امتیازات Gran Turismo 7

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• مجموع رای دهنده‌ها
    209
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Gran Turismo 7

Gran_Turismo_7_logo.svg_copy_480x301.png

Initial release date: March 4, 2022
Developer: Polyphony Digital
Publisher: SIE
Platforms: PlayStation 4/5

🔹️🔹️🔹️
META
87
OPEN
88
🔹️🔹️🔹️

به روز می شود...
VG247 10/10
PlayStation LifeStyle 10/10
Hardcore Gamer 10/10
GamingBolt 10/10
Digitally Downloaded 10/10
Next Gen Base 10/10
TheGamer 10/10
Gfinity 10/10
God is a Geek 10/10
GGRecon 10/10
IGN 9/10
GamesRadar+ 9/10
Metro GameCentral 9/10
TheSixthAxis 9/10
Hobby Consolas 9/10
Areajugones 9/10
Attack of the Fanboy 9/10
Push Square 9/10
PlayStation Universe 9/10
We Got This Covered 9/10
Press Start 9/10
CGMagazine 9/10
PSX Brasil 9/10
GameSpew 9/10
Checkpoint Gaming 9/10
PowerUp! 9/10
Daily Star 9/10
Glitched Africa 9/10
Enternity.gr 9/10
Game Revolution 8.5/10
GamingTrend 8.5/10
Everyeye.it 8.5/10
Worth Playing 8.5/10
GameSpot 8/10
Digital Trends 8/10
Saudi Gamer 8/10
Gameblog 8/10
SECTOR.sk 8/10
Screen Rant 8/10
Kakuchopurei 7/10

🔹️🔹️🔹️
Screenshot_20220317-124234_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220302-170346_Samsung Internet.jpg

آخرین ویرایش:

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
412
با اون چیزی که از بازی دیدم با یکی از کامل ترین و بهترین ریسینگ های تاریخ طرفیم
و به نظرم راحت میتونه متا بالا90بگیره.
ولی چون دو نسله بهترین ریسینگ ها متا بالاتر از92.93نگرفتن 92به بالا احتمالش خیلی کمه.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,238
نام
محمد
من تا قبل از این ویدیو آخر که فکر کنم مال State of Play بود هیچ علاقه ای به بازی ریسینگ اینجوری نداشتم و کلا گرن توریسمو 7 رو دنبال نمیکردم ولی اگه واقعا به همون تمیزی و کاملیه اون ویدیو باشه فکر کنم 90+ بشه . خودمم میخوام بگیرمش کنار بازی های دیگه بازی کنم هر از چند گاهی

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,086
نام
آریا
انتظار امتیازهای خیلی خفنی رو ندارم، به دو دلیل:
۱. الآن سال‌هاست که هر نسخه از GT با اینکه تجربه فوق‌العاده‌ای به طرفدارهای سبک ریسینگ می‌ده، ولی هر دفعه یه سری ایرادات گوشه و کنارش داره که باعث می‌شه میانگین امتیازهاش خیلی بالا نباشه. :D مثلاً GTS واقعاً در دو بخش اصلی عالی بود، یعنی گیم‌پلی/فیزیک و گرافیک. بازی‌های زیادی روی کنسول نداشتیم که از این دو جهت بهتر از GTS باشن و از نظر صداگذاری هم نمی‌گم در بهترین حد، ولی در حد خوبی بود و به شدت پیشرفت داشت نسبت به قبل.
ولی باز یه سری مسائل مثل کمبود محتوا و وابستگی به المان‌های آنلاین و مشکلات سیستم رنکینگ... باعث شد که میانگینش تا ۷۵ پایین بیاد. الآن برین نقد گیم‌اسپات با امتیاز ۸ رو بخونین، توی نکات مثبت چیزهایی رو نوشته که هر ریسینگی در صورت داشتن اون‌ها می‌ترکونه:

c530740_.jpg

تعریف از گیم‌پلی و فیزیک و امکانات بازی در کنار تعریف از گرافیک ماشین‌ها و پیست‌ها و حس و حال خوبی که دارن و ویژگی‌های بخش چندنفره. یعنی چیزهایی که هر اهل ریسینگی با دیدن اون‌ها می‌فهمه که با بازی خفنی طرف هست. ولی به خاطر محتوای کم و همیشه آنلاین بودن و مشکلاتی توی سیستم رنکینگ، امتیاز ۸ گرفته.
الآن هم «تا این لحظه» GT7 واقعاً چیز خوب و کاملی به نظر می‌رسه و فقط بعضی از بخش‌های گرافیکی نسبت به چیزی که من از GT نسل جدید انتظار دارم، یه ذره پایین‌تره که اون هم به خاطر اینه که بازی با توجه به سخت‌افزار PS4 ساخته شده و بعدش روی PS5 منتقلش کردن. ولی حتی با در نظر گرفتن این قضیه هم گرافیک بازی به طور کلی خیلی خوبه و بعضی جاها به شدت واقع‌گرایانه هست.
ولی باز تا ثانیه آخر نمی‌شه با اطمینان گفت که یه جایی خرابکاری نکرده باشن! :D مثلاً یه دفعه می‌بینیم همه چیز عالیه، ولی سیستم اقتصادی و کسب جایزه افتضاحه یا سرور توی روزهای اول به کُما می‌ره و در نتیجه نقدها هم پرپر می‌شن! اون نکته منفی گیم‌اسپات و یه سری جاهای دیگه یعنی اجبار به آنلاین بودن، هنوز هم وجود داره و شاید دوباره یه عده گیر بدن.
۲. منتقدها کلاً اون حس و حال قدیم رو نسبت به سبک شبیه‌ساز ندارن و سلیقه‌شون به اندازه قبل با این سبک سازگار نیست. اینجا مجبورم از رقیب صحبت کنم، چون سال‌هاست داره با کیفیت بالایی به کارش ادامه می‌ده و راحت‌تر می‌شه ازش مثال زد. بحث مقایسه نیست و بعضی دوستان سریع دلخور نشن، فقط بحث تفاوت نقدها توی این سال‌هاست و لطفاً نیاین مقایسه راه بندازین بین GT و FM. :D
یه زمانی Forza Motorsport 3 در حالی میانگین ۹۲ می‌گرفت که از نظر دقت به جزئیات یه سری مشکلات داشت. مثلاً انیمیشن تعویض دنده نداشت یا ماشین‌ها اصلاً توی زاویه کاکپیت شیشه نداشتن و بازیکن مستقیم با هوای بیرون در ارتباط بود. کوچیک‌ترین خبری از بارون نبود و اگه درست یادم باشه، حتی مسابقه در شب هم نداشت و به طور کلی از نظر این جور محتویات، بازی خیلی عظیمی نبود. البته اون میانگین ۹۲ کاملاً حقش بود و واقعاً بازی محشری بود، ولی می‌خوام به سال‌های بعد برسم. زمانی که Forza Motorsport 7 در کامل‌ترین شکل ممکن منتشر می‌شه و با گرافیک فوق‌العاده و گیم‌پلی عالی و فهرست عظیمی از ماشین‌ها و پیست‌ها و حالت‌های آب و هوایی و شبانه‌روز به دست ملت می‌رسه و میانگینش می‌شه ۸۶.
همچین بازی‌ای با اون کیفیت و محتوا اگه توی هر سبک دیگه‌ای بود، به نظرم راحت بالای ۹۰ می‌رفت، ولی اگه اشتباه نکنم به خاطر یه سری چیزها مثل لوت‌باکس و پرداخت‌های درون برنامه‌ای و اینا ۸۶ شد و نسخه قبلش هم ۸۷. این وسط بازی FM5 هم ۷۹ شد که علتش اگه درست یادم باشه، کمبود محتوا و این جور چیزها بود، در حالی که توی هیچ سبکی در این حد به کمبود محتوا گیر نمی‌دن که میانگین انقدر پایین بیاد. یعنی منظورم اینه که FM7 دیگه رسماً هر چیزی که یه علاقمند شبیه‌ساز کنسولی بخواد رو داشت، ولی ۸۶ شد. میانگینی که خیلی خوبه، ولی اگه همین بازی توی سبک دیگه‌ای با این کیفیت و امکانات بود، به نظرم امتیازهای بهتری می‌گرفت.
مثلاً این‌ها نکات مثبت و منفی FM6,7 توی گیم‌اسپات هستن که هرکدوم کلی ویژگی مثبت داشتن و در نهایت ۸ شدن.

i108975_.jpg

t593865_.jpg

تنها نکته منفی FM6 گیر دادن به فریم ریت ریپلی‌ها بوده! :)) در حالی که توی خیلی از بازی‌ها ممکنه فریم‌ریت وسط گیم‌پلی (نه ریپلی) کلی بالا و پایین بشه و کسی هم گیر نمی‌ده. یا توی FM7 گفته اگه توی بازی چندنفره با غریبه‌ها، مسابقه رو به عنوان عقب‌ترین ماشین شروع کنین افسردگی می‌گیرین و ممکنه جلوی غریبه‌ها گریه کنین و زشته! آخه آدم چی بگه! :D
به نظرم یه بخشی از این قضیه هم تقصیر کیفیت بالای Forza Horizon هست! :D این بازی لامصب انقدر درجه یک و عالیه که باعث شده هر ریسینگ دیگه‌ای، با اون مقایسه بشه و از طرف دیگه هم به شدت فان هست و منتقدها وقتی از این بازی اپن‌ورلد و مهیج با آزادی عمل بالا که می‌ذاره وارد دشت و بیابون بشیم و روی تپه‌ها پرواز کنیم وارد بازی‌های شبیه‌ساز توی پیست‌های جمع و جور می‌شن، ناخودآگاه سختگیری بیشتری به خرج می‌دن. همین سری Forza Motorsport هم بعد از اومدن Forza Horizon بود که میانگین امتیازهاش افت کرد:

FM1: 92
FM2: 90
FM3: 92
FM4: 91
Forza Horizon
FM5: 79
FM6: 87
FM7: 86

حتی یادمه زمان اومدن یکی از FMها (فکر کنم شماره ۶ بود)، یه نفر توی نقدش نوشته بود دیگه بعد از Forza Horizon، رانندگی توی پیست‌های محدود بهم حال نمی‌ده! :)) به هر حال منتقدها هم لزوماً تخصص کامل توی هر سبکی رو ندارن و خیلی وقت‌ها ممکنه یکی رو بذارن به عنوان نویسنده نقد فلان بازی که زیاد ازش سر در نمیاره، مثل ماجرای نقد بعضی از بازی‌ها که میان میگن سخته، پس امتیاز کم می‌دیم! :D
الآن هم من منتظر هستم که به بهانه‌های مختلف از امتیاز GT7 کم کنن و مثلاً یکی بیاد بگه سر پیچ توی دیوار می‌رم و دکمه‌ای برای فلش‌بک نداره، پس ۳ نمره کم می‌کنم و اون یکی بگه حالت Music Replay توهینی به تاریخ اتومبیل‌رانی هست که به جای صدای موتور ماشین، صدای موسیقی پخش می‌شه و ۲ امتیاز کم می‌کنم و... :D نه اینکه با خود GT مشکل داشته باشن، بلکه کلاً با سبک شبیه‌ساز رانندگی مشکلات بیشتری نسبت به بقیه سبک‌ها دارن و دنبال سوژه می‌گردن برای کم کردن امتیاز و دلشون نمیاد راحت نمره بدن.
-------------
چقدر حرف زدم! مختصر و مفید، بنده بهتون تضمین می‌دم که اگه اهل این سبک از بازی‌ها باشین، با GT7 به شدت عشق و حال می‌کنین ولی خیلی هم امیدی به امتیازهای درخشان نداشته باشین! :D

آخرین ویرایش:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,193
نام
Amir
حقیقتا با توجه به گیرایی که به بازیای شبیه‌ساز میدن انتظار بالای 90 ندارم و مطمئن هم هستم که به اون درجه نمیرسه حتی اگه حقش باشه ولی حقیقتا اگر زیر 84 بشه ناامید میشم چون از هرنظر کامله و خیلی از جی تی اسپورت با متای 75 جلوتره.
پیش‌بینی خودم 84 تا 89 هست و اگه بیشتر بشه بیشتر از هر بازی دیگه‌ای خوشحال میشم از متاش. درکل مهم تجربه خود آدمه که از الان میدونیم با چی طرفیم.

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,999
نام
Mohammad
بدون هیچ طرفداری و فن بازی بهتون میگم هیچوقت تجربه بازی کردن سری GT رو به خاطر متا و امتیازات از دست ندید.گیم پلی سری GT یه جوریه واقعا مشابه شو نمیتونید در بازی های دیگه پیدا کنید انگار یه فوت کوزه گری مختص به خودشو داره.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
حالا پست منو پاک کردی تغییری در نظرم ایجاد شد؟ نه :D نظر من همچنان متای 84 هست
ولی این نظر براساس شرایط فعلیه وگرنه بنظرم با توجه به اطلاعات منتشر شده و گیم پلی های نمایش داده شده با یک شاهکار در سبک شبیه ساز طرف هستیم و در شرایط عادی باید متای +90 میگرفت که عمرا نمیتونه بگیره همون 84 هم بگیره کار خیلی بزرگی انجام داده

• Like
Reactions: vaan 2

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
حالا پست منو پاک کردی تغییری در نظرم ایجاد شد؟ نه :D نظر من همچنان متای 84 هست
ولی این نظر براساس شرایط فعلیه وگرنه بنظرم با توجه به اطلاعات منتشر شده و گیم پلی های نمایش داده شده با یک شاهکار در سبک شبیه ساز طرف هستیم و در شرایط عادی باید متای +90 میگرفت که عمرا نمیتونه بگیره همون 84 هم بگیره کار خیلی بزرگی انجام داده

شرایط عادیه ، مثل بقیه بازی ها ! حق خوری یا قش یا هر چیزی هست پس باسه همه بازیاست اگرم به نظر شما هست.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
اسپم، ارسال پست تحریک آمیز و متشنج کردن تاپیک علیرغم اخطارهای قبلی
شرایط عادیه ، مثل بقیه بازی ها ! حق خوری یا قش یا هر چیزی هست پس باسه همه بازیاست اگرم به نظر شما هست.
شرایط عادی یعنی اینکه متای فورزا5 شده 92 و هیچ نمره ای زیر 80 ثبت نشده. به این میگن شرایط عادی. اگه اینطور باشه باهات موافقم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر