بحث و تبادل نظر در مورد سری Devil May Cry (خلاصه داستان در پست اول)

دوست دارین نسخه‌ی بعدی DMC رو چه استودیویی بسازه؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    312

Turok-71

کاربر سایت
Nov 28, 2009
508
مُلاصدرا در گذر تاریخ!

ملاصدرا آنگونه که در تاریخ مکتوب فرومیه موجود است،در سال های نونهالی،فروش DmC را رضایتمند دانسته و برای اثبات حرف خویش به هر حرکتی دست یازید،،اما با گذشت زمان ضرب المثل ماه پشت ابر نمیماند،نقاب در حقیقت کشید!در همین ایام اخیر نیز سعی در عرض و طول اندام نهیف خود را داشت اما...

فروشش هم برای کپکام راضی کننده بوده نه برای ما. این 2تا خیلی با هم تفاوت دارن
چون همونجور که قبلا گفتم، کپکام راضیه.

Capcom Europe: over half of staff facing redundancy amid restructuring efforts – report

راضی بودن یا نبودن شما اهمیت چندانی نداره.
مُلاصدرا؟ مام راضی ایم،مثه زکریا! :-*

Dante .D.H

کاربر سایت
Sep 22, 2012
714
نام
Amin
مُلاصدرا در گذر تاریخ!

ملاصدرا آنگونه که در تاریخ مکتوب فرومیه موجود است،در سال های نونهالی،فروش DmC را رضایتمند دانسته و برای اثبات حرف خویش به هر حرکتی دست یازید،،اما با گذشت زمان ضرب المثل ماه پشت ابر نمیماند،نقاب در حقیقت کشید!در همین ایام اخیر نیز سعی در عرض و طول اندام نهیف خود را داشت اما...

Capcom Europe: over half of staff facing redundancy amid restructuring efforts – report

8-|

:-/ !? Where is the Dislike button

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
مُلاصدرا در گذر تاریخ!

پشتکارت من رو کشته :
In addition, "DmC Devil May Cry" (for PlayStation 3 and Xbox 360) enjoyed stable popularity in overseas markets and posted solid sales.
Capcom: DmC "posted solid sales", Capcom still using outsourcing

تا الان اسم Remember Me و Lost Planet 3 به گوشت خورده ؟! DmC و RE6 نتونستن اون مقداری که کپکام توقع داشت بفروشن ولی این موضوع به این معنا نیست که نتونستن خرج ساختشون رو تامین کنند. اما RM و LP3 ...... اصلا نفروختن.

آخرین ویرایش:

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
سلام x_x

قرار بوده DMC5 ساخته بشه؟ بعد نشده؟ در حد یه شایعه اولیه بوده؟ باز دل خوش کردین؟ باز شکست عاطفی خوردین از کپکام؟ موضوع واسه بحث ندارین؟ اشکالی نداره....

بیایین از اول واسه من توضیح بدید قضیه چی بوده همراه با دخالت نظرات شخصیتون :d :d

Turok-71

کاربر سایت
Nov 28, 2009
508
پشتکارت من رو کشته :

Capcom: DmC "posted solid sales", Capcom still using outsourcing

تا الان اسم Remember Me و Lost Planet 3 به گوشت خورده ؟! DmC و RE6 نتونستن اون مقداری که کپکام توقع داشت بفروشن ولی این موضوع به این معنا نیست که نتونستن خرج ساختشون رو تامین کنند. اما RM و LP3 ...... اصلا نفروختن.

اولا منظورم شما نبودی که رگ گردن نشون میدی:-*

دوما چه ربطی به پست من داشت؟:| دوستت میگفت کپکام راضیه و الان مشخص شد که راضی نیست (اونموقه هم مشخص بود،ولی هرچی گفتیم نخواستین قبول کنین)و ضررهای مالی زیادی به قیمت نصف کردن کارمنداش براش داشتن یه سری از بازیها،از جمله DmC و LP3!
تمام شد رفت...
It comes as Capcom’s recent financials confirmed that several key releases had failed to hit their sales targets, such as DmC: Devil May Cry and book-ended by a weak Lost Planet 3 launch

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
سلام دوستان من این تاپیک رو دنبال نکردم یه سوالی دارم آیا DMC بعدی ای در کار است ؟

نه فکر میکردن در کاره ولی معلوم شده بازی برای اندروید و ios بوده... چندین سال (خیلی زیـــــــاد) باید تا DMC بعدی صبر کنیم :d

Dante .D.H

کاربر سایت
Sep 22, 2012
714
نام
Amin
نه فکر میکردن در کاره ولی معلوم شده بازی برای اندروید و ios بوده... چندین سال (خیلی زیـــــــاد) باید تا DMC بعدی صبر کنیم :d

من دارم همش سعي ميكنم اين تراژدي رو فراموش كنم ولي انگار قراره تا وقتي DMC بعدي بياد توي ذهنم بمونه ! :d:|
با خودم فكر كردم كه بد نيست بعد از چند وقت يك تجديد خاطره اي بكنيم با DmC . :d
:arrowd:
+
.
.
.
:-":d

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
بعله! ماهی حداقل یکبار باید به کسانی که نمیدونن گفته بشه :d
حالا کلا قضیش چی بوده؟ بازی چیه داستانش؟

آخریه به دلم نشست :-"

Dante .D.H

کاربر سایت
Sep 22, 2012
714
نام
Amin
بعله! ماهی حداقل یکبار باید به کسانی که نمیدونن گفته بشه :d
حالا کلا قضیش چی بوده؟ بازی چیه داستانش؟

اگه قضيه همين معرفي بازي رو ميگي كه بايد بگم چند روز قبل از TGS 2013 ، برنامه شركت capcom رفت روي بعضي سايت ها كه يك قسمتش نوشته شده بود يك عنوان جديد رو به كارگرداني ايتسونو معرفي ميكنن . ما هم به هواي اينكه اون عنوان DMC 5 ميتونه باشه دلمون رو خوش كرديم . البته خيلي هم انتظار نابجايي نبود ! كاراي كپكام يكم عجيبه .:-" :d بعدش هم كه مشخص شد اون بازي مربوط به ios ميشه و بعدش هم كه ديگه ... ! :d:|
براي داستان بازي هم مراجعه شود به پست اول . :d

احيانا منظورتون DmC نيست ديگه ؟؟ :-w:d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
اولا منظورم شما نبودی که رگ گردن نشون میدی:-*

دوما چه ربطی به پست من داشت؟:| دوستت میگفت کپکام راضیه و الان مشخص شد که راضی نیست (اونموقه هم مشخص بود،ولی هرچی گفتیم نخواستین قبول کنین)و ضررهای مالی زیادی به قیمت نصف کردن کارمنداش براش داشتن یه سری از بازیها،از جمله DmC و LP3!
تمام شد رفت...

نمیدونم چه اصراری داری بگی DmC کپکام رو نابود کرده.

این احتمال اخراج شدن نیمی از کارکنان بخش اروپایی کپکام برمیگرده به شکست مالی چندین پروژه نه فقط یک عنوان. DmC , Resident Evil 6 , Lost Planet 3 و Remember Me همگی بدتر از اون چیزی که کپکام انتظار داشت عمل کردن. اینطوری نیست که بگیم DmC یا مثلا LP3 به تنهایی باعث شدن کپکام در همچین وضعیتی قرار بگیره.

در مورد اینکه کسی میگفت کپکام راضیه هم من توی همین پست قبلیم لینکش رو گذاشتم که کپکام توی گزارش مالی سال 2013 ـش از فروش DmC اعلام رضایت کرده. پس اگه دوستم این رو گفته از خودش در نیاورده و کپکام واقعا همچین چیزی رو توی گزارشش بیان کرده.

در ضمن اگه DmC نفروخت بخاطر PR افتضاح و تبلیغات بسیار ضعیف کپکام بود وگرنه عالم و آدم قبول دارن که DmC عنوان خیلی خوبیه. (حتی همون منتقدها و سیستم متا که توی BC ازشون بت ساختن هم این موضوع رو تایید میکنند)

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,666
در ضمن اگه DmC نفروخت بخاطر PR افتضاح و تبلیغات بسیار ضعیف کپکام بود وگرنه عالم و آدم قبول دارن که DmC عنوان خیلی خوبیه. (حتی همون منتقدها و سیستم متا که توی BC ازشون بت ساختن هم این موضوع رو تایید میکنند)
رجوع شود به اون Presentation مسخره که توش دانته DMC رو به بند های Glam Metal ژاپنی و دانته DmC رو به بند های راک آمریکایی دهه 80 تشبیه کرده بود:D
یعنی به جرات میتونم بگم تنها عامل نابود شدن DmC همین حرکت بیخود و بیجهت بود.

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
اگه قضيه همين معرفي بازي رو ميگي كه بايد بگم چند روز قبل از TGS 2013 ، برنامه شركت capcom رفت روي بعضي سايت ها كه يك قسمتش نوشته شده بود يك عنوان جديد رو به كارگرداني ايتسونو معرفي ميكنن . ما هم به هواي اينكه اون عنوان DMC 5 ميتونه باشه دلمون رو خوش كرديم . البته خيلي هم انتظار نابجايي نبود ! كاراي كپكام يكم عجيبه .:-" :d بعدش هم كه مشخص شد اون بازي مربوط به ios ميشه و بعدش هم كه ديگه ... ! :d:|
براي داستان بازي هم مراجعه شود به پست اول . :d

احيانا منظورتون DmC نيست ديگه ؟؟ :-w:d

آها پس این عنوان کلهم یه بازی دیگه بوده... من فکردم مربوط به DMC بوده ولی اصلی نبوده :d
داستان بازیارو که حفظم امین جان! منظورم همون بازی جدیده ی ios و اندروید که الان فهمیدم ربطی به این نداره پس اصن نمیخوام بدونم چیه! :-j

الان با این لحنت من نفهمیدم باید تایید کنم یا تکذیب :-" :d

Dante .D.H

کاربر سایت
Sep 22, 2012
714
نام
Amin
آها پس این عنوان کلهم یه بازی دیگه بوده... من فکردم مربوط به DMC بوده ولی اصلی نبوده :d
داستان بازیارو که حفظم امین جان! منظورم همون بازی جدیده ی ios و اندروید که الان فهمیدم ربطی به این نداره پس اصن نمیخوام بدونم چیه! :-j

الان با این لحنت من نفهمیدم باید تایید کنم یا تکذیب :-" :d

:-??من فقط سوال كردم ، تاييد يا تكذيبش با خودت ! :d

Turok-71

کاربر سایت
Nov 28, 2009
508
داستان پاندورا

[SUP]Pandora[/SUP]

جعبه ی پاندورا بازوی شیطانی دانته در نسخه چهارم بود،این سلاح به 666 شکل مختلف میتونه دربیاد،اما فقط هفتا از اشکال مختلف قابل دسترسی بودن.پاندورا یکی از قوی ترین سلاح های دانته در سری DMC محسوب میشه و از لحاظ میزان آسیب و صدمه ای که به دشمنا وارد میکنه بعد از سلاح Gilgamesh -دستکش های دانته- قرار میگیره.اما کیفیت تاکتیکی این سلاح اون رو نسبت به دستکش ها برتری میده.بعنوان مثال حرکت PF398 Revenge در پاندورا حتا با Disaster Gauge پایین -نوار قدرت این سلاح- میتونست The Savior رو با عظمتی که داشت زمین گیر کنه.

حرکت PF666: Omen برای از بین بردن قدرت دفاعی دشمنها کاربرد داره،مثل سپر یخی Frostـها،سپر الکتریسیته ی Blitzـها و حتا برای پایین کشیدن Mephistoـها و Faustـها که در هوا پرواز میکردن.وقتی که Disaster Gauge پاندورا به اصطلاح پُر میشه،دانته میتونه هر موجود شیطانی ای رو که اراده کنه به خاک خون بکشه.برای ایجاد بالانس در بازی،این حالت فوق العاده قوی فقط چند ثانیه فعال باقی میمونه.

پس زمینه ی سلاح PANDORA

[SUP]پاندورا و جعبه اش[/SUP]

جعبه ی پاندورا (Pandora's Box) یک شیشه ی بزرگ(یا کوزه)در تاریخ اساطیری و کلاسیک یونانی به شمار میرود که تمام پلیدی های جهان در آن نهفته هستند.

در تاریخ اساطیری یونان "پاندورا" اولین زن در جهان است.زئوس خدای خدایان یونان به هِفاستوس(Hephaestus) خدای آتش دستور داد تا پاندورا ساخته شود.هِفاستوس از آب و زمین برای ساختن پاندورا استفاده کرد و خدایان دیگر هدایای زیادی به او ارزانی داشتند: آتِنا به او لباس داد،آفرودیت به او زیبایی داد و هرمس به او قدرت سخنوری بخشید.در ادامه پاندورا با اپیمیدیوس(Epimetheus)-که یک تایتان محسوب میشد-ازدواج کرد.

پرومیتیوس (Prometheus) برادر اپیمیدیوس بود و همانطور که اشاره شد هردو از نوع تایتان بودند.آنها فرزندان آیاپتوس (Iapetus) بودند.پرومیتیوس تایتانی خردمند و دانا بود و بالعکس برادش اپیمیدیوس نادان و احمق بود.پرومیتیوس در جدال با خدایان بود و از انسان های حمایت میکرد،در همین راستا از آسمان ها آتش را دزدید و در اختیار نوع بشر قرار داد.این کار پرومیتیوس موجب خشم و غضب زئوس گردید.زئوس برای انتقام از پرومیتیوس،به برادرش اپیمیدیوس و همسرش پاندورا،شیشه ای بسیار زیبا داد.با این شرط که تحت هیچ شرایطی در شیشه را باز نکنند.

اما حس کنجکاوی توسط خدایان به پاندورا داده شده بود،در نتیجه پاندورا در شیشه را باز کرد و تمامی پلیدی ها و موجودات شیطانی از شیشه ی زیبا رهایی یافتند و در سراسر زمین پراکنده شدند.تمامی پلیدی ها پای به فرار گذاشتند اما تنها یک چیز در شیشه باقی ماند،روح امید که Elpis نام داشت.ترسی عمیق وجود پاندورا را فراگرفت،زیرا نتوانسته بود وظیفه اش را به درستی انجام دهد و خشم زئوس در انتظار او بود.اما در کمال تعجب زئوس پاندورا را مجازات نکرد،زیرا اطلاع داشت که این اتفاق روزی رخ خواهد داد.

پ.ن: امروزه با توجه به این داستان اساطیری،از عبارت "باز کردن جعبه ی پاندورا" (to open Pandora's box) برای اعمالی استفاده میکنند که در ظاهر کوچک و بی خطر هستند ولی نتایج فاجعه باری به دنبال دارند!

ترجمه: T-71 [الـبرز]
مـنـبع: en.Wikipedia

+
همونطور که بالاتر اشاره شد،فقط "روح امید" از این جعبه نرفت و باقی موند که این حرکت با اسم "PF666: Omen" در سلاح پاندورای DMC4 وجود داره که بصورت نور خیلی درخشان خودشو نشون میده!اعدادی هم که در کنار حرکات این سلاح میبینید ظاهرا به همون 666 شکل مختلفش ربط داره،مثل PF398: Revenge یا PF422: Grief

[SUP]حرکت Omen[/SUP]

این احتمال اخراج شدن نیمی از کارکنان بخش اروپایی کپکام برمیگرده به شکست مالی چندین پروژه نه فقط یک عنوان. DmC , Resident Evil 6 , Lost Planet 3 و Remember Me همگی بدتر از اون چیزی که کپکام انتظار داشت عمل کردن. اینطوری نیست که بگیم DmC یا مثلا LP3 به تنهایی باعث شدن کپکام در همچین وضعیتی قرار بگیره.
دقیقا حرف منو میزنی،فقط بجای "یه سری از بازیها" از "چندین پروژه" استفاده کردی!
پستارو با دقت بخون علی،چه بسا هردومون یه حرفو میزنیم ولی با دیکته های متفاوت.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر