بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
کسی هست بیاد RE5 رو Coop بریم برای بار 1000اُم؟! PSN .
من هستم ولی اخر هفته ها شبا که سرعتم و پینگم مشکل نداشته باشه

احد من فکر کنم اگه قرار بر ریبوت باشه دیگه ما اون زامبی های قدیمی رو نبینیم ممکنه زامبی ها کلا عوض بشن یه چیزی بین ماجینی ها و زامبی های کلاسیک جک و جونور ها جذابتر بشن از نظر گرافیک و مدل کاراکتر ها احتمالا صدا گزاریشون تغییر کنه و یه سری تغییراتم ممکنه تو خود کاراکتر ایجاد بشه ممکنه اون حرفه ای بودن گذشته رو نداشته باشن یعنی آسیب پذیریشون بیشتر شده باشه کلا اینا نظرات منه فعلا حالا تا بعد اگه باز چیزی به نظرم اومد میگم
نیما جان من خودمم :d یعنی همون hamed12345 سابق

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
کسی هست بیاد RE5 رو Coop بریم برای بار 1000اُم؟! PSN .
منم هستم. امروز ادت میکنم بریم بترکونیم.

الان با توجه به سوالی که آقا احد مطرح کردن من این لامپ توی مغزم یه جرقه ای زد گفتم با شما هم درمیون بزارمش...
من مرجع این ریبوت رو همه رزیدنت اویل ها بجز 4 و 5 و dead aim( اگه اشتباه نکنم) فرض میکنم. من میگم دوربین بیشتر به کد ورونیکا شبیه خواهد بود. چون هم از یک زاویه ثابت هست وهم کمی تو اون زاویه حرکت داره حالا یا دنبال کاراکتر میاد یا میچرخه همرا با کاراکتر. گیم پلی رو هم میتونن نگه دارن. چون اگه رزیدنت اویل ریمیک و صفر و حتی اوت بریک ها رو دیده باشید همون گیم پلی گذشتس با یک فرق کوچیک توی file#2 که اون تو قابلیت شلیک همراه با حرکت داشت. اینا رو میگم چون دیدید که توی ریمیک همون گیم پلی به صورت خیلی جذاب تر و عالی تر با همه ی حس و حال ترس و مرموز وجود داشت. با حامد موافقم چون بعید میدونم بعد از 10،15 سال دوبلر های قدیمی بازی باشن که بخوان بازی رو دوبله کنن. پس احتمال زیاد صداگذاری ها تغییر میکنه. گرافیک هم که حتما تغییر میکنه. زامبی ها رو موافقم عوض میشن ولی با اونجاش که میگی شبیه ماجینی ها میشن رو نه. من میگم همون حالت خنگی و کندی رو دارن ولی ممکنه حمله هاشون،قیافه هاشون عوض بشه. مثلا این حالت به بازی اضافه بشه که وقتی زامبی میپره روتون و میخواد گردنتون رو گاز بگیره بازی بره تو حالت دوربین اول شخص و چهره زامبی رو کامل نشون بده خیلی باحال میشه.
خب این اون جرقه هه بود که حرفشو زدم اون اول...منتظرم ببینم دوستان نظراشون چیهo:-)

آخرین ویرایش:

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
من گفتم یه چیزی بینشون نه اون قدیمی ها نه این جدید ها که موتور سوار میشن و بازوکا دستشون میگیرن ولی باز استدلالات جالبه
یه چیزی هم هست که چند وقته میخوام بگم اگه دقت کنین بازی ای که خیلی خفن باشه پیدا نمیکنیم دوربینش هی عوض بشه (منظورم حالتشه) مثلا بین اول شخص یا سوم شخص تغییر زاویه بده احتمال میدم دوربین یه حالت داشته باشه یا نهایتش خودت از منوی تنظیمات تغییر بدی نه اینکه اتوماتیک تغییر کنه
فکرشو بکن 10 تا زامبی دوره کنن آدمو از دست این خلاص بشی اون یکی بگیرتت حالا باز فکرشو بکن چه حالتی بهت دست میده تو این دوربین سویچینگ:d

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
یه چیزی هم هست که چند وقته میخوام بگم اگه دقت کنین بازی ای که خیلی خفن باشه پیدا نمیکنیم دوربینش هی عوض بشه (منظورم حالتشه) مثلا بین اول شخص یا سوم شخص تغییر زاویه بده احتمال میدم دوربین یه حالت داشته باشه یا نهایتش خودت از منوی تنظیمات تغییر بدی نه اینکه اتوماتیک تغییر کنه
راستیاتش یک چنین بازی هست. یه جورایی شبیه اینی هست که گفتی.
resident evil dead aim
اگه بازیش کرده باشی میدونی که دوربین بازی سوم شخص هست و از پشت نشونت میده. قابلیت چرخش هم داره. و وقتی میخوای تیراندازی کنی اول شخص میشه و حتی اول شخص هم میتونی راه بری.
یکی از چیزایی که تو اون دوست داشتم این بود که وقتی میرفتی یک راهرو رو میگشتی و هیچی نبود بعد که میرسیدی وسطش یک صدای باز و بسته شدن در میشنیدی بعد که برمیگشتی میدیدی یا پیغمبر یه مشت زامبی پشتتن بعد که دوباره برمیگشتی میدیدی باز اون ورتم پر زامبیه!!!
------------------
اون بخش دوم رو راست میگی. احتمالا خیلی اعصاب خورد کن میشه.

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
چرا شماها هی تکرار گذشته میکنین؟! ول کنید اینارو . اون روز گفتم در مورد مسائل بنیادی حرف بزنید.
مثلا این بحث پایینی رو پیگیر بشین.

اگه رزیدنت ایول ریبوت بشه کدوم از عناصر رو تو خودش حفظ میکنه؟

به نظر من رزیدنت ایول اگر ریبوت بشه تنها ویژگی های سری مدرن رو حفظ می کنه مطمئنا عناصر وحشت سری کلاسیک دیگه نخ نما شده و ارزش سرمایه گذاری رو نداره
همین طور دوربین بازی هم باز شامل تغییرات اساسی میشه
به نظرم اگر کپکام بازی رو ریبوت کنه تنها چیزی که شاید دوباره شاهدش باشیم اتفاق افتادن وقایع تو عمارت های بزرگ یا ساختمان های بزرگ مدرن باشه
گرچه من کلا احتمال ریبوت رزیدنت ایول رو به شدت ضعیف می دونم چون اینطور که از لاین آپ کپکام معلوم کپکام قصد داره به تدریج همین شخصیت ها رو از روند بازی خارج کنه
استفاده دوباره از کریس و جیل بلافاصله بعد از re5 نشون میده که کپکام اهمیتی نمیده که داستان و اهداف شخصیت ها به پایان رسیده یا نه
در ضمن اگر یادت باشه تاکئوچی گفته بود سران کپکام از بازی که هم لیان و هم کریس توش حضور داشته باشن استقبال کردن
پس به نظرم حتی اگه چندین سال دیگه شخصیت های جدید بیان و ما با اون ها بازی کنیم باز هم داستان به گذشته مربوط میشه و چیزی از صفر شروع نمیشه و شخصیت های قدیم با همون تاریخچه تو بازی حضور دارن

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
اینم نظر من درباره ی ریبوت شدن رزیدنت اویل:به نظر من رزیدنت اویل 100 درصد ریبوت میشه.ولی نه در رزیدنت اویل 6!قطعا ما در رزیدنت اویل 6 شاهد حضور دوباره ی کلیر و لیون و شخصیت های وابسته مثل:ایدا،شری،استیو،هانک،الکس وسکر و احتمالا کراوزر خواهیم بود.چون همونطور که افشین عزیز هم اشاره کرد،کپکام قصد داره شخصیت های فعلی رو از داستان حذف کنه.بنابراین باید داستان فعلی رو به طور کامل تموم کنه.سرگذشت کریس،جیل و وسکر در رزیدنت اویل 5 تموم شد.(رولیشن فقط یک داستان مکمله.) سرگذشت ربکا و بیلی در دامناشن و سرگذشت کلیر و لیون هم در رزیدنت اویل 6 تموم میشه.بنابراین در رزیدنت اویل 7 ما شاهد شخصیت های جدیدی خواهیم بود.ولی در مورد زاویه ی دوربین فکر نکنم تغییر کنه.چون الآن اکثر بازی های جدید همین زاویه ی دوربین رو دارند.به علاوه زاویه ی دوربین کلاسیک به خاطر سخت افزار محدود پلی استیشن بود.در ضمن مطمئن باشید که ترس و وحشت دوباره در رزیدنت اویل 6 باز خواهد گشت.حالا نه به ترسناکی نسخه های کلاسیک.ولی قطعا از 4 و 5 ترسناکتره!

---------- نوشته در 11:01 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:52 PM ارسال شده بود ----------

حمید جان!زالو اون دکتره رو می کشه و وارد بدن خودش می کنه.وقتی هم که می میره،جسد دکتر از داخل بدنش میفته بیرون.اینکه چیز مبهمی نداره!در ضمن می دونستید که اوروبوروس از روی همین زالو الهام گرفته شد؟کلا رزیدنت اویل 5 از روی اوت بریک ساخته شد.نمونه اش هم همین اوروبوروس و نقطه ضعفش (حرارت) و اینکه با وارد شدن به منوی تجهیزات بازی متوقف نمیشه!

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
خوشبختانه تاپیک از مسیری که منحرف شده بود نجات پیدا کرد. بچه ها نظراتتون رو خوندم و بعضا نکات خوبی توش اشاره شده بود. اما نظرات خودم.

ببینید وقتی یکی داره داستان بازی رو مینویسه همیشه به نقاطی میرسه که فکر میکنه اگه در گذشته کاراکتر این فرمی بود میشد بهتر به شخصیت پردازیش پرداخته بشه. احتمال زیاد تو ریبوت یا کل شخصیت ها عوض میشن یا اگه عوض نشن یه نوع پس و پیش خواهیم داشت. مثلا ممکنه یه آدم معمولی رنگ و بوی جدیدتری به خودش بگیره. به عبارتی شخصیت ها از نظر شخصیت پردازی تغییر خواهند کرد.
اما در مورد محیط بازی.... بهاحتمال زیاد محیط بازی به دوران مخوف و یا به عبارتی به اصالتش برمیگرده. این محیط شاید صرفا وجود زامبی نباشه اما اتمسفر بازی تا حد زیادی به سری کلاسیک نزدیک خواهد بود.

خوب باز اگه نظری دارین رو بگین تا یه نتیجه گیری داشته باشیم.

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
احد منم دقیقا تو فکرم همچین چیزی بود که تو گفتی
حالا به نظرت ممکنه تا اویل 6 این ریبوت شدن تایید بشه؟
توم ریدر ریبوت شد و تقریبا 1.5 سال جلوتر اعلامش کردن که مردم شوکه نشن و بتونن باهاش کنار بیان به نظر منم همون حرفی که نیما زد احتمالا تو نسخه 6 تکلیف این سری معلوم میشه و بعد میره سراغ ریبوت
خدا کنه مثل این سری خرابکاری نکنن و کمیت رو فدای کیفیت نکنن و این انحصاری بازی های مسخره رو جمعش کنن چون من یکی واقعا خسته شدم از اینکه ببینم برای wii دو تا بازی انحصاری اویل بیاد بعد داستانش برای نسخه های بعد از اون ادامه ی نسخه wii باشه یعنی خیلی زور داره برام از داستان عقب بیوفتم

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید

حمید جان!زالو اون دکتره رو می کشه و وارد بدن خودش می کنه.وقتی هم که می میره،جسد دکتر از داخل بدنش میفته بیرون.اینکه چیز مبهمی نداره!در ضمن می دونستید که اوروبوروس از روی همین زالو الهام گرفته شد؟کلا رزیدنت اویل 5 از روی اوت بریک ساخته شد.نمونه اش هم همین اوروبوروس و نقطه ضعفش (حرارت) و اینکه با وارد شدن به منوی تجهیزات بازی متوقف نمیشه!

مرسی آره میدونستم اینو قبلا تو همین تاپیک خونده بودم.خدا کنه کپکام اوتبریک 3 رو هم بسازه من که خیلی باهاش حال کردم ولی Thanatos خیلی راحت مرد فقط با یه انتی ویروس Daylight ولی کلا خیلی قشنگ بود اون مرحله Desperate Times هم که تو ساختمون RPD بود اهنگ های رزیدنت اویل 2 رو هم میزد یاد رزیدنت اویل 2 افتادم . معماهاشم واقعا معما بود . این رولیشنز که انگار بزور براش معما ساختن من فکر کردم واقعا معماهاش جالبه حالا من یکیشو که دیدم خیلی مسخره بود مثل نقطه بازی بود.:)) فقط تنها مشکلش این بود که پرتنرات اصلا به حرفت گوش نمیدادن مثلا میگفتی وایسا همش میگفتن NO WAY بعدشم مثلا یه کلت که داشتن راکت لانچر هم بهشون میدادی زود لانچر رو در میوردن حتی واسه یه زامبی تیر راکت لانچر رو هدر میدادن.در نهایت خیلی خلاقانه بود هم این ویروسی شدنشون که تا آخر ادامه داشت هم که این که هر کدوم از کزکترا یه سری تکنیک های منحصر به فردی داشتن.

بچه ها به نظر شما سخت ترین معما تو سری بازی های رزیدنت اویل کدوم معما بود ؟

آخرین ویرایش:

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
بچه ها به نظر شما سخت ترین معما تو سری بازی های رزیدنت اویل کدوم معما بود ؟
با اجازه آقا حمید من میخوام به این سوال جواب بدم (چون شبیه سوال شما هست)
کدوم یک از معما های رزیدنت اویل از همه با حال تر و خلاقانه تر بود؟
من اون معمایی رو خیلی دوست دارم که تو رزیدنت اویل آوتبریک1 بود. اونی که باید کد مورد نیاز رو از یک فایل چهار صفحه ای بدست می آوردیم و توی اون چهار صفحه فایل یک مشت عدد نوشته شده بود.
واسه بار اول که آدم به اون کدها نگاه میکنه هیچی نمیفهمه ولی وقتی حل میشه خیلی به آدم حال میده.
فکر کنم آقا حمید که به تازگی اوتبریک ها رو بازی کردن بدونن من چی رو میگم(البته توهین به بقیه نباشه>:d

• Like
Reactions: hmd2009

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
با اجازه آقا حمید من میخوام به این سوال جواب بدم (چون شبیه سوال شما هست)
کدوم یک از معما های رزیدنت اویل از همه با حال تر و خلاقانه تر بود؟
من اون معمایی رو خیلی دوست دارم که تو رزیدنت اویل آوتبریک1 بود. اونی که باید کد مورد نیاز رو از یک فایل چهار صفحه ای بدست می آوردیم و توی اون چهار صفحه فایل یک مشت عدد نوشته شده بود.
واسه بار اول که آدم به اون کدها نگاه میکنه هیچی نمیفهمه ولی وقتی حل میشه خیلی به آدم حال میده.
فکر کنم آقا حمید که به تازگی اوتبریک ها رو بازی کردن بدونن من چی رو میگم(البته توهین به بقیه نباشه>:d

سلام. خواهش میکنم اقا اختیار دارین.راستش من اول اوتبریک 2 رو تموم کردم بعد رفتم سراغ اوتبریک 1 و چون اون معمایی که شما میگی شبیهش تو اوتبریک 2 بود اون معما تو اوتبریک 1 رو راحتتر حل کردم .چون قلقش دستم اومده بود. البته اگه منظور شما همون معمای ساعت باشه تو آخرین سناریو اوتبریک 1.به نظر من معمای رزیدنت اویل اکثرشون خلاقانه و جالب هستند معمای پازل تصاویر تو رزیدنت اویل 1 و ریمیک و معمای تنظیم درجه تو رزیدنت اویل 2 و معمای آلودگی اب تو رزیدنت اویل 3 معمای مکعب ها تو رزیدنت اویل کد ورونیکا معمای اون حیوانات تو رزیدنت اویل زیرو و معماهای اوتبریک ها هم که همشون جالب بودن اما اگه بخوام خلاقانه ترین معما رو انتخاب کنم همون معمای تو اوتبریک 1 و2 هست . و سخترینشم مکعب ها تو کد ورونیکا البته برای من.امیدوارم تو رزیدنت اویل 6 معماهای خلاقانه تر و بهتری رو ببینیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر