بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
حضور دوباره جیل بعد از re3 لازم نبود؟داستان اویل5 از سال 2006 شروع میشه تا 2009 .اون موقع که جیل و کریس تو اسپنسر بطور ناگهانی با وسکر روبرو میشن اگه جیل نبود همون جا وسکر کار کریس رو تموم کرده بود.بعد همین گم شدن جیل و ماجرای مرگ احتمالیش خودش داستان اویل 5 رو به کل ترسیم کرد.چون اگه جیل با از خود گذشتگی وسکرو پرت نمیکرد داستان یه جور دیگه ادمه میافت.در ضمن بدون جیل ساخت اوروبورس ممکن نبود.جیل تو این سه سال با وسکر همکاری میکرد ولی تو نقش منفی.البته سعی ندارم وارد جزئیات داستان بشم.همون جیل هم بعدا دوباره با کریس روبرو میشه ولی اینبار در مقابل کریس!باز همین جیل بود که در مورد نقطه ضعف وسکر برای کریس اطلاعاتی داد.بدون اون اطلاعات کشتن وسکر ممکن نبود.درسته جیل تو نقش گیم پلی نبود ولی تاثیر داستانیش خیلی بهتر از شوا بود.شوا فقط تو گیم پلی داستان تاثیر گذار بودوگرنه کلا اضافی بود.ولی جیل چی؟ایا بدون جیل پیکره داستان اویل 5 اینطور پیش میرفت؟ایا جیل تو قشنگی داستان تاثیر بسزایی نداشت؟در ضمن اگرچه وجود شوا برای داستان اویل5 ضعف به حساب میاد بازم داستان اویل5 پیچیده ترین و قشنگترین بود که این پیچیدگی و قشنگی بدون حضور جیل ممکن نبود.
در ضمن من منکر اهمیت ایدا نیستم قبول دارم ایدا یه شخصیت داستان ساز محسوب میشه ولی بازم وقتی کل داستان و تاریخچه رو در نظر میگیریم نقش جیل و تاپیرش بیشتر از ایداس
اولا اینکه اشاره کردم جیل دنباله رو کریس هست. هر جا کریس میره، جیل دنبالش میره.
گم شدن جیل و مرگ احتمالیش، باعث ترسیم شدن داستان RE5 شد...:-? آها یعنی کریس خود مختار بلند شد به خودش ماموریت داد بره توی آفریقا و توی دهکده کیجوجو وسط کور و دهات دنبال جیل بگرده. LOL واقعا;))
اولا اینکه داستان RE5 برمیرده به RE4 و درنهایت به حضور ایدا و وسکر.
توی شماره چهارم لیون انگل رو پیدا میکنه و آخر بازی ایدا از دستش میگیره و میده به سازمان. سازمان هم میده به ایروینگ و ایروینگ هم توی بازار سیاه پخش میکنه و باعث میشه سازمان B.S.A.A متوجه فعالیت های بایوتروریسم توی اون منطقه بشه و کریس رو با همتای آفریقاییش یعنی شوا آلومار بفرستن برای تحقیق و دستگیری ایروینگ.
ما کاری نداریم جیل چکار کرده. ما اصلا کاری به بدیهیات نداریم و نخواهیم داشت. ما داستان رو اونجور که هست میپذیریم نه اونجور که دوست داریم باشه.
بدون جیل ساخت اوروبوروس ممکن نبود؟ یعنی وسکر این همه نقشه چید و سعی و تلاش کرد تا اوروبوروس رو بسازه اونوقت کارش به دلیل نبود جیل ناتموم میموند؟ اونوقت نقش اکسلا و حمایت های مالی و پشتیبانی اون پشم؟ پیچیدگی و اوج داستان RE رو با جیل توجیح نکن. جیل اونجا نقش یه عروسک خیمه شب بازی داشت که فقط دستورات وسکر رو اجرا میکرد و هیچ اراده ای از خودش نداشت. RE5 فقط و فقط به خاطر وجود آلبرت وسکر فوق العاده شده بود.
جیل هیچ کاره-س این وسط. اینی که داره داستان میسازه و باعث وجود اتفاقات میشه در وحله اول وسکر بود و در مرحله دوم ایدا هست. الان تمام بار داستانی بازی روی دوش ایدا هست. اگر ایدا و امثال اون نباشن اصلا اتفاقی نمیوفته که جیل بخواد واردش بشه;))

بعد از اون، میگی کل تاریخچه و داستان RE رو در نظر بگیریم! جوری حرف میزنی انگار ایدا یه شخصیت جدیده که توی RE6 تازه معرفی شده. نه برادر، ایدا از همون شماره دوم حضور داشته و حضورش هم بیشتر از جیل بوده و داستانش هم پررنگ تر و مرموز تر بوده.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,635
Ada Wong مهمترین هست ولاغیر :-*
مهم این نیست که کی رو تو بازی کنترل میکنیم
یا کی دیالوگ بیشتری داره
یا ...
مهم تاثیرگذاری اون کاراکتر در کل مجموعه هست .
کاراکتر زن زیاد هست تو RE ولی خب Ada Wong نقش پررنگ و موثری رو داره
باقی حرفهام هم شبیه Safety & Peace بزرگ هست که به خوبی داره میگه و من سکوت میکنیم

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
متاسفانه شما نظرات منو دقیق نمیخونی یا اینکه من نمیتونم خوب نظرمو بگم.یعنی شما ایدا رو در کل مهمتر از جیل میدونی؟
در ضمن شما یه جا گفتی تو re6 همه چیز از ایدا شروع شد.در حالیکهاویل6 از نظر من با اینکه داستانش پیچیده بود ولی ضعیفترین و بیخودترین داستان رو داره.چیزی که ایدا رو برای اویل مهم کرده همین سرنوشت ایدا و رابطه ای که با سازمان داره و همچنین رابطه ای که قبلا با وسکر داشته.تو اویل6 به کدوم مواردی از این قبیل بر خوردیم؟حالا مثلا بگیم ایدا تو اویل کارای مهمی کرد درست ولی منم میام میگم شوا تو اویل5 کارای مهمی کرد چون 50 درصد نقش رو شوا کشتن وسکر داشت چون بدون شوا کریس به تنهایی نمیتونس وسکرو بکشه.
البته من در مورد اینکه ثابت کنم جیل از ایدا مهمتره حرفای زیادی برای گفتن دارم.ولی همین الان مجبورم برم مسافرت و وقت کافی ندارم فعلا دو روز انلاین نیستم وگرنه ثابت میکردم که هم جیل وهم کل را زایدا مهمترن

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,635
بله Ada در کل مهمتر از Jill هست
RE6 خوب یا بد , پیچیده یا ساده جز جدانشدنی دنیای RE هست
شوا تو RE5 حتی 1 بار هم اسمش رو از کس دیگه ای نشنیدیم !!! فقط خود کریس همیشه صداش میکرد . بود نبودش هم فرقی نمیکرد
اون بر میگرده به گیم پلی 2 نفره بازی

mohamadr6

کاربر سایت
Sep 26, 2012
98
نام
mohamad
من هستم :D می‌خواستم به Ada بدم اشتباهی‌ دستم رفت رو claire:|
چرا تو انتخاب به این مهمی دقت نمیکنی؟
1048.gif

فقط ایدا
224.gif
337.gif

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
متاسفانه شما نظرات منو دقیق نمیخونی یا اینکه من نمیتونم خوب نظرمو بگم.یعنی شما ایدا رو در کل مهمتر از جیل میدونی؟
در ضمن شما یه جا گفتی تو re6 همه چیز از ایدا شروع شد.در حالیکهاویل6 از نظر من با اینکه داستانش پیچیده بود ولی ضعیفترین و بیخودترین داستان رو داره.چیزی که ایدا رو برای اویل مهم کرده همین سرنوشت ایدا و رابطه ای که با سازمان داره و همچنین رابطه ای که قبلا با وسکر داشته.تو اویل6 به کدوم مواردی از این قبیل بر خوردیم؟حالا مثلا بگیم ایدا تو اویل کارای مهمی کرد درست ولی منم میام میگم شوا تو اویل5 کارای مهمی کرد چون 50 درصد نقش رو شوا کشتن وسکر داشت چون بدون شوا کریس به تنهایی نمیتونس وسکرو بکشه.
البته من در مورد اینکه ثابت کنم جیل از ایدا مهمتره حرفای زیادی برای گفتن دارم.ولی همین الان مجبورم برم مسافرت و وقت کافی ندارم فعلا دو روز انلاین نیستم وگرنه ثابت میکردم که هم جیل وهم کل را زایدا مهمترن
بله من ایدا رو مهم تر از جیل و کلیر و کریس میدونم. قبلا هم گفتم که بعد از آلبرت وسکر، ایدا مهم ترین شخصیت RE محسوب میشه.
در مورد RE6 هم گفتم داستان کلیش افتضاح بود ولی کمپین ایدا در مقایسه با بقیه از داستان قابل تحمل تری و بهتری برخوردار بود. همه منتظر سازمان بودن که خبری ازش نشد.
در مورد شوا هم عرضم به حضورت فقط و فقط به خاطر اعتراض سیاه پوستان وارد بازی شد وگرنه شوا اصلا قرار نبود توی بازی باشه. خواستی بگو اولین تریلر بازی که کریس تک و تنها هست رو برات بذارم;)
منتظر هستم ثابت کنی

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
مهم اینه که کدوم یکی از این شخصیت ها تو روند داستان تاثیر داشتند خوب با یک نگاه ساده به داستان هم میشه دید که ایدا نقش خیلی پرنگی نسبت به بقیه کرکتر های مونث داره و اینکه ذهن همه مارو درگیر به خودش کرده و دوست داریم سرنوشتش نسبت به بقیه کرکتر های مونث مشخص بشه . دوست عزیزمون که گفتن بدون حصور آلبرت وسکر نقش جیل و کریس معنای نداره خوب شما داری اهمیت نقش وسکر رو در داستان میگین خوب درست میفرمایید راس این هرم داستان وسکر کبیر هست ولی ما بحثمون این نیست .همون طور که دوست عزیزم علی گفتن باید ببینیم چه شخصیت هایی داستان ساز هستند و چه کسانی وارد این محور داستانی می شند . جیل جز مهمترین شخصیت ها هست چون همیشه تو قسمت های مهم داستان حضور داشته اما ایدا فقط با یک نگاه ساده به نقشش تو داستان متوجه نقش بسیار مهمش میشیم چون مثل وسکر داستان ساز هست .ایدا باعث میشه از طرفی داستان ها به هم گره بخوره و ربط پیدا کنه و این سازمانی که هیچ چیز ازش مشخص نیست چقدر اهمیت داره که ایدا در آخر Separate Ways به جای فرستادن نمونه اصلی برای وسکر اون رو برای سازمان میفرسته حتی خودش در آخر گفت همیشه بر اساس خواسته و نقشه تو (البرت وسکر) عمل نمی کنم ! این چقدر مرموزه که وسکر رو دور زده . حتی اهمیت سازمان بیشتر از آمبرلا هست . و همچنین اهمیت نقش ایدا رو نشون میده .حتی قبلش هم نمونه ویروس G رو آخر از بدن ویلیام به دست میاره و وسکر بهش میگه چطور از شهر خارج بشه و فرستادن نمونه ویروس باعث شد بقیه داستان شکل بگیره .

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,635
خب من دانلود کردم و تمومش هم کردم
گرافیکش خیلی خوب بود . نسبت به نسخه 3DS خیلی پیشرفت کرده بود
صداگذاری هم خوب بود
باقی مسائل هم بعد از عرضه بازی

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
عجب!
خب من اصلا به کلیر کاری ندارم.خودم هم به جیل رای دادم.واقعا مقایسه ی جیل و ایدا مسخره است.1 و 5 مهمترین و 4 و 6 بیخودترین داستان ها رو داشتن.اوج نقش ایدا هم توی همین دو شماره بوده.حالا چطور میشه که جیل از ایدا مهمتر میشه؟
کلا اصل داستان سر مثلث (کریس،جیل و وسکر) بوده که با هم داستان رو شروع کردن و یک گره داستانی بینشون ایجاد شد.توی 5 هم حضور جیل ضروری بود.چون 5 قرار بود خط اصلی داستان و اون ماجرایی که از واقعه ی عمارت شروع شده بود رو تموم کنه.پس مسلما هر سه شخصیت اصلی و محوری که در واقعه ی عمارت،داستان رو پیش میبردن هم باید حضور داشته باشن.(به اضافه ی اسپنسر که در پشت صحنه ی اون داستان حضور داشت) تازه توی واقعه ی عمارت،نقش جیل هم به اندازه ی کریس بود و نسبتشون با وسکر یکی بود.حتی توی کتاب رزیدنت اویل آرشیوس که خود کپکام منتشر کرده و داستان رسمی بازی ها رو نوشته هم ذکر شده این جیل بود که در آزمایشگاه،وسکر رو پیدا کرد و وسکر جلوی جیل کشته شد نه کریس!کریس فقط توی کد ورونیکا از جیل سبقت گرفت.داستان 5 کاملا اصولی و منطقی بود.
در مورد اینکه یک نفر گفته بود که کلیر توی نظر سنجی اضافیه،باید بگم که نه عزیز من.اون موقعی که کلیر توی دو شماره از رزیدننت اویل (2 و کد ورونیکا)، نقش اصلی رو داشت،ایدا اصلا مطرح نبود.چون فقط یک پارتنر توی 2 بود.نقش ایدا مدیون محبوبیت لیون هست.چون این اواخر لیون رو به خاطر فروش بیشتر همش میارن و خب بالطبع وقتی لیون هست،برای جذابتر شدن داستان ایدا رو هم میارن.اینکه لیون بیشتر رای آورده هم اصلا عجیب نیست.قبلا هم توی نظر سنجی دیدیم که لیون مهم ترین شخصیت کل سری شد!پس باید قبول کنیم؟اینکه دیگه از اون عجیب تر نیست؟ایدا چون همیشه همراه لیون بوده،مسلما بیشتر دیده شده و همونطور که لیون محبوب ترین (و از دید خیلی ها مهم ترین) شخصیته،پس کارکتر زنی که همراهشه هم باید محبوب ترین (و بازم از دید خیلی ها مهم ترین) شخصیت زن باشه!
اصلا کریس و جیل قهرمانان نقش اول مرد و زن و لیون و کلیر هم قهرمانان نقش دوم زن هست.اینا در حد هم هستن.ایدا فقط پارتنر یکی از این چهار نفر بود که به مرور زمان نقشش زیاد شد.حالا چطور شده که از جیل و کلیر زده بالا؟؟؟؟(از جیل که اصلا نمیتونم قبول کنم!)

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,635
باز شروع شد
نظرسنجی رو بخونید بعد FACT صادر کنید
در مورد اینکه یک نفر گفته بود که کلیر توی نظر سنجی اضافیه،باید بگم که نه عزیز من.اون موقعی که کلیر توی دو شماره از رزیدننت اویل (2 و کد ورونیکا)، نقش اصلی رو داشت،ایدا اصلا مطرح نبود
مثل بی سوادا حرف نزن آقای نویسنده !! چه ربطی داره ؟؟ تو MGS هم گَری فاکس کاراکتر اصلی نبود ولی کلی تاثیرگدار بود تو بازی
ایدا چون همیشه همراه لیون بوده،مسلما بیشتر دیده شده
اتفاقا وقتی کاراکتر تک باشه بیشتر جلب توجه میکنه
و همونطور که لیون محبوب ترین (و از دید خیلی ها مهم ترین) شخصیته،پس کارکتر زنی که همراهشه هم باید محبوب ترین (و بازم از دید خیلی ها مهم ترین) شخصیت زن باشه!
قانونی , فرمولی , حدیثی , چیزی وجود داره که اینجوری حکم صادر میکنی ؟؟
ایدا فقط پارتنر یکی از این چهار نفر بود که به مرور زمان نقشش زیاد شد.حالا چطور شده که از جیل و کلیر زده بالا؟؟؟؟(از جیل که اصلا نمیتونم قبول کنم!)
تو مشکلت اینه که همیشه حضور فیزیکی رو ارجع میدونی !!!
برای همین همیشه میخوای که کلیر تو 1 شماره بیاد

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
نیما اینجا داری اشتباه میکنی. کاری که کلیر و لیون به کمک کلی شخصیت انجام میدن (داستان رو جلو میبرن)، ایدا از اون طرف داره به تنهایی اینکارو میکنه. لیون اصلا عددی نیست که بخواد داستان داشته باشه بلکه فقط دنبال یه نفر راه میوفته تا ببینه قضیه چیه.
نمونه-ش RE2 که بلند شد دنبال کلیر رفت چون کلیر دنبال کریس بود تا بتونه به هر نحوی که شده پیداش کنه.
یا نمونه-ش RE6 که دنبال هلنا بلند شد رفت در حالیکه روحش هم از قضیه پشت پرده خبر نداشت.
لیون محبوبه چون موهاش بلونده. این یه فکته و نیازی هم به اثبات صد من یه غاز نداره.
این بحث تکراری و کلیشه ای رو بذاریم کنار.
اما مورد بحث ما جیل یا ایدا هست،
ایدا در کنار وسکر داستان رو پیش میبره. اونی که باعث و بانی قضایا هست نقش مهمتری تا اونی که میخواد همه چی رو درست کنه داره. داستان توسط ایدا به وجود میاد در حالیکه نقش اصلی داستان میتونه هر کسی باشه. ایدا نباشه به جاش از کی میخوایین استفاده کنین؟ شری؟ که خب لوله شد رفت پی کارش. الکس وسکر؟ که اصلا نمیدونیم کیه یا چیه و اصلا زنده هست یا نه. این وسط فقط و فقط ایدا هست که مرموزه، هم شخصیت اصلیه و هم نیست، هم خراب میکنه و هم درست میکنه. هیچ وقت هم نمیفهمی چی میخواد یا چی نمیخواد و این مهم ترین وجه تمایزش با جیل هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر