اينترنت یک گيگابيت تا سه سال دیگر در کشور کره

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
سرعت دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا به طور سرسام آوري در حال افزایش است. ( البته اگر ايران را ناديده بگیریم ) دولت ها به خوبي این نکته را دريافته اند که دسترسي سریع کاربران کشورشان به اينترنت باعث افزایش رشد علمی و البته کاهش هزینه ها خواهد شد. بنابراین رقابت زیادی براي راه اندازي خطوط با سرعت بسيار بالا در بین کشورهاي جهان به راه افتاده است.

برای همين دولت کره جنوبی با همکاري صنایع مخابراتي این کشور تصميم گرفته که تا سال 2012 در شهر های اصلي خود به کاربران، اينترنت با سرعت یک گيگابيت در ثانيه ارایه کند. برای اين کار مبلغ 34 تریلیون ون ( واحد پول کره ) سرمایه گذاري خواهد شد.

بر اساس این پروژه کاربران تا سه سال دیگر به سرعت يک گیگابیت در خطوط کابلي و 10 مگابيت به صورت بی سيم دسترسي خواهند داشت. یکی از اهداف دولت کره اين است که کاربران امکان تماشاي برنامه هاي تلویزیونی را هم از طریق اينترنت داشته باشند.

البته شهر های کوچک کره هم در اين پروژه فراموش نشده اند و کاربران اینترنت به سرعتي بین 50 تا 100 مگابیت دسترسي خواهند داشت.

من هم پيش بینی مي کنم که تا سال 2012 مسوولان ما به اين نتیجه مي رسند که سرعت اینترنت 128 کیلوبیت براي کاربران اينترنت کافي نیست و بنابراین محدوديت سرعت از 128 به 192 کيلوبيت تغییر خواهد کرد. البته چون روند تصویب و کاغذ بازي در اين گونه موارد مدت زيادي طول مي کشد اين موضوع از سال 2015 اجرایی خواهد شد.

SEIKO-XXX

کاربر سایت
Oct 27, 2008
891
نام
kivanc tatli
من هم پيش بینی مي کنم که تا سال 2012 مسوولان ما به اين نتیجه مي رسند که سرعت اینترنت 128 کیلوبیت براي کاربران اينترنت کافي نیست و بنابراین محدوديت سرعت از 128 به 192 کيلوبيت تغییر خواهد کرد. البته چون روند تصویب و کاغذ بازي در اين گونه موارد مدت زيادي طول مي کشد اين موضوع از سال 2015 اجرایی خواهد شد.

من یکی که چشم اب نمیخوره همین 128 هم اگه بدن...

ممنون حامد.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من هم پيش بینی مي کنم که تا سال 2012 مسوولان ما به اين نتیجه مي رسند که سرعت اینترنت 128 کیلوبیت براي کاربران اينترنت کافي نیست و بنابراین محدوديت سرعت از 128 به 192 کيلوبيت تغییر خواهد کرد.

من که پیش بینی می کنم محدودیت به 64 کیلوبیت کاهش پیدا کند.
حالا ببین کی گفتم.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
:o
يعني با سرعت 128 مگابايت در ثانيه دانلود ميكنن؟!! يعني يه فيلم با كيفيت عالي رو تو 40 ثانيه دانلود ميكنن؟!:o
آخر عاقبت ما به كجا خواهد رسيد؟:crying1:
چه سرنوشتي در انتظارمونه؟!:biggrin1::crying:

Unreal Amir

کاربر سایت
Jan 28, 2008
277
نام
Am!r
خیلی عالی شد.;)
مقامات هم تصمیم گرفتن برای downgrade کردن علم ایرانیان کلا اینترنت رو به 64 کیلو بیت تغییر بدن.;)
البته دوستان اونجا کره هست نباید با خودمون مقایسه کنیم.:smile:
فقط خواهشا تاپیک رو به بیراهه نکشید که عاقبت قفل میشویم.:biggrin1:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
بابا تو رو قران لفظ بد نیاید .
ییهو دیدی اومدن در خونه ها گفتن مودم هایadslتون رو بدید همون دایال اپ بگیرید مدل 33 کیلو بایت:cheesygri

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
البته يک مسئله اي هم هست که بايد در نظر گرفت... اون کشور کره يا حالا هرجای ديگه که مقايسه با ايران ميشه... اون کشور ها در تحريم نيستن!!!!

مثلاً شما فلسطين رو ببينيد سرعت اينترنتی که دارن از ما بيشتر هست...
يا زمانی که لبنان تو جنگ هم بود ... مشکلی از لحاظ اينترنت نداشت...

تحريم هستيم... پس بايد کنار بياييم!

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
این حرفها چیه.
همه می دونند که کره شمالی تحریم هستش ولی ...

ولی چی ؟

اولاً اخبار مربوط به کره جنوبی هست... کره شمالی رو از کجا در اوردی نميدونم!

دوم اينکه اگه اينکه ميفرماييد کره شمالی... لطف کن ليست قيمت های چند شرکتی که توی کره شمالی اينترنت ميدن ( سرعت و قيمت رو ) اينجا بگو...

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
تحريم هستيم... پس بايد کنار بياييم!

به هر حال تحریم اقتصادی ربطی به اینترنت نداره. (چون تجهیزات مربوطه رو میشه از کشورهای مختلف و حتی بوسیله ی واسطه مثل امارات تهیه کرد (مثال بارز : Intel )
حداقل من فکر می کنم که ربطی نداشته باشه.
اگه شما ربطشو می دونید به ما هم توضیح بدید تا ما هم بدونیم.

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
به هر حال تحریم اقتصادی ربطی به اینترنت نداره. (چون تجهیزات مربوطه رو میشه از کشورهای مختلف و حتی بوسیله ی واسطه مثل امارات تهیه کرد (مثال بارز : Intel )
حداقل من فکر می کنم که ربطی نداشته باشه.
اگه شما ربطشو می دونید به ما هم توضیح بدید تا ما هم بدونیم.

شما هروقت سؤال بنده رو جواب دادی گفتی کره شمالی... من گفتم قيمت سرويس اينترنت رو از اون کشور به من بده ...

بنده هم جواب سؤال شما رو ميدم! فقط يک چيزی همين واسط که شما ميفرماييد ... قيمتی که ميکشن روش ... خودتون داريد ميگيد واسط پس جواب خودتون رو هم داديد!

اينطوری عادلانه هست... ;)

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
آقا مگه ذکر منبع چیزی ازتون کم میکنه که منبع نمیذاری ؟

www.narenji.ir

مدیران لطفا با این کاربرانی که منبع ذکر نمیکنند یه برخوردی بکنند . الان این تعداد زیاد شده !

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
شما هروقت سؤال بنده رو جواب دادی گفتی کره شمالی... من گفتم قيمت سرويس اينترنت رو از اون کشور به من بده ...

بنده هم جواب سؤال شما رو ميدم! فقط يک چيزی همين واسط که شما ميفرماييد ... قيمتی که ميکشن روش ... خودتون داريد ميگيد واسط پس جواب خودتون رو هم داديد!

اينطوری عادلانه هست...

اون پستی که درباره ی کره شمالی زدم اشتباه زدم و می بینی که پاکش کردم. (تقریبا نیم ساعت بعد از اینکه اونو زدم و از شانس بد ما شما اونو تو اون ساعت دیدی)

حتی با وجود واسط هم قیمتها اونقدر بالا نمی ره که بخوان این اینترنت بی سرعت رو با این قیمت عرضه کنند.
حداکثر قیمت تجهیزات دو برابر میشه و از اونجایی که این خرج فقط برای یکباره پس چیزی حساب نمیشه.
(خودت قیمت CPU های Intel رو تو اینجا و تو اینترنت با هم مقایسه کن)

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
اون پستی که درباره ی کره شمالی زدم اشتباه زدم و می بینی که پاکش کردم. (تقریبا نیم ساعت بعد از اینکه اونو زدم و از شانس بد ما شما اونو تو اون ساعت دیدی)

حتی با وجود واسط هم قیمتها اونقدر بالا نمی ره که بخوان این اینترنت بی سرعت رو با این قیمت عرضه کنند.
حداکثر قیمت تجهیزات دو برابر میشه و از اونجایی که این خرج فقط برای یکباره پس چیزی حساب نمیشه.
(خودت قیمت CPU های Intel رو تو اینجا و تو اینترنت با هم مقایسه کن)

آره من مثله عقاب تو اين انجمن هستم... اصلاً دقت نکردم که پاک کرديد... :biggrin1::biggrin1::biggrin1:

فدات شم... قيمت cpu آخه با اينترنت زمين تا آسمون هست فرقش... اصلاً نميشه مقايسه کرد...:confused:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر