بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

soroushq

کاربر سایت
May 5, 2006
350
نام
سروش دیگه!
161.gif
158.gif

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

Zanzibar Land
A reconstruction of Outer Heaven, but this time with improved protection and guards. The location doesn't actually exist but Zanzibar is an island off the east coast of Africa​
نکته اول!:جزیره چیه؟؟؟؟ آلاسکا جزیره داره به نظرت؟؟؟
البته آلاسکا کلا به مجمع الجزایر آلاسکا معروفه .

mapAK.jpg

درضمن Shadow Moses توی جزایر فاکس بوده اینجا
mapAKwest2.jpg

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
قضیه اسپلینتر سل رو شوخی اومدم بابا... به خودت نگیر ...
ولی اینکه کسی بیاد توی صفحه 65 بیاد و بپرسه سایکو مانتیس کیه!!!!...یه مقدار....:-" :blushing:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خب...
حالا برسیم به دوست عزیزمون....

1) الاسکا جزیره نیست...شبه جزیرست...اما وقایع متال گیر1 توی یه جزیره کوچیک از الاسکا رخ داد که اسمش هم همون مکان فعلی منه!!!!( فاکس ایلندز ).

2) در قسمتهای پایانی متال گیر1...زمانی که لیکویید و اسلات دارن در باره وضعیتشون صحبت میکنن(که اسنیک پشت دیوار به حرفاشون گوش میداد - جلوی خود متال گیر )...اونجا لیکویید به اسلات میگه که ما از این به بعد جایی نمیریم...بلکه همین جا میمونیم و با متال گیر به دنیا حکمرانی میکنیم...و به اسلات میگه که از این به بعد اینجارو اوتر هیون بدون....

به نظر میاد زبانت زیاد خوب نیست!!؟؟
پس از کدوم 70% داستان متال رو بهتر بلدی!!؟؟:blushing: (بابا به دل نگیری دوباره جنگ و دعوا شروع کنیما!!!:cheesygri ).

( به نظر میاد که لیکویید میخواسته با متال گیر از جزیره شدو موزز فرار کنه ...اما بعدا تصمیمش عوض میشه و....).

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
شما هفتاد درصد.
در مورد قضیه آلاسکا شماها درست میگین.من اشتباه کردم!
جنابعالی توی پست قبلی گفتین که
لیکویید چطور میخواست به وسیله رکس...یه جزیره کوچیک توی الاسکا رو به (اوتر هیون ) تبدیل کنه؟
اون چیزی که شما الان گفتی با این قبلی تفاوت داره.
این مرتیکه لیکوئید گفته "از این به بعد اینجارو آوترهون بدون.
واقعا تفسیر تو از این جمله چیه؟؟؟
آره هفتاد درصد.
چرا اون چندتا نکته ای رو که همین پست پیش پرسیدی و متذکر شدم یادت نمیاد؟؟
با این فن بوی بازیتون....
باتشکر....

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
دوست عزیز...

شما توی همین چند صفحه قبل چند تا سوتی بد جور دادی و تابلو کردی اصلا متال باز نیستی...!
در این باره خود دوستان میتونن رای بدن...

در ضمن بد نیست اسامی اون 30% رو همین الان اعلام کنی تا حساب کارمون بیاد دستمون...:confused:

اما در کل از این که بحث رو به دعوا نمیکشونی ممنونم....
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

در مورد تواناییهای متال گیر رکس هم درست گفتی...
اما یا نمیدونی...یا یادت رفته....
مسئله موشکهای اتمی رکس این بود که این موشکها توسط یه ریل گان( بازوی راست رکس ) شلیک میشدن...یعنی با نیروی مغناطیسی به سمت هوا شلیک میشدن...نه با نیروی سوختن سوخت مایع یا جامد...
بهمین دلیل ماهواره های گرمایاب و هشدار زود هنگام نمیتونن گرمای این موشک رو شناسایی کنن...و نمیتونن بگن که این موشک از کجا اومده و....

این بود توضیح کاملتر حرف شما.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خب...
حالا کی میدونه که هدف سالیداس اسنیک از بکار انداختن و استغاده از ارسنال گیر چی بود!!؟؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,804
نام
امین
قضیه اسپلینتر سل رو شوخی اومدم بابا... به خودت نگیر ...
ولی اینکه کسی بیاد توی صفحه 65 بیاد و بپرسه سایکو مانتیس کیه!!!!...یه مقدار....:-" :blushing:

از این شوخی ها نکن:)
کیا یادشون جنگ sc و mgs تو بازی دات اون تاپیک معروفه ها! که 3 صفحه بیشتر دووم نیاورد:laughing:

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
ممنون:blushing:

اما فک نکنم اگه بخواید هم بتونید در این تاپیک رو تخته کنید...اون هم با این حجم طرفدار....:blushing:

تازه...مگه دفاعیات منو از اسپلینتر توی صفحه 30/31/32 ندیدی!!؟؟:laughing:
کلا من ادم منصفی هستم....

در ضمن...به نظر من اگه گه گداری بچه ها به هر دوی این بازیها مراجعه کنن و مثالهایی بزنن و یا ایرادهایی بگیرن...جو علمی رو میتونن بترکونن!!( من یه بار اسپلینتر بازی کردم و اونجا که باید از برج پایین میومدیم و از جلسه فیلم برداری میکردیم..گیر کردم!!!...برای همین دل خوشی ازش ندارم!!!).

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
این شد بحث خوب و دوستانه ...
.من از متال ها فقط شماره 1 nes و نسخه psone رو بازی کردم ...
از اسپلینتر سل ها هم pandora tomarrow تموم کردم ....الان هم chaos theory رو نصب کردمو یکی دو مرحله جلو رفتم و لی کارت گرافیکم مشکل داره و با گیر اجرا میشه....(کلا سیستم مشکل داره)
اگر قرار باشه قضاوتی بینشون بکنم میگم که هیچ ربطی به ندارند....هر کدوم برای خودش عالیه...متال از داستان عالی و سبک حماسی و پیچیده ای استفاده میکنه و sc هم گیم پلی عالی داره (مثل بیشتر بازیهای یوبی سافت)....مجموعا چند ساعت بازی کردن چیزی نیست که بخواین حال همدیگرو بگیرین ... خدا وکیلی ارزش نداره
آقای fox hound میتونی در مورد این پرتابه های مغناطیسی بیشتر توضیح بدی ...خیلی جالب بود ....

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
ممنون از همه دوستان بخاطر حس همکاریشون:blushing:
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

در مورد توانایی اصلی متال گیر رکس هم باید بگم که:

در زمانی که برای اولین بار موشکهای بالستیک اتمی بوجود اومدن...خودتون میتونید حس کنید که بعضیها چه احساسی بهشون دست داد...
منظورم اون کسایی هستش عادت کرده بودن بر اساس نبردهای جنگ جهانی دوم...یه کشور یا یه منطقه رو با لشکرهای مکانیزه زرهی و یا با پشتیبانی نیروهای هوایی ....تمام قوای یه کشور رو به تحلیل ببرن....

خب...شما باید حساب بکنید که بوسیله این موشکها....شما میتونید یک انفجار بسیار قوی معادل 20000 تن T.N.T ( بمب اتمی هیروشیما ) تا چیزی در حدود 50 مگا تن T.N.T ( معادل 50000000000 کیلو گرم T.N.T ) در هر نقطه دنیا که بخواید....ایجاد کنین....

پس میبینید که بکل نقشه ابر قدرتها و قدرتهای بزرگ دنیا بر اساس داشتن یا نداشتن این تسلیحات رقم میخوره( منظورم دهه 50 و 60 میلادیه...).

اما....
برای مقابله با این موشکها باید چه کرد....!؟
چه کار باید کرد تا امپریالیسم امریکا و کمونیسم شوروی رو از این انفجارات نجات داد....!؟

خب...
کارشناسا نشستن و فک کردن تا به این نتیجه رسیدن که بوسیله ماهواره میشه گرمای ناشی از روشن شدن مرحله اول یک موشک بالستیک( مرحله بوستر: مرحله ای که موتور اولیه موشک روشن میشه...میسوزه و موشک رو از جو خارج میکنه تا بره برای مراحل 2و3و4....میتونید به Wikipedia.com مراجعه کنید)....و یا تشعشعات رادیو اکتیو رو از سراسر بدست اورد و شناسایی کرد...!!!

جهان وارد مرحله جدیدی شد....
دیگه هر کسی که میخواست...نمیتونست بطور ناگهانی و ضربتی...دست به انجام یه حمله اتمی بزنه....
++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تا اینجا که همه چیز حقیقیه....و همه این وسایل ساخته شدن....

اما متال گیر رکس چه حرفی برای گفتن داره...!؟
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

همونطور که گفتم...قضیه این بود که بر اساس طرحهای ( الکساندر گرانین ) که اونو توی متال گیر3 میبینیم....امریکا مشغول میشه به ساخت یه تانک دو پا با قدرتهای ضد تانک و ضد هوایی و قدرتهای موشکی اتمی....

اما....
اگه قرار باشه با شلیک اولین موشک اتمی از رکس...ماهواره ها مکان اونو شناسایی کنن...سریعا با یه حمله هوایی یا موشکی...رکس رو نابود میکنن....

و سوال اینه:
باید چکار کرد تا موشکهای رکس....فاقد هرگونه شعله و یا حرارتی باشه!!؟؟

....دوباره کارشناسا میشینن و پیش خودشون میگن که:
اگه بتونیم بوسیله یک میدان مغناطیسی...این موشک رو به بالای جو برسونیم....در حقیقت کار مرحله اول رو حذف کنیم و بدون بوستر...موشک رو به مرحله 2 برسونیم...اونوقت کدوم ماهواره میتونه مکان رکس رو شناسایی کنه!!؟؟

و....همونطور که یادتونه....شاید در حین بازی(متال گیر سالید1) از خودتون بارها پرسیده باشید که قضیه بازوی سمت راست رکس چیه!؟
چرا این بازو بشکل دو میله بلند و کشیده هستش!؟...
و کلا کار این بازو چیه!؟

خب...این بازو...همون وسیله ایه که قراره موشکهای بالستیک رو به سمت جو شلیک کنه...
چطور؟
این وسیله که اسمش توی بازی ریل گان( اسلحه ریلی ) هست...وظیفش اینه که با میدان مغناطیسی بزرگی که بوجود میاره....موشک رو که جنس بدنش از فلزه...به سمت هوا پرتای کنه...
یه چیزی تو مایه های:
فرض کنید که به شما یه اهن ربای خیلی قوی دادن....و شما میخواید که بوسیله اون...یه قطعه کوچیک فلز رو به هوا پرتاب کنید....
خب...خیلی هم بعید نیست....:confused:
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پس...ما به تواناییهای رکس پی بردیم.....
اما....
یکی دیگه از تواناییهای رکس.....

تا اون زمان( منظورم قبل از ساخته شدن رکسه)...این موشکهای بالستیکی که گفتم...یا از زمین پرتاب میشد( با حد اکثر برد 15000 کیلومتر متعلق به اس.اس.18 شوروی)...یا از هوا شلیک میشدن( تمتمی موشکهای کروز اتمی )...و یا از زیردریایی(SLBM...موشک بالستیک پرتاب شونده از زیردریایی )....

پس اگه کسی به سرش میزد که جنگ جهانی سوم اتمی راه بندازه...همه دنیا میفهمیدن که کی و از کجا و با چه وسیله...مبادرت به این کار کرده....

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
ممنون از همه دوستان بخاطر حس همکاریشون:blushing:
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

در مورد توانایی اصلی متال گیر رکس هم باید بگم که:

در زمانی که برای اولین بار موشکهای بالستیک اتمی بوجود اومدن...خودتون میتونید حس کنید که بعضیها چه احساسی بهشون دست داد...
منظورم اون کسایی هستش عادت کرده بودن بر اساس نبردهای جنگ جهانی دوم...یه کشور یا یه منطقه رو با لشکرهای مکانیزه زرهی و یا با پشتیبانی نیروهای هوایی ....تمام قوای یه کشور رو به تحلیل ببرن....

خب...شما باید حساب بکنید که بوسیله این موشکها....شما میتونید یک انفجار بسیار قوی معادل 20000 تن T.N.T ( بمب اتمی هیروشیما ) تا چیزی در حدود 50 مگا تن T.N.T ( معادل 50000000000 کیلو گرم T.N.T ) در هر نقطه دنیا که بخواید....ایجاد کنین....

پس میبینید که بکل نقشه ابر قدرتها و قدرتهای بزرگ دنیا بر اساس داشتن یا نداشتن این تسلیحات رقم میخوره( منظورم دهه 50 و 60 میلادیه...).

اما....
برای مقابله با این موشکها باید چه کرد....!؟
چه کار باید کرد تا امپریالیسم امریکا و کمونیسم شوروی رو از این انفجارات نجات داد....!؟

خب...
کارشناسا نشستن و فک کردن تا به این نتیجه رسیدن که بوسیله ماهواره میشه گرمای ناشی از روشن شدن مرحله اول یک موشک بالستیک( مرحله بوستر: مرحله ای که موتور اولیه موشک روشن میشه...میسوزه و موشک رو از جو خارج میکنه تا بره برای مراحل 2و3و4....میتونید به Wikipedia.com مراجعه کنید)....و یا تشعشعات رادیو اکتیو رو از سراسر بدست اورد و شناسایی کرد...!!!

جهان وارد مرحله جدیدی شد....
دیگه هر کسی که میخواست...نمیتونست بطور ناگهانی و ضربتی...دست به انجام یه حمله اتمی بزنه....
++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تا اینجا که همه چیز حقیقیه....و همه این وسایل ساخته شدن....

اما متال گیر رکس چه حرفی برای گفتن داره...!؟
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

همونطور که گفتم...قضیه این بود که بر اساس طرحهای ( الکساندر گرانین ) که اونو توی متال گیر3 میبینیم....امریکا مشغول میشه به ساخت یه تانک دو پا با قدرتهای ضد تانک و ضد هوایی و قدرتهای موشکی اتمی....

اما....
اگه قرار باشه با شلیک اولین موشک اتمی از رکس...ماهواره ها مکان اونو شناسایی کنن...سریعا با یه حمله هوایی یا موشکی...رکس رو نابود میکنن....

و سوال اینه:
باید چکار کرد تا موشکهای رکس....فاقد هرگونه شعله و یا حرارتی باشه!!؟؟

....دوباره کارشناسا میشینن و پیش خودشون میگن که:
اگه بتونیم بوسیله یک میدان مغناطیسی...این موشک رو به بالای جو برسونیم....در حقیقت کار مرحله اول رو حذف کنیم و بدون بوستر...موشک رو به مرحله 2 برسونیم...اونوقت کدوم ماهواره میتونه مکان رکس رو شناسایی کنه!!؟؟

و....همونطور که یادتونه....شاید در حین بازی(متال گیر سالید1) از خودتون بارها پرسیده باشید که قضیه بازوی سمت راست رکس چیه!؟
چرا این بازو بشکل دو میله بلند و کشیده هستش!؟...
و کلا کار این بازو چیه!؟

خب...این بازو...همون وسیله ایه که قراره موشکهای بالستیک رو به سمت جو شلیک کنه...
چطور؟
این وسیله که اسمش توی بازی ریل گان( اسلحه ریلی ) هست...وظیفش اینه که با میدان مغناطیسی بزرگی که بوجود میاره....موشک رو که جنس بدنش از فلزه...به سمت هوا پرتای کنه...
یه چیزی تو مایه های:
فرض کنید که به شما یه اهن ربای خیلی قوی دادن....و شما میخواید که بوسیله اون...یه قطعه کوچیک فلز رو به هوا پرتاب کنید....
خب...خیلی هم بعید نیست....:confused:
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پس...ما به تواناییهای رکس پی بردیم.....
اما....
یکی دیگه از تواناییهای رکس.....

تا اون زمان( منظورم قبل از ساخته شدن رکسه)...این موشکهای بالستیکی که گفتم...یا از زمین پرتاب میشد( با حد اکثر برد 15000 کیلومتر متعلق به اس.اس.18 شوروی)...یا از هوا شلیک میشدن( تمتمی موشکهای کروز اتمی )...و یا از زیردریایی(SLBM...موشک بالستیک پرتاب شونده از زیردریایی )....

پس اگه کسی به سرش میزد که جنگ جهانی سوم اتمی راه بندازه...همه دنیا میفهمیدن که کی و از کجا و با چه وسیله...مبادرت به این کار کرده....

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
با سلام

کسی توی این سایت پیدا نمیشه که بیاد و پست قبلی منو که 2 بار فرستاده شده...حذفش کنه!؟:blushing:
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

داشتم میگفتم....

پس معلوم شد که تا قبل از بوجود اومدن رکس...تمامی موشکهای بالستیک توی دنیا...یا خودشون شناسایی شده بودن...یا پایگاهشون...

چون کلا این موشکها یا از پایگاههای زمینی شلیک میشدن( S.S.18 متعلق به شوروی با برد 15000 کیلو متر ) ...
و یا از هوا شلیک میشدن ( مثل تمامی موشکهای کروز نه بالستیک اتمی...)...
و یا از زیر دریایی شلیک میشدن( SLBM موشک شلیک شونده از زیر دریایی...مثل موشک ترایدنت امریکا با برد چندین هزار کیلو متر).

پس اگه یکی از این موشکها شلیک میشدن...کار چندان سختی نبود که بشه مکان پرتاب موشک رو سناسایی کرد و اقدام به Counter Attack کنن....

اما رکس یه چیز دیگس....!:biggrin1:

یه تانک 2 پای راه رونده که هم تانک میترکونه...هم هواپیما میزنه...و هم موشک بالستیک اتمی لانچ میکنه....!
اونهم از هر نقطه روی کره زمین!!!

در حقیقت...رکس یه دژ اتمی متحرک بود که این تحرک...به اون این امکان رو میداد که از شناسایی شدن توسط واحدهای شناسایی و ماهواره ها مصون بمونه....
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پس الان میفهمیم که چرا پروژه رکس اینقدر محرمانه بود ....
بطوری که بودجه پروژه از بودجه سیاه پنتاگون تامین میشه( بودجه سیاه پنتاگون...بودجه ای هستش که بر خلاف دیگر بودجه های دولت...مجلس سنای امریکا حق نداره که درباره نحوه خرج شدنش از پنتاگون سوالی کنه!).
و در ضمن...اگه این پروژه رو بشه...مفاد پیمانهای S.T.A.R.T زیر سوال میره...

همونطور که میدونید...طبق این پیمان...که در حدود سال 1993 به امضای امریکا و روسیه رسید...هر دو این کشورها موظف شده بودند که تا پایان سال 2000....مجموع کلاهکهای اتمی و هسته ایشون...نباید از 3000 تا 3500 کلاهک تجاوز کنه...

اما با رو شدن قضیه رکس...ایا اینطور به نظر نمیومد که امریکا هیچ اهمیتی برای این پیمان قائل نبوده و در حال گول مالید سر دولت یلستین بوده!!؟؟

و به همین علت هستش که در اخر متال گیر1 ...ما میبینیم که شخص وزیر دفاع امریکا...دستور حمله اتمی به جزبره شدو موزز رو صادر میکنه...اونهم فقط به این دلیل که وانمود کنه تروریستها یه بمب اتمی رو اونجا منفجر کردن...و در حقیقت تمام پایگاه ساخت رکس رو با خاک یکی کنه و ....

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
از این شوخی ها نکن
کیا یادشون جنگ sc و mgs تو بازی دات اون تاپیک معروفه ها! که 3 صفحه بیشتر دووم نیاورد
خداییش یادته؟؟
3 صفحه بیشتر بود! خیلی بیشتر! من بودم و تو بودیو و آرشام و چند نفر نوب! اونور هم لرد بود و چندتا دیگه! یادش بخییییییر!!!
شما توی همین چند صفحه قبل چند تا سوتی بد جور دادی و تابلو کردی اصلا متال باز نیستی...!
من که اصلا متال باز نیستم! بهتر!
فقط میخوام بدونم خداییییش غیر از صفحه قبل من کجا سوتی داشتم؟؟دیگه (....)......چی بگم؟
هدف من همونیه که چند صفحه پیش گفتم!!1

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
کسی واقعا در مورد این همه زری که من زدم هیچ سوالی نداره!!؟؟:confused:
یعنی شما واقعا این همه علامه دهر تشریف دارین!!؟؟:confused:
خب...خدا رو شکر...

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
توی متال هیچی نیستین!!!!!!!!!!!!!!!

قابل توجه همه اونهایی که فکر میکنن شاخ متال هستن باید خدمتشون عرض کنم که باشین تا اموراتتون بگذره!!!!!!!!!!

آره جون خودتون!!!!!!!!!!!!

اولآ باید بگم که در قسمت شکنجه متال یک شما 4تا راه حل دارید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1-سس ریختن روی خودتون و گول زدن نگهبان

2-زیرتخت قایم شدن وباز هم گول زدن نگهبان

وبقیه راه ها که هیچ کدومتون نمیدونین!!!!!!!!!!!

3-در قسمت شکنجه ها دوام بیاورید!!!! یعنی 4بار شکنجه را تحمل کنید و در آخر ببینید چی میشه!!!!!!!

4-اینو نمیگم تا ببینم دیگه کی شاخ میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اما این شماره 4 حتی فکرش رو هم نمیکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دست بالای دست بسیار است!!!!!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر