بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
سلام بچه ها چطورین ;) من تازه از بن در اومدم (طبق معمول :d ) چه خبرا از رزیدنت جدید؟ حسش نیست برم صفحه های قبل را بخونم. خبری از ریمیک رزیدنت 2 نشد؟

نع خبری نیست

- - -ویرایش - - -

87129880646742278767.jpg

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
نع خبری نیست

- - -ویرایش - - -

87129880646742278767.jpg

یکم تکراری میشه چون دوجا نوشتم اینو
دقیقا همین صحنه و 11 سال پیش
تا این نامرد از شیشه پرید بیرون چنان از رو صندلی خوردم زمین که خدا میدونه
تو گیم نت بودم جالب هم این بود با اینکه کلی از بچه ها دوروبرم بودم کسی نخدید همه گرخیده بودن ناجور
بلند شدم دیدم این دستشم کرده تو حلق ما و you die
دیدم همه دارن فقط صحنه رو میبینن
اصلا وضعی بود اون لحظه
یادش بخیر الان که یادش میافتم از خنده بازم نزدیکه بیافتم از رو صندلی =))=))
آقا علیرضا اواتارو...

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
[FONT=&amp]خب دوستان،اگه یادتون باشه مدتی در مورد اینکه چه کسانی شخصیت های اصلی کل سری رزیدنت اویل محسوب میشن بحث می کردیم و دوستان هم نظرا خودشون رو گفتن.ممکنه این بحث به نظرتون تکراری و خسته کننده باشه،ولی این دفعه جریانش فرق میکنه.چون حدودا دو هفته ی پیش با احد عزیز که به مشهد اومده بود،در موردش مفصلا صحبت کردیم و به یک نتیجه گیری نهایی و منطقی رسیدیم که دیدم حیفه اگه بچه ها ازش آگاه نباشن.بنابراین مطالب زیر براساس تمام بررسی هایی که در طول این مدت داشتم و همچنین با استفاده از نظرات دوستانی مثل احد،سینا،معین،هادی و....به عمل اومده.در ضمن،این آخرین باره که درباره ی این مسئله بحث می کنم و نظر نهایی و قطعی منه.پس لطفا از تکراری بودنش شکایت نکنید.ممنون![/FONT]

[FONT=&amp][FONT=&amp]فقط قبل از هر چیز،به دو نکته اشاره می کنم:
[/FONT]

[FONT=&amp]1-ما داریم در مورد شخصیت های اصلی کل سری بحث می کنیم،نه یک نسخه ی خاص.یعنی ممکنه یک نفر توی نسخه های زیادی حضور داشته باشه،ولی فقط توی یکی از اونا شخصیت اصلی باشه.بنابراین این شخصیت جزوشخصیت ها اصلی کل سری محسوب نمیشه،شخصیت اصلی به کسی میگن که توی تمام یا اکثر حضورهاش ایفاگر نقش اصلی باشه و کلا ماهیت نقشش اصلی باشه.به عنوان مثال ربکا چیمبرز شخصیت اصلی [/FONT]RE0[FONT=&amp] هست،ولی جزو شخصیت های اصلی کل سری رزیدنت اویل محسوب نمیشه!
[/FONT]

[FONT=&amp]2-مهم ترین چیزی که من و احد در موردش به توافق رسیدیم و فکر می کنم اکثرتون هم باهش موافق باشید اینه که کلا شخصیت اصلی با شخصیت مهم فرق میکنه.یعنی ممکنه که یک نفر جزو شخصیتهای اصلی محسوب بشه،ولی تاثیر چندانی در روند داستان نداشته باشه و فقط یک روایتگر باشه که به وسیله ی اون،با شخصیت های خیلی مهمتری روبرو بشیم و برعکس ممکنه که یک نفر شخصیت اصلی نباشه،ولی خیلی مهمتر از کسانی که شخصیت اصلی نامیده میشن باشه.پس نتیجه می گیریم که اصلی نبودن یک شخصیت،دلیل بر کم اهمیت بودن اون نمیشه و برعکس.به عنوان مثال در [/FONT]RE4[FONT=&amp] شخصیت اصلی لیون بود،ولی شخصیت های مهم داستان ایدا بود یا در [/FONT]RE5[FONT=&amp] شوا شخصیت اصلی محسوب میشد،ولی جیل با اینکه شخصیت اصلی نبود خیلی مهمتر بود![/FONT][/FONT][FONT=&amp]

[/FONT]
[FONT=&amp]طبق جمع بندی که من و احد داشتیم و همچنین بررسی های زیادی که خودم در تمام این مدت انجام دادم،این 5 نفر شخصیت های اصلی کل سری رزیدنت اویل محسوب میشن:
[/FONT]
Albert Wesker[FONT=&amp] (شخصیت منفی اصلی رزیدنت اویل)[/FONT]​
Chris Redfield[FONT=&amp] (قهرمان نقش اول مرد رزیدنت اویل)[/FONT]
Jill Valentine[FONT=&amp] (قهرمان نقش اول زن رزیدنت اویل)[/FONT]​
Claire Redfield[FONT=&amp] (قهرمان نقش دوم زن رزیدنت اویل)[/FONT]​
Leon S.Kennedy[FONT=&amp] (قهرمان نقش دوم مرد رزیدنت اویل)
[/FONT]
[FONT=&amp]وسکر که مهمترین شخصیت کل داستانه و کلا حسابش جداست.اون چهار نفر دیگه هم قهرمانان و روایتگران اصلی کل داستان هستند.علت اینکه این چهار نفر اصلی هستند اینه که ماهیت نقششون اصلیه.یعنی کلا به عنوان شخصیت اصلی طراحی شدند و از همون اولین حضورشون اصلی بودند.به عبارت دیگه برای خودشون سناریوی مستقل داشتن و اینطور نبوده که پارتنر شخص دیگه ای باشن یا به وسیله ی شخص دیگه ای باهاشون روبرو بشیم.علاوه بر اینکه این چهار نفر در کل سری اصلی هستند،نه در یک نسخه ی خاص.یعنی توی هر نسخهای که حضور داشتند،شخصیت اصلی اون نسخه بودند.در واقع سناریوهای اصلی رزیدنت اویل رو این چهار نفر روایت می کنند و وسیله ای هستند که به وسیله ی اونا،با شخصیت های دیگه ای روبرو بشیم که حتی ممکنه از خودشون هم مهمتر باشند.مثل:اسپنسر،بیرکن،مارکوس،سدلر،الکسیا،کارلا،سیمونز،ایدا،کراوزر،شری و....پس اینکه این 4 نفر اصلی هستند،معنیش این نست که مهمترین شخصیت ها هستند.بلکه ممکنه شخصیت هایی باشند که هم از اینها مهمتر باشند و هم حضور بیشتری داشته باشند،ولی همیشه ایفاگر نقش های مکمل باشند یا فقط در یک نسخه ی خاص شخصیت اصلی باشند.
[/FONT]
[FONT=&amp]بقیه ی شخصیت ها یا ایفاگر نقش های مکمل بودن یا اینکه فقط در یک نسخه ی خاص نقش اصلی داشتند.به عنوان مثال شخصیت ایدا ونگ یکی از شخصیت های بسیار مهم و کلیدی داستان محسوب میشه.تا جایی که داستان [/FONT]RE6[FONT=&amp]،کلا بر مبنای شخصیت ایشون شکل گرفته!در واقع اگه قرار باشه که شخصیت ها رو براساس اهمیت و تاثیرشون توی داستان مرتب کنیم،ایدا حتی از جیل و کلیر هم مهمتره.حتی اگه از لحاظ تعداد بازی ها هم حساب کنیم،ایدا تا الآن نسبت به کلیر حضور بیشتری داشته.ولی همین ایدا همیشه توی سناریوهای مکمل حضور داشته و هیچوقت از ابتدا شخصیت اصلی یک نسخه نبوده.علتش هم اینه که کلا ماهیت نقشش اصلی نیست.یعنی ما همیشه باید به وسیله ی یک شخصیت اصلی (لیون) باهش روبرو بشیم.در واقع اینجا لیون میشه شخصیت اصلی و ایدا میشه شخصیت مهم.پس باز به این نتیجه می رسیم که اصلی نبودن یک شخصیت،دلیل بر کم اهمیت بودن اون نیست.در واقع در مورد ایدا بهتره بگیم که یک شخصیت اصلی در [/FONT]RE6[FONT=&amp] و یک شخصیت مکمل در کل سری بوده.چون به جز [/FONT]RE6[FONT=&amp]،توی بقیه ی حضورهاش نقش اصلی نداشته.(گرچه توی همون [/FONT]RE6[FONT=&amp] هم میشه مکمل حسابش کرد.) علاوه بر اون به نظر من،تمام جذابیت نقش ایدا به همینه که اصلی نباشه.چون از نظر من ایدا شخصیتیه که هرچی مخاطب کمتر در موردش بدونه،بیشتر تشنه ی دیدنش میشه.علاوه بر اینکه کلا شخصیت های مبهم رو جزو شخصیت های اصلی حساب نمی کنن.شخصیت اصلی معمولا به کسی میگن که همه چیزش مشخصه و تکلیف مخاطب با اون روشنه!
[/FONT]
[FONT=&amp]عین این مطلب در مورد شخصیت آزول ای اسپنسر هم صادقه.در اهمیت این شخصیت همین بس که ایشون این شخصیت بنیانگذار اصلی کل داستان رزیدنت اویل محسوب میشن و بدون ایشون اصلا چیزی به نام رزیدنت اویل وجود نخواهد داشت.ولی همین اسپنسر ماهیت نقشش اصلی نیست و ما به وسیله ی شخصیت های اصلی باهش آشنا میشیم.پس باز می رسیم به اینکه شخصیت اصلی با شخصیت مهم فرق می کنه!
[/FONT]
[FONT=&amp]ممنون از توجهتون![/FONT]

آخرین ویرایش:

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
ببین یه سوال؟
مگه شخصیت اصلی به افرادی گفته نمیشه که توی بازی کنترلشون میکنی و به نوعی بازی را با اونا شروع میکنی و به پایان میرسون؟ پس چرا مثلا ربکا نیست توی لیستتون؟

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
ببین یه سوال؟
مگه شخصیت اصلی به افرادی گفته نمیشه که توی بازی کنترلشون میکنی و به نوعی بازی را با اونا شروع میکنی و به پایان میرسون؟ پس چرا مثلا ربکا نیست توی لیستتون؟

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
اقای نیما ردفیلد. کجا لئون شخصیت مرد دوم تلقی میشه؟! بی خیال بابا!
فکر کنم دلیل این قضاوت، ادامه دار بودن داستان کلی رزیدنت اویل هستش که البته به نظرم درست هم هستش ;) مگرنه لیون تو قلب ما نقش اوله :d

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
فکر کنم دلیل این قضاوت، ادامه دار بودن داستان کلی رزیدنت اویل هستش که البته به نظرم درست هم هستش ;) مگرنه لیون تو قلب ما نقش اوله :d
هم کریس و هم لئون نقش اول حساب میشوند.لئون تو 3 تا نسخه اصلی و کریس تو دو تا نسخه اصلی حضور داشته است

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
[FONT=&amp]عین این مطلب در مورد شخصیت آزول ای اسپنسر هم صادقه.در اهمیت این شخصیت همین بس که ایشون این شخصیت بنیانگذار اصلی کل داستان رزیدنت اویل محسوب میشن و بدون ایشون اصلا چیزی به نام رزیدنت اویل وجود نخواهد داشت.ولی همین اسپنسر ماهیت نقشش اصلی نیست و ما به وسیله ی شخصیت های اصلی باهش آشنا میشیم.پس باز می رسیم به اینکه شخصیت اصلی با شخصیت مهم فرق می کنه![/FONT]
ولی به نظرم اسپنسر اصلا مهم نیست. اسپنسر فقط مطالعات اولیه رو انجام داد و درسته که گیاه مادر رو پیدا کرد اما این اشفورد و مارکوس بودن که شروع ویروس رو رقم زدن و نقششون به مراتب پر رنگ تر از اسپنسر هست.

SAEED VS DARK

کاربر سایت
Jan 8, 2007
169
نام
Saeid
به به..یادش بخیر.. چها که نشد سر این بحث مهمترین شخصیتهای رزیدنت اویل:d
خب با کلیات مطالب نیما میشه موافق بود..فقط نحوه انتخاب نقش اول و دوم باید بیشتر بررسی بشه..
ولی به نظرم اسپنسر اصلا مهم نیست. اسپنسر فقط مطالعات اولیه رو انجام داد و درسته که گیاه مادر رو پیدا کرد اما این اشفورد و مارکوس بودن که شروع ویروس رو رقم زدن و نقششون به مراتب پر رنگ تر از اسپنسر هست.
درسته که اشفورد و مارکوس با ادامه داستان پررنگتر شدن..ولی "اسپنسر اصلا مهم نیست" یکمی بی انصافیه!:d
بالاخره با یه هدفی مطالعات انجام شده و به کشف گیاه منتهی شده..یادمه گفته بود: I want to become a GOD...

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
درسته که اشفورد و مارکوس با ادامه داستان پررنگتر شدن..ولی "اسپنسر اصلا مهم نیست" یکمی بی انصافیه!:d
بالاخره با یه هدفی مطالعات انجام شده و به کشف گیاه منتهی شده..یادمه گفته بود: I want to become a GOD...
اسپنسر بعد از اینکه گیاه مادر رو پیدا کرد، کل تحقیقاتش رو بر مبنای تلاش های بیرکین و مارکوس و آشفورد بنا میکنه و در واقع حاصل تلاش او نا رو میدزدید. وسکر و بیرکین رو فرستاد تا مارکوس رو بکشن و ...
نمیگم مهم نیست (هرچند توی پست قبلیم گفتم:p) ولی به نظرم بعد از اینکه گیاه مادر رو پیدا کرد، تا آخرین قسمت همش توی حاشیه بود.
بهترین قسمت سری هم جایی بود که وسکر رفت سراغش و سر به نیستش کرد. توسط شاگرد خودش کشته شد:d
===================
لیون هم دقیقا مصداق برگ چغندر رو داره. بیخود زور نزنین که ثابت کنین لیون نقش مهمی داشته. لیون همیشه توسط یه نفر دیگه به داستان کشیده شده و اگر از داستان حذفش کنیم، آب از آب تکون نمیخوره و همه چی همونجور پیش میره که تا الان رفته. خواستین اینجا برای بحث آماده-م;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر