بازیهای ژاپنی خوب نیستند و مردم آنها را نمی خرند

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
درود

صنعت ویدئو گیم وارد فاز جدیدی شده است. مرحله ای که شاید به مزاق خیلی ها خوش نیاید. ویدئو گیم هم به همان مسیری می رود که سینما و موسیقی رفته اند، مسیری که ناخودآگاه کیفیت را فدای کمیت می کند.
اما آنچه هم اکنون در مورد ویدیو گیم قابل توجه و تامل است، این مساله است که بازیهای ژاپنی دیگر جایگاه و کیفیت گذشته را ندارند. ژاپن که به نوعی پیشرو صنعت ویدیو گیم بود، اکنون رقابت را به رقبای غربی باخته است.

Jean Kellams از Platinum Games سازنده عنوان Bayonetta در توییتر خود به بیان مشکلات بازیهای ساخت ژاپن پرداخته است: "مساله بازیهایی که در ژاپن ساخته می شوند این نیست که آنها ژاپنی گونه اند و یا غربی گونه. مشکل بازیهای ژاپنی خیلی ساده است: اکثر این بازیها، بازیهای خیلی خوبی نیستند و مردم آنها را نمی خرند. البته اکثر بازیهای حال حاضر تمام دنیا بازیهای خوبی نیستند و این دلیلی است بر اینکه، استثنایی، استثنایی است."

او می گوید که مشکل بازیهای ژاپنی این نیست که ژاپنی گونه اند. یک بازی ضعیف، ضعیف است. و اهمیتی ندارد چه خاستگاهی دارد.
ولی به طور مشخص می گوید که ژاپنی ها بازار را به غربی ها واگذار کرده اند و درحالیکه اکثر بازیهای صنعت ویدیو گیم کیفیت چندان جالبی ندارند، با این حال بازی سازهای ژاپنی، نسبت به بازی سازهای غربی ضعبف تر هستند.

http://www.vg247.com/2012/06/29/a-bad-game-is-a-bad-game-whether-its-jpn-or-westernized-says-platinum/

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بلی بلی خیلی وقته که ژاپن و در کل صنعت بازیسازی شرقی میدون رو واگذار کرده متاسفانه.
از این رو هر روزه شاهد عناوین کلیشه ای با حداقل خلاقیت به کار رفته توی بازی ها هستیم.

ezio love

کاربر سایت
Nov 3, 2009
359
نام
محسن
خدا وکیلی حیف بازیهای ژاپنی حرف ندارند ولی کلا نابود شدند با خودشون خلاقیت رو هم بردند بازیهای غربی ریسک نمی کنند جون ممکن پولشونو از دست بدند ولی هر صنعتی برای پیشرفت نیاز به خلاقیت داره که در صنعت گیم خلاقیت به حداقل خود رسیده و کپی برداری از عنوانهای موفق به حداکثر خود رسیده

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
بازی های ژاپنی خوب نیستند ؟!!!!!!!!! بعد اونوقت بازیهای غربی خوب هستند ؟!!!!!!!!!
واقعا که !!!! آره اشتباه هم نمیگه اکثر مردم دیگه دوست ندارن از مغزشون کار بکشن و برای همین بازی های معمایی سبک شرقی به نظرشون خوب نیست ! فقط بکش برو جلوهای شرکتهای غربی عالیه!!!

JAvAD14

کاربر سایت
Feb 28, 2011
635
نام
جواد
من بازی جاپونی میخوام بازی پلتفرمینگ میخوام:(
یه بازی جاپونی درست و درمون شرف داره به کرور کرور بازی غربی:((

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
آقا همه بازیا قشنگند ولی کلا به شخصه از بازی که حملاتش نوبتی باشه متنفرم :| بخاطر همین چون تا حدودی بیشتر بازیهای ژاپنی اینجورین من زیاد سمتشون نمیرم...

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بازی های ژاپنی خوب نیستند ؟!!!!!!!!! بعد اونوقت بازیهای غربی خوب هستند ؟!!!!!!!!!
واقعا که !!!! آره اشتباه هم نمیگه اکثر مردم دیگه دوست ندارن از مغزشون کار بکشن و برای همین بازی های معمایی سبک شرقی به نظرشون خوب نیست ! فقط بکش برو جلوهای شرکتهای غربی عالیه!!!
منظورش بازیای کنونی هستش نه بازیای قدیمی.الان صنعت بازی دست غرب و بس!
تن اونیموشا و Dino Crisis با دیدن وضعیت صنعت بازی داره تو گور میلرزه

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
منظورش بازیای کنونی هستش نه بازیای قدیمی.الان صنعت بازی دست غرب و بس!
تن اونیموشا و Dino Crisis با دیدن وضعیت صنعت بازی داره تو گور میلرزه

ب این تقصیر کیه ؟! تقصیر این نسل جدید گیمریون هست که به بازی های قبلی بها ندادن !
شایدم خلاقیته ژاپنیا ته دیگه خورده !

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
مهمترین مشکل بازیهای جاپونی این هست که عین هم هستن:
یه بچه چشم درشت، Teen Ager، که میخواد با قدرت ضعیف خودش تمام بدیها رو نابود بکنه و دنیارو نجات بده.
این سوژه مدتهاست که منسوخ شده. ولی جاپونی ها هنوز دست از سر این داستانها برنداشتن.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
ب این تقصیر کیه ؟! تقصیر این نسل جدید گیمریون هست که به بازی های قبلی بها ندادن !
شایدم خلاقیته ژاپنیا ته دیگه خورده !
فکر کنم تقصیر خودشون بوده که به دنبال ناشرای غربی و همکاری با اونا بودن.بازم تاکید میکنم که فکر میکنم.
خلاقیت دارن منتها اگر خودشون باشن نه اینکه تحت تاثیر قرار بگیرن.
فقط یه بازی ترسناک اونم از نوع شرقی کافیه که تا چندین سال کسی طرف بازیای ترسناک غربی که شاخ ترینشون DS هست نره.البته الان شاخ DS با Ammnesia شکسته شده
آقا همه بازیا قشنگند ولی کلا به شخصه از بازی که حملاتش نوبتی باشه متنفرم :| بخاطر همین چون تا حدودی بیشتر بازیهای ژاپنی اینجورین من زیاد سمتشون نمیرم...
JRPG هستش دیگه.....
نقش آفرینی ژاپنی.اتفاقا این سبک یکی از محبوبترین سبک بازیاست که طرفدارای بسیار زیادی داره و شدیدا هم محبوبه.منتها بزرگترین سازنده شون که از قضا Square Enix باشن، چند وقتی داره راه کجو میره

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
مهمترین مشکل بازیهای جاپونی این هست که عین هم هستن:
یه بچه چشم درشت، Teen Ager، که میخواد با قدرت ضعیف خودش تمام بدیها رو نابود بکنه و دنیارو نجات بده.
این سوژه مدتهاست که منسوخ شده. ولی جاپونی ها هنوز دست از سر این داستانها برنداشتن.

C'mon یعنی شما بازیهای بزرگی مثه سایلنت هیل ، سایرن ، رزیدنت اویل ، فاتال فرام - دویل می کرای و و و و
رو فراموش کردین ! بازیهای غربی چی بودن ؟!
شهر با یه سلاح بیولوژیکی داره نابود میشه و حالا یه سوپر من باید پیدا شه که شهر - ببخشید دنیارو- نجات بده
اصلا بیاین از اول به قضیه نگاه کنیم آمریکایی غیر از یه سری قهرمانهایی مثه سوپر من و بتمن و اسپادر من و اینا دیگه چه چیزی داشتن که بهش بنازن و بخوان از روش بازی بسازن
اون وقتی که ژاپن مغزش پر بود از ایده های ترسناک ، غرب داشت زیر ابهت عنوانهای بزرگی مثه سایلنت هیل و رزیدنت اویل له میشد

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
تیتر خبر :
بازی بد ، بد است ، فرقی نمیکند ژاپنی باشد یا غربی .
چیزی که ترجمه شده :
بازی های ژاپنی خوب نیستند و مردم آنها رو نمی خرند .

92287394475365565718.jpg

آخرین ویرایش:

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
فکر کنم تقصیر خودشون بوده که به دنبال ناشرای غربی و همکاری با اونا بودن.بازم تاکید میکنم که فکر میکنم.
خب دوست من کی باعث این شد ؟! معلومه وقتی یه شرکت ژاپنی می مونه با این همه خرج باز هم مردم دیگه اون جو شرقی رو نمی پسندن و سراغ بازیهای غربی می رن معلومه برای سرپا موندنش باید با یه شرکت غربی همکاری کنه !

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
هر کسی تحت عنوان اینکه بازیهای استودیوهای ژاپنی ضعیف شده اند بخواهد بازیهای JRPG Turn-Based رو مسخره کند بشدت Hate میشه. این اخطار آخر بود !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر