بحث در مورد كپي خور شدن درايو Lite-on

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ببين هر دوتا شونم با همكاريه فيليپس ساخته شدن
بعدشم كه تو ساخت هر دو درايو فيليپس دست داشته و از نظر قيافه هم كه شباهتشون زياده !
پس ميشه نتيجه گرفت كه شايد حتي همون درايو باشه كه ماكروسافت به هر دليل نخواسته بنكيو بسازه
و داده دست لايت ان كه تو ساخت درايو سابقه ي بهتري هم داره !

این اصلا دلیل نمیشه.
حتی همین داریور Benq چندتا مدل Firmw داره که فقط یکی از اونها با این روش ساده Flash میشه VAD6038
مدل ها دیگه رو نمیشه با اون روش و همان فایل های VAD6038 کرک کردش.

حالا چطور میشه که lite-on DG-16D2S رو Flash کرده با استفاده از فریمور VAD6038.
اگر میشد اینقدر بی سروصدا نبودش. در ضمن تا اونجا که یادم هستش همین VAD6038 Benq بیشتر از 8 الی 9 ماه شد که
Flash شد، ( البته اگر درست یادم مانده باشه ) حالا درست نمیدونم که این درایور جدید lite-on چقدر هستش
که توی بازار آمده ( کسی می دونه )

RaPBoY

کاربر سایت
Mar 14, 2008
312
نام
رامتین
این اصلا دلیل نمیشه.
حتی همین داریور Benq چندتا مدل Firmw داره که فقط یکی از اونها با این روش ساده Flash میشه VAD6038
مدل ها دیگه رو نمیشه با اون روش و همان فایل های VAD6038 کرک کردش.

حالا چطور میشه که lite-on DG-16D2S رو Flash کرده با استفاده از فریمور VAD6038.
اگر میشد اینقدر بی سروصدا نبودش. در ضمن تا اونجا که یادم هستش همین VAD6038 Benq بیشتر از 8 الی 9 ماه شد که
Flash شد، ( البته اگر درست یادم مانده باشه ) حالا درست نمیدونم که این درایور جدید lite-on چقدر هستش
که توی بازار آمده ( کسی می دونه )
از 3/2008 تا الان که میشه گفت تقریبا بالای 95 درصد!

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
این درایو تقریبا توی تمام ایکس باکسهای از آپریل 2008 (04/2008) تا حالا قرارداده شده، کسایی هم بودن که دستگاه خودشون رو برای تعمیر به مایکروسافت فرستادن و بعد از دریافت اون این درایو روش نصب شده بوده.
برای شناسایی اون هم احتیاجی به باز کردن دستگاه ندارین، کافیه پنل جلوی ایکس باکس رو بردارین، یه سوراخ زیر درایو میبینید، اگر با چراغ قوه نگاه کنید دو تا سیم خواهید دید که اگر زرد بودن درایو جدید Lite-on هستش و اگر سفید (و یا در موارد خاص سیاه) بودن میتونید با اطمینان بگید که درایو Benq دارید.
درایو Benq هم در ابتدا مشکلات زیادی برای فلش کردن داشت، باید یه قسمت از برد اون رو میتراشیدید تا اتصالات اون قطع بشه و بعدش فلشش میکردین و دوباره اون قسمت رو لحیم میکردین که بعدش در اومد که با یه کارت SATA که چیپ VIA داره به این کار احتیاجی نیستش.
مشکل کنونی درایو جدید Lite-on هم همین هستش که کلا چیپ اون رو بصورت Read Only درست کردن و به همین دلیل فریم ویر کرک شده اون رو هنوز نتونستن بیرون بدن، چون باید اول راهی باشه که بشه اون رو روی چیپ درایو نوشت.
بهرحال چیزی که بدیهی هستش اینه که افراد زیادی روی این موضوع دارن کار میکنن و بعید نیست که در چندماه آینده اولین نتیجه های اون رو ببینیم.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
کپی خور شدن این درایو دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره.فوق فوقش تا هشت ماه دیگه کپی خور میشه.کیفیت این درایو و سرعت و قدرتش از benQ بیشتره؟ولی بالاخره این درایو هم مانند همه ی درایو های این کنسول کپی خور میشه.
:)

titaniom

کاربر سایت
Sep 6, 2006
240
همين حرف شما يعني اين كه تا 8 ماه ديگه(حدودا) 360 كپي خور گير نخواهد امد
هركسم كه از الا نگه داشته باشه حداكثر بهره برداري رو ميكنه !
از لحاظ برتري هم فكر نميكنم زياد تفاوتي داشته باشه چون اين هم با همكاري فيليپس ساخته شده و بايد شباهت زيادي به بنكيو داشته باشه
البته هنوز به علت اينكه كمه و كسي تو ايران نمي خره معلوم نيست اينا حدساته
برا پيدا كردن جوابت بايد تو فروم هاي خارجي كه از اين درايو استف كردن بگردي !!

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
طبق حرفی که اینجا زده شده فیرم ویر جدید درایو Lite-on در مرحله تست هستش و بزودی شاهدش خواهیم بود.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
به صورت mod chip امکان پذیز داره میشه نه؟

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
دوستان من یکی از دوستام 60GB ـه Lite on داره و خودم هم میخوام تا 1 ماه دیگه یکی بخرم از آمریکا ( یعنی یکی برام بیاره ! )
حالا سوال اینکه چند درصد احتمال داره این درایو اصلاً هک نشه ؟
مایکروسافت مخصوصاً برای هک نشدن این درایو رو داده یا دلیلش چیز دیگه ای بوده ؟
اگر بخواد هک شه حدوداً چند وقت دیگه هک میشه ؟ ( یعنی معمولاً چجوری هک میشه ؟ )
درایو رو هم که ظاهراً نمیشه به این راحتی ها عوض کرد، نه ؟

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
به صورت mod chip امکان پذیز داره میشه نه؟

Liteon Firmware being tested thoughtfully - New NME Chip and or firmwares avail soon.

فیرم ویر Liteon به دقت در حال تست هستش، مود چیپ یا فیرم ویر (یا هردوی اونها) بزودی در دسترس همگان خواهند بود.

میبینید که دارن روی هردو روش کار میکنند.

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
خب خبر جدید اینکه c4eva فیرم ویر Lite-On رو تقریبا تموم کرده ولی فعلا برای بیرون دادنش تاریخی رو مشخص نکرده.
c4efl5.jpg

نکته بعدی هم اینه که مایکروسافت قسمت چک DMI و PFI در سی دی های بازی رو توی لایو برداشته، چون داشبرد جدید امکان ریختن بازیها برروی هارد رو داره و بازیها میتونن از اونجا هم اجرا بشن، احتمالا دیگه بعدش بشه بدون نگرانی با دیسکهای کپی توی لایو بازی کرد :cheesygri

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
hoom

ممنون از خبری که دادید، این خبر تقریبا مال 4 روز پیش هستش.
الان نقل صحبت های فروم X-S و 360mods و سایر فروم ها هستش.
و مرتباً کپی از صحبت هاش رو نشون میدند.

من که خیلی هیجان زده هستم و کمی مسترب برای خرید باید چه تصمیمی بگریم

mazi_z_PSP

کاربر سایت
Jun 8, 2007
177
وااااای خدا ديگه من نميدونم بايد چيکار کنم. برم پريميوم بنکيو بخرم بهتره يا منتظر همين اليت با لايتون واستم؟ آخه اگر تا 3 ماه ديگه کپی خور بشه ، تو ایران ميشينن سره گردنه تا جايی که بتونن برای کپی خور کردنش پول ميگيرن.
بعد هم که ديگه من مردمو فايده ای نداره.!!

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
وااااای خدا ديگه من نميدونم بايد چيکار کنم. برم پريميوم بنکيو بخرم بهتره يا منتظر همين اليت با لايتون واستم؟ آخه اگر تا 3 ماه ديگه کپی خور بشه ، تو ایران ميشينن سره گردنه تا جايی که بتونن برای کپی خور کردنش پول ميگيرن.
بعد هم که ديگه من مردمو فايده ای نداره.!!
راست مي گه مطمئن باشيد اگه لايت ان كپي خور شه تو ايران براي كپي خور كردنش بالاي 60 70 تومان مي گيرن( البته اولاش )

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
خرید Lite-On یک ریسک هست که کنسول اگر ارزون گیرت بیاد و بعد کپی خور بشه... بردی...
اروپای ها بخاطر این پیشرفت کردند چون آدم های ریسک پذیری هستند...

mazi_z_PSP

کاربر سایت
Jun 8, 2007
177
دوستان عزيز خبری نشد؟ منتظر واستيم؟ اميدی هست؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر