بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
sog_eros@

ببین دوست عزیز شما همیشه به خود بازی و داستان بازی استناد کن نه منبعی مثل ویکی و کامنت ها و حرف های یوزر های فروم های خارجی ! یورز های اونجا هم مثل همه ممکنه اشتباه کنن و دلیل نداره به خاطر حرف ها و دیدگاهاشون بدون دلیل معتبر بگیم کاملا این قضیه صحیح هست ! البته منابعی که به راحتی در دسترس باشه که کاملا حرف شما رو با دلیل و مدرک و سند از خود داستان تایید میکنه رو نشون بدید تا متوجه بشیم ! نه اینکه یه شخص دیدگاه خودشون رو چون در فروم خارجی بدون مدرک گذاشته و بگیم چون خارجی هست پس درسته !! کاملا اشتباهه ! که البته هیچ چیز در اول معتبر تر از خود بازی و داستان بازی نیست .
شما همیشه به خود بازی و داستان بازی نگاه کن و از روی اونها تجزیه تحلیل کنید و سنجیده بیان بگید که دو تا آزمایشگاه ها یکی هستن . که من هم روشن بشم .
سینا جان و اسفندیار جان و علی جان از خود داستان و وقایاع داستان و چیزی که تو خود بازی هست دلیل آوردند که یکی نیستند و کاملا هم درست هست چون آزمایشگاه اول در حومه شهر Raccoon و دامنه کوه های آرکلی بنا شده و نابود شد ! داستان RE 2 هم در آزمایشگاه بیرکن که در خود شهر راکون سیتی بنا شده اتفاق میافته حالا اینها چطور یکی هستن ؟ آزمایشگاهی که در بازی RE Zero وجود داشت نابود شد و چطور ممکنه با اون همه تشکیلات در این مدت زمان نسبتا کوتاه بازسازی بشه ؟

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
استناد به یه دیکشنری لانگمن کن واسه Substation کنار اداره پلیس و بازی رو دوباره برو تا جایی که یه مترو ببینی واسه چنتا مسیر کوتاه.
عزیز من ما مترو رو دیدیم. منتها میگیم مترو اینقدر نرفته که از اون سر شهر بزنه بیرون و به کوهستان برسه. این یه مورد.
مورد دوم هم انفجار آزمایشگاه بود.
یه سری تناقضات دیده میشه. خودمون هم اشاره کردیم بهشون. بستگی داره از کدوم جهت بهشون نگاه کنی. از یه جهت حق با شماست (اطلاعات ویکی و این حرفا) ولی با چیزایی که ما توی بازی دیدیم تناقض داره. ما توی این تاپیک همیشه از ویکی و این چیزا دوری کردیم چون خدا رو شکر خودکفا هستیم و بچه ها اطلاعاتشون خیلی بالاست و ذره ای نیاز نمیبینیم به بیرون رجوع کنیم.

SAEED VS DARK

کاربر سایت
Jan 8, 2007
169
نام
Saeid
خب بعد از اینهمه کشمکش..اگه آزمایشگاه زیرو در ارکلی منفجر شده باشه از نظر داستانی عملا نمیتونه همون آزمایشگاه رزیدنت اویل 2 باشه..که دیدم گفته شد ممکنه بطور کامل منفجر نشده باشه.:-/
که در اینصورت فرضیه ترن در رزیدنت اویل 2 منطقیه..دقیقا همون ترنی که سوار میشیم که بیرکن بهش حمله میکنه از سقف چنگالشو میکنه تو ترن که ما باید بهش شلیک کنیم..درسته که بظاهر مسافت طولانی نیست ولی مسافته اونقدر کوتاه هم مسخرست..

ونهایتا تا زمانی که نویسنده خودش ابهاماتو رفع نکنه..نمیشه نتیجه گرفت این 2 آزمایشگاه یکی هستن یا نه..درسته اساتید؟؟
...................................................
یه نکته دیگه اینکه دوستان اصلا نه نیازی به خشونت هست نه مشکلیو حل میکنه...:)
هرکس میاد اینجا..وقت میذاره..عکس میگیره.. و نهایتا پست میکنه مطلبشو..حتما رزیدنت اویلو واقعا دوست داره....همین کافیه که باهاش برخورد خوبی بشه..حالا چه درست بگه چه غلط...;)

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
واقعا بازی کردین!؟ توی بازی با ترن می‌رسیم اون‌جا، چطور یادتون نیست!؟
حتما باید بازی کنم تا عکس بذارم ازش؟! یه بار دیگه بازی کن تا بفهمی واسه یه مسیر کوتاه، مترو خط مستقیم نمی‌ذارن.
بقیه جواب‌ها در پست قبله. گفتم اگه جز اینا که نمایانگر مسئلن مدرک واضح‌تری در دست بود این بحث ده سال ادامه پیدا نمی‌کرد.

معتبر نیست؟ برو همین چیزایی که می‌گیو اون‌جا بنویس ببین با چه سرعتی ویرایش می‌شه. کسی نمی‌تونه چرت بنویسه آزمایشگاه حومه شهره. عقل سلیم هم می‌گه باید حومه شهر باشه. خط مترویی که توی بازی باید سوار شی هم همینو می‌گه.
اون نقشه شهره و این چنین جایی رو توش مشخص نکرده. زبانتون رو هم تقویت کنید معنای Substation رو انگلیسی سرچ کنین.
الان دارم با کلمات بازی می‌کنم؟ چیز به این واضحیو متوجه نمی‌شی به صدتا زبون گفتم!

استناد به یه دیکشنری لانگمن کن واسه Substation کنار اداره پلیس و بازی رو دوباره برو تا جایی که یه مترو ببینی واسه چنتا مسیر کوتاه.
خیلی ممنون که ما رو بی سواد و کند ذهن فرض کردید دوست عزیز!:|
ما هم بازی رو به تعداد موهای سرتون تا آخرش رفتیم هم معنی substation رو بلدیم!
اول از همه بگم که نظرات اشخاص به هیچ وجه دلیل کارشناسی نمیشه...مگر اینکه حرف خود نویسنده و کارگردان باشه
بعد اینکه اون مترو خط مستقیمی که شما ازش حرف میزنی یه قطار مخفی زیر زمینی هست به قول خودتون یک طرفه به سمت آزمایشگاه نه یه ایستگاه عمومی مترو که از Substation!!!! :|بهش راه باشه! اگه بازی نکردین یه بار دیگه بازی کنید تا ببینید از کجا به اون قطار میرسید از زیرزمین اداره پلیس نه Substation!

خب بعد از اینهمه کشمکش..اگه آزمایشگاه زیرو در ارکلی منفجر شده باشه از نظر داستانی عملا نمیتونه همون آزمایشگاه رزیدنت اویل 2 باشه..که دیدم گفته شد ممکنه بطور کامل منفجر نشده باشه.:-/
که در اینصورت فرضیه ترن در رزیدنت اویل 2 منطقیه..دقیقا همون ترنی که سوار میشیم که بیرکن بهش حمله میکنه از سقف چنگالشو میکنه تو ترن که ما باید بهش شلیک کنیم..درسته که بظاهر مسافت طولانی نیست ولی مسافته اونقدر کوتاه هم مسخرست..

ونهایتا تا زمانی که نویسنده خودش ابهاماتو رفع نکنه..نمیشه نتیجه گرفت این 2 آزمایشگاه یکی هستن یا نه..درسته اساتید؟؟
...................................................
یه نکته دیگه اینکه دوستان اصلا نه نیازی به خشونت هست نه مشکلیو حل میکنه...:)
هرکس میاد اینجا..وقت میذاره..عکس میگیره.. و نهایتا پست میکنه مطلبشو..حتما رزیدنت اویلو واقعا دوست داره....همین کافیه که باهاش برخورد خوبی بشه..حالا چه درست بگه چه غلط...;)

آفرین!

این حرف شما به نظر من خیلی منطقیه!

فقط یه سوال
کی و کجا گفته شده که اون آزمایشگاه(رزیدنت اویل 0) نصفه از بین رفته؟؟

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,623
شما نمیخواد از لانگ من یا فست دیکشنری و .......... برای من بگی آقای مدیر
شما برای من 1 فایل 1 کات سین 1 ... بیار
اگه خودت نمیتونی برو از دوستای عزیزت در فروم هام خارجی زبان کمک بگیر که بیشتر از ما میدونن !!!

مدرک بیار جان دلم مدرک . بیخودی جو رو خراب تر از این نکن
من حرفم واقعا واضحه نمیدونم شما چرا انقدر راه گم میکنی !!!
اگر هم مدرک نداری خب ادامه نده , اعدامت نمیکنیم که

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
به نظرم تنها دلیل شباهت تغییر داستان در طول جریان ساخت بازی بوده
ولی از دید داستانی میشه گفت که محیط آزمایشگاه های آمبرلا ساختار یکسانی داشته حداقل در قسمت ورودی

آقا یکی احد رو گیر بیاره ازش سوال دارم :D

بچه میدونید کلیر قبل از وقایع دانشجوی چه رشته ای بود ؟؟؟؟
اصن جایی گفته شده ؟؟؟؟ مهمه برام :D

یادته چقد بحث کردم سر این موضوع باهات ؟؟؟
ولی قبول کن که از شماره های دیگه بهتر بود تو این نسل

چطوری افشین؟ خب تا وقتی مزه ی یه چیزی رو نچشی طعمشو متوجه نمیشی! میشی؟ :d نه با این که 6 اکشن تر بود ولی من از 6 بیشتر خوشم اومد در کمال تعجب همگان :d رولیشنز خیلی بازی پیش پا افتاده ای بود!

آخرین ویرایش:

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
چطوری افشین؟ خب تا وقتی مزه ی یه چیزی رو نچشی طعمشو متوجه نمیشی! میشی؟ :d نه با این که 6 اکشن تر بود ولی من از 6 بیشتر خوشم اومد در کمال تعجب همگان :d رولیشنز خیلی بازی پیش پا افتاده ای بود!
سلام حمید چطوری ؟
به زودی میام یاهو دوباره :D هستی دیگه ؟؟؟
از رو تریلر های یکم میشی :D
OMFG
حمید یک بیشتر توضیح بده آخه از چه نظر ؟؟؟

به نظرم رولیشنز از نظر روایت داستان به 6 میچربید گیم پلی هم بالانس تر بود ینی تو اصن جیل رو در نظر نمیگیری ؟؟؟ :D خودش به کل 6 میارزه :D
راستی
از جسیکا خوشمان آمده :D واقعا طراح این شخصیت خیلی آدم جالبی بوده :D
به نظرم می تونه شاگرد خوبی برای ایدا بشه
امیدوارم تو قسمت های بعدی جفتشونو بیارن که رو به روی هم قرار بگیرن خیلی جالب میشه :D

tumblr_m8twhnWy8S1rxsqafo1_1280.jpg

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
مدرک بیار جان دلم مدرک . بیخودی جو رو خراب تر از این نکن

سینای عزیز پست‌ها رو اصلا می‌خونی؟ چیز واضح‌تری وجود نداره اگه داشت این بحث ده سال ادامه پیدا نمی‌کرد! فک کن یه معماس که فقط باید با فرضیه به جواب‌ها نگاه کرد. این فرضیه‌ای هم که اشاره شد به این دلایلی که گفته شد خیلی قوی‌تره! منم دارم از فرضیه‌ای که از همه قوی تره با مدرک دفاع می‌کنم!

زدی به اون در دیگه شما! آقای مدیرو دوستای خارجیو که گفتی! می‌خوای دو سه تا چیز دیگه هم بدم دستت بندازی؟ بعد دیگه کاملا حرفت به کرسی می‌شینه؟
یه بار دیگه:
دارم از فرضیه‌ای که از همه قوی تره با مدرک دفاع می‌کنم!

بعد اینکه اون مترو خط مستقیمی که شما ازش حرف میزنی یه قطار مخفی زیر زمینی هست به قول خودتون یک طرفه به سمت آزمایشگاه نه یه ایستگاه عمومی مترو که از Substation!!!!
:|
بهش راه باشه! اگه بازی نکردین یه بار دیگه بازی کنید تا ببینید از کجا به اون قطار میرسید از زیرزمین اداره پلیس نه Substation!

من اصلا اسمی از Substation نیاوردم! و خط مترو رو هم دوست‌تون کشید! کاری به هیچ چیز ندارم فقط گفتم متوجه باشین کوه‌های آرکلی و آزمایشگاه هر دو در حومه شهر قرار گرفتن. باز بگو Substation! به Substation چکار داری!؟

پ.ن: وقتی خط مستقیم مترو برای یک مکان خاص استفاده می‌شه که فاصله‌ی خیلی زیاد داشته باشه و سرعت بالایی هم نیاز باشه.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,623
خب مدرک رو نشون بده . کدوم فایل یا کات سین رو میگی ؟؟؟ آپلود کن ببینیم
من دارم از چیزهایی حرف میزنم که وجود داره . تو داری از چیزی حرف میزنی که خودت هم ندیدیش
اگه چیز واضحی وجود نداره چرا حاشیه پراکنی میکنی . 100 تا چیز رو بهم میچسبونی که یه چیزی دربیاد , آخر هم خراب تر میشه !!
حالا شد فرضیه !!! فردا میشه فکت !! پس فردا میشه وحی ..............

با مدرک دفاع میکنی ؟؟؟؟ حرفات از بیخ بن اشتباهه , هیچ جایی گفته نشده !! بعد با مدرک از ناگفته ها دفاع میکنی !!!
زدی به اون در دیگه شما! آقای مدیرو دوستای خارجیو که گفتی! می‌خوای دو سه تا چیز دیگه هم بدم دستت بندازی؟ بعد دیگه کاملا حرفت به کرسی می‌شینه؟
حرف من به کرسی نشسته . از همون صفحه اول بحث . چون دارم حقیقت رو میگم . از چیزهایی که وجود داره حرف میزنم . شلوغش کردید , جو سازی کردید فکر کردید خبریه
اینارو هم خودت گفتی . بدو برو ویرایششون کن .

مدرک بیار عزیز جان مدرک بیار .
فایل بیار
کات سین بیار
کلید بیار
یه جمله یا دیالوگ بیار

اینا مدرکه .

SAEED VS DARK

کاربر سایت
Jan 8, 2007
169
نام
Saeid
فقط یه سوال
کی و کجا گفته شده که اون آزمایشگاه(رزیدنت اویل 0) نصفه از بین رفته؟؟

بالاخره پیدا شد..در چند صفحه قبل دوستمون sog_eros این مطلبو نقل قول کرده بود که یه چنین احتمالی هم هست که من دیدم..

توی پستی که نقل قول از یه انجمن انگلیسی زبان گذاشتم یه نفر توضیح داد که چطور ممکنه انفجار به اون قسمت نرسیده باشه.
دوباره می‌ذارم:

Well, let's put it this way:

As you know, the Birkin Lab is in both games. In RE2, the connection to the dam was shut off by that sealed door, PROBABLY because of the extreme wreckage from the explosion.

Now, the thing you have to take into consideration is that the Birkin lab was far away from the URC. That's a good point, because they took the cable-car from the church.

So is it possible that the Self-Destruct system ran through the dam and around the Birkin lab, straight to the Church? That's a good possibility since Birkin might not want to lose any of his work in a fiery explosion.

So there are two possibilities:

1. The Dam's self-destruct system went AROUND the Birkin lab and to the church and URC.

2. It didn't, and the Birkin lab was destroyed but cleaned up very

درسته که اینم فرضیست..ولی تا زمانی که نویسنده روشن نکنه که دقیقا چیکارکرده..!! این نظریه ها و بحث ها ادامه داره..اگه بخاطر عدم اطلاعات سوتی هم داده باشن که دیگه کاریشم نمی تونن بکنن.!
در این لحظه...صرفا ایجاد نوستالژی رزیدنت اویل 2 در ذهن من همونقدر قابله قبوله که یکی بودنه هردو آزمایشگاه..!!:|
شایدم چون دیروقته اینجوریم..شب همگی بخیر:d

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
سلام حمید چطوری ؟
به زودی میام یاهو دوباره :D هستی دیگه ؟؟؟
از رو تریلر های یکم میشی :D
OMFG
حمید یک بیشتر توضیح بده آخه از چه نظر ؟؟؟

به نظرم رولیشنز از نظر روایت داستان به 6 میچربید گیم پلی هم بالانس تر بود ینی تو اصن جیل رو در نظر نمیگیری ؟؟؟ :D خودش به کل 6 میارزه :D
راستی
از جسیکا خوشمان آمده :D واقعا طراح این شخصیت خیلی آدم جالبی بوده :D
به نظرم می تونه شاگرد خوبی برای ایدا بشه
امیدوارم تو قسمت های بعدی جفتشونو بیارن که رو به روی هم قرار بگیرن خیلی جالب میشه :D

tumblr_m8twhnWy8S1rxsqafo1_1280.jpg

چطوری بگم منظورم اینه که واسه ساختن این بازی زمان زیادی صرف نشده بازی سادس طراحی مرحله ها معماهاشم که کلا همون بار کردن درها با استفاده از به هم وصل کردم مدارها بود بقیش ففط پیدا کردن اآیتم ها بود داستانش خوب بود و کاستومایز کردن اسلخه هاش نمیدونم البته شاید به خاطر اینکه این بازی در اصل از روی نسخه ی 3DS پورت شده به نظر من اینطوری میاد به هر حال من با این که از اکشن رزیدنت اویل 6 بیزار بودم ولی اون بازی به من بیشتر حال داد تا این! شایدم یه دلیلش این بوده که دائما شخصیت داستان عوض میشد و با یه نفر ازاول تا آخر بازی نمیکردی آره من از همین موضوع خیلی بدم میاد حالا تو هر بازی! البته این تنتها دلیلش نیست میگم رو این بازی زیاد کار نشده و طبیعی هم هست چون ماله 3DS بوده مرحله ها خیلی کوتاه بودن از این شخصیت پارکر به شدت بدم میاد و در مورد جسیکا باهات موافقم فکر میکنم این شخصیت پتانسیل اینو داره که تو رزیدنت اویل های بعدی هم حضور داشته باشه! خیلی خوب میشه اگر تو 7 باشه که بعید میدونم. شاید اگر رو این بازی به اندازه رزیدنت اویل 6 کار میشد نتیجه ی بهتری میداد حالا هب هر حال!

راستش چند وقته یا هو مسنجرم باز نمیشه لعنتی! ولی تو فب هستم شبها 11 تا 1

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,623
اتفاقا تا زمانیکه نویسنده مشخص نکنه , مجبوریم داستان رو همینجوری که هست قبول کنیم
اگه تا اینجای داستان چیزی وجود داره که میتونید با مدرک ثابت کنید , برای همه نمایش بدید

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
افشین به نظرم جسیکا خیلی شخصیت پردازی مسخره و آبکی داشت. کاملا یه اسکی ناقص از ایدا به شمار میرفت و همون اول ضایع بود یه ریگی تو کفشش هست.
ولی اون یارو مو قرمزه هم بدک نبود ولی بازم نچسب بود. به نظرم پارکر میتونه گزینه خوبی باشه برای شماره های بعدی:d

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
چطوری بگم منظورم اینه که واسه ساختن این بازی زمان زیادی صرف نشده بازی سادس طراحی مرحله ها معماهاشم که کلا همون بار کردن درها با استفاده از به هم وصل کردم مدارها بود بقیش ففط پیدا کردن اآیتم ها بود داستانش خوب بود و کاستومایز کردن اسلخه هاش نمیدونم البته شاید به خاطر اینکه این بازی در اصل از روی نسخه ی 3DS پورت شده به نظر من اینطوری میاد به هر حال من با این که از اکشن رزیدنت اویل 6 بیزار بودم ولی اون بازی به من بیشتر حال داد تا این! شایدم یه دلیلش این بوده که دائما شخصیت داستان عوض میشد و با یه نفر ازاول تا آخر بازی نمیکردی آره من از همین موضوع خیلی بدم میاد حالا تو هر بازی! البته این تنتها دلیلش نیست میگم رو این بازی زیاد کار نشده و طبیعی هم هست چون ماله 3DS بوده مرحله ها خیلی کوتاه بودن از این شخصیت پارکر به شدت بدم میاد و در مورد جسیکا باهات موافقم فکر میکنم این شخصیت پتانسیل اینو داره که تو رزیدنت اویل های بعدی هم حضور داشته باشه! خیلی خوب میشه اگر تو 7 باشه که بعید میدونم. شاید اگر رو این بازی به اندازه رزیدنت اویل 6 کار میشد نتیجه ی بهتری میداد حالا هب هر حال!

راستش چند وقته یا هو مسنجرم باز نمیشه لعنتی! ولی تو فب هستم شبها 11 تا 1

آها
خب از این نظر منم بات موافقم صد در صد اگه زمان و امکاناتی که روی 6 گذاشتن رو این میذاشتن بهتر میشد باید به این بازی به دید یه بازی portable نگاه کنیم اونوقت میشه شاهکار

افشین به نظرم جسیکا خیلی شخصیت پردازی مسخره و آبکی داشت. کاملا یه اسکی ناقص از ایدا به شمار میرفت و همون اول ضایع بود یه ریگی تو کفشش هست.
ولی اون یارو مو قرمزه هم بدک نبود ولی بازم نچسب بود. به نظرم پارکر میتونه گزینه خوبی باشه برای شماره های بعدی:d
درسته که جسیکا شبیه ایداست و صد در صد ایدا خیلی بهتر و مرموز تره
اما مقایسه ایدا با جسیکا اشتباهه
چون جسیکا ریشه ای تو داستان نداره و صد البته شخصیت منفی هست بر عکس ایدا که شخصیت خاکستری و اونجوری که تو 6 دیدیم کمی هم مثبت
البته من همیشه از جسیکا استقبال می کنم و گفتم تو عکس بالایی :D
جسیکا جای کار داره و می تونه یه جون تازه به بخش داستانی کریس بده
ریمند هم که گفتی به نظره منم خوبه

کلا من فک می کنم بازی نیاز اساسی داره به شخصیت های جدید که موندگار باشن هلنا و شوا و جیک و... به کار بازی نمیان
گرچه بازم همون بحث همیشگی که من به شخصه آرزو می کنم کل سری ریبوت بشه
شخصیت ها دیگه حرفه ای و کماندو نباشن این وضعیت براشون نا آشنا باشه آلبرت رو برگردونن
و اصلا یه سناریو جدید رو از نو شروع کنن

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
به نظرم الان وقتشه یه نظر سنجی بندازیم کنج تاپیک. یه نظر سنجی که واقعا بشه در موردش بحث کرد. ایده ای چیزی دارین رو کنین دوستان.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر