بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
عجب داستانی داره این متال گیر واقا کار کوجیما بی نظیر!
چقد زحمت میکشه واقعا
شخصیت پردازی که دیگه نگو...

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
بچه ها سایتی هست که بشه آهنگهای متن Mgs3 رو دانلود کرد مخصوصا اون آهنگی که وقتی میخوای با ایوا به جنگ ولگین بری واقعا اهنگ سازی بازی محشر بود

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
این گرافیک دموها داره مشکل درست میکنه...یه چیزی رو روشن کنیم :

گرافیک MGS با اینکه همیشه Real-Time بوده ولی باید این موضوع رو در نظر داشته باشید که گرافیک Cut-Scene های بازی همیشه یک سروگردن از گرافیک GamePlay بازی بالاتر بوده....

اون چیزی که همتون توی E3 2006 , TGS 2005 دیدین از Cut-Scene های بازی بود که بطور منطقی گرافیک بالاتری داشتن...اون چیزی که توی TGS 2006 دیدین از GamePlay بازی بود که باز هم با توجه به افت گرافیک بسیار سطحی نسبت به Cut-Scene ها از گرافیک فوق العاده عالی برخوردار بود و مطمئنا پیشرفت بسیار زیادی خواهد کرد....حداقل میشه گفت که همین گرافیک GamePlay از تمام گرافیکهایی که تابحال بر روی دستگاههای مختلف مشاهده شده یک سروگردن بالاتر هست...حتی از بازی گردن کلفتی مثل Elder Scrolls IV : Oblivion
اگه قبول نمیکنین میتونین یه نگاهی به امضای anaTHemaomid بندازین و عکسشو که برای GamePlay بازی هست به دقت نگاه کنین !

متشکرم....Nemesis

آخرین ویرایش:

soroushq

کاربر سایت
May 5, 2006
350
نام
سروش دیگه!
سلام دوستان
1.من می خواستم بگم که طبق گفته کلنل قرار تو خاور میانه بازی کنیم منتهی موردی که اینجا هست اینه که اون مجسمه ها یا برای روم هست یا یونان(که این یونانه غیر ممکنه) پس در این مورد فکر کنم که حرف آقای دارک فیلد درستر باشه که در اسرائیل و اون طرفها باید باشه اما الان مردم اون خطه که مثل افغان ها لباس نمیپوشن؟!
2.کسی میدونه این بچه که بغل رایدنه بچه کیه؟میدونم این عکس خیلی قدیمیه منتهی گفتم شاید شما عزیزان اطلاع داشته باشید

3.توی MGS3 بعد از اینکه Pain رو میکشید تویه یک Cut-Sceneی که boss به volgin این خبرو میده بعد volgin قاطی میکنه دیوارو میاره پائین اونجا تا حالا The End رو کشتین؟
موفق باشید.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
یه مقدار زیادی جلو رفتم ولی هنوز چیزی شبیه به گری فاکس ندیدم...
راستی یه چیزی.
گرافیک متال یک خیلی خراب بود...طوری که هرچی زور میزدی نمیتونستی تجسم کاملی از قیافه طرف پیدا کنی.
مثلا قیافه گری فاکس رو اصلا نمیشه گفت چه شکلیه.(اونموقع که ماسکش رو برمیداره!)
یا قیافه سایکومنتیس بدون ماسک.
یا هرچی! به هر حال معلوم نبود دقیقا چه شکلین.الان راهی هست که بفهمیم؟
باتشکر....

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
یه مقدار زیادی جلو رفتم ولی هنوز چیزی شبیه به گری فاکس ندیدم...
راستی یه چیزی.
گرافیک متال یک خیلی خراب بود...طوری که هرچی زور میزدی نمیتونستی تجسم کاملی از قیافه طرف پیدا کنی.
مثلا قیافه گری فاکس رو اصلا نمیشه گفت چه شکلیه.(اونموقع که ماسکش رو برمیداره!)
یا قیافه سایکومنتیس بدون ماسک.
یا هرچی! به هر حال معلوم نبود دقیقا چه شکلین.الان راهی هست که بفهمیم؟
باتشکر....

اگر از اون قسمت Gray Fox منظورت MGS: PO هست که تو اونجا اسمش Null ـه درمورد قیافهء اونام میتونی به MGS: TTS که روی GC اومد مراجعه کنی البته کوجیما اون بازی رو نساخته اما به هرحال. این DGN هم هست اما منتها کارای اشلی وودز خیلی اکسپرسیو و خشنه بسختی چیزی توش مشخصه. نکته بعدی اینه که من یک سوال دارم! من کلی سرباز recruit کردم الانه تمام یونیت هم کاملاً حالا سوال اینه که چطوری میشه با یه یونیت دیگه رفت و درواقع Big Boss رو با خودت نبری؟...

سلام دوستان
1.من می خواستم بگم که طبق گفته کلنل قرار تو خاور میانه بازی کنیم منتهی موردی که اینجا هست اینه که اون مجسمه ها یا برای روم هست یا یونان(که این یونانه غیر ممکنه) پس در این مورد فکر کنم که حرف آقای دارک فیلد درستر باشه که در اسرائیل و اون طرفها باید باشه اما الان مردم اون خطه که مثل افغان ها لباس نمیپوشن؟!
2.کسی میدونه این بچه که بغل رایدنه بچه کیه؟میدونم این عکس خیلی قدیمیه منتهی گفتم شاید شما عزیزان اطلاع داشته باشید

3.توی MGS3 بعد از اینکه Pain رو میکشید تویه یک Cut-Sceneی که boss به volgin این خبرو میده بعد volgin قاطی میکنه دیوارو میاره پائین اونجا تا حالا The End رو کشتین؟
موفق باشید.

1. اگر میخوای بدونی که اون بچه ممکنه بچه اولگا باشه یا نه باید بگم که من فکر نمیکنم! بچه الگا حادثه تانک تو بیمارستان بعداز وضع حمل ازش گرفته شده تا مجبورشه با Patriots همکاری کنه. از این رو که اولگا در حادثه تانکر حامله بود! حداکثر یک بچه هم 9 ماه تو شکم مادر میمونه در زمانه حادثه Big Shell حداقل یکسال و خورده ایش بوده، از اونجا که حداقل ماجرای MGS4 به دوسال بعداز بیگ شل برمیگرده (تازه این خیلی خوشبینانه 2 سالو گفتم احتمالاً باید بیشتر از دوسال بوده باشه...) اون بچه حداقل باید 3-4 ساله باشه که اندازه یک بچه 3-4 ساله این نیست! از طرفی ممکنه بچه خود رایدن باشه چون رزمری هم از رایدن حامله بود...

2. منم احتمال میدم نقاط درگیری حوالی اسرائیل باشه. به هرحال من احساس میکنم که تو اورشلیم خواهیم بود :) اونجام احتمالاً در زمان MGS4 هات زونه و منطقه درگیریه. این قسمتم تا بوده جنگ بوده سرش... نوع پوشش هم که خوب معلومه اون پوشش مسلموناس که دارن میجنگن...

3. اگر اونجا SDV داشته باشی تا نگهبان The ENd رو نبره بزنیش دیگه تو جنگل باهاش برخورد نمیکنی چون همونجا میترکه اما مزه نبرد با The End رو از دست میدی...

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,073
.توی MGS3 بعد از اینکه Pain رو میکشید تویه یک Cut-Sceneی که boss به volgin این خبرو میده بعد volgin قاطی میکنه دیوارو میاره پائین اونجا تا حالا The End رو کشتین؟
من زدمش . ولی یه بار برای تفریح . بعد از اول بازی رو لود کردم .
حالا بگید ببینم کسی تا حالا The END رو گیر انداخته . لباسش رو چی کسی گرفته . من رو Hard لباس تمام Boss ها رو گرفتم { به زور از تنشون در اوردم } . یه چیز دیگه . من سه تا مار گرفتم که خیلی جالب بود
اسم هاشون این بود
1. Sulidus
2. Liquid
3. Solid
اسامی رو همه میشناسید که . ولی من هر کاری با آون مارها کردم چیزی بهم نداد . البته ما چرا مال پارساله . لطف کنید اگه کسی چیزی میدونه به من هم بگه

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
هر کی Portable Ops رو بازی کرده یه توضیحی در مورد نیروهای خودی بده !

آیا میتونین اونا رو همراه با خودتون اینور اونور ببرین یا اینکه مستقل از شما کارهاشون رو انجام میدن ؟! اینو میدونم که اونا رو میتونین به گروههای مختلف تقسیم کنین و بهشون کار بدین ولی میخوام بدونم که اونها خود به خود دنبال شما میان یا وقتی که بهشون دستور میدین همراهیتون میکنن و اگه همراهیتون میکنن وسط راه همیشه با شما هستن یا اینکه موضع میگیرن و حرکتی نمیکنن ؟! راستی ! میتونین تمام کارهاتون رو به غیر از جاسوس فرستادن و یار جمع کردن بدون اونها انجام بدین یا اینکه مجبورین همیشه یکی رو با خودتون ببرین ؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
من و ته و تو Mgs 3 رو در اوردم یادمه نزدیک 80 تا نکته ی جالب و سکرت ها که در اورده بودم رو تو تاپیکش تو بازیدات گذاشتم اگر میخواید ببنیدبرید اونجا بگردید یه سری هاش واقعا باحالن;)

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
اگر از اون قسمت Gray Fox منظورت MGS: PO هست که تو اونجا اسمش Null ـه درمورد قیافهء اونام میتونی به MGS: TTS که روی GC اومد مراجعه کنی البته کوجیما اون بازی رو نساخته اما به هرحال. این DGN هم هست اما منتها کارای اشلی وودز خیلی اکسپرسیو و خشنه بسختی چیزی توش مشخصه. نکته بعدی اینه که من یک سوال دارم! من کلی سرباز recruit کردم الانه تمام یونیت هم کاملاً حالا سوال اینه که چطوری میشه با یه یونیت دیگه رفت و درواقع Big Boss رو با خودت نبری؟...
میشه اما باید توی هیچ کدوم از گروهات BigBoss نباشه.مثلا وقتی بیگ باس دستگیر میشه شما میتونی وقتی میخوای به ماموریت وارد بشی گروهت رو انتخاب کنی.آلفا دلتا و چارلی.
باتشکر....

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
میشه اما باید توی هیچ کدوم از گروهات BigBoss نباشه.مثلا وقتی بیگ باس دستگیر میشه شما میتونی وقتی میخوای به ماموریت وارد بشی گروهت رو انتخاب کنی.آلفا دلتا و چارلی.
باتشکر....

راستش کاملاً از گفته ام پشیمون شدم!!! یه سری چپر چلاغن اینا اعصاب واسم نگذاشتن!! استامینا و هیت پوینتشونم که پائین خاکبرسرا!! باید یه برنامه بچینم بریزم هاسپیتال یه مشت دکتر پرستار جمع کنم ببرم رکروتشون کنم یکم مدیکال استتسم بره بالا الان فقط یه پارامدیک هست پلوم! راستی یه سوال قضیه چیه ملت کاراکتر Naked Snake و Roy Campbell و یه سری دیگه دارن! رفتم خوندم نوشته اینا رو فقط از طریق هک کردن میشه بدست آورد یعنی چی؟!

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
نمیدونم!
حالا بدبختی موقعی شروع میشه که استامینای خودت ته بکشه بعد باید از اون شنگولها استفاده کنی! هم مشکل تسلیحات دارن هم اونایی که گفتی!
من هنوز پارامدیک رو گیر نیاوردم! سر کدوم قبریه!!
سیجینت هم قرار شده بیاد اون هم نمیدونم کجاست.الان باید برم چندتا تکنسین کش برم تا کنترل از راه دور درست کنن برام!!!!
درکل یه سری کارای بیهوده ای باید بکنی تا بازی جلو بره و این میره رو اعصاب!!
در ضمن افسرهایی که توی بخش بیمارستان پیدا میکنی استامینای خوبی دارن!
باتشکر....

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نمیدونم!
حالا بدبختی موقعی شروع میشه که استامینای خودت ته بکشه بعد باید از اون شنگولها استفاده کنی! هم مشکل تسلیحات دارن هم اونایی که گفتی!
من هنوز پارامدیک رو گیر نیاوردم! سر کدوم قبریه!!
سیجینت هم قرار شده بیاد اون هم نمیدونم کجاست.الان باید برم چندتا تکنسین کش برم تا کنترل از راه دور درست کنن برام!!!!
درکل یه سری کارای بیهوده ای باید بکنی تا بازی جلو بره و این میره رو اعصاب!!
در ضمن افسرهایی که توی بخش بیمارستان پیدا میکنی استامینای خوبی دارن!
باتشکر....

میدونی باید تو Com Base و Town جاسوس بگذاری. یه بار برو کامبیس بعد برو پیش همون دستگاه مخابراتیه بیس شروع بعد خودش میره تو کودک و با پارامدیک حرف میزنه بعدش میگه خلاصه من میام ولی باید تو Town جاسوس داشته باشی تا وقتی که میاد ریپورت بدن من همه جا جاسوس گذاشتم.

*** ویرایش *** متود اصلی اینه!!!!

Method: First place spies at the hospital. Before the rail bridge mission go to the communication base and contact Paramedic. The communication area is the x on the map. You will then get a report about Paramedic being spotted at the hospital. Head for the blue bars on the map in the north section of the hospital on the first floor to rescue Paramedic. She will now be on your team.

آهان راستی اگر دیگه نشد میتونی password بزنی! بیاد بهر حال لازمه که یکی با مدیکال استاتس S داشته باشی تا برات دارو مارو تولید کنه و استامینای ملت رو بالا ببره...

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
هوم....
هیچی پس! دیگه آخرای بازیم.نه سیجینت و نه پارامدیک! میشه بدون اونها هم زندگی کرد.
خوب.
اسنیک باید دوباره به سیلو میرفت.سیلو اینبار درش کلاهک هسته ای نبود.بلکه اینبار متال گیر توش اون بود و اسنیک باید اونو نابود میکرد.
در ورودی سیلو قفل بود و اسنیک با یافتن نیروگاه برق و قطع برق سیلو تونست که به داخل سیلو راه پیدا کنه.
اونجا یک آسانسور،مشابه آسانسور توی متال 1 بود که اسنیک با استفاده از اون میتونست بالا بره و به متالگیر برسه.
د بین راه ناگهان کانیگهام سر میرسه.
دیالوگهای بینشون رو خوب یادم نیست....در هر صورت کانیگهام به شما میگه که سوار هلیکوپتر بشین و به آمریکا برگردین.اگر موشکهای هسته ای به روسیه پرتاب بشه کسی به آمریکا کاری نداره.چون تمام موشکها و تسلیحات ساخت خود روسیه اند.
کانیگهام از اسنیک میخواد که وفاداری خودش رو به کشورش نشون بده....اسنیک...تو به چی وفاداری؟به دوستات؟به روسیه؟ نگو که به این سربازهای روسی وفاداری....
_من به خودم وفادارم...
بعد از یک مبارزه ما به پایگاه لانچ متالگیر میرسیم...اونجا "جین" درحال راه اندازی متال گیر بود.تنها فشار یک دگمه باقی مونده بود....
اسنیک چیزهای که کناگیهام بهش گفته رو بازگو میکنه.جین بهش میخنده....این موشکها قرار نیست به روسیه پرتاب بشن
_پس کجا میرن؟
_پرتاب اونها به روسیه باعث جنگ نمیشه.
_؟؟
_لنگلی....واشنگتن...پایگاه اصلی پنتاگون و CIA.
_اگه اونجا منفجر بشه...پس...
_دنیا به تکاپو میفته...
(دیالوگهای این قسمت به بعد واقعا تکان دهنده بود....حقایقی جدید در مورد ماموریک Snake Eater.تمام مغز آدمو به هم میریزه...تازه میفهمیم که چرا ما به روسیه و ماموریت اسنیک ایتر اعزام شده بودیم....من که صادقانه بگم موهام سیخ شده بود...بهتره که این بخش رو فعلا نگیم)
کانگیهام میخواد دکمه رو فشار بده که ناگهان دستگاه منفجر میشه...
_اورسولا؟
اسنیک: اورسولا....یا الیزا؟
اورسولا:سلاحهای هسته ای نباید استفاده بشن....اونا از بین میبرن....انسانها...جانوران....گیاهان....زمین....
ناگهان جین یک خنجر به اورسولا پرتاب میکنه....اما اورسولا اونو دفع میکنه
_پس تو فکر منو خوندی هان؟درسته...تو میتونی فکر منو بخونی.اما در برابر بدن من چه میکنی؟؟
و با یک حرکت خیلی سریع یک خنجر رو در سینه الیزا فرو میکنه و میره.
اسنیک الیزا رو در آغوش میگیره....
_الیزا حرف نزن...
_اسنیک....جین به اتاق پرتاب کمکی میره....برو اونجا و جلوشو بگیر
و ناگهان دوباره الیزا به اسنیک میچسبه و شروع به تله پاتی میکنه....اما...اینبار آینده اسنیک رو میبینه....
و آینده اش رو بهش میگه...آینده خودش...پسراش...
اینجا هم یکی از قسمتهای اشک آور و موسیخ کن بود! خودم چند لحظه داشتم میلرزیدم!
خلاصه.
اسنیک به سراغ جین میره.
اینبار هم همه چیز آماده بود و موشک داشت پرتاب میشد.اما جین میخواست مبارزه کنه.میخواست خودشو با اسنیک آزمایش کنه....جین اسنیک رو جک Jack خطاب میکنه.
حالا من باید مبارزه کنم.
مبارزه به شدت سخته.هنوز نمیدونم که چجوری بهش ضربات زیاد بزنم.حتی نمیتونم ذره ذره جونشو بگیرم چون که حملات اون سریع و کشنده است.
راستی.
Frank Jeager هم اومد به گروه!همون نال Null خودمون.
باتشکر...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر