امتیازات WWE 2K23

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,839
نام
مهراد
WWE23-WEBSITE-MODULE3-SKU-ICON-WWE23.jpg

سازنده: Visual Concepts
سبک: اسپورت، کامبت، رسلینگ
ناشر: Take-Two Interactive
تاریخ انتشار: 14-03-2023 (سه شنبه 23 اسفند 1401)
پلتفرم ها: PS5 - PS4 - XBOX SERIES - XBOX ONE - PC
---
Screenshot 2023-03-23 152048.png

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,670
نام
milad
متا از 23 نقد 82
---
من یه چند دستی روی سیستم بازی کردم. رابط کاربری و منوها زیباتر شده و مجزا تر و از به همریختگی در اومده. گیم پلی نسبت به نسخه قبلی کند تر شده اما تا به اینجا و با پچ روز اول بازی، هوش مصنوعی به شدت چالشی طراحی شده و از همه حرکات و وسیله ها و محیط اطرافش به خوبی استفاده میکنه. عملا اجازه نمیده نفس بکشی و یک سری از حرکات رو مداوم روت اجرا میکنه. بر خلاف نسخه قبل که هوش مصنوعی حتی تو درجه Legend هم گیج میزد و راحت تریک میخورد، اینجا از Payback هاش به خوبی استفاده میکنه و سریعا به کاور یا سابمیشن میره. گرافیک بازی چشم نواز هست اما توی نسخه PC نمایش ورودی و پایان مسابقه 30 فریم باقی مونده ولی گیم پلی + دوربین اکشن و ریپلای ها 60 فریم که حرکات نرمی رو نشون میده. امسال FSR هم به تنظیمات گرافیکی بازی اضافه شده. بر خلاف نسخه قبلی، استامینا نقش مهمی توی بازی داره و کاراکتر شما زودتر از قبل خسته میشه و این رو به وضوح توی انیمیشن راه رفتن و ایستادنش می تونید ببینید. همچنین یک سری بدل های جدید اضافه شدن به بازی و بسته به موقعیت های مختلف، ممکنه کاراکتر شما یا حریف قِل بخوره بره زیر رینگ یا خودشو از طناب بکشه بالا و بره پشت طناب های Springboard یا رو به روتون بچسبه بهش.

اما خب تجربه نشون داده با آپدیت های بعدی هرچقدر به نسخه جدید نزدیک تر میشیم، باگ ها زیاد تر میشن و گیم پلی از حالت بالانسی خودش در میاد. باگ های احمقانه میخوره بازی و کلا سیستم عوض میشه. متاسفانه برای استفاده از DLC ها هم، آپدیت اجباری هست. سوپر استار ها دقیقا مثل نسخه قبل هستن به جز 45 نفر که حذف شدن یا به خاطر اینکه توی کمپانی های AEW و ROH حضور دارن یا مثل خانوم مندی رز رفتن اونلی فنز زدن! و دقیقا همون سوپر استار های نسخه قبل رو عینا اینجا هم دارید و حتی عکسشون عوض نشده (منظورم شخصیت هایی هست که باز میشن یا نسخه قبلی از طریق مود شوکیس در دسترس بودن مثل ادی گوئررو یا کین و ...) + شخصیت های جدیدی که به کمپانی اضافه شدن و بقیه شون که داخل 5 تا DLC به بازی اضافه میشن. مود جدید امسال WarGames هست که به صورت 3 به 3 و 4 به 4 بازی میشه و هیجان انگیز و شلوغه و تنوع حرکات رو داخل دو تا رینگ و یه قفس بالا برده. امسال یه سری تغییرات هم داخل ورودی های سوپراستار ها دادن. مثلا ورودی کودی رودز توی رسلمنیا 38 به خوبی خودش شبیه سازی شده و با ورودیش توی شو های دیگه فرق داره. همینطور تماشاگرا حتی بعد از شروع شدن مسابقه با خودشون آهنگ ورودی بعضی از شخصیت ها مثل سث رالینز رو همخونی میکنن و خودشونم خم کردن روی رمپ ولی همچنان گرافیکشون در حد نسخه PS2 باقی مونده.

امسال شوکیس بازی درباره جان سینا و حریف هاییش هست که شکستش دادن به صورت گلچین شده و براتون آرنا های جدید، مدل های مختلف از جان سینا در چندین سال + کمربند های قدیمی و حریف های مختلف رو باز میکنه. مثل سال گذشته بازی بین لایو فوتیج ها و گیم پلی، به صورت بی وقفه سوئیچ میشه و نسبت به 2K22 طبیعی تر هم در اومده. فقط اینکه جان سینا خیلی حرف میزنه قبل مسابقه و صحبت هاشو برای وسط فوتیج ها نگه نداشته! در کل بازی فان و سرگرم کننده س و ساعت ها میتونه شمارو پای خودش نگهدارِ. بخش کامیونیتی کریشن هم از الان شروع به کار کردن و کم کم به صورت حرفه ای تر سوپراستار هایی که از بازی حذف شدن رو اضافه میکنن و چون امسال 20-30 مدل پوست واقعی رو اسکن سه بعدی کردن، ساخت سوپراستار نتیجه طبیعی تری به خودش گرفته.

امتیاز من به نسخه PC بازی 8/10
مهراد خریدی یا بازی کرک شده ؟؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,839
نام
مهراد
مهراد خریدی یا بازی کرک شده ؟؟
داداش به نظرت من پول به بازی میدم؟ :)) کرکی زدم رفت و خب هر چی بیشتر میگذره لذت بخش تر میشه برام. هنوز وقت نکردم با داداشم بازی کنم فعلا دارم شوکیس جان سینا رو تموم میکنم تا کاراکترا و آرناهای جدید باز بشه بعدش میرم سراغ تجربه همه مود ها

---
متا از 24 نقد اومد روی 83

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,670
نام
milad
داداش به نظرت من پول به بازی میدم؟ :)) کرکی زدم رفت و خب هر چی بیشتر میگذره لذت بخش تر میشه برام. هنوز وقت نکردم با داداشم بازی کنم فعلا دارم شوکیس جان سینا رو تموم میکنم تا کاراکترا و آرناهای جدید باز بشه بعدش میرم سراغ تجربه همه مود ها

---
متا از 24 نقد اومد روی 83
خب این مثل روز روشنه نه :D
منم دانلود می کنم پس فقط داداش ندارم

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,839
نام
مهراد
میخوام نظر قبلیم راجع به بازی رو بعد از آپدیت 1.03 یه ادیت کوچولو بزنم:

بازی توی درجه سختی Legend به شدت سخت و چالشی شده. حریف شما تقریبا از همه حرکات استفاده میکنه و به اصطلاح Ring Awareness بسیار خوبی داره و میدونه که کجا باید چه ری اکشنی رو نشون میده و این شامل استفاده از خود رینگ و متعلقاتش، حرکات عادی و سیگنیچر موو ها و سلاح های پایین رینگ میشه. من تا قبل از این آپدیت به این شدت توی مسابقات شکست نمی‌خوردم اما خب الان و با توجه به باگ های بوجود اومده و هوش مصنوعی قوی تر، شکست خیلی محتمل شده برام. حریف به شدت بدل میزنه و از قابلیت Instant Recovery هم زیاد استفاده میکنه، بنابراین به جز لحظاتی که Stuned شده، اجرا کردن فینیشر ها و سیگنیچر ها به شدت ریسکیه و ممکنه بدل بخورن و روی خودتون پیاده بشن و سریع کاور بشید.

بعد از این آپدیت، هوش مصنوعی خیلی تند تند میره روی کاور که باگه به نظرم! قابلیت Instant Recovery برای شما به جا تموم میشه! در صورتی که تا زمانی که مومنتوم بار شما کافی باشه، تا آخر مچ باید بتونید سریع بلند بشید. توی مسابقه واگیمز عملا میز گذاشتن وسط رینگ بی معنیه! نه میشه از روی طناب روش پرید نه از بالای رینگ. با اینکه یک سال فرصت داشتن و فقط یه شوکیس عوض کردن و مود مای جی ام رو آپدیت کردن به همراه بخش Universe و وارگیم رو اضافه کردن، باز هم بعضی از انیمیشن ها مثل برنده شدن چمدون مانی این د بنک، هیچ فرقی با نسخه 2K15 نداره و این واقعا ناراحت کننده س که چرا یکسری از انیمیشن ها همچنان ثابت موندن.

یک نکته جالب هم اینکه، وقتی ری مستریو در مقابل دامنیک میستریو رو بازی میکنید، اگه دامنیک رو بزارید گوشه رینگ، به سمتش بدووید و مربع بزنید، ری مستریو حرکت Satellite DDT رو اجرا میکنه به صورت دیفالت، حالا اگه دامنیک بدل بزنه، بدلش میشه همین حرکت (برای بقیه اینطوری نیست) و این در حالیه که فینیشر خود دامنیک میستریو همون Satellite DDT هست!

نمره من با آپدیت 7.5/10

Jaw

کاربر سایت
Jun 2, 2019
564
نام
Dani
سلام دوستان عزیز سال نوتون مبارک
یه سوالی داشتم میخواستم بپرسم از وضعیت سرورای بازی خبر دارین؟ و اینا اینکه برای وصل شدن به وی پی ان نیاز هستش یا خیر؟

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
من یه ویدیو از بازی رو میذارم، یه توضیح مختصری بدم ( وقت شد بازم براتون ویدیو های برش داده شده میذارم )

علاوه بر این که انیمیشن های طراحی شده در بازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستن، شما فقط به استفاده از موتور فیزیک ( Havok Engine ) نگاه کنید. فقط ببینید اون قسمتی که شان مایکلز فن بدل میزنه روی doink the clown به صورتی واضح در همین ویدیو میتونید رعایت قوانین فیزیک رو کاملا حس کنید ( حتی با این که کنترلر دستتون نیست و فقط دارید ویدیو رو تماشا می کنید ) از مکث بدنی شان مایکلز هنگامی که روی کشتی کج کار doink the clown خراب میشه و چقدر آهسته و سنگین داره روش فرود میاد

حرکت بعدی هم بازم تیم توسعه دهنده استفاده بهینه و با جا از قوانین فیزیک در طراحی انیمیشن های بازی کرده. یعنی استودیوی visual concepts در اولویتی که برای طراحی بازی کشتی کج داشته ( منظور فونداسیونی و پی ریزی ساختار اصلی بازی منظور هستش ) یک بازی واقع گرایانه از لحاظ بصری و در جنبه فنی هم یک بازی شبیه ساز کشتی کج در کنار اون چاشنی های فان بودن مسابقات کشتی کج بوده و از تلفیق این دو موردی که گفتم تونستن به یه ساختار درست در طراحی بازی برسن. حالا شما فرض کنید خود کشتی کج در واقعیت مسابقاتی از پیش طراحی شده هستن !​

View attachment My Video-7.mp4

فیزیک، چیزی که در زمان کنونی در بازی های فوتبالی امروزی ( اصلا بازی فوتبالی دیگه مونده حقیقتا ؟! ) میشه گفت تا حدود بسیار زیادی محو شده و اگر بخوام خلاصه بگم به دلیل طراحی بازی فوتبال به سمت یک بازی آنلاین رقابتی (Competitive games) واژه فیزیک دیگه معنای خودش رو از دست داده و بازی های فوتبالی به این وضعیت فاجعه بار کنونی سوق داده شدن متاسفانه.

پیوست این صحبت های خلاصه ای که در بالا بهش اشاره کردم، قبلا یه مقاله درباره طراحی انیمیشن ها و ... در بازی های فوتبالی کرده بودم و اگر دوست داشتید بیشتر صحبت های بالا من رو درک کنید، میتونید برید مقاله رو بخونید.

فوت پلنتینگ - انیمیشن های پا به توپ - طراحی انیمیشن ها در بازی های ورزشی !

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,670
نام
milad
بازی از لحاظ فیزیک ، گرافیک و صدا گذاری واقعا عالی ساخته شده حتی باگ هم که یکی از مشکلات اصلی همه نسخه ها بوده در این به کمترین حد خودش رسیده انمیشن ها هم به بهترین شکل طراحی شدن و در یک کلام میشه گفت بازی واقعا بی نقص شبیه سازی شده با همه این موارد مصرف منابع هم عالیه تو تنظیمات max اکثر مواقع فن های کارت گرافیک غیر فعالن و دما خنکه
اما ایرادی که از نظر من بهش وارده
۱- محیط ها از جمله ناحیه تماشا گران میتونست جزئیات بیشتری داشته باشه و نهایتا شاید ۱۰ درصد سیستم مورد نیاز میرفت بالاتر
۲- بواسطه شبیه ساز بودن بازی بعضی مواقع گیم پلی بشدت سخت میشه و ممکنه لذت نسخه های کلاسیک رو نداشته باشه از جمله برای دو نفره یا بیشتر بازی کردن
۳- نبود بعضی از رسلر ها که قرار دادشون با wwe به اتمام رسیده یا تو aew هستن
۴ - بی ارزش بودن نسخه دیلاکس و ایکان و غیر منطقی بودن قیمت dlc ها و در کل بی ارزش بودن
۵ - نبود بخش های داستانی و کلی چالش های نسخه های کلاسیک که باعث شده بازی بعد مدت کوتاهی تکراری بشه
با این تفاسیر و در نظر گرفتن تمام ویژگی های مثبت و منفیش بنظرم نسخه استاندارد ارزش ۶۰ دلار رو نداره و باید منتظر یه off پنجاه درصد موند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر