بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,628
البته کارت رو نمیخوام ببرم زیر سوال ولی این پیش وقایعی رو که میگی
ما اینجا چند 10 صفحه راجع بهش بحث کردیم . یکم دیر وارد عمل شدی
خواهشن صفحه های تایپیک رو مطالعه بفرمایید .

این که یک شخصیت به این همه دستاورد میرسه ، شد لودگی
اینهمه دستاورد به خاطر چهره و تیپش بوده
یا مثلا داستان قسمت 5 خیلی عالی بود!
بله عالی بود . هم روندش هم روایتش و هم کلیات داستان . چون به یک سرانجامی رسوند بازی رو

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
این که یک شخصیت به این همه دستاورد میرسه ، شد لودگی؟!نقش کلیر از لئون مهم تر هست!!!!لئون مهم نیست! یا نقش مهمی نداشته! یا مثلا داستان قسمت 5 خیلی عالی بود! یا مثلا جیک از کجا امده! یا مثلا 5 خیلی بازی زیبایی هست! بابا بیا برو شمال بگذار یک بادی به کلت بخوره!

درود

دوست عزیز در این دو سه Page که بحث شد علی جان و سینا جان کاملا منطقی و بر پایه و اساس داستان کلی و ویژگی های کرکتر ها و شخصیت پردازیشون نظر دادن و استدلال کردن و همیشه به این صورت بود و همونطور که گفته شد شما در اولویت شخصیت های داستان ساز مهم رو در نظر بگیرید که اگر از داستان حذف شوند چه اتفاقی خواهد افتاد . خواهشا اعلام کنید به چه دست آوردی لیان رسیده و چرا ؟ بله کاملا نقش کلیر مهم تر هست و شروع داستان RE2 با کلیر بود (جز یکی از زیبا ترین سری RE در داستان و ...) و همین طور Code Veronica . حضور کلیر در دو قسمت از زیبا ترین سری RE از لحاظ بار داستانی و ویژگی های اون بود و نقش مهمی در روند داستان داشت (یکی از نکات مثبت و عالی این دو سری چون فقط بحث داستان و شخصیت ها هست در حال حاضر) بله RE5 بازی زیبایی به حساب میاد , هم استاندارد های بسیار خوبی از لحاظ گرافیک در نسل هفتم و در سالی که عرضه شد داشت و هم از لحاظ داستان بسیار غنی هست زیرا Albert Wesker که نه تنها آنتاگونیست بزرگ سری به حساب میاد بلکه در بین کرکتر های بسیار بزرگ دنیای بازی ها بسیار محبوب هست حضور مستقیم داشت و داستان پیرامون او بود و با ابهاماتی به پایان رسید . گیم پلی همان گیم پلی RE4 بود و متاسفانه نکته نا امید کننده بازی دور بودن از ریشه و اصالت بازی بود .

بعد خواهشا با کمال احترام و خوشرویی پست بدید .

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
تو اینجا نمیای بحث کنی ! میای فقط تعداد پستات رو ببری بالا .
حتی ارزش احترامی هم برای کار دیگران قاثل نیستی . خیلی راحت میای با چت روم کردن تایپیک و گذاشتن شکلک فقط ارزش تایپیکی رو که من احد علی حامد نیما ........... براش جون کندیم رو میاری پایین . حتی به خودت زحمت نمیدی صفحه های اول رو بخونی .
ببین آقای عزیز، اصلنم اینطور نیست. من فقط میخواستم دوستانه بحث کنم. اما باور کن که این شمایی که دست روی نقطه ضعف های آدم میذاری و آدم را تحریک میکنی. مگرنه من قصدم اونجوری صحبت کردن نبود. باور کن.

گویا اینجا حرف احد سنده. خب اینو قبول دارین پس؟ پس بر طبق گفته احد پیش میریم که بیاییم شخصیت های اصلی رو از داستان حذف کنیم و ببینیم داستان بدون اونا پیش میره یا نه.

قسمت به قسمت میریم جلو تا دقیق بررسیش کنیم.

اولا بگم ترتیب اصلی توی شماره دوم Clair A / Leon B هست پس طرز وقوع اتفاقات رو جا یه جا نکنین چون خیلیا فکر میکنن Leon A / Clair B هست.
لیون به عنوان یه تازه کار میاد توی شهر و از هیچی خبر نداره. کلیر هم از اونطرف میاد تا برادرش رو پیدا کنه. در واقع RE 2 رو به خاطر کلیر ساختن چون بعد از حادثه عمارت خبری از برادرش نیست و اون وارد شهر میشه. کلیر میدونه جریان چیه ولی لیون توی بی خبری کامله. میاد توی اداره پلیس و با افسرش صحبت میکنه و میفهمه شهر آلوده شده. اینجا اصولا باید از شهر فرار میکرد اما توی اتاق S.T.A.R.S کلیر رو میبینه و توسط اون وارد داستان میشه. این قسمت اول.

جدی من دیگه کاری به شما دوتا ندارم. من بحثم رو با همون Fallen - Angel ادامه میدم و کسی هم خواست بیاد وسط با اطلاعات کامل و به دور از لودگی و خوشمزگی بیاد (منبع برای حرف ها و گذاشتن لینک فراموش نشه!)
جریان RE0_RE2 رو بهتره بری 1 بار دیگه ببنی .
برکین رو بمبی که Ada کار گذاشته بود کشت .
جز RE باشه !! خب که چی ! دلیل نمیشه که جز مهمی باشه .
Ada بود که برای RPG رو فرستاد .
توی 6 هم که 98% کار رو باز Ada کرد

حتی به خودت زحمت نمیدی صفحه های اول رو بخونی .
خب ببینید من اولش یه چیزی بگم :d من چه جوری باید به شماها ثابت کنم که تقریبا تا 70 - 80 صفحه اول این فروم را خوندم. خودمم میدونم اطلاعاتم ناقص بودش با اینکه تقریبا تمام شماره های رزیدنت را بازی کردم حتی دارک ساید و آمبرلا کرانیکلز را و اعتراف میکنم که با خوندن این صفحات اطلاعاتم خیلی تکمیل تر شده.
راستش را بخواید من اصلن وسکر را شخصیت مهمی نمیدونستم :d و فقط فکر میکردم یه ضد قهرمان معمولیه. اما اینجا فهمیدم که واقعا شخصیت مهمی توی داستان بوده.
(امیدوارم همونطور که حرف های قبلی من را میبینید، اینا را هم ببینید)
اما چشمم را هم نمیتونم روی این حقیقت ببندم که لیون هم مهم بوده (حتی اگه اهمیتش از بقیه کم بوده باشه ) و شماها اصلا نخواید این را ببینید.

در مورد اینکه safety and peace میگه لیون یه تازه کاره که وارد شهر شده و تازه ماجرا را از اونجا میفهمه، خب مگه کلیر هم از بدو تولد از ماجرا با خبر بوده؟ نچ! اون هم از یه جایی و به طریقی فهمیده دیگه. پس این دلیلتون اصلا قابل قبول و منطقی و عقلانی نیست که لیون بی خبر بوده پس مهم نبوده.
در مورد همون قسمت اول که میگی، داری پیش داوری میکنی و معنی حرفت اینه که اگه کلیر را نمیدید قطعن فرار میکرد. اما اینطور نیست. (من نمیخوام طرفداری کنم فقط دارم فکت را میگم که توی بایوگرافی لیون نوشته شده) با شناختی که ما در طول سری بازی رزیدنت از لیون پیدا میکنیم میفهمیم که پلیس وظیفه شناس و شجاعیه پس نمیتونیم بگیم حتما فرار میکنه. حتی توی همون شماره 2 هم من یادمه که خیلی سعی میکرد تا دنبال نجات یافته ها بگرده و یا مراقب ایدا باشه (خواهشن نگین گرفتار ایدا شده بود که میگم، یه کم کلیشه ای میشه) و یا نگران اون ژورنالیسته توی زندان بود.
این هم از جواب قسمت اول ;)

اما در مورد صحبت های آقای little jhon ..............
ببین، فقط یه مثال کوچیک میارم. شما میگی که
یکی از روشهایی که میشه فهمید چه کاراکتری مهم هست یا نیست , اینه که اون کاراکتر رو از داستان بازی حذف کنی !! بعد باید ببینی که داستان براش چه اتفاقی میفته .
به این مثالم خوب توجه کن. من اصلا کاری ندارم که شماره 4 مهم هست یا نیست (که به نظرم مهمه و بعدن در موردش براتون توضیح میدم اگه خواستید) ولی توی مبارزه آخر، لیون ایدا را از دست سدلر نجات داد و باعث شد همین ایدایی که شما میگی توی رزیدنت 6 بیشتر کارها را انجام بده اصلا وجود داشته باشه. حذف لیون = با حذف ایدا و در این صورت میشه نتیجه گرفت حذف لیون باعث خیلی از دردسرا توی سری رزیدنت میشه.
خواهشن نگو که ایدا به خاطر لیون اونجا بوده. خودش از طریق وسکر ماموریت داشته که بره اونجا و اگه لیون نبود مطمئن باش که وقتی گرفتار سدلر شد، از سری رزیدنت محو میشد.
گزراش لیون توی کد ورونیکا. اگه یادتون باشه همون اوایل بازی این کلیر بود که به لیون ای میل زد و در مورد شرایط به لیون توضیح داد. حذف لیون = وخیم تر شدن شرایط توی راک فورت آیلند و اتفاقات وحشتناک برا کلیر
توی رزیدنت 5 این گزارش لیون بود که کریس و شوا را مطلع میکرد. رجوع شود به آخر چپتر 1 توی رزیدنت 5 جایی که اروین از دست کریس و شوا در میره و کریس از طریق اون جیپ با رده بالاها تماس میگیره و میگه که گزارش کندی .....................

مسائل خیلی بیشتری هم هست. میرم تا 1 ساعت دیگه میام و ادامه میدم. الان مجبورم برم و با عجله نوشتم.

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
البته کارت رو نمیخوام ببرم زیر سوال ولی این پیش وقایعی رو که میگی
ما اینجا چند 10 صفحه راجع بهش بحث کردیم . یکم دیر وارد عمل شدی
خواهشن صفحه های تایپیک رو مطالعه بفرمایید .

اینهمه دستاورد به خاطر چهره و تیپش بوده

بله عالی بود . هم روندش هم روایتش و هم کلیات داستان . چون به یک سرانجامی رسوند بازی رو
اره من سال هاست اینجام و مطالعه میکنم. منتهی دیر ثبت نام کردم! نه با این شکل نبود
در رابطه با دستاورد و تیپ و قیافه پس البرت وسکر هم به خاطر تیپش مثلا 13 شخصیت منفی از نگاه گیمز رادار میشه!:dاستدلال ابکی نیار.
در رابطه با قسمت 5 من کاری به مسائل تکنیکی ندارم. رزیدنت اویل همیشه از نظر گرافیکی یا صداگذاری شخصیت ها جزو بهترین ها بوده است. منتهی مشکل بزرگ داستان این که همه چی را زود لو میداد. دیگه از چپتر 7 به این طرف میشد فهمید که چه اتفاقی میفتد. پایان بازی هم حالت دوگانه داره. هر چند خود من باهاش موافقم چون از میلک شدن البرت وسکر جلوگیر کرد اما با این حال میشد یک پایان شبیه به کدورونیکا براش در نظر گرفت
در رابطه با ایدا هم بیشتر نقش مکمل داره تا اصلی! به عنوان مثال قسمت4 با لئون شروع میشه، با ان ادامه پیدا میکنه و با ان هم تموم میشه! ایدا اینجا یا در حال نجات دادن لئون هست( که ناچیز هست:d) یا پیگیر ویروس.بازی باید با نجات اشلی ، پیدا کردن و نابودی ویروس و در نهایت نابوی سدلر و ان فرقه باشه. چیزی که ایدا اصلا به دنبالش نیست. هدفش فقط به دست اوردن ویروس هست. حتی میتونستند یک شخصیت جدید و نزدیک تر به البرت وسکر بگذارند و در واقع ان ویروس را بعدها به البرت بده.پس خیلی راحت میشه حذفش کرد.

آخرین ویرایش:

kazuhira mille

کاربر سایت
Apr 25, 2014
12
نام
kazuhira miller
آقا تا حالا متوجه شباحت عجیب من(کازوهیرا میلر)در متال گیر و شخصیت وسکر در رزیدنت اویل شدید!
%D0%91%D0%B5%D0%B7_%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8_1.jpg

- - -ویرایش - - -

من از هیچ چیز رزیدنت اویل به اندازه ی داستان های جذاب و شخصیت پردازی قشنگش خوشم نمیاد.شخصیت مورد علاتقه ام هم لیون اس کندی و ایدا وانگ هست.

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
درود

دوست عزیز در این دو سه Page که بحث شد علی جان و سینا جان کاملا منطقی و بر پایه و اساس داستان کلی و ویژگی های کرکتر ها و شخصیت پردازیشون نظر دادن و استدلال کردن و همیشه به این صورت بود و همونطور که گفته شد شما در اولویت شخصیت های داستان ساز مهم رو در نظر بگیرید که اگر از داستان حذف شوند چه اتفاقی خواهد افتاد . خواهشا اعلام کنید به چه دست آوردی لیان رسیده و چرا ؟ بله کاملا نقش کلیر مهم تر هست و شروع داستان RE2 با کلیر بود (جز یکی از زیبا ترین سری RE در داستان و ...) و همین طور Code Veronica . حضور کلیر در دو قسمت از زیبا ترین سری RE از لحاظ بار داستانی و ویژگی های اون بود و نقش مهمی در روند داستان داشت (یکی از نکات مثبت و عالی این دو سری چون فقط بحث داستان و شخصیت ها هست در حال حاضر) بله RE5 بازی زیبایی به حساب میاد , هم استاندارد های بسیار خوبی از لحاظ گرافیک در نسل هفتم و در سالی که عرضه شد داشت و هم از لحاظ داستان بسیار غنی هست زیرا Albert Wesker که نه تنها آنتاگونیست بزرگ سری به حساب میاد بلکه در بین کرکتر های بسیار بزرگ دنیای بازی ها بسیار محبوب هست حضور مستقیم داشت و داستان پیرامون او بود و با ابهاماتی به پایان رسید . گیم پلی همان گیم پلی RE4 بود و متاسفانه نکته نا امید کننده بازی دور بودن از ریشه و اصالت بازی بود .

بعد خواهشا با کمال احترام و خوشرویی پست بدید .
بهترین داستان را در این سری قسمت اول ،بعد 4 و بعد هم ورونیکا داشت.قسمت اول و به خصوص ریمیک سراغاری بر یکی از عظیم ترین داستان ها بود. چند وقت پیش نقد رزیدنت اویل ریمیک را میخوندم از وبسایت ign اشاره به ده ها پایان مختلف بر این بازی کرده بود. در رابطه با 5 اصلا غنی نبود!یعنی واقعا البرت وسکر را نادیده بگیری حرفی برای گقتن نداشت. 4 به لحاظ داستان سری را متحول کرد.
ویروسی جدید ، منطقه ای جدید ، شخصیت های منفی جدید و از همه مهم تر غیر قبل پیش بینی!5 از همه نظر نسبت به عناوین قبل از خود ضعیف تر اما به عنوان یک بازی مستقل بازی خوبی بود.
به نظر من 4 همه جور سری را متحول کرد.

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,628
ببین آقای عزیز، اصلنم اینطور نیست. من فقط میخواستم دوستانه بحث کنم. اما باور کن که این شمایی که دست روی نقطه ضعف های آدم میذاری و آدم را تحریک میکنی. مگرنه من قصدم اونجوری صحبت کردن نبود. باور کن.
قصد شما از روی پست دادنتون مشخص میشه ( مشخص شده )

حذف لیون = با حذف ایدا و در این صورت میشه نتیجه گرفت حذف لیون باعث خیلی از دردسرا توی سری رزیدنت میشه.
اشتباه شما همینجاس . حذف ایدا = حذف لیان نه برعکس

از راست به چپ بخون

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
قصد شما از روی پست دادنتون مشخص میشه ( مشخص شده )

اشتباه شما همینجاس . حذف ایدا = حذف لیان نه برعکس

از راست به چپ بخون
تو چرا سر اشتباهت هستی؟! اخه ماموریت لئون تو قسمت 2 و 4 چه ربطی به ایدا داره؟! ان بیشتر به دنبال اهداف شخصی هست!من میگم خیلی راحت میشه حذفش کرد. بود و نبودش هیچ فرقی نداره!تنها کارش این که ویروس از تو اسپانیا برداشت برد داد به البرت وسکر!این کار هم میتونست توسط شخص دیگری انجام شود. مثلا کرازر

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
لول مثکه شما در عالم رویا سیر میکنی این تو بودی که پا فشاری میکردی که این RE 3.5 (که اصلا نمیدونستی اسمش Hallucination بود) رو شینجی میکامی ساخته و داره بازیش میکنه (بعد جالب اینه به من میگفتی تو اصلا از RE 3.5 خبری نداشتی و وقتی من گفتم فهمیدی)در حالی که شینجی میکامی ساخت نسخه ای که عرضه شد (RE 4 که هممون بازیش کردیم) رو بر عهده گرفت و کارگردان Hallucination یه نفر به اسم Hiroshi Shibata بود نه میکامی.
جهت یادآوری، این اولین پست شما:

که کلا قسمت قرمزش غلطه.

پست دومت:

که باز هم قسمت قرمز غلطه چون میکامی بعد از هر 4 نسخه به سمت کارگردانی شماره 4 رسید نه قبلش.

این هم جواب من به کل پستات که سعی داشتی اطلاعات غلط بدی:
http://forum.bazicenter.com/thread24348/page790/#post3178068

اینم برای تاکید بیشتر و توصیه میکنم حتما بخونش و در مورد حرفات سند یا مدرک به همراه لینک بذاری:
Resident Evil 3.5 - Resident Evil Wiki - The Resident Evil encyclopedia

نکته جالب هم اینه چرا بعد از آخرین پست من به طرز عجیبی یه دفعه بحث رو ادامه ندادی؟ من که فکر میکنم تو داری سفسطه و مغلطه میکنی، تو چی؟ هر چی باشه قبول حقیقت از بیانش سخت تره.

من حرفم با شما تمومه. خوش گذشت.
====================================

گویا اینجا حرف احد سنده. خب اینو قبول دارین پس؟ پس بر طبق گفته احد پیش میریم که بیاییم شخصیت های اصلی رو از داستان حذف کنیم و ببینیم داستان بدون اونا پیش میره یا نه.

قسمت به قسمت میریم جلو تا دقیق بررسیش کنیم.

اولا بگم ترتیب اصلی توی شماره دوم Clair A / Leon B هست پس طرز وقوع اتفاقات رو جا یه جا نکنین چون خیلیا فکر میکنن Leon A / Clair B هست.
لیون به عنوان یه تازه کار میاد توی شهر و از هیچی خبر نداره. کلیر هم از اونطرف میاد تا برادرش رو پیدا کنه. در واقع RE 2 رو به خاطر کلیر ساختن چون بعد از حادثه عمارت خبری از برادرش نیست و اون وارد شهر میشه. کلیر میدونه جریان چیه ولی لیون توی بی خبری کامله. میاد توی اداره پلیس و با افسرش صحبت میکنه و میفهمه شهر آلوده شده. اینجا اصولا باید از شهر فرار میکرد اما توی اتاق S.T.A.R.S کلیر رو میبینه و توسط اون وارد داستان میشه. این قسمت اول.

اون شما هستی که توهم زدي،این اولین پستت بعد گذاشتن ویدئو توسط من بود:))
خفن بود ولی همون بهتر به مرحله تولید و عرضه نرسید. روح؟ شوخی میکنی؟!

از تعجب انگشت به دهن مونده بودی حیرت زده شده بودی فقط تا دو صفحه روح روح میکردی چون اولین بار بود که چنین چيزيا دیده بودی :shocked:

اولا که روح بود. دوما از توی دیوار اومد بیرون (Srsly؟ از کی تا حالا آدم از توی دیوار میاد بیرون و اینور اونور ظاهر میشه و تلپورت میکنه؟) سوما من محیط های بیرون رو ندیدم. شما دیدی که با قاطعیت نظر میدی؟ چهارما طراحی محیطش دقیقا شبیه عمارت اسپنسر و آشفورد و مارکوس بود. پنجما اینکه این قرتی بازیا به RE نیومده. بازی رسما Fatal Frame بود.

بعدشم که من و دوستان کلی پست دادیم که این روح نیست داستان و ماجرای دیگری داره:>

اخر بحث بود که تازه رفتی سرچ کردی بعد از چند صفحه روح روح کردن و منحرف کردن بحث مطالبي گذاشتی که در اصل پاسخ به سوالات خودت بود
بهتره بري غلط های پستهای خود تا بگیری ،
به هر حال اون بحث تمام شده هست،
به من هم خوش گذشت بسی خندان شدیم:))

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,628
تو چرا سر اشتباهت هستی؟! اخه ماموریت لئون تو قسمت 2 و 4 چه ربطی به ایدا داره؟! ان بیشتر به دنبال اهداف شخصی هست!من میگم خیلی راحت میشه حذفش کرد. بود و نبودش هیچ فرقی نداره!تنها کارش این که ویروس از تو اسپانیا برداشت برد داد به البرت وسکر!این کار هم میتونست توسط شخص دیگری انجام شود. مثلا کرازر
مشخصه که متاسفانه هیچی از نکات ریز بازی نمیدونی و تمام دانستهات کات سینهای بازی هستن .
تو RE2 لیان ماموریتی نداشت . اومده بود که عضو جدیده S.T.A.R.S بشه . این ایدا بود که ماموریت داشت .
تو RE4 هم اومده بود تا اشلی رو پیدا کنه و برگردونه ! که بازی کشیده شد تا اون باغ سالازار و اونجا ایدا رو دید . بعد هم حالی به حولی شد و ......... رفت تا .......
بزرگترین کار ایدا تو RE4 این بود که نزاشت لیان توسط کراوز کشته بشه . دیگه از این بیشتر !!!
زنگ کلیسا رو کی نواخت ؟؟ مندز رو کی دست به سر کرد ؟؟ و ..............
1 دونه از این اتفاقها نبود الان به سوگ لیان باید میشستید !

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
مشخصه که متاسفانه هیچی از نکات ریز بازی نمیدونی و تمام دانستهات کات سینهای بازی هستن .
تو RE2 لیان ماموریتی نداشت . اومده بود که عضو جدیده S.T.A.R.S بشه . این ایدا بود که ماموریت داشت .
تو RE4 هم اومده بود تا اشلی رو پیدا کنه و برگردونه ! که بازی کشیده شد تا اون باغ سالازار و اونجا ایدا رو دید . بعد هم حالی به حولی شد و ......... رفت تا .......
بزرگترین کار ایدا تو RE4 این بود که نزاشت لیان توسط کراوز کشته بشه . دیگه از این بیشتر !!!
زنگ کلیسا رو کی نواخت ؟؟ مندز رو کی دست به سر کرد ؟؟ و ..............
1 دونه از این اتفاقها نبود الان به سوگ لیان باید میشستید !
فقط سفسطه! کی پایان بازی ایدا را نجات داد؟! عجب. پس رییس جمهور امریکا به لئون هیچی نگفته بود!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
در مورد اینکه safety and peace میگه لیون یه تازه کاره که وارد شهر شده و تازه ماجرا را از اونجا میفهمه، خب مگه کلیر هم از بدو تولد از ماجرا با خبر بوده؟ نچ! اون هم از یه جایی و به طریقی فهمیده دیگه. پس این دلیلتون اصلا قابل قبول و منطقی و عقلانی نیست که لیون بی خبر بوده پس مهم نبوده.
در مورد همون قسمت اول که میگی، داری پیش داوری میکنی و معنی حرفت اینه که اگه کلیر را نمیدید قطعن فرار میکرد. اما اینطور نیست. (من نمیخوام طرفداری کنم فقط دارم فکت را میگم که توی بایوگرافی لیون نوشته شده) با شناختی که ما در طول سری بازی رزیدنت از لیون پیدا میکنیم میفهمیم که پلیس وظیفه شناس و شجاعیه پس نمیتونیم بگیم حتما فرار میکنه. حتی توی همون شماره 2 هم من یادمه که خیلی سعی میکرد تا دنبال نجات یافته ها بگرده و یا مراقب ایدا باشه (خواهشن نگین گرفتار ایدا شده بود که میگم، یه کم کلیشه ای میشه) و یا نگران اون ژورنالیسته توی زندان بود.
این هم از جواب قسمت اول ;)
درسته کلیر هم خبردار نبوده و ولی کلیر رو به خاطر ارتباطش با کریس وارد داستان کردن و اونجا توی دفتر S.T.A.R.S دفترچه خاطرات کریس رو میخونه و قضیه رو میفهمه که کریس اصلا توی شهر نیست.
در مورد قسمت بولد:
لیون یه تازه کاره. یه Rookie. به عبارتی خودمونی سرباز صفر. تازه از دانشکده فارغ التحصیل شده (خواهشا نگین با این سن کمش خیلی جسور بود چون اون موقع ربکا چمبرز میاد وسط که تنها با داشتن 18 سال عضو S.T.A.R.S بوده نه یه پلیس معمولی)
منکر این میشین که لیون یه آدم کاملا خام و بی تجربه توی شماره دوم بوده؟
قسمت قرمز هم بیایین واقعیت رو در نظر بگیریم. خودت توی شهر باشی وایمیسی بقیه رو که اصلا نمیدونی زنده هستن یا نه یا کجا هستن نجات بدی یا از شهر فرار میکنی؟ کدوم متحمل تره؟

در مورد مراقبت از ایدا هم باز برمیگرده به خامی و بی تجربگی لیون. چیزی که مشخصه اینه که لیون اصلا نمیدونست ایدا کی هست و چکار میخواد بکنه (حتی تا همین نسخه 6 هم هنوز معلوم نیست). این رو هم میدونیم لیون با شخصیت های زن رابطه زیادی داره (زیادی دور و برشون میچرخه و پارتنرش به جز یه بار، همیشه زن بوده) و جمله معروفش (Women) هم تا حدودی اینو ثابت میکنه. اینو هم میدونیم لیون عاشق ایدا میشه ولی نصفه نیمه بروز میده.
بهترین داستان را در این سری قسمت اول ،بعد 4 و بعد هم ورونیکا داشت.قسمت اول و به خصوص ریمیک سراغاری بر یکی از عظیم ترین داستان ها بود. چند وقت پیش نقد رزیدنت اویل ریمیک را میخوندم از وبسایت ign اشاره به ده ها پایان مختلف بر این بازی کرده بود. در رابطه با 5 اصلا غنی نبود!یعنی واقعا البرت وسکر را نادیده بگیری حرفی برای گقتن نداشت. 4 به لحاظ داستان سری را متحول کرد.
ویروسی جدید ، منطقه ای جدید ، شخصیت های منفی جدید و از همه مهم تر غیر قبل پیش بینی!5 از همه نظر نسبت به عناوین قبل از خود ضعیف تر اما به عنوان یک بازی مستقل بازی خوبی بود.
به نظر من 4 همه جور سری را متحول کرد.
بهترین و مهم ترین داستان ها رو شماره زیرو، اول، دوم، پنجم، ورنیکا و آمبرلا کرانیکلز داشتن.
شما داری تعصبی برخورد میکنی چون عاشق میکامی هستی و نمیتونی به خودت بقبولونی که RE4 داستان مهمی نداشت.
الان نجات دختر رئیس جمهور خیلی مهمه و به سری ربط داره؟ اصن بیا اینکارو کنیم:

داستان RE4 مهمه، اما فقط بخش ایدا چرا که اصل کار مرتبط با سری رو توضیح میده.
ایدا و کراوزر به دستور وسکر میرن اسپانیا تا لاس پلاگاس رو پیدا کنن. لیون بازم بی خبر از همه چیز میاد دختر رئیس جمهور رو پیدا کنه (این موضوع به نظرشون اینقدر پیش پا افتاده هست که اون پلیسا اول بازی میگن تو برو بیارش و برگردیم!!!). ایدا توی دهکده لیون رو نجات میده ولی لیون فکر میکنه اتفاقی بوده.
کراوزر داره لیون رو میکشه اما ایدا باز مداخله میکنه.
لیون انگل رو پیدا میکنه ولی ایدا ازش میگیرتش.

حالا با اینایی که بالا گفتم چی میخوام ثابت کنم؟ میخوام بگم ایدا و کراوزر در هر صورت به انگل دست پیدا میکردن. چه لیون باشه و چه نباشه. همونطور که دیدیم لیون انگل رو گذاشت دست ایدا ===> ایدا داد به سازمان ===> سازمان داد بازار سیاه و ایروینگ ===> RE 5 شکل میگیره. یعنی عملا چه لیون باشه یا نباشه هیچ تغییری در مسئله رخ نمیده (نگین اون لحظه لیون نمیتونست کاری کنه چون هممون دیدیم چه اتفاقی میوفته و لیون دوباره خام ایدا میشه و میذاره ایدا با انگل در بره)
پس RE 5 در واقع تمیز کاری گندی بود که لیون زد و نصف مردم آفریقا رو ویروسی کرد. نشون میده که چجوری اسپنسر مرد. نشون میده آخرین مهره این بازی قراره چکار کنه. به نقطه شروع این سری یعنی آفریقا برمیگرده (جایی که اسپنسر و دوستاش گیاه مادر رو پیدا کردن). رویارویی نهایی کریس و وسکر و در نهایت بسته شدن پرونده این سری.
=====
live is life@

Yeah yeah you're right bro. you're always right
با توهم میکامی عزیزت زندگی کن:-*

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,823
اولا بگم ترتیب اصلی توی شماره دوم Clair A / Leon B هست پس طرز وقوع اتفاقات رو جا یه جا نکنین چون خیلیا فکر میکنن Leon A / Clair B هست
همه و سازنده های بازی اشتباه میکنن فقط شما درست میگی؟؟!
سناریون Leon توی RE2 توی Cd1ه و سناریوی Clair توی Cd2 و حتی وقتی میخوای Save کنی اگه با Leon باشی دستگاه تایپ با Leon A و اگه با Clair باشی Clair B سیو میکنه بعد شما چه جوری میگی Clair A / Leon B ه ؟؟!
در کل من اصلا این بحث هارو نمیفهمم ، اگه کاراکتر مهمی نبود خوب بیکار بودن بزارنش تو بازی؟؟! بعد همین Leon بود که دو جا جون Ada رو نجات میده توی RE2 ، با اینکه به قول شما Rookie ه ولی دست کمی از بقیه کاراکترها نداره و حتی خیلی جاها بهتر عمل میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر