بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
اول از همه بابت اسپویل معذرت میخوام.چون کلمه ی اسپویل رو برای اولین بار همین الآن خوندم!من که مثل شما به این چیزا وارد نیستم.من فکر می کردم هر چیز جدیدی که متوجه میشم رو باید بنویسم تا بقیه هم استفاده کنند.بعدش هم اومد و شما تا 100 سال دیگه هم 3DS نخریدید.تکلیف چیه؟بقیه به خاطر شما نباید داستان رو بدونند؟تازه توی ویکیپدیا هم کل داستان رو نوشته.یک جوری میگید که انگار من اولین کسی هستم که داستان رو فهمیدم!ولی به هر حال به بزرگی خودتون ببخشید.شاید دیگه تکرار نشه!
در نظر سنجی جدید هم من به 89-80 رای دادم.چون به نظرم بازیش واقعا عالیه.ولی هم محض احتیاط و هم به خاطر احترام به نظر بقیه،100 رو انتخاب نکردم!
در ضمن اون موجودی که قراره در RE6 جایگزین نمسیس بشه،اون هیولای کله گوسفندیه که در سناریوی استیو و شری حضور داره.Javo جانشین نمسیس نیست.ولی خداییش اگه قراره اسلحه دستش بگیره،میشه بزرگترین سوتی سال 2012.مثل اینه که هانترها اسلحه دستشون بگیرن!فکرش رو بکنید.:d

آخرین ویرایش:

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
نه بابا!به خاطر لیون نمیگم که!بابا منم لیونو دوست دارم،دشمنش نیستم که!مخصوصا وقتی توی RE2 لباسشو عوض میکنه و رکابی میپوشه!:d
عاشقتم محمد...
;)

اول از همه بابت اسپویل معذرت میخوام.چون کلمه ی اسپویل رو برای اولین بار همین الآن خوندم!من که مثل شما به این چیزا وارد نیستم.من فکر می کردم هر چیز جدیدی که متوجه میشم رو باید بنویسم تا بقیه هم استفاده کنند.
صداقت یعنی این...!!!
راستش من خودمم نمی دونستم که نباید Spoil کرد... به همین خاطر هم یه اخطار گرفتم. از اون موقع مونده تو ذهنم... حالا تو شانس آوردی اخطار نگرفتی رفیق...

در نظر سنجی جدید هم من به 89-80 رای دادم.چون به نظرم بازیش واقعا عالیه.ولی هم محض احتیاط و هم به خاطر احترام به نظر بقیه،100 رو انتخاب نکردم!
پس یه هم عقیده پیدا شد اینجا...
منم پایم که این بازی مزه میده...
آقایون می دونم هیچی RE کلاسیکا نمیشه... خودمم قبول دارم. آوار نشید لطفاً.
ولی Zombie ترکونی به اون صورت هم مزه میده...

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اول از همه بابت اسپویل معذرت میخوام.چون کلمه ی اسپویل رو برای اولین بار همین الآن خوندم!من که مثل شما به این چیزا وارد نیستم.من فکر می کردم هر چیز جدیدی که متوجه میشم رو باید بنویسم تا بقیه هم استفاده کنند.بعدش هم اومد و شما تا 100 سال دیگه هم 3DS نخریدید.تکلیف چیه؟بقیه به خاطر شما نباید داستان رو بدونند؟تازه توی ویکیپدیا هم کل داستان رو نوشته.یک جوری میگید که انگار من اولین کسی هستم که داستان رو فهمیدم!ولی به هر حال به بزرگی خودتون ببخشید.شاید دیگه تکرار نشه!
در ضمن اون موجودی که قراره در RE6 جایگزین نمسیس بشه،اون هیولای کله گوسفندیه که در سناریوی استیو و شری حضور داره.Javo جانشین نمسیس نیست.ولی خداییش اگه قراره اسلحه دستش بگیره،میشه بزرگترین سوتی سال 2012.مثل اینه که هانترها اسلحه دستشون بگیرن!فکرش رو بکنید.:d

معذرت خواهیت پذیرفته میشه. ;;) :dنیما خب این بازی هنوز تازه اومده قربونت برم. بازی که هنوز هیچ کس بازیش نکرده که به این زودی.. حالا گذشته ها گذشته من میدونم نیت تو خیر بوده.:d

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
بچه ها اینم از نظرسنجی جدید همگی تشکر از آریا عزیز بابت تغییر از نظرسنجی

اول از همه بابت اسپویل معذرت میخوام
تکرار نشه

عه... آقا نظر سنجی هم که عوض شد...!!!
پیشنهاد کی بود این نظرسنجیه...؟

نظرسنجی تو این تاپیک ازقدیم ینی اونوقتی که شوما نبودی اکثر مواقع برعهده من بوده

----------------------------------------------------------

خوب من به گزینه دوم رای دادم چون فک می کنم کپکام هیچوقت جایی نمی خوابه که آب زیرش بره ینی حداقل رزیدنت ایولی که میسازه یه بازی خوب ینی منتقدا بش نمره خوب میدن
ولی عمرا این بازی در حدی نیست که بخواد بالای 9 بگیره شماره 6 هم نمی تونه :D
بهتر یه نگاهی به میانگین امتیاز سری از ابتدا تا الان بندازیم

PSResident Evil
Capcom, 1996
87.23%

PSResident Evil 2
Capcom, 1998
92.57%
GC Resident Evil REMAKE
Capcom, 2002
89.67%

GCResident Evil 0
Flagship/Capcom, 2002
84.15%

PSResident Evil 3: Nemesis
Capcom, 1999
88.48%

DCResident Evil Code: Veronica
NexTech/Capcom, 2000
93.63%

PS3Resident Evil 5
Capcom, 2009
87.11%
PS2Resident Evil 4
Capcom, 2005
95.77%

3DSResident Evil: Revelations
Capcom, 2012
83.59%
WIIResident Evil: The Umbrella Chronicles
Cavia Inc./Capcom, 2007
75.12%
WIIResident Evil: The Darkside Chronicles
Cavia Inc./Capcom, 2009
74.54%

کمترین امتیاز هم در طول تاریخ رزیدنت ایول متعلق به بازی نیست جز :D

خب لیست کاملا گویاست بیشترین امتیاز متعلق به شماره 4
پس اگر شماره 4 رو از نظر منتقد ها بهترین بدونیم
به نظر شما منتقد ها چه امتیازی رو این بازی می دن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
اِهِین ... اِهِین
No harm done buddy
;)
-------------
RE4 معلومه که 100 میگیره... ولی بی شوخی چرا Remake اینقدر کم امتیاز آورده... عجیبه. من به Remake هم 100 میدم. واقعاً معرکه بود... و بعدش RE3 و RE2 تو یه رتبه باید باشن با امتیاز 98...

g-virus

کاربر سایت
Aug 21, 2010
247
نام
هادی
سلام به همگی
یه چیزی بگم ما ملت ایرانی یه عادت بد داریم میریم میشینیم بازی اویل 5 رو ده بار بازی میکنیم بعد میایم تو تایپک میگیم خیلی مزخرف بود اقا من رزیدنت اویل 4 رو خیلی دوست دارم یه تحول در نوع دوربین توی بازی اویل بود البته میشد ترسناکترش کرد ولی خب همون رو هم اولین بار که بازی کردم وقتی با اره برقی سر لیان کنده شد من تا یه ماه دست به بازی نزدم همش داشتم میلرزیدم که فشنگام تموم نشه ببخشیدا بیاید یکمی روراست باشیم من اویل 4 رو خیلی دوستش دارم ولی اویل 5 بزرگترین شخصیت بازی رو بهم نشون داد اونو بخاطر همین و گیم پلی عالیش دوست دارم هر کی هر چی میخواد بگه

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
بچه ها اینم از نظرسنجی جدید همگی تشکر از آریا عزیز بابت تغییر از نظرسنجی

تکرار نشه

----------------------------------------------------------

خوب من به گزینه دوم رای دادم چون فک می کنم کپکام هیچوقت جایی نمی خوابه که آب زیرش بره ینی حداقل رزیدنت ایولی که میسازه یه بازی خوب ینی منتقدا بش نمره خوب میدن
ولی عمرا این بازی در حدی نیست که بخواد بالای 9 بگیره شماره 6 هم نمی تونه :biggrin1:
بهتر یه نگاهی به میانگین امتیاز سری از ابتدا تا الان بندازیم

PSResident Evil
Capcom, 1996
87.23%

PSResident Evil 2
Capcom, 1998
92.57%
GC Resident Evil REMAKE
Capcom, 2002
89.67%

GCResident Evil 0
Flagship/Capcom, 2002
84.15%

PSResident Evil 3: Nemesis
Capcom, 1999
88.48%

DCResident Evil Code: Veronica
NexTech/Capcom, 2000
93.63%

PS3Resident Evil 5
Capcom, 2009
87.11%
PS2Resident Evil 4
Capcom, 2005
95.77%

3DSResident Evil: Revelations
Capcom, 2012
83.59%
WIIResident Evil: The Umbrella Chronicles
Cavia Inc./Capcom, 2007
75.12%
WIIResident Evil: The Darkside Chronicles
Cavia Inc./Capcom, 2009
74.54%

کمترین امتیاز هم در طول تاریخ رزیدنت ایول متعلق به بازی نیست جز :biggrin1:

خب لیست کاملا گویاست بیشترین امتیاز متعلق به شماره 4
پس اگر شماره 4 رو از نظر منتقد ها بهترین بدونیم
به نظر شما منتقد ها چه امتیازی رو این بازی می دن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مالتی ORC خیلی هارو بطرفش میکشونه حالا ببینید کی گفتم. من نمره 70 تا 79 دادم. ولی مطمعنم IGN نمره جالبی بهش نخواهد داد.
این ریمیک بهترین بازی رزیدنت اویل که هیچ بهترین بازی دنیاست. من تو خوابم هم نمیدیدم که یه روز اینو بازی کنم چون اول که اومدا گیم کیوب نداشتم. کد ورونیکا هم خداییش قشنگ بود ولی اینکه 4 انقدر امتیازاتش بالا بوده نمیدونم دلیلش چی بوده!

سلام به همگی
یه چیزی بگم ما ملت ایرانی یه عادت بد داریم میریم میشینیم بازی اویل 5 رو ده بار بازی میکنیم بعد میایم تو تایپک میگیم خیلی مزخرف بود اقا من رزیدنت اویل 4 رو خیلی دوست دارم یه تحول در نوع دوربین توی بازی اویل بود البته میشد ترسناکترش کرد ولی خب همون رو هم اولین بار که بازی کردم وقتی با اره برقی سر لیان کنده شد من تا یه ماه دست به بازی نزدم همش داشتم میلرزیدم که فشنگام تموم نشه ببخشیدا بیاید یکمی روراست باشیم من اویل 4 رو خیلی دوستش دارم ولی اویل 5 بزرگترین شخصیت بازی رو بهم نشون داد اونو بخاطر همین و گیم پلی عالیش دوست دارم هر کی هر چی میخواد بگه

ستاره دنباله دار هالی (هادی) شما اگه رزیدنت اویل 1و2و3 رو بازی میکردی این حرف رو نمیزدی :d

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
درود

خوب نظر سنجی عوض شده!
همین اول بگم حتی اگر متای بازی 100 هم بشه باز از این نسخه متنفرم.
من فکر میکنم میانگین امتیازها بین 70-80 باشه، و احتمالاً امتیاز این بازی فقط تو قسمت مالتی پلیر بالا باشه چون هیچ نوآوری خاصی نداره، البته امتیاز همون قسمت مالتی پلیر هم در مقایسه با استاندارهای بازی‌های روز خیلی نابودتره ، ولی خوب اگر بازی امتیازهای بالا هم نگیره باز فروش خوبی داره و تو این زمینه کپکام به هدف خودش میرسه.

این مالتی ORC خیلی هارو بطرفش میکشونه حالا ببینید کی گفتم. من نمره 70 تا 79 دادم. ولی مطمعنم IGN نمره جالبی بهش نخواهد داد.
این ریمیک بهترین بازی رزیدنت اویل که هیچ بهترین بازی دنیاست. من تو خوابم هم نمیدیدم که یه روز اینو بازی کنم چون اول که اومدا گیم کیوب نداشتم. کد ورونیکا هم خداییش قشنگ بود ولی اینکه 4 انقدر امتیازاتش بالا بوده نمیدونم دلیلش چی بوده!

دلیلش رو من گفتم حمید جون:
تحولی بزرگ در عین حال غیر قابل انتظار، ولی دوست داشتنی. این امتیاز بالا رو هم نباید با دیدگاه خودمون تحلیل کنیم، مثلاً بگیم چون این بازی از ریشه‌های نسخه‌های اول دور شده پس همچین امتیازی عجیبه!
این امتیاز حاصل تحول بزرگ در گیم پلی و تعریف استانداردهای جدید در بازی سازی هست. تصور کنید تو سال انتشارش، این بازی چقدر درخشید! تغییرات بزرگ در استاندارهای یک بازی شوتر سوم شخص باعث شد این اسم این بازی برای همیشه در دنیای گیم بدرخشه. تحول در گرافیک، استاندارد سازی زاویه دوربین در بازی‌های سوم شخص، گیم پلی پویا، هوش مصنوعی بی نظیر که همگی در اون زمان نقطه قوت نسخه چهارم محسوب می‌شدند. این متا فقط میتونه متعلق به یک شاهکار باشه، بله RE4 یک شاهکاره بوده و هست، البته اگر این بازی رو با نسخه‌های قبلی مقایسه نکنیم، خواهشاً منطقی به موضوع نگاه کنید:d

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
آخه شماره 4 خیلی بازی کامل و خوبی بود
ولی مشکل اصالت داشت برای ما
خود من به شخصه شماره 4 رو تا آخر قصر سالازار خیلی خیلی دوس دارم ولی بعد از اون پر از تکرار مکررات میشه بازی و فقط هی بکش هی بکش
بعضی جاها هم بازی lol میشه مث رانندگی اشلی :D

یا تموم شدن بازی به سبک کنترا تو میکرو ینی همه جا می پکه و یه جزیره منفجر میشه :D

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
بچه ها ORC کی میاد پس ؟!
هر چی باشه از بی رزیدنت اویلی که بهتره ؟!
یه بار دیگه تاریخ عرضه ش رو به زمان ما ایرانی ها بگین !

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
امیدوارم کل این بازی رو بشه مثل اویل5 CO-OP بازی کرد. به نظر من اون بخشای آنلاینش که به جون هم میوفتادن جالب نبود ولی اگه کل داستان رو بشه گروهی رفت تا آخرش بیشتر حال میده!! در این صورت مثلث مرگ حامد،سینا و اسفندیار تشکیل خواهد شد. اگه یک نفر دیگه هم بیاد مستطیل مرگ هم میشیم:d
من خودم به 70-79 رأی دادم ولی فکر میکنم از نظر منتقد ها امتیازش 80-85 میشه!

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
ولی خب همون رو هم اولین بار که بازی کردم وقتی با اره برقی سر لیان کنده شد من تا یه ماه دست به بازی نزدم همش داشتم میلرزیدم که فشنگام تموم نشه
I feel U
;)
فکرشو بکن ORC اول عید به ایران برسه....
هیچ پاساژی که تو تعطیلی های رسمی باز نیست... باید دعا کنیم که اهالی مغازه داران توپخونه که خیلی خیلی منصف و پاکدامن تشریف دارن، عید جایی نرن...

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
I feel U
;)
فکرشو بکن ORC اول عید به ایران برسه....
هیچ پاساژی که تو تعطیلی های رسمی باز نیست... باید دعا کنیم که اهالی مغازه داران توپخونه که خیلی خیلی منصف و پاکدامن تشریف دارن، عید جایی نرن...
=))
=))=))=))=))=))=))
=))=))=))=))=))=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر