بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
البته فرد مذکور در بازی مذکور اشاره ای به این مورد هم نداره که مشکلات جنسی داره. در ضمن اینی که شما میفرمائید رو Elisa میگه نه بیگ باس. بیگ باس فقط میگه من هرگز پدر نخواهم شد، اونم نه بخاطر اینکه مشکلات جنسی داشته، بخاطر اینکه نمیخواد یعنی خواست خودش این هست که بچه دار نشه... اصلیترین دلیلش هم The Boss بود...

Elisa: Perhaps. I think I probably wanted to leave some hope for the future. With this body, I'll never be able to have children of my own. So instead, I'm placing my hopes in you.

Snake: Why me?

Elisa: I just think you'll make a great father someday...

Snake: Elisa, I'm sorry, but... I'll never be a father.

من به هرکسی که از مکالمه بالا بتونه ثابت کنه که بیگ باس مشکلات جنسی داشته، شخصاً یک خودنویس پارکر اهدا میکنم.

PS: I think there's only one person who can give us the answer, and that's b'cuz she had... ahmmm.. ye know.. I mean... Experience! and that'd be Eva...​

فکر نمیکنم تو ایران کسی باشه که بتونه معلومات من در مورد سری MGS رو زیر سوال ببره و خیلی از بچه های قدیمی اینجا میتونن این موضوع رو تائید کنن. یادمم نمیاد جائی از پستم اشاره ای به سالید و لیکوئید کرده باشم که بهم گوش زد بشه! ;)

btw in case you haven't heard, Les Enfants Terribles takes place when Big Boss went under coma, means he didn't know about the plan in the first place...got it?!​
جون من تو بگو I'll Never be a father يعني خودتم نفهميدي چي مي خواي بگي ديگه اگه خودش نمي خواست بچه دار بشه چه كرمي داره كه اينو بگه ميگه : I'll Never want to be father
در ضمن چون اليسا حرف از Body ميزنه امكان خيلي زيادي داره كه بيگ باس هم در همين مورد داره صحبت ميكنه
در ضمن حالا يه سوال ساليد اسنيك و ليكوئيد تو چه سالي به دنيا اومدن؟

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
جون من تو بگو I'll Never be a father يعني خودتم نفهميدي چي مي خواي بگي ديگه اگه خودش نمي خواست بچه دار بشه چه كرمي داره كه اينو بگه ميگه : I'll Never want to be father
.
به نظر من جمله { من هیچ وقت یک پدر نخواهم بود } میتونه دقیقا همون معنایی رو داشته باشه که جمله { من نمیخوام هیچ وقت یک پدر باشم } داره...
منظور بیگ باس میتونسته این باشه که من به خاطر نوع شرایط زندگیم هیچ وقت نخواهم توانست تا نقش یک پدر رو ایفا کنم...
نه اینکه مشکل جنسی داشته ...
.
به دارکفیلد هم باید بگم که:
حتی Eva هم نمیتونه به این سوال جواب بده!
چون شما به صرف اینک با یک شخصی بخوابی که نمیتونی به این موضوع پی ببری که طرف توانایی باروری داره یا نه!؟:blushing:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
در ضمن چون اليسا حرف از Body ميزنه امكان خيلي زيادي داره كه بيگ باس هم در همين مورد داره صحبت ميكنه
در ضمن حالا يه سوال ساليد اسنيك و ليكوئيد تو چه سالي به دنيا اومدن؟

اون مکالمه دقیقاً از داخل بازی استخراج شده عزیزم.
در مورد سوال بعدی هم:

1972
The "Les Enfants Terribles" project.
The Sons of Big Boss are born.

.
به نظر من جمله { من هیچ وقت یک پدر نخواهم بود } میتونه دقیقا همون معنایی رو داشته باشه که جمله { من نمیخوام هیچ وقت یک پدر باشم } داره...
منظور بیگ باس میتونسته این باشه که من به خاطر نوع شرایط زندگیم هیچ وقت نخواهم توانست تا نقش یک پدر رو ایفا کنم...
نه اینکه مشکل جنسی داشته ...
.
به دارکفیلد هم باید بگم که:
حتی Eva هم نمیتونه به این سوال جواب بده!
چون شما به صرف اینک با یک شخصی بخوابی که نمیتونی به این موضوع پی ببری که طرف توانایی باروری داره یا نه!؟:blushing:

خوب اگر شما تجربش رو نداری خوب انشاء الله بزرگتر که شدی پیدا میکنی، تا اونجائیش که به تجربه مربوط میشه من مشکلی ندارم، اما اگر بعداً اتفاقی حادث نشد و رفتی دکتر اون موقع با چندتا آزمایش دکتر میگه که مشکل از کدوم طرفه، و تا اونجائی که من میدونم و شما میدونی ایوا هم ناپدید شد و رفت و نه من و نه شما اطلاع نداریم که به دکتر مراجعه کرده بعداً یا نه :biggrin1:

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
حالا به اين سوال جواب بديد چه جوري بيگ باس تو سال 1972 50 سالش ميشه و ميره به كما در حالي در سال سال 1971 تقريبا 40 سال داره ؟
Liquid Ocelot : The Big Boss was in hist fiftie's when they begun Les Enfants Terribles

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
حالا به اين سوال جواب بديد چه جوري بيگ باس تو سال 1972 50 سالش ميشه و ميره به كما در حالي در سال سال 1971 تقريبا 40 سال داره ؟
Liquid Ocelot : The Big Boss was in hist fiftie's when they begun Les Enfants Terribles

والا تا اونجائی که من یادمه لیکوئید چیزی از اسم پروژه نمیگه راجع به کپی ها حرف میزنه، بعدم من نمیدونم، شاید سوتیه، شایدم موضوع بحث مربوط به چیزه دیگه ای میشه و چون لیکوئید سری سوار میشه و میره دیگه پیگیری نمیشه.

Liquid : The price of physical prodigy... Few more years and you’ll be another dead clone of the old man. Our raw materials are vintage, brother. Big Boss was in his late fifties when they created his copies. But I -- I live on, through this arm.​

راستی دقت کردید تو همین جا لیکوئید اشاره کرده به اسنیک و گفته چند سال بیشتر و تبدیل میشی به یک کلون مرده دیگه از بیگ باس. این قسمت جای بحث زیادی داره.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
والا تا اونجائی که من یادمه لیکوئید چیزی از اسم پروژه نمیگه راجع به کپی ها حرف میزنه، بعدم من نمیدونم، شاید سوتیه، شایدم موضوع بحث مربوط به چیزه دیگه ای میشه و چون لیکوئید سری سوار میشه و میره دیگه پیگیری نمیشه.

Liquid : The price of physical prodigy... Few more years and you’ll be another dead clone of the old man. Our raw materials are vintage, brother. Big Boss was in his late fifties when they created his copies. But I -- I live on, through this arm.​

راستی دقت کردید تو همین جا لیکوئید اشاره کرده به اسنیک و گفته چند سال بیشتر و تبدیل میشی به یک کلون مرده دیگه از بیگ باس. این قسمت جای بحث زیادی داره.
من دقيقا مكالمشو يادم نبود ولي بالاخره مطلبو رسوند اين كه اين بخش با توجه به MGS:PO سوتي است توش شكي نيست
در حالي اسنيك تبديل به يك كلون مرده ميشه كه نتونه DNA بيگ باس رو بدست بياره از كجا معلومه شايد تو MGS 4 بتونن DNA رو گير بيارن و اسنيك به حالت اولش برگرده و ممكنه Naomi اينجا نقش مهمي داشته باشه
در ضمن يه نظر سنجي هم مي خوام راه بندازم
به نظر شما Solid Snake بهتره يا Big Boss (Naked Sanke)؟ لطفا با دليل نظراتتونو بگيد
به نظر من بيگ باس يه ريزه از ساليد اسنيك بهتره چون يه آدم طبيعه و توي خيلي از جنگ ها شركت داشته و بسيار با تجربه شده بود و از امكانات كمتري نسبت به ساليد اسنيك استفاده كرده (امكانات ساليد اسنيك با توجه به گذر زمان پيشرفته تره) و از همه مهمتر تونست The Boss رو شكست بده و لغب Big Boss رو بدست بياره البته اينا هيچ كدوم دليل نميشه كه ساليد اسنيك جلوي Big Boss كم بياره چون در واقع يه جورايي ميشه گفت ساليد اسنيك همون بيگ باسه و (بيگ باس هم يك سوتي خف داره كه موقع شكنجه شدن توسط volgin گور به گور شده خودشو خيس ميكنه) اما به نظر من بيگ باس چون ديگه پير شده از ساليد شكست خورد وگرنه فكر نميكنم اينطور ميشد

soroushq

کاربر سایت
May 5, 2006
350
نام
سروش دیگه!
100% BigBoss چون توی اون دوتا مامووریت دیگه چه بلایی می خواستن سرش بیارن که نیاوردن.این همه تیر خورد چشمش کور شد رئیسشو کشت بازم به وطنش وفادار بود(هر چند که زیاد طول نکشید).اصلا وقتی BigBoss رو نگاه میکنی از جذبه ی زیادش آدم خوف میکنه
بيگ باس هم يك سوتي خف داره كه موقع شكنجه شدن توسط volgin گور به گور شده خودشو خيس ميكنه
اون سوتی نبود اگر اون ولتاژ برقو به هرکی وصل کنی عصب و ماهیچه یارو از کار می افته بی چاره تقصیری نداشت.سوتیی که اعصاب منو خورد کرد این بود که فریب Eva رو خورد از همون اول که اسم رمزو نگفت واضح بود که یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست.
امكانات ساليد اسنيك با توجه به گذر زمان پيشرفته تره)
خوب دشمناش هم امکاناتشون پیشرفت کرده.
در حالي اسنيك تبديل به يك كلون مرده ميشه كه نتونه DNA بيگ باس رو بدست بياره از كجا معلومه شايد تو MGS 4 بتونن DNA رو گير بيارن و اسنيك به حالت اولش برگرده و ممكنه Naomi اينجا نقش مهمي داشته باشه

شاید ...با این فرضیه احتمال وجود YongSnake زیاد تر میشه.

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من دقيقا مكالمشو يادم نبود ولي بالاخره مطلبو رسوند اين كه اين بخش با توجه به MGS:PO سوتي است توش شكي نيست

اول اینکه باید بگم که MGS:PO رو در رده کارهای کوجیما قرار ندید، چون علاوه بر اینکه بازی رو خودش نساخته، داستان بازی رو هم خودش ننوشته، یعنی فقط گفته یکسری نکات درش رعایت بشه.
دوم اینکه اسنیک هیچ موقع دنبال DNA بیگ باس نبوده و نیست و نخواهد بود، پس امکان دوم هم کاملاً منتفیست.

در ضمن يه نظر سنجي هم مي خوام راه بندازم
به نظر شما Solid Snake بهتره يا Big Boss (Naked Sanke)؟ لطفا با دليل نظراتتونو بگيد
به نظر من بيگ باس يه ريزه از ساليد اسنيك بهتره چون يه آدم طبيعه و توي خيلي از جنگ ها شركت داشته و بسيار با تجربه شده بود و از امكانات كمتري نسبت به ساليد اسنيك استفاده كرده (امكانات ساليد اسنيك با توجه به گذر زمان پيشرفته تره) و از همه مهمتر تونست The Boss رو شكست بده و لغب Big Boss رو بدست بياره البته اينا هيچ كدوم دليل نميشه كه ساليد اسنيك جلوي Big Boss كم بياره چون در واقع يه جورايي ميشه گفت ساليد اسنيك همون بيگ باسه و (بيگ باس هم يك سوتي خف داره كه موقع شكنجه شدن توسط volgin گور به گور شده خودشو خيس ميكنه) اما به نظر من بيگ باس چون ديگه پير شده از ساليد شكست خورد وگرنه فكر نميكنم اينطور ميشد

در درجه بعدی باید بگم که Only Snake is a True Hero، این گفته خود کوجیما هم هست.
شما نگاه نمیکنید به یک قهرمان با این دید که دشمناش چقدر خفن بودن، نگاه میکنی به اعمالش. و از دید کارنامه اعمال فقط این سالید اسنیک بوده که کارائی که انجام داده مشخصه های یک قهرمان بوده، نه بیگ باس! و فراموش نکنید با شکست دادن بیگ باس پرونده کی بهتره رو هم قبلاً بسته! پس:

Only Solid Snake is a True Hero!​

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
یک تئوری خفن !! :

شما MGS4 رو میخرید ، داخل Ps3 خودتون میزارید ، بعد با تعجب میبینید که شخصیتی که شما تو طول بازی حرکت میدید Snake نیست ، بلکه همون پسر جوونست (همونکه تو دمو بود ) و Snake رو گهگاهی تو بازی میبینید :)

( واسه کوجیما این کارا سهله )

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
كوجيما گفته Only Snake Is a True Hero حالا قضيه اينه كه كدوم اسنيك نگفته Solid Snake خودت توجه كن در ضمن من از لحاظ قهرمان بودن يا نبودن حرف نمي زم حالا چرا بيگ باس رفت به سمت Patriots يه بحث مفصل و جدا لازم داره از طرفي حرفها و نظرات بيگ باس در مورد جنگيدن رو توي MGS:PO رو توش دقت كن خيلي حرفهاي معني دار و كنايه آميز و قشنگي ميزنه واقعا آدم متحير ميمونه البته Solid Snake هم از اين حرفها ميزنه
ممكنه با اسنيك با افتادن به اين وضع و شرايط خاصي كه ممكنه پيش بياد نظرشو عوض كنه و دنبال DNA هاي بيگ باس بره كي ميدونه؟خود كوجيما

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
1)
به نظر من بیگ باس در متال گیر3 حدود 40 سال داره...پس جای تعجبی نداره که در 1972 در دهه 50 سالگی بوده باشه...

2)
به نظر من بیگ باس در هر صورت یه سرو گردن از سالید بالاتره...چون اون یک انسان طبیعیه!...اما افتخار سالید اینه که از روی بیگ باس کلون شده!
البته تا حدودی درباره بیگ باس با کلنل ولگین موافقم که میگفت اوت یک سگ CIA هستش!

3)
نمیشه گفت که توی مبارزه بین بیگ باس و سالید...سالید برنده واقعی بوده...
یادتونه که سالید به نوامی درباره چگونگی کشته شدن پدرش به دست خودش چی گفت؟
در ضمن شرایط سنی اون دو رو هم نباید نادیده گرفت...
به نظر شما غیر معقول نیست که بیگ باس با اون کوله باری از تجربه و با اون سمت مهمش در بین نیروهای مسلح...بیاد و به دست کلون خودش کشته بشه!؟؟..اون هم کلونی که هیچ کدوم از اون تجارب رو نداره و در واقع در زمان قضیه ( اوتر هیون) یک ناشی و تازه کاره!!؟؟
حتما یک مسئله ای این میون هست...:confused:

به هر حال من مطمئنم که یکی از قسمتهای سری متال گیر در باره روابط سالید با بیگ باس خواهد بود و اینکه چرا بیگ باس پذیرفت که به دست سالید کشته بشه(که اگه واقعا اینطور بوده باشه).

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
سایت گیم اسپات یه مطلب در مورد دیوید هایتر گذاشته حتما بخونید جالبه هایتر گفته که تو شماره 4 اسنیک خیلی زجر میکشه و زجر های بیگ باس تو شماره در مقابل این شماره 4 ناچیزه :(
لینک

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
...
1)
متال گیر3 :وقتی کلنل ولگین به اونجای بیگ باس دست میزنه چرا تعجب میکنه؟

2)
باس و اسلات از رابطه بین خودشون خبر داشتن؟

3)
چطور شد که اوا تونست خودش رو جای ادام جا بزنه و بیاد سر قرار؟پس اسلات کجا بود؟

4)
این اسلات بلاخره امریکایی بود یا روس!؟:confused:
توی نیروهای مسلح روسیه بود...در همون حال مزدور پاتریوتها هم بود!؟

5)
چطور شد که خروشچوف در لحظات اخر دستور داد تا جتهای شوروی به پایگاه برگردند!؟

6)
ارتش روسیه نمیتونست خودش جلوی ولگین رو بگیره!؟...که اونوقت بیگ باس از 10000 کیلو متر دورتر پاشه بیاد و دنیا رو نجات بده!!؟؟(اینجاش شبیه فیلمهای جیمز باند شد!!)

7)
بیگ باس چطور در اثر جریان پیدا کردن 7000000 ولت برق در بدنش نمرد!؟

8)
به نظر شما باس واقعا چشمهای بیگ باس رو در میورد یا فقط فیلم بازی میکرد!؟

9)
اون شخصیتی که شبیه رایدن توی متال گیر2 بود کی بود؟...این شباهت ظاهری دیگه چطور توجیه میشه!؟

10)
اون بخیه ها روی بدن باس چی بودن؟...چرا تبدیل شدن به یک مار!؟

11)
کی میدونه با توجه به سبک بازی...چرا از لقب اسنیک برای شخصیتهای بازی استفاده کردن؟

آخرین ویرایش:

kakero youga

کاربر سایت
Oct 1, 2005
341
نام
رضا
البته شما و هر بیننده و بازی کننده ای حق داره از این سوالات براش پیش بیاد..(البته منظورم سوالاتیه که با منطق جور در نمیاد) اونم بخاطر اینه که کوجیما تونسته مرز بین واقعیت و افسانه رو توی داستانهاش بشکنه ، تا جاییکه بیننده نمیتونه قبول کنه که اینا یه جور "روایت افسانه ای مدرنه" و دلش میخواد که همش توجیه منطقی داشته باشه. واقعاً باید به خاطر این اعجاز به کوجیما تبریک گفت.!

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
1)
متال گیر3 :وقتی کلنل ولگین به اونجای بیگ باس دست میزنه چرا تعجب میکنه؟ براي كه اسنيك خودشو جاي Raikov جا زده بود و Raikov هم از اونا نداره ولي فكر كنم اسنيك داشت يا برعكس چون من اونجا نبودم نميدونم:cheesygri

2)
باس و اسلات از رابطه بین خودشون خبر داشتن؟ كدوم رابطه؟

3)
چطور شد که اوا تونست خودش رو جای ادام جا بزنه و بیاد سر قرار؟پس اسلات کجا بود؟ مثل اينكه اسلات نمي خواست به همين راحتي خودشو نشون بده و تصميم داشته از دور مراقب اوضاع باشه اسنيك هم نبايد به ايوا اعتماد مي كرد

4)
این اسلات بلاخره امریکایی بود یا روس!؟
توی نیروهای مسلح روسیه بود...در همون حال مزدور پاتریوتها هم بود!؟ كلا اسلات يك آدم بي هويت بي پدر مادر هست اينو از قول ساليد اسنيك گفتم:biggrin1:

5)
چطور شد که خروشچوف در لحظات اخر دستور داد تا جتهای شوروی به پایگاه برگردند!؟ چون CIA بهش دستور داد:-"

6)
ارتش روسیه نمیتونست خودش جلوی ولگین رو بگیره!؟...که اونوقت بیگ باس از 10000 کیلو متر دورتر پاشه بیاد و دنیا رو نجات بده!!؟؟(اینجاش شبیه فیلمهای جیمز باند شد!!) چون بيگ باس آمريكايي

7)
بیگ باس چطور در اثر جریان پیدا کردن 7000000 ولت برق در بدنش نمرد!؟ پشم نيستا اين بيگ باسه

8)
به نظر شما باس واقعا چشمهای بیگ باس رو در میورد یا فقط فیلم بازی میکرد!؟ آره در مي آورد

9)
اون شخصیتی که شبیه رایدن توی متال گیر2 بود کی بود؟...این شباهت ظاهری دیگه چطور توجیه میشه!؟ اسمش Raikov هست و توي MGS:Portable Ops هم هست و به بيگ باس مي پيونده شباهتو ولش كن چون طرفدارا از Raiden بدشون مياد خواسته يه حالي به طرفدارا بده

10)
اون بخیه ها روی بدن باس چی بودن؟...چرا تبدیل شدن به یک مار!؟:-"

11)
کی میدونه با توجه به سبک بازی...چرا از لقب اسنیک برای شخصیتهای بازی استفاده کردن؟ منظورت چيه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر