بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
یک توضیحی بدم که اون یارو چیچیز متیس، همونطور که سروش عزیز هم یک عکس گذاشته 2 تا عروسک دور و برش تاب میخورن که یکیشون Psycho Mantis هست یکیشون هم The Sorrow. من فکر میکنم که اون بابائی که این هارو طراحی کرده (منظور از عناصر ساخت بازی نیستا! :-"..) کاملاً عمدی این القاب رو بهشون داده. چون من فکر میکنم اینا با توجه به خصوصیاتشون که حتماً هم Over Clock (:biggrin1:) شدس به این منظور کپی برداری شدن که مثل اونا باشن با این تفاوت که اونا مردنی بودن ولی اینا مردنی نیستن (منظور نه به این سادگی ها!).

کوجیما هم قبلاً توضیح داده بود که دیگه قرار نیست که هر باس یک HP Bar داشته باشه و تا اون به انتها نرسه طرف نمیره! بلکه گفته ما میخوایم مبارزات احساس واقعی تری به گیمر ها بده برای همین ما سعی میکنیم اونها رو جوری طراحی کنیم که به این راحتی ها نتونید بندازیدشون. یعنی گویا با توجه به نقطه ضعف هر کدوم از این باس ها شما حتی ممکنه بتونید به یک گلوله ترتیب طرف رو بدید. بنظر من که خیلی جالبن همشون. از همه بیشتر هم از اون Crying Wolf f بدم میاد چون بنظرم سریعتر از همه است.

اما خصوصیات ممدیون با توجه به FoV ـه این جانب:

این یارو Screaming Mantis از همین الان از همه باس های دیگه سخت تره. خصوصیات Sarrow و Mantis رو که با هم بر بزنی میبینی معجون خوشایندی از توش بیرون نمیاد! احتمالاً خودشم یه کارائی بلده جدای از اون 2 تا که حتماً شمارو بی نصیب نمیگذاره.

این جناب Raging Raven هم باید مخلوتی از همون ریون خودمون و Furry باشه. پرواز که میکنه، از بالا جهنمم که نازل میکنه. خلاصه اینم باید موجود مزخرفی باشه.

اما میرسیم به باس مورد علاقه من که Laughing Octapus هست. فکر کنم مشکلاتی شبیه به مشکلات Pain داره و از در و دیوار میخواد خراب شه رو سرمون. من هم یاد لیکوئید میندازه هم سالیدوس. nem'de'nem چرا؟!

این Crying Wolf هم اصلاً منو یاد کسی نمیندازه. هرچیم فکر میکنم میبینم ازش خوشم نمیاد. بلکه بدمم میاد. حتی متنفرم. چون احساس بدی راجع بهش دارا میباشم.

اون مرتیکه ومپ هم که هست. خود Liquid Ocelot هم که هست اگر یک موقع بیگ باس رو هم ببینم اصلاً تعجب نمیکنم!!! متالگرش دیگه چه کوفتی میخواد باشه خدا میدونه!

پ.ن: FoV = Field of View بخونید از دید من مثلاً کلاً این پست تمی شاد گون در سطح کلنی داره!

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
از این crying wolf منم اصلا خوشم نیومده....
حالا یه سوالی اخر تریلر که میگه war transform us یعنی چی؟ اخه کی متونه این جمله رو بگه یعنی یکی از باسهاست؟
شاید این باسها کلون شده ی باسهای شماره 1 باشن:confused:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
حالا یه سوالی اخر تریلر که میگه war transform us یعنی چی؟ اخه کی متونه این جمله رو بگه یعنی یکی از باسهاست؟
شاید این باسها کلون شده ی باسهای شماره 1 باشن:confused:

War transforms us کنایه به اینه که ما جنگ ما رو از انسانیت دور میکنه و بقول خودش به دیو تبدیل میکنه. به موجوداتی که کارشون کشتنه و کشتن براشون تنها یک عادته. در مورد اینکه اونها کلون شدن باید بگم که نه کلون شده که نیستن. اون سیاهه توضیح میده که "اگر راستش رو بخوای اونا از اولش اصلاً سرباز (بخونی جنگاور) نبودن، در واقع قربانی جنگ بودن..." در ادامه میگه که اونا بر اثر شوک حاصل از جنگ آسیبهای روانی جبران ناپذیری دیده و باعث شده هر کدومشون یک حالت عصبی شدید داشته باشن که همون Rage, Laugh, Scream و Cry هست. میگه که تنها راهی که براشون برای مقابله با حقیقت جنگ باقی میمونه اینه که خودشون طبق اصطلاح بکار رفته در تریلر تبدیل به ماشین های جنگی بشن (War Machines). قسمت انسانیشون رو در خودشون دفن کردن. چیزی که ازشون مونده (منظور قابل دیدن و فی الواقع اعمالشون که میبینی) قسمت دیو یا حیوانیشون هست که میبینی.

soroushq

کاربر سایت
May 5, 2006
350
نام
سروش دیگه!
از همه بیشتر هم از اون Crying Wolf f بدم میاد چون بنظرم سریعتر از همه است.
جدی! من یکی از Laughing Octapus یکی هم از این Crying Wolf خوشم اومد.ولی از اون Raging Raven حالم بهم میخوره
اون مرتیکه ومپ هم که هست. خود Liquid Ocelot هم که هست اگر یک موقع بیگ باس رو هم ببینم اصلاً تعجب نمیکنم!!! متالگرش دیگه چه کوفتی میخواد باشه خدا میدونه!
من فکر میکنم مبارزه باومپ کار ما نیست یعنی رایدن کلکشو میکنه ..یا حداقل اگر مبارزه ای باهاش داشته باشیم منجر به کشتنش نمیشه.
فقط خدا کنه این لیکوئید آسلات اون دستگاه رو به خودش وصل نکرده باشه(همونی که Patriot ها به Fortune داده بودن)
اخه کی متونه این جمله رو بگه یعنی یکی از باسهاست؟
اولش من صدای این طرف روشنیدم منو یاد صدای Sigint مینداخت:confused:
اما میرسیم به باس مورد علاقه من که Laughing Octapus هست. فکر کنم مشکلاتی شبیه به مشکلات Pain داره و از در و دیوار میخواد خراب شه رو سرمون. من هم یاد لیکوئید میندازه هم سالیدوس. nem'de'nem چرا؟!
آره منم یاد Solidus مینداخ اونم به خاطر بازوهای مکانیکیش
این یارو Screaming Mantis از همین الان از همه باس های دیگه سخت تره. خصوصیات Sarrow و Mantis رو که با هم بر بزنی میبینی معجون خوشایندی از توش بیرون نمیاد! احتمالاً خودشم یه کارائی بلده جدای از اون 2 تا که حتماً شمارو بی نصیب نمیگذاره.
به نظر منم یه خورده مشکل سازه
کوجیما هم گفته که:
"Screaming Mantis was the puppet master"
اینطور که معلومه کنترل هر کسی رو میتونه به دست بگیره...اما اسنیک رو نه
50.gif

ولی یه حسی به من میگه اونا میدونستن که اسنیک اونجا هستش که فکر میکنم بیشتر هم Screaming Mantis به این موضوع پی برده بود ...
یه موضوع دیگه اینکه فکر کنم باس فایت هاش خیلی سخت باشه چون تو این کوچه و خیابون های تنگ جای فراری وجود نداره اگر بشه جایی هم مخفی شد اینایی که من دیدم ظرف 2 ثانیه آدمو پپیدا میکنن
No Place to Hide

آخرین ویرایش:

BioShocK

کاربر سایت
Aug 20, 2007
44
سلام .
بچه ها کسی از شما داستان کامل بازی MGS : Portable Ops رو میدونه ؟ من متوجه شدم که وقایعی که در این نسخه از بازی روی میده به 6 سال بعد از جریان Snake Eater برمیگرده !!! جالبیش اینجاست که در ابتدای بازی اسنیک در زندان قرار داره که من دلیلش رو نمیدونم ... . Boss اصلی این بازی هم که ما باید با اون مبارزه کنیم Gene نام داره !
به هر حال اگر کسی از دوستان لطف کنه و داستان کامل بازی MGS : PO رو بنویسه خیلی خیلی ممنون میشم . نمیدونم چرا داستان این نسخه از بازی برای من یک مقدار پیچیده و گنگ هست !
با تشکر
مهدی

آخرین ویرایش:

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
داستانش به طور مختصر اینجوریه : اعضای گروه فاکس به BB خیانت می کنند و میاندازنش تو زندان یه جایی تو کوبا اگه اشتباه نکنم همون جاییه که روسیه در زمان جنگ سرد موشک هاشو اونجا مستقر کرده بود بعد BB با کمپل ملاقات میکنه و با اون از زندان فرار میکنه و میبینه که راهی برای برگشت به کشورش نداره چون اونجا به عنوان خیانتکار دستگیرش میکنن پس خودش با کمک یارهایی که توی اون منطقه جمع میکنه میره سراغ Gene اون Gene از همه چی بی خبر هم بدون اینکه بدونه تو دام Ocelot گیر افتاده و Ocelot اون هم مثل یه عروسک خیمه شب بازی در اختیار داره Gene یه سری سرباز روسی رو که بعد از جنگ سرد همون جا مونده بودن رو با قدرت های حرف زدنش (مثل هیپنوتیزم میمونه) رو در اختیار داره و قصد داره با کمک اون یارو مهندسه (اسمشو یادم رفته) که shagahod رو ساخت یه Metal Gear بسازه و با کمکش روسیه رو مورد هدف قرار بده و دوباره تو دنیا جنگ راه بنداز تا سرباز ها دیگه تو دنیا بی کار نباشن!!!
خلاصه BB هم موفق میشه جلوشو بگیره
این فقط بخش کوچیکی از داستان بود

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
سلام

نميدونم چقدر ميتونه درست باشه اما دوست داشتم اينو بگم . چيزه خاصي هم نيست .
تا اونجايي كه من يادمه تو 1 و 2 اسلات با اسنيك ميجنگه اما هيچوقت همديگه رو نميكشن . تو شماره 3 هم همينطور بود كه bb دلش نميخواست اسلات رو بكشه و بعدا باهم يه جورايي يكي شدن . تو 4 هم كه ديگه اسنيك پير شده و يه جورايي همسن اسلات شده . هيبت bb رو به خودش گرفته و بازم تكرار شد ..نميدونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه .

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
سلام...

به نظر من رابطه ب.ب. با اسلات خیلی عمیقتر از رابطه اسنیک با اسلاته....

اسلات با ب.ب. و اسنیک مثل رابطه اسنیک با مریل و می لینگه.....

نمیدونم منظورم رو تونستم برسونم...؟؟؟؟:laughing:

amirpersia68

کاربر سایت
Sep 1, 2007
19
نام
امیر

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
یک سوال آماتور داشتم فقط مسخرمون نکنید!:biggrin1:
من تازه MGS3 Subsistence رو بازی میکنم داستان این بازی حوالی جنگ ویتنام (1967) هست و داستان MGS1 فکر کنم حوالی 2000 باشه ولی تو متال 3 اسنیک حدودا 30 سالشه ولی تو متال یک که رو ps1 رفتم اسنیک حدودا 25-20 سالشه!!!:eek:
یکی میگه قضیه از چه قراره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر