بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
آره این ژاپنی بازیشونه دیگه ژاپنی ها اصلا خوششون نمیاد شخصیت خوب ازبین بره و این به مرور خراب کرده داستانو نمونه بارزشم تو کارتون و انیمیشن های قدیمی و جدیدشون معلومه حتی تو فیلما و سریالاشون
منم شکم میره یکیشون بمیره
دقیقا! البته این اواخر یه خورده بهتر شده (انیمه ها نه سریال ها).
بالاخره یکی از کاراکتر های اصلی باید بمیره تا آدم بتونه بیشتر رابطه برقرار کنه با کاراکترها.
مثلا یه پیروزی به دست بیاد که براش تاوان سختی داده باشن

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
منم با نظرات حامد و داش تونی موافقم
نظر خود من هم دقبا همینه...برای پیروزی باید بهاش داده بشه...بعدشم شخصیت هایی که تو هر شماره اضافه میشن یا تو همون بازی از بین برن یا داستانشون تموم بشه تا در شماره های بعدی روی همون چند شخصیت اصلی کار بشه و ابعاد بیشتری ازشون نشون داده بشه
به عنوان مثال تو اویل4 لوییس به بازی اضافه شد و توی وسطاش کشته شد
یا مثلا آنت تو اویل2 و مثال هایی از این قبیل که همه میدونید
اینا شخصیت هایی بودن که تا جایی بهشون نیاز بود و بعدش حذف شدن
باید خیلی شخصیت های دیگه هم اینطوری حذف میشدن تا روی عمق شخصیت های اصلی کار بشه
همونطور که افشین گفت حضور شوا در کشتن(ظاهری) وسکر خیلی مسخره بود
6تا اویل شماره دار و 4، 5 تا اویل مکمل
آخه شوا چی بود این وسط؟؟
باید توی مبارزه وسکر با جیل کشته میشد و جاش رو به جیل میداد

همونطور که تونی گفت توی 6 احتمال داره این اتفاق بیوفته و یک یا چندتا از شخصیت های اصلی بمیرن و این بار سنگین شخصیت های اضافی و بیهوده کم بشه

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
ببخشید که وسط بحثتون یهو وارد شدم!
......
من تازه همین الان ORC رو تموم کردم ! واقعا اعصاب خورد کن بود ! :d
از 4 تا دوست عزیزم devil girl و safety & Pease و leon. fox و خواهر کوچیک کوچیکم بابت راهنمایی و تشویشقون برا تموم کردنش تشکر میکنم .. چون واقعا مبارزاتش اعصاب خورد کن هست (مخصوصا که نسخه pc مشکل صدا هم داره)
........
ولی کاش این امکانات برا زمان اون شماره های کلاسیک بود!
تنها نکته مثبتی که داشت مبارزه فیزیکی و استفاده از چاقو بود و همچنین دیدن کلر و لیون :d هرچند خیلی کوتاه!
راستی نمسیس هم همون نمسیس قدیمی... اینکه اینجا بود یه مقدار ترتمیز و شیک تشریف داشتن :d

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
منم با نظرات حامد و داش تونی موافقم
نظر خود من هم دقبا همینه...برای پیروزی باید بهاش داده بشه...بعدشم شخصیت هایی که تو هر شماره اضافه میشن یا تو همون بازی از بین برن یا داستانشون تموم بشه تا در شماره های بعدی روی همون چند شخصیت اصلی کار بشه و ابعاد بیشتری ازشون نشون داده بشه
به عنوان مثال تو اویل4 لوییس به بازی اضافه شد و توی وسطاش کشته شد
یا مثلا آنت تو اویل2 و مثال هایی از این قبیل که همه میدونید
اینا شخصیت هایی بودن که تا جایی بهشون نیاز بود و بعدش حذف شدن
باید خیلی شخصیت های دیگه هم اینطوری حذف میشدن تا روی عمق شخصیت های اصلی کار بشه
همونطور که افشین گفت حضور شوا در کشتن(ظاهری) وسکر خیلی مسخره بود
6تا اویل شماره دار و 4، 5 تا اویل مکمل
آخه شوا چی بود این وسط؟؟
باید توی مبارزه وسکر با جیل کشته میشد و جاش رو به جیل میداد

همونطور که تونی گفت توی 6 احتمال داره این اتفاق بیوفته و یک یا چندتا از شخصیت های اصلی بمیرن و این بار سنگین شخصیت های اضافی و بیهوده کم بشه
دقیقا! هر دفعه یکی مثلا باید میمرد تا ادامه راه برای بقیه مشکل میشد مثلا تعداد کمتری به مرحله بعد میرسیدن و هر دفعه یکی ازشون کم میشد.
حلا مردن هم نه یه سری چیزای دیگه.یه خورده زیادی خوبی و خوشی داره
abouzar337
کاری نکردیم انجام وظیفه بود! فقط پرونده شو ببند و زیر زمین خاکش کن!:d

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
دقیقا! هر دفعه یکی مثلا باید میمرد تا ادامه راه برای بقیه مشکل میشد مثلا تعداد کمتری به مرحله بعد میرسیدن و هر دفعه یکی ازشون کم میشد.
حلا مردن هم نه یه سری چیزای دیگه.یه خورده زیادی خوبی و خوشی داره
بهترین چیزی که میشه راجع به شخصیت ها (به جز وسکر) گفت همون تعبیر افشین هست
پاپ کورنی...
منم اکثرشون رو دوست دارم ولی اونطوری که شخصیت وسکر من رو با خودش درگیر میکنه بقیه نمیکنن...
لیون کجایی داداش؟؟
من امتحان دارم دیر به دیر میام تو چرا تو این بحث جدید شرکت نکردی؟؟
حمید تو کوشی؟؟
احد کجاس؟؟
.....
خیله خب برم به درسم برسمo:-)
:-b

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
خوب پس اکثریت با من هم نظرن
من فک می کردم با مخالفت روبرو بشم
خوب من فک می کنم بیشتر ضعف نویسنده ها تو این موضوع نقش داشته
داستان رزیدنت ایول خیلی پیچیدست
خوب به نظرم روایت داستانی باید تکلیف خودش رو مشخص کنه و از دانای محدود و حتی دانای نامحدود (وسکر ) به حالت اول شخص در بیاد و داستان لحظه به لحظه از زبان شخصیت قابل بازی روایت بشه

g-virus

کاربر سایت
Aug 21, 2010
247
نام
هادی
خب دوستان میشه یه تعدادی شخصیت حذف بشن که به داستان کمک کنه ولی به نظرتون کی کجا باید حذف میشد؟تا الان فرصتی برای حذف شدن وجود نداشته همین وسکر حذف شد چقدر ملت اعصابشون خورد شد؟شاید هنوز عده ای هستن که باورشون نمیشه وسکر مرده!
خلاصه باید بگم به جز شخصیت هایی مثل استیو و امثالهم هر کدوم میمردن داستان خراب میشد کما اینکه سر وسکر هم همینجوری شد خلاصه میخوام بگم درسته که داستان رو جذاب میکنه ولی ما کلا اویل رو به داستان پر معناش میشناسیم من خودم اویل 1 تا 3 رو بازی نکردم ولی داستانش رو میدونم تا حدودی چون برام جذابیت داشت ولی اویل 5 با مرگ وسکر ادم به یه سردرگمی میرسه که حالا چی؟کی میخواد کارای شرورانه بکنه کی میخواد بهترین جملات رو داشته باشه؟حذف شدن دافعه داره و این چیزه که اگر درست اتفاق نیوفته کل بازی رو به خطر نابودی میندازه به نظرم کاپکام با سوزندن وسکر خیلی ریسک بزرگی کرده

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
خب دوستان میشه یه تعدادی شخصیت حذف بشن که به داستان کمک کنه ولی به نظرتون کی کجا باید حذف میشد؟تا الان فرصتی برای حذف شدن وجود نداشته همین وسکر حذف شد چقدر ملت اعصابشون خورد شد؟شاید هنوز عده ای هستن که باورشون نمیشه وسکر مرده!
خلاصه باید بگم به جز شخصیت هایی مثل استیو و امثالهم هر کدوم میمردن داستان خراب میشد کما اینکه سر وسکر هم همینجوری شد خلاصه میخوام بگم درسته که داستان رو جذاب میکنه ولی ما کلا اویل رو به داستان پر معناش میشناسیم من خودم اویل 1 تا 3 رو بازی نکردم ولی داستانش رو میدونم تا حدودی چون برام جذابیت داشت ولی اویل 5 با مرگ وسکر ادم به یه سردرگمی میرسه که حالا چی؟کی میخواد کارای شرورانه بکنه کی میخواد بهترین جملات رو داشته باشه؟حذف شدن دافعه داره و این چیزه که اگر درست اتفاق نیوفته کل بازی رو به خطر نابودی میندازه به نظرم کاپکام با سوزندن وسکر خیلی ریسک بزرگی کرده

حرفت خوبه ولی به نظرم کپکام ریسک نکرد بلکه اشتباه بزرگی کرد تنها کاراکتری که میتونست ارتباط خوبی برقرار کنه حذف شد و معلوم نیست کی برمیگرده، و تو این شماره 6 هم داریم میبینیم کلی کاراکتر هم داره اضافه میشه و همین باعث میشه ضرر بزرگی خورده بشه
به نظر من اگه حساب شده کار کنن خبری از ضرر داستانی نمیشه

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
سلام دوستان ببخشيد كسي ميتونه لطف كنه واسم ورژن 1.0 بازي RE OPERATION RC آپلود كنه؟ممنون ميشم اگه اين لطف رو بهم بكنه منظورم فقط فايل اجرايي بازي هست

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام دوستان ببخشيد كسي ميتونه لطف كنه واسم ورژن 1.0 بازي RE OPERATION RC آپلود كنه؟ممنون ميشم اگه اين لطف رو بهم بكنه منظورم فقط فايل اجرايي بازي هست
اینجا تاپیک دانلود نیست برید تو بخش بازی ها و اونجا بخواید براتون آپلود کنن

movyn

کاربر سایت
Oct 22, 2010
126
نام
محمد رضا
خوب راستشو بخواید این موضوع چند وقته که ذهن منو مشغول کرده
ما همیشه تو تاپیک زیر و بم رزیدنت ایول رو بررسی کردیم
کوچیکترین نقطه های داستان رو گفتیم و از زیبایی هاش لذت بردیم
ولی هیچ وقت در مورد اشکالاتش صحبت جدی نداشتیم
هقته پیش که داشتم مکس پین رو بازی می کردم بیشتر به این موضوع پی بردم که رزیدنت ایول با همه پیچیدگی های داستانیش شخصیت هاش به جز یه نفر (وسکر) و مخصوصا شخصیت های قابل بازی هیچ عمقی ندارن
من کریس رو دوست دارم لیان رو دوست دارم کلیر جیل ربکا بیلی ولی این شخصیت ها هیچ وقت من رو دل باخته خودشون نمی کنن
همشون عالین ولی من وقتی متال گیر بازی می کنم یا مکس پین
هر چقدر هم که تو متن داستان ضعف داشته باشن ولی یه کانکشن غول آسا بین بازیکن و شخصیت قابل بازی ینی مثلا اسنیک یا مکس برقرار میشه
شخصیت پردازی رزیدنت ایول بیشتر شبیه فیلم های پاپ کورنیه
تو شماره 1 و ریمیک که شخصیت پردازی خیلی ضعیف و محیط اتمسفر و گیم پلی که ما رو جذب می کنه
شماره 2 هم کمی بهتره ولی بازم ارتباط با شخصیت های غیر قابل بازی کمی شیرین تر از قابل بازی هاست
واقعیت اینکه ما تو سن کم این شماره ها رو بازی کردیم
شخصیت های رزیدنت ایول خیلی خوبن
ولی هیچ وقت احساس نمی کنیم که یه آدم واقعی هستن

بازی داستان محوره افشین. /
یه زمان توی سایت kotaku.com از قول یکی از مدیر اجرایی‌های رزیدنت 3 می‌خوندم که کلا سیاست RE رو داستان متمرکزه.
شخصیت‌ها و شخصیت‌پردازی در اولویت بعد هستن
لینکش رو الآن پیدا نمی‌کنم / احتمالا پاک شده چون مال خیلی وقت پیش بود.
------------------------

این یعنی چیزی که مهم‌تره تمرکز بیشتر روی داستانه تا شخصیت‌ها.
واسه همینه که در هر سری انواع کاراکترها رو توش سرازیر می‌کنن، بدون اینکه داستان رو از حالت کلی خارج کنن.
داستان اصلی یک چیز هست که اون هم در اصول خودش ثابته.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,623
خب دموی گیم پلی RE6 هم تو کنفرانس ماکروسافت بخش شد . با لیان میرفتیم . راجع اتفاقات چیزی نمیگم
بازی یه اکشن تمام عیار . ORC رو تو اکشن بودن میخوره .
فقط میتونم بگم .
واقعا ناامید کننده . بدتر از این نمیشد :-o

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب دموی گیم پلی RE6 هم تو کنفرانس ماکروسافت بخش شد . با لیان میرفتیم . راجع اتفاقات چیزی نمیگم
بازی یه اکشن تمام عیار . ORC رو تو اکشن بودن میخوره .
فقط میتونم بگم .
خداییش داداش سینا؟ وای خدا! خاک! واقعا خاک! تن احد توی گور داره میلرزه!:-o

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر