شایعه بازی GTA 6 کی برای PC منتشر می‌شود؟

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
پس از سال‌ها انتظار، سرانجام مدتی قبل تریلر GTA 6 منتشر شد و در کمتر از یک روز 80 میلیون بازدید کسب کرد. در پایان این تریلر نشان داده شد که بازی مذکور در سال 2025 برای کنسول‌های نسل نهمی منتشر خواهد شد اما بطرز عجیبی، صحبتی درمورد نسخه کامپیوترهای شخصی نشد.

GTA-VI-Logo-300x169.jpg

با این که بازی در ابتدا فقط برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس/اس منتشر خواهد شد، اما همه چیز از دست نمی‌رود و ظاهرا PCبازها هم می‌توانند بعد از مدتی به GTA 6 دسترسی پیدا کنند.

درواقع این اولین بار نیست که همچین اتفاقی می‌افتد و راکستار از زمان GTA 2، ورژن PC هیچکدام از بازی‌های اصلی این فرانچایز را بطور همزمان با ورژن کنسولی منتشر نکرده است و اغلب بعد از مدت زمانی مشخص، این آثار برای رایانه‌های شخصی هم انتشار یافته‌اند. تا زمانی که راکستار تاریخ انتشار دقیق نسخه کنسولی GTA 6 را اعلام نکند، نمی‌توان حدس زد که بازی کی برای کامپیوترها عرضه می‌شود، اما نگاهی به نسخه‌های گذشته می‌تواند به ما در تخمین زدن آن کمک کند.

GTA V برای اولین برای در سال 2013 برای ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 منتشر شد و 19 ماه طول کشید تا به رایانه‌های شخصی بیاید. از طرفی Red Dead Redemption 2 هم 13 ماه بعد از اولین انتشار در اکتبر 2018 برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، برای PC هم عرضه شد. این بدان معناست که 12 تا 18 ماه بعد از انتشار کنسولی GTA 6، می‌توانیم شاهد آمدن آن به کامپیوترها باشیم.

این یعنی اگر بازی مذکور در نیمه اول 2025 منتشر شود احتمالا در سال 2026 به PC می‌آید؛ اما اگر راکستار تصمیم به انتشار بازی در نیمه دوم 2025 بگیرد، ممکن است دارندگان رایانه‌های شخصی مجبور شوند تا 2027 صبر کنند!

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial

این کار راکستار تماماً منغت‌گرانه و مصداق بارز ضد مشتری مداری (anti-consumer practice) هست. یادمون نره سال 2019 بازی RDR2 بعد از 12 ماه تاخیر با وضعیتی نابسامان به صورت انحصاری زمانی (یک‌ماهه) روی استور اپیک عرضه کردن، اگرچه بازی با پچ الان

خوب شده ولی یک نیست به راکستار بگه لعنتی تو این همه میلیاردی داری میفروشی، هنوز هم حاضر نیستی بازیت را برای PC با تاخیر تایید کنی که تهش شاید اون کنسول گیمری که PC داره، دو بار بازیتو بخره! شرکتی که بیشتر از 2000 تا کارمند داره هنوز بعد از این

همه سال یک بخش درست برای مارکت PC نداره. متاسفانه راکستار هم مثل اسکوئر انیکس تو فاز سال 2007 گیر کردن. این ادا اطوارها را دیگه حتی سونی و مایکروسافت گذاشتن کنار، بس کن دیگه، آخه تا کی دیگه؟!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,778
این کار راکستار تماماً منغت‌گرانه و مصداق بارز ضد مشتری مداری (anti-consumer practice) هست. یادمون نره سال 2019 بازی RDR2 بعد از 12 ماه تاخیر با وضعیتی نابسامان به صورت انحصاری زمانی (یک‌ماهه) روی استور اپیک عرضه کردن، اگرچه بازی با پچ الان

خوب شده ولی یک نیست به راکستار بگه لعنتی تو این همه میلیاردی داری میفروشی، هنوز هم حاضر نیستی بازیت را برای PC با تاخیر تایید کنی که تهش شاید اون کنسول گیمری که PC داره، دو بار بازیتو بخره! شرکتی که بیشتر از 2000 تا کارمند داره هنوز بعد از این

همه سال یک بخش درست برای مارکت PC نداره. متاسفانه راکستار هم مثل اسکوئر انیکس تو فاز سال 2007 گیر کردن. این ادا اطوارها را دیگه حتی سونی و مایکروسافت گذاشتن کنار، بس کن دیگه، آخه تا کی دیگه؟!
من فکر نمی کنم عمدی در کار باشه. حداقل در مورد این نسخه تقریبن مطمعن هستم.
احتمال خیلی زیاد مسایل فنی و پورت و بهینه سازیش برای pc زمان بر هستش وگرنه با توجه به فروش فوق العاده سری rtx انویدیا، دلیلی نداره بخان بازی رو همزمان عرضه نکنن.
مگر اینکه سونی و مایکروسافت پول داده باشن به راکستار)))

• Smile
Reactions: Paradise Lost

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
من فکر نمی کنم عمدی در کار باشه. حداقل در مورد این نسخه تقریبن مطمعن هستم.
احتمال خیلی زیاد مسایل فنی و پورت و بهینه سازیش برای pc زمان بر هستش وگرنه با توجه به فروش فوق العاده سری rtx انویدیا، دلیلی نداره بخان بازی رو همزمان عرضه نکنن.
مگر اینکه سونی و مایکروسافت پول داده باشن به راکستار)))

بعیده که مشکل فنی باشه یادمه زمانی هم که بازی در اوسط ساخت بود، آگهی استخدام میدادن برای برای جذب نیرو بخش PC، چون منطقی نیست بخوان یهو بازی را با این حجم و هایپ یکجا outsource کنن به یک استودیو ثرد پارتی برای پورت، چون حجم و هزینه

کار را میبره بالا. در هر صورت به فرض هم زمان بخواهین برای polish کردن، بجای این silent-treatment مثل آدم بگین با تاخیر عرضه میکنیم که حداقل مشتری تکلیف خودش را بدونه. راکستار بس که میفروشه دیگه بخش PC براش اهمیتی نداره، به قول معروف:پ

R* has taken us (pc gamers) for granted

پ.ن: سونی و مایکروسافت چرا باید پول بدن به راکستار؟! هزینه انحصاری کردن بازی مثل GTA VI وحشتناک بالاست. تنها شاید اپیک از پول فورتنایت برداره بازی را باز برای یک ماه انحصار کنه. بجای ارتقا اون لانچر و استور داغونش.

آخرین ویرایش:

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
309
میتونه بخاطر کرک شدن نسخه pc و از دست زفتن ملیون‌ها دلار سود باشه
بازی‌ای مثل این زو هکرها برای کرک کردنش لحظه شماری میکنن.الزاما به این معنی نیست که سریع کرک میشه ولی اگه بشه سود زیادی رو از دست خواهد داد

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,778
بازی‌ای مثل این زو هکرها برای کرک کردنش لحظه شماری میکنن.الزاما به این معنی نیست که سریع کرک میشه ولی اگه بشه سود زیادی رو از دست خواهد داد
فکر نمیکنم. دیگه از سایبرپانک که بدتر نیست :D بدون هیچ drm مثل بنز فروخت.
هکرهای pc بیشترین تاثیر منفی که میزارن روی تجربه آنلاین بازیه که رسمن میرینن توش. مثل همین بلایی که سر gta online آوردن.

من یه احتمال دیگه هم میدم اونم اینکه اگر بازی قرار باشه روی کنسولهای فعلی 30 فریم باشه، روی فروشش به شدت تاثیر میزاره. برای همین هم با تاخیر نسخه pc رو عرضه میکنن که فروشش رو روی کنسولها انجام بده.
و یا حداقل تا عرضه نسخه pc وقت باشه تا کنسول های بین نسلی هم بیان.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial

تا اونجا که یادمه GTA V به مصیبت کرک شد وقتی هم کرک شد اینقدر کیفیتش بد بود که خرید خود بازی بشتر به صرفه بود. احتمالاً هم برای GTA VI مثل RDR2 از آنتی تمپر Aryxan استفاده کنن. من 20 سال دارم روی PC بازی میکنم و راحت بگم بازی که پورتش بهینه باشه و نخواهد

مشتری را اذیت کنه حتی اگه DRM-Free هم باشه خوب میفروشه، مثال بارزش همین BG3 . از این گذشته بخشی عمده‌ای از GTA VI آنلاین هست!

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
بعیده که مشکل فنی باشه یادمه زمانی هم که بازی در اوسط ساخت بود، آگهی استخدام میدادن برای برای جذب نیرو بخش PC، چون منطقی نیست بخوان یهو بازی را با این حجم و هایپ یکجا outsource کنن به یک استودیو ثرد پارتی برای پورت، چون حجم و هزینه

کار را میبره بالا. در هر صورت به فرض هم زمان بخواهین برای polish کردن، بجای این silent-treatment مثل آدم بگین با تاخیر عرضه میکنیم که حداقل مشتری تکلیف خودش را بدونه. راکستار بس که میفروشه دیگه بخش PC براش اهمیتی نداره، به قول معروف:پ

R* has taken us (pc gamers) for granted

پ.ن: سونی و مایکروسافت چرا باید پول بدن به راکستار؟! هزینه انحصاری کردن بازی مثل GTA VI وحشتناک بالاست. تنها شاید اپیک از پول فورتنایت برداره بازی را باز برای یک ماه انحصار کنه. بجای ارتقا اون لانچر و استور داغونش.
اول اینکه به راکستار نباید گیر داد سر این موضوع، راکستار صاحاب داره :D کمپانی مادر T2 تصمیم میگیره بازی روی چه پلتفرمی منتشر بشه مثل اینه به ناتی داگ بگن چرا بازیشو برای پیسی همزمان نمیده، چنین تصمیماتی رو بالادست میگیرن
راکستار وظیفه اش ساخت بازیه، درباره پلتفرم تصمیم گیرنده نیست.

دوم اینکه سونی/مایکرو شدیدا از انحصار زمانی حمایت می کنن و هزینه هم حاضرن بدن. چرا؟ چون این ای پی کنسول سلر هست و براحتی میلیون ها کنسول بخاطر همین بازی فروش میره (اطراف خودت ببین چندتا پیسی گیمر تصمیم گرفتن کنسول هم بخرن) و اسم نبردن از پیسی هم در همین راستا هستش ( روش کثیفیه ولی هست دیگه :D )

استخدام برای بخش پیسی هم که طبیعیه بهرحال بازی های راکستار الان هم روی پیسی هستن و باید ساپورت بشن
بازی های جدید هم که در نهایت برای پیسی ریلیز میشن gta vi هم همینطوره و 1/2 سال بعد از کنسول ها قطعا ریلیز میشه

منم موافق انحصار زمانی و کلا انحصار نیستم به نظرم همه باید بتونن رو هر پلتفرمی که دوست دارن بازی کنن ولی خوب شرایطی که وجود داره همینه بهرحال راکستاری که 5 سال ی بار بازی ریلیز می کنه انتظار میره نهایت درامدزایی رو در نظر بگیرن
با اینکه خودمم دوست دارم بازی رو پیسی ریلیز میشد تا بشه نهایت کیفیت و لذت رو برد ولی از طرفی هم به t2 حق میدم دنبال نهایت درامد از بازی های راکستار بشه که بتونه ساپورتش کنه
اگر فروش بی نظیر gta v نبود مطمئن باشید T2 حاضر نبود دست راکستار رو از نظر بودجه و زمان باز بزاره که بیشتر از 1 میلیارد دلار هزینه کنه برای VI

یک مورد دیگه هم دیدم ظاهرا 70% فروش GTA V رو کنسول بوده که نشون میده منطقیه اولویت اول باشن

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
نه واقعا برای چنین بازی هایی کرک اونقدرها تاثیر نداره در واقع اونی که بازی میخره چه کرک بشه چه نشه میخره بخصوص اینکه بخش زیادی از لذت این بازی آنلاینشه

• Like
Reactions: pouria.sh

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
اول اینکه به راکستار نباید گیر داد سر این موضوع، راکستار صاحاب داره :D کمپانی مادر T2 تصمیم میگیره بازی روی چه پلتفرمی منتشر بشه مثل اینه به ناتی داگ بگن چرا بازیشو برای پیسی همزمان نمیده، چنین تصمیماتی رو بالادست میگیرن
راکستار وظیفه اش ساخت بازیه، درباره پلتفرم تصمیم گیرنده نیست.

دوم اینکه سونی/مایکرو شدیدا از انحصار زمانی حمایت می کنن و هزینه هم حاضرن بدن. چرا؟ چون این ای پی کنسول سلر هست و براحتی میلیون ها کنسول بخاطر همین بازی فروش میره (اطراف خودت ببین چندتا پیسی گیمر تصمیم گرفتن کنسول هم بخرن) و اسم نبردن از پیسی هم در همین راستا هستش ( روش کثیفیه ولی هست دیگه :D )

استخدام برای بخش پیسی هم که طبیعیه بهرحال بازی های راکستار الان هم روی پیسی هستن و باید ساپورت بشن
بازی های جدید هم که در نهایت برای پیسی ریلیز میشن gta vi هم همینطوره و 1/2 سال بعد از کنسول ها قطعا ریلیز میشه

منم موافق انحصار زمانی و کلا انحصار نیستم به نظرم همه باید بتونن رو هر پلتفرمی که دوست دارن بازی کنن ولی خوب شرایطی که وجود داره همینه بهرحال راکستاری که 5 سال ی بار بازی ریلیز می کنه انتظار میره نهایت درامدزایی رو در نظر بگیرن
با اینکه خودمم دوست دارم بازی رو پیسی ریلیز میشد تا بشه نهایت کیفیت و لذت رو برد ولی از طرفی هم به t2 حق میدم دنبال نهایت درامد از بازی های راکستار بشه که بتونه ساپورتش کنه
اگر فروش بی نظیر gta v نبود مطمئن باشید T2 حاضر نبود دست راکستار رو از نظر بودجه و زمان باز بزاره که بیشتر از 1 میلیارد دلار هزینه کنه برای VI

یک مورد دیگه هم دیدم ظاهرا 70% فروش GTA V رو کنسول بوده که نشون میده منطقیه اولویت اول باشن

وقتی میگم راکستار منظورم همون بخشی هست که شده دهن و PR شرکت منفعت طلب T2. اگر چه سایه رحمت حضرت راکستار با اون لانچر زیباشون همیشه بر سر ما PC gamer ها بوده و لطف شایانی که به بخش modding دارن را هم فراموش نمی‌کنیم. ما PC Gamer ها که همیشه

مشتری درجه 3 بودیم ولی وقتی 25% از مارکت را PC تامین میکنه که سودش با یک حساب سرانگشتی میشه چیزی نزدیک به 3 میلیارد دلار، یکم هم به بخش مارکتینگش برسن ازشون چیزی کم نمیشه. T2 کثیف بازی در بیاره نهایتش خودش ضرر میکنه. این را سر RDR 2 تجربه کردن ولی

اینجوری که بوش میاد نمیخواهد درس عبرت بگیرن.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
تو این گرونی برای من به شخصه که خرید کنسول به صرفه نیست، ولی اگر کسی صبر ایوب نداره، یکی بخره و یا بره گیم کلاب. من پولی هم دست بیاد، نگهش میداریم برای آپگرید یا یک کارت 4070 با Path-Tracing. شاید حداقل آخرش راکستار یه پورت درست بده بیرون که فیچر

Ray-Tracing داشته باشه و نخواهد همش دست به دامن این modder های بیچاره بشیم.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,379
نام
Majid
اون لیکایی که قبلا در اومد بنظر میومد رو پی سی باشه:
1702240965511.png

من فک میکنم نسخه پی سی هم همزمان روش کار میشه اما عمدی دیرتر ریلیز میکنن که فول سود رو دریافت کنن، بحث کرک شدن هم نیست چون کافیه یه دنوو روش بندازن فقط یک هفته هم دیرتر کرک شه سود لازمش رو میبرن.

تنها دلیل منطقی که به ذهنم میرسه اینه که رو کنسول فروشش رو کامل میکنه (شاید تنها بازیی باشه که یه پی سی گیمرو وادار به خرید کنسول میکنه) چند ماه بعد مردم تشنه گرافیک و رزولوشن/فریم بالاتر میان دوباره نسخه پی سی رو میخرن دو سال بعدشم که احتمالا کنسولای جدید میاد یه ریمسترم واسه اونا میدن تو 3 سال 3 تا نسخه تو پاچه ملت میکنن :D
جدی چی از این بهتر؟ :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر