بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

mgs2013

کاربر سایت
May 12, 2013
839
به نظر من این بازی از هر نظر ارزش تکرار و بازی کردن و ریمیک شدن و ریمستر شدن و ری همه چیز شدن را داره :d من خودم قبل از اینکه ریمیک را بازی کنم فکر میکردم رزیدنت 4 بهترین بازی اویل هست. (البته از ارزش های کد ورونیکا ، زیرو ، 2 و 3 با خبرم :d ) اما ریمیک محشر بود به نظرم. از همه نظر. داستان، گیم پلی فضا سازی همه چیز همه چیز 8->
the umberella ch ، the dark side ، dead aim از قلم نباید انداختشون :d بر منکرش لعنت ولی بر پدر قیمت گذاری هم لعنت :d

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
the umberella ch ، the dark side ، dead aim از قلم نباید انداختشون :d بر منکرش لعنت ولی بر پدر قیمت گذاری هم لعنت :d
اونجوری بخوای حساب کنی که شماره 5 (از لحاظ داستانی میگم :d ) از بقیه مهمتره. یا رویلیشنز یا رزیدنت 6. من منظورم نسخه های کلاسیکش بود ;)

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
تو دارک ساید کرونیکلز نسخه دوم و کد ورونیکا جالب ریمیک نشده بودن
آمبرلا کرونیکلز هم یه سری ضعف هایی داشت

- - -ویرایش - - -

اونجوری بخوای حساب کنی که شماره 5 (از لحاظ داستانی میگم :d ) از بقیه مهمتره. یا رویلیشنز یا رزیدنت 6. من منظورم نسخه های کلاسیکش بود ;)
مسلما نسخه 5 از همه نسخه ها مهمتره ولی در مورد رولیشن و 6 اگه منظورت اینه که رولیشن و 6 هم مثل 5 مهمترن این حرف درست نیست چون در کل این دو نسخه نه از سرنوشت کاراکترا چیزی مبهم رفع کردن نه فعلا به نسخه های اینده مربوط شده ان و نه موارد دیگه ولی نسخه 5 مهمه چون نتایج داستان شماره 1 تا 4 رو جمع اوری کرد و در ضمن فقط منحصر به جیل و کریس و وسکر نبود بلکه ابهامات نسخه های دیگه هم تا حدودی رفع شد بجز سازمان که چیزی زیادی ازش معلوم نیست . فایلهای نسخه 5 مصداق این ادعای منه

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
تو دارک ساید کرونیکلز نسخه دوم و کد ورونیکا جالب ریمیک نشده بودن
آمبرلا کرونیکلز هم یه سری ضعف هایی داشت
اینا به نظرم اصلن ریمیک نبودن که. یه جورایی مروری بودن بر حوادث شماره های 1 تا 3 و کدورونیکا و زیرو. یعنی یه بازی مستقل بودن، نه ریمیک.

مسلما نسخه 5 از همه نسخه ها مهمتره ولی در مورد رولیشن و 6 اگه منظورت اینه که رولیشن و 6 هم مثل 5 مهمترن این حرف درست نیست چون در کل این دو نسخه نه از سرنوشت کاراکترا چیزی مبهم رفع کردن نه فعلا به نسخه های اینده مربوط شده ان و نه موارد دیگه ولی نسخه 5 مهمه چون نتایج داستان شماره 1 تا 4 رو جمع اوری کرد و در ضمن فقط منحصر به جیل و کریس و وسکر نبود بلکه ابهامات نسخه های دیگه هم تا حدودی رفع شد بجز سازمان که چیزی زیادی ازش معلوم نیست . فایلهای نسخه 5 مصداق این ادعای منه
نه منظورم مهم بودن 6 و رویلیشنز نبود ;) شماره 6 که اصلن داستان جدید داشت با کاراکترای قدیمی. رویلیشنز هم همینطور.

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
اینا به نظرم اصلن ریمیک نبودن که. یه جورایی مروری بودن بر حوادث شماره های 1 تا 3 و کدورونیکا و زیرو. یعنی یه بازی مستقل بودن، نه ریمیک.

نه منظورم مهم بودن 6 و رویلیشنز نبود ;) شماره 6 که اصلن داستان جدید داشت با کاراکترای قدیمی. رویلیشنز هم همینطور.
حالا میگیم مرور تا حرفمون دقیق تر بشه چطوره:d
نه خب یکم گنگ نوشتی بودی
فک کردم منظورت اینه که سه شماره 5و رولشنز و 6 مهمترن از بقیه

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
اینم از بهزاد خان که نتونست خشمش رو کنترل کنه و با یه جواب ناقص و بی فکر بی اطلاعی محضش رو تثبیت کرد. دیگه لازم به ذکر نیست که این بابا فرق تم، قضیه و پی رنگ رو در یک داستان نمیدونه چه برسه سبک شناسی!
البته که خود میکامی در از انحصار درآوردن RE4 نقش پررنگی داشت! فردی که گفت سرم بره این اتفاق نمیافته، قدرت اینکار رو به راحتی داشت و فهمیدن همین باز یه سری اطلاعات جدا میخواد. بله برای مبرا کردن آدمی که مردم دوس دارن خیلی حرف ها و فکرها میشه یه کار برد.
عزیز من ترجمه های مو به مویی که امروز داری از ویکیا برمیداری من به زبان اصلی حفظم! کدوم رمان سری رو خوندی؟ اسم ببر تا ازت چیزی بپرسم که مجبور شی برای جواب لااقل نیمی از اون رمان رو در کوتاهترین زمان ممکن بخونی. اسم بلبل زبونی دقیقا واسه تو کاربرد داره نه من.
به گفته های مصاحبه ی بعدها کاری ندارم. بعد از خروجش دیگه اخبارش رو دنبال نکردم. مهم چیزی بود که اون جا عنوان کرد!
و من هنوز هم به شدت برای این مرد احترام قائلم: نگاهی به امضام بنداز.
ببین کی واسه ما از سبک شناسی حرف میزنه! میخوای تمام سبک ها را با زیر مجموعه هاش برات بگذارم اینجا؟! بعد از دفاع پایان نامه این کار را خواهم کرد!
من تمام مصاحبه ها میکامی را خوندم ، تمام تاریخچه رزیدنت اویل را از هر جا بگی خوندم!بی خیال بابا!
پس وقتی اخبارش را دنبال نکردی ادم اظهار نظر نمیکنه! میکامی کسی نیست که بخواد کنار بکشه! مرد حسابی طرف امد تو نسل قبل یک بازی ساخت به اسم ونکوییش و کلا اکشن را از نو تعریف کرد
حالا چه ربطی داره
هر کی میخواست شوتر سوم شخصی بسازه میرفت از gears of war تقلید میکرد!
من معتقدم کپکام نمیتونه! چون بازیساز بزرگ نداره! قطعا هیچ کس به اندازه خالق یک بازی نمیتونه ان را به اوجش برگردند!
خیلی حرفه. میکامی رزیدنت نسازه! فقط میکامی.
در رابطه با ویکی پدیا و... من تمام لیست ها و.. که مرتبط به رزیدنت و شخصیت هاش بوده خوندم!
من میگم کپکام اگه واقعا میتونست یک نسل وقت داشت! نمیتونه پس باید بره گمشه!
در رابطه با رمان ها هم دو جلد را دارم. منتهی وقت خوندن ندارم. یعنی حوصله ندارم!

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
بهزاد این که بدونم تو سوادشو تا این حد داری واقعا باعث خوشحالیه منه. اما انتظار داشتم در رابطه با انقلابی که شماره 4 آورد و سبک داستانی سری رو دگرگون کرد تا جایی که نویسنده رمان ها از کارش دست بکشه، منطقی تر بحث کنی.
البته که کپ کام امتحانشو پس داد! رولیشنز بی نقص بود. پول دوستی کپ کام و قرار داد با نینتندو بود اگر به جایگاهی که باید نرسید. گرافیک افتضاح بود. حتی شیشه های گرد کشتی هم پنج ضلعی بودن!
من نمیگم میکامی بزرگ نیست! این حرف احمقانس! حرفم اینه که فکرش یه جهت دیگه گرفت و با ارائه یکی از بهترین های قرن، "رزیدنت ایول" رو نابود کرد. حالا تقریبا همزمان اولین و آخرین دستاورد انقلابیش رو تجربه میکنی و خیلی واضح متوجه حرفم میشی.
و به حرف هاش بعد از خروج کار ندارم. ملاک من حرفیه که یه بار گفته و واضح هم اعلام کرده.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
در اینکه شینجی میکامی باعث شد رزیدنت اکشن بشه توش شکی نیست. اینم گفته خودش هست

“I decided to work more action into Resident Evil 4. Resident Evil 4 would have been a more scary, horror-focused game if the remake had sold well.”

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
در ضمن اینو هم اضافه کنم که همین ناتوانی کپکام در ارائه نسخه هایی مثل 6، ناشی از ارائه 4 و دو دسته کردن هوادارها بود. با این همه، ارائه نسخه 5 در اون وضعیت یه شاهکار برای کپ کام به حساب میاد.

- - -ویرایش - - -

در اینکه شینجی میکامی باعث شد رزیدنت اکشن بشه توش شکی نیست. اینم گفته خودش هست

“I decided to work more action into Resident Evil 4. Resident Evil 4 would have been a more scary, horror-focused game if the remake had sold well.”
با این وجود که با قرارداد انحصاری نینتندو و کنسول شکست خورده ى گیم کیوب، ريمیک و زحمات بی نظیر کارکنان رو به باد داد. شکست ريمیک محتوم بود. Sold well?!!

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
کسی نمیگه میکامی و رزیدنت 4 بد هستند. اتفاقا عالی هستن ولی فقط موضوع این هست که نباید اکشن بازی بیشتر میشد . من به شخصه با G-Virus و بقیه انگل هایی که از 4 به بعد بوجود اومدن خیلی حال میکنم ولی این روند اکشن شدن نتیجه اش شد رزیدنت 6

به هر حال کپکام + میکامی دو عنصری هستند که برای خلق یک رزیدنت تمام عیار ( حالا با اکشن کمتر یا بیشتر) لازم هستند و نبود هر کدوم یه مشکل بزرگ سر راه رزیدنت اویل هست

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
در ضمن اینو هم اضافه کنم که همین ناتوانی کپکام در ارائه نسخه هایی مثل 6، ناشی از ارائه 4 و دو دسته کردن هوادارها بود. با این همه، ارائه نسخه 5 در اون وضعیت یه شاهکار برای کپ کام به حساب میاد.

- - -ویرایش - - -

با این وجود که با قرارداد انحصاری نینتندو و کنسول شکست خورده ى گیم کیوب، ريمیک و زحمات بی نظیر کارکنان رو به باد داد. شکست ريمیک محتوم بود. Sold well?!!

دوست عزیز از کی تا حالا 21 میلیون فروش دستگاه جزء شکست یه کنسول حساب میشه؟
و اینکه واقعا با ریمیک شدن این بازی روی این کنسول و حتی دادن بازی رزیدنت اویل zero روی این کنسول توی اون بازه زمانی باعث احیاء رزیدنت اویل شد
و اینکه اگر بازیهای رزیدنت روی game cube نمی اومد انتظار نداشتید که روی کنسولی ضعیفتر از گیم کیوب مثل ps2 بیاد من خودم یادمه وقتی رزیدنت 4 رو روی گیم کیوب بازی میکرد واقعا تفاوت خیلی زیادی نسبت به هم داشت یا اگر میخواست این بازیها رو روی کنسول ایکس باکس بسازه چون یه شرکتی بود که تازه وارد صنعت کنسول سازی شده بود بعضی از شرکتها ریسک این رو نمیکردن که بازیهای محبوب خود رو روی این کنسول تازه وارد امتحان کنن و سگا هم که از قبل تکلیفش معلوم بود پس ببینید سازنده بازی رزیدنت بهترین انتخاب رو کنسول نینتندو میدیده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر