اولین بنچمارک از پردازنده ایفون 5 (قویتر از تمام رقبا : HTC one x - Galaxy s3 و...)

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
وحید این رامی که توش تست شده بستنی حصیری اصلا :biggrin1: میگیری؟ جیلی بین نیست اصلا...
بعدشم این 4 هسته ای و 2 هسته ای بودن چه سودی به حال ما داره؟ چیزی که به ما مربوطه قیمت و کارایی دستگاه هست! حالا میخواد بدون هسته باشه ولی کاراییش خوب باشه مهم نیست قبول داری؟:biggrin1: البته اینکه بگیم 2 هسته ای اپل بهتر از 4 هسته ای هست به درد کل کل فن ها میخوره نه یوزرها :biggrin1:

پ.ن: kimsungbabak جان کرنال عوض میشه تو اندورید ها و این طوری میتونی کلاک کنی خیلی هم سادست...

خب من از اندروید سر در نمیارم پس حتما حق با توءه
اما توی همون منبعی که گذاشتی نوشته با رام غیر اصلی
و توی رام غیر اصلی حتما یه دستکاری هایی انجام میدن دیگه:d
----
حالا در مورد اینکه میگی مهم قدرت و کاراییه یه گوشی هست
به نظرت سامسونگ برنامه ای داره که به این همه قدرت نیاز داشته باشه ؟

مثلا رم سامسونگ 2 گیگ باشه اما ایفون 1 گیگ باشه
اما وقتی با این وجود هم ایفون سریعتر هست چه دلیلی داره اپل از رم بیشتر استفاده کنه ؟
نه داداش من ، من اصلا روی هیچ برندی تعصب ندارم ، چون تعصب برای افراد نادان هست
من میگم برای بنچمارک گرفتن باید شرایط یک سان باشه که توی این چند گوشی و تبلتی که در بالا ذکر شده شرایط یک سان نیست چون سیستم عامل ها متفاوت هست
شما یک نگاه به لیست بندازی متوجه این موضوع میشی . GS3 از لحاظ پردازنده فوق العاده قوی تر از تگرا 3 هست اما با نگاه به جدول متوجه میشید که از Nexus 7 عقب هست
چرا؟ چون شرایط یکسان نیست و بهینگی سیستم عامل روی اون تاثیر گذاشته
طبق چیزی که توی فون آرنا نوشته که توی پست قبلم هم گفتم توی جیلی بین GS3 رفته بالاتر پس نشون میده سیستم عاملش تاثیر گذار بوده
البته من بگم خدا رو شکر فن هیچ شرکتی نیست و اگه فردا شرکت دیگه ای بهتر از سامسونگ و اپل ظاهر بشه به سمت اون میرم چون عقل حکم میکنه همیشه بهترین ها رو بگیرم
نه اینکه تعصب داشته باشم و فن بازی در بیارم

بله درسته سیستم عامل تاثیر میزاره توی بنچمارکها
اما تقصیر اپل چیه ؟ اپل واسه خودش سیستم عامل جدا داره و هزینه زیادی صرف کرده واسش تا به اینجا رسیده
و خاص بودن اپل هم به خاطر همینه چون هیچ گوشی دیگه ای این سیستم عامل رو نداره

اما به جاش سامسونگ از سیستم عاملی استفاده میکنه که 1000 تا گوشی دیگه هم این سیستم عامل رو دارن !
و این ضعف این شرکت رو نشون میده
که هم در طراحی گوشی و هم در سیستم عامل هیچ نو اوری نداره !( رجوع شود به کپی برداری های سامسونگ که اخرش هم محکوم شد :d)

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
بله درسته سیستم عامل تاثیر میزاره توی بنچمارکها
اما تقصیر اپل چیه ؟ اپل واسه خودش سیستم عامل جدا داره و هزینه زیادی صرف کرده واسش تا به اینجا رسیده
و خاص بودن اپل هم به خاطر همینه چون هیچ گوشی دیگه ای این سیستم عامل رو نداره

اما به جاش سامسونگ از سیستم عاملی استفاده میکنه که 1000 تا گوشی دیگه هم این سیستم عامل رو دارن !
و این ضعف این شرکت رو نشون میده
که هم در طراحی گوشی و هم در سیستم عامل هیچ نو اوری نداره !( رجوع شود به کپی برداری های سامسونگ که اخرش هم محکوم شد :d)
خوب این چه ربطی داره به بالاتر یا پایین تر بودن بنچمارک
من میگم اگر سامسونگ هم مثلا IOS بود میشد این بنچمارک ها رو قابل قبول دونست اما حالا چون فرق میکنه مقایسه ی اینها از اول اشتباه هست (از لحاظ بنچمارک)
چون اون موقع معلوم میشد کی بالاتره

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
خوب این چه ربطی داره به بالاتر یا پایین تر بودن بنچمارک
من میگم اگر سامسونگ هم مثلا IOS بود میشد این بنچمارک ها رو قابل قبول دونست اما حالا چون فرق میکنه مقایسه ی اینها از اول اشتباه هست (از لحاظ بنچمارک)
چون اون موقع معلوم میشد کی بالاتره

عزیز هر cpu رو با سیستم عامل خود گوشی مسنجن دیگه
نمیان که روی galaxy واسه شما ios بریزند بعد بنچمارک بگرین که !

در این تست هم برنامه Geekbench رو که واسه بنچمارک گوشی ها استفاده میشه روی تمام گوشی ها نصب کردن و تست گرفتن و iphone 5 بیشترین امتیاز رو کسب کرده

در ضمن اگر سیستم عامل خیلی تاثیر داشت پس چرا ایفون 4s امتیاز 600 گرفته اما ایفون 5 امتیاز 1600 ؟!
سیستم عامل هاشون هم که هر دو ios هست !

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
خب من از اندروید سر در نمیارم پس حتما حق با توءه
اما توی همون منبعی که گذاشتی نوشته با رام غیر اصلی
و توی رام غیر اصلی حتما یه دستکاری هایی انجام میدن دیگه:d
----
حالا در مورد اینکه میگی مهم قدرت و کاراییه یه گوشی هست
به نظرت سامسونگ برنامه ای داره که به این همه قدرت نیاز داشته باشه ؟

مثلا رم سامسونگ 2 گیگ باشه اما ایفون 1 گیگ باشه
اما وقتی با این وجود هم ایفون سریعتر هست چه دلیلی داره اپل از رم بیشتر استفاده کنه ؟

بستگی داره :D بعضی وقت ها رسمی ها بهتر عمل میکنن بعضی وقت ها غیر رسمی ها ! ولی غیر رسمی ها بر روی رسمی ها ساخته میشن که مشکلاتش رو بهبود ببخشن ولی هنوز جیلی بین رسمی نیومده و ورژن بتا ایناشه گویا...
این دوستمونم درست میگه سیستم عامل خیلی تاثیر داره چون ورژن های بالاتر بهینه تر میشن ! اینکه میگی 4s و 5 از یه سیستم عاملن اره ولی خب cpu که قوی تر شده :D سیستم عامل که تنها فاکتور نیست...

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
تا ديروز هي طرفدار هاي برنز هاي ديگه اپل رو ميكوبيدن...
اينم از بنچمارك ها...
دو هسته ايي قويتر از ٤هسته ايي...
بهتون گفتم كه اين كمپاني روي تعداد هسته ويراژ نميده...
باشد كه رستگار شويد.

Reza82N

کاربر سایت
Jul 21, 2009
381
نام
رضا
عزیز هر cpu رو با سیستم عامل خود گوشی مسنجن دیگه
نمیان که روی galaxy واسه شما ios بریزند بعد بنچمارک بگرین که !

در این تست هم برنامه Geekbench رو که واسه بنچمارک گوشی ها استفاده میشه روی تمام گوشی ها نصب کردن و تست گرفتن و iphone 5 بیشترین امتیاز رو کسب کرده

در ضمن اگر سیستم عامل خیلی تاثیر داشت پس چرا ایفون 4s امتیاز 600 گرفته اما ایفون 5 امتیاز 1600 ؟!
سیستم عامل هاشون هم که هر دو ios هست !
سلام,
فکر میکنم منظور اون دوستمون این باشه که وقتی سیستم عامل ها متفاوت هست,بنچمارک کلا از ریشه غلطه,نمیشه توانایی اونها نسبت به هم سنجید,
اینم که آیفون 4s امتیازش کمتر شده چون با سیستم عامل یکسان سی پی یو آیفون5 قوی تر از 4s هست و این نشون میده که توانایی آیفون 5 بیشتره و این میتونه یک مقایسه درست باشه از نظر دوستمون و همچنین من.

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
از این به بعد باید بنچمارکهارو تو ایران بگیرن با نظر برو بچس تا دوستان قیول داشته باشن !!!!!!
مگه قطعه pc هست که سیستم عامل یکی باشه بنچمارها ی تلفن های هوشمند بر اساس قابلیتهای منحصر به فرد هر گوشی انجام میشه هر سیستم عامل و سخت افزاری که داره و بس شرایط یکسان یعنی یک برنامه مشترک در تمامی گوشی ها مهم اینه ، هر گوشی با سیستم عامل و سخت افزاری که داره چه امتیازی میاره مثل اینه لامبورگینی و با پراید بنچمارک بگیری بعد بگی چون موتور پراید با لامبورگینی فرق میکنه پس درست نیست باید هردو مشترک باشه !!!

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
سلام,
فکر میکنم منظور اون دوستمون این باشه که وقتی سیستم عامل ها متفاوت هست,بنچمارک کلا از ریشه غلطه,نمیشه توانایی اونها نسبت به هم سنجید,
اینم که آیفون 4s امتیازش کمتر شده چون با سیستم عامل یکسان سی پی یو آیفون5 قوی تر از 4s هست و این نشون میده که توانایی آیفون 5 بیشتره و این میتونه یک مقایسه درست باشه از نظر دوستمون و همچنین من.
بله فقط نکته اینجاست که بر عکس Pc که قطعات تعیین کنندن تو بازار موبایل و تبلت سیستم عامل ها تعیین کنندن
طرز فکری هم که بیاد تست ها و مقایسه هایی که بین موبایل ها و تبلت ها انجام میشه رو با تست ها و مقایسه های رو PC برابر بدونه و خواستار همون شرایط باشه ، اشتباه

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
از این به بعد باید بنچمارکهارو تو ایران بگیرن با نظر برو بچس تا دوستان قیول داشته باشن !!!!!!
مگه قطعه pc هست که سیستم عامل یکی باشه بنچمارها ی تلفن های هوشمند بر اساس قابلیتهای منحصر به فرد هر گوشی انجام میشه هر سیستم عامل و سخت افزاری که داره و بس شرایط یکسان یعنی یک برنامه مشترک در تمامی گوشی ها مهم اینه ، هر گوشی با سیستم عامل و سخت افزاری که داره چه امتیازی میاره مثل اینه لامبورگینی و با پراید بنچمارک بگیری بعد بگی چون موتور پراید با لامبورگینی فرق میکنه پس درست نیست باید هردو مشترک باشه !!!
حالا اگه این بنچ مارک مال یکی از گوشی های چند هسته ایی غیر از ایفون 5 بود باید میومدی و کامنت ها رو می دیدی ...
ببینید دوستان...اونایی که گیک بنچ میگریند هیچی نمیدونن شما میدونید و ایفون قدرتش خیلی کمه و اعداد و ارقام هم تقلبی هست!
زیاد به مغزتون فشار نیارین...من اصلا دوست ندارم اینجوری فن بازی در بیارم!!!ولی باور کنین اگه الان این بنچمارک واسه گالاکسی بود سامسونگیا میومدن میگفتن اینست قدرت ابر قدرت اسمارت فون سازی جهان سامسونگ!
(تو کامنت های سایت نارنجی عین همین جمله رو وقتی که بنچمارک های گالاکسی اومد بیرون گفتن...)
حالا که ایفون با نصف تعداد هسته امتیاز بالاتری اورده همه تریپ خبره برداشتن و هر کسی از خودش یه تحلیل مینویسه براش...

---------- نوشته در 10:29 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:26 AM ارسال شده بود ----------

بر اساس همین بنچ مارک قدرت گالاکسی اس 3 2یا 3 برابر ایفون 4 اس هست حالا ایا شما برنامه یا بازی میتونی پیدا کنی که روی ایفون 4اس اجرا نشه ولی گالاکسی اس 3 اجرا کنه؟!

---------- نوشته در 10:32 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:29 AM ارسال شده بود ----------

بله فقط نکته اینجاست که بر عکس Pc که قطعات تعیین کنندن تو بازار موبایل و تبلت سیستم عامل ها تعیین کنندن
طرز فکری هم که بیاد تست ها و مقایسه هایی که بین موبایل ها و تبلت ها انجام میشه رو با تست ها و مقایسه های رو PC برابر بدونه و خواستار همون شرایط باشه ، اشتباه

ببین دوست عزیز هر جوری که عشقت هست به قضیع نگاه کن اگر گیریم حرف شما هم کاملا درست باشه باید روی iOSیه حساب دیگه ایی باز کرد بابت این امتیاز!!!
سیستم عاملی که تونسته با استفاده از پردازنده دوهسته ایی باز دهی بیشتری از یک گوشی دیگه ایی با مشخصات دو برابر بده...

.: Megatron :.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
دوستان توجه کنن این اختلاف امتیاز بین چیپ دو هسته ای A6 اپل با پردازنده های 4 هسته ای رایج مثل تگرا 3 یا اکسیسنوس سامسونگ به خاطر عدم استفاده صحیح آندروئید از هر 4 هسته هست البته چیپ ست جدید Qualcomm APQ8064 با اومدنش رکورد A6 رو زد همین امروز بنچمارک هاش اومده و با اینکه روی آندروئید 4.0.4 ازش بنچمارک گرفتن ولی واقعا عالی عمل کرده.همین htc one x هم اون نمره ای که براش تو سایت Geekbench زدن ماله وقتیه که روی 4.0.3 بوده ولی بعد از آپدیت به نسخه 4.0.4 به راحتی نمره 1600 رو هم کسب کرده میتویند چک کنید.( در کل Nvidia Tegra 3 فوق العاده است تازه هنوز نسخه Tegra 3 T33 روی Htc one x plus نیومده تا کولاک کنه ) :d
در مورد رام غیر رسمی یا همون بتای جیلی بین که برای GS3 ریلیز شده هم باید بگم اصلا توش اورکلاکی صورت نگرقته فقط یک رام بتاست و کاملا روشنه وقتی رام نهایی ریلیز بشه امتیاز GS3 از آیفون 5 بالاتر میره اونم به خاطر اینه که آندروئید 4.1 رو برای پردازنده های جدید بهینه کردن.

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,995
نام
احمد
صرفا جهت گرفتن حال اپل فنها

یه تبلت 300-200 دلاری از یه گوشیه 800-700 دلاری قوی تره! حالا هی بگین این دو هستست اون چهار هسته، amd و Intel و ... lol !! :d

پ.ن: قبل از اینکه اینجانب رو هدف قرار بدید خودم از تفاوتهای این دو خبر دارم، خواستم دورهمی یکم حال کنیم :d

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام
اقا من يكم گيج شدم بالاخره كدوم يك از مقايسه درست هست ؟
يه جا iphone 5 اوله s3 سومه يه جا s3 اوله iphone 5 سومه بالاخره كدوم درسته؟

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
عزیز در بنچمارک اولی S3 با سیستم عامل اندروید ورژن 4.0.4 ( بستنی حصیری ) هست.بنچمارک دوم S3 با آپدیت غیر رسمی اندروید ورژن 4.1 ( جیلی بین ) البته بدون اورکلاک

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام
عزیز در بنچمارک اولی S3 با سیستم عامل اندروید ورژن 4.0.4 ( بستنی حصیری ) هست.بنچمارک دوم S3 با آپدیت غیر رسمی اندروید ورژن 4.1 ( جیلی بین ) البته بدون اورکلاک
حالا متوجه شدم
راستي من يه جا خوندم اين بنچماركها iphone5 با بتاي ios6 هستش ايا اين درسته ؟
اگر درست باشه احتمالش هست باز نمره iphone 5 از ١٦٠١ هم بيشتر بشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر