بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,535
نام
Iman
دوستان نمیدونم خبر دارین یا نه امروز صفحه رسمی رزیدنت اویل در چیز بوک با یه تریلر Resident Evil 4 Ultimate HD رو برای PC معرفی کرد ماه دیگه هم منتشر میشه

تاریخ انتشار 28/2/2014
یعنی همون RE4 ولی با کیفیت Full HD ؟

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
یعنی همون RE4 ولی با کیفیت Full HD ؟

والا تنها توضیحی که داده نوشته گرافیک بالاتر - گیم پلی روون تر - پشتیبانی از استیم

اینم لینک مستقیم تریلر اینجا بیشتر توضیح داده + اینکه DLC ها هم همه هست مثل خط داستانی ایدا

http://fs2.filegir.com/rahman0131/Resident_Evil_4_Ultimate_HD_Edition_PC_Trailer_[tag22].mp4

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,535
نام
Iman
والا تنها توضیحی که داده نوشته گرافیک بالاتر - گیم پلی روون تر - پشتیبانی از استیم

اینم لینک مستقیم تریلر اینجا بیشتر توضیح داده + اینکه DLC ها هم همه هست مثل خط داستانی ایدا

http://fs2.filegir.com/rahman0131/Resident_Evil_4_Ultimate_HD_Edition_PC_Trailer_[tag22].mp4
داداش بی زحمت میتونی لینک اون پیج رو بدی؟

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
خبر بدکی نبود رزیدنت ۴ یک گیم خوب همیشه میتونه ماندگار باشه و فروش کنه کاش رزیدنت ۲ و ۳ را ریمیک میساختن اونها هم میتونست فروش خوبی داشته باشه:|

Blackfield

کاربر سایت
May 19, 2013
68
در ضمن،شما همش داری به جزئیات گیر میدی.اینکه وسکر توی 3 سال یک لباس رو می پوشه اصلا مهم نیست.چون به داستان ربطی نداره.اصلا مگه نمیشه آدم یک لباس رو 3 سال نگه داره؟دلیل نمیشه که وسکر توی کل این 3 سال،همش همین یک لباس رو پوشیده باشه.اگه اینجوری حساب کنیم،پس خیلی چیزا عیب محسوب میشن.مثلا گلوله ی R.P.G توی دست وسکر میترکه.ولی لباس هاش آسیبی نمی بینند.حقیقت اینه که اینا اشکال محسوب نمیشن.چون خیلی جرئی هستن و نمیشه باهاشون کل یک بازی رو زیر سوال برد.
و شما هم که فقط همین یه جمله منو یادت موند:dولی خدمتتون عرض کنم که فقط بحث لباس وسکر نبود.من کلی دلیل تو پستهای طولانی که دادم اوردم و هم به جزئیات اشاره کردم و هم کلیات.و همچنین اومدم 5 رو با نسخه های دیگه مقایسه کردم ولی شما فقط میگی من جزئیات رو در نظر میگیرم؟اگه بنا به اشکالات جزئی مثل لباس وسکر باشه که نسخه های دیگه هم ممکنه اشکلات جزئی داشته باشن اینجوری دیگه لازم نیست فقط نسخه 5 رو در نظر بگیرم.من خودم دلایلی واسه داستان 5 اوردم که داستان 5 رو اگه بدترین نباشه بهترین هم نیست..و این حرف که نسخه 5 میتونس بهتر از این هم ساخته بشه فقط برای 5 نیست.همه نسخه ها ممکنه با تحلیل داستانی بشه این نتیجه رو گرفت که اگه اینطور ساخته بشه بهتر میبود.در کل دیگه من یکی از بحث داستان 5 و شخصیت پردازی وسکر تو 5 میکشم کنار
بعدش هم کریس همیشه به خاطر وسکر مهم بوده
نه فقط وسکر.همونطور که گفتم کلا هروقت پای مبارزه با بیوتروریسم میاد وسط کریس هم میتونه وارد داستان بشه.نظیر رولیشن که وسکر نبود یا 6 که وسکر مرده بود.البته منظورم این نیست که سایر شخصیتها مثل جیل نمیتونن مثل کریس نقش داشته باشن.ولی باید قبول کنیم که نقش اصلی کریس مبارزه با بیوتروریسم بوده نه فقط وسکر.وسکر فقط یکی از بهونه های اومدن کریس به ماجرا بوده.اگه وسکر زنده هم نمیشد باز ادامه دادن سری ممکن بود.مشدی نیما در اصل خودتم داری حرف منو میزنی اینکه میگی اصل داستان میشه مبارزه کریس و.. با پشت پرده داستان نظیر وسکر کارلا و الکسیا و... یعنی اینکه کریس فقط به خاطر وسکر مهم نبوده.

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نه فقط وسکر.همونطور که گفتم کلا هروقت پای مبارزه با بیوتروریسم میاد وسط کریس هم میتونه وارد داستان بشه.نظیر رولیشن که وسکر نبود یا 6 که وسکر مرده بود.البته منظورم این نیست که سایر شخصیتها مثل جیل نمیتونن مثل کریس نقش داشته باشن.ولی باید قبول کنیم که نقش اصلی کریس مبارزه با بیوتروریسم بوده نه فقط وسکر.وسکر فقط یکی از بهونه های اومدن کریس به ماجرا بوده.اگه وسکر زنده هم نمیشد باز ادامه دادن سری ممکن بود.مشدی نیما در اصل خودتم داری حرف منو میزنی اینکه میگی اصل داستان میشه مبارزه کریس و.. با پشت پرده داستان نظیر وسکر کارلا و الکسیا و... یعنی اینکه کریس فقط به خاطر وسکر مهم نبوده.

خب پس شما هم فقط همین یک جمله ی من رو خوندی.من توی پست قبلیم نوشته بودم که مبارزه با بیوتروریسم همیشه فقط یک بهونه بوده که کریس به وسکر برسه.توی 1 و کد ورونیکا که مبارزه با بیوتروریسم مطرح نبود.توی 5 هم آیروینگ فقط یک واسطه بود که کریس به وسکر برسه و اون رو بکشه.در ضمن اینطور که نیست که وسکر همیشه راهی برای آوردن کریس به داستان باشه.اتفاقا برعکسه.اینو دیگه همه میدونن.کسی که بازی رو شروع میکنه راهی برای آوردن شخصیت دیگه است.همیشه کریس راهی بوده که ما به وسکر برسیم.وگرنه کریس که داستان ناتمومی نداره.این وسکره که باعث میشه کریس داستان ادامه دار و مهمی داشته باشه.مثلا همین 6 و رولیشنز که خودت گفتی وسکر نبود و هدف کریس مبارزه با بیوتروریسم بود داستان بهتر و مهمتری داشتند یا نسخه های که کریس با وسکر بود؟کدوم جزو داستان های اصلی محسوب میشن و کدوم فرعی؟کاملا مشخصه جاهایی که وسکر بوده جزو خط اصلی داستان هستند و جاهایی که کریس بدون وسکر و فقط برای مبارزه با بیوتروریسم بوده داستان های اضافی و فرعی بودن.شما داری اینو انکار میکنی!

Blackfield

کاربر سایت
May 19, 2013
68
خب پس شما هم فقط همین یک جمله ی من رو خوندی.من توی پست قبلیم نوشته بودم که مبارزه با بیوتروریسم همیشه فقط یک بهونه بوده که کریس به وسکر برسه.توی 1 و کد ورونیکا که مبارزه با بیوتروریسم مطرح نبود.ت
چرا دیگه بیوتروریسم تو 1و کد ورونیکا هم بوده .هر جا که بایستی با یه bow مبارزه کنی و عامل اونو کشف کنی به نحوی میشه مبارزه با بیوتروریسم.یعنی تو نسخه1 تیم الفا نیومده بودن تو جنگلهای ارکلی گردش و تفریح کنن بلکه اومده بودن علت قتلهای مشکوک رو کشف کنن و ببینن چرا تیم براوو نا پدید شدن.بعد که داخل عمارت شدن میخواستن ببینن عامل این وقایع چیه.ویروس چیه زامبی چیه کی باعث شده این حوادث بوجود میاد و اگه اینا میتونستن کشف کنن مسلما اون طرف رو هم مجازات میکردن اونوقت شما میگی تو شماره 1 مبارزه با بیوتروریسم نبود؟شماره 1 تازه شروع اویله حتما نبایستی مثل 6 مبارزه جهانی با بیوتروریسم داشته باشه تا شما اسمشو مبارزه با بیوتروریسم بذاری که.اونجا فقط یه عمارت کوچیک الوده شده حتی هنوز شهر راکون هم الوده نبوده ولی چیزیکه مسلمه گروه الفا دلیلی بجز بررسی قتلهای مشکوک نداشتن که رفتن اونجا و بالاخره همین ماموریت نه چندان پیچیده هم یه جوری بمبارزه محسوب میشه.کد ورنیکا هم که دیگه واقعا نمیدونم چی بگم.کل جزیره الوده بوده و کریس حالا به بهونه پیدا کردن خواهرش میره اونجا ولی کلا ایا نخواست الکسیا رو نابود کنه؟ایا اونجا بخشی از امبرلا نابود نشد؟خب اینم بجور دیگس!! حتما نباید مبارزه با بیوتروریسم حمله جهانی مثل نسخه 6 داشته باشه که
در ضمن اینطور که نیست که وسکر همیشه راهی برای آوردن کریس به داستان باشه.اتفاقا برعکسه.اینو دیگه همه میدونن.کسی که بازی رو شروع میکنه راهی برای آوردن شخصیت دیگه است.همیشه کریس راهی بوده که ما به وسکر برسیم.وگرنه کریس که داستان ناتمومی نداره.این وسکره که باعث میشه کریس داستان ادامه دار و مهمی داشته باشه
بفرمایید کجا من گفتم وسکر رو اوردن تو بازی تا کریس رو هم به بازی بیارن؟کریس داستان نا تمومی نداره؟مگه کریس حتما باید داستان خاصی داشته باشه؟مشکل شما و بعضی از طرفدارای تعصبی وسکر اینه که داستان رو منحصر به شخصیت میدونین .یعنی همونطور که خودت میگی این وسکر هست که داستان رو میسازه و کریس هم فقط میره چند تا زامبی و باس رو میکشه و نهایتش هم خود وسکر..داستان یعنی مجموع همه اتفاقات و کارها یی که همه قهرمانا چه مهم و کم اهمیت و چه منفی و مثبت بوجود میارن.ولی اینطور که شما از پستهات داری میگی فقط وسکره که داستان بازی رو شکل میده و کریس هم فقط به قول خودت روایتگره.ولی این تصور کاملا اشتباس.در اصل نقش دو کاراکتر مثبت و منفی میشه مکمل هم نه اینی که شما میگی.پس اون حرفت که میگی کریس و .. نقش روایتگری دارن درست نیست.حتی کاراکترای کم اهمیت هم در ساختن قسمتی از داستان هر بازی سهم دارن.مثلا تو همین نسخه 5 هر کدوم از شخصیتهای اکسلا ایروینگ جیل جاش و شوا هم نقشی داشتن که با حذف هر کدومشون داستان ناقص میشه یا ازهم فرو میپاشه.منتها بعضی از کاراکترا مثل شوا نقش کمتر و بعضی مثل جیل یا کریس نقش بیشتری داشتن.مثلا اگه جیل کریس رو نجات نمیداد چی میشد؟اگه کریس شی رو از جیل برنمیداشت چی میشد؟اگه جاش و جیل فقط یه ثانیه دیر میرسیدن چی میشد؟همه اینا به نوعی داستان رو شکل میدن.نقش روایتگری اصلا کلمه مناسبی نیست جناب.
مثلا همین 6 و رولیشنز که خودت گفتی وسکر نبود و هدف کریس مبارزه با بیوتروریسم بود داستان بهتر و مهمتری داشتند یا نسخه های که کریس با وسکر بود؟کدوم جزو داستان های اصلی محسوب میشن و کدوم فرعی؟کاملا مشخصه جاهایی که وسکر بوده جزو خط اصلی داستان هستند و جاهایی که کریس بدون وسکر و فقط برای مبارزه با بیوتروریسم بوده داستان های اضافی و فرعی بودن.شما داری اینو انکار میکنی!
هر جور هم که در نظر بگیریم بیوتروریسم به نوعی تو هر نسخه بوده حالا وسکر یکی از عاملان بیوتروریسم بوده و بعدم جای خودشو به افراد دیگه میده نظیر سیمنز.حالا اینکه کدوما مهم بستگی داره به اینکه از چه لحاظ در نظر بگیرم.شماره 5 رو من انکار نمیکنم موارد مهمی داشت اگرچه داستان بیخودی واسش نوشته بودن ولی موارد مهم جدای از یه داستان خوب و مناسب رزیدنت اویل حساب میشن یعنی یه بازی میتونه مهم باشه ولی داستانی داره مناسبه اون بازی نباشه نظیر نسخه 5 که مهم هست ولی داستان در خور شایسته رزیدنت اویل نداشت بر عکس نسخه های کلاسیک که تا حد زیاد داستان مناسبی داشتن. شما داری میگی5 فقط به خاطر این مهمه که وسکر توش بوده.در حالیکه موارد دیگه هم مهم بودن.مثل همین bsaa
در ضمن وسکر خان دیگه مرده پسر نازنینش هم که ناخلف از اب در اومده.میگه من راه پدرمو نمیرم.این یعنی اینکه پرونده داستانی وسکر بسته شده. حلا رو این حساب دیگه باید بگیم چون وسکر مرده پس سریهای بعدی میشن داستان فرعی و قابل حذف؟کپکام هیچوقت قصد نداشته چنین داستانهایی بسازه.هیچکدوم از نسخه ها چه اونایی که با وسکر بودن چه بی وسکر داستانهایی فرعی و اضافی ندارن این فقط نظر شخصی شماس. شماها همتون نظرتون اینه که هر نسخه ای وسکر توش نباشه میشه داستان ضعیف و اضافی .ولی باید توجه کنین که داستان فقط شخصیت پردازی نیست و فقط نمیتونه رو یک شخصیت مانور بده.اشکال این طرز فکر شما همینه همین نسخه 2 گویای همه حرفای منه. حالا از نظر کیفیت داستانی نسخه6 خوب از اب در نیومد که این تقصیر نویسنده و کارگردان بازی بود وگرنه کپ کام سعی داشت نسخه 6 رو خوب طراحی کنه ولی شانس نیورد ویه نویسنده ای رو نشوند سر جا که تسلط خوبی به داستان کلی رزیدنت اویل نداشت .کلا از نظر روانی این نویسنده مشکل داشت.

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
ببین حامد لیان واسه افرادی مثل کلر و انجلا و هلنا و..هم فداکاری کرده .اما کسی معمولا نمیگه رابطه ای بجز دوستی بینشون بوده.اما میشه گفت بین لیون و ایدا علاقه ای وجود داره.شماها معنی علاقه و عشق رو یکی میدونین؟
منم قبلا فکر میکردم ایندو تا عاشق همن ولی با نیم نگاهیی به فایلها 6 دو دلم ولی حس علاقه ای که بینشون هست رو همواره قبول دارم
در ضمن فایلهای re6 از خود بازیش ارزشش بیشتره پس نادیده نمیشه گرفتش

فداکاری کرده ولی نه در این حد که بخواد رو دوست و همکار خودش اسلحه بکشه به خاطر یکیشون در ضمن رزیدنت اویل داستانش عاشقانه نیست که قرار باشه تو فایل ها رسما به این موضوعات اشاره کنه اما با نگاهی به داستان و حوادث و رفتار شخصیت ها خودت هم میتونی متوجه بشی عشق و علاقه ی بین شخصیت ها رو نیازی نیست که حتما تو فایل بیان مستقیما به این موارد اشاره کنن!

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
فداکاری کرده ولی نه در این حد که بخواد رو دوست و همکار خودش اسلحه بکشه به خاطر یکیشون در ضمن رزیدنت اویل داستانش عاشقانه نیست که قرار باشه تو فایل ها رسما به این موضوعات اشاره کنه اما با نگاهی به داستان و حوادث و رفتار شخصیت ها خودت هم میتونی متوجه بشی عشق و علاقه ی بین شخصیت ها رو نیازی نیست که حتما تو فایل بیان مستقیما به این موارد اشاره کنن!
خب حمید قبول دارم که رزیدنت داستانش عاشقانه نیست .با این حال اگه داستانش عاشقانه نیست پس نبایدم توقع داشته باشیم عشق دو نفر رو به چه تو فایلها چه تو خود بازی به گیمرا نشون بدن.من فقط دارم در حد علاقه لیون و ایدا نظر میدم.
و اما محمد هادی منظور نیما اینه که وسکرچون از بقیه شخصیتهای منفی مهمتره پس نسخه هایی مثل 5 از نظر داستانی از رولیشن و 6 مهمترن.حالا اینکه 5 چطور چطور ساخته شده رو کاری نداریم.بلکه اینجا ملاک ما اهمیت نقش کاراکتر هست

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
خب حمید قبول دارم که رزیدنت داستانش عاشقانه نیست .با این حال اگه داستانش عاشقانه نیست پس نبایدم توقع داشته باشیم عشق دو نفر رو به چه تو فایلها چه تو خود بازی به گیمرا نشون بدن.من فقط دارم در حد علاقه لیون و ایدا نظر میدم.
و اما محمد هادی منظور نیما اینه که وسکرچون از بقیه شخصیتهای منفی مهمتره پس نسخه هایی مثل 5 از نظر داستانی از رولیشن و 6 مهمترن.حالا اینکه 5 چطور چطور ساخته شده رو کاری نداریم.بلکه اینجا ملاک ما اهمیت نقش کاراکتر هست

سریال TWD رو هم اگه دیده باشی عاشقانه نیست ولی عشق بین شخصیت ها زیاد توش دیده میشه البته اونجا رسمی میشه :D اما تو رزیدنت اویل بارها صحنه هایی رو بین لیان و ایدا نشون دادن که دیگه هر کسی میتونه متوجه بشه که این دو تا عاشق هم هستند نه این که به هم علاقه داشته باشن. نمیدونم چه اصراری داری که بخوای ثابت کنی اینا عاشق هم نیستن و فقط به هم علاقه دارند. فقط عاشق ها هستن که جون خودشونو به خاطر نجات عشقشون فدا میکنن و بقیه جون خودشون براشون با ارزش تره! البته من دارم در مورد روابط بین یک مرد ویک زن حرف میزنم رابطه کریسو پیرس کاملا جدا از این مسئله هست پیرس سرباز وفادار کریس بود و از همون اول هم معلوم بود که حاضر جونشو به خاطر B.S.A.A فدا کنه! خلاصه یک روز به حرف من میرسی همو ببوسن راضی میشی؟ :d

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
باشه من حرفت رو قبول دارم .اخه من یه عادت بد که دارم اینه که بعضی مسائل رو باید با یه مدرک صریح قبول کنم چون اشاره به چنین رابطه ای بین دو کاراکترا نشده و فقط تو صحنه هایی دیده شده که رابطه عاشقانه بینشون هست یعنی این صحنه ها نشون میده این رابطه فرا تر از یه علاقه سطحی هست.
در مورد کریس و جیل میشه گفت چون چنین صحنه هایی دیده نشده عاشق هم نیستن.و فقطدر حد ه یه علاقه سطحی به هم وابسته هستن.البته جیل هم چون فداکاره کریس رو از مرگ حتمی نجات میده.فداکاری هم که لازم نیست حتما از روی عشق باشه

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
باشه من حرفت رو قبول دارم .اخه من یه عادت بد که دارم اینه که بعضی مسائل رو باید با یه مدرک صریح قبول کنم چون اشاره به چنین رابطه ای بین دو کاراکترا نشده و فقط تو صحنه هایی دیده شده که رابطه عاشقانه بینشون هست یعنی این صحنه ها نشون میده این رابطه فرا تر از یه علاقه سطحی هست.
در مورد کریس و جیل میشه گفت چون چنین صحنه هایی دیده نشده عاشق هم نیستن.و فقطدر حد ه یه علاقه سطحی به هم وابسته هستن.البته جیل هم چون فداکاره کریس رو از مرگ حتمی نجات میده.فداکاری هم که لازم نیست حتما از روی عشق باشه

اما اگه تو رزیدنت اویل 5 یادت باشه وقتی کریس فکر کرد جیل مرده ورفت سر قبرس حتی یک قطه اشک هم نریخت چون عاشق هم نبودن و نیستن نه فدا کاری لازم نیست حتما از روی عشق باشه اما قضیه لیان و ایدا به فداکاری ختم نمیشه مشکل اینجاست :d

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
اره درسته فقط میشه گفت کریس و جیل در حده بهترین دوست و همکار همدیگه هستن و البته یه چیز قابل نوجهه.کریس تو اویل 6 از مرگ چند تا از افرادش اینطور متاثر و داغون شد ولی تو اویل 5 با اینکه جیل بهترین دوستش بود از مرگش اینطور متاثر نشد!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر