقط عوض کرده بود.مثلا پایان کشته شدن لیان و کلر رو اورده بود که بگه در صورتی که ایندو شانس فرار از راکون رو پیدا نمیکردن این بلا سرشون میومد.

آخرین ویرایش:

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
rockstar 69

حاجی ما خیلی وقت این بحث ها را تمام کردیم. شما یکم دیر امدی! این هم که من دو صفحه قبل جوابتو ندادم به خاطر تاپیک و دیگه اینکه دلیل نمیشه امثال ما هی بیام بحث تکراری بکنیم. در رایطه با ان شخص هم من ان کاربر معمولی که هیچی با بزرگتر از ایناش هم بحث میکنم و کردم. اگع تو دلت خوشه که میای اینجا با عبدالله بحث میکنی من سال هست با یک نفر مثل سید طه رسولی بحث میکنم!

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
حالا اگه خواستیم یک بازی رو دانلود کنیم که فقط کارتریجش هست باید ROM اون بازی رو پیدا کنیم و دانلودش کنیم ..... مثلا ( download resident evil gaiden rom )
سایت های زیادی هم هستن که رام این نوع بازیهارو واسه دانلود قرار دادن مثل coolrom و freerom
تنکززززززززززز بسیار :d
فکر کنم مشکل از همون ننوشتن کلمه rom بود :d تا الان به ذهنم نرسیده بود :d

من کشته مرده اون روح تو بازی نیستم که میگم دلم میخواد رزیدنت اویل 4 بتا عرضه میشد من به خاطر اتمسفر بازی و دوربین و از همه مهمتر سبک Survival- horrorش گفتم. یک بار تریلر رسمی بازی رو ببینی همه ی اینایی که اشاره کردم رو درک میکنی.
اتفاقن منم از اون بازی که قرار بود رزیدنت 4 اصلی باشه خیلی خوشم میومد :d اون روح سیاهه که با یه قلاب میافتاد دنبال لیون خیلی وحشتناک بود. مخصوصن یه جا توی تریلرش، روحه انتهای راهروهه که یهو غیب و ظاهر میشه پشت سر لیون. کلن محیط خوفی داشت :d

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
تنکززززززززززز بسیار :d
فکر کنم مشکل از همون ننوشتن کلمه rom بود :d تا الان به ذهنم نرسیده بود :d

اتفاقن منم از اون بازی که قرار بود رزیدنت 4 اصلی باشه خیلی خوشم میومد :d اون روح سیاهه که با یه قلاب میافتاد دنبال لیون خیلی وحشتناک بود. مخصوصن یه جا توی تریلرش، روحه انتهای راهروهه که یهو غیب و ظاهر میشه پشت سر لیون. کلن محیط خوفی داشت :d

یک مقاله ای میخوام در این مورد بنویسم که خیلی طولانیه شاید یکم طول بکشه ولی حداقل متوجه میشید که چه شاهکاری بوده!

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
ببین دمت گرم :d ببین یه سوال؟ چه واژه ای را سرچ کردی که اینجا را برات آورد؟ من هر چی اینا را سرچ کردم همش تو در و دیوار بودم :d
resident evi: gaiden for pc
resident evi: gaiden free download
resident evi: gaiden download for pc
resident evi: gaiden emulator for pc

و و و و و و کلی چیز دیگه :d
به هر حال ممنون.
الان دارم بازی میکنم :>

من به دو دلیل دوست داشتم بازی کنم :d
1- من تقریبن تمام بازی های رزیدنت اویل را بازی کردم :d دوست داشتم این را هم بازی کنم ;)
2- حضور SIR LEON S. KENNEDY :d
الان رسیدم یه جا که بِری یه دختره به اسم لوسیا را پیدا کرده. لوسیا هم بهش گفته که لیون نجاتش داده :d یعنی این آدم فقط کارش اینه که دخترای توی بازی را نجات بده :)) بعدش اگه وقت شد میره برا زامبی کُشی
=)) =))
رزیدنت اویل Gaiden چطوره؟
رو آندروید می‌شه بازیش کرد؟

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
با تمام احترام اما باید بگم شما در حدی نیستی که بخوای به من فاکتور های رزیدنت اویل رو بشناسونی من خودم از قدیمی ها هستم (اگه نیما رو قبول داری برو در مورد من ازش بپرس ببین من رزیدنت ایول رو به خاطر گیم پلی بازی میکنم یا چیز دیگه! و هم هم میدونن که چی واسه من اهمیت داره وچی نداره نیازی به اثباتش ندارم چندین باره هم فاکتور ها و مواردی که بازی رزیدنت اویل رو از بقیه بازیهای تو این سبم متمایز میکنه رو تو تاپیک ها و حتی همین تاپیک گفتم و رزیدنت ایول رو هم به خاطر گیم پلی بازی نمیکنم اگه میکردم رزیدنت ایول 4 5و 6 و ORC برام هیچ فرقی نداشت. الکی برچسب به کسی که در موردش هیچی نمیونی نزن. اگه شما دو روز یا دو ساله اومدی تو این تاپیک ما چندین ساله که با نیما و افشین و احد وبقیه داریم راجع بعه داستان و فاکتور های رزیدنت اویل بحث میکنیم . رزیدنت اویل از شماره 4 5 به بعد کلا تخیلی شد همین که گفتی قدرت های وسکر توجیه علمی داره شاید زامبی ها و موجوداتش رو بشه با جهش های ژنتیکی توجیه کرد که اما این که وسکر بتونه گلوله RPG رو تو هوا نگه داره رو برای من توجیه علمی کن!!! ضمنا از رزیدنت ایول 4 بتا فقط همون روحشو میبینی و هیچی در مورد بازی و ایده اش نمیدونی بزودی یک مقاله مفصل در این مورد مینویسم تا روشن بشی که چرا من و خیلی های دیگه دوست داشتیم این بازی ریلیز بشه. من کشته مرده اون روح تو بازی نیستم که میگم دلم میخواد رزیدنت اویل 4 بتا عرضه میشد من به خاطر اتمسفر بازی و دوربین و از همه مهمتر سبک Survival- horrorش گفتم. یک بار تریلر رسمی بازی رو ببینی همه ی اینایی که اشاره کردم رو درک میکنی. اتفاقا من از بازیها و فیلم ترسناکی که ترس از نوع روحی و شیاطنی هست خوشم نمیاد TEW استثنا هست. شما در مورد من و علایقم هیچی نمیدونی. مثلا همین سایلنت هیل P.T که اینهمه همه عاشقش شدن من خوشم نیومد. شما برای هر چیزی که دوست داری و یک توجیحی پیدا میکنی و فکر میکنی بقیه هیچی نمیدونن یا تازه از رزیدنت ایول 6 شروع کردن به بازی!!! رزیدنت ایول 4 بتا رو هم میکامی ساخته بود. لابد از منو و تو که بیشتر سرش میشه یا نه؟؟؟!!! لابد یک توجیهاتی داشته که اون روح رو اورده بود تو بازی!!! فقط اینو بگم که بازی انقدر ترسناک بوده که میکامی گفته بود" شلوارتونو خیس نکنید" صادقانه میگم من هضم روح تو بازی برام سبک تره تا ماجینی ها متور سوار تک تیرانداز آرپیجی زن. میخوای فکر کن اصلا من RE بار نیستم برام کوچکترین اهمیتی نداره!

من انقدر ازش مثال نزدم یکبار مثال زدم 6! منظورم این بود من حاضر بودم داستان ماورائی رزیدنت ایول 4 بتا رو تحمل کنم تا این مسخره بازیهایی که تو 6 در اوردن. به نظرم تبدیل شدن به آدم به دایناسور چند تنی و وباره برگرده به همون موجودیت سابقش یا شیر و مگس و ماورائی تره تا روح. حداقل روح که وجود داره ولی دیده نمیشه اما اینا چی؟؟؟ بازم میگم من کشته مرده اون روحه تو بازی نیستم ولی جذابیت های دیگه ی بازی به نظرم در حدی هست که جلوی اون چیزا رو بگیره هر چند بحث بی فایدست بازی ریلیز نشد و نمیشه حالا به خاطر هر چیزی .... یعنی اگه بازی به خاطر راین روح کنسل شد بازی رو قبل از اینکه بسازن اول سناریشو مینویسن و استوری بردش درست میکنن یعنی اینا اول عقلشون نرسیده که تو بازی روح وجود داره وقتی بازی ساخته شده حالا هر چقدرش بعد متوجه شدن روح با رزیدنت اویل المان هاش در تضاد هست؟!

میگی با احترام کم مونده یه چیزی هم به من بگی!
من بخاطر کل کل بحث نمیکنم هیچ توهینی هم بهتون نکردم و تمام سعیمو کردم که به نظرات احترام بزارم.
آقا اگه حوصله بحث ندارید ما هم بیکار نیستیم به خدا!
آقا حمید من شما رو میشناختم که باهاتون بحث میکنم ولی این برخورد از شما دیگه انتظار نمیرفت.
این روزا باید انتظار هر برخوردی رو از هرکسی داشت.

- - -ویرایش - - -

rockstar 69

حاجی ما خیلی وقت این بحث ها را تمام کردیم. شما یکم دیر امدی! این هم که من دو صفحه قبل جوابتو ندادم به خاطر تاپیک و دیگه اینکه دلیل نمیشه امثال ما هی بیام بحث تکراری بکنیم. در رایطه با ان شخص هم من ان کاربر معمولی که هیچی با بزرگتر از ایناش هم بحث میکنم و کردم. اگع تو دلت خوشه که میای اینجا با عبدالله بحث میکنی من سال هست با یک نفر مثل سید طه رسولی بحث میکنم!
آقا بهزاد باور کنید ما هم دو روز نیست اومدیم.
مام میدونیم این بحث قدیمی هستش ولی بنا به شرایط پیش اومد ما این بحث رو کردیم.
من مشکلم با این هست که چرا بحث رو به معنای کل کل میدونید؟
یه چیزی هم بگم دوستان واسه هم شاخ و شونه نکشید تاپیک دوباره مثل چند وقت پیش مکان دعوا میشه.
و فکر نمیکنم هیچکی اون شرایط افتضاح رو که هیچ فایده ای هم نداره دوباره پیش بیاد.

- - -ویرایش - - -

rockstar 69

البته داستان با گیم پلی بی ارتباط نیست.یه مقایسه بین RE با SH از نظر گیم پلی بکن.چون از نظر داستانی این دو تا بازی معروف متفاوتن گیم پلی و دشمنان هر دو بازی هم فرق دارن

شما ردست میگی چیزی که RE رو از سایلنت هیل جدا میکنه علم بودنشه اما RE تا شماره 5 چیز بی منطق و غیر علمی نداشت.
ORC رزیدنت ایول نیست؟ORc فقط چون خیلی اکشن و گیم پلی غربی پسند و داشت مورد پسند کسی قرار نگرفت وگرنه همون زامبیهای نسخه کلاسیک رو داشت.داستان هم درسته مختص خودش بود .اما روایت رو فقط عوض کرده بود.مثلا پایان کشته شدن لیان و کلر رو اورده بود که بگه در صورتی که ایندو شانس فرار از راکون رو پیدا نمیکردن این بلا سرشون میومد.
منظور من هم از نظر گیم پلی بود.

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
DNA وقتی اثرشو گذاشت دیگه برگشت نداره که! مگه رباط که نیست هواپیما بشه و ماشین بشه باز دوباره همون رباط بشه :| با تمام ماورائی و بی منطقیش خیلی بیشتر از این رزیدنت اویل 6 مورد استقبال قرار میگرفت هر چند 6 هم تو ژاپن خیلی طرفدار داره!

کلا ژاپنی‌ها به شدت ناسیونالیسمن و بایوهازاردشون رو خیلی دوست دارن! هر آشغالی هم باشه توجیهی میارن و تبلیغ می‌کنن!

گفتم علمی اما "غیر منطقی" و همین‌طور اشاره کردم مسئله غیرمنطقی بودن نیست که بخواد ژانر رو عوض کنه، مسئله تمه! وقتی با تم رزیدنت ایول 6 ما سیمونزی رو می‌بینیم که به شکل مسخره دوباره به شکل انسانیش برمی‌گرده، فقط می‌تونیم بگیم بدجوری خراب کردن(!) نه این‌که مسئله ماورائی باشه. ماورائی بودن رو تم مشخص می‌کنه. ماورائی بودن به هیچ وجه چیزی نیست که (مثل جهش‌های سیمونز) از ارزش اثر کم کنه! تم، تمه دیگه‌ای هست و پرداختِ همه چیزش فرق داره. دو شاهکار با دو تم متفاوت هیچ‌وقت با هم مقایسه نمی‌شن، حتی اگر بحث سلیقه هم وسط باشه. مسئله‌ی بزرگ اینجاست که RE4 بتا تم عوض کرده بود.

Alan Wake این‌جا مثال خوبیه. این عنوان همه جور مسائل ماورائی داشت، اما هیچ‌کدوم حقیقی نبود؛ ژانر سایکولاجیکال هارر بود؛ یعنی مسائل تماما در ذهن کاراکتر رخ می‌داد (این نکته رو باید با ظرافت فهمید و به شدت قابل بحثه.)
RE4 بتا هم چنین چیزی داشت. لیان آلوده شده و ما توی وهمش قدم می‌زنیم و با روح مبارزه می‌کنیم! هم تم عوض شده (مهم نیست هضم روح یا عروسک جاندار راحت‌تر از ماجینی باشه، مهم ماهیتشه که تم رو عوض می‌کنه) و هم ژانر درست مثل Alan Wake، سایکولاجیکال هارر. این یعنی به هیچ وجه با یک RE طرف نیستیم. این که اسم ژانر هم می‌برم، به ژانر داستان بازی کار دارم نه ژانر بازی که ماهیت متفاوتی برای فهمش به مخاطب داره و با یک نام مخصوص این صنعت ازش یاد می‌شه (مثلا سوروایول هارر مخصوص بازی‌ها.).

جای شکی نیست که 4 بتا (بتا که زیاد داشت، منظور قسمت مورد بحث) بهترین دوربین در کل سری رو داشت: ترکیبی از کلاسیک و مدرن به زیباترین نحو ممکن. همیشه قبل از معرفی هر نسخه، آرزوم دیدن این نوع دوربین بود و برام جای تعجب بوده که چرا دیگه از این نوع دوربین استفاده نشد! شاید فقط برای زحمت زیاد ساخت بوده. به هرحال این مسئله رو طی حرف‌هایی که با پیج رزیدنت ایول داشتم در میون گذاشتم و فقط شنیدم قراره در نسخه‌ی بعد دوربین انتخابی باشه؛ بدون هیچ توضیح اضافه برای عدم استفاده از این سبک. شاید واقعا کار سخت‌تر از اونی باشه که فکر می‌کنیم!

در کل، شاید بشه گفت بازی می‌تونست زیباتر از RE4 هم بیرون بیاد؛ اما با یک تم و ژانر متفاوت. همه می‌دونستن ژانر و تم داره عوض می‌شه. فروش پایین ریمیک و زیرو باعث این تصمیم بود. همین بود که بتای اولیه‌ی RE4 با نام Devil May Cry تکمیل شد و بیرون اومد.
البته فکر نمی‌کنم هیچ‌وقت نسخه‌ی بتای 4 رو ببینیم. این نسخه در Biohazard 4 Secret DVD معرفی شده پس نیازی به هزینه برای تکمیل اون هم با معیارهای نسل 6 فقط برای معرفی کار نیست. رزیدنت ایول داره یه مسیر جدید رو طی می‌کنه.

بهزاد جان، قبول کن میکامی که گفت "سرم بره نمی‌ذارم RE4 برای پلتفرمی جز GC بیرون بیاد" قدرت این کار رو داشت و نباید می‌ذاشت این اتفاق رخ بده. و بعد که مشتاقانه بیرون اومد چیزی که شما گذاشتی رو در رابطه با سری اظهار کرده.

- - -ویرایش - - -

بله، اما این اشتباه رو نکن!

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
کلا ژاپنی‌ها به شدت ناسیونالیسمن و بایوهازاردشون رو خیلی دوست دارن! هر آشغالی هم باشه توجیهی میارن و تبلیغ می‌کنن!

گفتم علمی اما "غیر منطقی" و همین‌طور اشاره کردم مسئله غیرمنطقی بودن نیست که بخواد ژانر رو عوض کنه، مسئله تمه! وقتی با تم رزیدنت ایول 6 ما سیمونزی رو می‌بینیم که به شکل مسخره دوباره به شکل انسانیش برمی‌گرده، فقط می‌تونیم بگیم بدجوری خراب کردن(!) نه این‌که مسئله ماورائی باشه. ماورائی بودن رو تم مشخص می‌کنه. ماورائی بودن به هیچ وجه چیزی نیست که (مثل جهش‌های سیمونز) از ارزش اثر کم کنه! تم، تمه دیگه‌ای هست و پرداختِ همه چیزش فرق داره. دو شاهکار با دو تم متفاوت هیچ‌وقت با هم مقایسه نمی‌شن، حتی اگر بحث سلیقه هم وسط باشه. مسئله‌ی بزرگ اینجاست که RE4 بتا تم عوض کرده بود.

Alan Wake این‌جا مثال خوبیه. این عنوان همه جور مسائل ماورائی داشت، اما هیچ‌کدوم حقیقی نبود؛ ژانر سایکولاجیکال هارر بود؛ یعنی مسائل تماما در ذهن کاراکتر رخ می‌داد (این نکته رو باید با ظرافت فهمید و به شدت قابل بحثه.)
RE4 بتا هم چنین چیزی داشت. لیان آلوده شده و ما توی وهمش قدم می‌زنیم و با روح مبارزه می‌کنیم! هم تم عوض شده (مهم نیست هضم روح یا عروسک جاندار راحت‌تر از ماجینی باشه، مهم ماهیتشه که تم رو عوض می‌کنه) و هم ژانر درست مثل Alan Wake، سایکولاجیکال هارر. این یعنی به هیچ وجه با یک RE طرف نیستیم. این که اسم ژانر هم می‌برم، به ژانر داستان بازی کار دارم نه ژانر بازی که ماهیت متفاوتی برای فهمش به مخاطب داره و با یک نام مخصوص این صنعت ازش یاد می‌شه (مثلا سوروایول هارر مخصوص بازی‌ها.).

جای شکی نیست که 4 بتا (بتا که زیاد داشت، منظور قسمت مورد بحث) بهترین دوربین در کل سری رو داشت: ترکیبی از کلاسیک و مدرن به زیباترین نحو ممکن. همیشه قبل از معرفی هر نسخه، آرزوم دیدن این نوع دوربین بود و برام جای تعجب بوده که چرا دیگه از این نوع دوربین استفاده نشد! شاید فقط برای زحمت زیاد ساخت بوده. به هرحال این مسئله رو طی حرف‌هایی که با پیج رزیدنت ایول داشتم در میون گذاشتم و فقط شنیدم قراره در نسخه‌ی بعد دوربین انتخابی باشه؛ بدون هیچ توضیح اضافه برای عدم استفاده از این سبک. شاید واقعا کار سخت‌تر از اونی باشه که فکر می‌کنیم!

در کل، شاید بشه گفت بازی می‌تونست زیباتر از RE4 هم بیرون بیاد؛ اما با یک تم و ژانر متفاوت. همه می‌دونستن ژانر و تم داره عوض می‌شه. فروش پایین ریمیک و زیرو باعث این تصمیم بود. همین بود که بتای اولیه‌ی RE4 با نام Devil May Cry تکمیل شد و بیرون اومد.
البته فکر نمی‌کنم هیچ‌وقت نسخه‌ی بتای 4 رو ببینیم. این نسخه در Biohazard 4 Secret DVD معرفی شده پس نیازی به هزینه برای تکمیل اون هم با معیارهای نسل 6 فقط برای معرفی کار نیست. رزیدنت ایول داره یه مسیر جدید رو طی می‌کنه.

بهزاد جان، قبول کن میکامی که گفت "سرم بره نمی‌ذارم RE4 برای پلتفرمی جز GC بیرون بیاد" قدرت این کار رو داشت و نباید می‌ذاشت این اتفاق رخ بده. و بعد که مشتاقانه بیرون اومد چیزی که شما گذاشتی رو در رابطه با سری اظهار کرده.

- - -ویرایش - - -

ژانر چی رو عوض کنه یک جوری میگی ژانر رو عوض کنه انگار تبدیل به بازی استراتژیکش کرده بوده ژانر ور عوض نکرده بود برادر من ژانر همون Survival Horror بود. اینجایی که قرمز کردم رو اتفاقا کاملا برعکس داری میگی یه جورایی گند زد به بازی چی چی از ارزش اثرکم نکرد!!! اولا که معرفی شدنش دلیل منطقی برای ریلیز شدنش نیست چون خیلی ها ندیدن اگر هم دیدن دلشون میخواد خودشون تجربه کن بازی رو و مطمعن باش اگه همین رزیدنت ایول با همین داستان ماورائیش ریلیز میشد نه تنها فروش خوبی میکرد بلکه جز شاهکار ها هم میشد. رزیدنت ایول داستانش درسته با علم و ژنتکی سر و کار داره اما بعضی وقتا دیگه زیاده روزی کرده و خیلی جلو رفته! از دایناسور شدن سیمونز که حتی با پیشرفت علم ژنتیک هم این جهش ها غیر قابل توجیحه بگذریم.نگه داشتن گلوله آرپیجی توسط وسکر چیزیه که تو کارتون های ژاپنی بیشتر دیده شده یک کلا رزیدنت ایول بعد از 3 دچار یک تزلزل تو ساختارش شد چه از نر گیم پلی چه داستانی از نظر گیم پلی که دیدیم چطوری اکشن از نظر داستانی هم پارو خیلی فراتر از واقعیت گذاشت اینو بای قبول کرد و به نظر من اگه رزیدنت ایول همون مسیر سابق بر اساس واقعیت و اون توجیه علمیش رو ادامه میداد خب حرف شما وبقیه درست بود که رزیدنت ایول نباید ماورائی باشه و روی خط واقعیاتی که حالا ممکنه در آینده دور یا نزدیک اتفاق بیفته حرکن میکنه اما حالا که انقد تخیلی شده به نظر من ماورائی بودن داستان هم برای همه طرفدارا قابل هضم بود. کل حرف من اینه رزیدنت ایول یا باید همون به قول شما تم یا مضمون واقعی گرایانش رو ادامه میداد که در اینصورت فرانچازش انقدر گسترش پیدا نمیکرد طبیعتا یا باید ایده های جدیدی رو وارد میکرد که تا حدود زیادی اون جوهر ه ی اصلی بازی رو کمرنگ تر جلوه میداد که همینکار رو هم کرد حالا باز دوباره داره بر میگرده به روال سابق و بصورت واقعی تر . منظورم تو همین رزیدنت ایول رولیشنز 2 هست که دیگ هاز زامبی ها خبری نیست و افراد آلوده دشمنای اصلی بازی هستند که دیگه زامبی های خونخوار نیستن و اگر چه طرفدارا زامبی های تل وتلو خور رو ترجیح میدم اما این تم داستانی خیلی به واقعیت نزدیک تره.

خلاصه همه حرف های من اینه! از نظر من رزیدنت ایول بعد از شماره 3 بیش از حد تخیلی شد و دیگه اون ماهیت علمی رو نداره واسه همینم هم گفتم ریلیز شدن رزیدنت ایول 4 بتا هم مشکلی ایجاد نمیکرد میگم خیلی جذابیت های دیگه داشت که تا حالا تو هیچ کوم از رزیدنت ایول ها دیده نشده. یکیش دروبین تریکبیه. البته این رزیدنت ایول رولیشنز خیلی به واقعیت نزدیک شده و من خیلی خوشم میاد از این ایده. نه تکراری نه یک چیز .. تخیلی! شما فکر میکنی هیمن رزیدنت ایول 4 تمش فرق نکرد این که کلا تم رو زیرو رو کرد رفت به سمت اون موضوعات مذهبی و شیطانی و فرقه ای این چیزا!!! :|

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
ژانر ور عوض نکرده بود برادر من ژانر همون Survival Horror بود.
حمید در اون صورت بازی میشد Psychological Horror. دقیقا مثل The Evil Within که هر چیز غیر منطقی و غیر علمی توش امکان داره اتفاق بیوفته.
مطمعن باش اگه همین رزیدنت ایول با همین داستان ماورائیش ریلیز میشد نه تنها فروش خوبی میکرد بلکه جز شاهکار ها هم میشد.
روی چه حساب این حرفو میزنی؟ یعنی بیشتر از RE 4 فروش میکرد که دوربینش انقلابی رو به وجود آورد که بعد از اون تقریبا همه بازیا تاثیر پذیرفتن؟ یعنی RE 4 از نظر خیلیا شاهکار نیست؟
اما حالا که انقد تخیلی شده به نظر من ماورائی بودن داستان هم برای همه طرفدارا قابل هضم بود.
خوبه خودتم داری میگی حالا. در حال حاضر وضعیت سری جوری شده که ملت به همون ماورایی هم راضی هستن چون فقط میخوان عنصر ترس رو ببینن و کاری به عملی - تخیلی بودن بازی ندارن. به عبارتی دیگه آب از سرشون گذشته. ولی اون موقع این حرفا نبود.

در مورد اینکه میگی سری اینقدر گسترش پیدا نمیکرد هم هم موافقم و هم مخالف. بله تزریق ایده های جدید همیشه خوبه اما بهتر از اون وقتیه که این ایده های جدید کاملا متناسب با سری باشن و صد البته اونی که قراره این ایده ها رو تزریق کنه (کارگردان) به قدر کافی تسلط روی اونا داشته باشه و بتونی به بهترین نحو ممکن این کارو بکنه. نه مثل ساساکی که ایده های تقریبا خوب رو به بدترین نحو ممکن گذاشت توی RE 6 و فاجعه ای رو رقم زد که نظیرش توی عمر صنعت گیم دیده نشده.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
میگی با احترام کم مونده یه چیزی هم به من بگی!
من بخاطر کل کل بحث نمیکنم هیچ توهینی هم بهتون نکردم و تمام سعیمو کردم که به نظرات احترام بزارم.
آقا اگه حوصله بحث ندارید ما هم بیکار نیستیم به خدا!
آقا حمید من شما رو میشناختم که باهاتون بحث میکنم ولی این برخورد از شما دیگه انتظار نمیرفت.
این روزا باید انتظار هر برخوردی رو از هرکسی داشت.

داداش فقط اینو بدون که اگه بهم فحش میدادی انقدر ناراحت نمیشدم!!!

حمید در اون صورت بازی میشد Psychological Horror. دقیقا مثل The Evil Within که هر چیز غیر منطقی و غیر علمی توش امکان داره اتفاق بیوفته.

روی چه حساب این حرفو میزنی؟ یعنی بیشتر از RE 4 فروش میکرد که دوربینش انقلابی رو به وجود آورد که بعد از اون تقریبا همه بازیا تاثیر پذیرفتن؟ یعنی RE 4 از نظر خیلیا شاهکار نیست؟

خوبه خودتم داری میگی حالا. در حال حاضر وضعیت سری جوری شده که ملت به همون ماورایی هم راضی هستن چون فقط میخوان عنصر ترس رو ببینن و کاری به عملی - تخیلی بودن بازی ندارن. به عبارتی دیگه آب از سرشون گذشته. ولی اون موقع این حرفا نبود.

در مورد اینکه میگی سری اینقدر گسترش پیدا نمیکرد هم هم موافقم و هم مخالف. بله تزریق ایده های جدید همیشه خوبه اما بهتر از اون وقتیه که این ایده های جدید کاملا متناسب با سری باشن و صد البته اونی که قراره این ایده ها رو تزریق کنه (کارگردان) به قدر کافی تسلط روی اونا داشته باشه و بتونی به بهترین نحو ممکن این کارو بکنه. نه مثل ساساکی که ایده های تقریبا خوب رو به بدترین نحو ممکن گذاشت توی RE 6 و فاجعه ای رو رقم زد که نظیرش توی عمر صنعت گیم دیده نشده.

آره این دوربین به نظر من بهتر از رزیدنت ایول 4 بود! چون از رویرو از نیم رخ و از زوایای دیگه کرکتر رو نشون میداد و این باعث میشد تا بازی از اون حالت یکنواختی که همش کرکتر رو از پشت سر نشون میداد در بیاد و حالت سینمایی پیدا کنه . فقط برو یک نگاهی به نظرات فن ها در مورد این بازی بنداز ببین چند % خوساتار ریلیز شدن بازی بودن. و گفته بودن حتی از 4 هم بهتر میشد. یک عکس برات میزام تو عکس چند تا نکته هست یکیشو همون دوربین هست که حالت سینمایی به بازی داده. دومیش نور پردازی محیط مواقع خطر هست که اصلا این نور پردازی خودش ایجاد اضطاب و ترس میکنه. و تو اکثر فیلم های ترسناک که تو شب اتفاق میفته از سبک استفاده شد. نور آبی. اینا فقط دو مورد از ویژگی های بازی بودن. خیلی بیشتر از اینها حرف برای گفتن داشت این بازی ... میکامی استاده این ایده ها هست ببین چطور تو بازی The Evil Within ازش استفاده میکنه.

qk96hcqj3a8ealkm4ter.jpg

آخرین ویرایش:

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
روی اَندروید نمیدونم ولی منکه خوشم اومد از بازیش. البته یه کم روی nerve طناب میزنه ها :d ولی خب :d داستانش هم یه کم آبکیه.
اما بچه ها یه چیز خیلی جالب :d نمیدونم کسی تا الان توجه کرده یا نه ولی داستان resident evil : gaiden و revelations یه جورایی شبیه هم هستشا.
توی gaiden داستان از این قراره که لیون برا یه ماموریت میره و گم میشه و بری را میفرستن سراغش.
توی revelations هم داستانش اینجوریه که کریس و جسیکا برا یه یه ماموریت میرن و گم میشن و جیل و پارکر میرن سراغشون.
داستان بازی توی gaiden توی یه کروز شیپ (همون کَشتی مسافرتی) اتفاق میافته
توی revelations هم همینطوره.
فعلن جلوتر نرفتم ولی تا جایی که خبر دارم توی بازی میشه با لیون هم بازی کرد. خب فکر کنم اینجا هم مثل revelations که جیل و پارکر گم میشن و کریس و جسیکا میرن دنبالشون، اینجا هم بری گم بشه و لیون بره دنبالش :d

ببین اونقدرا هم بد نیستا :d
ببین یه سوال، اگه برا اَندروید هم هستش، برا psp هم هستش؟ اگه برا psp هم بشه با شبیه ساز بازی کرد خیلی خوب میشه. با pc خیلی دردسره :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر