خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
815
اگر بازی‌های انحصاری اصلی‌ش رو روی کنسول رقیب بده، اول کنسول و برندش رو می‌کشه. بعد اعتماد‌ها از بین میره و درنهایت وقتی رقیبی وجود نداشته باشه، سونی همینجوری که الان داره سواری می‌گیره، شرایط رو بدتر هم می‌کنه. مثل اپل. بیس گیمر‌های کنسولی به‌ مرور کم‌ میشه. در نهایت فروش تمام ناشر‌ها افت شدید می‌کنه.

دومینوی به فاعک رفتن برای دنیای گیم اتفاق میفته. الان یسری میخندن یسری ناراحت‌ میشن اما در نهایت همه گریه می‌کنن😁

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,956
نام
malek
جز گوردن بود فکر کنم، میگفت فرست هند شینده Spiderman هم قراره برای Xbox بیاد، نینتندو هم داره Xenoblade هارو آماده میکنه تا برای کنسول های دیگه بیان:D

امیدوارم تا جای ممکن انحصار از بین بره و بتونیم دستکم بیشتر بازی هارو رو پلتفرم یا اکوسیستم مورد علاقه خودمون بریم.
انحصار از بین بره ولی به شرطها و شروطها.استدیوها بیان بازی رو از بیس برا کنسول خودشون بسازن و بعدش رو pc یا کنسولهای رقیب پورت کنن.فقط اینو کم داریم که ناتی داگ بیاد لست ۳ رو برا سری S هم طراحی بکنه و فسفور بسوزونه

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,360
نام
ماکان
انحصار از بین بره ولی به شرطها و شروطها.استدیوها بیان بازی رو از بیس برا کنسول خودشون بسازن و بعدش رو pc یا کنسولهای رقیب پورت کنن.فقط اینو کم داریم که ناتی داگ بیاد لست ۳ رو برا سری S هم طراحی بکنه و فسفور بسوزونه

انحصار هم از بین نرفت، دستکم دیگه بازی های مالتی پلتفرمی که یه عمره همه داریم رو پلتفرم مورد نظر خودمون بازی میکنیم رو نیان یه کاره انحصاری کنن! و دستکم یه سری از بازی ها، نهایت با تاخیر زمانی رو پلتفرم های دیگه هم بیان. ولی این کار نیازمند یه زیرساخت فرهنگی خیلی سخت و زمان بره. یعنی باید فن ها درجه یک کنسول ها با این موضوع کنار بیان و اگه این اتفاق نیفته ممکنه به ضرر اون مجموعه تموم بشه.

مثلا از نظر من نوعی، امدن TLoU Remake و TLoU P2 Remaster برای Xbox خیلی اقدام مثبتیه، چون هم میفروشه و یه سودی به سازنده میرسونه، هم اینکه به فن بیس بازی اضافه میکنه، ممکنم هست یه سری از این طیف مخاطبین جدید عاشق بازی شده و به خاطر اینکه شماره سوم رو درجا بازی کنن بیان PS5 بخرن. نخواستن هم صبر میکنن دو سه سال بعد رو Xbox بازی میکنن. این استدلال منه. اما ممکنم هست این امدن بازی ها رو پلتفرم های دیگه اون یونیک بودن پلتفرم رو کامل نابود کنه، یعنی مثلا جایگاه PS5 به عنوان کنسولی که خاستگاه بازی های داستان محوره و این به برند PS ضربه اساسی بزنه.

در کل این از بین رفتن انحصار و تمرکز روی اینکه کی سرویس بهتری ارایه میده خیلی مساله پیچیده ای هست و میشه از ابعاد مختلف تحلیلش کرد. قطعا هم یه جا سود خودش رو داره و هم معایب مختلف. اما در نهایت باید دید زور کی به کی میچربه و تغییرات بازار و تلاش برای اول بودن، که یعنی بالا بردن درآمد، مجبورشون میکنه چه تصمیمی بگیرن.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,360
نام
ماکان
درنهایت وقتی رقیبی وجود نداشته باشه، سونی همینجوری که الان داره سواری می‌گیره، شرایط رو بدتر هم می‌کنه.

این استدلال هم به نظر من غلطه. حالا منهای اینکه سونی واقعا سواری نمیگیره(:D) اینجوری نیست که عدم وجود رقیب در زمینه کنسول وار به معنی مونو پولی و در نهایت خیال راحت برای چپوندن به ملت باشه! (با این استدلال که وقتی رقیب نیست، TloU های پر خرج کنسل، به جاش Knack میسازیم و 100 دلار هم میفروشیم! هرکی هم نخواست از ایران بره) چون سونی یا هر برند معروف و بزرگ دیگه ای در نهایت بزرگ ترین رقیبش خودشه، یعنی رقابت با اون که هست، و تلاش برای بهتر شدن و نگه داشتن این جامعه کاربری مورد اعتماد. حتا اگه هیچ رقیبی دیگه برای PS نباشه آیا سونی میتونه بگه؛ من نیازی به ساخت انحصاری ندارم تا کنسول بفروشم و به هر صورت همه باید PS بخرن؟ پس بیایید PS6 رو 1000 دلار بخرید؟ مسلما نه! چون هم وجه برندش رو از دست میده، هم تراست مخاطب رو، هم درآمد فروش بازی هاش رو و در نهایت یوزر بیسش رو به راحتی همه شیفت میشن به سمت PC مثلا، یه سرویس های دیگه که تراست بیشتری دارن. (کما اینکه وقتی در زمان PS2 عملا بی رقیب بودن و PS2 اگه 100 میلیون از فروشش رو آوانس میداد هم باز Xbox و GC رو هم نمیتونستن ازش جلوتر بزنن، باز تا امد جو بگیرتش و یه کنسول گرون بده بیرون و گنده گو..زی کنه که نسل هر وقت شروع میشه که ما میگیم و فاز یاکوزا برداره، به ورطه نابودی کشیده شد و اگه کاز هیرای نبود شاید الان به سرنوشت سگا و آتاری و اینا دچار شده بود!)

یعنی حالا که سونی از حیث محبوبیت، برترین و شناخته شده ترین برند کنسول رو داره، در این حد که شاید در دور افتاده ترین نقاط دنیا هم همه بدونن PS چیه، باید برای شماره یک بودن همیشه همه تلاشش رو بکنه، چه بسا این تلاش اصلا به معنا رقابت با Xbox نباشه. کما اینکه الان رقابتی با Xbox نداره، بخصوص که مایکروسافت داره برای اجتناب از رقابت با سونی بیزنسش رو تغییر میده تا از سمت کنسول وار بیاد بیرون بره جایی که توش موفق تره. همینطور که نینتندو داره یجور دیگه کنسول میفروشه تا وضعیت N64 و GC تکرار نشه گیر رقابت با PS نیفته! سونی الان برای نگه داشتن جایگاه خودش میجنگه و باید همیشه اینکارو به بهترین شکل ممکن انجام بده، حالا چه با Xbox و چه بی Xbox، وگرنه مثل خیلی از غول های تکنولوژی دیگه، راحت تر از اونچه فکرش رو بکنیم نابود میشه. خیلی راحت تر از چیزی که به نظر میاد! همونطور که Yahoo محود شد، همونطور که Nokia مرد و ...

FOX VS XOF

کاربر سایت
Feb 26, 2022
174
Jez Corden می گوید مایکروسافت از درآمد فعلی ایکس باکس ناراضی است و مولتی پلتفرم شدن عناوین Xbox اتفاق خواهند افتاد.
مایکروسافت این تصمیم رو گرفته چون استراتژی فعلی به اندازه کافی درآمد زا نیست. اونا میخوان از سیستم Sony استفاده کنن تا درآمد نقدی بهتری داشته باشن و بعدش اون پول رو دوباره برای رشد اکوسیستم Xbox استفاده کنن .
اون موقع که ما می‌گفتیم بالاخره یه روزی صبر مدیران رده بالای مایکروسافت از دروغ های اسپنسر تموم میشه و باید یه جورایی این هزینه هنگفت رو جبران کنن یه عده میگفتن هیتری و مایکروسافت هیچ نیازی به برگردوندن پول نداره ولی اسپنسر با گیم پس کاری کرده هم فروش ایکس باکس بی نهایت کاهش پیدا کنه هم با این همه خرید مجبور بشه انحصاری ها و ip های خودش رو برای ps پورت کنه و به سمت ناشر شدن حرکت کنه.همون استراتژی اول نسل ۸ رو که دان متریک بنا نهاد و زیاد هیت میشه ادامه میداد الان موفق تر بود لااقل انحصاری داشتن و مجبور نبودن برای رقیب پورتش کنن انصافا با محدود بودن استودیوها انحصاری های خوبی هم داشتن مثل سانست و تایتان فال ۱ کوانتوم بریک و هیلو ۵ و گیرز ۴ و توم ریدر و رایز که گرافیک فک براندازی داشت و ... که زمان ساختشون اوایل نسل و حتی قبل تر(زمان متریک) شروع شده بود

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,935
نام
مهراد
تام وارن از رسانه The Verge:

از XboxEra شنیدم که مایکروسافت داره بازی استارفیلد رو برای عرضه روی پلی استیشن 5 آماده میکنه! این پورت بعد از عرضه اکسپنشن Shattered Space برای PC و XBOX منتشر میشه.

پ.ن: شدیدا خبر خوشحال کننده ایه، دوس دارم بازیو بهینه تر، با لودینگ های کوتاه تر، صدای سه بعدی و ویژگی های دوال سنس تجربه کنم.

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,808
خب چنین چیزی قابل پیش بینی بود و خیلی از دوستان این دو سال گذشته در این مورد خبر داده بودند و خیلیا هم از سمت رنگ سبز انکار می کردند.

چیزی که واضح بود وقتی کنسول نفروختی و بازی هات هم همه از روز اول روی سرویس میاد پس دقیقا از چه طریقی میخوای هزینه ها رو جبران کنی؟

حالا هم که فن های ایکس باکس عادت کردند به داشتن این سرویس و قصد ندارند بازی هارو خریداری کنند باعث شده ایکس باکس تو شرایطی بد و خطرناکی قرار بگیره. اسپنسر با خرید دو ناشر بزرگ تو ۴ سال گذشته تمام تخم مرغ ها رو تو سبد گیم پس گذاشت که با اومدن این دو ناشر استقبال شدیدی از ایکس باکس خواهد شد و هم تعداد کابران گیم پس جامپ شدیدی میکنه و هم فروش کنسول افزایش پیدا میکنه. ولی به نظر میاد چنین ریسکی نتیجه نداد واسه اسپنسر و حالا مجبوره سراغ گزینه اورژانسی بره و اونم انتشار بازی ها رو کنسول رقیب.

چنین تصمیمی تنها گزینه روی میز اسپنسر و مایکرو هست و اگر چنین کاری نکنند بنظرم یا مجبور میشن بیخیال سرویس گیم پس بشند یا استودیوهای داخلی رو ببندند یا بفروشند برای کاهش ضرر و هزینه ها.

در هر صورت این تصمیم حتی ممکنه باعث بشه تعداد زیادی تری از دارندگان ایکس باکس کوچ بکنند بسمت سونی یا PC و اوضاع از اینم سخت تر بشه. ولی بنظر میاد چاره ای دیگر ندارند.

به هر شکل از کاهش انحصار گری استقبال میشه و اگر ایکس باکس هم دووم آورد تو این شرایط و کنسولی داشت نسل بعد از دید من ایرادی نداره با فاصله دو سه سال سونی هم بعضی از بازیاشو اینور بیاره.هر چند سونی نیازی به اینکار نداره ولی چرا واقعا همه ی گیمرا به همه ی بازیا دسترسی نداشته باشند.

در نهایت همه ما گیمریم و چه خوبه دسترسی به همه ی بازیا داشته باشیم.

ترجیح من اینه که سونی هم بازیاشو اینور بده. ولی فکر نمی‌کنم این کارو انجام بدند و همین مسیر رو ادامه بدند تا رقیب ضعیف تر بشه.

• Like
Reactions: Rodan

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,808

از XboxEra شنیدم که مایکروسافت داره بازی استارفیلد رو برای عرضه روی پلی استیشن 5 آماده میکنه! این پورت بعد از عرضه اکسپنشن Shattered Space برای PC و XBOX منتشر میشه.

پ.ن: شدیدا خبر خوشحال کننده ایه، دوس دارم بازیو بهینه تر، با لودینگ های کوتاه تر، صدای سه بعدی و ویژگی های دوال سنس تجربه کنم.

چه خبره؟ :D
کوروش کبیر یا کوروش نوستراداموس؟ :))

===

خارج از تمام این حرفها. اصلا دوست ندارم الان جای فن های ایکس باکس باشم و میدونم چه احساس بدی دارند و حس می کنند بهشون خیانت شده.

آقای اسپنسر بدجور خنجر رو فرو کرد. تو تمام افت و خیزها یه عده پشت این برند بودند. چقدر راحت پشت شون خالی شد و رها شدند.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
921

کاش سه گانه گیرز بده تنها بازی ایکس باکس که دوست دارم بازی کنم

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,808
بعد این خبر احتمالا چندتا از رسانه ها سبزی که نمره 10 ٬ 9.9 و 9.7 به استارفیلد دادن نمرشون رو تغییر بدن متا پایین تر هم بره :D
آیرونی قضیه اینجاست بتسدا رو تصاحب کردند که انحصاری بشه و بازیاش واسه PS نیاد. حالا قراره نسخه های کامل و بدون باگش رو واسه کنسول سونی پورت کنند! :D

واقعا چرا این همه هزینه کنی که تهش کم بیاری و دوباره مولتی پلتفرم شون کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر