اینترنت ملی

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
سلام دوستان.
پروژه اینترنت ملی از همین ماه (شهریور 90) کلید خواهد خورد و وارد فاز اول خواهد شد.
بحث ها در مورد این شبکه بسیار گسترده هست و نیازمند تاپیک جداگانه.
در این فاز تمام مدارس،ادارات،بانک ها و سایر ارگانهای دولتی در سراسر کشور با استفاده از فیبر نوری به این شبکه متصل خواهند شد.
و به مرور تا سال 94 تمام کشور و منازل به شبکه وصل خواهند شد.
سرعت پیشبینی شده برای کاربران 8 مگابیت و در صورت درخواست تا 20 مگابیت قابل ارائه خواهد بود. در مورد قیمت اطلاعاتی در دسترس نیست.
این پروژه فقط شامل کشیدن فیبر نوری به منازل نیست.
در این پروژه نیازمند دیتا سنترهای استانی هم هستیم که تعدادی از اونها در فاز نهایی اجرایی به سر میبرن. همچنین موتور جستجو ملی و ایمیل ملی هم پیشبینی شده.
از اهداف این پروژه دسترسی کاربران به اینترانت پر سرعت آموزش از راه دور و اهداف دولت الکترونیک میباشد.
....
این پروژه چه سودی برای کاربران خواهد داشت؟
شاید در نگاه اول وقتی نتونید باهاش حتی سایتی مانند گوگل رو باز کنید کاملا بیفایده به نظر بیاد! اما!
با این طرح + دیتا سنترهای کشوری میزبانی اکثریت سایت های ایرانی به داخل کشور منتقل خواهد شد و بنابر این دیتا برای دسترسی به این سایت ها از کشور خارج نخواهد شد پس با کاهش ترافیک بین الملل رو به رو خواهیم شد و باعث بهبود وضعیت فعلی اینترنت و کاهش پینگ تایم خواهیم بود.
سایت های داخلی میتونند انواع فایل هارو از اینترنت به اینترنت ملی انتقال بدن و کاربران اونهارو با سرعت 800 تا 2000 کیلوبایت در ثانیه دانلود کنن.
با اجرای این پروژه فضای مناسبی برای بهبود وضعیت اینترنت فراهم خواهد شد. زیرا با عوض شدن دید مردم نسبت به اینترنت زمینه فرهنگی برای افزایش سرعت اینترنت جهانی مهیا خواهد شد.
امید است از هرگونه بحث های سیا30 خود داری کنید.

آخرین ویرایش:

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
ممکنه در ابتدا اینترنت جهانی رو قطع نکنن، اما یکم که بگذره...

NobleMan

کاربر سایت
Jun 22, 2011
380
چه فایده اینترنتی رو داشته باشی که باهاش نتونی با دنیای بیرون در ارتباط باشی؟"
مثل Lan هستش یعنی فقط به سرور می تونی متصل باشی و فقط سرعتش زیاده ! چیز دیگه ای نیست!

captcha

کاربر سایت
Jun 1, 2011
61
نام
Matarsack
مطلبی که نوشتین یکم گنگ بود. من که چیز دیگه ای شنیدم. هنوز اطلاعات کاملی در دسترس نیست. بنظر برای محدودیت اجرا میشه. خدا کنه که من اشتباه کنم.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
ممکنه در ابتدا اینترنت جهانی رو قطع نکنن، اما یکم که بگذره...
متاسفانه از آینده بی خبرم اما ممکنه... (بهتر بگم نا ممکن نیست)

چه فایده اینترنتی رو داشته باشی که باهاش نتونی با دنیای بیرون در ارتباط باشی؟"
مثل Lan هستش یعنی فقط به سرور می تونی متصل باشی و فقط سرعتش زیاده ! چیز دیگه ای نیست!
اینترنت جهانی در کنار اینرتنت ملی باقی خواهد موند.

سلام
دقیقا از کی می تونیم استفاده کنیم؟

فعلا برای منازل نمیتونیم! (منازلی که الان روی فیبر نوری هستن در اولویتن) احتمالا به دلایلی مانند اینرتنت چمدانی طرح شتاب گرفته.

مطلبی که نوشتین یکم گنگ بود. من که چیز دیگه ای شنیدم. هنوز اطلاعات کاملی در دسترس نیست. بنظر برای محدودیت اجرا میشه. خدا کنه که من اشتباه کنم.

بیشتر توضیح میدین؟

captcha

کاربر سایت
Jun 1, 2011
61
نام
Matarsack
شما با چه اطمینانی میگین که باقی خواهد موند؟ اطلاعاتتون منبع هم داره؟ بیشتر توضیح بدم که بحث خطرناک میشه.

D.of.persia

کاربر سایت
May 8, 2011
296
نام
Davood
با این طرح + دیتا سنترهای کشوری میزبانی اکثریت سایت های ایرانی به داخل کشور منتقل خواهد شد و بنابر این دیتا برای دسترسی به این سایت ها از کشور خارج نخواهد شد پس با کاهش ترافیک بین الملل رو به رو خواهیم شد
اقا اینجارو بیشتر میشکافی؟:D ممنون

captcha

کاربر سایت
Jun 1, 2011
61
نام
Matarsack
لینک رو خوندم اما شما ببینید وقتی این کار صورت بگیره یعنی هر موقع که بخوان یا اتفاق خاصی بیفته سریعا میتونن دسترسی رو محدود کنن. من با کارشناس امنیتی یه شرکت خصوصی هم صحبت کردم و نگاه ها بسمت محدود کردنه.بعد 800k برای چه چیزی کاربرد داره؟ برای دانلود فیلم و برنامه.حالا شما فکر میکنی میتونی با اینترنت ملی فیلم دان کنی.حالا شاید اوایل محدودیتی نباشه اما خر که از پل بگذره...

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
شما با چه اطمینانی میگین که باقی خواهد موند؟ اطلاعاتتون منبع هم داره؟ بیشتر توضیح بدم که بحث خطرناک میشه.
به خاطر چمدونم که باشه میان جهانی رو میدن :d که خودشون روی اینترنت کنترل داشته باشن . یعد دانشگاه ها که 100% جهانی دارم . اینجوری باید به دانشجو هم بدن .

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اقا اینجارو بیشتر میشکافی؟:D ممنون
جای دوری نمیریم! همین بازی سنتر خودمون میزبانیش در یک هاست اروپایی هست.
پس الان که من و شما داریم اینجا پست میدیم به یک سرور اروپایی وصل میشیم تا بازی سنتر رو ببینیم! پس اطلاعات ما از مرز خارج میشه! پس در پهنای باند بین الملل ما ترافیک ایجاد میکنه! پس باعث اشغال شدن اون مشه! پس سرعت کم میشه! و پس پینگ بالا میره! :D
حالا اگه میزبانی بازی سنتر در هاست داخلی باشه هیچکدوم از این (پس) هارو نخواهیم داشت!

---------- نوشته در 03:34 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:31 AM ارسال شده بود ----------

http://forum.bazicenter.com/editpost.php?p=1571496&do=editpost
لینک رو خوندم اما شما ببینید وقتی این کار صورت بگیره یعنی هر موقع که بخوان یا اتفاق خاصی بیفته سریعا میتونن دسترسی رو محدود کنن. من با کارشناس امنیتی یه شرکت خصوصی هم صحبت کردم و نگاه ها بسمت محدود کردنه.بعد 800k برای چه چیزی کاربرد داره؟ برای دانلود فیلم و برنامه.حالا شما فکر میکنی میتونی با اینترنت ملی فیلم دان کنی.حالا شاید اوایل محدودیتی نباشه اما خر که از پل بگذره...
همه دولت ها میتونن اینترنت رو قطع کنن! و برنامه کوموشن برای جلوگیری از این کار هست.
با این 800 کیلو میتونید فیلمی یا بازی یا نرم افزار یا هرچیزی رو از سایت های داخلی دانلود کنید بدون محدودیت.با اینترنت ملی همیشه میتونین از سایت های داخلی هر چیزی دانلود کنید
.

captcha

کاربر سایت
Jun 1, 2011
61
نام
Matarsack
همه دولت ها میتونن اینترنت رو قطع کنن! و برنامه کوموشن برای جلوگیری از این کار هست.
با این 800 کیلو میتونید فیلمی یا بازی یا نرم افزار یا هرچیزی رو از سایت های داخلی دانلود کنید بدون محدودیت.با اینترنت ملی همیشه میتونین از سایت های داخلی هر چیزی دانلود کنید
.[/QUOTE]

خب شما میگین سایت های داخلی باید بگم که هر چیزی که ما دوست داریم توی سایتای داخلی نیست.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
.

خب شما میگین سایت های داخلی باید بگم که هر چیزی که ما دوست داریم توی سایتای داخلی نیست.[/QUOTE]

درسته. اینترنت جهانی رو هم که دارین. با اون میتونید بگیرید.

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,752
نام
وحید
خیلی جالبه این قسمتش که سرعت بازی سنتر 300 برابر میشه و انوقت نتونی از گیم تریلرز یه دمو 1 مگ دانلود کنی بسیار طرح خوبیه=))

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر