امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم های Xbox

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
943
نام
کیوان
xbg.jpg

خب نسل نهم کنسولها هم با عرضه 2 کنسول مایکروسافت یعنی Xbox Series X و Xbox Series S شروع شد.
همه ما دیر یا زود کنسولهای نسل جدید رو میخریم و بازیهای جدید رو بازی میکنیم.
به رسم هر نسل، تاپیکی زده میشه تا اعضا نظرات و نمراتشون رو مورد بازیهای این 2 کنسول اعلام کنن.
فقط توجه داشته باشید که صحبت در مورد بازیها رو به تاپیک خودش محدود کنید تا اینجا رو موضوع اصلیش متمرکز بمونه.​

آخرین ویرایش:

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
91DeMJCPI6L._SY500_.jpg

بعد از هفت سال و دیدن نمره های عالی از عنوان PES تصمیم گرفتم این بازی رو بیشتر بررسی کنم البته نسخه های سالهای قبل رو نیز در کنار فیفا هر ساله نگاهی مینداختم اما ضعف شدیدی که این عنوان نسبت به فیفا داشت باعث نمیشد حتی یک بازی را کامل به اتمام برسونم و وسط هر بازی دکمه خروج از بازی رو میزدم و سریعا روی فیفا سویچ میکردم اما امسال قضیه کاملا متفاوت است.

PES 2016 یا به قول ما ایرانی ها پرو ساکر 2016 نه تنها پیشرفت جهش دار بسیار خوبی داشته است بلکه در بعضی از قسمتهای بازی حالا دیگر بر فیفا نیز غلبه یافته و می تواند رقیب بسیار جدی برای آن شود! به نظر می رسد واقعا دیگه زمان شکوفایی مجدد PES بر شبیه ساز فوتبال رسیده است.

بعدا مفصل میخوام نقدی در مورد این بازی در بخش نقد اعضا بذارم فقط نقاط مثبت / منفی بازی و نمره نهاییم رو اینجا میذارم:

+
گرافیک فوق العاده و بی رقیب
گیم پلی روان و شناور
نبردهای فیزیکی عالی
مدلینگ واقعی بازیکنان
Player ID
مستر لیگ به شدت اعتیاد آور

-
شوت زنی در بعضی حالت ها عجیب است به خصوص شوت های محکم
داوری ضعیف ( عدم بالانس لازم در اعلام خطا و آوانتاژ )

نمره نهایی: 9/10

K.s.h.n.H

کاربر سایت
Mar 31, 2014
138
نام
Kshn_Hey
Life Is Strange 9.5/10
توی این چند وقته این دومین بازی ایه که واقعا داستانش از نظر من فوق العادست و قابل تامل! واقعا میتونم بگم یکی از بهترین بازی هاییه که دیدم و بهترین توی سبک خودش تا حالا...البته از نظر من...داستان بازی واقعا از همون لحظه اول درگیر کنندست و فوق العاده جذابه...لحظه به لحظه بازی باعث شد با خودم فکر کنم که تصمیماتی که توی زندگی میگیریم واقعا چقدر تاثیر گذار و غیرقابل بازگشت هستند و چقدر روی فعالیت های دیگه تاثیر میذاره...همون قضیه اثر پروانه ای تقریبا,که برای من واقعا لذت بخش بود...موسیقی بازی هم بی نظیر بود ساندترک های بازی رو روزی نمیشه که گوش نکنم...مخصوصا Credits ...گیمپلی قابل قبولی هم داشت در سبک خودش در کل واقعا لذت بردم از این اثر...دم Dontnod و Square Enix گرم :d

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,773
نام
علی
forza motor sport 6
راه تو را می خواند....
بوی روغن موتور و آسفالت داغ و غرش ماشین ها و قلب تپنده ای که به جای به راه انداختن کشت و کشتار و گرفتن سلاح به دست , از گاز دادن و سبقت گرفتن و تجربه ی یک ماشین بازی ناب به شور و شوق میفته ( چی گفتم :d)
فورتزا ۶ نهایت کیفیتی هست که میشه از تجربه ی یک ریسینگ شبیه ساز تا به اینجای تاریخ لذت برد!
تمامی ارکان و عناصر بازی به بهترین شکل ممکن پیاده شدن! از تنوع مراحل بازی گرفته تا طراحی بی نظیر ماشین ها ( از ظاهر و موتورش تا صدا و فیزیک و...)
تعداد پلی گونی های به کار رفته در هر ماشین به قدری زیاده که دوست دارید ماشین رو گاز بگیرید :d
پیست ها و تعدادشون هم عالیه و خیلی هاشون علاوه بر زیبایی چالش برانگیز تر هم میشن! مخصوصا وقتی که باران الهی هم بباره و اصن یه وضعی! واییییییی دیوونه کنندس!پیست شهر پراگ هم که... :bash::d
پشت فرمون هر ماشین هم که بشینید تفاوتش رو واقعا با هدایت ماشین دیگه حس می کنید !
هر چه درجه ی سختی رو بالاتر ببرید تجربه ی شبیه سازتری خواهید داشت و هیجان بیشتری نصیبتون میشه.
از لحاظ گرافیکی و فنی هم که حجت رو تموم کرده! نور پردازی در شب و روز عالیه و ماشین ها هم که گفتم دیگه چی شدن!!
من واقعا ایرادی نمی تونم بگیرم جز اینکه ای کاش درخت ها دو بعدی نبودن و شب و روز و شرایط جوی بازی داینامیک میشد!
خلاصه با افتخار تمام:
۱۰/۱۰

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
به این چند تا بازی آخری که تموم کردم همین جوری امتیاز بدم :D

Valiant Hearts - The Great War 8.5/10
The Witcher 3: Wild Hunt - Hearts of Stone 9.0/10
Tomb Raider: Definitive Edition 9.0/10
Gears of War: Ultimate Edition 8.5/10

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
Forza Motorsport 6

+ حس رانندگی تو بازی بی نظیره
+ فیزیک محشر
+ تعداد بالای ماشین با طراحی عالی
+ تعداد مناسب پیست که اکثرشون هم جزییات خیلی خوبی دارن، خصوصا پیست های پراگ و ریو که از نظر طراحی عالی هستن
+ 60 فریم ثابت
+ Mod یکی از بهترین چیزهایی بود که میشد به بازی اضافه کرد
+ گرافیک بازی واقعا عالیه، خصوصا هنگام بارش باران که تاثیر جالبی هم توی شیوه رانندگی داره
+ هوش مصنوعی واقعا خوبه
+ مسابقات Showcase خیلی جالب هستن و تنوع خوبی به بازی میدن

- تعداد پیست هایی که باران/شب دارن زیاد نیستن
- هوش مصنوعی بازی در عین خوب بودن بعضی وقت ها (که تعدادشون زیاد نیست) حرکات عجیبی از خودش نشون میده!
- مشکل AA از زیبایی بصری بازی کم کرده

در کل باید بگم این بازی شاید بهترین Forza نباشه ولی کامل ترین Forza هست، تقریبا همه چیزی توی بازی در سطح عالی قرار داره و اونایی که از نسخه های قبلی لذت بردن، از این نسخه هم به اندازه قبلی ها لذت خواهند برد. در کل T10 کارش رو خیلی خوب انجام داده و یکی از بهترین ریسینگ های چند سال اخیر رو ساخته. 9.5

• Like
Reactions: Ehsan95_76

khashayar7

کاربر سایت
Jul 25, 2012
388
نام
خشایار
Fallout4

نمیدونم از کدوم خوبیای بازی بگم .. تقریبا میتونم بگم بازی فوق العاده و بی نقص هست فقط یه مشکل بود اونم افت فریم که طی بازی دیده میشه ( در جاهای کمی از بازی افت فریم داره ، کم البته )
تا اینجای بازی به شدت از بازی لذت بردم و احساس میکنم لیاقت goty رو داره
اتمسفر بازی به قدری خوبه که غرق بازی میشدم ! صداهایی که از اطراف میومد هرزچندگاهی باعث میشد به دنیای واقعی برگردم :d
قابلیت بازی که میزاره ریخت بازیکنو خودت تعیین کنی یه حس شخصی شدن بازیو میده که احساس میکنی خودت جای طرف داری بازی میکنی ( کمتر بازی هایی این حسو میده ، بیوشاک مثلا )
گیمپلی بازی قابل قبوله و اگه نقدی به گیمپلی بازی باشه سخت گیرانس !
داستانم که در مورد فال اوت هیچی نگم ! بی نظیر
صداگذاری خوبه و قابل قبول ، نورپردازی بازی به شدت عالیه و اصلا نمیشه منکر این قضیه بود !
در کل بازی فوق العاده هست و قطعا و بدون شک ارزش تجربه کردن رو داره !
نمره رو نمیشه 10 داد ، قطعا یه ایرادای ریزی هست تو بازی اما 9.5 فک کنم لایق این بازی باشه ، امیدوارم ادامه ی بازیم همینطوری بم بچسبه ، ( از اون بازیاس که نگه میدارم :d )
9.5/10

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
Rise of the Tomb Raider

پيشرفت بازي نسبت به نسخه قبل واقعا قابل تحسينه، محيط ها خيلي بزرگتر شدن و لذت گشت و گذار با وجود اين همه آيتمي كه توي بازي وجود داره، بي نظيره. بخش هاي اكشن كمتر از قبل شده (به جز اواخر بازي)، و بازي بيشتر رفته سمت كشف ناشناخته ها. پيدا كردن Tomb ها و حل كردن معماهاشون فوق العاده لذت بخشه. Set Piece و QTE تقريبا از بازي حذف شدن و اگر هم جايي وجود داشته باشن كاملا به موقع هستن تا از تكراري شدن روند گيم پلي جلوگيري كنن. بخش اكشن بازي هم خيلي خوبه، با وجود ارتقاهاي زيادي كه براي اسلحه ها و قابليت هاي لارا وجود داره و همين طور اضافه شدن Crafting، اين بخش خيلي عالي كار شده. بهترين چيزي كه به بازي اضافه شده، قابليت مخفي كاري هست اونم به اين شكل كه خيلي از جاها واقعا ميشه با مخفي كاري و بدون كشتن دشمن ها، مرحله رو پشت سر گذاشت. داستان بازي هم خوبه، البته بازم تو شخصيت پردازي مشكل داره ولي كليت داستان و روايتش خيلي جالبه. گرافيك بازي انصافا عاليه، با توجه به بزرگ بودن محيط، جزييات خيلي خوب كار شدن، خود لارا هم كه از همه نظر خفن طراحي شده. تنوع محيط هم بالا هست و جوري نيست كه فكر كنيد همه بازي تو يخ و برف ميگذره. از نظر گرافيكي ميشه گفت بازي جز Top 3 روي X1 هست. خلاصه اينكه وقتي نمايش E3 رو نشون دادن من با خودم گفتم چرا همچين چيزي از بازي نشون دادن ولي الان مشخص شد كه كليت بازي شبيه به همون نمايش E3 هست و البته خسته كننده يا تكراري هم نميشه. خلاصه اينكه بازي فراتر از اون چيزي بود كه فكرش رو ميكردم، اميدوارم تو شماره بعدي باز هم از بخش اكشن كمتر كنن و تمركز رو بزارن روي همون گشتن تو محيط و پيدا كردن Tomb و بخش هاي اين مدلي. 10/10

• Like
Reactions: Ehsan95_76

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,773
نام
علی
halo5
گفتنی ها در مورد بازی گفته شد و بیشتر بحث ها و ایرادات هم پیرامون داستان بازی بود که تا حدی هم قابل قبول بود! بزرگترین ایراد برای من به حاشیه رفتن رییس بود!
دردناکتر اینکه این به حاشیه رفتن توسط شخصیتی به نام راکی هست که خودش اصلا جذابیت و ابهت نداره!
اما از این فاکتور بگیریم سایر بخش ها مخصوصا گیم پلی فوق العاده کار شده و بهترین در سری هست!
نمره : ۹.۵/۱۰
-----------
rise of the tomb raider
بازی به طرز شگفت انگیزی بهتر از نسخه ی قبلی هست و در زمینه ی داستان و شخصیت پردازی پیشرفتهای زیادی داشته!
تک تک عناصر بازی عالیه! از طراحی مراحل و گیم پلی تا گرافیک و...
مدتها چنین سکوبازی لذت بخشی ندیدم! سکو بازی هایی که به لطف انیمیشن های ماورایی ذوق مرگم می کرد! بازی دیگه زیاد مثل نسخه ی قبلی فقط رو اکشن تمرکز نکرده و ادونچر هم پررنگتر شده!
در مورد گرافیک فقط می تونم بگم که شاید چند عنوان از لحاظ فنی از این بازی سرتر باشن ولی خب چشم نوازترین جلوه های گرافیکی نسل رو تا به اینجای کار این بازی داره! توجه به جزعیات هم بیداد می کنه!
نمره :۱۰/۱۰
-------------
assassins creed :syndicate
بازی بعد شماره ی ۲ به عقیده ی من بهترین در سری هست که متاسفانه بهش جفا شد!
تنوع مراحل و طراحی ماموریت ها متنوع و دوست داشتنیه و اتمسفری که از لندن خلق کردن کم نظیره!
بازی کلی قابلیت های جدید از جمله کالسکه و بند داره که روح تازه ای به بازی دادن!
نکته ی مهم دیگه npc ها هستن که دیگه تو کل شهر عین شلغم نمی ایستن! حالا اکثرشون کار های خاصی می کنن! بعضی ها کارگری می کنن و بعضی ها دارن عکس می گیرن و دیگران هم مشغول کارهای دیگه!
اکشن بازی هم شاید ابتدا کمی بد به نظر بیاد ولی در ادامه متوجه میشید که خیلی خوبه! لازم به ذکره که مخفی کاری در این بازی هم تو کل سری بهترینه!
موسیقی هم که از سبک گذشته فاصله گرفتن و با جو بازی کاملا هماهنگند و خیلی هم خوبن!
شخصیت پردازی اوی و جکوب هم بعد الطیر و اتزیو بهترینن !
عجیبه برام آشغالی مثل شماره ۳ اونطور تحویل گرفته میشه اما بازی به این خوبی....
با این حال به نظرم ۲ سالی این بازی باید به استراحت مطلق بره!
نمره :۸.۸/۱۰
-----------
mad max
دیروز نصب کردم...امروز پاک کردم!
تهوع آور!
البته شاید در ادامه بازی بهتر میشد ولی این چند مدته به قدری بازی خوب رفتم که این رو نتونستم تحمل کنم!
نمره : ۴/۱۰

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
Halo 5 Single Player: 6.5/10

اولا این که شخصیت پردازی locke از فاجعه هم اونور تره، یک شخصیت نچسب که قراره جای محبوب ترین شخصیت برند Xbox قرار بگیره در این نسخه!!!!!
بازی به نسبت نسخه های قبلی به شدت آسون شده بود
Revive!!!
AI یار های خودی مشکل داشت و کلا یار های خودی بیشتر بازی رو الکی شلوغ می کردن تا این که واقعا یار باشن
پایان بازی = Cya in Halo 6، در صورتی که در نسخه های قبلی هر نسخه یک پایان نسبی برای خودش داشت
طراحی مراحل و دشمن ها اصلا در حد شماره اصلی هیلو نبود، در کل 3 مرحله آخر شاید در خور یک شماره اصلی هیلو باشه

در کل ای کاش هیلو توی همون 3 شماره تموم می شد با شاهکار Halo 3

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
The Walking Dead Season One: Episode 1 - 8.5/10
The Walking Dead Season One: Episode 2 - 9.0/10
Life is Strange: Episode 1 - 8.0/10
Life is Strange: Episode 2 - 8.5/10
Game of Thrones: Episode 1 - 7.0/10

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
گفتیم برای اولین بار بعد از خرید Xbox One یه لیستی از بازیایی که تو این مدت کردیم بزاریم :D
توضیح خاصی هم نمیدم فقط نمراتم به بازی هایی که تا به امروز انجام دادم و تموم کردم میزارم

Batman: Arkham Knight - 9.5/10
Halo 5: Guardians - 9/10
Tomb Raider: Definitive Edition - 9/10
The Walking Dead: First Season - 8.8/10
Wolfenstein: The New Order - 8.5/10
Assassin's Creed Unity - 8.2/10

D4: Dark Dreams Don't Die - 8/10
FIFA 16 - 7.5/10
Ryse: Son of Rome - 6.5/10
METAL GEAR SOLID V: GROUND ZEROES - 2/10

تا نمرات دیگر بدرود :D

• Like