خبر رسمی بازیهای آینده‌ی استودیو Insomniac افشا شد

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,737
نام
alireza
insomniac.jpg

یک هفته پیش گروه Rhysida اعلام کرد که با موفقیت استودیو Insomniac را هک کرده و اطلاعاتی را به دست آورده است. پس از اینکه هیچ کس حاضر به پرداخت 2 میلیون دلار نشد، این گروه بیش از 1.3 میلیون فایل را به صورت آنلاین منتشر کرده است که حجم فایلهای افشا شده 1.7 ترابایت است.

به عنوان بخشی ازفایلهای افشا شده از استودیو Insomniac که دوشنبه شب رخ داد، جدول زمانی کامل بازیهای آینده‌ی این استودیو نیز فاش شد. در اسلایدی که ظاهراً مربوط به جولای 2023 است، این استودیو حداقل پنج بازی را برای انتشار بین سال مالی 2025 تا سال مالی 2030 برنامه ریزی کرده است. از پنج بازی، تنها یکی از آنها به طور عمومی اعلام شده است.

بازی‌ای که همه در مورد آن می دانند Wolverine است. با توجه به جدول زمانی فاش شده، تا سال مالی 2026 انتظار نمی رود که بازی عرضه شود.

چهار بازی دیگر ذکر شده هنوز به صورت عمومی معرفی نشده اند. آنها شامل یک بازی Venom است که برنامه ریزی شده برای سال مالی 2025، مرد عنکبوتی 3 در سال مالی 2028، یک بازی جدید از سری Ratchet and Clank در سال مالی 2029 و یک بازی X-Men در سال مالی 2030 هستند.

همچنین در این افشای اطلاعات، قراردادی بین سونی و مارول در مورد توسعه و انتشار بازی های X-Men امضا شده است که با بازی Wolverine شروع می شود. این سند توسط جیم رایان از شرکت سونی و آیزاک پرلموتر از شرکت مارول امضا شد و از جولای 2021 اجرایی شد. طبق این قرارداد در مجموع سه بازی X-Men ساخته خواهد شد.

مانند تمام تاریخ های ذکر شده، همه چیز می تواند در طی چند سال آینده تغییر کند. با سونی و اینسومنیاک گیمز تماس گرفته شد تا در مورد فایلهای فاش شده واکنش نشان دهند، تا امروز، هیچ یک از طرفین پاسخی نداده اند.

Last edited by a moderator:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,071
نام
سهند
کی چنین چیزی رو تعیین میکنه ؟
چطور ما استدیو هایی رو داریم که وابسته به هیچ ناشری نیستن که کنسول داشته باشن اما بهترین بازی ها رو دارن ؟
مثل راک استار
مثل کپکام

اصلا کی این طرز فکر رو توی مغز شما فرو کرده که فقط همتون همین یه جمله رو تکرار میکنید که اگه فلان نبود الان فلان میشد : ))
بحث من اینجا تمومه چون به نظر هنوز به بلوغ فکری در این مورد نرسیدین و به جز نفرت از مایکروسافت چیز دیگه ای توی فکرتون نیست

پ.ن : من خودم عاشق سونی هستم و اصلا تو زندگیم ایکس باکش نداشتم نمیدونم این چرت و پرتا چیه میگین :D
الان فرض کن GTA VI یه بیلد قابل بازی ازش لیک بشه . شماهم فرضا رفتی دانلود کردی نشستی بازیش کردی . شمایی که به بلوغ فکری رسیدی واسم توضیح بده که چطور به نفع گیمره؟

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
232
نام
?Who knows
صحبت های من هر چی که هست حداقلش به نفع گیمر هاست نه به نفع مایکرو و سونی
عزیز فن هرجا که هستی فقط تعجب میکنم اسپایدرمن ۲ الان شمارو بهم ریخته. ولی اگر به دنبال نفع گیمرایی پس چرا یقه کسی رو نمیگیری که با پول آقا بزرگش ناشر خریده تا IP رو از درصد زیادی گیمر جماعت رو پلتفرم رقیبش محروم کنه؟ اینجا گیمر نفع نداشته؟ فقط برای هروقت که شما بخوای نفع گیمر مهم میشه؟ سونی و نینتندو از اول همینی که میبینی بودن و نیومدن بخاطر فروش پایین کنسول و از رو حقارت ناشر مولتی پلتفرم بخرن تا به اجبار دست گیمرو از فلان بازی کوتاه کنن.
نفع گیمر فقط اینه که با افتخار بشینه زحمت چندین و چندساله یه استودیو رو به دزدی بازی کنه؟ یسال صبر کردن گناه کبیره ولی پورت دزدی اشکالی نداره؟ اونم نه نسخه کاملی که مثلا کرک بشه، یه نسخه نصفه و نیمه؟!
خیلی از مردم الان پول سیستم ۱۰۰ میلیونی هم ندارن. دزد بیاد خونه شما سیستمتو ببره به نفع اونا قطعاتشو بینشون پخش کنه، اوکیه از نظر شما دیگه؟ به نفع مردم کار کرده چون.

آخرین ویرایش:

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
522
الان فرض کن GTA VI یه بیلد قابل بازی ازش لیک بشه . شماهم فرضا رفتی دانلود کردی نشستی بازیش کردی . شمایی که به بلوغ فکری رسیدی واسم توضیح بده که چطور به نفع گیمره؟

اولا که این بازی که از اسپایدرمن لیک شده بازی کامله چون بازی قبلا ریلیز شده و بیلد ناقص نیست
دوما من خوشحال میشم GTA VI همزمان با نسخه کنسول ها لو بره واسه pc و ریلیز بشه و من بازی کنم چون قراره که بازی برای PC ریلیز نشه تا یک سال
اینجوری یاد میگیره راک استار که بازی هاشو یک سال برای یک پلتفرم دیرتر نده و از اون موقع به بعد همه بازیاشو همزمان منتشر میکنه
این میشه نفع منه گیمر

چطور وقتی فلان فیلم کیفیت خوبش لو میره زودتر میاد توی اینترنت دانلود میکنید و با لذت میبینید
اما مال بازی ها خار داره ؟

اقا ولمون کنید تو رو قران هی از سونی تعریف میکنن از مایکرو بد میگن اصلا من به این بحثا چیکار دارم

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
522
عزیز فن هرجا که هستی فقط تعجب میکنم اسپایدرمن ۲ الان شمارو بهم ریخته.

بنده روز اولی که منشتر شد بازی رو تموم کردم واکتروشم توی چنلم با زیرنویس گذاشتم
این بازیا کسی رو بهم نمیریزه
انحصاری کلا چیز چرتیه و باعث میشه طرف برای تجربه گیمینک 54 تا کنسور بخره

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
232
نام
?Who knows
چه خوشمون بیاد یا نه اسمش رقابته. رقابتی که باعث میشه بازیای باکیفیتی مثل هیلو و گیرزهای قدیم و زلدا و ماریو و تلو و گاو و امثالهم از طرفین ببینیم. این وسطم نخودی جمع وقتی میبینه دیگه جربزه موندن تو رقابتو نداره و کنسولشو نمیخرن، دست می‌زنه به روشای کثیفی مثل خرید ناشر و محروم کردن n میلیون نفر از چیزی که خودش هیچوقت زحمتی براش نکشیده و حاضر و آماده صاحب ده‌ها IP قدیمی میشه. ۲ تا اسپایدرمنی که ساخته شده کاراکترش مال سونی نیست ولی صفر و تا صد بازیاش زیر نظر اینا سرمایه گذاری شده پس تصمیمشم با خودشه.
تو حوزه فیلم و سریالم همینه. کمپانیا هر کدوم سرویس خاص خودشونو راه انداختن که کسی اگه بخواد محصول خاصی رو تماشا کنه مجبوره پول بده تا به سرویس x و y دسترسی داشته باشه.
اگرم این بازیا کسی رو بهم نمیریزه پس یسال بعد بازی کنن. کمپانی هزینه کرده صفر تا صدشو زحمت کشیده استودیو فرست پارتیش بازی باکیفیت ساخته دلش میخواد روپلتفرم خودش باشه تا کنسولش فروش بره. تو دوره زمونه‌ای که ژانر ابرقهرمانی شده گاتهام نایت و امثالهم، یه استودیو اومده بازی متا ۹۰ ساخته. کسی اگه تواناییشو داره بازی با کیفیت مشابه بسازه رو موبایلم منتشرش کنه. مارول که داره IPهاشو بذل و بخشش می‌کنه بقیه بیان بازی در حد کیفیت اسپایدرمنا بسازن ما که بخیل نیستیم. الان بلید هست دیگه قاعدتا باید از لحاظ کیفی مشابه اسپایدرمن به موفقیت برسه رو پیسی هم دی وان میاد. این به اون در.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SNIPER II

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,950
نام
malek
نه په،بریم سر هر ماه یه کارت گرافیک بخریم که بازیارو 4k و ۲۴۰ فریم بازی کنیم.البته شوخی میکنم ولی قبول کن بازیهای انحصاری هستن که صنعت گیم رو ارتقا دادن

Milad.Samavati

کاربر سایت
Jul 23, 2023
247
حالا کاری به حرام بودن خوشحالی کردن یا نکردن از هک شدن ig ندارم ، ولی یه شرکتی هست که کل انحصاریای امسالش بازیای ترد پارتیه ، بعد یه شرکت دیگه بره پول بده، ناشر رو با استودیوهاش بخره حق نداره بازیاش رو یک پلتفرم عرضه نکنه 😁

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
383
دوست عزیز ! تمام شرکت های خصوصی که محصولی ارائه میدن در حقیقت مالک اون محصول بطور انحصاری هستن ! شما هر شرکتی رو که ببینید یه نوعی از انحصار رو داره ! نحوه توزیع ! محل و یا پلتفرم مقصد هر محصول تجاری می تونه انحصارا در اختیار یه فرد و یا شرکت های دیگه باشه
همین انحصار باعث میشه شرکت های زیادی سر دریافت مثلا حق توزیع و یا پلتفرم مقصد با هم رقابت کنن
اگه سونی و یا هر شرکتی داره یه محصول انحصاری ارائه میده یعنی قراره از حقی که در اختیارش به عنوان مالک هست استفاده کنه و در کنارش محصولات تجاری که داره رو بفروشه
شما هر چیز خوبی که میبینید در نتیجه همین انحصار هست منتهی فقط داریم گیمینگ رو میبینیم وگرنه همه جا انحصار هست

TW0-FACE2

کاربر سایت
May 24, 2021
111
دوستان توی تجارت هرکی سود کنه یک طرف باید ضرر بده
این دوستمون هم حرف عجیبی نمیزنه میگه انحصار برای گیمر بده چون باید پول اضافی بابت یک xbox یا ps5 یا حتی pc بده پس گیمر ضرر میکنه اما اون طرف ناشر سود میبره
اما اینکه انحصار باعث پیشرفت میشه حرف درستی نیست الان راکستار یا فرام سافتور یا cdpr و... مگه انحصاری میسازند که انقدر باعث پیشرفت شدند یا میگید شرکت رقیب میره بازی بهتر از اون یکی شرکت بسازه و این باعث پیشرفت میشه والا من که نمیبینم شرکتی تلاش کنه بازی های بهتر از رقیبش بسازه همشون داره راه خودشونو میرند و هرکدوم خواسته از اون یکی اسکی بره با سر خورده زمین چون وارد جریانی میشند که توش تخصص ندارند

• Like
Reactions: hitman68 and amonre

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,317
نام
Mansour
دوستان توی تجارت هرکی سود کنه یک طرف باید ضرر بده
این دوستمون هم حرف عجیبی نمیزنه میگه انحصار برای گیمر بده چون باید پول اضافی بابت یک xbox یا ps5 یا حتی pc بده پس گیمر ضرر میکنه اما اون طرف ناشر سود میبره
اما اینکه انحصار باعث پیشرفت میشه حرف درستی نیست الان راکستار یا فرام سافتور یا cdpr و... مگه انحصاری میسازند که انقدر باعث پیشرفت شدند یا میگید شرکت رقیب میره بازی بهتر از اون یکی شرکت بسازه و این باعث پیشرفت میشه والا من که نمیبینم شرکتی تلاش کنه بازی های بهتر از رقیبش بسازه همشون داره راه خودشونو میرند و هرکدوم خواسته از اون یکی اسکی بره با سر خورده زمین چون وارد جریانی میشند که توش تخصص ندارند
شما متاسفانه بد برداشت کردید
هیچ کس نمیخواد از اون یکی اسکی بره تنها چیزی که میخوان اینه که خلا یک ژانر برای ممبرشون رو پر کنن
در هر صورت فلان برند برای تامین مشتری هاشون به فلان سبک(مثلا ریسینگ یا مثلا شوتر اول شخص) نیاز داره و باید یه چیز دهن پر کن بسازه که جذب مشتری کنه همونطور که مثلا ایکس باکس هیلو داره از اون طرف پلی استیشن کیل زون داره بحث اسکی نیست مشتری میطلبه و این بازی ها میتونن دلیل انتخاب یک برای خرید یکی از این دو کنسول بشه
خوب مشتری هم میره سراغ هر کی بازیش خفن تر بود پس این شرکت ها هم تمام تلاششون رو میکنن که بازیشون بهتر باشه تا مشتری بیشتری به سمت خودشون بکشن و این رقابت باعث میشه کیفیت بازی ها بالا بره و در نهایت به نفع گیمر میشه
اصلا خیلی مسئله ساده اییه نمیدونم چرا انقد پیچیده اش میکنید و سریعا پای کپکام و راک استار رو وسط میکشین مگه تا حالا کپکام برای یه کنسول انحصاری نزده؟
به غیر از اون، انحصاری ها رو میشه نماینده های شرکت برای نشون دادن قدرت کنسولشون قلمداد کرد، این همه بازی مولتی اومده کدومشون از توانایی های پلی استیشن استفاده کردن ولی رچت اند کلنک قشنگ قدرت لود پلی استیشن و قابلیت دسته رو نشون داد حالا فکر کن اگه میخواستن مولتی پلتفورم کنن باید قید خیلی چیز ها رو میزدن تا بازی رو نینتندو سویچ و ایکس باکس سری اس بدون مشکل ران بشه
پس انحصاری در صنعت گیم لازمه

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
15,168
نام
شیخ صدرا
كسى تو تجارت به فكر نفع مشترى نيست.
شما يا بازار رو دارى يا ندارى.
وقتى كه دارى ميتونى تعيين كننده قيمت باشى.
وقتى كه ندارى بايد آپشن بدى به مشترى تا بياد سمتت.
حالا الانم وضعيت همينه.
سونى در حال حاضر مخاطبش رو داره و كارش هم انقدر خوبه كه مشترى حاضره براش پول و زمان صرف كنه.
ولى اين وسط مايكروسافت اوضاع خوبى نداره و مجبوره به مشترى به نوعى سوارى بده.

كسى دلش براى كسى نيوخته.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,950
نام
malek
حرف دوستان مثل این میمونه که مثلا بنز بیاد لنت ترمزی بسازه که به فلان مدل هیوندا هم بخوره.یا ecu رو جوری بسازه که رو تویوتا هم جواب بده.
کلا خودروسازها بیان رو ۱۰ تا مدل خودرو توافق کنن و فقط برا اینا قطعه بسازن

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین
اتفاقا تعدد برند، باعث رشد اون تجارت میشه.
الان شما ایران رو ببین. قدرت خودروسازی دست دو شرکته، نتیجه چی شده؟ اگر مثلا ما ده تا شرکت خودروسازی داشتیم وضعیت این نبود. اینکه آمریکا بیشترین تولید ناخالص رو داره برای اینه که تو هر صنعتی، چندین برند وجود داره و باعث ایجاد رقابت شده. حالا اگر محدود به یک یا دو برند بود، مثل کشورهای جهان سوم میشد.
صنعت گیم هم همینه. اگه فقط یه سونی یا مایکروسافت وجود داشت، هیچوقت صنعت گیم تا این حد پر رونق نمیشد. دهه ٨۰ کمودور ۶۴ سروری میکرد و باعث شد سگا شکل بگیره. دهه ۹۰ سگا سروری میکرد و باعث شد سونی شکل بگیره. از ۹۵ به بعد سونی سروری کرد و باعث شد ایکس باکس شکل بگیره.
یه اصل ساده ست که میگه قدرت نباید متمرکز باشه و باید تفکیک بشه.
اگه سرویس لایو مایکروسافت در نسل هفت نبود، هیچوقت psn قدرت امروز رو نداشت. یا اگه انحصاریهای باکیفیت و زیاد سونی نبود، مایکرو هیچوقت به سمت خرید ناشر نمیرفت. هر دو کمپانی کارهای زیادی کردن که باعث رشد صنعت گیم شده. یا مثلا اگه فورزایی نبود که یه دهه آقایی کنه، هیچوقت گرن توریزمو از اون سیر نزولی خارج نمیشد.

تعدد برند در گیمینگ باعث رقابت شدید بین کمپانی ها برای عرضه عناوین انحصاری بهتر میشه. فکر نکنید اگه این تعدد برند نبود، ما بازم شاهد GOW, SPIDERMAN,TLOU و ... بودیم. تعدد برند و انحصاره که کمپانی ها رو وادار میکنه عناوین با کیفیت انحصاری تولید کنن تا کنسولشون فروش بره. حالا اینکه خیلی از ماها توانایی خرید هر دو کنسول رو نداریم، معنیش بد بودن انحصار نیست و به خاک بر سر بودن مسئولین و تورم ۵۰ درصدمون مربوط میشه.

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,340
نام
یونس
کی چنین چیزی رو تعیین میکنه ؟
چطور ما استدیو هایی رو داریم که وابسته به هیچ ناشری نیستن که کنسول داشته باشن اما بهترین بازی ها رو دارن ؟
مثل راک استار
مثل کپکام

اصلا کی این طرز فکر رو توی مغز شما فرو کرده که فقط همتون همین یه جمله رو تکرار میکنید که اگه فلان نبود الان فلان میشد : ))
بحث من اینجا تمومه چون به نظر هنوز به بلوغ فکری در این مورد نرسیدین و به جز نفرت از مایکروسافت چیز دیگه ای توی فکرتون نیست

پ.ن : من خودم عاشق سونی هستم و اصلا تو زندگیم ایکس باکش نداشتم نمیدونم این چرت و پرتا چیه میگین :D
بازی خوب ساختن ربط چندانی به بحث بیزنسی کار نداره
این دوتا شرکتی که اسم بردی هم بازی هاشون انحصار زمانیه دیگه، بازی رو برای کسب افتخار و رسیدن به تعالی انسان می سازن؟ :D نه، بیزینسه! همه چیز در نفع و ضرر خلاصه میشه
شما فکر کن الان gta6 لو بره چه اتفاقی برای راکستار می افته؟ بازی که بیش از 1 میلیارد دلار برای ساختنش هزینه شده
لو رفتن بازی به ضرر همه اس مخصوص گیمر! این لو رفتن ها براحتی می تونه یک استودیو رو نابود کنه و دیگه نسخه بعدی از اون بازی وجود نداشته باشه یا بیوفته دست استودیویی که نابودش کنه

من خودمم مخالف انحصاری زمانی هستم ولی نظر من اهمیتی نداره چون واقعیت اینه این روش سودآوره! و از اون طرف اعتقاد دارم هر پلتفرمی برای رشد نیاز به انحصاری های خوب داره
سونی به جای انحصاری همیشگی رو آورده به انحصاری زمانی اگر براش سود نداشت که اینکارو نمی کرد

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,798
نام
مراد حلیمی
من که واقعا لذت میبرم همه بازی ها لو بره
تا اینا باشن چیزی به اسم انحصاری تولید بکنن

واژه انحصاری باید از بیخ و ریشه حذف بشه
همه بازی ها باید همون ساعت برای همه پلتفرم ها منتشر بشن، هر کی دوست داشت روی هر چی که خواست بازی کنه

نمونش چرا باید final fantasy XVI بازی به اون خفنی و کامبت محشرش رو روی گرافیک عصر حجر ps5 روی 20 فریم باز کنم ؟
دوس دارم روی 4k و Ray tracing با 120 فریم بشینم بازی کنم و لذت ببرم
شما هنوز مفهوم بازار آزاد رو درک نکردی
فک میکنی اگر همه به همه چیز در هر لحظه دسترسی داشته باشن رقابت بیشتر میشه که کاملا برعکسه - رقابت بر اساس ویژگی های مخصوص هر برند شکل می گیره که یکیش محتوا یا تکنولوژیه انحصاریه و اگر اینا نباشه اصن رقابت معنی نداره

واقع بینی با رویابافی فرق داره

.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر