بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

tezar6872

کاربر سایت
May 25, 2012
77
نام
پوریا
در اینکه رزیدنت اویل 6 عالی بود اما ترسناک نبود زیاد هیچ شکی نیست اون سازنده های رزیدنت اویل 6 از منو تو بهتر میدون Survival- Horror چی هست محمد 1000 بار گفتم باز هم میگم چرا شما ها نمیخواید بفهمید آخه کی میخواید بفهمید که سازنده ها در ترسناک یا اکشن کردن بازی هیچ دخالتی ندارن این استراتژیک سران کپکام هست که میگن بازی رو طوری بسازن که اکشن بیشتر توش باشه یا ترس بیشتر ای بابا ای بابا از تو دیگه بعید رو هوا حرف بزنی :| این بازی جدید هم 90% سایلنت هیل هست و 10% رزیدنت اویل! دقیقا مثل سایلنت هیل شما مهمات زیادی ندارید اتمسفر بازی خیلی شبیه به اونه داستان خیلی بعدی میدونم در زمان آینده یا حتی حال باشه! خود میکامی گند زد به رزیدنت اویل با اکشن کردن رزیدنت اویل 4 تقصیر رو گردن سازنده های دیگه ننداز! خشت اول وقتی کج گذاشته بشه نتیجش همینه که دارید میبینید میکامی خودش خراب کرد رزیدنت اویل رو اینکه جنازه ی دشمنا از بین میرن تبدیل به آب یا آتیش میگیرن یا وقتی میمرن از توشم کلید در میاد یا تبر و مهمات همین کلی بازیرو مسخره کرده اولین بار تو رزیدنت اویل 4 دیده شد! سیستم امتیازی اولین بار تو رزیدنت اویل 4 دیده شد یه چیزی مثل همون امبلم ها بود که باید تیر میزدی دشمنای باهوش مسلح اولین بار تو رزیدنت اویل 4 دیده شد پس ترو خدا انقدر نگید چرا رزیدنت اویل 6 اکشن شده!!! اگه اون گانادو ها تو رزیدنت اویل 4 تیرکمون آتیشی داشتن جاوو ها اسلحه دارند تو 6 چرا اون آدم گنده که دستش تیر بار بود ت ورزیدنت اویل 4 چطور اون عیبی نداشت اونجا اسمی از اکشن شدن بازی برده نشد ولی تا یه تریلر نشون دادن که جاوو تیراندازی میکرد زود همه پریدن به کپکام که فلان وبسان وبازی اکشن شده!!! نه مشکل از جای دیگه آب میخوره ولی مثل اینکه شما نمیخواید ببینیدش!

ضمنا یکی از مشکلات رزیدنت اویل رولیشنز این هست که مدام سناریو ها با شخصیت های جددی تغییر میکنه تا بازیبار میخواد به کرکتر عادت کنه سناریو تموم میشه و بازی با شخصیت های جدید شروع میشه این پرش و فلاشبک قابل بازی بی نسناریو ها افتضاح ترین کاری بود که کپکام میتونست انجام بده نظر شخصی منه! از نظر ترس بازی میشه گفت ترسناکه! ولی اصلا اون چیزی نیست که انتظارشو داشتم فعلا تا اینجا که نبوده! والا برای من که پست ترین نشده خیلی هم خوشم اومد از رزیدنت اویل 6! تنوعو ترس تو بازی خیلی برام اهمیت داشت سناریو لیان هم که خوب بود سناریو کرس هم چپتر 4 اگه اشتباه نکنم یا 3 نمیدونم همون مار عالی بود! من فقط از REORC خوشم نیومد همین! تا چند ماه دیگه اولین اطلاعات از رزیدنت اویل 7 میاد !
به شدت مخالفم زمانی که ایول 4 اومد بازی survival horror بود توش خبری از صحنه های اکشن خالص یا فینیشر و در حال دویدن تیر زدن نبود که ایول 6 بیشتر شبیه فیلم جان سخت بود تا یک بازی ترسناک بعد شما بر چه اساسی این بازیو با سایلنت هیل مقایسه میکنی؟؟ سایلنت هیل هر افتی که کرده باشه اصله خودشو حفظ کرده ولی متاسفانه ایول به کلی از اصل خود دور شده و فقط منبعی شده برای پول دراوردن کپکام. اگه به حرفه شما باشه ایول1 هم مشکل داره چون تیر به شدت کم بود تو سبک survival horror باید مهمات کم باشه تا به ادم حسه بی پناهی دست بده نه اینکه یه کانتینر مهمات بدن دسته کاراکتر اصلی بگن شما برو همینجوری بکش توقع هم داشته باشن گیمر بترسه همین داشتن مهمات ترسو از بین میبره

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
این بحثای قدیمی رو تموم کنید دیگه
صد ساله تاپیک نیومدم هنوزم که دارین در مورد کت لیان و عینک وسکر بحث می کنید
آقا بیاید یه نظرسنجی جدید که در مورد اهمیت کرکتر ها نباشه بذاریم و داستان رولیشنز رو بشکافیم

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
رزیدنت ایول 6 عالی بود ؟؟؟؟ :))
با درد روده تموم کردم بازیو دقیقا چیش عالی بود ؟؟؟؟

نظر منه هر کسی یه نظری داره ممکنه تو از اول درد روده داشتی افشین دلیل نمیشه رزیدنت اویل باعث درد رودت شده باشه :))

- - -ویرایش - - -

به شدت مخالفم زمانی که ایول 4 اومد بازی survival horror بود توش خبری از صحنه های اکشن خالص یا فینیشر و در حال دویدن تیر زدن نبود که ایول 6 بیشتر شبیه فیلم جان سخت بود تا یک بازی ترسناک بعد شما بر چه اساسی این بازیو با سایلنت هیل مقایسه میکنی؟؟ سایلنت هیل هر افتی که کرده باشه اصله خودشو حفظ کرده ولی متاسفانه ایول به کلی از اصل خود دور شده و فقط منبعی شده برای پول دراوردن کپکام. اگه به حرفه شما باشه ایول1 هم مشکل داره چون تیر به شدت کم بود تو سبک survival horror باید مهمات کم باشه تا به ادم حسه بی پناهی دست بده نه اینکه یه کانتینر مهمات بدن دسته کاراکتر اصلی بگن شما برو همینجوری بکش توقع هم داشته باشن گیمر بترسه همین داشتن مهمات ترسو از بین میبره

عزیزم من رزیدنت اویل رو با سایلنت هیل مقایسه نکردم قربونت برم من شیطان درون رو با اون مقاسیه کردم گفتم خیلی شبیه اون شده!
اکشن رو برای من دقیقا چی معنی میکنی تعداد زیادی جاوو ؟ یا حرکات رزمی در مبازات تن به تن! اینکه در حال دویدن میشه تیر زد یه مریت بود نیمدونم میدونی یا نه ما بعد از رزیدنت اویل 5 خیلی ها گفتم چرا نمیشه در حال دویدن تیرندازی کرد! چه ربطی به حرف من داره من کی حرفی از مهمات زدم اصلا؟:| من در مورد اکشن شدن رزیدنت اویل بعد از رزیدنت اویل 4 حرف زدم ضمنا رزیدنت اویل 4 اصلا یک بازی Survival -Horror نبود فقط رزیدنت اویل های کلاسیک اونجوری بودن 123 ریمیک زیرو اوتبریک کد ورونیکا!

خیلی خب قبول. گفتن اکشنش کنین؟ باشه قبول. ولی گفتن اینجور اکشن افتضاحی رو بسازین تو اکشنش هم گند بزنین؟ نه اینو دیگه نگفتن. این دیگه کار کارگردان شهیر بازیه نه کپکام. کپکام فقط گفته اکشنش کنین و ساساکی هم به بدترین نحو ممکن اکشن بازی رو ساخت.

مگه میکامی هر چی میسازه باید شبیه RE باشه؟ مشکل ماها اینه که هر سازنده ای رو به اسم اولین بازیش میشناسیم. نمونه-ش کوجیما و دیوید کاکس و در آینده هم کن لوین.

خب میکامی خراب کرد، ولی دیگه این کاری رو که اینا با 6 کردن رو نکرد. تعادل بین اکشن و المان های ترس برقرار بود هر چند آخر بازی به صورت جزئی اکشنش زیادتر میشد ولی جو بازی همچنان تا دهکده اول بازی حفظ شده بود. جنازه دشمنا دیگه چه ربطی داره؟ اون بر میگرده به سخت افزار و این جور مسائل که ممکنه صفحه رو شلوغ کنه و بازی سنگین بشه و ... . الان باید بگیم توی شماره اول وقتی وارد در میشدی و بر میگشتی دیگه جنازه ها نبودن، پس ریمیک هم آشغال؟ امبلم ها چیزهای اضافه بر بازی بودن که توی همه بازی ها هست.

خب تو از اون گانادوها چندتا توی RE4 دیدی؟ اونوقت توی RE6 چندتا دیدی؟ نه خیر برادر من اگر بازی اکشن بود در عوض لیون بسیار ضعیف بود و همین باعث اضطراب میشه. نه اینکه توی RE6 بر میداره D.D.T میزنه و ککت هم نمیگزه چون میدونی میتونی یه شهر پر از آدمخوار رو بزنی له کنی. ولی توی شماره های 1تا4 مواظبی که له نشی. مشکل اینه RE به انحطاط کشیده شده ولی چون فن بازی هستی، نمیخوای قبول کنی و از کپکام کنونی چشم بسته طرفداری میکنی.

اول اینکه نه من نه تو و نه هیچ کس دیگه نمیدونه که گفته اکشنش کنید در چه حدی این که 1 دوم من از سایلنت هیل متنفرم دلیل اینکه منتظر Project Zwei بودم این بود که فکر کردم مثل رزیدنت اویل هست 2 سو ماینکه
اون بر میگرده به سخت افزار و این جور مسائل که ممکنه صفحه رو شلوغ کنه
WHAT???????????????????
جنازه دشمن ها تو رزیدنت اویل ریمیک وقتی میمردند زیرشون خون جمع میشد بعدا که از دی میری و میای دیگه غیب میشن.که خیلی به طبیعی و ترسناک تر کردن بازی کمک میکرد ت اینکه ذوب بشن! بعد اینکه کلا چیزهای امتیازی مثل امبلم مرسناریس بازی هارو به گند میکشونه! اتفاقا بر عکس اینکه تو رزیدنت اویل 6 میتونی از خودت دفاع کنی خیلی به قشنگ تر کردن و طبیعی تر شدن بازی کمک کرده تو رزیدن تاویل 4 وقتی چند نفر میریختن سرت باید واسمیستادی و زخمی دنت رو میدیدی وقتی اسلحه نداشتی اما تو رزیدنت اویل 6 میتونی از خودت بدون استفاده از مهمات هم دفاع کنی من اینو به حساب آسون کرد نبازی نمیزارم و در آخر اینکه مونطور که گفتم اگر کل اعضای تاپیک که چه عرض کنم بازیسنتر و حتی ریش سفیداش بگن رزیدنت اویل 6 افتضاح بوده نظر من هیچ تغییری نمیکنه درسته منم از اکشن تو بازی خیلی بدم میاد اما در کل که که حساب میکنم میبینم رزیدنت اویل 6 خوب بوده مراحل خیلی متنوع بودن اصلا مثل ORC حوصلم سر نمیرفت به نظر من از 5 ه مبهتر بوده از نظر تنوع تو گیم پلی خلاصه اینکه بزار هر کی هر چی دلش میخواد بگه برام کوچکترین اهمیتی نداره با تمتم احترام :d بزار بگن من چشم بست هاز کپکام حمایت میکنن یا هر چیز دیگه اما من وقتی از یک بازی لذت بردم هیچ وقت نمیام به خاطر حفای اونایی دیگه یا نمرات کمش بگم نه پس چون خیلی ها میگن رزیدنت اویل 6 افتضاح بوده پس دیگه افتضاحه و تمام نه من همیهش رک حرفمو میزنم میخواد به ضررم باشه میخواد به نفعم من از رزیدنت اویل 6 خوشم اومد (قسمت ادونیای سناریو کرس رو ازش فاکتور بگیر که منو یاد COD و Battlefield انداخت) ولی خوبیهاش به بدیهاش چربید امیدوارم همین تیم رزیدنت اویل 7 رو بسازه ولی ترسناک و Survival -Horror !

حمید جون با تمام ارادتی که بنده به شما دارم اما کاملا با این قسمت از صحبتهای شما که اویل 6 عالی میدونید کاملا مخالفم بنده به شخصه 1 دقیقه رزیدنت اویل ریوولیشن به کل اویل 6 ترجیح میدم.

من چاکرتم نظر هر کسی محترمه و البته متفاوت پس دلیل نمیشه چون من از رزیدنت اویل 6 خوشم اومده بقیه هم بیاد! هر کسی به فاکتور هایی داره یه ملاک های سنجشی داره به نظر من رزیدنت اویل 6 اصلا بازی کاملا ترسناکی نبود ولی یک بازی عالی بود و من از بازی کردنش لذت بردم بدیهی هست که اگه ترسناک میبود خیلی بیشتر لذت مبردم.!

آخرین ویرایش:

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
ظر منه هر کسی یه نظری داره ممکنه تو از اول درد روده داشتی افشین دلیل نمیشه رزیدنت اویل باعث درد رودت شده باشه
:))

نه جون حمید نداشتم :D
اصن از وقتی رو سقف یه برج یه مگس کشتمو
کریس رو الکلی دیدم
لوگوی آبی شماره 6 برام رنگه قهوه ای گرفت :D

حالا تصور وسکر به عنوان یک پدر و تشکیل خونواده بماند :D

حالا تو بازی حال کردی اوکی ولی دلیل نمیشه تعصبی بگی بازی عالی بود
اگه این عالی بود خب پس ریمیک چی بود ؟؟؟؟؟

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
نه جون حمید نداشتم :D
اصن از وقتی رو سقف یه برج یه مگس کشتمو
کریس رو الکلی دیدم
لوگوی آبی شماره 6 برام رنگه قهوه ای گرفت :D

حالا تصور وسکر به عنوان یک پدر و تشکیل خونواده بماند :D

حالا تو بازی حال کردی اوکی ولی دلیل نمیشه تعصبی بگی بازی عالی بود
اگه این عالی بود خب پس ریمیک چی بود ؟؟؟؟؟

من تعصبی نمیگم افشین آخه وقتی از بازی لذت بردم چرا باید دروغ بگم؟؟؟؟؟ من رزیدنت اویل ریمیک رو با این مقایسه نمیکنم این و با 4 و 5 مقایسه میکنم! حالا عالی نه ولی خوب بود خداییش مرحله هواپیماش و یا تو آبش بد بود نه خداییش بد بود؟؟؟؟؟ بابا بی انصافا رزیدنت اویل 6 بعضی ااز مرحله هاش فوق العاده بود! مشکلات هم داشت از جمله راه رفتن های مسخره بعضی از دشمناش مثل بچه های کوچیک را همیرفتن اما من دارم در کل حرف میزنم تازه هنوز سناریو ایدا رو بازی نکردم. ضمنا یه چیزی بگم افشیم بازی شینجی میکامی نسبت به یک بازی برای نسل بعد خیلی ضعیفه از نظر گرافیکی!

حالم از سایلنت هیل بهم میخوره :-&

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
اتفاقا RE 6 رو فقط در صورتی‌ که به عنوان یه فن تعصبی بهش نگاه کنیم "خیلی‌ خوب" نیست. :dاز هر نظر نسبتا کامل هست بازی.

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
من تعصبی نمیگم افشین آخه وقتی از بازی لذت بردم چرا باید دروغ بگم؟؟؟؟؟ من رزیدنت اویل ریمیک رو با این مقایسه نمیکنم این و با 4 و 5 مقایسه میکنم! حالا عالی نه ولی خوب بود خداییش مرحله هواپیماش و یا تو آبش بد بود نه خداییش بد بود؟؟؟؟؟ بابا بی انصافا رزیدنت اویل 6 بعضی ااز مرحله هاش فوق العاده بود! مشکلات هم داشت از جمله راه رفتن های مسخره بعضی از دشمناش مثل بچه های کوچیک را همیرفتن اما من دارم در کل حرف میزنم تازه هنوز سناریو ایدا رو بازی نکردم. ضمنا یه چیزی بگم افشیم بازی شینجی میکامی نسبت به یک بازی برای نسل بعد خیلی ضعیفه از نظر گرافیکی!

حالم از سایلنت هیل بهم میخوره :-&
حمید داری قصاص قبل از جنایت می کنی میکامی رو
هنوز از گیم پلی چیزی پخش نشده در ضمن بازی در اصل همین نسله
با اون استدیوی کوچیک بازم گرافیک چهار تا عکسی که اومده بیرون از 6 بهتره که !
در ضمن به نظرم شبیه سایلنت هیل نیست
سایلنت هیل دنیای گنگی داره ولی این به اون صورت پیچیده نیست حالا باید صب کرد تا e3 خیلی چیزا هس که هنوز ندیدیم ولی به شخصه می خوام یکبار دیگه survival horror تجربه کنم و در اصل گیم پلی رو ترجیح میدم به بقیه چیزا

شماره 6 هم جاهایی داشت که بازی خوب بود ولی جاهای بدش باس فایت هاش نداشتن داستان درس درمون و روایت بد
کلا بازی بالانس نبود و به قول بچه ها یه پولیش نهایی می خواست
شماره 4 یه چیز جدید بود حالا اشتباه و درست ولی اینی نبود که تو 6 دیدیم
شماره 5 هم بازی استانداردی بود حداقل گیم پلی رو اعصابت نبود
ولی خداییش رولیشنز تا نیمه اول بازی کاملا احساس رزیدنت ایول کلاسیک رو داره و به شخصه با داستانش خیلی حال کردم یه شروع جدید و با ادامه جالب
برای من رزیدنت ایول 6 همون رولیشنز بود با هنرنمایی جیل
نمی دونم رولیشنز رو بازی کردی بالاخره یا نه ولی مطمئنا می دونی حرفم چی

اگه رزیدنت ایول 7 داره ساخته میشه
من نمی خوام دیگه لیان و کریس و وسکر ببینم
یه رزیدنت ایول جدید
که شخصیت هاش
جیل و بری و بیلی و ربکا و کارلوس کلیر باشن
راستش من دیگه از رزیدنت ایول انتظار ترس ندارم اما دلم می خواد بازی باشه که از همه نظر عالی باشه بازی که بتونه به عنوان بهترین بازی سال انتخاب بشه

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
حمید داری قصاص قبل از جنایت می کنی میکامی رو
هنوز از گیم پلی چیزی پخش نشده در ضمن بازی در اصل همین نسله
با اون استدیوی کوچیک بازم گرافیک چهار تا عکسی که اومده بیرون از 6 بهتره که !
در ضمن به نظرم شبیه سایلنت هیل نیست
سایلنت هیل دنیای گنگی داره ولی این به اون صورت پیچیده نیست حالا باید صب کرد تا e3 خیلی چیزا هس که هنوز ندیدیم ولی به شخصه می خوام یکبار دیگه survival horror تجربه کنم و در اصل گیم پلی رو ترجیح میدم به بقیه چیزا

شماره 6 هم جاهایی داشت که بازی خوب بود ولی جاهای بدش باس فایت هاش نداشتن داستان درس درمون و روایت بد
کلا بازی بالانس نبود و به قول بچه ها یه پولیش نهایی می خواست
شماره 4 یه چیز جدید بود حالا اشتباه و درست ولی اینی نبود که تو 6 دیدیم
شماره 5 هم بازی استانداردی بود حداقل گیم پلی رو اعصابت نبود
ولی خداییش رولیشنز تا نیمه اول بازی کاملا احساس رزیدنت ایول کلاسیک رو داره و به شخصه با داستانش خیلی حال کردم یه شروع جدید و با ادامه جالب
برای من رزیدنت ایول 6 همون رولیشنز بود با هنرنمایی جیل
نمی دونم رولیشنز رو بازی کردی بالاخره یا نه ولی مطمئنا می دونی حرفم چی

اگه رزیدنت ایول 7 داره ساخته میشه
من نمی خوام دیگه لیان و کریس و وسکر ببینم
یه رزیدنت ایول جدید
که شخصیت هاش
جیل و بری و بیلی و ربکا و کارلوس کلیر باشن
راستش من دیگه از رزیدنت ایول انتظار ترس ندارم اما دلم می خواد بازی باشه که از همه نظر عالی باشه بازی که بتونه به عنوان بهترین بازی سال انتخاب بشه

بازی سال 2014 میاد چطوری میگی همین نسله افشین مطمعن باش تا اون موقع 100% یک تریلر از رزیدنت اویل 7 هم میاد همه چیز گرافیک نیست اما بازی باید بتونه در نظر گرافیکی هم سری تو سرا داشته باشه اون موقع یا نه فقط ترسناک باشه کافیه؟؟؟؟ من نمیگم بازی شینجی میکامی بده که! اتفاقا خیلی هم خوبه اما عکس هایی که من دیدم اتمسفرش به شدت شبیه سایلنت هیل بود من نمیگم که مثل رزیدنت ایول 6 پر از انواع مهمات و اسلحه ها باشه نه اما حداقل مثل ریمیک که باشه اسلح هها و مهماتش ت اونجایی که من میدونم بازی بیشتر بر مبنای مخفی کاری و استفاده از تله ها استواره اگه اینجوری باشه زیاد خوب نیست به نظر من البته درسته که ما دوست داریم بازی سخت بایشه و کمبود مهمات اشت هباشیم اما یاور دیگه نه اینکه اینجوری ... حالا گیم پلی بازی که تو E3 نشون داده بشه قضاون نهایی منو مشخص میکنه خدا کنه منظور از کمبود مهمات این نباشه که تا آخر بازی یک کلت با 7 تا گلوله داشته باشیم اگه نه خودتم میبینی که حتی امضام The Evil Within هست! در ضمن مگه تو رزیدنت اویل 6 وسکر هم بود؟؟؟ منم دوست دارم جیل و کلر رو ببینم ولی کرس هم باشه :d

tezar6872

کاربر سایت
May 25, 2012
77
نام
پوریا
عزیزم من رزیدنت اویل رو با سایلنت هیل مقایسه نکردم قربونت برم من شیطان درون رو با اون مقاسیه کردم گفتم خیلی شبیه اون شده!
اکشن رو برای من دقیقا چی معنی میکنی تعداد زیادی جاوو ؟ یا حرکات رزمی در مبازات تن به تن! اینکه در حال دویدن میشه تیر زد یه مریت بود نیمدونم میدونی یا نه ما بعد از رزیدنت اویل 5 خیلی ها گفتم چرا نمیشه در حال دویدن تیرندازی کرد! چه ربطی به حرف من داره من کی حرفی از مهمات زدم اصلا؟ من در مورد اکشن شدن رزیدنت اویل بعد از رزیدنت اویل 4 حرف زدم ضمنا رزیدنت اویل 4 اصلا یک بازی Survival -Horror نبود فقط رزیدنت اویل های کلاسیک اونجوری بودن 123 ریمیک زیرو اوتبریک کد ورونیکا!
دوسته عزیز من دارم در مورد ایول 4و5و6 حرف میزنم بحث ایول های قبلی نیست بله شما درست میگی ایول 5 خیلیا اعتراض کردن که چرا نمیشه موقع تیر زدن راه رفت برای اینکه دشمنای مسخره وقتی اونجوری جولوت شلنگ تخته میندازن خوب معلومه وقتی نمیتونی راه بری مشکل پیش میاد اقا اصلا اینا به کنار اول سناریو کریس ما داریم با یه لشگر حرکت میکنیم دیگه حتی اون حسه تنها بودنم نداریم به غیر از حرکات جفنگ لئون و دوکلته بازی کردن. تو ایول4 هرچی بود ادم حسه تنهایی میکرد و فکر میکرد تو اون دهکده به کلی گیر کرده اون مراحلی هم که دختره باهامون بود همش باید حواسمون بهش بود نبرنش که این خودش یه نوع حسه اضطراب بود من خودم فن خیلی تعصبی ایولم که حتی سره بازی راکون سیتی هم با خیلیا درگیر شدم ولی دیگه ایول6 شورشو دراورده

بازی سال 2014 میاد چطوری میگی همین نسله افشین مطمعن باش تا اون موقع 100% یک تریلر از رزیدنت اویل 7 هم میاد همه چیز گرافیک نیست اما بازی باید بتونه در نظر گرافیکی هم سری تو سرا داشته باشه اون موقع یا نه فقط ترسناک باشه کافیه؟؟؟؟ من نمیگم بازی شینجی میکامی بده که! اتفاقا خیلی هم خوبه اما عکس هایی که من دیدم اتمسفرش به شدت شبیه سایلنت هیل بود من نمیگم که مثل رزیدنت ایول 6 پر از انواع مهمات و اسلحه ها باشه نه اما حداقل مثل ریمیک که باشه اسلح هها و مهماتش ت اونجایی که من میدونم بازی بیشتر بر مبنای مخفی کاری و استفاده از تله ها استواره اگه اینجوری باشه زیاد خوب نیست به نظر من البته درسته که ما دوست داریم بازی سخت بایشه و کمبود مهمات اشت هباشیم اما یاور دیگه نه اینکه اینجوری ... حالا گیم پلی بازی که تو E3 نشون داده بشه قضاون نهایی منو مشخص میکنه خدا کنه منظور از کمبود مهمات این نباشه که تا آخر بازی یک کلت با 7 تا گلوله داشته باشیم اگه نه خودتم میبینی که حتی امضام The Evil Within هست! در ضمن مگه تو رزیدنت اویل 6 وسکر هم بود؟؟؟ منم دوست دارم جیل و کلر رو ببینم ولی کرس هم باشه

فکر نکنم کمبود مهمات اینقدر باشه بیشتر حرف شینجی میکامی این بود که گیمر تو این بازی باید بیشتر متکی به مغزش باشه تا به تفنگی که داره مثله سایرن اتمسفرشم به نظر من تلفیقی از سایلنت هیل و ایول4 البته نمیتونیم اینو اسکی کردن بدونیم میتونیم بگیم الهام گرفتن هرچی باشه سایلنت هیل برای مقابله با میکامی به صحنه اومد نمیتونیم بگیم میکامی داره از سایلنت هیل اسکی میره به نظره من کمبود مهمات خوبه واسه اینکه دیگه گیمر تو ذهنش این اسودگی ایجاد نمیشه که تیر داره هر موجودیم که اومد میتونه بکشه همش اضطراب داره

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
دوسته عزیز من دارم در مورد ایول 4و5و6 حرف میزنم بحث ایول های قبلی نیست بله شما درست میگی ایول 5 خیلیا اعتراض کردن که چرا نمیشه موقع تیر زدن راه رفت برای اینکه دشمنای مسخره وقتی اونجوری جولوت شلنگ تخته میندازن خوب معلومه وقتی نمیتونی راه بری مشکل پیش میاد اقا اصلا اینا به کنار اول سناریو کریس ما داریم با یه لشگر حرکت میکنیم دیگه حتی اون حسه تنها بودنم نداریم به غیر از حرکات جفنگ لئون و دوکلته بازی کردن. تو ایول4 هرچی بود ادم حسه تنهایی میکرد و فکر میکرد تو اون دهکده به کلی گیر کرده اون مراحلی هم که دختره باهامون بود همش باید حواسمون بهش بود نبرنش که این خودش یه نوع حسه اضطراب بود من خودم فن خیلی تعصبی ایولم که حتی سره بازی راکون سیتی هم با خیلیا درگیر شدم ولی دیگه ایول6 شورشو دراورده

فکر نکنم کمبود مهمات اینقدر باشه بیشتر حرف شینجی میکامی این بود که گیمر تو این بازی باید بیشتر متکی به مغزش باشه تا به تفنگی که داره مثله سایرن اتمسفرشم به نظر من تلفیقی از سایلنت هیل و ایول4 البته نمیتونیم اینو اسکی کردن بدونیم میتونیم بگیم الهام گرفتن هرچی باشه سایلنت هیل برای مقابله با میکامی به صحنه اومد نمیتونیم بگیم میکامی داره از سایلنت هیل اسکی میره به نظره من کمبود مهمات خوبه واسه اینکه دیگه گیمر تو ذهنش این اسودگی ایجاد نمیشه که تیر داره هر موجودیم که اومد میتونه بکشه همش اضطراب داره

شما گفتی رزیدنت اویل 4 Survival -Horror بود من گفتم نه رزیدنت اویل های کلاسیک اونجوری بودن اصلا از RE4 به بعد ما رنگ Survival- Horror رو ندیدم تا TEW که اومد اما حرف من اینه که بعضی ها بهونه های بیخودری میگیرن مشکلی که توی رزیدنت اویل 6 هست تو 4 هم بود اکشن شدن! راه رفتن موقع تیراندازی و شیرجه رفتن و فرار کردن از دشت دشمن برای رزیدنت اویل 6 واجب کفایی بود چون بازی اکشن شده دیگه خبر از اون زامبی های کور نیست که حتی اگه پشت سرشونم راه بری نمیفهمند من خودم با چاقو میکشتمشون فقط میرفتم پشتشون و دورشون میزدم بعد هر بار یه چاقو حواله میکردمشون :)) اما تو 6 نمیتونی اینکار رو کنی ؟ این به نظرت ضعفه؟ البته که نه! بعد اینکه بازی شیطان دورن نه تنها از سایلنت هیل رزیدنت اویل و بازی های ترسناک تاثیر گرفته بلکه از بعضی از فیلم ها هم ت وساخت بازی الهام گرفتن اینو خود شینجی میکامی گفته بود! من هیچ وفت نمیگم این که پشت سنگر قایم بشم و یا با تانک حرکت کنم یا میدون جنگ باشه خوشم میاد تو رزیدنت اویل نه حرف من اینه بازی نو آوری هایی داشت که باعث قشنگتری شدن رزیدنت اویل شد در کنارش یه سری نقطه ضعف هایی هم داشت منکر این قضیه نمیشم! اینکه یک جاوو ماشین سواری کنه یا خلبانی کنه یا متور سواری واقعا مسخرس اما ما چرا فقط نیمه خالی لیوان رو همیشه میبینیم یعنی رزیدنت اویل 6 از سر تا پا ایراد داشت چرا اون همه مرحله های جذاب تو هم سناریو کرس هم لیان ور نمیبینید صحبتم فقط با شخص شما نیست چرا همیشه عادت کردید رزیدنت اویل باید با چند تا زامبی تو یه امارت باشه از اول تا آخر یا توی یک شهر با ساختمون های آتیش گرفته! شاید شما بگین اینطوری رزیدنت اویل رو دوست دارید اما در عمل متوجه میشید که بازی کسل کننده میشه و اون حس تازگی و جذابیت رو نداره! من مطمعنم رزیدنت اویل 7 هم کاملا Survial -horror نخواهد بود حداقل اگر ت وبازی فقط هم زامبی داشته باشه باز هم اون زامبی های کلاسیک نیستند! شاید بازی ترسناک تر بشه شاید طراحی زامبی ها فرق کنه یا اصلا مثل رولیشنز یه موجودات جدید باشه بزودی اولین اطلاعات بازی میاد خودتون متوجه میشید کپکام داره چی برامون میپزه ;) در مورد مهمات تو بازیشیطان درون خود میکمی گفته مهمات تو بازی هست ولی این به اون معنی نیست که برای از پای در اوردن دشمنان بشه به همون اتکا کرد در حالی که تو رزیدنت اویل ریمیک هم مهمات کم بود ولی همه دشمنا رو با همون مهمات کم میشد کشت! حتی میشد تو مهمات صرف جوی یکرد با فرار کردن از دست زامبی ها! اما تو بازی The Evil Within مهمات از اینم میخواد کمتر باشه! به نظر من ایده جالبی نیست واسه اضافه کردن ترس و تنش اگه اینحوری باشه Amnesia توش اصلا مهمات نیست پس آخر Survival -Horror دیگه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

tezar6872

کاربر سایت
May 25, 2012
77
نام
پوریا
شما گفتی رزیدنت اویل 4 Survival -Horror بود من گفتم نه رزیدنت اویل های کلاسیک اونجوری بودن اصلا از RE4 به بعد ما رنگ Survival- Horror رو ندیدم تا TEW که اومد اما حرف من اینه که بعضی ها بهونه های بیخودری میگیرن مشکلی که توی رزیدنت اویل 6 هست تو 4 هم بود اکشن شدن! راه رفتن موقع تیراندازی و شیرجه رفتن و فرار کردن از دشت دشمن برای رزیدنت اویل 6 واجب کفایی بود چون بازی اکشن شده دیگه خبر از اون زامبی های کور نیست که حتی اگه پشت سرشونم راه بری نمیفهمند من خودم با چاقو میکشتمشون فقط میرفتم پشتشون و دورشون میزدم بعد هر بار یه چاقو حواله میکردمشون :)) اما تو 6 نمیتونی اینکار رو کنی ؟ این به نظرت ضعفه؟ البته که نه! بعد اینکه بازی شیطان دورن نه تنها از سایلنت هیل رزیدنت اویل و بازی های ترسناک تاثیر گرفته بلکه از بعضی از فیلم ها هم ت وساخت بازی الهام گرفتن اینو خود شینجی میکامی گفته بود! من هیچ وفت نمیگم این که پشت سنگر قایم بشم و یا با تانک حرکت کنم یا میدون جنگ باشه خوشم میاد تو رزیدنت اویل نه حرف من اینه بازی نو آوری هایی داشت که باعث قشنگتری شدن رزیدنت اویل شد در کنارش یه سری نقطه ضعف هایی هم داشت منکر این قضیه نمیشم! اینکه یک جاوو ماشین سواری کنه یا خلبانی کنه یا متور سواری واقعا مسخرس اما ما چرا فقط نیمه خالی لیوان رو همیشه میبینیم یعنی رزیدنت اویل 6 از سر تا پا ایراد داشت چرا اون همه مرحله های جذاب تو هم سناریو کرس هم لیان ور نمیبینید صحبتم فقط با شخص شما نیست چرا همیشه عادت کردید رزیدنت اویل باید با چند تا زامبی تو یه امارت باشه از اول تا آخر یا توی یک شهر با ساختمون های آتیش گرفته! شاید شما بگین اینطوری رزیدنت اویل رو دوست دارید اما در عمل متوجه میشید که بازی کسل کننده میشه و اون حس تازگی و جذابیت رو نداره! من مطمعنم رزیدنت اویل 7 هم کاملا Survial -horror نخواهد بود حداقل اگر ت وبازی فقط هم زامبی داشته باشه باز هم اون زامبی های کلاسیک نیستند! شاید بازی ترسناک تر بشه شاید طراحی زامبی ها فرق کنه یا اصلا مثل رولیشنز یه موجودات جدید باشه بزودی اولین اطلاعات بازی میاد خودتون متوجه میشید کپکام داره چی برامون میپزه ;) در مورد مهمات تو بازیشیطان درون خود میکمی گفته مهمات تو بازی هست ولی این به اون معنی نیست که برای از پای در اوردن دشمنان بشه به همون اتکا کرد در حالی که تو رزیدنت اویل ریمیک هم مهمات کم بود ولی همه دشمنا رو با همون مهمات کم میشد کشت! حتی میشد تو مهمات صرف جوی یکرد با فرار کردن از دست زامبی ها! اما تو بازی The Evil Within مهمات از اینم میخواد کمتر باشه! به نظر من ایده جالبی نیست واسه اضافه کردن ترس و تنش اگه اینحوری باشه Amnesia توش اصلا مهمات نیست پس آخر Survival -Horror دیگه؟؟؟؟
حمید جان من نمیگم ایول6 سرتاپا غلت بود و نمیگم ایول4 survival horror بود ببلکه میگم نسبت به ایول 5و6 بهتر بود ایول6 خدایی سناریوی لئونش قشنگ بود و سناریوی کریسشم خوب بود فقط یه ذره کریس ننر بازی درمیاورد ولی درکل غیر از مواردی اندک پسرفت داشت :( در مورد همین موضوع مهمات تو یکی از فروم های رسمی پرسش پاسخ اعتراض کردیم گفتن نبود مهمات به این معنا نیست که نمیتونین از گان استفاده کنین اتفاقا همین مثال ریمیک رو زد که میتونین صرفه جویی کنین و ..... یه چیز مهمه دیگه ای هم گفت این بود که بعضی مواقع با تیر زدن ممکنه بدتر خودمونو به دردسر بندازیم گفت موجودات بازی به صدا عکس العمل نشون میدن و ممکنه شما یه شاتگان و مگنوم پر داشته باشین ولی با تیر زدن باعث شید تموم موجودات بریزن سرتون و بیچاره شین واسه همین نباید زیاد به تفنگمون متکی باشیم بلکه بیشتر باید به مغزمون توجه کنیم تا تفنگمون به نظرم اینجوری خوبه هرکسی با هر سلیقه ای که داره میتونه از گیم پلی لذت ببره

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
سال 2010 نمی‌دونم به تاریخ خودمون چه سالی میشد این تاپیک یکی از بهترین‌ها بود همراه با تاپیک بقلی SH اونجا باز وضعش از اینجای فعلی بهتره. اون موقع بحث داغ بود برای کسی امتحان اینا مهم نبود یک سری از دوستا رفتند مثل leon fox یک سری هستند ولی تو مباحث شرکت نمی‌کنند. الان مدتی می‌خوام یک پست بدم ولی دارم روش فکر می‌کنم چی کامنتی بذارم خوب الان این بحث فعلی شما واقعا بی‌فایدست بی‌احترامی نباشه ولی تاپیک از موضع اصلی خودش خارج شده و این سری داره با بازی‌های دیگه همش مقایسه میشه. الان RER آمده بهتر نیست درمورد داستان بازی و شخصیت پردازیش بحث بشه تا چیز‌های دیگه نمی‌دونم چند نقر RER رو تموم کردند ولی به نظرم داستان بسیار خوب بود و نکات پنهان وریز زیادی نسبت به شماره‌های 5 و 6 داشت.
فقط به عنوان یک عضو قبلی این تاپیک خواستم نظرمو در مورد وضع فعلی این تاپیک بدونید.

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
سال 2010 نمی‌دونم به تاریخ خودمون چه سالی میشد این تاپیک یکی از بهترین‌ها بود همراه با تاپیک بقلی SH اونجا باز وضعش از اینجای فعلی بهتره. اون موقع بحث داغ بود برای کسی امتحان اینا مهم نبود یک سری از دوستا رفتند مثل leon fox یک سری هستند ولی تو مباحث شرکت نمی‌کنند. الان مدتی می‌خوام یک پست بدم ولی دارم روش فکر می‌کنم چی کامنتی بذارم خوب الان این بحث فعلی شما واقعا بی‌فایدست بی‌احترامی نباشه ولی تاپیک از موضع اصلی خودش خارج شده و این سری داره با بازی‌های دیگه همش مقایسه میشه. الان RER آمده بهتر نیست درمورد داستان بازی و شخصیت پردازیش بحث بشه تا چیز‌های دیگه نمی‌دونم چند نقر RER رو تموم کردند ولی به نظرم داستان بسیار خوب بود و نکات پنهان وریز زیادی نسبت به شماره‌های 5 و 6 داشت.
فقط به عنوان یک عضو قبلی این تاپیک خواستم نظرمو در مورد وضع فعلی این تاپیک بدونید.
برای بحث های داستانی یه سری از بچه ها باشن که نیستن
صفحه قبل گفتم اما کسی حرکتی نمی کنه همه تنبل شدن
یسری از بچه ها هم می گن بیا تاپیک گرم شده ولی خودشون نیستن
مام از کار و زندگی می زنیم میایم به هوای اونا ولی ...

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
اتفاقا RE 6 رو فقط در صورتی‌ که به عنوان یه فن تعصبی بهش نگاه کنیم "خیلی‌ خوب" نیست. :dاز هر نظر نسبتا کامل هست بازی.

آپگریدهای بازی کامله یا داستان یا شخصیت پردازی؟ ﴿شخصیت پردازی فقط واسه کرس انجام شده بود.﴾
بدترین سیستم آپگرید کل دنیا توی این بازی بود. اینو تقریبا باید تو رده‌ی Outbreak ها گذاشت، تنها قسمت کامل بخش آنلاینش هست. کل بازیو بر پایه‌ی آنلاین بودن ساختن.
حتی یه اوتفیت توی کمپین وجود نداره! این ینی از سر باز کردن.

تنها چیزی که من از این بازی لذت بردم نیم ساعت اول سناریوی لئون بود!
گرافیک از نسخه قبل خودش هم پایین‌تر بود. الان بازی های مثل توم ریدر هست که لاخ لاخ موها با باد حرکت می‌کنه!

اما رولیشین با گرافیک پایینش تونست آخرین برگ برنده این فرنچایز باشه. این بازی بی‌نظیره.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید

اینجا کلاس درس نیست که از موضوع خودش منحرف بشه تاپیک بحث و تبادل نظر هست حرف زدن در مورد هر چیزی که به رزیدنت اویل ربط داشته باشه آزاده! داستانش اصلا هیچ ربطی به سری های دیگه نداره و در آینده هم نخواهد داشت پس بحث کردن در موردش هم به هیچ دردی نمیخوره! بازم هر کی دوست داره بیاد بحث کنه ما که جلو کسی رو نگرفتیم :)

گرافیک از نسخه قبل خودش هم پایین‌تر بود.

جدا؟؟؟ رو چی بازی کردی که به این نتیجه رسیدی؟؟؟ یعنی گرافیک رولیشنز از این بالاتر بود از اون حرفا بود ها :)) اون توم ریدر که میبینی به قول شما لاخ لاخ مو ها با باد حرکت میکنه از سیستم TressFX استفاده میکنه که فقط هم و همون بازی استفاده شده فعلا!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر