بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
الان آپ می کنم
بچه ها اینطور که معلومه جو تاپیک متشنج شده
پس لطفا به خاطر تاپیک هم شده
به هیچ عنوان بحث هایی که جو رو به هم میریزه نکنید
(البته یکی هم باید به خودم بگه )
به هر حال ....

---------- نوشته در 10:02 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:44 PM ارسال شده بود ----------

اینم لینک
کسی id تونی رو داره لینکو بش بده
حالا که آپ کردم همتون ببینید بد نیست
Resident Evil 4 PC - Classic Camera Edition.mp4

---------- نوشته در 10:15 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:02 PM ارسال شده بود ----------

افشین چرا میگی بازی ترسناک بوده ؟
به خاطر اینکه اتمسفر بازی خیلی خوبد بوده
یا مبارزات تو این حالت به آسونی دوربین روی شونه نیست
ولی کلی چیز میز دیگه

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
خب تصاویر منحصر به فرد و فوق العااده از مود مرسنارسن رزیدنت اویل 6 که توسط Game Informer منتشر شده!

44931807191866366882.jpg

یاد رزیدنت اویل ریمیک نیفتادین! اتمسفرش کاملا شبیه یکی از مرحله هاشه. اونجا که کلاغها حمله میکنن تو راهی که باید به اون خونه جنگلی که لیزا ترور توشه برید! ریمیکنه!

آخرین ویرایش:

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
اگه واقعا بده
چرا بازی رو می خرید ؟؟
جدا می پرسم فک می کنم الان قیمت بازی های ps3 تو ایران سر به فلک می کشه واقعا چرا ؟ :|

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
اما بالاخره دمو رو بازی کردم می خواستم براش نقد بنویسم ولی .... :|
نکات مثبت بخش لیان و هلنا :

1- وجود زامبی ها : جدا انتظار بیشتری نمیشه از زامبی ها داشت البته درگیری زیاد با زامبی ها نداشت دمو ولی در حد دمو خوب بود البته این تجربه باعث میشه وقتی خواستم شروع کنم بازی اصلی رو با سخت ترین درجه باشه , چون زامبی ها جدا نیاز دارن وحشی تر باشن

2- کمبود گلوله : در طول کمپین لیان و هلنا برای هر دو گلوله ای برای پر کردن خشاب پیدا نمی شد

3- صدا گذاری و موسیقی متن خوب : بخش لیان موسیقی متن خوبی داشت البته موقع رعد و برق یکم به نظرم مسخره اومد چون واکنش شخصیت بازی , صدا و نور همزمان با هم بود

4- شروع خوب : بخش لیان شروع خوبی داشت و یکدفعه پرتت نمی کرد داخل بازی البته امیدوارم بازی اصلی به این شکل شروع نشه !

5- حضور لیان : لیان جز اون دسته از شخصیت هایی که بازی کردنش باهاش حس خوبی میده و میشه دوسش داشت البته لیان کمی تا قسمتی هلنا رو مسخره می کنه و تیکه های زیادی بهش می پرونه که بدک نیست اما عوض شدن گوینده لیان هم خوبه هم بد
Matthew mercer جز گونده های بزرگ حساب میشه اما نمی دونم چه دلیلی داره که بخواد از صدای paul mercier تقلید کنه !!!
شخصیت های اصلی بازی جزئیات بالایی دارن

نکات منفی بخش لیان و هلنا :

1- راهپیمایی : درسته ! بخش لیان و هلنا تنها و تنها راه رفتن تو یسری راهرو و خیلی بی هدف بیشتر نبود منظورم اینه که تو سری کلاسیک هدف از گشت زدن تو راهرو های اداره پلیس و عمارت پیدا کردن راه حل معما و خارج شدن از اونجا بود ولی اینجا تنها پیدا کردن یک کلید دار و باز کردن همه راه ها بود

2- نمی خوام از واژه گیم پلی تو قسمت نکات منفی اشاره کنم به نظرم در گیری ها خوب کار نشده بود تو دمو و البته من سیستم Dash و dodge بازی خوب نتونستم کار کنم البته ضربه زدن به زامبی ها هم کمی مشکل داشت ولی به احتمال زیاد این مشکلات حل میشه تو نسخه نهایی

3- منطق : به نظرم واقعا منطق بازیکن تو قسمتی که لیزا رو با خودشون بردن تو آسانسور به سخره گرفته شده بود البته بخش اول بازی منطقی بود که لیان حرات شلیک به رییس جمهور آمریکا رو نداشته باشه
ولی هر خری می فهمید که لیزا آلوده شده و این منو آزار میده

4- دیالوگ های خیلی خوب نیست و تا حد زیادی Sentimentalistic نوشته شده

لیان : باورم نیمشه دوباره اتفاق میفته... درسته مث راکون شده ...
هلنا : واقعه شهر راکون... تو یکی از نجات یافتگان اون واقعه ای
لیان : آررره ... هیچوقت فراموشش نمی کنم

Meh

5- هلنا : برخلاف انتظار هلنا خیلی جذاب نیست منظورم اینه که بالاخره دلیلی برای وجود یه کاراکتر زن جدید که از الان معلومه آینده ای تو سری نداره باشه
ولی هلنا جذابیت چندانی نداره
احساس می کنم مدلی که برای هلنا استفاده شده خیلی مردونه و چهار شونه بوده البته برای من فرقی نداره ولی حس می کنم کپکام به هدفش نرسیده

بخش لیان در حالت کلی
گیم پلی : 6
موسیقی: 8
گرافیک : 8 ( در حد دمو )
داستان یا روند شروع دمو : 8

میانگین نمره : 7.5

بخش کریس و پیرز

نکات مثبت :

1- داستان : به نظرم میاد بخش کریس همون بخشیه که شمارو همراه خودش می کشونه موقعی که کار درستی انجام میده حال می کنید و موقعی که داره اشتباه می کنه دادتون رو در میاره
در کل بخش کریس کشش داستانی بالایی داره
برخلاف بقیه که دوست دارن داستان فقط بر ملا کرده اتفاقات باشه به نظرم داستان باید اول از نظر plot , characterization , theme و دادن انگیزه برای بازی کردن خوب باشه

2- حضور کریس : حضور کریس و بازی کردن با این شخیصت به نظرم تو این شماره فوق العاده است
کریس در حال حاضر پخته ترین شخصیت رزیدنت ایول محسوب میشه
کپکام بیشترین استفاده رو از کریس کرده و بیشترین حضور تو کل سری رو داشته
همین طور پر فروش ترین نسخه طی حضور کریس ینی شماره 5 بوده و کریس در آمدزا ترین کاراکتر کل سری رزیدنت ایول محسوب میشه
حضور نداشتن کریس تو این شماره می تونست بزرگترین اشتباه کپکام باشه

3- صدا گذاری خوب : با توجه به اینکه گوینده لیان عوض شده می تونم بگم در حال حاضر کریس بهترین گوینده رو داره صدا گذاری برای تفنگ ها و منو هم خوب انجام شده

4- اکشن : درسته !
به نظرم این اکشن جواب داده و چرا تو بازی نباشه
کریس تو سری نقش یه سرباز رو به دوش می کشه پس باید بخش مربوط به کریس اکشن باشه و اینکه از کسالت بخش های دیگه کم می کنه

5- شروع داستانی خوب : در گیری کریس با ساقی بار دیالوگ هایی که بینشون رد و بدل شد
مداخله پیرز همه و همه منو برای شروع دمو راضی کرد

نکات منفی

1- دوربین : دوربین جدا تو این قسمت گیج میزد و گاهی وقت ها دشمن ها رو گم می کردی

2- کاورگیری : بخش کریس دقیقا بخشیه که به کارگیری اساسی احتیاج داره ولی کاوگیری خوب نیست وقتی کنار دیوار نشونه گیری کنید می تونین با دکمه A کاور بگیرید ولی با اینکار دور تا دور تصویر بلور میشه و نمی تونید کسی ببینید تا بهش شلیک کنید در واقع کاور فقط برای گلوله نخوردن استفاده میشه

3- منو : به نظرم بازی تا حد زیادی گیج می زد تو قسمت کریس من وقتی می خواستم نشونه تفنگ رو به لیزر تغییر بدم کمی گیج شدم تا پیداش کنم

4- طراحی مرحله نچندان خوب
در واقع تو این مرحله بازی تا حد زیادی سر درگم بود پریدن از این پشت بوم به اون پشت بوم و گم کردن دشمنها یا بخش هایی که با پیرز باید از کریس مراقبت می کردی تا حی ن مفهموم بود

5- دشمن های بازی : خیلی ابله ضعیف تکراری و بی خطر بودن هنوز اسمشون رو نمی دونیم ولی با توجه به تم کلی بازی که به پروانه ها و پیله بستن مربوط میشه باید همشون تبدیل به موجودات شاپرکی تبدیل بشن

بخش کریس در حالت کلی

گیم پلی : 7
موسیقی : 7
داستان یا روند شروع دمو : 9

میانگین : 7.7

بخش شری و جیک :

نکات مثبت

1- حضور شری : اینکه شری تو بازی هست خیلی خوبه کاراکتری که خیلی وقته انتظارش رو می کشیدیم و البته اینکه به من این نوید رو میده که کپکام نمی خواد بازی رو ربیوت کنه و در واقع می خواد با وارد کردن شخصیت های جدید کم کم شخصیت های قبلی رو حذف کنه

2- ustanak : به هیچ عنوان به پای نمسیس نمیرسه ولی به قدر زیادی وحشیه و سرعت زیادی داره مطمئنا تو درجه های سختی بالا وحشی تر میشه که خوب این خیلی خوبه
بیشتر شبیه berserker های geow طراحی شده

3- تخریب پذیری : شاید اولین بار باشه که تو کل سری بشه کمی تخریب پذیری دید

نکات منفی

1 حضور جیک ! :
واقعا به نظرم حضور جیک به عنوان پسر وسکر اونم نه یک کلون بلکه پسر خونی و تنی آلبرت وسکر خیلی چیپ و شبیه فیلم های هندی شده و اینکه وسکر رو تخریب می کنه
وسکر بهترین villain بازی های کامپیوتریه و شکی توش نیست و واقعا حق دارید لقب کبیر رو بهش میدین
امیدوارم تو بازی معلوم بشه که جیک پسر وسکر نیست و استیوه !

2- موسیقی : تقریبا میشه گفت موسیقی نداشت این بخش

3- هوش مصنوعی افتضاح : کلا هوش مصنوعی این بخش خیلی خیلی داغون بود

4- اکشن نا مربوط به سری: اصولا فایتینگ تو سری رزیدنت ایول جایی نداشته و با وجود اینکه بخش جیک به این منظور ساخته شده ضعف زیادی داره و من به شخصه ترجیح می دادم با تفنگ از خجالت دشمن ها در بیام

5- شروع افتضاح: نمی دونم واقعا به چه انگیزه ای از دست ustanak باید فرار می کردم یا اینکه اصلا از کجا باید می فهمیدم وقتی دوربین برگشته من باید دکمه A رو نگه می داشتم تا با سرعت بیشتری حرکت کنم یا دکمه رو تند تند فشار بدم در کل presentation این بخش خیلی خیلی خیلی آشغال بود

گیم پلی : 7
موسیقی : 3
داستان یا روند شروع دمو : 5

میانگین : 5.75

نکات مبثت کلی :
تلاش برای بازگشت به ریشه ها
hud خوب
تغییر سبک پارتنرشیپ نسبت به شماره قبل و حذف واسبتگی به اون
موسیقی متن خوب

نکات منفی کلی :
رشد دادن بخش اکشن

میانگین 7

- نمره کلی بازی :

(7.5+7.7 +5.75+7) / 4 =

6.9

صحبت نهایی : رزیدنت ایول فقط یه بازیه سعی کنید ازش لذت ببرید
تابستونه نشستید زیر کولر آلبالو بزنید :D
منم دیگه باید برم بخوابم دارم میمیرم از خستگی شبتون بخیر :D

آخرین ویرایش:

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,026
نام
رضا
اين عكس منو ياد re 1 انداخت يادش بخير چه اتمسفري داشت كاش همه بازي اين شكلي بود...من فقط اتمسفر ميخوام وترس ترس!!!!!!!!والبته معما...نه مكس پين بازي...خداييش ليون اين حركت درحالت خوابيده تيراندازي كردنو كي از مكس پين ياد گرفت كه ما خبر نداريم...:d

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,593
نام
Mehdi
دلیل اینکه همه ی ما از سری های قبلی بیشتر خوشمون میومده همون ترس بازی هست در سری هایی که فقط دوربین از بالا بود زامبی ها با سرعت خوبی به سمتت میومدند تازه موزیکشم خیلی آروم بود

و بیشتر صدای هووووو زامبی ها میومد

و یه دفعه ای قیافمون این شکلی میشد

:-s

تازه تا بخوایم تفنگ رو بالا بیاریم طول می کشید ولی الان تا زامبی رو از دور ببینی راحت میاریش بالا نشونرو بعد می زنیش باید یخورده سرعت زامبی ها رو ببرند بالا بنظر من صدا ی بازی رو هم از موزیک ترسناک و آروم استفاده کنند
نه مثل اویل 5 که هر وقت میخواست اعلام زامبی بودن در اون منطقه رو بکنه آدم سریع متوجه بشه

من خودم امیدوارم re 6 بدرد بخور از آب در آد

:x>:d<

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
4- دیالوگ های خیلی خوب نیست و تا حد زیادی Sentimentalistic نوشته شده

لیان : باورم نیمشه دوباره اتفاق میفته... درسته مث راکون شده ...
هلنا : واقعه شهر راکون... تو یکی از نجات یافتگان اون واقعه ای
لیان : آررره ... هیچوقت فراموشش نمی کنم
قشنگ لیون می تونه یه پ ن پ بزاره رو جمله جواب هلنا رو بده :|
دیالوگهای این بخش واقعا مزخرفه اگه بخواد به همین منوال باشه

1 حضور جیک ! :
واقعا به نظرم حضور جیک به عنوان پسر وسکر اونم نه یک کلون بلکه پسر خونی و تنی آلبرت وسکر خیلی چیپ و شبیه فیلم های هندی شده و اینکه وسکر رو تخریب می کنه
وسکر بهترین villain بازی های کامپیوتریه و شکی توش نیست و واقعا حق دارید لقب کبیر رو بهش میدی
آلبرت وسکر با اون شخصیت و ابهتش و اینکه همیشه به فکر این بود که خودش و فقط خودش دنیا رو در فرمانروایی بگیره چنین حرکتی ازش بعیده ! منم قبول دارم که خیلی هندی شده ولی خب میشه گفت شاید در جوانی آلبرت دچار اشتباه شده باشه ! هر چند این مسئله داستان بازی رو چیپ می کنه
پ.ن: یادتونه توی دفتر استارز عکس ربکا رو میز وسکر بود؟
:D

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
درود بر همه

افشین جان نقدت خوب و منصفانه بود ولی فکر می‌کنم نمراتت با ارفاق و اغماض بوده (البته برای نسخه دمو).

مهمترین نکته:
تابستونه نشستید زیر کولر آلبالو بزنید

به روی چشم، فکر کنم از انتظار بیهوده برای RE6 مفیدتر باشه. :d

و در آخر این نکته که به احتمال بسیار زیاد مشکلاتی که بچه‌ها ذکر کردند در نسخه نهایی بازی بهبود پیدا می‌کنه مخصوصاً مشکلات گرافیکی، در غیر این صورت بهتر این 600 نفری که رو این نسخه کار می‌کنند برن آب زرشک بگیرن.
هر چند با درست شدن این مشکلات هم یک RE درجه 1 نداریم ولی حداقل با بازیه خوبی طرف هستیم.

تو لیستش بود، میخواتسه ازش به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده کنه.:d

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
قشنگ لیون می تونه یه پ ن پ بزاره رو جمله جواب هلنا رو بده :|
دیالوگهای این بخش واقعا مزخرفه اگه بخواد به همین منوال باشه

آلبرت وسکر با اون شخصیت و ابهتش و اینکه همیشه به فکر این بود که خودش و فقط خودش دنیا رو در فرمانروایی بگیره چنین حرکتی ازش بعیده ! منم قبول دارم که خیلی هندی شده ولی خب میشه گفت شاید در جوانی آلبرت دچار اشتباه شده باشه ! هر چند این مسئله داستان بازی رو چیپ می کنه

نه مشکل اینجاست که آلبرت وسکر وقتی جیک به دنیا اومده 20 تا 25 سالش بوده که به احتمال زیاد تو این زمان شدیدا مشغول آموزش دیدن بوده و فرصت اینکه خانواده تشکیل بده یکم مسخره است

درود بر همه

افشین جان نقدت خوب و منصفانه بود ولی فکر می‌کنم نمراتت با ارفاق و اغماض بوده (البته برای نسخه دمو).

مهمترین نکته:

به روی چشم، فکر کنم از انتظار بیهوده برای RE6 مفیدتر باشه. :d

و در آخر این نکته که به احتمال بسیار زیاد مشکلاتی که بچه‌ها ذکر کردند در نسخه نهایی بازی بهبود پیدا می‌کنه مخصوصاً مشکلات گرافیکی، در غیر این صورت بهتر این 600 نفری که رو این نسخه کار می‌کنند برن آب زرشک بگیرن.
هر چند با درست شدن این مشکلات هم یک RE درجه 1 نداریم ولی حداقل با بازیه خوبی طرف هستیم.

تو لیستش بود، میخواتسه ازش به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده کنه.:d

مرسی علی جان
مطمئنا نقدی که برای نسخه نهایی می نویسم شکل واقعی تری از نقد به خودش می گیره
بله آلبالو خیلی مهمه سعی کنید نمک بش بزنید
خیلی اغراق نکنید لواشک هم اگه بلدین خودتون درست کنید از بیرون نخرید
انواع مشتقاتش هم توصیه میشه :D

من مطمئنم اگه حضور وسکر رو تو شماره 5 یه امتیاز حساب نکنیم , این بازی از شماره 5 خیلی بهتر میشه
--
اما یه فایل صوتی جالب که توصیه می کنم حتما دانلود کنید
صدا های پارتنرشیپ تو این شماره جدید هست
من واقعا از همین تریبون دست گوینده کریس رو می بوسم
جدا این آدم معرکه است و یه روح تازه به کریس داده
صدای فوق العاده قوی و فریاد های glottal و جنس صدای گرم حرفی نمیزاره
مهم تر اینه که این سومین باره که گویندگی کریس رو بر عهده داره و با شخصیت کریس ارتباط عمیق تری پیدا کرده
بعد از کریس matthew mercer گوینده لیان هم عالی ظاهر شده اما من ازش با توجه به اسمش انتظار بیشتری داشتم
شاید اگه شماره دومی بود که گویندگی لیان رو بر عهده داشت بهتر عمل می کرد
بقیه گوینده ها زیاد چنگی به دل نمی زنن هلنا و جیک خیلی معمولی هستن
پیرز هم بد نیست اما گوینده شری تو انتقال حس مشکل زیادی داره و اینکه صدا های بالا رو خیلی ضعیف میگه و سریع صداش میشکنه

سعی کنید دانلود کنید حجم زیادی نداره و اینکه اگه می تونید با صدای بلند گوش کنید :D

صدا ها تو 3 بخش
عصبی آروم و زخمی گفته شده
به ترتیب :
لیان
هلنا
کریس
پیرز
جیک
شری

Resident Evil 6 - Character Speech.rar

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
نقدت خوب افشین...برای امثال من که دمو رو بازی نکردن باعث میشه که با آمادگی بیشتر(ضد حال کمتر) با بازی مواجه بشیم و بازی رو همونطور که هست بپذیریم

آقا چند سوال راجع به زامبی هاش( اون تفنگی ها نه ها): چقدر توشون تنوع چهره بود؟؟ ت
نوع لباس؟
بعد قابلیتاشون چی بود؟
فقط گاز میگرفتن یا مثل آوت بریک ها چنگ هم مینداختن؟
خبری از کریمسون هد بود تو بازی یا نه؟؟
تو همه ی بخشا( لیون ، کریس ، جیک) زامبی داشت یا فقط واسه لیون زامبی داشت؟

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,631
نقدت خوب افشین...برای امثال من که دمو رو بازی نکردن باعث میشه که با آمادگی بیشتر(ضد حال کمتر) با بازی مواجه بشیم و بازی رو همونطور که هست بپذیریم

آقا چند سوال راجع به زامبی هاش( اون تفنگی ها نه ها): چقدر توشون تنوع چهره بود؟؟ ت
نوع لباس؟
بعد قابلیتاشون چی بود؟
فقط گاز میگرفتن یا مثل آوت بریک ها چنگ هم مینداختن؟
خبری از کریمسون هد بود تو بازی یا نه؟؟
تو همه ی بخشا( لیون ، کریس ، جیک) زامبی داشت یا فقط واسه لیون زامبی داشت؟
2 3 شکل بودن
بعد از زخمی شدن یه سریها یه قسمت از بدنشون بزرگتر میشد و ..........
یک سریها هم بعد از زخمی شدن تبدیل به یه جونور پرنده میشدن و خود شخص هم بهش آویرون بود !
گاز میگرفتن , هل میدادن !!!! , شلیک میکردن و ...
کریمسن هد نبود !
واسه لیان زامبی داشت . بقیه همه کماندو و رمبو بودن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر