امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
Tomb Raider 8.5
نکات مثبت :
گیم پلی متنوع نرم و روون
جذاب و پرکشش
بازی طوری هست که ازش خسته نمی شید و دوست دارید ادامش بدید.
اتمسفر بسیار خوب که البته خیلی شبیه سریال Lost بود.
موسیقی زیبا و گرافیک زیبا بخصوص نورپردازی ها و افکت آب و موهای فوق العاده طبیعی لارا
پایان عالی البته نه از لحاظ داستانی بلکه بیشتر مربوط به اتفاقات و ست پیس ها و مرحله ها
استفاده خوب از سبک متروید و زلدا و ابزار و اسلحه
نکات منفی:
داستان نه چندان جالب ( نه داستان جذابیت داره و نه کاراکتر های داستان و کلا داستان بازی چیزی نداره که بخواید بخاطرش بازی رو تموم کنید)
کوتاهی بازی با وجود پتانسیل بالای بازی
تعداد محدود معماها و راحتی بیش از حدشون
انیمیشن های بازی هنوز خیلی جای کار دارن و نرم و روون نیستن
حالت ترس افکیس و سنگینی بیش از حدش و فریم نه چندان پایدار بازی

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
تو این عید نشستم کلی بازی تموم کردم، همچین جیگرم حال اومد!:d
DmC : 8.5
روایت داستان به نظرم می تونست بهتر بشه.
Tomb Raider : 9
یه کم کوتاه تر می پرید بهتر بود:d
Crysis 3 : 8.5
طراحی مراحل زیاد جالب نبود ...
Prince of Persia : Forgotten Sands : 8.5
سیستم مبارزات خیلی کَشکی بود:d
Demigod : 8
داستان درست حسابی نداشت.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,392
نام
Majid
BIOSHOCK
Infinite

گرافیک فنی: 8.5/10
گرافیک هنری: 9.7/10
گیم پلی: 9.2/10
داستان: 10/10
صداگذاری: 9.5/10
موسیقی: 10/10
فریم دهی: 9.8/10
ابتکار: 9.5/10
تنوع: 9/10
ارزش تکرار: 8/10
هیجان: 9.7/10

در کل: 9.5/10

خوب:

1. گرافیک هنری بسیار عالی
  2. گیم پلی خیلی خوب
  3. صداگذاری و موسیقی خیلی عالی و تاثیر گذار
  4. انیمیشن قوی
  5. اتموسفر خیلی خوب
  6. هیجان بالا
  7. داستان درگیر کننده و بسیار محشر که بنظر من برترین داستان بین همه بازی ها بود.

بد:

1. شوتینگ بازی بعضی مواقع عذاب آور میشد و هنوز جای کار داشت

فقط میشه گفت محشر
بازم یکی از بزرگترین عناوین 2K رو دیدیم
واقعا همه چیش خوب کار شده بود
صداگذاری و موسیقی بسیار عالی بود و جوری روی آدم تاثیر میگذاشت که آدم میرفت تو بهر بازی
گرافیک هنری هم اینقدر خوب کار شده بود که آدم میبرد تو خودش
هیجان بازی به شدت زیاد بود مخصوصا این اواخر بازی
انیمیشن های بسیار خوب و تمام احساسات Elizabet توی صورتش نمایان میشد و اینو توی هیچ بازیی نمیشد دید

آخرین ویرایش:

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,473
نام
Matthew
Tomb Raider
A S u r v i v o r I s B o r n

00195627842562638498.jpg

امـــــــتـــــیــــــازات، نکات قوت و ضعف

گرافیک فنی: 9/10

+ گرافیک فنی و هنری زیبا
گرافیک هنری: 9/10​
+ صداگذاری زیبای بازی بخصوص کارکتر Lara Craft​
گیم پلی: 10/10​
+ گیم پلی ناب و بی نظیر این بازی،​
معما های زیبای بازی
داستان: 8/10​
+ روایت داستان خوب
صداگذاری: 10/10​
+ بخش های Skills و آپدیت اسلحه

موسیقی: 9/10​
+صحنه های اکشن و زیبای بازی

فریم دهی: 8.5/10​

_ افت فریم که در بازی های شرکت SE برای PC دیده می شود مانند HM:A
_ می توانست موسیقی بهتری در صحنه های بازی قرار گیرد و هیجان بازی را بیشتر کند
_داستان ضعیف و ارتباط ضعیف بین کارکتر ها
_باس فایت آخر بسیار آسان بود

امتیاز کل : 9

توضـــــــــــیـــــــحـــــات

یکی از زیباترین بازی های نسل و عمرم را تجربه کردم، هیجان بازی بسیار بالا بود، صحنه های اکشن و قسمت های اکشن به خوبی کار شده بود. معماهای بازی نه خیلی سخت و نه خیلی آسان بود.
باس های بازی به خوبی قرار گرفته بودند، اما به جای باس یکی مانده به آخر که بزرگ جثه بود، باید باس آخر قرار می گرفت ... روایت داستان به خوبی انجام شده بود. اما داستان می توانست بهتر باشد و از انسجام بیشتری برخوردار باشد.
در صورتی که بازی رو به پایان رساندید، می توانیم بازی را ادامه بدیم که واقثعا ارزش ادامه دادن داره چون معماهاش واقعا زیبا کار شده است.

با تشکر.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
بایوشک بی‌کران:

داستان: 10/10
گرافیک: 8.5/10
صداگذاری و موسیقی: 9.5/10
نوآوری: 9/10
گیم پلی: 10/10
ارزش تکرار: بالا

مجموع: 9.5/10

نکات مثبت:
داستان عالی، گیم پلی روان و سرگرم کننده تحسین برانگیز، صداگذاری خوب بروی شخصیت‌های موسیقی‌های خوب. گرافیک شگفت انگیز، هوش مصنوعی خوب

نکات منفی:
طراحی برخی چیز‌ها ضعیفه، نرخ فریم ریت پایین.
...
نمی‌إونم چطور میگید بازی آسونه من نورمال بازی رو رفتم بالای 50 بار مردم کلی پول از دست دادم.

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
ما هم مثل بقیه

Bioshock Infinite

گیم پلی : خیلی خوب و روان ساخته شده.مانند سری های قبل همچنان تمامی اسلحه ها و ویگورها لذت بخش هستند و مشکل خاصی ندارند،نبرد با موجودات روباتیک فوق العاده هیجان انگیزه.Tear ها کارایی های خوبی دارند.یکی از ایراداتی که فقط میشه گرفت ویگورها هستند که کمی زیادی شلوغ می شند و زمان لازم دارید تا جای هر کدام را پیدا کنید.بزرگترین ایراد گیم پلی فقط اینکه تا حدودی خیلی آسونه (روی نرمال سرجمع 15 دفعه هم نمردم) و اینکه کوتاه بود به نظرم!این جور بازی هایی که انقدر لذت بخش هستند باید یکم طولانی تر بشند تا آدم به پتانسل واقعی ترکیب ویگور با اسلحه و Tear عادت کنه

الیزابت : به جرات همینجا می گم بهترین همراه و هوش مصنوعی این نسل رو دیدم! inter active بودن الیزابت و اینکه خشک و مصنوعی نیست حس خیلی خوب و زیبایی میده.کارهایی یک دفعه با بعضی چیزها میکنه آدم میگه یه لحضه گوربابای کشتار از حرکات و احساسات بازی لذت ببر!بهترین نمونه رقصیدن الیزابت و دیگری آواز خوندنش هنگامی که ما گیتار می زنیم و الیزابت یک پرتغال رو به یک بچه فقیر میده واقعا زیبا و تاثیر گذاره!این هم که میگند الیزابت بازی رو آسون میکنه بیخوده.توی اینجا شما Health pack مثل قدیم اجازه ندارید هشت تا حمل کنید در عوض الیزابت هر از گاهی یکی به شما میده که سخت تر از قبل حتی هست!
ایرادات الیزابت یکی رو میشه توی حرکاتش گفت.بعضی اوقات به یه چیز تکیه میده و با حرف میزنه سرش میره روی ویبره که کمی توی ذوق میزنه!!!

صدا گذاری : اسلحه ها به بهترین نحو صدا گذاری شدند و کاراکترها هم بهتر از اونها.موزیک ها هم خوب هستند
ایراد صدا گذاری اینه که هنگام مبارزه سرجمع از اول تا آخر بازی 3 یا 4 آهنگ پخش میشه که کمی گاهی خسته کننده میشه

داستان : توی این نسل در کل پیچیده ترین و سنگین ترین داستان عمرم بود!خیلی خیلی پیچیده و فلسفی و علمی هستش!شما تمام دیالوگ ها رو هم بفهمید بازم هم میفتید به دنبال سایت های مختلف برای جواب بیشتر!چیزی که سر خودم اومد!آخرش دو تا جمله توی ویدئو IGN و سایت ایرانی Baziwood نظرم رو جلب کرد : "در آخر استنباط و برداشت دقیقتر از داستان کاملا بر میل گیمر است"
نکته منفی اینکه بحث Tear ها اختلافات زیادی وجود آوره.Tear ها هر چیزی با هر تفکری را به وجود می آورند که بسیار و بیش از حد تخیلی میشه.این مورد باعث میشه آخرش برخی گیمرها به جای اینکه از داستان لذت ببرند با خود بگویند خوب کار واسه چی بود اون کار واسه چی؟اینا بیکار بودند؟یک Tear به هر چی که می خواستند یک دفعه باز میکردند و ..... که خود سازنده بایوشاک هم جالبه گفته بود یا مردم پایان این بازی را تا ابد به یاد خواهند داشت یا دفتر ما را به آتش می کشند!!!!

گرافیک : طراحی کلمبیا مانند رپچر معرکه هستش - محیط ها واقعا زیبا هستند - نور پردازی عالی - چهره ها خوش ساخت هست
ایرادش گرافیک فنی بر میگرده که باز هم نشون دهنده پیر شدن آنریل 3 هستش!

درکل امسال سال پر زرق و برق و مملو از بازی های بزرگ و پیشرفته هستش اما باید بگم اگر بایوشاک را بازی نمی کنید هیچ بازی دیگری هم بازی نکنید!!!!
گرافیک : 8
داستان : 9
گیم پلی : 10
الیزابت : 100000000 :d
تشکر و خسته نباشید فراوان به اعضای Irrational که GOTY امسال را هر چه زوردتر منتشر کردند!
نمی‌إونم چطور میگید بازی آسونه من نورمال بازی رو رفتم بالای 50 بار مردم کلی پول از دست دادم.
بازی استراتژی می خواد.اگر Infusan های مخفی رو هم پیدا کنی کارت راحت میشه.تکنیکی که من زدم یک دونه Infusan هم خرج Health نکردم فقط دادم شیلد و سالت تا آخر بازی سرجمع به تعداد انگشت های دست هم نمردم!!!!جدی میگم بلوف و یا چیزی نیست.استفاده بهینه از ویگور فراموش نشه

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
Tomb Raider

ارزش تکرار:بالا

خیلی خوب بود.دیدار مجدد با یکی از نوادگان لارا کرافت یاد و خاطره چند نسل پیش رو برام زنده کرد.

+ اول از همه طراحی بسیار زیبای لارا به چشم میخوره توی بازی که قابل تحسین ـه
+ گرافیک تکنیکی و هنری بازی هر دو چشم نواز و بسیار عالی کار شده اند
+ تنوع در Customize کردن اسلحه ها
+ به کاربردن بجاء اسلحه های متنوع از هر نوع(Rifle,Shotgun و...)در بازی که باعث تنوع در استفاده از اونها هم شده
+ تنوع محیط بالاست(جنگلی،کوهستانی-برفی و...)
+ گیم پلی عالی
+ انیمیشن های نرم و روون
+ استفاده از Bow & Arrow بسیار عالی و کارآمد است
+ صداگزاری لارا خیلی خوب کار شده
+ کاور گیری متفاوت و بسیار عالی
+ داستان در ابتدا ساده است اما با جلو رفتن پیچیدگی بیشتری میگیرد که خیلی خوب در آخر هم جمع میشود!
+ پازل های خوب و استاندارد که زیاد وقت گیر نیستند!

- تنوع در دشمنان بسیار کم دیده میشود
- نبردهای تن به تن زیاد خوب کار نشده اند و روون نیستند
- QTE ها در بسیاری موارد اصلا خوب کار نشده اند
- انیمیشن های صورت خوب نیستند

در کل خیلی بازی خوبی بود و به نظرم ارزش این همه صبر کردن رو داشت.بازی هم پتانسیل بالایی داره که امیدوارم در قسمت های بعدی خیلی بهتر استفاده کنند ازش.
ارزش تکرار بازی هم با توجه به کشف Tomb های جدید و گرفتن Upgrade های بیشتر برای اسلحه ها بالاست.هوش مصنوعی بازی هم زیاد تعریفی نداشت.بعضی دشمنا بی جهت خودشونو فدا میکردند!

10 :Gameplay
9.5 :Graphics
9 :Sound & Music
9 :Puzzles
8.5 :Story
9.5 :Overall

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,392
نام
Majid
FARCRY 3
BLOOD DRAGON

گرافیک: 9/10
+ گرافیک فنی خوب و گرافیک هنری بسیار عالی​
گیم پلی: 8/10
+ گیم پلی خیلی خوب اما بدون پیشرفت نسبت به فارکرای 3​
صداگذاری و موسیقی: 9/10
+ صداگذاری خوب و موسیقی بسیار عالی و مناسب​
نوآوری: 7.5/10
- چیز زیادی به بازی اضافه نشده و فقط سرباز ها و سبگ و ... به روبات تبدیل شدن و شکل اسلحه ها تغیر کرده و فقط یک اژدها اضافه شده​
تنوع: 7.5/10
- بازی مثل فارکرای 3 اصلی پر تنوع نیست اما بی تنوع هم نیست.​
فریم دهی: 7/10
- بازی به یک سیستم خیلی خوب برای اجرا روی بهترین حالت نیاز داره.​
ارزش تکرار: 6/10
- مراحل کمه و اونقدری نیست که ارزش دوباره رفت نرو داشته باشه​

در کل: 8.5/10

در کل نسبت به حجمش واقعا خوب کار شده
و اولین بازی بود که با این گستردگی با این حجم عرضه شد
بازی چیزی کم نداره
طراحی مراحل بسیار خوب هست اما تعداد مراحل کمه

تم و حالت جزیره زیاد تعریفی نداره و خیلی دلگیر و تاریک هست
ولی مپ بزرگی داره

خلاصه همین بازی آرکید 3 گیگی سه برابر بعضی از شوترا بهم چسبید:D در کل پیشنهاد میشه

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
272
نام
آرش
Sonic & All-Stars Racing Transformed

سازنده: Sumo Digital

ناشر: Sega

-------------
این بازی رو هنوز تموم نکردم، ولی تا اینجای کار که بسیار شاد و سرگرم‌کننده بوده. Sonic & All-Stars Racing Transformed (که برای صمیمیت بیشتر، S&A صداش می‌کنیم) یک عنوان در سبک اتومبیل‌رانی فانتزیه که علاوه بر سونیک و چند تا از رفقاش، تعدادی از ستارگان دیگه سگا، رالف خرابکار (از انیمیشن Wreck It Ralph) و ... هم در اون حضور دارن. ضمناً تو نسخه پی‌سی، یک شوگان (شوگن؟) به نیابت از «توتال وار: شوگان» به جمع مسابقه‌دهنده‌ها پیوسته و می‌تونید انتخاب‌اش کنید (شوگان اتومبیل‌ران ندیده بودیم که دیدیم!).

در این عنوان جدا از امکان استفاده از سلاح‌های عجیب و غریب در حین رانندگی، که یکی از ویژگی‌های اصلی این نوع بازی‌هاست، یه ویژگی دیگه هم داریم: در طی مسابقه با گذشتن از گیت‌های خاصی اتومبیل‌تون به قایق و هواپیما (یا هلی‌کوپتر) و بلعکس، تبدیل می‌شه. هدایت هرکدوم از این وسایل‌نقلیه با هم متفاوته (البته هدایت هواپیما به خوبی اون دو تا دیگه نیست)، ولی شما می‌تونید با هر سه‌تاشون سر پیچ‌ها دریفت بکشید! این یکی از کارهاییه که تو S&A تأکید زیادی روش شده. با دریفت کشیدن به‌اندازه و درست می‌تونید علاوه بر بهتر رد کردن پیچ‌ها، مقداری نیترو (یا همچین چیزی) بگیرید و برای لحظاتی موقتاً سرعت‌تون رو افزایش بدید.

گرافیک S&A بسیار خوبه و مناسب حال‌وهوای این نوع مسابقات فانتزی. از لحاظ موسیقی هم من یکی که اصلاً کم‌وکاستی نداشتم و ازشون لذت بردم. اما کاستی‌ها: تو بعضی از پیست‌ها گاهی مسیر خوب دیده نمی‌شه که البته با توجه به پویا بودن مسیرها، مشکل خاصی نیست. مشکل دیگه هوش مصنوعیه؛ S&A درجه سختی خوبی داره و بازیکن رو درگیر می‌کنه، ولی به نظر می‌رسه که حریف‌های مجازی، چندان منصفانه با شما بازی نمی‌کنن و گاهی از تقلب هم بهره می‌برن! آخرین کاستی‌ای که می‌شه بهش اشاره کرد اینه که بازی گاهی «میلیمتری» می‌شه و نسبت به سبک‌اش، تمرکز نسبتاً زیادی می‌خواد. به‌طوری که ممکنه با از دست‌دادن یک Turbo Boost، مسابقه رو واگذار کنید.

پ.ن: حالت چندنفره رو امتحان نکردم (متأسفانه همراهی پیدا نشد!).

- این بازی برای شماست: بازی‌های کارتینگ و ریسینگ‌های فانتزی (مانند «بلور») رو دوست دارید؟ به دنبال یک بازی مسابقه‌ای شاد و سرگرم‌کننده هستید؟ با قهرمان‌های سگا بزرگ شدید؟ با نگاه کردن به گذشته گیمری‌تون، یک خارپشت آبی یا یک روباه دو دم رو به یاد میارید؟ پس باید از S&A لذت ببرید. راستی، این بازی علاوه بر گیمرهای پیشکسوت (هر چی باشه ما پدربزرگ‌ها جزو مخاطب‌های اصلی این جور بازی‌های نوستالژیک هستیم!) برای اعضای کم‌سن‌وسال خانواده هم مناسبه.

- این بازی برای شما نیست: بازی‌های کارتینگ و مسابقه دادن با استفاده از اسلحه‌های فانتزی برای‌تون خوش‌آیند نیست؟ سونیک، تیلز و دیگر قهرمان‌های سگا جزو شخصیت‌های موردعلاقه شما نیستند یا اینکه از نظرتون تنها برای گیمرهای کم‌سن‌وسال و دوران کودکی مناسب‌اند؟ خب، پس این بازی شما نیست.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
Bioshock: Infinite = 9.5 / 10

بعد از دو هفته ای که مرخصی بودم با خیال راحت نشستم و Bioshock: Infinite رو تموم کردم. :D
بعد از این همه انتظار یه شاهکار بی نظیر هست بازی. یکی از دلایل محبوبیت و موفقیت یه بازی سکانس افتتاحیه و پایانی اون هست، که در این مورد Bioshock: Infinite بی نظیر عمل کرده. شروع ملایم بازی و پایان غمگین و تراژدیش حقیقتن آدم رو میخکوب می کنه.
شخصیت ها به بهترین شکل ممکن پرداخت شدن و آدم کاملا باهاشون همزاد پنداری میکنه.
اوج هنرنمایی شخیت پردازی الیزابت هست که واقعا شاهکار کار شده. الیزابت دختری شاد و جذاب هست که به خاطر قدرت های ماورا طبیعی خودش معروف هست. اون ضربه بزرگی تو زندگی خورده و تقریبا از گذشته اش بی خبر هست.
بوکر شخصیت اصلی بازی که درگیر رویاهای خودش هست و انگار بین دو جهان در حرکت هست. دیالوگهای فوق العاده ای بین بوکر و الیزابت رد و بدل میشه که بدیع و بی نظیر هست.
موسیقی بازی هم شاهکار هست. با ورود به منوی بازی صدای ضعیف یه خواننده زن شنیده میشه که عالی کار شده. وقتی برای اولین بار منوی بازی به همراه موسیقی اون رو شنیدم یه حالت عجیبی بهم دست داد که قبلا توSpec Ops: The Line هم دچارش شده بودم. موسیقی بازی تا انتها جذابیت خودش رو نگه میداره و تم کلاسیک خودش رو به بهترین شکل ممکن به گوش مخاطب میرسونه.
Bioshock: Infinte عنوانی هست که بعد از حدود 4 سال انتظار با قدرت ظاهر شده و به یکی از بهترین تجربه های زندگی من تبدیل شده.
از نظر من در کنار Tomb Raider، این بازی دومین شانس برای بهترین بازی سال هست.

خوب:
1. داستان عالی به همراه روایت بی نظیر
2. گرافیک فنی و بصری فوق العاده در کنار رنگبندی شاد و زنده
3. هوش مصنوعی بسیار عالی الیزابت که همیشه یار و همراه شماست
4. موسیقی شاهکار
5. شوتینگ لذت بخش در کنارVigorــهای کارآمد
6. آپدیت های فراوان
7. گوشه و کنار دنیای کلمبیا به حدی جذاب است که ساعت ها بازیکن را به کنکاش وا میدارد.

بد:
بد دلیل زیاد بودن آپدیت ها بخش اعظمی از آنها غیر قابل استفاده باقی می ماند.

------------------------------

Sniper: Ghost Warrior 2 = 8.0 / 10

دومین بازی که دو هفته مرخصیم تموم کردم. :D
بعد از این همه انتظار و تاخیرهای زیاد GW2 چندان درخشان ظاهر نشد.
سازنده ها از همون ابتدا به خاطر استفاده از موتور Cry engine 3مانور زیادی رو بازی داده بودن اما نتیجه کار، چیزی نبود که وعده داده بودن.
گرافیک بازی از لحاظ بصری و رنگبندی در سطح بالایی هست اما از نظر فنی چندان قوی نیست و در حد متوسط هست. City Interactive نشون داد تو استفاده از Cry Engine 3 خیلی بد سلیقه هست و از قدرت های بالای این موتور استفاده نکرده.
باگهای زیادی بازی داره که بعضا تعدادی از اونها مضحک هستن. به عنوان مثال تو یکی از صحنه ها میخواستم دشمنی رو با اسناپ بزنم که ناگهان به طرز مسخره ای غیب شد و بازی هم فکر کرد من اون رو کشتم و ادامه ماموریت رو بهم داد.
تو بخش صداگذاری بازی خوب عمل کرده. صداپیشه ها کارشون رو خوب انجام دادن، بخصوص شخصیت اصلی بازی که زیبا صحبت کرده.
موسیقی بازی هم کمرنگ بود و چندان بهش بها نداده بودن، شاید همون موسیقی منوی بازی خوب کارشده باشه و واضح صداش به گوش میرسه، در بقیه موارد موسیقی در سطح درجه 3 یا 4 هست.
اتمسفر بازی واقعا درگیر کننده بود و تا انتهای بازی که بسیار کوتاه بود حس یک تک تیرانداز رو به خوبی القا میکرد.
اگر میخواین این بازی رو انجام بدین توقعاتتون رو بیارین پایین تا ازش لذت ببرین در غیر اینصورت از مشکلاتش رنج میبرین.
آخر بازی هم اندرسون شخصیت اصلی بازی جمله زیبایی رو میگه با این مضمون:
“My rifle is my best friend. It’s my life.”

خوب:
1. اتمسفر گیرا و درگیر کننده
2. نورپردازیه مناسب
3. صداگذاریه خوب

بد:
1. گرافیک فنی متوسط و باگهای عذاب آور
2. بسار بسیار کوتاه
3. بازی با آن چیزی که در تبلیغات ظاهرشد فاصله زیادی دارد
4. کم تعداد بودن اسلحه ها

آخرین ویرایش:

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
BioShock Infinite
امتیاز 9/10
یادمه اون زمانی که Bioshock را بادرجه سختی Hard برای اولین بار شروع کردم بعد از گذشت یک ساعت از بازی مطمئن شدم که یکی از بهترین بازیهای عمرم را تجربه میکنم ،همه المان های گیم پلی بازی به بهترین شکل ممکن تو بازی بکار گرفته شده بود ،بطور نمونه Wrench که به عنوان اولین اسلحه به بازیکن داده میشد و تقریبا بدون استفاده به نطر میرسد با آپگرید میشد دشمن های بازی را فریز کرد و تبدیل به یکی از بهترین سلاح های آخر بازی میشد ،نمونه های زیادی میشه مثل زد :گرفتن عکس و افزایش Damage متناسب با اون ، حق انتخاب ها واسه بدست آورده ADAM ،هک کردن و جادوهای بازی ،استارتژی مبارزه با بیگ ددی ها و ....
بعد از عرضه شماره دوم بازی با توجه به نقدهای منفی بازی و نبود شخص اول بازی هیچ وقت سراغش نرفتم تا اینکه با تایید شماره سوم بازی با حضور Ken Levine یکی از بهترین خبرهای ممکن بود
Bioshock Infinite یه بازی با داستان ،گرافیک ،صداگذاری فوق العاده است ،شخصیت همراهی که نمونه اش را تو هیچ بازی دیگه نمیشه دید، تنها مشکل بازی به نظر من گیم پلی بازیه که فقط درمقایسه با شماره 1بازی ضعیف تره وگرنه نسبت به اکثر بازیهای امروز برتری داره ،بازی حتی روی درجه Hard هم فوق العاده آسونه و عملا هیچ حس رقابتی ایجاد نمیکنه ،هیچ گونه محدودیتی تو Gold نداره ، تعداد اسلحه ها ، Drop هم فوق العاده زیاده ،بازی به اون شکل شما را مجبور نمیکنه که از جادوهای خودتون استفاده کنید نکات مثبت گیم پلی بازی Gear ها وSky line ها بودن که واقعا نوآوری جالبی بودن درنهایت به نظر من گیم پلی بازی فقط درمقایسه با شماره 1 ضعیف تره وگرنه در بقیه موارد برتری داره .

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
Bioshock Infinite

شروع عالی و پایانی بی نظیر
صداگذاری و موسیقی دل نشین
محیط های هنری که نظیرشو تو کمتر بازی به این شکل دیده ایم
گیم پلی زیبا و عمیق
داستانی کم نظیر که تا اخرین دقایق بازی شما را قفل خودش میکند
کاراکترهای دوست داشتی

نمره :10

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,392
نام
Majid
DISHONORED
THE KNIFE OF DUNWALL
DLC

همین چند ساعت پیش DLC رو تموم کردم
زیاد انتظاراتمو بر آورده نکرد
خوب ساخته شده بود و درست مثل خود بازی به آدم میچسبید و اتمسفر و ... هم مثل خود بازی خوب بود و کلا خیلی خوب ساخته شده
اما تنها بدی که DLC داشت مراحلش بود که واقعا کم بود
یک DLC با حجم 3.5 گیگ فقط 3 تا مرحله براش درست کرده بودن که اونم خیلی زود تموم میشد.

محتوا خیلی کم بود
مپ ها همون مپای خود بازی بود و هیچ تغیری توش ایجاد نشده بود
سربازا هم همون سربازا با همون قیافه بودن
گیم پلی هم تغیری نکرده بود
فقط چند تا امکانات به بازی اضافه شده بود که اونم اصلا به چشم نمیومد
با این حال حجمش اینقدر زیاد شده بود

کلا بنظر من میتونست خیلی بهتر باشه
تازه داشتم باهاش گرم میشدم و کیف میکردم که تموم شد!!!
خیلی بیشتر از اینا انتظار داشتم ازش

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
Resident Evil 6
06-Resident-Evil-6.jpg

خوب با یه تاخیر نسبتا طولانی‌ تونستم این بازی تحت ظلم واقع شده و عنوانی که میگن بدترین و غیر اصیل و اینجور چیزاست رو تجربه کنم :D
چون بازی از چهار قسمت داستانی جدا تشکیل شده منم هر چهار قسمت رو جدا جدا توضیح میدم.
LEON'S CAMPAIGN
Campaign اول بازی که داستان Leon و همکارش رو در طول اتفاقاتی که در بازی میافته روایت می‌کنه. البته فکر کنم Leonرو فقط برا اینکه Leon هست گذاشتن هر کس دیگه‌ای رو میذاشتن می‌تونست همین نقش رو اجرا کنه، حالا بگذریم... اکثر مراحل این قسمت تو یه دنیای در حال نابودی و خیلی‌ تاریک دنبال می‌شه و بر خلاف خیلی‌‌ها من اعتقاد دارم که اتمسفر این قسمت بهترین بود بین چهار تا Campaign و با اینکه زیاد خبری از مکان‌های ترسناک و معما‌های ترسناک تر نیستیم ولی‌ فضای شهر در حال نابودی و آزمایشگاه یکمی هم شده آدمو یاد‌RE های قدیمی‌ میندازه.گیمپلی دقیقاً مثل RE 5هست، دو نفری حرکت می‌کنین که نفر دوم با توجه به تنظیمات توسط یه نفر دیگه یا توسط AI کنترل می‌شه و با کمک هم دیگه باید از قسمت‌های مختلف مکان‌های بازی که پر از تله و دشمن‌های مختلف هست رد بشین،البته با اینکهco op فان هست و حتا میتونین این قسمت رو چندین بار تکرار کنین به خاطر همینco op ولی‌ به نظر من اگه کاراکتر این قسمت تنها می‌بود و مثلDead space فقط در صورت وجود نفر دومی‌ کاراکتر دوم به بازی میومد می‌تونست کمک زیادی تو حفظ جو بازی کنه. البته اینجوری باید یه سری تغیرات دیگه تو گیمپلی هم ایجاد میشد. داستان این قسمت ساده روایت می‌شه، یه دیوون‌ه ای تو دنیا ویروس انداخته و باید بریم و کسی‌ رو که فکر می‌کنیم همه این چیز‌ها زیر سر اون هست رو متوقف کنیم،البته با بازی کردن هر چهار Campaign می‌فهمیم که داستان به این سادگی‌‌ها نیست و یه سری پیچش داستانی هستن که جالب می‌کنه ادامه دادن بازی رو.دشمن‌های این قسمت هم کلاسیک هستن و خبری از دشمنان M4 به دست نیست:d، زامبی‌ها و موجودات جهش یافته که تنها هدفشون کشتن مردم هست دشمنان این قسمت به جزBossها بهترین این شماره هستن.در مورد گرافیک اینجا چیزی نمیگم چون گرافیک هر چهار قسمت یکی‌ هست آخر از همه در مورد گرافیک هم حرف میزنم.:d
7.5/10
Chris's Campaign
خوب این قسمت اولین کپی از Re 5 هست :D شخصیت اصلی‌ بازی و یه نفر دیگه به اسم Piers هستن که هدف این‌ها هم متوقف کردن کسی‌ هست که باعث همه این بدبختی‌ها شده، البته طرفی‌ که هدف کریس هست با کسی‌ که هدف Leon هست فرق داره. با توجه به اینکه بازی تو یه قسمت دیگه از جهان روایت می‌شه در میان دشمنان این قسمت زامبی‌های M4 زیاد هستن :D ورژن‌های پیشرفته دشمنان RE 5 که مغز فعالی‌ دارن و بر خلاف زامبی‌های مرسوم هدفی‌ رو دنبال می‌کنن.
با اینکه جو بازی به هیچوجه در حد اتموسفر قسمت Leon نیست ولی‌ به نظر من گیمپلی بهتری داره ( به عنوان یه بازی جدا نهRE :D) مخصوصا رو درجه‌های سختی بالا که همهٔ دشمن‌ها مسلح هستن باید به خوبی‌ از محیط استفاده کنین که بتونین از هر منطقه سالم خارج بشین.Bossهای این قسمت به نظرم بهترین‌Bossهای بازی هستن و اکثرا فایت‌های طولانی‌ و سخت رو به دنبال دارن با اینکه تعدادشون زیاد نیست ولی‌ به یاد موندنی هستن.
حالت بازی این قسمت هم بر پایه Co op هست ولی‌ بر خلاف قبلی‌ چون تمرکز این قسمت فقط و فقط رو اکشن و رفتن از نقطه A به نقطه B و کشتن هر چیزی که جلو پلیر هست میباشه،وجود در این قسمت به خوبی‌ تونسته پتانسیل سرگرمی بازی رو خیلی‌ ببره بالا.
7/10
Jake's Campaign
دومین کپی از RE 5 :D و به نظر من ضعیف‌ترینCampaign بازی، با اینکه برگردونن یکی‌ از شخصیت‌های قدیمی‌ بازی یعنی‌ Sherry به عنوان یه مامور به تنهایی‌ جذّاب هست،ولی‌ وقتی‌ اینو با پسر آلبرت وسکر که اصلا نمی‌دونیم از کجا اومده و چطور شده به اینجا رسیده و یه کپی چیپ از Nemesis و روایت چیپ تر داستان ترکیب می‌کنیم خروجی‌ زیاد جالب نمی‌شه. البته جو خود بازی تا نیمه دوم نسبتا خوب هست ولی‌ وقتی‌ بازی تصمیم میگیره کماندو‌های Umbrella رو با زامبی‌های خون خوار و یه موجود به نام urak چی‌ چی‌ :D ترکیب کنه و وقتی‌ میبینیم این موجود کلا به کپی از رو Nemesis ساخته شده و حتا طرز مردنش هم یاد آور اون هست دیگه علاقه زیادی به دونستن ادامه داستان نداری.گیمپلی بازی هم در بهترین حالت Medicore هست،دشمنارو بکش، برو جلو این یارو بیفته دنبالت، از دستش در رو، دشمنارو بکش، این یارو بیفته دنبالت، اینو ادامه بده تا بازی تموم شه.Co opهم زیاد جالب نیست اینجا چون اکثر موقع دنبال یه چیزی هستن و نفر دوم به جز مزاحم بودن کار دیگه‌ای نمی‌کنه. در کًل این قسمت رو من زیاد نپسندیدم و Capcom با یکم کار می‌تونست از Sherry استفاده خیلی‌ خوبی‌ کنه که متاسفانه نکرده.:d
5/10
Ada's campaign
آخرین قسمت داستانی بازی که بیشتر به عنوان باز کردن گره‌های داستانی اونجا گذاشته شده و از دید Ada دنبال می‌شه.این قسمت تمرکز خیلی‌ زیادی رو داستان و اتفاقاتی که در پشت زمینه میافته داره و بخاطر اسپویل نشدن نمیتونم توضیح بدم :D. ولی‌ این که این قسمت به خوبی‌ تونسته اتفاقات قسمت‌های قبل رو به همدیگه پیوند بده. گیمپلی چیز خاصی‌ نداره، با اینکه اینجا به تنهایی‌ بازی می‌کنین ولی‌ گیمپلی بازی جوری نیست که اون احساس تنها بودن رو داشته باشین جز در چپتر2 که اونم خیلی‌ کوتاه هست،البته حداقل یه سری پازل خیلی‌ ساده هست توش :D سلاح اصلی‌Ada که Crossbow هست رو زیاد خوب طراحی نکردن و بعد یکم استفاده به این نتیجه میرسین که شاتگان گزینه بهتری هست :D گیمپلی هم حدوداً شبیه دو قسمت قبل هست با فرق اینکه اینجا تنها هستین و یکم هم بپر بپر داره.Boss ها هم که کلا Bossنیستن و راحت تر از‌Zombie های معمولی‌ می‌میرن :D در کًل این قسمت چون فقط می‌خواد داستان رو مشخص تر کنه و کوتاه هم هست زیاد انتظاری ازش نمی‌رفت و به عنوان یه چپتر کوتاه نسبتا خوب هست.
7.5/10
RESIDENT EVIL 6
به طور کلی‌ بازی رو می‌شه از دو منظر بررسی کرد،یکی‌ به عنوان RE هست که کلا افتضاح هست و یه نفر بخواد به خاطر RE بودن اینو بازی کنه فکر کنم دیسک بازی رو میشکنه.:d یکی‌ هم از منظر یه بازی جدا که اینجا بازی نسبتا خوب هست، با اینکه یه سری مشکلات تو گیمپلی داره و گرافیک بازی هم بهترین گرافیک حاضر نیست ولی‌ با توجه به طولانی‌ بودن بازی و وجود قسمت‌های مختلف و می‌تونه از 13 تا 70 ساعت هر کسی‌ رو سرگرم کنه.صدا گذاری هم با اینکه چیز خاصی‌ نداره که بشه بهش اشاره کرد ولی‌ در حد قابل قبول هست و صدای دشمنان هم خوب کار شده و حس حیوانی‌ رو داره. گرافیک هم همونطور که گفتم بهترین نیست، در ضمن نسبتا ضعیف هم هست، ولی‌ قابل تحمل هست،رنگ بندی بازی خوب هست ولی‌ طراحی محیط بازی و بافت‌ها زیاد خوب نیستن و یکم خشک به نظر میان،مخصوصا طراحی محیط که من شخصاً بعضا فکر می‌کردم شخصیت‌های سه بعدی رو تو یه محیط بدون احساس و نقاشی مانند ول کردن، ولی‌ به طور کلی‌ گرافیک بازی قابل تحمل هست.

گیمپلی هم شبیه گیمپلی RE 5 هست به مقدار زیاد، اکشن سوم شخص و وجود تفنگ‌های مختلف تو بازی و با اینکه برای هر شخصیت متفاوت نیستن ولی‌ تعدادشون اون قدر هست که احساس تکرار نکنیم در طول بازی،البته این بار شاپ از بازی حذف شده و سلاح‌ها رو باید پیدا کرد در محیط بازی که چیز خاصی‌ نداره و آیکن سلاح‌ها در بازی پدیدار میشن وقتی‌ بهشون نزدیک میشیم و فکر کنم فقط برا حفظ جو بازی شاپ رو حذف کردن.با اینکه دوربین در بعضی‌ جاها خیلی‌ اذیت کننده هست ولی‌ در کًل زیاد مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه برا پلیر.گیمپلی بازی هم دقیقاً مثل گرافیک چیزی جدیدی ارایه نمی‌کنه ولی‌ قابل تحمل و تا حدی خوب هست.

داستان , با اینکه داستان هر قسمت به تنهایی‌ خیلی‌ ساده هستن و ساده هم روایت میشن ولی‌ وقتی‌ باهم دیگه ترکیب میشن یه داستان خوب و گیرا رو تحویل میدن ( البته اگه داستان رو به عنوان یه RE داستان در نظر بگیریم خیلی‌ بد هست ولی‌ مجزا داستان خوبی‌ داره به نظرم)
AI بازی معمولی‌ هست،حتا رو درجه No hope دشمن‌ها زیاد با هوش نیستن، ولی‌ در حدی هستن که بتونن بازی کن رو با چالش مواجه کنن مخصوصا دشمن‌های کریس و Ada.

به طور کلی‌ این عنوان چیزی نداره که بشه بهش گفت عالی‌ ولی‌ از اون بازی‌هایی‌ هست که در همهٔ قسمت‌ها نسبتا خوب عمل می‌کنه و می‌تونه هر پلیر‌ای رو که بهش بدون تعصب نزدیک می‌شه رو راضی‌ نگاه داره.:d
Gameplay : 7/10
Graphics : 7/10
Sound and music : 7.5/10
Story : 8/10
AI : 7.5/10
Overall : 7.5/10
value : good
========
چه قدر زیاد شد :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟