بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,027
نام
رضا
آخه رفیق، چرا نمیتونی. باور کن از RE 5 خیلی بهتره ها...
حداقل این Trailer که 20 min بود یه چشمه ای از HORROR داشت تو بازی...
موافقم هرچي باشه اين تو شب بازيش واز re5 كه بيشترش تو روز بود بهتره ويخرده من به بازي دقت كردم به اين نكته پي بردم كه re6 اتمسفر قوي داره واين اتمسفرش خيلي شبيه به نسخه هاي كلاسيك...!!!:d

---------- نوشته در 12:20 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:18 PM ارسال شده بود ----------

همینم یکم شبیه نمسسیس هست!:d منتها تریلی از روش رد شده یه 7 8 باری. هیکلش به کراورز نمیخوره x_x
آره موافقم حميد جان يه جورايي شبيه خوشم اومد ازش...:d

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,040
نام
آرین
من که امیدوارم حداقل همه ی مراحل لیون این طور باشه.گیم پلی جیک هم که خیلی چرت بود.اه!!همش با لگد و پا میرفت تو صورت طرف.این دیگه چه جورشه!

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
بچه ها دلم براي نمسيس تنگ شده كاش PS 1 امو نگه ميداشتم خيلي هوس كردم بازيش كنم كجايي ?RE 3 كجايي ميكامي؟:(

خب نسخه های pcـش هست اگه داری با اونا بازی کن اگه نداری من نسخه 2 دیسکه اویل 2 و اویل 3 و ریمیک رو دارم بهت بدم

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بچه ها من تازه این Trailerی رو که 20 min هست دارم میبینم...
البته فعلاً فقط Part 1 رو...
خداییش خیلی باحاله. نگید نه که اصلاً راه نداره...
:p
انصافاً محیطش خیلی رله ـست... این دانشگاهه مگه Tall Oaks نبود؟ پس چرا روی سر دراش نوشته Ivy University؟
این Helena هم که Secret Service از آب در اومد...
----------
میگم این CapCom هم خیلی م-وزماره ها... Trailer اولی رو طوری Mix و Edit کرده بود که همه گفتیم Leon تو محیطی که Mr. President هستش حضور نداره. چقدر هم با هم صمیمی بودن... Leon به اسم کوچیک صداش میکرد، Adam...
--------
یه چیز دیگه...
جریان اون Fog چیه که آقاهه گفت؟
نمیدونم تو Part 2 مشخص میشه یا نه ها. چون من هنوز Download ـش نکردم...
برو بینیم باو! آخراش وارد پارکینگ میشه و دوتا تفنگشو در میاره و عین لوک خوش شانس شروع میکنه از زیر بغل تیر زدن!
بعدشم با دوتا محیط تاریک، هر بازی RE نمیشه که!
الان مثلا از چه چیز این 20 دقیقه خوشتون اومد؟ از اول تا آخرش فقط داشت راه میرفت....
بابا چرا اینقدر بدبین هستید...
من که با Game Play ـه Leon خیلی حال کردم...
باید به خودمون بقبولونیم که دیگه RE کلاسیک نداریم...
SO ENJOY UR LIFE and RESIDENT EVIL
خودتو گول نزن لیون! این تریلر چیز خاصی نداشت! میشه بگی دقیقا چی داشت که باعث شده همه اینقدر ذوق زده بشن؟
آخه رفیق، چرا نمیتونی. باور کن از RE 5 خیلی بهتره ها...
حداقل این Trailer که 20 min بود یه چشمه ای از HORROR داشت تو بازی...
این انگشت کوچیک RE5 هم نمیشه! حداقل RE5 یه اکشن کامل بود نه اینکه یه ذره ترس قاطیش کنن! این کثافت بازیا دیگه به کجا بنده؟ یه خورده ترسناک،یه خورده اکشن،یه خورده کشتی کج!
خداییش RE5 رو با این مضخرف عوض نمیکنم.

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
تونی جان،اینقدر گیر الکی به بازی نده.اتفاقا ترکیبی از کلاسیک و اکشن که خیلی بهتره تا اکشن خالص.حتی من ترکیب کلاسیک و اکشن رو به کلاسیک خالص هم ترجیح میدم!دیروز اینو به حمید هم گفتم.به هر حال من به شدت به بازی امیدوارم!
در مورد گرافیک شدیدا موافقم.خیلی افتضاحه.اون صحنه ای که لیون پشت در کاور میگیره هم شبیه کارتون بود!ولی موسیقی بازی واقعا عالیه.شاید در حد RE2 و RE5 نباشه،ولی در نوع خودش قابل قبوله.مخصوصا موسیقی سناریوی جیک که شاهکار بود.اینقدر هم الکی به سناریوی جیک گیر ندید.اتفاقا به نظر من بهترین و غنی ترین سناریوی بازی همین سناریوی جیکه!
و اما درباره ی فرضیه ی خودم....آخه حمید،این چه حرفیه؟واقعا از او دیگه انتظار نداشتم!خب گفتن جیک مولر،چون اسمش توی بازی جیک مولره دیگه.استیو حافظش رو از دست داده و بهش گفتن که تو پسر وسکری و اسمت هم جیک مولره.(احتمالا به دلایل امنیتی،فامیلش رو وسکر نذاشتن.) تا اواخر بازی و قبل از ملاقاتش با کلیر هم با نام جیک مولر می شناسیمش.تا اینکه کلیر میاد و استیو رو می شناسه.آخه مگه کپکام مریضه که هنوز بازی ریلیز نشده،بیاد آخر داستان رو لو بده؟:d اتفاقا این کار کپکام خیلی هوشمندانه بوده.چون تایید اسم جیک مولر باعث شده که همه،حواسشون از استیو پرت بشه و دیگه بهش فکر نکنن!در صورتی که هر دو درسته.اون هم استیوه و هم جیک.استیو که اسم واقعیشه و جیک هم اسمی است که بعد از زنده شدن و از دست دادن حافظش روش گذاشتن.درسته دیگه!

راستی بچه ها،دیروز شبکه ی 3 توی برنامه ی «به روز» توی اون قسمتی که داشت بازی های E3 رو معرفی می کرد،یک صحنه RE6 رو نشون داد.اون تیکه ای که جیک (استیو) و شری دارن از دست یوستاناک فرار می کنند.

یوستاناک هم به نظرم یک گوسفند معمولی بوده که ویروس C رو بهش تزریق کردن.بعد جوگیر شده خواسته جای نمسیس رو بگیره! :d

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
تونی جان،اینقدر گیر الکی به بازی نده.اتفاقا ترکیبی از کلاسیک و اکشن که خیلی بهتره تا اکشن خالص.حتی من ترکیب کلاسیک و اکشن رو به کلاسیک خالص هم ترجیح میدم!دیروز اینو به حمید هم گفتم.به هر حال من به شدت به بازی امیدوارم!
در مورد گرافیک شدیدا موافقم.خیلی افتضاحه.اون صحنه ای که لیون پشت در کاور میگیره هم شبیه کارتون بود!ولی موسیقی بازی واقعا عالیه.شاید در حد RE2 و RE5 نباشه،ولی در نوع خودش قابل قبوله.مخصوصا موسیقی سناریوی جیک که شاهکار بود.اینقدر هم الکی به سناریوی جیک گیر ندید.اتفاقا به نظر من بهترین و غنی ترین سناریوی بازی همین سناریوی جیکه!
و اما درباره ی فرضیه ی خودم....آخه حمید،این چه حرفیه؟واقعا از او دیگه انتظار نداشتم!خب گفتن جیک مولر،چون اسمش توی بازی جیک مولره دیگه.استیو حافظش رو از دست داده و بهش گفتن که تو پسر وسکری و اسمت هم جیک مولره.(احتمالا به دلایل امنیتی،فامیلش رو وسکر نذاشتن.) تا اواخر بازی و قبل از ملاقاتش با کلیر هم با نام جیک مولر می شناسیمش.تا اینکه کلیر میاد و استیو رو می شناسه.آخه مگه کپکام مریضه که هنوز بازی ریلیز نشده،بیاد آخر داستان رو لو بده؟:d اتفاقا این کار کپکام خیلی هوشمندانه بوده.چون تایید اسم جیک مولر باعث شده که همه،حواسشون از استیو پرت بشه و دیگه بهش فکر نکنن!در صورتی که هر دو درسته.اون هم استیوه و هم جیک.استیو که اسم واقعیشه و جیک هم اسمی است که بعد از زنده شدن و از دست دادن حافظش روش گذاشتن.درسته دیگه!

راستی بچه ها،دیروز شبکه ی 3 توی برنامه ی «به روز» توی اون قسمتی که داشت بازی های E3 رو معرفی می کرد،یک صحنه RE6 رو نشون داد.اون تیکه ای که جیک (استیو) و شری دارن از دست یوستاناک فرار می کنند.

یوستاناک هم به نظرم یک گوسفند معمولی بوده که ویروس C رو بهش تزریق کردن.بعد جوگیر شده خواسته جای نمسیس رو بگیره! :d
ببین نیما جون من بحثم سر داستان نیست چون میدونم حداقل ایدا داستان خوبی رو به وجود میاره
اما از نظر گیم پلی این بازی به شدت افتضاحه.صحنه های بیش از حد شلوغ،مهارت های زیاد و تخیلی! اصولا تو خودت بخوای بازی کنی،کاری بیشتر از جلو رفتن و تیر اندازی انجام میدی؟ اصلا وقت یا حوصله میکنی خودتو بندازی رو زمین و بغلتی و تکواندو کار کنی؟
خب نه این کارو نمیکنی دیگه!چون با همون تیر اندازی معمولی میتونی بازی رو تموم کنی
اینا اومدن متنوعش کردن که از قضا گند زدن به هویت بازی.
اون صحنه های به اصطلاح ترسناک و دلهره آور جُکی بیش نیستن.من توی این 20 دقیقه چیزی جز صدای پای لیون نشنیدم.انصافا کجای این 20 دقیقه حتی یه ذره هیجانی و دلهره آور بود؟
مطمئنا دیدمون نسبت به ترس خیلی پایینه....
پیشنهاد میشه حتما! حتما بازی Amnesia رو بازی کنین تا بفهمین خیس کردن شلوار چه حس آشنا و خوشایندی داره;)
همین زیاد شدن تعداد زامبی ها ناخودآگاه ارزش یه زامبی رو پایین آورده و حس ترس رو ازش میگیره
توی کل ریمیک چندتا زامبی میکشی؟ کمتر از 50 تا
توی RE3 که دیگه توی خود شهر راکون هستی چندتا؟ بازم کم بودن.
اون موقع صدای پای یه زامبی کج و کوله هم میترسوندتت. ولی حالا چی؟ من که برا خودم تاسف میخورم.تنها امیدوم به داستانشه.
اکشن بازی یه اکشن ناقص و مضخرفه

alfisisili

کاربر سایت
Mar 19, 2011
420
نام
محمد
تونی راس میگه دیگه!چرا خودتونو فریب میدین؟
نیما تو تا دیروز فحش میدادی به کپکام،حالا که احتمال حضور کلر هست امیدوار شدی به بازی؟
این بازی حتی داستان درست حسابی هم نداره!یه لحاف چهل تیکه درست کردن اسمشو گذاشتن بازی!بعد تو میگی از5بهتره؟!اینکه ورداری همه چیزو با هم قاطی کنی و طبق روال قبل(حتی ضعیفتر)پیش بری که نمیشه داستان!تو چین زامبی بازی میشه کرس میره اونارو نابود کنه!این شد داستان؟!:|
بخش لیون کجاش دلهره آوره؟!تو اویل2 پدرمون درمیومد یه کلید پیدا کنیم که یه در باز بشه!اینجا یه عبدُلا جلوت را میووفته با کلید همه جارو باز میکنه!:))
آخه این چه دلهره ایی داره؟
وقتی زامبی کشی هم که شروع میشه دیگه لیون کابوی میشه(به قول تونی).خدایی اویل1 بازی میکنی 1زامبی ساده جلوت درمیاد هول میکنی واسه زدنش!اینجا 100تا زامبی میرین سرت با عملیات ژانگولری همه رو میزنی!
اون جیک مولرم که اصن یه چیز مسخرس!اینا اوردن به زور جاش کردن تو بازی!نمیدونم چرا اینقدر مطمئن نتیجه میگیری که اون استیوه!
واقعا من لزومشو درک نمیکنم که چرا یکی مثه شری یا جیک مولر باید بیاد تو بازی!
خودتونو گول نزنید!

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
من که امیدوارم حداقل همه ی مراحل لیون این طور باشه.گیم پلی جیک هم که خیلی چرت بود.اه!!همش با لگد و پا میرفت تو صورت طرف.این دیگه چه جورشه!
BRUCE LEE وارد میشود...
اینجورشه...

برو بینیم باو! آخراش وارد پارکینگ میشه و دوتا تفنگشو در میاره و عین لوک خوش شانس شروع میکنه از زیر بغل تیر زدن!
بعدشم با دوتا محیط تاریک، هر بازی RE نمیشه که!
الان مثلا از چه چیز این 20 دقیقه خوشتون اومد؟ از اول تا آخرش فقط داشت راه میرفت....

خودتو گول نزن لیون! این تریلر چیز خاصی نداشت! میشه بگی دقیقا چی داشت که باعث شده همه اینقدر ذوق زده بشن؟

این انگشت کوچیک RE5 هم نمیشه! حداقل RE5 یه اکشن کامل بود نه اینکه یه ذره ترس قاطیش کنن! این کثافت بازیا دیگه به کجا بنده؟ یه خورده ترسناک،یه خورده اکشن،یه خورده کشتی کج!
خداییش RE5 رو با این مضخرف عوض نمیکنم.

ببین نیما جون من بحثم سر داستان نیست چون میدونم حداقل ایدا داستان خوبی رو به وجود میاره
اما از نظر گیم پلی این بازی به شدت افتضاحه.صحنه های بیش از حد شلوغ،مهارت های زیاد و تخیلی! اصولا تو خودت بخوای بازی کنی،کاری بیشتر از جلو رفتن و تیر اندازی انجام میدی؟ اصلا وقت یا حوصله میکنی خودتو بندازی رو زمین و بغلتی و تکواندو کار کنی؟
خب نه این کارو نمیکنی دیگه!چون با همون تیر اندازی معمولی میتونی بازی رو تموم کنی
اینا اومدن متنوعش کردن که از قضا گند زدن به هویت بازی.
اون صحنه های به اصطلاح ترسناک و دلهره آور جُکی بیش نیستن.من توی این 20 دقیقه چیزی جز صدای پای لیون نشنیدم.انصافا کجای این 20 دقیقه حتی یه ذره هیجانی و دلهره آور بود؟
مطمئنا دیدمون نسبت به ترس خیلی پایینه....
پیشنهاد میشه حتما! حتما بازی Amnesia رو بازی کنین تا بفهمین خیس کردن شلوار چه حس آشنا و خوشایندی داره;)
همین زیاد شدن تعداد زامبی ها ناخودآگاه ارزش یه زامبی رو پایین آورده و حس ترس رو ازش میگیره
توی کل ریمیک چندتا زامبی میکشی؟ کمتر از 50 تا
توی RE3 که دیگه توی خود شهر راکون هستی چندتا؟ بازم کم بودن.
اون موقع صدای پای یه زامبی کج و کوله هم میترسوندتت. ولی حالا چی؟ من که برا خودم تاسف میخورم.تنها امیدوم به داستانشه.
اکشن بازی یه اکشن ناقص و مضخرفه

تونی راس میگه دیگه!چرا خودتونو فریب میدین؟
نیما تو تا دیروز فحش میدادی به کپکام،حالا که احتمال حضور کلر هست امیدوار شدی به بازی؟
این بازی حتی داستان درست حسابی هم نداره!یه لحاف چهل تیکه درست کردن اسمشو گذاشتن بازی!بعد تو میگی از5بهتره؟!اینکه ورداری همه چیزو با هم قاطی کنی و طبق روال قبل(حتی ضعیفتر)پیش بری که نمیشه داستان!تو چین زامبی بازی میشه کرس میره اونارو نابود کنه!این شد داستان؟!:|
بخش لیون کجاش دلهره آوره؟!تو اویل2 پدرمون درمیومد یه کلید پیدا کنیم که یه در باز بشه!اینجا یه عبدُلا جلوت را میووفته با کلید همه جارو باز میکنه!:))
آخه این چه دلهره ایی داره؟
وقتی زامبی کشی هم که شروع میشه دیگه لیون کابوی میشه(به قول تونی).خدایی اویل1 بازی میکنی 1زامبی ساده جلوت درمیاد هول میکنی واسه زدنش!اینجا 100تا زامبی میرین سرت با عملیات ژانگولری همه رو میزنی!
اون جیک مولرم که اصن یه چیز مسخرس!اینا اوردن به زور جاش کردن تو بازی!نمیدونم چرا اینقدر مطمئن نتیجه میگیری که اون استیوه!
واقعا من لزومشو درک نمیکنم که چرا یکی مثه شری یا جیک مولر باید بیاد تو بازی!
خودتونو گول نزنید!
اوووووووووووووووووووووه چه خبره بابا رفقا...
خداییش اول میاید میگید RE 5 افتضاحه... توش دلهره نیست... حالا که این CapCom بدبخت اومده یه حالی داده بهتون و خواسته کمی هم دلهره وارد بازی کنه شماها بازم ایراد میگیرید...
بابا جون، یه چیزی رو بقبولونید به خودتون.... RE کلاسیک بی RE کلاسیک...
تموم شد، پوکید، رفت... به فنا رفت...
------------------
علی جان، آقا محمد، شماها که میگید اصلاً جو بازی ترسناک نیست، ببخشیدا پس نباید از RE: Remake هم بترسید. اونجا هم بعضی وقتا توی عمارت فقط راه میرفتید دیگه...
میدونم میدونم... نمیخواد بگید فضاش فرق میکرد و بازی Action نمیشد و ازاین حرفا...
ولی یک لجظه خودتون رو تو اون شرایط بذارید جای Leon و Helena...
به خدا شرایط ترسناکیه خُب...
بابا شماها کلاً چشماتون رو به نقاط مثبت بازی هم بستید دیگه...
---------------
آقا جان من تزم با شماها فرق میکنه...
من که میدونم شما هم این بازی رو حتماً بازی میکنید... اما حداقلش من از بازی لذت میبرم. اگه اسمش گول زدنه، بذار باشه. ولی من دلم میخواد خودم رو از محیطش بترسونم، با اتمسفرش حال کنم، از داستانش لذت ببرم، از Action ـش خوشحال بشم، از دیدن شخصیت های بازی مورد علاقم نهایت لذت رو ببرم...
حالا هی شما بیاید از بازی بد بگید... ببینم CAPCOM کاری میکنه؟

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
قا جان من تزم با شماها فرق میکنه...
من که میدونم شما هم این بازی رو حتماً بازی میکنید... اما حداقلش من از بازی لذت میبرم. اگه اسمش گول زدنه، بذار باشه. ولی من دلم میخواد خودم رو از محیطش بترسونم، با اتمسفرش حال کنم، از داستانش لذت ببرم، از Action ـش خوشحال بشم، از دیدن شخصیت های بازی مورد علاقم نهایت لذت رو ببرم...
آره واقعا... اینم نظری هست برا خودش
ولی وقتی ORC وجود داره.... پس این دیگه واقعا خارق العاده میشه

alfisisili

کاربر سایت
Mar 19, 2011
420
نام
محمد
BRUCE LEE وارد میشود...
اینجورشه...

اوووووووووووووووووووووه چه خبره بابا رفقا...
خداییش اول میاید میگید RE 5 افتضاحه... توش دلهره نیست... حالا که این CapCom بدبخت اومده یه حالی داده بهتون و خواسته کمی هم دلهره وارد بازی کنه شماها بازم ایراد میگیرید...
بابا جون، یه چیزی رو بقبولونید به خودتون.... RE کلاسیک بی RE کلاسیک...
تموم شد، پوکید، رفت... به فنا رفت...
------------------
علی جان، آقا محمد، شماها که میگید اصلاً جو بازی ترسناک نیست، ببخشیدا پس نباید از RE: Remake هم بترسید. اونجا هم بعضی وقتا توی عمارت فقط راه میرفتید دیگه...
میدونم میدونم... نمیخواد بگید فضاش فرق میکرد و بازی Action نمیشد و ازاین حرفا...
ولی یک لجظه خودتون رو تو اون شرایط بذارید جای Leon و Helena...
به خدا شرایط ترسناکیه خُب...
بابا شماها کلاً چشماتون رو به نقاط مثبت بازی هم بستید دیگه...
---------------
آقا جان من تزم با شماها فرق میکنه...

فقط همین::|

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
دوستان سلام خسته نباشید وقتی چند سال پیش این تاپیکو پیدا کردم اصلا فکر نمیکردم تا این مدت توش فعالیت کنم (حالا کم رنگ یا پررنگ) خدایی خیلی حال بهم داده هم این تاپیک هم دوستایی که توش دارم هم بازی اویل امیدوارم همینطور این روند ادامه داشته باشه و تا سالیان دیگه برامون خاطره داشته باشه
حالا با خودتون میگید جریانش چیه که این حامد داره اینجوری صحبت میکنه خُب!! بهتون میگم
این پست شماره 2000 من هستش الان که این پُستو زدم 495 تا پست از این 2000 تا رو فقط تو این تاپیک زدم از خدا میخوام همتون در کنار سلامتی تعداد پُستهاتون به بینهایت برسه
یه چیزی هم بگم که رئیس نیاد بگه اسپم دادی:d
من این چند وقته با این چیزایی که از اویلی که میخواد بیاد دیدم خیلی نا امید شدم مطمئنم باز یه بازی تو سبک شوتر و اکشن (نه در حد ORC) ولی بدتر از اویل 5 و با داستانی آبکی روبرو هستیم اگه دقت کنید من همیشه به بازی های خوشبین بودم ولی به قول احد تو تاپیک اخبار

ماکان قبلا روی این صحبت کردیم. یادمه بهت گفتم که علت اینکه من میکامی رو مقصر میدونم این هست که اومد تعریف بازی رو عوض کرد. عوض شدن تعریف بازی یعنی انحراف و دور شدن از اصالت. انحراف هم یعنی RE4 ... فکر نکنم اینربطی به طرفدار قدیمی و جدید داشته باشه.

واقعا تغییر تعریف بازی یعنی خراب کردن اون و مقصرشم کسی نیست جز خود میکامی (حالا یا عَمدی یا غیر عَمدی)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر