امتیازات Hogwarts Legacy

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• مجموع رای دهنده‌ها
    171
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali

Hogwarts Legacy

1655591183_What-makes-each-Hogwarts-house-stand-out-and-whos-in_copy_480x252.jpg

Initial release date: February 10, 2023
Platforms: PS 4/5 ,XBOX Series/One ,PC ,NS
Genres: OW ,Entertainment ,Narrative, Action RPG, Adventure game, Fighting game
Developer: Avalanche Software
Nominations: The Game Award for Most Anticipated Game
Mode: Single-player video game
Publisher: Warner Bros. Interactive Entertainment

🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️

META
85 <- PS5
90 <- XBOX X
84 <- PC

Screenshot_20230210-220857_Samsung Internet_copy_1000x330.jpg
Screenshot_20230210-220823_Samsung Internet_copy_1000x330.jpg
Screenshot_20230210-220759_Samsung Internet_copy_1000x330.jpg

Screenshot_20230210-221000_Samsung Internet_copy_1000x500.jpg
🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
یادش بخیر سر نسخه ششم بود که یه مترجم دیگه ای زودتر از ویدا اسلامیه کتابو داد بیرون و من خیلی مقاومت میکردم که صبر کنم تا ترجمه اسلامیه بیاد ولی دیگه نتونستم تحمل کنم رفتم از جیب بابام پول دزدیم رفتم دو جلدو خریدم :D
اولین بار فکر کنم این اتفاق برای کتاب پنجم افتاد :D ایشون:

یادمه اینقدر تو کف کتاب جدید بودیم که دیگه برای ترجمه ویدا اسلامیه صبر نکردیم و همینو شروع کردیم :D البته قبل از اومدن جلد دومش، ترجمه ویدا هم اومد و دوباره برگشتیم به ترجمه های کلاسیک و اصلی :D یادمه این ترجمه جدید، تلفظ هارم رعایت کرده بود، مثلا هرمیون شده بود هرماینی، یا رون شده بود ران :D همینم باعث شده بود اونطور که باید یعنی در حد ترجمه های خانم اسلامیه، حال نده :D همین شد که با اومدن ترجمه از ناشر قبلی، همه سریع دوباره برگشتیم رو ویدا :D

اون مجله که کتاب هفتم رو هم زودتر ترجمه کرده بود یادمه :D خودمم کتاب هفتم رو اولین بار از همون مجله و یک سری سایت که الان یادم نمیاد، خوندم، تا ویدا اومد و همه برگشتیم سر ترجمه کلاسیک که بهش عادت داشتیم :D

حقیقتا بدون اغراق میگم، واقعا نمیدونم چند بار سری رو خوندم، 10 بار کامل؟ 20 بار؟ 30 بار؟ بازم بیشتر؟ اخه یک کار عادی شده بود کلا هم از قدیم عادت داشتم محتوای مورد علاقه ام رو بارها تکرار کنم، چه بازی چه کتاب چه کارتون چه فیلم...، حتی مثلا از جلد های مورد علاقه ام ورژن مینی (تو عکس تالار اسرار مشخصه) هم داشتم که تو مسافرت و جاهایی غیر از خونه میخوندم، یادش بخیر، چه دورانی بود، تمام کتاب های این عکس مال همون موقع ها یعنی حدود 8-18 سالگیم هستند، اینا در واقع دستچینی از بهترین کتاب های داستانی مورد علاقه ام در ان سال ها هستند که در اولین قفسه کتاب خونه ام قرار دارند و همیشه، همیشه همراه من هستند، همیشه در دیدم هستند، هرجایی که برم و در هر شرایطی که زندگی کنم،، هری پاتر هم اولین بار تولدم کادو گرفتم، با توجه به امضایی که روشه، سال 79 که 10 ساله بودم :-" ( "پسر" از رولد دال در این عکس هم خیلی دوست داشتم، رولد دال البته جادوگر ها و ماتیلدا و کتاب های دیگرشم خیلی خیلی خیلی دوست داشتم...)

فیلم ها، و بازی ها، مخصوصا 2 تا بازی اول رو PSone هم به شدت دوست داشتم... یچیزی مثل بازی هری پاتر اون موقع ها در واقع ارزویی بود که به حقیقت میپیوست...

در مورد گروه هم، نظر شخصیم اینه:

اسلدرین > ریونکلا > گریفندور > هفلپاف

یادمه همون موقع تو بچگی هم یجورایی اسلدرین رو بیشتر دوست داشتم، کلا از بچگی همیشه عاشق سمت منفی ماجرا، سمت عجیب غریب، سمتی که امداد غیبی بهش نمیرسه (:-") سمتی که یهو رو هوا برنده نمیشه، سمتی که همه الکی الکی طرفدارش نیستند، بودم :-" چه کتاب چه فیلم چه کارتون :-" نه که مثبت هارو دوست نداشتما، مثلا مثل همه منم عاشق دامبلدور بودم، ولی منفی هارم خیلی دوست داشتم، مثلا عاشق اون بخش اول کتاب چهارم در مورد دهکده تام بودم، وای وای چه حس خفن و ترسناکی داشت اون موقع ها... اخ اخ، یاد جام جهانی کوییدیچ افتادم =P~ چقدر دلم تنگ شده، باید دوباره بخونم...شروع کنم تراکتوری از اول تا اخرش میرم، شاید چند دور پشت هم :-"

الان که فکر میکنم به نظرم میرسه که اسلدرین هم خیلی دوست داشتم چون همش احساس میکردم اسلدرین ها "خودشون" هستند، یه جورایی گریفندور طوری بود انگار به سمت "خیر" سوقت میداد، اما اسلدرین اجازه میداد خودت باشی و راه خودت رو پیدا کنی، اخ اخ.. باید برم سراغ کتاب ها...

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
963
نام
Ahmad
اسلدرین > ریونکلا > گریفندور > هفلپاف

یادمه همون موقع تو بچگی هم یجورایی اسلدرین رو بیشتر دوست داشتم، کلا از بچگی همیشه عاشق سمت منفی ماجرا، سمت عجیب غریب، سمتی که امداد غیبی بهش نمیرسه (:-") سمتی که یهو رو هوا برنده نمیشه، سمتی که همه الکی الکی طرفدارش نیستند، بودم :-" چه کتاب چه فیلم چه کارتون :-" نه که مثبت هارو دوست نداشتما، مثلا مثل همه منم عاشق دامبلدور بودم، ولی منفی هارم خیلی دوست داشتم
این انتخاب با توضیحی که دادی یه کم تناقض داره البته.چون اسلدرین به صورت تیپیکال محبوب تره و نظر سنجی ها هم اینو نشون میده.دلایلی هم که بعضی از طرفداراش میارن،گاهی وقتا به ماهیت و ریشه گروه ارتباطی نداره.
اگر هافلپاف رو اول میاوردی،اون وقت مچ میشد باکامنت ;)

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
این انتخاب با توضیحی که دادی یه کم تناقض داره البته.چون اسلدرین به صورت تیپیکال محبوب تره و نظر سنجی ها هم اینو نشون میده.دلایلی هم که بعضی از طرفداراش میارن،گاهی وقتا به ماهیت و ریشه گروه ارتباطی نداره.
اگر هافلپاف رو اول میاوردی،اون وقت مچ میشد باکامنت ;)
دیگه سختش نکن :D :)]

منظورم کلا بود نه لزوما هری پاتر و شرایط امروز، مثلا من همیشه تو کف این بودم که فیلم و سریال یا کتاب و بازی ها به صورت وارونه و با پیروزی ویلن به اتمام برسه :D (هرچند در مورد رمان های تاریخی ایران باستان معمولا به این ارزوم میرسیدم هرچند اخرش دلم میگرفت، این در واقع استثنا جایی بود که دوست داشتم مثلا داریوش سوم برنده شه نه اسکندر، حتی اخر "بازگشت شاه" یعنی سومین کتاب ارباب حلقه ها وقتی بحث درخت سفید و اینا بود، هم همش امید داشتم برخلاف فیلم، یک نشانه ای از نجات سائرون دیده شه :D) در واقع همیشه منتظر بودم یک بارم شده اخر داستان "خیر" با خاک یکسان شه، و شر برنده :D مثلا تو کف بودم که چرا سارومن برنده نمیشه؟ چرا گندالف باید امداد غیبی بهش بخوره به سارومن نه؟ :D حالا تصور کن در همچین حالتی، چقدر از سرنوشت کرکتری مثل "ارتاس" خوشم اومده :D

کلا هم معمولا عاشق شخصیتی میشدم که سمت مقابل ماجرا قرار داشت حالا نه الزاما منفی، از کاکرو بگیر تا باقی :D

اینم حقیقتا فکر میکنم ریشه در زندگی در EA داره، جایی که از بچگی همه ی "خیر" ها به نظرم تقلبی و الکی و فاقد جذابیت و ادا اطوار و ریاکاری و ابکی و در ادامه شارلاتانیسم به نظر میرسید، و هر چی "بد" بود در واقع خوب، عادی، نرمال و "خیر" بود :D

**خیلی امار امروز که چه خبره و نظرسنجی و فلان رو ندارم، اما قدیما یادمه گریفندور با قدرت بیشترین طرفدار رو داشت...

آخرین ویرایش:

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد

منظورم کلا بود نه لزوما هری پاتر و شرایط امروز، مثلا من همیشه تو کف این بودم که فیلم و سریال یا کتاب و بازی ها به صورت وارونه و با پیروزی ویلن به اتمام برسه :D (هرچند در مورد رمان های تاریخی ایران باستان معمولا به این ارزوم میرسیدم هرچند اخرش دلم میگرفت، این در واقع استثنا جایی بود که دوست داشتم مثلا داریوش سوم برنده شه نه اسکندر، حتی اخر "بازگشت شاه" یعنی سومین کتاب ارباب حلقه ها وقتی بحث درخت سفید و اینا بود، هم همش امید داشتم برخلاف فیلم، یک نشانه ای از نجات سائرون دیده شه :D) در واقع همیشه منتظر بودم یک بارم شده اخر داستان "خیر" با خاک یکسان شه، و شر برنده :D مثلا تو کف بودم که چرا سارومن برنده نمیشه؟ چرا گندالف باید امداد غیبی بهش بخوره به سارومن نه؟ :D حالا تصور کن در همچین حالتی، چقدر از سرنوشت کرکتری مثل "ارتاس" خوشم اومده :D

کلا هم معمولا عاشق شخصیتی میشدم که سمت مقابل ماجرا قرار داشت حالا نه الزاما منفی، از کاکرو بگیر تا باقی :D

اینم حقیقتا فکر میکنم ریشه در زندگی در EA داره، جایی که از بچگی همه ی "خیر" ها به نظرم تقلبی و الکی و فاقد جذابیت و ادا اطوار و ریاکاری و ابکی و در ادامه شارلاتانیسم به نظر میرسید، و هر چی "بد" بود در واقع خوب، عادی، نرمال و "خیر" بود :D

**خیلی امار امروز که چه خبره و نظرسنجی و فلان رو ندارم، اما قدیما یادمه گریفندور با قدرت بیشترین طرفدار رو داشت...
این دیدگاه که شر برنده بشه با انیمیشن میگ میگ برای من شروع شد.
کایوت نابغه که هر کاری میکرد ولی میگ میگ به شانسی ترین و غیرمنطقی ترین شکل ممکن پیروز میشد.
برای یه بچه هفت هشت ساله هم این داستان قابل پذیرش نبود. میگ میگ از نقاشی تونلی که کایوت کشیده بود رد میشد ولی خود کایوت به دیوار میخورد.
ExcellentAmusingJuliabutterfly-max-1mb.gif
تو اکثر فیلمها و بازی ها هم همین مورد رو زیاد دیدم.
تو هری پاتر هم با کتاب آخر اصلا حال نکردم چون به گفته دامبلدور حتی اگه تمام هوروکراس ها نابود بشه بازم نیاز به یه جادوگر قوی هست تا بتونه لرد ولدمورت رو شکست بده. ولی هری پاتر با یه اکسپلیاراموس کلک قوی ترین جادوگر رو کند! کشته شدن بلاتریکس به دست مادر رون ویزلی رو که هیچی نمیگم.
یا اینکه وقتی ولدمورت فهمید که هری راز جان پیچ رو فهمیده یه سنگ از کنارش بر میداشت و سریع یه تیکه از روحش رو بهش می‌دمید! بعد مینداختش وسط اقیانوس! حالا هری که چه عرض کنم تا قرن ها کسی رازش رو نمیفهمید!

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان

اگر دوست داری طرف شر باشی و پیروز باشی، Tyrannyرو بازی کن.:D سبکش جوری نیست که هر کسی بتونه باهاش ارتباط بگیره، ولی دقیقا بازی پاسخ با همین خواست هست که چرا آدم بد پیروز نمیشه؟ خیلی به تاپیک ربطی نداشت ولی چون بحثش شد گفتم بگم اینم هست.:D
--------------------------

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,839
نام
مهراد
خوب نیست. طبق چیزی که ملت دادن
3080 8 گیگ روی 1080 بالاتر نمیتونه بره
برای 4k هم سری 4 میخواد
جدیدا هر چی بازی میاد پرفورمنس روی PC داغونه چرا؟ همین هاگوارتز، دد اسپیس، کالیستو! اصلا علاقه ای به بهینه سازی نداره سازنده موقع لانچ

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,669
نام
milad
جدیدا هر چی بازی میاد پرفورمنس روی PC داغونه چرا؟ همین هاگوارتز، دد اسپیس، کالیستو! اصلا علاقه ای به بهینه سازی نداره سازنده موقع لانچ
واقعا دارن سنگ تموم میزارن تو بهینه نکردن بازی های pc انتظار فروش هم دارن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
اتفاقاتی که برای این Hogwarts Legacy افتاد، از سه زاویه خوب بود. :D
یکی که خود بازی و کیفیت خوبی که داره و باعث می‌شه طرفدارهای هری پاتر و کلاً دنیای جی کی رولینگ، بعد از قرن‌ها یه بازی جذاب داشته باشن و حالش رو ببرن.
یکی دیگه هم که دوستان اشاره کردن، منهدم شدن اون جماعتی بود که کلی برنامه‌ریزی کرده بودن برای بایکوت بازی و فکر می‌کردن چه دستاوردهایی خواهند داشت! اوج کار زمانی بود که بعد از پخش یکی از اولین تریلرها که هنوز جَو خفقان به اندازه امروز راه نیفتاده بود و خیلی‌ها خبر نداشتن جریان چیه، یه عده توی ریست‌ارا فقط در این حد پست زده بودن که: «چقدر خفن بود!» و «عجب بازی جالبیه!» و... بن شدن! :)) یعنی رسماً یه وضعیت کمدی سیاهی بود که حتی EA هم می‌تونست بره ازشون درس بگیره! هنوز هم اونجا شرایط عجیبی وجود داره و کلاً کسی نمی‌تونه تاپیکی برای بازی بزنه (حتی تاپیک امتیازها). یعنی تاپیک رو در جا قفل می‌کنن و اگه یه پست ساده در حد شوخی و اینا هم زده باشی، احتمال بن شدن بالاست.
امیدوارم خبرهای بهتری هم در مورد چیزهایی مثل فروش بازی به گوش برسه که بیشتر بخندیم. :D مثلاً وقتی می‌خوان تاپیک فروش هفتگی رو بزنن، به جای Hogwarts Legacy سه نقطه بذارن، به سبک یه دوره از لیگ قهرمانان اروپا که یه تیم ا‎سرا‎‎ئیـلی افتاده بود توی گروه چلسی و از اخبار صداوسیما تا سایت‌های ورزشی، جدول گروه رو سه تایی نشون می‌دادن! :))
مورد دیگه‌ای که خوشحالم کرد هم اضافه شدن یه استودیوی خوب به جمع بقیه استودیوهای این صنعت هست. این Avalanche رو حقیقتش من تا چند وقت پیش اصلاً در این حد و اندازه‌ها حساب نمی‌کردم و با اینکه ۲۷ سال هم سابقه داره، ولی دستاورد خاصی نداشت و توی این سال‌های اخیر هم فقط یه سری بازی براساس انیمیشن‌های دیزنی و پیکسار می‌ساخت. بعضی از بازی‌ها مثل Disney Infinity یه زمانی محبوب بودن، ولی در حدی نبودن که آدم بگه چه استودیوی خوبی و این حرفا. ولی الآن از پسِ انجام کار بزرگی بر اومدن و ایشالا در ادامه هم خوب بمونن که ما گیمرها هم لذتش رو ببریم و هرچقدر تعداد استودیوهای باکیفیت بیشتر باشه، به نفع این صنعته.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,379
نام
Majid
دوستان پرفورمنس بازی روی PC چطوره؟
بد نیست، بنچمارکی که دیدم با 3080 (10گیگ) رو Ultra 4K همراه Dlss Balanced راحت 70-80 فریم میگرفت.
اما یک مشکلی که داره وقتی RT رو فعال میکنی بعضی جاها شدید فریم ریت میریزه، که میگن ممکنه وی رم باتل نک میکنه که احتمالا با آپدیت فیکسش کنن، بعد ریلیز اصلی هم درایور انویدیا/AMD میاد اونم احتمالا کمک کنه.
البته فک کنم کلا RT ـش چیز خاصی نباشه، بدون RT ـم زیباس.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر