بحث و تبادل نظر درمورد سرویس رادار

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
وزارت ارتباطات از سرویس رادار گیم برای حل مشکلات گیمرها ازجمله دانلود فایل‌های مرتبط با بازی‌ از طریق سروهای داخل کشور و ابزار کاهش پینگ رونمایی کرد.
پس از چند هفته تاخیر در رونمایی از راه‌کار وزارت ارتباطات برای گیمرها، امروز سرویسی با نام رادار گیم (radar.game) رونمایی شد.
آنطور که به‌نظر می‌رسد رادار گیم شامل سه سرویس مختلف می‌شود:
  • CDN برای ارائه فایل‌های مرتبط با برخی از بازی‌ها
  • ابزار سنجش تاخیر و پینگ اینترنت کاربر
  • DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی‌ها
ظاهرا رادار گیم فایل‌های مربوط به برخی از بازی‌ها را از طریق سرورهای داخل کشور در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با سرعت بیشتر و هزینه‌ی کمتر بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.
رادار گیم می‌گوید: «یکی از مشکلاتی که گیمرهای کشورمان همواره با آن روبرو بودند مشکل سرعت پایین دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها به همراه پینگ یا زمان تاخیر بالای بازی آنلاین بوده که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران می‌شد.»
رادار گیم ظاهرا توسط بخش خصوصی و با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت ارتباطات زیرساخت راه‌اندازی شده است.
رادار گیم ادعا می‌کند که استفاده از این سایت و اپلیکیشن، ضمن افزایش قابل توجه سرعت دانلود بازی‌ها و آپدیت آنها، باعث کاهش چشمگیر پینگ بازی ها نیز خواهد شد که در نتیجه تجربه‌ای دلچسب در بازی آنلاین برای کاربران عزیز رقم خواهد خورد.
این اتفاق از طریق انتقال CDN‌های این بازی‌ها به داخل کشور و کوتاه کردن مسیر دسترسی کاربران داخلی کشور به سرورهای بازی و طراحی ابزارهای خاص توسط متخصصان جوان کشورمان صورت گرفت.-
کاهش پینگ بازی‌ها در رادار بازی از طریق دو DNS به نشانی: 10.202.10.10 و 10.202.10.11 انجام می‌شود.
در حال حاضر فهرست بازی‌هایی که در رادار بازی پشتیبانی می‌شوند محدود است، اما انتظار می‌رود بازی‌های بیشتری در آینده به این فهرست اضافه شوند. از طریق بخش راهنمای این سرویس می‌توانید نحوه‌ی استفاده از ابزار کاهش پینگ در سیستم‌عامل‌های لینکوس، ویندوز، مک، اندروید و همچنین کنسول‌های بازی اکس‌باکس و پلی‌استیشن را مشاهده کنید.
کاربران در رادار گیم می‌توانند درخواست اضافه شدن بازی جدید را ارسال کنند. اینکه فرایند اضافه‌شدن بازی برای کاهش پینگ یا قرار گرفتن فایل‌های مربوط به آن در CDNهای داخل کشور به‌چه شکل انجام خواهد شد، هنوز مشخص نیست.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
10.202.10.10
10.202.10.11

برای لاگین ایکس باکس برای من کار کرد فورتنایت هم که قبلا فقط با الکترو کار میکرد کار کرد بقیه بازی هارو دارم کپی میکنم فعلا تا ببینم اجرا میشن یا خیر

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
با ps5 کسی تست کرده بازی ها رو؟؟بتلفیلد یا کال اف
من رو ایکس باکس اومدم بتل رو تست کنم دیدم اپدیت اومده درحال دانلودشم ولی جای دیگه شنیدم رو بتل کار نکرده
کالاف هم تو سایتشون زدن بزودی
ظاهرا فعلا در حد الکترو هست یه مدت بگذره تا ببینیم به کجا میرسه یه ساعت دیگه بتل 2043 اپدیت بشه تستش میکنم باز خودم
ادیت: با سیستم سایت ea.com باز نمیشد الان دوباره تست کردم باز شد
یه چند روز باید زمان بدیم مخصوصا الان که خبراش همه جا پر شده ترافیک روش خیلی زیاده اول که من زدم راحت میشد دانلود کرد الان سرعتش داغون شده بود

آخرین ویرایش:
  • Sad
Reactions: mohsen2019

shinsuke

کاربر سایت
Oct 28, 2022
144
من رو ایکس باکس تست کردم با Adsl شاتل
ساین این می شد و آنلاین همه بازی هایی که تست کردم رو هم راحت وصل میشد
مدرن وارفر دو هم پینگ ۷۸ تا ۸۹ می داد بی پکت لاس
ولی فرقی با بقیه dns ها نداشت، اون ها هم همین بود پینگشون (الکترو و dns خود شاتل)

• Like
Reactions: zilyzal

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
من رو ایکس باکس تست کردم با Adsl شاتل
ساین این می شد و آنلاین همه بازی هایی که تست کردم رو هم راحت وصل میشد
مدرن وارفر دو هم پینگ ۷۸ تا ۸۹ می داد بی پکت لاس
ولی فرقی با بقیه dns ها نداشت، اون ها هم همین بود پینگشون (الکترو و dns خود شاتل)
اخه بعید میدونم با یه dns بشه مثلا پینگ 80 بشه 40
الان منم با شاتل بدون dns پینگ 80 تا 90 میگیرم

• Like
Reactions: shinsuke

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
نمیدونم چقدر درسته ولی یه خبر دیدم نوشته بود چند تا انتی ویروس از جمله مک کافی اپلیکشن را بد افزار شناسایی کردن! در نتیجه فعلا بهتره از برنامه ش استفاده نکنید

pro gamer89

کاربر سایت
May 11, 2010
773
نام
حسین
من زیاد خوشبین به طرح هایی که آقایون می دند نیستم چون ظاهرا به گیمرا به چشم دشمن قسم خوردهشون نگاه می کنند ولله من تا الان حرکت مثبتی از این آقایون در جهت رفاه حال ما ندیدمبلکه برعکس هر روز سنگی جلوی پای ما می ندازند. به هرحال اگه با این آموزشی که برای کنسول ها گذاشتن و بتونم بعداز 4 ماه بیشتر یه بار دیگه destiny 2 رو بدون مشکل اجرا و تجربه کنم یه دعای خیر پیش من دارند. خداییش خیلی اذیتمون کردند که نت ها و سرورای بازی رو گند زدن بشون.

• Like
Reactions: dark souls

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,791
من dnsش رو زدم برای فیفا رو pc .دیروز تا حالا نمیدونم چرا بدون قندشکن داخل بخش التیمیت نمیرفت...ولی با این رادار بدون مشکل هم اوریجین بالا اومد هم داخل فیفا التیمیت رفت.فقط پینگش دیدم فرقی نکرده .

ولی تو سایتش که زده تست،دیدم زده پینگ از سرور اروپا،داخل اوریجین هم میزنه از آلمان هستی.حالا اگه تو بازی داره به سرور اروپا وصل میشه و 75 پینگش هست که میشه گفت پینگ کم شده.چون من با سرور خاورمیانه پینگ 75 میگیرم.

ولی اگه به همون سرور خاورمیانه وصل میشه که خب پینگش فرقی نکرده.

• Like
Reactions: omiid72 and Destro

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
من زیاد خوشبین به طرح هایی که آقایون می دند نیستم چون ظاهرا به گیمرا به چشم دشمن قسم خوردهشون نگاه می کنند ولله من تا الان حرکت مثبتی از این آقایون در جهت رفاه حال ما ندیدمبلکه برعکس هر روز سنگی جلوی پای ما می ندازند. به هرحال اگه با این آموزشی که برای کنسول ها گذاشتن و بتونم بعداز 4 ماه بیشتر یه بار دیگه destiny 2 رو بدون مشکل اجرا و تجربه کنم یه دعای خیر پیش من دارند. خداییش خیلی اذیتمون کردند که نت ها و سرورای بازی رو گند زدن بشون.
یه تست بکنید من destiny بازی نمیکنم ولی یکی دیگه از کاربرا تست کرده بود چواب داده بود اما خب به سرویس دهنده هم بستگی داره همین بتل رو بقیه سرویس دهنده ها کار میکنه رو مخابرات مشکل داره
من dnsش رو زدم برای فیفا رو pc .دیروز تا حالا نمیدونم چرا بدون قندشکن داخل بخش التیمیت نمیرفت...ولی با این رادار بدون مشکل هم اوریجین بالا اومد هم داخل فیفا التیمیت رفت.فقط پینگش دیدم فرقی نکرده .

ولی تو سایتش که زده تست،دیدم زده پینگ از سرور اروپا،داخل اوریجین هم میزنه از آلمان هستی.حالا اگه تو بازی داره به سرور اروپا وصل میشه و 75 پینگش هست که میشه گفت پینگ کم شده.چون من با سرور خاورمیانه پینگ 75 میگیرم.

ولی اگه به همون سرور خاورمیانه وصل میشه که خب پینگش فرقی نکرده.
Dns تاثیر خاصی رو پینگ نداره سروری که خارج از کشور و تو خاورمیانه هست دیگه فکر نکنم کمتر از این پینگ بشه داشت توش باز همین که شرکتا تو خاورمیانه سرور زدن جای شکرش باقیه قدیم که اکثرا خاورمیانه نداشتن باید با پینگ ۱۵۰ سرور اروپا بازی میکردیم :D

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,791
یه تست بکنید من destiny بازی نمیکنم ولی یکی دیگه از کاربرا تست کرده بود چواب داده بود اما خب به سرویس دهنده هم بستگی داره همین بتل رو بقیه سرویس دهنده ها کار میکنه رو مخابرات مشکل داره

Dns تاثیر خاصی رو پینگ نداره سروری که خارج از کشور و تو خاورمیانه هست دیگه فکر نکنم کمتر از این پینگ بشه داشت توش باز همین که شرکتا تو خاورمیانه سرور زدن جای شکرش باقیه قدیم که اکثرا خاورمیانه نداشتن باید با پینگ ۱۵۰ سرور اروپا بازی میکردیم :D
آخه اورجین با این dns تشخیص میده از آلمان وصلم :| خب اگه اینطوری باشه یعنی تو بازی هم باید به سرور اروپا وصل بشم که 75 پینگ خیلی پایینی میشه برای اروپا.ولی اگه تو بازی باز به سرور خاورمیانه وصل میشه که هیچی،همون پینگ قبلیه

منظورم اینه که قبل این dns وقتی با قند شکن میرفتم داخل اوریجین براساس کشور قند شکن میگفت از کجایی.بعد اگه قطعش نمیکردم تو بازی هم به سرور اروپا وصل میشد که حدود 120 بود ولی اگه بدون قندشکن وارد بازی میشدم که به همون خاورمیانه وصل میشد.

حرفم اینه که الان انگار داره با پینگ 75 به سرور اروپای بازی وصل میشه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
آخه اورجین با این dns تشخیص میده از آلمان وصلم :| خب اگه اینطوری باشه یعنی تو بازی هم باید به سرور اروپا وصل بشم که 75 پینگ خیلی پایینی میشه برای اروپا.ولی اگه تو بازی باز به سرور خاورمیانه وصل میشه که هیچی،همون پینگ قبلیه

منظورم اینه که قبل این dns وقتی با قند شکن میرفتم داخل اوریجین براساس کشور قند شکن میگفت از کجایی.بعد اگه قطعش نمیکردم تو بازی هم به سرور اروپا وصل میشد که حدود 120 بود ولی اگه بدون قندشکن وارد بازی میشدم که به همون خاورمیانه وصل میشد.

برای دور زدن تحریم ای پی کشور دیگه رو جایگزینتون میکنه اما موقع اتصال به سرور معمولا بازی سروری که کیفیت بهتری داره انتخاب میکنه (وی پی ان چون موارد بیشتری رو دور میزنه و کلا با دی ان اس متغاوته باعث میشه پینگتون تو سرور اروپا بهتر از خاورمیانه باشه برای همینه که با اون اروپا وصل میشید) این به همون خاورمیانه وصلتون میکنه تو فورتنایت و رینبو میشه چک کرد کدوم سرور وصله که جفتشون چه با رادار چه الکترو به خاورمیانه وصل میشن

• Like
Reactions: hamid_barca

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,736
نام
رضا.آ

انگار نیست دوست عزیز واقعا داره به سرورهای المان و اروپا وصل میشید !
چون روت اینترنت شما با این DNS روی المان ست میشه !

با کامند TRACERT میتونید مسیر پکت ای که از روتر شما خارج میشه به ترتیب ببینید که به کجا ختم میشه و از کدوم نودهای شبکه عبور میکنه !

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,791
برای دور زدن تحریم ای پی کشور دیگه رو جایگزینتون میکنه اما موقع اتصال به سرور معمولا بازی سروری که کیفیت بهتری داره انتخاب میکنه (وی پی ان چون موارد بیشتری رو دور میزنه و کلا با دی ان اس متغاوته باعث میشه پینگتون تو سرور اروپا بهتر از خاورمیانه باشه برای همینه که با اون اروپا وصل میشید) این به همون خاورمیانه وصلتون میکنه تو فورتنایت و رینبو میشه چک کرد کدوم سرور وصله که جفتشون چه با رادار چه الکترو به خاورمیانه وصل میشن
فیفا التیمیت براساس مسافت به سرور وصل میکنه.یعنی اگه آی پی اروپا باشه امکان نداره به خاورمیانه وصل کنه.مثل بقیه بازیها نیست که به بهترین سرور وصل کنه.تو خود سایت رادار هم 2 تا سرور فیفا گذاشته برای تست پینگ که هردو اروپا هست ولی مثلا برای pes یکیش اروپا هست یکی خاورمیانه.

البته در کل فرقی برای ما که نکرده پینگ باز همونه فقط اگه اروپا باشه از دست بازیکنهای سمی عرب راحتیم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر