امتیازات Fire Emblem: Engage

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    17
  • نظرسنجی بسته شده است .

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
سلام سلام به همه فایر امبلمی ها
دقایق زیادی نیست که دارم بازی رو انجام میدم هنوز نمی تونم نقدی برای بازی بنویسم بعنوان کسی که تمامی 18 عنوان قبلی این فرانچایز رو انجام داده و غیر از اسپین آف ها بقیه ارو تموم کردم شاید بتونم نقد عادلانه ای برای بازی بنویسم حیف که مجبورم روی کامپیوتر بازی کنم فعلا تا کارتریج بازی بیاد برسه
ببینید یه چیزایی رو باید در نظر داشته باشیم الان 33 سال از انتشار اولین بازی فایر امبلم میگذره و توی این 33 سال انواع و اقسام کارها صورت گرفته که کلیشه ای نشه بازی ولی باید دقت کنیم بازی فایر امبلم لازمه که به مکتب ابتدایی خودش پایبند باشه و به نظرم نمیشه متهمش کرد به کلیشه ای بودن. فعلا نمی دونم قضیه از چه قراره و فعلا اول بازی هستم و صد در صد مطمئنم که با دریایی از گیم پلی روبرو هستم. باید بگم در نگاه اول برام زیباترین فایر امبلم بین تمامی 19 عنوانش بوده تا الان... برام جالبه که کاراکتر آلیر مثل بایلث صامت نیست و موقع صحبت کردن ویس داره لال بودن بایلث توی FE3H بدجوری توی ذوقم بود. حالا در ادامه سعی میکنم مطالب بیشتر رو توی تاپیک بازی بذارم... فعلا دارم بدجوری توی بحر بازی غرق میشم.

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
از نظر منم داستان و شخصیت پردازی مهمه
نمیخوام ندید نظر بدم ولی این ظاهرش داد میزنه تو این زمینه قوی نیست
سلام هر چقدر تلاش می کنم نمی تونم خودمو قانع کنم که از این بازی لذت نخواهم برد. دلایلم : من معمولا هر فایر امبلم جدیدی که بازی می کنم اولش یه نیمچه گاردی مقابلش می گیرم و با نسخه ای که برام بت هست (FE SoV) مقایسه اش می کنم این گارد گرفتنه جلوی FE3H هم اتفاق افتاد که سید جان هم یادش میاد چقدر نق می زدم اولش که تازه شروع کرده بودمش... الان دو نیم دادم کاتریجشو خریدم این نشان از عشق و ارادتم هست به بازی. خالق فایر امبلم اینتلجنت سیستم هست و بعد مدت شش سال داره به تنهایی مثل قدیم فایر امبلم می سازه. این می تونه برام کافی باشه که ندید قبول کنم محصولشو
فکر کن مثلا ساکاگوشی بخواد یه اثر از FF بده از همون اول ایمان داری که یه فاینال فانتازی عالی می تونی ازش انتظار داشته باشی پشت هر موفقیتی یه شرکت یا شخص کارکشته وجود داره. من پیشگو نیستم اصلا ممکنه چند روز بعد بیام با انجام بیشتر این بازی لب به انتقاد ازش باز کنم ولی فعلا تا اینجای کار با هیجان زاید الوصفی دارم بازی و منطق و داستانش رو پیگیری میکنم فعلا چیزی ندیدم که بخوام بگم خرابکاری هست. فعلا لذت میبرم ازش. راستی ایکاش این آپشن رو قرار می دادن که اگر اسم کاراکتر آلیر رو تغییر نام ندیم اول بازی توی دیالوگ ها تلفظ میشد واژه آلیر تلفظ نشدنش و فقط صرفا نوشته شدنش یکمی توی ذوقه سخنگو بودن کاراکتر هم خیلی بهبود زیبایی هست تا الان این اولین بار هست در سری فایر امبلم که کاراکتر پلیر اصلی داره حرف می زنه موضوع آلم و سلیکا در شادو آف والنتیا رو بذارید کنار چون آلم کاراکتر قابل ویرایش مثل روبین در فیتس یا بایلث و همین آلیر نیست.

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
بعد بازی سه قبیله که محوریت سیاستمداری و مسایل نوع بشری بود عمده محوریتش. یکبار دیگه اینتلجنت علاقه اش به خلق پلات های حماسی رو توی این بازی به رخ کشیده چیزی که توی همه فایر امبلم های کلاسیک شاهدش بودیم.
اگر به گرافیک عنوان قبلی عادت کردید با گرافیک بازی ممکنه به مشکل جزئی بر بخورید که البته با توجه به سبک بازی و اینکه روی کنسول سوییچ بازی می کنید خیلی آزار دهنده نیست ولی خوب مشخصه که تا حد ممکن سعی کرده جلوه های بصری بازی رو خیلی رنگ و لعاب نده و توی بتل مپ ها ما شاهد این موضوع هستیم که زیاد مورد توجه نیست برای شخص خودم همین که کیفیت کاراکترها خیلی بالا هست برای من کفاف میده.
پس این شد تکلیف گرافیک بازی که از قبل هم می دونستیم تغیر موتور بازی از کاتانای تکمو کوئی به یونیتی تغییر قابل مشاهده ای رو بوجود میاره ولی منو ها و نوشته های کلی بازی به حالت بولد و پفکی سنتی برگشتند و اون نوشته های کلی نسخه سه قبیله که حالت اسموس داشتند وجود نداره که من در کل این حالت بولد رو قبول دارم چون مناسب صحفه نمایش نینتندو سوئیچ همینه. خودم با نوشته های نازک و ظریف FE3H یه ذره مشکل دارم روی کنسول با اینکه روی مانیتور عالی هست.

داستان بازی خیره کننده و البته تا حدودی مشابه فایر امبلم اورجینال هست. مثلا یکی از من سوال بپرسه بگه نسخه FE3H چه ربطی به فلسفه و مکتب موجودیت فایر امبلم داره من هاج و واج و بی پاسخ می مونم و تنها جوابم میشه اینکه سبکش همون سبک فایر امبلم هست واسه همین اسمشو یدک میکشه. در حالیکه یکی از با مسماترین عناوین سری همین نسخه انگیج هست که حقیقتا لایق اسم فایر امبلم هست. بحث حماسی هم که مطرح هست و ما بصورت منطقی می تونیم محل های درگیری رو تصور کنیم و موقعیتی که داریم رو بپذیریم. مثلا یکی از مشکلات احمقانه من با نسخه FE3H این بود که توی صومعه سرا وایسادیم توی کاریدور یکی میاد میگه بریم گوشمالی بدیم چند نفرو ما می گیم باشه لباساتو بپوش بریم چند تا یاغی رو گوشمالی بدیم یهو از یه محیط بی ربط سر در میاریم معلوم نیست با مترو رفتند اونجا یا قطر ایرویز یا هواپیمایی ماهان! این یهو تغییر مکان ها از صومعه سرا به محل های درگیری کمی غیر واقعی و غیر قابل قبول هست که کمتر کسی بهش اهمیت میداد فکر کنم توی FE3H ولی برای من که نسخه SoV رو زیاد انجام دادم محل درگیری برام اهمیت داره. روند داستان هرچی هست محل درگیری باید سنخیت داشته باشه با مکان و زمانش.

اسپویلر احتمالی
کاراکتر ما درگیر داستان جالبی هست که فایر امبلم بازهای قدیمی رو سر شوق میاره شدیدا درست الهام گرفته از نسخه اندرویدی بازی یعنی Heroes هست موضوع فراخوانی امبلم ها که میشن سر آمد قهرمانان اصلی بازی مثل مارث و سلیکا و آیک و سیگورد و ... که پروتاگونیست های بهترین بازی های سری فایر امبلم هستند بعنوان متحدانی هستند که قراره توسط ما فراخوانی بشن این فراخوانی پیش نیاز داره اولین پیش نیاز حلقه مخصوصشون که شش تا از اونها در سرزمین مادری آلیر نگهداری میشن و شش تای بقیه در شش سرزمین مجزا هستند و حالا ماموریت ما به سفر قطر کنیم :D و بریم هر حلقه ارو بدست بیاریم و بعدش قهرمان مربوطه ارو احضار کنیم اگر همه حلقه ها و امبلم ها توسط یک نفر تجمیع بشن این شخص قادر به هر کاری در مورد تبین توازنات جهان میشه اصلا به همین دلیله که از تجمیع حلقه ها جلوگیری به عمل اومده که هیچ کسی وسوسه نشه اینارو براحتی استفاده کنه

fire emblem.png

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
SECTOR.sk 80
The timing after Three Houses is challenging and expectations are high, but FE Engage serves as the best of series in 30 years. Solid, although uneven plot, still interesting social interactions and non-combat parts are merged with excellent tactical strategy gameplay. Mixing new Engage tricks with established weapon-triangle and great maps layout will please fans for tens of hours.

Merlin'in Kazanı (Turkey) 90
Fire Emblem Engage is one of the early surprises of 2023. Nintendo has managed to make fans of the genre happy with a great JRPG game.

Launcher (The Washington Post) 75
Engage continues the series trend of mashing up tactics and RPG elements, but while the latter falls flat and feels out of place, it excels in the former. And if my biggest qualms are with the game’s least Fire Emblem-y parts, I consider that a solid entry in the series.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر